ORN ÖÖÜrÉ "We gaan weer tegen degradatie spelen Itam/SoYoCo zet De Bunt op z'n kop ISEC-zaterdag kansloos >ordeeI loudeii i Slotfase fataal voor Hees Hockeyers rollen Kameleon op: 1-4 Soest zit nog steeds op goede weg Zege helpt SEC niet uit rode cijfers Periodetitel binnen handbereik WZ'49 Sportvereniging WZ'49 Soest I Van der A/leer b.v. RAAT 491, 5-10264 OENSDAG 27 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 Trainer Van den Deijssel somber na derde nederlaag Smeeing/BDC 55 HANDBAL Whriller' van tweeeneenhalf uur eindigt in 3-2 voor Soesters autoschade dik BOS VOLLEYBAL GOLF Zeist keurt plan golfbaan in Den Dolder goed WATERPOLO Goed samenspel en inzet basis voor zege Duinkikkers Titelkandidaat Cobu Boys wint overtuigend VOETBAL zaterdag Geflatteerde 6-2-nederlaag bij AW Veel inzet levert goede oogst op voor MHC Soest HOCKEY ^Strater Makelaardij o.g. Bijlmer tipt niet aan spel blauw-witten: 0-2 VOETBAL zondag Sportieve en saaie wedstrijd eindigt in voordeel van Soesters VOETBAL zondag Gelijkspel aan de Eemweg is zaterdag voldoende VVZ'49 OP WEG NAAR DE EERSTE PERIODETITEL? a.s. zaterdag om 14.30 uur WZ'49 - VELUWSE BOYS Na afloop muziek van DJ Henk Schouten. Installatie- en dakbedekkingstechnieken NA 15 >1 "Hét seizoen is voorbij. We kunnen de doelstelling terugschroeven en we gaan weer tegen degradatie spelen." Uiterst somber klonk Paul van den jamjssel na de vierde van 22 competitieduels, waarin Smeeing/BDC in dè ogen van de trainer/coach voor de tweede maal dit najaar twee punten ^"■jooide. Hij had weer gezien hoe zeven kansen niets opleverden en et nog ongeslagen De Blinkert een nadelige marge van drie doel- n omboog in een 17-14-zege. "Het is weer hetzelfde liedje, ik kan n bandje afdraaien", mopperde Van den Deijssel de ochtend na de nederlaag. ndbaltrainer pleegt zijn spelers cijfers te geven tijdens de wedstrijden. "Het waren allemaal vijfjes", beoor- le hij de spelers, al maakte hij een ndering voor doelman Dennis de Die vierde zijn rentree met een ge slaagd optreden, ondanks het foutje dat hoop 6-9 in het voordeel van Smee- hS/BDC maakte. ^^juist op die stand had Smee- [BDC het karwei moeten afmaken le verrassende koploper uit Haar- Dp onoverbrugbare afstand moeten ;n. Dat lukte dus niet. Na 7-9 werd tal 'stom', aldus Van den Deijssel, schoten en profiteerde De Blinkert jensvlug: 8-9. 3-6 en 4-7 waren dat twee ca- itjes die goed in de smaak vielen bij ►linkert. De thuisploeg putte moed le meevaller en kwam op 11-11 >szij om vervolgens door te stomen jr 13-11. In de gelijkmakende beurt (13-13 en 14-14) verspeelde Smeeing/BDC kennelijk het laatste restje energie, want op 15-14 verspeel den de Soesters de bal. Dat het in de laatste twintig seconden nog 17-14 werd, vond Van den Deijssel niet eens het ergste. "We hebben gewoon weer zeven, acht kansen gemist. We hebben twee keer twee minuten niet een overtal-situatie uitgebuit. Je voelt datje beter bent en je ziet het ook, maar je moet het wel in doelpunten uitdrukken. Ik heb twee keepers die momenteel heel goed staan te spelen. Zij krijgen elke woensdag ro de oortjes op de training van de harde schoten die ze om de oren krijgen. De ballen ketsen soms via de staanders Paul van den Deijssel: Somber en ge tergd. weer helemaal het veld in. Maar dat kil- lers-instinct wat de spelers nodig heb ben, is er in de wedstrijden niet. Als je een speler voorbij bent, krijg je een nieuwe één-tegen-één situatie, want dan sta je tegenover de keeper. En dan moet je niet van die halfzachte balletjes gooien." Behalve de keepers is er nie mand die bij ons de kar trekt. Moeilijke fase Getergd liet Van den Deijssel weten, dat zijn ploeg een moeilijke fase voor de boeg heeft. Komende zondag komt het puntloze V en K op bezoek, een week later volgt de uitwedstrijd tegen Roka/ OSC dat zondag de eerste punten bin nensleepte ten koste van V en K. "Wij staan ook in dat rijtje. Je moet reëel zijn en beseffen dat we weer dat stomme handbal tegen degradatie moeten gaan spelen. Dat is gewoon zo, ook al hebben we pas vier wedstrijden achter de rug." Volgens Van den Deijssel ligt het niet aan de (intensieve) voorbereiding. "Die was goed. Ik weet niet waar het aan ligt. We hebben de hele week getraind op een aantal situaties. Maar als ze gepro grammeerd worden, vergeten ze alles. Dan zijn ze de kluts kwijt. Ik heb nog de toverdoos opengegooid door veel wis sels toe te passen, maar dat leverde ook niets op. "Dus trekt Paul van den Deijs sel binnenkort zelf weer het shirtje van Smeeing/BDC over zijn schouders? "Er zijn altijd mensen die me dat aan praten, maar dat is niet aan de orde. Als we aan het einde van de rit nog in gevaar zijn, verandert de situatie wat dat be treft niet. Ze moeten het zelf oplossen." 'emm, cop/fDe#£eepMjr/f "ce/vdpi 'fVfpeiï, /ttscfDArmr Ruim tweeeneenhalf uur duurde dq 'thriller' die de dames van m/SoVoCo en Van Calcar/Ly- •gus zaterdag in de tot de nok bezette De Bunt opvoerden. De vijf-setter was van begin tot d spannend, het verschil steeds Iring en de apotheose was ontla nd voor de Soesters die de twee zege binnenhaalden: 15-10, -16,15-13,12-15 en 18-16 aar de Groningers vrij constant voor dag kwamen, daar vertoonde het >el van Stam/SoVoCo nog steeds wis- lvalligheid. Sterke momenten werden [fgewisseld met zwakke acties, maar de 'olleybalsters knokten zich als een team loor de wedstrijd. "Ze hebben gevoch- en als leeuwen. Het was een wedstrijd 'an de lange adem en zo gaan wij er nog neer spelen dit seizoen", zei Servaas Clute. Jtam/SoVoCo leek alsnog een 1-1-voorsprong te verspelen. Van Cal- :ar/Lycurgus was in de vierde set op ;elijke hoogte gekomen en nam vervol gens een 7-11-voorsprong, die bij het ally-pointsysteem normaal gesproken iet meer is in te halen. Maar niets was (minder waar. Met de steun van het pu bliek ("Weergaloos", aldus Klute) kwam de Soester élub op 14-14 en 16-16 omvervolgens met 18-16 te win nen. "Ik ben blij met de twee punten, maar het hadden er ook drie kunnen zijn. Vooral in de vierde set had het moeten gebeuren. Op belangrijke momenten moeten ze die bal erin rammen, maar dan gaat 'ie in het net. Daar trainen we op. Zoiets zit in je kop. Je moet het dur ven. Je moet het niet proberen, maar gewoon doen. Dat moeten we nog le- Irene Koelewijn: Van onschatbare waarde voor Stam/SoVoCo. ren. Het vergt een attitude van 'kom maar op'. Die moetje ook hebben als je voor staat. Dan moet je 'killen', in de aanval bij het blokken en bij de service." Spanning De opslag ging nog wel eens fout, maar dat was volgens Klute het logische ge volg van het feit dat in de meeste geval len moeilijke services werden gelan ceerd. Het verschil op het scorebord was voortdurend klein. Wellicht had Stam/SoVoCo meer afstand kunnen nemen. "Dit is nog een team dat niet in goede doen is. Ze kunnen nog niet overweg met vee! spanning", zei Klute die overigens opnieuw een stijgende lijn in het spel van zijn speelsters had waar genomen. "Het gaat wel steeds beter, maar dat vertaalt zich nog niet in een klinkende overwinning. We hebben tot nu toe vier moeilijke tegenstanders ge had. We zijn nog geen team dat bovenin gaat meedraaien, maar ook niet onder in." Volgens Klute zal Stam/SoVoCo het zaterdag in de bekerwedstrijd tegen Abcoude (dat onderin de eerste divisie- staat) moeilijker krijgen dan tegen de gerenommeerde tegenstanders die tot dusver de revue passeerden. "Je kunt je aan hun niveau optrekken. Maar tegen Abcoude zullen we zelf het niveau moe ten zetten en vasthouden. Tegen Ab coude moetje oppassen, datje niet met hun niveau gaat meedoen. Daarom is Abcoude moeilijker dan bijvoorbeeld Kuipers/Zwolle. Dat is een aanspre kende tegenstander", aldus Klute over de koplopers in de eerste divisie, bij wie Stam/SoVoCo op 6 november op be zoek moet. Waarde In De Bunt sprong eigenlijk niemand er bij Stam/SoVoCo in positieve of nega tieve zin uit. Iedereen had goede en minder goede momenten. Maar de te ruggekeerde Irene Koelewijn bewees wel haar onschatbare waarde voor de ploeg. In de beginfase blokte ze twee keer een bal, waardoor Van Calcar/Ly- curgus niet meer door het midden durf de te aanvallen en sloeg ze zelf de bal twee keer binnen. Klute: "Irene is heel stabiel. Ze heeft geen grote pieken en dalen. Het is heel onopvallend wat ze doet, maar wel heel gedegen, belangrijk en gevaarlijk." Terwijl de discussie in Soest over de aanleg .van een volwaardige achttien holes golfbaan onverminderd voort duurt, heeft het college van Zeist een plan voor een golfbaan in Den Dolder goedgekeurd. De gemeenteraad en de provincie zullen ook nog met het plan moeten instemmen. Het is de bedoeling dat de baan wordt gerealiseerd op het terrein van de Willem Aratz Hoeve, dat bereikbaar is vanaf de Biltseweg. In eerste instantie waren vanuit de be volking veel bezwaren gekomen tegen het plan. Door de locatie van de baan enigszins te wijzigen, hopen de initia tiefnemers, dat de burgers hun bezwa ren zullen intrekken. De dames van De Duinkikkers heb ben opnieuw een competitiewedstrijd omgezet in een overwinning. In IJssel- stein werd het 1-4 voor de waterpolos- ters. De Usselduikers bleven onder water. Goed samenspel en een grote portie in zet lagen aan de basis van de zege. Mede daarom viel er niets af te dingen aan het succes van de Soesters. Na de eerste pe riode (0-0) bracht Sonja Pappot de Duinkikkers op een 1-2-voorsprong. In de derde en vierde periode had Ada Kievit telkens één keer succes met een doelpoging. otuja r-Ar. sende prijs. Wat tiflen meubelen, es. gordijnen, pet 'n voeten uit. leerwol in de f groen, raad is op 1 400 cm breed, onder de voet van de aktie speciaalmaat 270,- maar slechts In de thuiswedstrijd tegen Cobu Boys was SEC-zaterdag kansloos. De 2-4-nederlaag was een terecht resultaat na twee helften, waarin de Amersfoorters de dienst uit maakten. Pas in de slotfase gaf Theo Zijderveld de eindstand met twee doelpunten een vriendelijker aanzicht. Uit de kansenverhouding in de eerste helft (1-7) kon al worden opgemaakt dat Cobu Boys de beste zaken had ge daan. Dat leverde de nummer twee van de ranglijst overigens niet meer dan één doelpunt op. In de 33ste minuut schoot de spits van Cobu Boys de bal uit de draai in. Hendrik-Jan de Boer miste zaterdag om verschillende redenen RichaM de Bruin (geschorst), Krijn Schouten (ziek), Razzo van Dam (geblesseerd) en Gabriël van Gastel (gepasseerd). "Niet dat we daardoor hebben verlo ren, want Cobu Boys speelde gewoon goed. Maar als je zoveel moet verschuE ven, komt het er niet meer uit", aldus De Boer. Zijn ploeg zou kort na de hervatting op een grotere achterstand worden gezet. Onoplettendheid in de 47ste minuut lag daar ten grondslag aan. De linker spits profiteerde. Dezelfde speler bëgon in de 63ste minuut aan een slalom die hij bekroonde met een treffer: 0-3. Hij zou tien minuten voor tijd andermaal zijn hielen laten zien en beheerst scoren. Tussen .de bedrijven door had SEC, waar Danny van der Heijden was inge vallen voor Fred Posthuma, twee kleine kansen. Theo Zijderveld, die in de 53ste minuut geel kreeg voorgescho teld, redde de eer voor SEC in de 83ste minuut en zou bij het scheiden van de markt het tweede Soester doelpunt op zijn naam brengen. Na de goede resultaten in de laat ste twee wedstrijden leed Hees in een enerverend duel een zeer ge flatteerde nederlaag (6-2) tegen het hooggeplaatste Allen Weer baar in Bussum. Ondanks deze ne derlaag kan Hees qua inzet terug zien op een goed gespeelde wed strijd die uitsluitend werd verloren door een op-eenstapeling van per soonlijke fouten. De eerste wapenfeiten waren voor A.W., maar na een kwartier kwam Hees aan de leiding. Uit een hoekschop van Danny Brandenburg kopte Edwin La- zonder de bal via de onderkant van de lat binnen (0-1). Halverwege de eerste helft kwam A.W. op gelijke hoogte. Een neerdwarrelen de bal werd door Peter Hoek met de hand beroerd en dat betekende een gele kaart en een strafschop. Ewout van Geffen gaf Uit den Bogaard geen enke le kans: 1-1. Even later keek de Hees defensie toe VOETBAL zaterdag ^nationale topmer- I MET GARANTIE. f dman voert de volgende en met de InterieurWaar- 1 jaranfie van 3 jaar. Leolux. Sleepworld. Topform, Banz Bord, Touché, Ploeg, Gardisette, °mnia Riegel, Jab, Parade, Desso, El enz. enz. ïst.Tel. 02155-11004 Veel inzet en uiteindelijk vier doelpunten hebben de heren van MHC Soest aan een ruime over winning op Kameleon geholpen. In Hilversum werd het 1-4 voor de hockeyers uit Soest. Bij Soest had Steven Blommers weer de taak als laatste man op zich gekregen. Blommers speelde een perfecte wed strijd en vormde de belangrijkste steun pilaar in de Soester achterhoede. De eerste vijf minuten waren duidelijk voor Soest. Bijna alles speelde zich op de helft van Kameleon af. De eerste kan sen werden gemist, maar uit de tweede strafcorner bracht Aijen Buijs met een half gelukte push de stand op 0-1 Soest bleef gretig aanvallen met goede acties op links van Herman Stam. Lang zaam kon Kameleon zich wat aan de druk ontworstelen, maar meer dan een strafcorner leverde dit niet op. Een overtreding van Herman Stam werd met een gele kaart bestraft, waardoor Soest tijdelijk met tien man moest ope reren. Voor Soest was dit kennelijk een stimulans, want het overwicht bleef. De succesvolle strafcorner-variant werd nogmaals beproefd, maar Buijs pushte nu net naast, mede als gevolg van een klein 'elleboogje' van een Kameleon verdediger. Soest liet zich door nerveus en onduide lijk fluiten wat uit het evenwicht bren gen, hetgeen Kameleon een strafcorner opleverde, waaruit na enig geharrewar in de cirkel, werd gescoord: 1-1. Strafbal Direct na de rust claimde Buijs terecht een strafbal wegens onreglementair in grijpen in de cirkel door een verdediger van Kameleon. Meer dan een strafcor ner leverde diens actie echter niet op. De wedstrijd werd ontsierd door het zwakke fluiten van de scheidsrechters. Uit de irritaties die hierdoor ontston den, bleef het gele en groene kaarten re genen. Gelijk aan de eerste helft bete kende dit voor Soest wederom een sti mulans. Bij een fraaie aanval over rechts schoot Laurens Ros keihard in de hoek. De bal werd in eerste instantie door de goed keepende doelman van Kameleon gekeerd, maar uit de re bound scoorde Stam via een backhand- tikje (1-2). Dit leek de genadeklap voor Kameleon te zijn, maar bij een onoverzichtelijke situatie in de cirkel van Soest floot de scheidsrechter voor een strafbal. Dit 'cadeautje' werd door Kameleon echter niet in een doelpunt omgezet. Het ini tiatief bleef bij Soest met veel kansrijke situaties voor het doel van de gastheren Uit een strafcorner kon Buijs 1-3 laten aantekenen. Direct daarna scoorde Martijn Simoons, maar diens doelpunt werd afgekeurd, omdat de scheidsrech ter vlak daarvoor voor een overtreding van Kameleon had gefloten. Een uitste kende dieptepass van Blommers be reikte Buijs waaruit de bal tik-tak over vier man bij Laurens Ros terechtkwam die geheel vrijstaand 1-4 kon laten aan tekenen. hoe opnieuw Van Geffen Uit den Boogaard met een hard schot van af stand op de proef stelde. Uit den Bo gaard ranselde de bal in eerste instantie nog uit zijn doel, maar terwijl iedereen toekeek maakte Jeroen Karssen in de rebound de actie af: 2-1. Hees niet in het minst aangeslagen ging nu op zoek naar de gelijkmaker" en vond deze na een half uur. Een splijtende pass van Wout Blankenstijn bracht Danny Bran denburg alleen voor de keeper. Met een schijnbeweging stuurde Brandenburg de doelman de verkeerde kant op: 2-2. Op slag van rust kwam A.W. via Van Geffen opnieuw aan de leiding. Be paald pech had Hees al direkt na rust toen Peter Hoek na een lichte overtre ding opnieuw geel voorgeschoteld kreeg, waardoor Hees met tien man verder moest. Ewout Jansen verdraaide zijn knie en werd vervangen door Peter Teunis. Een vrije trap van Peter van den Dijssel bereikte René ten Haaf binnen het strafschopgebied. Voordat Ten Haaf kon uithalen werd hij gevloerd en dit betekende een penalty. De elf meter trap van Brandenburg zeilde over. Drie minuten voor tijd viel uiteindelijk de beslissing ten nadele van Hees. In de slotfase scoorde Van Geffen nog drie maal. iV Socsferbergseslraat 79, Soest, 02155-16151 In een goeddeels zeer sportief ge speelde wedstrijd heeft Soest zich duidelijk de meerdere getoond over het balvaardige De Bijlmer: 0-2. De eindstand, die al voor rust was bereikt had heel wat hoger kunnen uitvallen, als Soest in de tweede doorgang wat resoluter zou zijn omgegaan met een tiental doelrijpe kansen. Bij Soest ontbraken door blessures, schorsingen en vakantie Rene van den Deysel, Ferenc Kleinegris en Michel van der Hoeven. Beter dan vorige week gingen de blauwhemden, gesteund door een straffe rugwind, zeer aanval lend van start. Michel Vlaswinkel (in de basis) en Gerard Becker bestookten het Bijlmerdoel, nog zonder succes. Terugspeelbal In de twaalfde minuut werd een terug speelbal door doelman Gilbert Eyken niet ver genoeg uitverdedigd, Martijn Stalenhoef veroverde de bal en slalom de zich behendig door de verdediging. Hij besloot zijn actie met een diagonaal schot dat te machtig bleek voor Eyken (0-1). Hierna kwam Soest op met snelle combinaties waarbij de bal van vleugel naar vleugel werd gespeeld. Op de voorzetten die volgden, schoten zowel Vlaswinkel als Becker en Jeroen van Veenendaal goed in, maar zij zagen de, bal gekeerd worden. De uitvallen van Bijlmer hielden het nodige gevaar in. Doelman Gerard van Martijn Stalenhoef scoorde het eerste doelpunt, maar speelde bovendien erg sterk. de Bedum had wat keepersgeluk nodig om zijn heiligdom schoon te houden. Bij een doorbraak van de snelle Rober- to Deekman, bracht Gerwin Leegwater redding ten koste van een corner. Hier uit werd de bal buiten bereik van de Soest-goalie op de lat gekopt. Soest bleef echter de toon aangeven en met weer éen flitsende aanval werd de bal goed teruggelegd op Van Veenendaal die verwoestend en doeltreffend uit haalde (0-2) Becker en Paul Hilhorst zagen hun inzetten nog tot corner ver werkt worden en Soest had niet over ge luk te klagen toen de bal na een kluts si tuatie toch in handen kwam van Van de Bedum. Op slag van rust leek Bijlmer toch nog te scoren, maar na enig gehar rewar schoof Eduard Kampen de bal langs het lege doel. In de tweede helft moest Bijlmer wat meer komen, maar de Amsterdammers misten de straffe wind als bondgenoot. Soest wist steeds met goede ingrepen de aanvaller te ontregelen, en kreeg alle ruimte om te counteren. Een voorzet van Vlaswinkel werd bijna omgezet in een eigen doelpunt en achtereenvol gens kregen Becker, Van Veenendaal, Vlaswinkel en Peter van den Berg rian te scoringsmogelijkheden. Bijna alle in zetten waren te hoog gericht of gingen rakelings naast. Enige vrije trappen, toegekend vanwe ge de harde ingrepen van Bijlmer ver dedigers, leverden niet het gewenste re sultaat op. Vuistslag De slotminuut kreeg nog enige commo tie, toen Paul van der Grift werd geveld door een vuistslag in zijn gezicht terwijl de bal elders was. De prima leidende heer B.J. Kraamer had het voorval niet. gezien en wist de gemoederen te sussen zoals hij al eerder had gedaan. De Am sterdamse leidsman hield de kaarten op zak. In een sportieve, doch ook saaie en rustige wedstrijd heeft SEC-zon- dag twee belangrijke punten aan het totaal toegevoegd. Op de Bos straat-West behaalden de groen- witten de tweede zege van dit sei zoen door NSV'46 met 2-0 te ver slaan. Beide doelpunten vielen na de rust. Dat de wedstrijd sportief was, bleek uit het feit dat de scheidsrechter slechts één keer een gele kaart trof. Dat was in de zestigste minuut, toen een speler uit Nieuwkoop een strafbaar feit pleegde. Saai was het duel ook. In de eerste helft waren er noemenswaardige acties te zien en ook na de doelwisseling speelde de wedstrijd zich voornamelijk op het middenveld af. NSV'46 kreeg in negentig minuten wel geteld twee kansen. Bij de eerste moge lijkheid schoot de rechtsbuiten in de 32ste minuut de bal hard voorlangs het doel. Vijf minuten voor tijd kopte een speler van NSV'46 de bal net over het doel van Edwin van de Luitgaarden. Hij heeft zijn schorsing na een rode kaart erop zitten en heeft weer plaatsge nomen tussen de palen. Spits Ramon Heynen en voorstopper Jos Kramer mogen komende zondag weer mee doen. Dan zijn ook 'zij op vrije voeten gesteld door de tuchtcommissie van de KNVB. Daarentegen zal libero Antek Wojtkowski eerdaags op de tribune moeten plaatsnemen, na zijn rode kaart van enige wedstrijden terug. SEC verschafte zich voor rust één kans. Na een combinatie met Jeffrey Dorres- tijn schoot Dennis Brons de bal net naast het doel. Beide spelers waren ook verantwoordelijk voor het eerste doel punt. Dorrestijn bereikte andermaal Brons die ditmaal de voorzet wel verzil verde. Pas vier minuten voor het laatste fluitsignaal, een minuut na de tweede en laatste kans van NSV'46, kon SEC opnieuw juichen. Saban Aksit legde de bal klaar voor Yusuf Altuntas die de wedstrijd vervolgens besliste met zijn derde seizoenstreffer. Rode Ondanks de overwinning staat de ploeg van Bert Holwarda onder de rode streep. Drie van de twaalf ploegen de graderen aan het einde van de rit naar de vierde klasse. SEC neemt momen teel de tiende plaats in met vier punten. PVCV en Rivierwijkers hebben één punt minder. Net boven SEC staan Maarssen en NSV'46 die beide vijf pun ten hebben verzameld. Het blijft goed gaan met VVZ'49. Ook Hulshorst werd aan de zege kar gebonden (4-2). WZ'49 heeft nu de eerste periodetitel binnen handbereik. In het thuisduel met Yeluwse Boys heeft VVZ'49 za terdag genoeg aan een gelijkspel. .Daarbij dient dan wel te worden aange tekend, dat naaste concurrent Rood Wit dan niet met een groter verschil dan zes doelpunten mag winnen. Rood Wit speelt overigens tegen Hulshorst. VVZ'49 speelde met een enigszins ge wijzigde opstelling. Dik Lam stond voorstopper voor de geblesseerde Hans Visscher. Barry van den Berg had de plaats van de geschorste Peter van de Munt ingenomen. Daarnaast was Joep Akkerman gekozen boven rechterspits Abdelhak Belarbi. Een goede keuze van trainer Sjirk Bajema want het was dezelfde Akkerman die binnen achttien minuten voor zowel 0-1 als 0-2 zorgde. Na deze overrompelende start had WZ'49 op grote voorsprong kunnen komen, maar het was morsig met de kansen. Zeli Kurt schoot op de paal en Van den Berg zag een kopbal net over- iTAprpu n t V Ut I DJtxh zaterdag gaan. WZ'49 ging toch de rust in met een 0-3-voorsprong. Cees Jan de Vries was na een doorgekopte bal de gehele defensie te snel af en liet met een ver woestend schot de keeper van Huls horst kansloos. Vlak daarna leek Ton Wolfsen alleen op de keeper af te gaan, ware het niet dat hij van achteren werd neergelegd. Rood was een logisch ge volg voor de speler uit Hulshorst. Na rust maakte het meegereisde Soes ter publiek zich op voor een ruime over winning. Maar dat werd het niet. De zo vaak geprezen en even zo vaak ver vloekte Veluwse vechtersmentaliteit zorgde er ook nu weer voor dat VVZ'49 nog een benauwde tweede helft meemaakte. WZ'49 was niet meer geheel bij de les en gaf Hulshorst de gelegenheid terug te komen in de wedstrijd. Bij een vrije trap werd bij de tweede paal de 1-3 ingetikt. Hierbij ging grensrechter Henk van der Pol in de fout, aangezien de doelpuntenmaker in buitenspelpositie stond. Meteen daarna gaf WZ'49 weer gas en was het de voor Van den Berg ingevallen Gert van de Munt die Cees Jan de Vries vrij voor de goal zette zodat hij voor 1-4 kon zorgen. Hulshorst gaf het echter niet op en kwam zelfs nog op 2-4 vanuit een scrimmage voor het doel. Dames De dames van WZ'49 speelden thuis tegen DVS'33 uit Ermelo. Vanaf het begin van de wedstrijd gingen de dames er volop tegenaan. Al in de vierde mi nuut passeerde de bal de doellijn van DVS, maar een doelpunt werd niet ge geven. Na twintig minuten spelen was het Elly Schouten die scoorde, maar het doelpunt werd afgekeurd. WZ'49 kreeg veel kansen en tien minuten voor het rustsignaal scoorde Corrie van der Craats 1-0. In de tweede helft creëer den de dames kansen. Linda Wallet schoot de bal strak in van twintig meter afstand, 2-0. De dames van DVS pro beerden wat terug te doen, maar hun aanvallen waren te zwak. Tegen het ein de van de wedstrijd kon de ingevallen Wil Heins 3-0 aantekenen. schortte ij toch te i'ofiteer- gretig. angrijke 'ken de t op el- Ie thuis- dames- •nt op te pel van werden mashes 3)d met iix-spe- tnieën. en pm- genaar et nipt 3ok G. ïn met ngoed naam ard de op het ste zes BDC nca- isma ogels 3oys *ijn- 5, 5, n fi- aen- n K ;<o- ng iaf sp

Soester Courant | 1993 | | pagina 13