I Lengtegebrek deert Red Stars niet 1spöml Drie Soester clubs bekeren verder Vlekkeloos buurtvoetbaltoernooi Korfballers ruimen alweer het veld 'De Nacht van Soest' op herhaling ^Li6hOCK basketbal Blessuretijd duurt te lang Sportuitslagen pagina 14 rdag 21 oktober: ïuis: 'Virgina' wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant re bibliotheek bibliotheek olwassenen eboeken jÓENSDAG 20 OKTOBER 1~993 Basketballers verslaan koplopers in hol van de leeuw: 69-72 SOESTER COURANT PAGINA 15 Dames Kans op onderlinge confrontatie zaalvoetbalploegen groeit ZAALVOETBAL Competitie Kamerik in 97ste minuut naast SEC VOETBAL zaterdag VISSEN Gebroeders Kasius winnen op de Vecht koppelwedstrijd Hees zet vakantie-activiteit volgend jaar voort Sportprogramma j Jeugdnieuws Soesters liiden zesde nederlaag: 14-16 KORFBAL Opbrengst zwemmarathon voor jonge kankerpatiënten ZWEMMEN Topscorers TURNEN De Springbokken blijven succesvol Kampioenschappen 1993 De Vriendschap oüstraat 46, (el. i Palm Filmfestival Valen- gens ter wereld was rond de eling het patriachaat zo sterk Balkan: mannen maakten er uit; vrouwen waren slechts om kinderen te dragen" Het een zoon was dan ook het be e in het leven. Er heerste zelfs oof dat families zonder man pvolgers vervloekt waren Ze ongeluk afroepen over hun werden daarom door de ge ap vetstoten. Het is een histo- dat om die reden sommige e ouders ertoe overgingen een mor jongen te laten doorgaan. -ind van de vorige eeuw wordt lesolate streek in Servië een tboren. Haar ouders zijn wan- un derde kind is nog steeds gen. De vader besluit het kind oon te laten opgroeien en het lacht voor de omgeving te ver ten. Hij noemt het kind Stevan. lijkt het tij gekeerd voor het ergste armoe is voorbij, de keert terug. geheim te bewaren wordt Ste- teïsoleerd mogelijk gehouden. ïen het gezin mag de illusie niet verstoord. Voor de vader is verkelijk een zoon (met alle verbonden voorrechten), maat sen dagen hun vader uit dooi gina te noemen, wat zoveel wil als: meisje-dat-voor-jongen- elf doet alles om zichzelf te be- lat ze een jongen is. Als ze in neijaren komt wordt dat na- steeds moeilijker. Ze moet haar verbergen in strakke windsels. t bevriend met Mijat, een jon- haar leeftijd. De vriendschap Ie twee "jongens" groeit naat leid en op een toevallig, zij het jdelijk, moment ontdekt Mijat heid. Dat is het begin van een tmatische ontwikkelingen. laatste Filmfestival Rotterdam rgina" volgens de publieksen- :n van de hoogst gewaardeerde g: 20.30 uur f 7,50; c.j.p./65+ f 5,00. ren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. l TW Soest dag voor ouderen in Aqua bibliotheek is daar aanwe lf de bezorg-service en een idingen bij Arnhem door de spion King Kong zijn verra- >annende Nederlandse thril- Martin Cruz: Rood plein, ierzoek naar een bomaanslag en Moskouse politieman in is 1991 naar München, waar vriendin werkt bij een anti- adiozender. Boek zit knap in net volop actie. Voor liefheb- n thrillers een must. Blankensteijn, Herbert: Ver rekkende vindingen van de uw. )ekje over mechanische on- pen m.b.t. de gewone dingen even zoals: Mollen- en mui en, vogelverschrikkers, etc. Morrow, Robert D.: Uit de hand. TA-agent Robert Morrow details van het plan om pre- vennedy te vermoorden. >luis, André van der: Aqua f: theorie en praktijk; aqua atlua fitness, aqua robics veel meer! ek dat interessante informa- over de effecten van water- op ons lichaam. 992 Wier, Nevada: Land of agons: Vietnam today. 1 "J de jaren negentig, een end mooi land met een enor- zheidenheid aan volkeren en ^en schitterend verzorgd stijden 1 ™',iotheek Albert Cuyplaan 4 1W Soest, tel. 02155-15210. n "io°1en met zaterdagmorgen o-lz.30 uur. ^Vouu" mCt v"^a8m'ddag van en vrijdagavond van .00 uur. e bibliotheek Overhees Wil- 4 49> 3766 CP Soest, tel. 2468. en donderdagmorgen van ■30 uur. woensdag- tot en met vrij- ag van 14.00-17.00 uur. en vrijdagavond van '.30 uur. e Bibliotheek Soesterberg -^769 DA Soesterberg, gmorgen van 10.00-12.30 uur. woensdag- en vrijdagmiddag J-1/.U0 uur. rand van 18.00-20.00 uur. Aangenaam verrast was Hans de Bruin zaterdagmiddag in Gouda. De basketbalcoach had zojuist zijn herenteam van The Red Stars met 69-72 zien winnen van Springers jat in de drie voorgaande duels ongeslagen was gebleven. Dat ge beurde in een wedstrijd, waarin de Soesters reeds na zeven minuten jan en Marco van Maanen verlo ren. Bij Jan, de oudste van de twee, ging het licht even uit, toen hij met zijn hoofd op ie harde ondergrond terechtkwam en bovendien een tegenstander op zich kreeg. Ter plekke werd besloten dat een bezoek aan het ziekenhuis, onder bege leiding van broer Marco, het verstan digste was. Van Maanen, bij wie een lichte hersenschudding werd geconsta- leerd, mocht na onderzoek naar huis. Intussen had Red Stars zich van een goede kant laten zien. De basketballers opereerden precies zoals De Bruin het wil. De Soesters verdedigden in de zo genoemde pass-line en stalen veel bal len van de koplopers. Met de daaruit voortvloeiende uitvallen werd de ach terstand van twee punten (40-38) na de rust uitgegomd. Red Stars verschafte zich een voordeel van een punt of drie en zou die marge niet meer uit handen geven. En dat ter wijl Joes Heeregrave zeven minuten voor tijd met een diskwalificerende fout moest vertrekken en Dave Batts een minuut later met vijf persoonlijke fou ten kon gaan zitten. In de slotfase had De Bruin nog maar vijf spelers tot zijn beschikking, van wie een aantal reeds vier fouten op z'n naam had staan. Springers kwam echter nog sterker in de foutenlast en had in de laatste minuut nog vier man binnen de lijnen. Een belangrijke factor bij Red Stars was volgens De Bruin, dat de junioren Arne Balvers (19 punten) en Martijn Scheele zo fris als een hoentje aan de wedstrijd konden beginnen. Meestal hebben ze al een duel met het juniorenteam achter de rug, voordat ze met de heren mee doen. Na vier duels hebben de heren van Red Stars vier punten. "Als je het achteraf beziet, hadden we tot nu toe alle wed strijden kunnen winnen. Alleen was er in twee duels te weinig communicatie in de aanval. Die communicatie was er nu wel. Als je uit van de koploper wint, moet je mentaal sterk zijn geworden, dus daar kunnen we op voortbordu ren", zei De Bruin. Ook de dames van Red Stars moesten (vrijdagavond) op bezoek bij de koplo per. Argon 2 behield de ongeslagen sta tus door verdiend met 54-41 te winnen. Bij Red Stars haalden niet alle speel sters het gewenste en normaal gespro ken haalbare niveau. Alleen in topvorm had Red Stars van de kwalitatief sterke Mijdrechters kunnen winnen. Ze ein digden vorig jaar in een hogere klasse als derde, maar werden om organisato rische redenen teruggezet naar de twee de klasse. Argon heeft de beschikking over drie ex-rayonspeelsters die wel raad weten met de bal. Red Stars schakelde daarom vijf minuten voor rust voor het eerst sinds een jaar over van een persoonlij ke- op een zone-verdediging. Toen bleek dat Argon ook een wapen voor de lange afstand in huis had. De Soesters zouden daarom halverwege de tweede helft weer hun eigen 'mannetje' opzoe ken. In de eerste helft bleef Red Stars niette min, met name dank zij het richtingsge- voel van Yvonne Hurenkamp, lange tijd in de race. De basketbalsters maak ten echter de fout zich na balverlies di rect op de bal te storten. Dat stelde Ar gon in de gelegenheid via de break-out een voorsprong van tien punten (33-23) te nemen. Na rust zou Red Stars bij balverlies sneller terugzakken. Argon, dat bijna elke wedstrijd met dertig punten verschil wint, zou dan ook nog maar drie puntjes uitlopen. Red Stars mocht daarom alsnog tevrè- den van het veld stappen. DVS/Knollentuin, SEC en Firti- na'93 hebben maandagavond de derde ronde van het bekertoer nooi bereikt. Ze schakelden ach tereenvolgens De Groot, TOV en De Baron uit. De kans dat twee Soester zaalvoetbalclubs elkaar in de bekerstrijd ontmoeten, is daar mee groter geworden. SEC mag dan door het wegvallen van enkele spelers in de competitie nog puntloos zijn, de tweede bekerwedstrijd werd met 4-3 gewonnen van TOV. Ra- mon Heynen in sporthal Beukendal nam drie treffers voor zijn rekening. Ri- chard de Bruin zorgde in de tweede helft voor 4-2. Een foutje achterin stel de de Baarnaars in de gelegenheid tefug te komen, maar in de slotfase hielden de Soesters met een man meer de bal in de Firtina'93 kende een sterke start in de uitwedstrijd met De Baron. Binnen vijf minuten was het al 0-3 voor de Soester^ die vervolgens veel spelers wisseldenJ De minder ervaren voetballers van Fir tina'93 kregen nog voor rust drie doel punten om de oren (3-3). Daarna ope reerde Firtina'93 wederom met de ba sisspelers, hetgeen resulteerde in eeri 3-8-voorsprong. Omdat de koers toerl was gelopen, werd het wisselbeleid an dermaal ingezet: 5-8. Tegen tweedeklasser De Groot had hoofdklasser DVS/Knollentuin in de eerste helft opvallend vee] problemen. De ploeg van Henk van Dorresteijn draaide nieit en stond halverwege pas met 1-0 voor door een doelpunt uit de draai van Gerard van Soeren. Nadat Rob Majoor voor 2-0 had gezorgd, maakten René Ribberink, Ronald de Rooij en Eddy Brinkman er snel 5-0 van. Na de tegentreffer bepaalde Ma joor de eindstand op 6-1. In competitieverband speelde DVS/ Knollentuin vorige week woensdag éen van de slechtste wedstrijden in haar be staan. De Soesters misten tegen Lie- berg/Husky de geblesseerde Ronald de Rooij en Gerard Jansen en doelman Jan Willem van de Wint die bij Nederlan- d-Engeland op de tribune zat. De tradi tie werd geen geweld aangedaan. Nooit eerder won DVS/Knollentuin van De Lieberg en ook nu verspeelde de geel zwarten punten: 9-5 DVS/Knollentuin ging steeds te ge haast op zoek naar de gelijkmaker, maar na de rust wert} het 6-3 in plaats van 4-4. Op dat moment was de strijd beslist. Doelpuntenmakers bij DVS/Knollentuin waren René Ribbe rink, Maurice d'Aquino, Gerard van Soeren en Eddy Brinkman (tweemaalL Hoewel de eindstand daardoor een reëler beeld gaf van de krachtsverhoudingen, was de ge lijkmaker van Kamerik zuur voor SEC-zaterdag. In de zevende mi nuut van de blessuretijd kwam de nummer twee op gelijke hoogte met de Soesters die op dat moment al rekening hielden met een ver rassende overwinning. In de eerste helft, waarin niet werd ge scoord, was Kamerik toonaangevend. Daarna was SEC nadrukkelijker aan wezig dan de gastheren die niettemin op 1-0 kwamen door een doelpunt in de 66ste minuut. Hendrik-Jan de Boer haalde vervol gens Fred Posthuma naar de kant en bracht Stojan binnen de lijnen. De in valler leidde een kwartier voor tijd de gelijkmaker in. Hij bediende Ronald Spoor: 1-1. Amper drie minuten later veroverde Stojan de bal, waarna de bal via een tus senstation op het hoofd van Richard de Bruin werd gelanceerd. De aanvaller, die tegen zijn derde gele kaart opliep en één duel zal worden geschorst, kopte SEC op 1-2. Edwin de Jong was met een knap afstandschot zelfs nog vlakbij 1-3. In de slotfase deelde de slecht leidende scheidsrechter W. van Mourik een rode kaart uit aan een speler van Kamerik. De tien resterende voetballers pompten de bal vervolgens steeds in het doelge bied van de Soesters en in de 97ste mi nuut was het zowaar nog raak ook. In totaal zou de scheidsrechter tien minu ten bijtrekken, terwijl volgens trainer Hendrik-Jan de Boer vijf minuten meer dan voldoende zou zijn geweest. Hij was toch niet te spreken over de leids man. "Op een gegeven moment waren we hem kwijt toen er een corner moest worden genomen. Toen bleek dat hij in discussie was gegaan met mensen uit het publiek. Hij floot voor beide ploe gen heel warrig. Voor ons was het zuur, dat hij zo lang liet doorspelen, maar ge zien het wedstrijdbeeld was de 2-2 een terechte uitslag." Ter afsluiting van het zomerseizoen houdt hengelsportvereniging De Snoekbaars in het najaar de traditio nele koppelwedstrijd. De gebroeders Kasius wonnen de wedstrijd, nadat ze in de afgelopen maandag individueel ook al hoog hadden gescoord. De voorn en de brasem deden het vrij wel op elke stek aan de Vecht goed. Vanaf ongeveer half negen 's morgens tot half één 's middags werd er gevist. Twee koppels kwamen te laat op het meldpunt en werden onderaan het klas sement geplaatst. Dat gold niet voor Evert en Gerrit Ka sius die gezamenlijk 18,71 meter vis verzamelden. Jan Livestro, in de zo mercompetitie tweede, werd ditmaal wederom tweede. Met De Vries haalde hij 16,56 meter vis boven water. De derde plaats was voor het koppel Aerts- sen/Hibbel met 14,69 meter. Het derde buurtvoetbaltoernooi van Hees is wederom uitge- draaid op een succes. Ongeveer 150 kinderen uit Soest speel den maandag hun wedstrijden. De opvallendste deelnemers kwamen uit voorde Heartbreakers. Die ploeg bestond louter uit meisjes. Dat bracht de organisatie van de voetbalvereni ging op het idee om volgend jaar een categorie voor meisjes op het programma te zetten. De belangstelling voor het buurtvoetbaltoernooi was groot. Een ander positief punt was, dat niemand geblesseerd raakte. "Alles is vlekkeloos verlopen", aldus jeugdvoorzitter Beemer van Hees. Van de drie teams voor zes- tot en met negen-jarigen was the A-team het beste. In de leeftijdsgroep 10-13 jaar acht ploegenwon Streethikers en Surprise werd eerste in de oudste groep (14-17 jaar). Foto: Goos van der Wilt. VRIJDAG 22 OKTOBER Volleybal 21.30 uur Huizen 2-Stam/SoVoCo (H) (Huizen) ZATERDAG 23 OKTOBER Badminton 12.30 uur Selby-De Bunt 2 (C-drie) Basketbal 16.30 uur New Stars-Red Stars (D) (Nieuwegein) Voetbal 15.00 uur Hulshorst-WZ'49 (Huls horst) 14.30 uur SEC-Cobu Boys (Bosstraat- West) 14.30 uur Allen Weerbaar-Hees (Bus- sum) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Van Calcar/Lycurgus (De Bunt) Waterpolo 18.15 uur De IJsselduikers 2-De Duin- kikkers (D) ZONDAG 24 OKTOBER Bowling 12.00 uur Herfsttoernooi Soester Bow ling Vereniging met finales vanaf 15.30 uur (C-drie) Handbal 14.30 uur De Blinkert-Smeeing/BDC (Haarlem) Hockey (Onder voorbehoud) 12.45 uur MHC Soest (D)-Strawber- ries (Koningsweg) 14.30 uur Kameleon-MHC Soest (H) (Hilversum) Voetbal 14.00 uur SEC-NSV'46 (Bosstraat- West) 14.00 uur Bijlmer-Soest (Amsterdam) MAANDAG 25 OKTOBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/Knollentuin-Interhesp (Beukendal) BASKETBAL The Red Stars Zowel de jongens junioren als de jon gens kadetten van Red Stars, die allen op landelijk niveau spelen, stonden za terdag tegenover de koploper in hun klasse. De junioren speelden in Gouda tegen Springers een prima eerste helft, waarin weinig balverlies werd geleden (35-39). Die voorsprong werd onder aanvoering van de sterk opererende Martijn Scheele uitgebouwd tot 74-86. De kadetten maakten een einde aan de ongeslagen status van Leiderdorp door de spannende wedstrijd na een enerve rend scoreverloop met 70-71 te win- Hees De C-junioren behaalden in Spaken burg een nuttige overwinning. Met een door blessures en vakanties gehandi capt team werd de Spakenburgse jeugd vanaf de aftrap op eigen helft vastgezet. Een 3-0-voorsprong met de rust was het resultaat dat in de tweede helft met hard werken verder werd uitgebouwd naar de uiteindelijke 6-1-zege. SEC Zaterdag kwamen alle jeugdteams in de wei. Zesmaal werd verloren, tweemaal gelijkgespeeld en viermaal gewonnen. Opvallend was het eerste competitie- verlies van de Al in de derby thuis te gen WZ'49 Al. In deze gelijkopgaan- de wedstrijd kwam SEC na tien minu ten op 1-0 door Ad van Oostrom. Drie minuten voor rust wist WZ'49 gelijk te maken. Na rust een sterk aanvallend SEC, maar paal en lat hielden SEC van een treffer af. De counter van WZ'49 had twee minuten voor tijd meer succes. Soest Er kwamen 20 teams van s.o. Soest in actie. Soest Dl kon niet winnen van IJs- selmeervogels. Toch hadden de klein sten van het veld, de Soesters Vincent Schokker, Martijn Martens en Sietze Rauch, het beste van het spel. Maar bij de voetbalsport is fysieke kracht be langrijk. Beide A-juniorenteams speel den gelijk. Patrick Kuyer maakte in Baarn de gelijkmaker tegen Limvio en het vlaggeschip s.o. Soest Al had twee doelpunten nodig om gelijk te spelen. De 2-0 achterstand werd met veel over tuiging weggewerkt en verdedigers Ste ven Pashley en Rogier Voet scoorden de goals. WZ'49 Winst voor de Al van WZ in de altijd zwaar beladen derby tegen SEC Al. Een wedstrijd die door WZ met enige spanning tegemoet werd gezien, we gens de zware nederlaag in een eerdere oefenwedstrijd van maar liefst 9-1. Nu bleek de Al aanmerkelijk beter inge speeld. SEC opende de score al in de 18e minuut. Een prachtige pass van Murat Sahingoz van WZ werd in de 30e minuut door Mare Weehuizen feil loos ingeschoten. Een uitstekend spe lend SEC wist niet dóór de sterke VVZ verdediging te dringen, waar met name de tweeling'Bulent en Ecevit Kurt uit blonk. In de 90ste minuut wist WZ de winst naar zich toe te trekken door een goal van Murat Sahngoz. Na een improduktieve eerste helft, scoorden Eemvogels en Viking er in de tweede helft lustig op los. Foto: Aldo Allessie Een zwakke eerste helft, waarin Eemvogels en Viking alleen via strafworpen tot scoren kwamen (2-3), is zaterdagmiddag gecom penseerd met een doelpuntrijke tweede helft, waarin de eindstand uiteindelijk op 14-16 werd be- Het publiek kreeg op die manier een spannende wedstrijd voorgeschoteld. Bij Eemvogels ontbraken Agnes Kraai- kamp, Marco Kuil en Fons Verduin. Beide teams verbloemden het gebrek aan kwaliteit met een overdosis werk lust en enthousiasme. Na de pauze wer den de meest ongelofelijke doelpunten gemaakt. Vooral veel schoten van grote afstand leverden succes op voor de Soesters en de korfballers uit Wijk bij Duurstede. De Soesters hadden kort voor tijd het beste van spel, maar na 14-14 ging Eemvogels tweemaal on nauwkeurig te werk. Viking profiteerde dankbaar. Met de zesde opeenvolgende nederlaag staat Eemvogels onderaan de ranglijst van de veldcompetitie die in maart wordt hervat. Er is nog geen man over boord, want het verschil met de andere 'staartclubs' is gering. De korfballers gaan binnenkort de zaal in. In nayolging op het succesvolle evenement van 1992 wordt op nieuw de zwemmarathon "De Nacht van Soest" georganiseerd. Het evenement vindt plaats in de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 november in het sportcomplex van Aqua Indoor aan de Dahveg te Soest. Voor de organisatie tekenen zwemver eniging de Duinkikkers en de directie van Aqua Indoor. Burgemeester Hans de Widt is uitgenodigd om het startsein te geven op zaterdagavond om 21.00 uur, waarna de marathon officieel van start gaat. Door twaalf ploegen zal dan de onderlinge strijd worden aangebon den, waarvan twee ploegen in wed strijdverband en tien ploegen op re creatieve basis. Elke ploeg zal bestaan uit 15 personen, waarvan elke deelne mer gedurende tien minuten tracht een zo groot mogelijke afstand af te leggen. De totaal gezwommen afstand per ploeg (over twaalf uur gerekend) be paalt de stand in de eindklassering. Door de recreatieve ploegen zal er elke twee uur een ludieke opdracht moeten worden uitgevoerd. Voor de deelne mers die geen behoefte aan slaap heb ben, is er gedurende de hele nacht de mogelijkheid om zich te ontspannen door deel te nemen aan diverse sportie ve activiteiten in de sporthal of de vele bingo's in het restaurant. Tevens vindt er een demonstratiewedstrijd rolstoel basketbal plaats. De marathon is niet alleen een sportieve of recreatieve happening, maar heeft bovenal een sociaal karakter. Dit laatste komt tot uiting in het feit dat de op brengsten naar een goed doel gaan. Teneinde gelden bijeen te krijgen wor den de middenstand en het bedrijfsle ven van Soest benaderd voor een finan ciële of materiële bijdrage. Vorig jaar zijn de opbrengsten van de marathon gegaan naar de stichting Stimulans. Van de opbrengst (f 2.025,-) heeft deze stichting materialen kunnen aanschaf fen, waaraan dringende behoefte was. Na gedegen onderzoek is door de orga nisatie besloten de opbrengsten van de ze marathon aan de stichting Kinderon- cologische Vakantiekampen over te dragen. Deze stichting verzorgt vakan tiekampen voor jeugdige kankerpa tiënten. De stichting is in 1985 op initia tief van Kees Donkervoort ontstaan. De basis voor deze stichting is samen met professor dokter Voüte gelegd. Deze solide organisatie organiseert jaarlijks voor circa 125 kinderen een vakantie. Dit is slechts mogelijk door sponsoring van bedrijven en particulie- BASKETBAL The Red Stars Red Stars XB1 - DunckersXBl 70-43 Red Stars XM1 - Green GiantsXMl 84-28; Red Stars JP2 - Shooters JP2 79-31; Red Stars MJ1 - Crackerjacks MJ1 65-34; Red Stars JJ2 - Prisma JJ2 65-64; Red Stars 2 - B.Z.'72 1 65-63; Red Stars 4 - Eagles 3 38-72; Red Stars 5 - Blue Arrows 2 75-53; Springers 1 - Red Stars 1 (H) 69-72; Argon 2 - Red Stars 1 (D) 54-41. Soester Bowling Vereniging Maandag 11 oktober Zilveren ster - Bodrum 4-1; Bloopers - Big Splitters 0-5; No name - Boule d'Or 4-1; Flying Pin Ten - Van Ede 1-4; De Enghe - Baanbrekers 1-4; Arrows - Game over 5-1. Dinsdag 12 oktober The Family - The P-team 1-4; The Foxhun- ters - De Gokkers 0-5; Team X - Wings 0-5; Triootje BTG - Stressless 3-2; Naadje - The Foundations 4-1; Heppie Hoekers - H.A.M. 2-3; Westra-Koffrie - Strajk 1-4; SHJ-Ammer - Pin Down 3-2; Ottifantjes - Cobra's V2-4V2 Vrijdag 15 oktober (jeugd): Knuddebende - Coolcat 0-5; The Beat - The Sisters 1-4; Bowling Boys 5-0. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Senioren Dames 4 - Huizen 1 3-1, danes 5 - Surf 2 2-2, heren 7 - Maxcom Touché 4 1-3, Junioren: JA 1 - Harderwijk A11-2, MA 2 - Huizen A 1 3-0. VOETBAL Hees Roda'46 F5-Hees F1 5-1; Hees El-Coby Boys El 7-0; Spakenburg C2-Hees Cl 1-6; Hees Al-Amsvorde A2 24-0. SEC SEC Al-WZ'49 Al 1-2; SEC A2-lJssel- meervogels A2 3-9;OSMBl-SECBl 3-0; Hoogland Cl-SEC Cl 2-4; SEC C2-IJssel- meervogels C3 14-2; Hoevelaken C3-SEC C3 6-8; SEC Dl-HVC Dl 3-5; VVZ'49 D2-SEC D2 0-1; SEC El-Eemboys El 2-2; TOV E3-SEC E2 10-1; SEC Fl-Ro- da'46 F8 3-5; APWC F3-SEC F2 2-2. Soest Soest Al - Eemnes Al 2-2; Limvio Al - Soest A2 1-1; Soest BI - VVZA BI 2-4; Limvio BI - Soest B2 3-3; VVZA Cl - Soest Cl 6-1Soest Dl-1Jsselmeervogels Dl 1 -3 Limvio Dl - Soest D3 9-1; Soest D4 - Hoe velaken D4 11-1; Soest El - Hoevelaken E2 10-0; Amersfoortse boys E3 - Soest E2 3-6; Roda '46 E8 - Soest E3 0-4; Soest E4 - Ro- da '46 E10 9-2; Roda '46 E12 - Soest E5 4-0; Soest F1 - Hoevelaken F1 2-5; Ams- vorde F1 - Soest F2 0-4; Soest F3 - HVC F1 0-2; Amersfoortse boys F2 - Soest F4 0-3; Soest F5 - KWA F3 1-2; KWA F4 - Soest F6 1-0; NVC djb - Soest djb 9-1. VVZ'49 SEC Al - WZ Al 1-2; KKVA BI - WZ B1 3-4; WZ B2 - CJW B2 2-4; KWA C2 - WZ Cl 4-4; WZA C4 - WZ C2 10-1; KWA Dl - WZ Dl 2-5; WZ D2 - SEC D2 0-1; Roda E4 - WZ El 3-2; WZ E2 - WZA E4 4-5; Spakenburg E6 - WZ E3 10-2; Spakenburg F1 - WZ F1 6-1; WZ F2 - TOV F2 2-5. VELDVOETBAL 1. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 7 2. Gabriël van Gastel (SEC-zat.) 6 3. Frank Baars (WZ'49)4 Danny Brandenburg (Hees) 4 Richard de Bruin (SEC-zat.)4 Edwin Lazonder (Hees) 4 7. Abdelhak Belarbi (WZ'49) 3 Marko Hagelen (Hees)3 Ferenc Kleinegris (Soest) 3 f Michel Vlaswinkel (Soest)3 ZAALVOETBAL 1. Mustafa Aksit (Firtina'93) 5 2. Öscan Satikboga (Firtina'93) 4 3. Saban Aksit (Firtina'93)3 Fred Bos (SEC)3 Eddy Brinkman (DVS) 3 Ramon Heynen (SEC) 3 Eric Looijsen (Hees) 3 Tebbo Pauwels (Hees) 3 Het eerste gymnastiek-achttal van De Springbokken heeft in Achterveld de mini-vierkamp voor meisjes van 7-11 jaar gewonnen. Dat gebeurde onder leiding van Theo van der Veen. Het tweede achttal werd vierde. Tijdens de open Amersfoortse kam pioenschappen eisten Oran Hoffmann en Michiel van Schaffelaar de eerste plaats op. Tjerk Egberts won brons bij de jongens. Bij de jeugdturnsters legde Jill Dorresteijn beslag op het zilver en ging Anita Bodewes met brons naar huis. Daarnaast behaalden de turners van de Soester vereniging verschillende vierde en vijfde plaatsen, terwijl een aantal an deren in de middenmoot eindigde. Voor de vierde keer in het bestaan van postduivenvereniging De Vriendschap is B.G. Schimmel als eerste generaal geëindigd. De uitslagen van 1993 zien er als volgt uit. Eindstand Generaal: onaangewezen: 1. B.G. Schimmel; 2. Comb. Altenaar/ Reyerse; 3. J.C. Wijnands. Aangewezen: 1. J.C. Wijnands; 2. Comb. Altenaar/Reyerse; 3. Comb. Vaessen/Veenendaal. Asduif: Comb. Vaessen/Veenendaal met nl. 89-2846875. B groep: 1. H. v.d. Veen; 2. Z.K.H.; 3. J.A. Vogel. Vitesse onaangewezen: 1. Comb. Alte- naar/Reyerse; 2. Comb. Vaessen/ Veenendaal; 3. B.G. Schimmel. Aangewezen: 1. J.C. Wijnands; 2. Comb. Vaessen/Veenendaal; 3. B.G. Schimmel. Duifkampioen Vitesse: 1. Com. Vaes sen/Veenendaal; 2. Comb. Vaessen/ Veenendaal; 3. Comb. Vaessen/Vee nendaal. Midfond onaangewezen: 1. B.G. Schimmel; 2. Comb. Altenaar/Reyer- se; 3. J.C. Wijnands. Aangewezen: 1. Comb. Altenaar/ Reyerse; 2. Comb. Vaessen/Veenen daal; 3. J.C. Wijnands. Duifkampioen Midfond: 1. B.G. Schimmel; 2. Comb. Altenaar/ Reyerse; 3. B.G. Schimmel. Fond onaangewezen: 1J.C. Wijnands; 2. B.G. Schimmel; 3. H. v.d. Veen. Aangewezen: 1. J.C. Wijnands; 2. H. v.d. Veen; 3. B.G. Schimmel. Duifkampioen Fond: 1. J.C. Wijnands; 2. Comb. Raka; 3. Comb. Rini. Totaal oude duiven: onaangewezen: 1. J. Wijnands; 2. B.G. Schimmel; 3. Comb. Altenaars. (1 2 zelfde aantal punten) Aangewezen: 1. J.C. Wijnands; 2. Comb. Vaessen/Veenendaal; 3. B.G. Schimmel. Duifkampioen totaal oude duiven: 1. Comb. Vaessen/Veenendaal; 2. B.G. Schimmel; 3. Comb. Altenaar/Reyer se. Jonge duiven onaangewezen: 1. Comb. Altenaar/Reyerse; 2. B.G. Schimmel; 3. C. Bokma. Aangewezen: 1. R.W. Scheffers; 2. C.P. Jak; 3. Comb. Altenaar/Reyerse. Duifkampioen jonge duiven: 1. J. Beyer; 2. R.W. Scheffers; 3. Comb. Al tenaar/Reyerse. Navlucht onaangewezen: 1. Comb. Al tenaar/Reyerse; 2. B.G. Schimmel; 3. J.C. Wijnands. Aangewezen: 1. Comb. Altenaar/ Reyerse; 2. B.G. Schimmel; J.C. Wij nands. Duifkampioen navlucht: 1. B.G. Schimmel; 2. C. Kaats;

Soester Courant | 1993 | | pagina 16