O noudt kopgroep in het vizier isporti Ski Aerobic® Ski (Cardio) Fitness Alleen damesdubbel prooi voor Selby Hasselbach bepaalt bowlingtoernooi Open dag SEC trekt 81 voetballers «SOEST Gehandicapte basketballers integreren bij Red Stars 'Beursverlies' voor Shot Schakers handhaven zich 13367 -^2^^^^0KTOBËRj^93~ ¥y*7.™l^oort i-n laatste minuut vanaf eigen helft 3-2 ZAALV OETB AL Rolstoelploeg volgend seizoen in actie ROLSTOELBASKETBAL ATLETIEK Pijnenburgers in Wolfskamerloop FYSIO FITNESS PROMOTIONS BRIDGE Bridgetoernooi heeft voorronde bij Eembridge SEC start weer bingoavonden Loodgieterswerk BASKETBAL Dames Red Stars komen als winnaar uit slecht duel Forse misslag van badmintonners: 1-7 BADMINTON Geslaagd handicap-toernooi op banen van C-drie BOWLING Zes keer beslissing na derde game TAFELTENNIS Voldoende punten in hoofdgroep snelschaken SCHAKEN Pupillen en junioren krijgen voetbaldiploma mee naar huis eI Hllll—J ATLETIEK Pijnenburgcross op zondag 31 oktober DAMMEN DVSB-ers komen stroom tekort in Wageningen Topscorers Sportprogramma SQESTER COURANT PAGINA 15 Met een 3-2-zege heeft DVS/ Knollentuin zich in de bovenste helft van de hoofdklasse gehand haafd. De zaalvoetballers toonden maandagavond in sporthal Beu kendal meer initiatieven dan In- terhesp, maar klopten hun oppo nenten pas in de laatste minuut door een opvallend doelpunt van Eddy Brinkman. Interhesp was vier minuten voor tijd uit een dubieuze vrije trap op gelijke hoog te gekomen en wilde kennelijk beide punten uit Soest meenemen. De doel man van de gasten ging zich met de aan val bemoeien en overschreed daarbij zelfs de middenlijn. Het balverlies dat 'Matchwinner' Eddy Brinkman houdt de bal onder controle. Foto: Goos van der Wilt Interhesp vervolgens leed, was fataal. De bal belandde voor de voeten bij Brinkman die vanaf eigen helft met de binnenkant van zijn rechtervoet de bal in het verlaten doel loodste. Het bete kende de tweede overwinning voor DVS/Knollentuin dat ook al een keer remise overeenkwam en van De Lie- berg/Husky verloor. Aanvoerder René Ribberink opende maandag in de tiende minuut de score. Hij schoot de bal met links in. DVS/Knollentuin was in die fase meer in balbezit. Interhesp probeerde het louter van afstand en had daarmee suc ces na ruim een kwartier spelen. De bal werd vanaf de rechterkant in één keer ingeschoten. Niet lang na de hervatting vond Luits Houkes de juiste richting bij een vrije trap (2-1). DVS/Knollentuin bleef daarna als collectief spelen en hield de zaken achterin gesloten. Op de vrije trap, vier minuten voor tijd, had Jan Willem van de Wint evenwel geen ant woord. Maar Brinkman zorgde ervoor dat DVS/Knollentuin zicht houdt op de kopgroep. Basketbalvereniging The Red Stars krijgt er volgend seizoen in ieder geval één team bij. Het gaat om de rolstoelbasketbalploeg van het Bentinck Fonds. De integratie van valide en minder-valide spor- 3 ters zal volgend seizoen gestalte krijgen. Vertegenwoordigers van het Bentinck i Fonds hebben overeenstemming be reikt met de bestuursleden van The Red Stars. Hoewel het bestuursbesluit nog moet vallen, staan volgens voorzitter Adri van Rouwendaal alle bestuursle den positief tegenover het plan. Daar mee wordt één van de voornaamste doelstellingen van het Bentinck Fonds verwezenlijkt. De stichting wil namelijk het liefst, dat de gehandicapte sporters bij verenigingen voor valide sporters worden geïntegreerd. De binding mei het Bentinck Fonds zal overigens wel blijven bestaan. Al geruime tijd trainen de rolstoelbas ketballers in sporthal Aqua Indoor. Ze hebben momenteel tien spelers op de ledenlijst staan. Het is de bedoeling, dal ze ook volgend seizoen gebruik maken van de uren die het Bentinck Fonds in Aqua Indoor huurt van de gemeente. De trainingsuren van Red Stars in sporthal Beukendal zitten namelijk al vol. De competitiewedstrijden van de rolstoelbasketballers zullen wel in Beu kendal worden afgewerkt. Van Rouwendaal: "De rayonteams spelen altijd al op het hoofdveld. De rolstoelwedstrijden moeten ook op het hoofdveld worden gespeeld en die kun nen dus in dat programma worden in gepast. Dan heb je ook meer publiek bij de wedstrijden en bereik je integratie van de leden." Een aantal voormalig Red Stars-leden maakt deel uit van het rolstoelbasket balteam. Marijke Roest traint al gerui me tijd mee. Hans de Rond, die overi gens geen handicap heeft, speelt ook in de ploeg, evenals Vincent Maassen die als zwemmer diverse Olympische me dailles won. Harry van der Vis, deze zo mer nog actief in Engeland met het Ne derlandse rolstoelteam voor oud-mili tairen, is één van hun teamgenoten. The Red Stars deed in april van dit jaar al ervaring op met rolstoelbasketbal, toen de finaleronde voor de Europa Cup II in Soest werd gehouden. De Soester basketbalvereniging was toen nauw betrokken bij de organisatie. De Wolfskamerloop in Huizen, die af gelopen zondag plaatsvond, liep voor AV Pijnenburgatleet Mark Hilberts meer dan goed. Op het parcours langs het IJsselmeer, waarin vele kleine maar venijnige heu veltjes zaten, liep Mark een prima wed strijd, die hij bekroonde met een derde plaats op het erepodium in een tijd van 31.40. Berend Drent liep in Huizen naar een tijd van 36.30, terwijl Erik Kleyn, na lange tijd weer actief in een wedstrijd, uitkwam op 38.18. MET GIP5GARANTIE* Ski Aerobic® is de leukste manier om je voör te bereiden op de wintersport. Een afwisselend trainingsprogramma met het gebruik van o.a. steps zorgt voor een perfecte skiconditie. Waar bij alle spieren getraind worden zodat je straks geen spierpijn meer hebt en je dus de hele week kunt genieten van je welverdien de wintersportvakantie. Ons centrum is zo overtuigd van dit programma, dat we je naast professionele apparatuur, een verende vloer, douches, sauna en een gezellige bar zelfs een gipsgaranfie* bieden. Start vandaag nog en geef je nu op voor een Ski Aerobic® introductie les gekoppeld aan een Skiconditietest bij: Van Weedestraat 211 (achter de Guco) 3761 CD Soest - Telefoon 02155-23106 official Ski Aerobic® Ski (Cardio) Fitness centrum Gipsgaranfie: Wie minimaal 12 lessen heeft gevolgd, maar tijdens de wintersport toch een been breekt, krijgt het cursusgeld direct terug (in 1992 slechts 2 op de 5000 mensen). Eén van de landelijke voorronden van het Interpolis bridgetoernooi zal op zondag 31 oktober in Baarn worden ge houden. BC Eembridge heeft de orga nisatie toegewezen gekregen en heeft daarvoor ruimte gehuurd in De Speèl- doos aan de Rembrandtlaan in Baarn. In de voorronden worden in principe 28 spellen gespeeld in groepen van zestiën paren. De beste paren kwalificeren zich voor de achtste finale die op woensdag 16 februari zal worden gehouden. tiie paren ontvangen tevens cadeaubonnen en Meesterpunten. In Baarn is plaats voor 42 paren. Als dat aantal is gehaald, sluit de inschrijving. Er wordt gespeeld met biddingboxes en Alerteren is verplicht. Een systeem- kaart wordt dringend aanbevolen. Bridgeliefhebbers kunnen zich aanmel den bij J. de Ruyter, tel. 02154-12884. Men hoeft niet lid te zijn van een brid- gevereniging. Op vrijdag 29 oktober begint om 20.00 uur de eerste bingo van dit seizoen bij SEC. De voetbalvereniging zal elke laatste vrijdag van de maand een binpo houden in de kantine op de Bosstraat- West. Op de eerste avond worden der tien rondjes gespeeld, waarbij telkens drie prijzen de deur uitgaan. Daarnaast is er één superronde met vier prijzen. Per avond gaat ongeveer voor duizend gulden aan prijzen weg. Bingomaster is Teus Verwoerd. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Het was niet de beste wedstrijd die de dames van Red Stars op de vloer leg den, maar toch wonnen ze de uitwed strijd van New Stars. De tegenstanders uit Nieuwegein hadden sinds januari niet meer verloren, maar boksten za terdag 39 minuten lang tegen een ach terstand aan. Het werd 37-44 voor de Soesters. Wederom diende Red Stars tegen een taaie zone-verdediging te knokken. Dat verliep niet altijd naar wens, deels om dat New Stars twee lange mensen onder het bord had gestationeerd. Hoewel Red Stars daar vrijwel voortdurend drie lange mensen tegenover zette, moest de ploeg het toch weer van een aantal breaks hebben. In dat soort situaties werd evenwel ook regelmatig slordig balverlies geleden, waardoor de voorsprong nooit echt groot werd. Na 7-12, 10-18 en 15-29 (rust) leek Red Stars zeven minuten na de hervatting uit te lopen (20-32), maar New Stars zou nog één keer terugko men tot 32-36. Meer gunde Red Stars de tegenstanders niet. punten. Doordat er toch wat schortt erplïcnte rust r ofu/prkina Sloep zii tnrh t Na enige weken verplichte rust moest Selby het opnemen tegen De Bun 2 uit Huizen. De Soesters verloren met 1-7. Eerste heer Marcel Pas stond tegenover René van Engelen. De speler van de Bun 2 bleek een verrassend snelle over- headslag te bezitten waar Pas nogal wat moeite mee had. Ook was Van Engelen vaak sneller in het retourneren. Het een en ander had tot gevolg dat Pas achter de feiten aanliep en niet tot winst kon komen. Tweede heer Johan Veltman trof een zeer goede tegenstander die weinig kansen weggaf. Ondanks ver woede pogingen van Veltman zijn te genstander met afwisselend spel te ver- moeien, bleef hij steken bij de afwer king. Eerste dame Gerdie van Kooten bleek ditmaal een technisch goede tegen standster te hebben die het niet op een conditieslag liet aankomen. De eerste dame van de Bun 2 hield Van Kooten behoorlijk onder druk door afwisselend op fore- en back-hand en soms kort over het net te spelen. Vervolgens scoorde zij eenvoudig de meeste pun ten. Tweede dame Jeanette Westerveld had veelal goed opgezette aanvalspa- tronen en maakte hierdoor ook veel punten. Doordat er toch wat schortte aan de totale afwerking, sloeg zij toch te veel uit of in het net. Hiervan profiteer de tegenstandster Hilde Vellinga gretig. Zij maakte wel de laatste belangrijke punten. Bij het heren dubbelspel bleken de mannen van de Bun 2 veel beter op el- kaar ingespeeld en viel er voorde thuis- club geen eer te behalen. Bij het dames dubbelspel leek het dezelfde kant op te gaan. Echter opeens ging het spel van de Selby-vrouwen veel beter en werden beide games, mede door veel smashes vanaf de helft van het speelveld met winst afgesloten. In de beide mix-spe len moest Selby weer door de knieën. Hef jaarlijkse C-drie bowlingtoer nooi, ditmaal voor de vijfde keer gehouden, is een sportief succes voor K. en G. Hasselbach gewor den. De eerste schreef het heren- toernooi op zijn naam, de ander won bij de dames. De zestig deelnemers probeerden zich zaterdag te kwalificeren voor de eind ronde, waarin dertig plaatsen beschik baar waren. Het betrof een zogenoemd handicap-toernooi, waarbij de punten van de spelers werden vermeerderd met de in de huisleague behaalde handicap- punten. Elke speler moest zaterdag vier games spelen, waarna de finalisten be kend werden. Op zondag vond de finale plaats in C-drie, waarbij met een schone lei werd begonnen. Bij de heren won K. Hassel bach met een pinfall van 727. P. Pino legde beslag op de tweede plaats (699) en T. Verhart werd derde met een pin fall van 647. Ook bij de dames ging de eindzege naar een Hasselbach. Zij versloeg met nipt verschil T. Baars (648 om 645). Ook G. den Enting en E. Epping bleven met respectievelijk 625 en 622 punten goed bij. De hoogste games kwamen op naam van Ada Brehler (193) en Gerard de Ruig (199), maar zij eindigden op het geslaagde toernooi niet bij de eerste zes in het algemeen klassement. Zes keer was er een derde game nodig om een beslissing te forceren in de tafeltenniswedstrijd tussen De Korenbeurs en Shot. In die ge vallen verloren de Soesters drie maal met minimaal verschil en één keer met 21-18. Daardoor leed Shot zaterdag 'beursver lies' (6-4) in de derde divisie. Aksel van EIteren sleepte twee punten binnen voor Shot. Hij versloeg Danny Maas met 21-13, 20-22 en 21-17 en won daarna met 18-21, 21-17 en 21-16 van Hans Jaap Abma. Rene Daselaar en Martin Fransen kwamen beiden niet verder dan één punt. Veteraan Dase; laar won aanvankelijk in twee games van Jan Landsbergen, maar trok in de andere twee singles in de derde game twee keer met 19-21 aan het kortste eind. Ook in het dubbelspel van Van EIteren en Daselaar capituleerde Shot in de derde game. Tekenend voor de geringe krachtsver schillen tussen beide teams was het feit dat in twaalf van de 26 games de marge minder dan vier punten was. In de laat ste partij had Daselaar de mogelijkheid om gelijk te maken, maar Maas haalde de winst voor De Korenbeurs op nipte wijze binnen: 23-21, 12-23, 21-19. Nadat Soest vorig jaar met over macht was gepromoveerd van de promotiegroep naar de hoofd groep van het S.G.S.-snelschaak- kampioenschap, was dit jaar de doelstelling om het team in deze groep te handhaven. Tussen teams van de hoofdklasse-verenigingen H.S.G., B.S.G. en Utrecht behaal de Soest een zevende plaats, net voldoende om degradatie te ontlo pen. Voor de Soester schaakclub begonnen de kampioenschappen minder voortva rend. René Molenaar, vele jaren de drijvende kracht achter de teamwed strijden, was verhinderd zodat een ver vanger diende te worden gezocht. Dit leverde echter een groot probleem, om dat weinig mensen zin hebben om een middag te snelschaken tegen (te) sterke tegenstanders. Intern wedstrijdleider Bert Bouwmeester was uiteindelijk be reid om zich te slachtofferen, zodat de deelname van een Soester team was vei lig gesteld. Met Gerrit Muis, Jan de Gier, Erik Swinkels, Hugo van Hengel, Bram Otto en Bert Bouwmeester start te Soest aan een vooraf hopeloos geacht avontuur. Met name Jan de Gier, vorig jaar topspeler met 8 uit 9, zag de grote voordelen van degradatie in, want hij voelde zich dit jaar meer één-oog in het land der zienden. Grote 'spelbreker' voor hem was kop man Gerrit Muis. Door o.a. een regel matige overwinning op I.M. Liafbern Riemersma van B.S.G., werd hij met 5 punten uit 8 wedstrijden topscorer. Verder scoorden Hugo van Hengel en Bert Bouwmeester met 3 uit 8 boven verwachting, zodat degradatie werd ontlopen. Met overwinningen op Utrecht III, Zeist II en een gelijk spel te gen D.B.C. I, behaalde Soest tenslotte vijf matchpunten. Omdat het Soester team voor een derde bestond uit immer sterker wordende jeugdleden, ligt er voor volgend jaar hopelijk een nog be ter resultaat te wachten. Winnaar van de hoofdgroep werd het team van B.S.G. (Bussum) dat het team van Utrecht op bordpunten voor bleef. nan Niet minder dan 81 kinderen hebben vorige week woensdag deelgenomen aan de open jeugddag van SEC. Op de jaarlijkse sportdag van de voetbalvereniging konden de vakantie vieren de scholieren onder meer meedoen aan een vier-tegen-vier- toernooi (C-junioren) of een voetbalcircuit (pupillen). Ook werd onder leiding van hoofdjeugdtrainer Jaap van der Veer en ClOS-student Remco van Veenendaal een trainingspro gramma afgewerkt. In alle leeftijdsgroepen konden de jeugdige voetballers bekers en medailles winnen. De behaalde score tijdens het voetbalcir cuit werden vastgelegd op het voetbaldiploma dat de jongeren mee naar huis kregen. Ook ontvingen de deelnemers een foto ter herinnering aan de geslaagde voetbaldag op het complex van SEC aan de Bosstraat. Op de atletiekbaan van AV Pijnen burg klinkt zondag om 11.30 uur het eerste startschot voor de Pijnenburg cross. Ook om 12.00 en 12.05 uur wordt gestart. Gekozen kan worden uit afstanden over 2,5, vijf, 10, 15 en 21 kilometer. Het parcours is uitgezet op het land goed Pijnenburg. Start en finish zijn op de atletiekbaan aan de Wieksloterweg. Inschrijven kan nog op de wedstrijddag. Als gevolg van werkzaamheden door de PTT, zaten de dammers van DVSB in Wageningen zonder stroom. De wedstrijd werd daarom verplaatst naar Bennekom, wat een vertraging van een half uur betekende. De arbiter bracht de verloren tijd regle mentair bij de Wageningse spelers in mindering. Maar dat mocht niet baten. De Soesters werden het kind van de re kening. Het zag er aanvankelijk gunstig uit. Na zes remises won Leo van der Laan op vakkundige wijze zijn partij, waarmee hij de stand op 6-8 bracht. Er leek geen vuiltje aan de lucht, maar Bakker, Van Wijk en Van der Ploeg maakten onno dige fouten in het eindspel en dat kostte hen de partij. VELDVOETBAL 1. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 9 Gabriël van Gastel (SEC-zat.) 6 3. Danny Brandenburg (Hees) 5 Edwin Lazonder (Hees) 5 5. Frank Baars (WZ'49)4 Richard de Bruin (SEC-zat.)4 7. Yusuf Altuntas (SEC-zon.)3 Abdelhak Belarbi (WZ'49) 3 Marko Hagelen (Hees)3 Ferenc Kleinegris (Soest) 3 Jeroen van Veenendaal (Soest) 3 Michel Vlaswinkel (Soest)3 1. Mustafa Aksit (Firtina'93) 5 2. Eddy Brinkman (DVS) 4 Öscan Satikboga (Firtina'93) 4 4. Saban Aksit (Firtina'93) 4 Fred Bos (SEC) 3 Ramon Heynen (SEC)3 Eric Looijsen (Hees)3 Tebbo Pauwels (Hees) 3 DONDERDAG 28 OKTOBER Handbal 20.30 uur Aalsmeer 3-Smeeing/BDC (H), beker (Aalsmeer) ZATERDAG 30 OKTOBER Basketbal 18.30 uur The Red Stars (H)-Hurrica- nes (Beukendal) 20.30 uur The Red Stars (D)-Prisma College 5 (Beukendal) Korfbal 15.30 uur Wolderwijd-Eemvogels (Zeewolde) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Veluwse Boys (Eemweg) 14.30 uur Automaterialen van Rijn- SEC (Hilversum) ZONDAG 31 OKTOBER Atletiek 11.30 uur Pijnenburgcross over 2,5, 5, 10, 15 en 21 kilometer met start en fi nish op de atletiekbaan van AV Pijnen burg (Wieksloterweg) Badminton 14.00 uur Slotermeer-Selby (Sloter- meer) Handbal 14.30 uur Smeeing/BDC (H)-V en K (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-HBS (Ko ningsweg) 14.30 uur HIC-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur Soest-Roda 1923 (Bosstraat- Oost) 14.00 uur Quick'90-SEC (Amers foort) Waterpolo 18.30 uur De Duinkikkers (D)-Alba- tros (Aqua Indoor) MAANDAG 1 NOVEMBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/Knollentuin-Interhesp (Beukendal) De voetbalvereniging HEES bedankt haar sponsors van het 3e Buurtvoetbaltoernooi op maandag 18 oktober j.l.: - TOF Speciaaldrukkerij, Soest - Fa. Reyerse B.V., Soest - Metselbedrijf B. Kuyer B.V., Soest - Korlaar Recycling, Soest - Bouwbedrijf E. van de Hengel B.V., Soest - Frans Bosman B.V., Soest - Metselbedrijf C. van de Broek, Soest - Graveerbedrijf Wennekes B.V., Soest - Procar B.V., Soest - IJssalon Regnery, Soest - Drukkerij de Horizon, Amersfoort - Slijterij/Wijnhandel Toon van der Linden, Soest - Reclameverspreiding van Barneveld, Soest - Active Sports Nic van Dam, Soest

Soester Courant | 1993 | | pagina 15