Tieners opgelet! LMJMV AW/lï Rabobank 9 Soest ARTIKELEN AKTIE scliocmnkci* College bereid herstel van klokkestoel te bekostigen Start nieuwbouw gereformeerde kerk Informatiemarkt trekt veel ouderen SOEST /H4^E. ELF-station Stam Soestdijk b.v. technische dienst ■eU'MMd.l time erk(st)er Hees verhuist naar Kooilaan 1 ACTUEEL r WS: "Verkoop woningen nog niet opportuun" Bus van CN trekt oliespoor VANUIT DE LUCHT COHB8* VAM ESSEN Bezoek ons ELF-benzinestation aan het Nieuwerhoekplein en doe gratis mee aan onze kado-artikelen aktie. Gedurende de komende periode tot 18 december a.s. kunt u meedoen aan onze aktie. Vraag in onze shop naar de voorwaarden. Bij ons station kunt u: Tanken via pincode 24 uur tanken met ELF-creditcard Op aanvraag tanken op rekening Profiteren van onze zegelspaaraktie Reinigingsdienst zuivert lang traject Weer wijziging inschrijven voor woningen Specht Heetakker wordt woonrijp gemaakt Geen ontgronding meer op De Paltz Rabobank. Aangenaam. Te gekke kado's SCHOEJUIAKER reparatie van: Stichting Kindercentra Soest EIDSTER/ -EIDSTER ercentra Soest 25 mille voor Petrus en Pauluskerk Gemeenteleden dragen hun steentje bij aan de Parallelweg PAGINA 2 WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 Historische straatnamen in ere hersteld Bestuurders zonder gordel op de bon In het kader van het 'Jaar van de Ouderen SOESTER COURANT PAGINA 3 Makelaars benaderen huurders Geld gestolen uit woning Klarinet Gratis zwemmen voor ouderen 't Vaarderhoogt en Aqua Indoor krijgen geen ontheffing Een leuk kado voor een paar tientjes vanaf 20 X 25 cm, met of zonder lijst. in Aqua Indoor Mijn schoonheid onderstreep ik met - (°nutiotLS^£^~ natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Nieuwerhoekplein 1 3761 HD Soest Tel. 02155-18850 Waar in de regel jongere mensen zich het zweet uit hun lijf rennen, daar wandelden zaterdag honder den senioren langs de kramen van de informatiemarkt voor ouderen. In de sporthal van Aqua Indoor klonken zaterdag niet de klanken van een stuiterende bal of een fluitsignaal van een scheidsrech ter, maar de voetstappen en stem men van belangstellende ouderen. Opnieuw is de datum, waarop belang stellenden kunnen inschrijven voor koopwoningen aan de Specht (Klein Engendaal) gewijzigd. Aanvankelijk zou dit jaar nog kunnen worden ingeschreven, maar dat werd onlangs veranderd in februari 1994. De nieuwe datum is 9 december 1993. De woningen aan de Specht moeten overi gens nog worden gebouwd. Op de Heetakker is maandag een begin gemaakt met de bestrating. De werk zaamheden zullen ongeveer vier weken in beslag nemen. Gedurende die perio de zal de weg voor een deel zijn afgeslo ten. Het gaat om het deel tussen perceel 21 op de Heetakker en de Verlengde Talmalaan. De gemeente Soest heeft het be roepschrift tegen de ontgronding van De Paltz ingetrokken. Het colle ge heeft daartoe besloten, nadat ge deputeerde staten van Utrecht de ontgrondingsvergunning hebben in getrokken. Dat betekent dat er voortaan geen ontgronding meer mag plaatsvinden in De Paltz. In oktober 1989 had het provinciebestuur een vergunning verleend om 750.000 kubieke meter te winnen op het landgoed. Maar dat mag nu niet meer. Het beroepschrift, dat de gemeente bij de Raad van Sta te had ingediend, kan derhalve bij het oud-papier worden gelegd. Tientallen kramen konden ze aan doen. Van de Soester en Soesterbergse oude renbonden, die garant stonden voor de organisatie, van de politie, van verzor gingshuizen en diverse instellingen die welzijnswerk voor ouderen verrichten. De sportieve bezoekers stonden even stil bij de bowls-demonstratie, de cultu rele gasten namen een kijkje bij het volksdansen en zo kwam iedereen wel iets tegen wat zijn belangstelling in het bijzonder trok. De informatiedag was op poten gezet door het Comité 'Jaar van de Ouderen'. De Europese gemeenschap bedenkt al ;,ron thema waarin een bevolkings groep een jaar centraal staat. Eindelijk waren dit jaar de ouderen aan de beurt. Maar dat neemt niet weg, dat de aan dacht voor ouderen volgend jaar mag verdwijnen. Die zal onverminderd Ben je tussen de 10 en 16 jaar, kom dan vóór ffl 15 november naar de Rabobank en open een J ongerenrekening. Een doorkijkje op de informatie markt voor ouderen in Aqua Indoor. Foto: Elger Geessinck. groot moeten blijven, vond T. Duhen in zijn openingswoord namens de oude renbonden ANBO, KBO en PCO. Ook wethouder Frans Kingma van wel zijn deed een duit in het zakje, al gaf hij aan dat een gemeente niet oneindig kan blijven geven aan het ouderenwerk. "Er zijn grenzen. Verken die en respecteer ze", aldus de bewindsman. Dat er vanuit veel hoeken aan ouderen wordt gedacht en aan ouderenwerk wordt gedaan, bleek onomstotelijk uit het grote aantal kramen van de verschil lende instanties. Vanuit de gemeente zijn veel initiatieven ontplooid en na tuurlijk verrichten ook de ouderenbon den veel werk. Het is zaak dat dat zo blijft. Bij een minimale inleg van f. 25,- mag je kiezen uit enkele te gekke kado's. Tot ziens bij de Rabobank. Telefoonnummer algemeen 02155-96333 Kantoren: Kerkplein, 02155-96300 /Soesterbergsestraat 14, 02155-96310 Tamboerijn 3, 02155-96340 Koninginnelaan 28, 02155-96320 Smitsweg 4, 02155-96330 Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* st met enige ervaring. 19 jaar. iktie na 19.00 uur 2154-17918. st - Tel. 02155-13720 Eigen vakmensen verzorgen snelle kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons ïntra Soest zoekt voor jverblijf 25 uur per week 5n worden opgebouwd, zal ingaan op 1 decem- trdagverblijf op te star- ng zal ingaan op 1 fe iling van het kinderdag- p MBO-niveau, aange- ite management oplei- lO-niveau; en met kinderen in de aar. jens CAO-Welzijn, sa- iverblijven, schaal 3 binnen 8 dagen na 1 te richten aan: 3760 AB Soest kuntu ma. t/mdo. bei er. 02155-28050. Een bus van Centraal Nederland heeft maandagmorgen een lang oliespoor getrokken door de ge meente Soest. Door lekkage werd ongeveer vanaf de kruising van de Vrijheidsweg en de Industrieweg tot aan de Tamboerijn een 'streep' getrokken. Medewerkers van de gemeentelijke reinigingsdienst hebben de olie opgeruimd. Dat gebeurde met behulp van zoge noemde olieabsurbsiekorrels. Die wer den over het oliespoor gestrooid. De korrels, die de olie opzuigen, werden enkele uren later weer verwijderd. Volgens opzichter J. Landman van de reinigingsdienst heeft er geen gevaar ontstaan, dat de olie in het riool zou vloeien. "Maar er ontstond wel een spoor van ongeveer vijftig centimeter breed. Als je daar met je auto over rijdt en je moet plotseling remmen, dan kom je in de problemen." Buurtbewoners stelden de gemeente via het meldpunt woonomgeving op de hoogte van het oliespoor. Landman, die in de auto de telefoon opnam, was toe vallig in de buurt van de vervuiling en kon derhalve snel actie ondernemen. De melding kwam om half negen bin nen en om negen uur werden de korrels al gestrooid. "We werden er snel op geattendeerd. Daaruit blijkt inderdaad dat het meldpunt woonomgeving zin heeft", aldus Landman. Het meldpunt woonomgeving (tel. 25346) kan door burgers worden ge beld, als er bijvoorbeeld ergens een te gel los ligt, een boom is omgewaaid of een prullebak op straat is beland. Het betreft zaken die nog dezelfde dag kun nen worden opgelost. Zonder dat de leden daarvoor een doos hoeven in te pakken zal voet balvereniging Hees verhuizen van de Kooiweg naar de Kooilaan. Tenminste, als de gemeenteraad de naamswijziging van de weg in het bosgebied Pijnenburg goed keurt. Op het gemeentehuis zijn ze er via de voormalige eigenaar van het bosgebied achter gekomen, dat Kooiweg vanouds eigenlijk de Kooilaan heet. Het college vindt Kooilaan nu ook toepasselijker, mede vanwege de meer dan honderd jarige beuken die langs de Kooiweg/ Kooilaan staan. Het complex van de voetbalvereniging Hees ligt aan de Kooiweg. De Oude Utrechtseweg, die eveneens in Pijnenburg ligt, krijgt ook een nieuwe naam: de Verlengde Oude Utrechtse- weg. In Soest-Zuid ligt al een Oude Utrechtseweg. Dat zou verwarring kun nen stichten, meent het college dat daarmee een advies van de ambtenaren overneemt. Beide 'Oude Utrechtsewe gen' vormden enkele eeuwen geleden de verbinding tussen Amersfoort en Utrecht. In verband met historische waarden, wil het College ook de Turfweg in ere her stellen. De laan die vanaf de Staalwijk- Iaan vanuit westelijke richting haaks aansluit op de scheiding tussen de Wieksloterweg Westzijde en Oostzijde zal worden aangeduid als Turfweg. Zuidergracht Het nieuwe bedrijventerrein tussen de Dorresteinweg en de Nieuwegracht moet de naam Zuidergracht krijgen, vindt het college. Evenals de Nieuweg racht is die naam afgeleid van het Oude Grachtje, dat via de huidige Jachthuis laan en Colenso naar de Eem liep. De commissie ruimtelijke ordening mag zich komende dinsdagavond om half acht over het voorstel buigen. Op donderdag 18 november worden de straatnamen in de gemeenteraad be handeld Vijf automobilisten zijn maandag niet uit hun auto, maar wel op de bon geslin gerd, omdat ze de veiligheidsgordel niet omhadden. De politie constateerde die overtreding tijdens een controle op de Soesterbergsestraat. Die werd maan dag tussen 10.30 en 12.00 uur gehou den. Aan de Parallelweg is een begin gemaakt met de nieuwbouw van de kerk van de gereformeerde kerk vrijgemaakt. Omdat veel ge meenteleden hun steentje zullen bijdragen en er dus veel zelfwerk zaamheid aan te pas komt, zal het nieuwe Godshuis over ongeveer twee jaar worden opgeleverd. Dat betekent dat de bouw deels in 'vrije tijd' zal worden gerealiseerd. Met het blootleggen van de waterleiding en het plaatsen van een hek rond het bouwter rein hebben leden van de Soester kerk gemeente inmiddels het startsein gege ven voor de uitvoering. Aan de Parallelweg zal een nieuwe kerkzaal verrijzen, die plaatsbiedt aan ongeveer 260 mensen. Momenteel kunnen nog geen tweehonderd kerk gangers de zaai in. In verband met de explosieve groei van de gemeente werd vorig jaar besloten een nieuwbouwplan te maken. De gereformeerde kerk vrij gemaakt Soest telde eind vorig jaar 280 leden. Tien jaar eerder waren dat er nog Vele handen maken licht werk. 180. In de huidige kerkzaal worden drie ver gaderzalen ingericht. Twee daarvan kunnen, indien nodig, bij de kerkzaal worden betrokken, zodat nog meer mensen de dienst kunnen volgen. Zo lang de nieuwbouw nog in gang is, zal voor de kerkdiensten de huidige kerk zaal worden gebruikt. Voorganger van de gemeente is ds. G.E. Geerds. De diensten beginnen elke zondag om 9.30 en 17.00 uur. Directeur J. van der Moolen van de woningstichting Soest (WS) heeft verschillende makelaars in Soest aangeschreven. In de brief verzoekt hij hen de huurders van WS-woningen niet langer te benaderen voor onder andere taxatie van de huurwoning. Dat is de laatste tijd herhaaldelijk gebeurd. Van der Moolen leidt dat af uit me dedelingen van verschillende huur ders. Het feit dat makelaars de huur ders benaderen, leidt volgens Van der Moolen tot 'onnodige misver standen in de relatie tussen de huur ders en WS'. De verkoop van corporatiewonin gen vormt in de landelijke politiek een actueel onderwerp van gesprek. Staatssecretaris E. Heerma wil daar mee het eigen woningbezit in ons land bevorderen. De doelstelling van de staatssecretaris is de verhou ding huur/koopwoning op 55-45 procent te brengen. Volgens Van der Moolen is zestig procent van de Soester woningmarkt echter al in particuliere handen en wordt dus af geweken van de landelijke trend. In een aantal plaatsen zijn al huur woningen verkocht aan de bewo ners. In Soest zijn enkele makelaars op die ontwikkeling ingesprongen. Een onbekend aantal huurders van WS is al door hen benaderd met het verzoek of ze het huis mogen taxe ren. WS acht verkoop van haar woningen op dit moment niet opportuun. Daarbij spelen financiële, onder- houdstechnische, markttechnische en andere redenen een rol. Mocht WS dat standpunt in de toekomst wijzigen, dan acht Van der Moolen het goed mogelijk, dat een lokale makelaar kan worden ingeschakeld. Op dit moment is daar echter geen sprake van. Mede daarom heeft de directeur van WS de betreffende makelaars ver zocht geen direct contact met huur ders van WS te zoeken. Makelaars zouden eerst bij hem navraag moe ten doen of WS wel bereid is delen van haar bezit te verkopen. Van der Moolen heeft een afschrift van de brief gestuurd aan wethouder Frans Kingma van volkshuisvesting en de diverse bewonerscommissies van WS. Terwijl de bewoonster thuis was, is een inbreker er donderdagnacht in geslaagd een bedrag van tweehonderd gulden uit een kistje te stelen. De indringer ont fermde zich tevens over de portemon nee van de 39-jarige vrouw, maar daar zaten geen harde valuta in. Tuinadviescentruni 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg heeft geen toe stemming gekregen om op zondag 19 december open te zijn voor de kerst markt. Op grond van de Winkelslui tingswet is dat niet mogelijk. Per jaar mag op vier zon- en/of feestda gen worden afgeweken van de in de wet vervatte verboden. In overleg met de Kamer van Koophandel (die weer met de plaatselijke middenstand heeft over legd) zijn voor 1993 vier data aangewe zen, waarop winkels toch open mogen zijn. Dat zijn Tweede Paasdag, Hemel vaartsdag, Koninginnedag en Tweede Kerstdag. Zondag 19 december valt daar derhalve buiten. Om dezelfde reden heeft het college een verzoek afgewezen om op zondag 6 maart volgend jaar een vlooienmarkt in Aqua Indoor te houden. Eerder gaf het gemeentebestuur wel toestemming voor het houden van een vlooienmarkt op 26 december (Tweede Kerstdag) van dit jaar. Het college is bereid de kosten voor het herstel van de klokkestoel in de toren van de Petrus en Pau luskerk op zich te nemen. Dat kost de gemeente 25.000 gulden. Aan de gemeenteraad is voorgesteld dat bedrag uit de post onvoorzien, van de algemene dienst te halen. Burgemeester en wethouders schieten te hulp, omdat ze vinden dat de paro chie haar taken moet kunnen uitvoeren Daar hoort ook het luiden van de klok ken tijdens kerkelijke plechtigheden bij. Dat is nu onmogelijk, doordat de stalen ondersteuningsbalken van de klokkestoel zijn doorgeroest. Het is daarom niet langer verantwoord om de klokken te luiden. Toen de schade on langs tijdens schilderwerkzaamheden aan het licht kwam, werd meteen het luidmechanisme geblokkeerd. Het zal geen eenvoudige klus worden de klokkestoel te repareren. De plek is moeilijk te bereiken, zodat een hoog werker en een hijskraan moeten wor den ingezet. Dat is te merken in de kos ten. Een deel van de balustrade zal moeten worden gedemonteerd en de klokken moeten tijdens de operatie in de takels hangen. Volgens het college moeten de werkzaamheden zoveel mo gelijk zonder las- en snijbrandappara- tuur worden uitgevoerd. Dit om brand gevaar te mijden. Het voorstel van het college voor de bij drage van 25.000 gulden wordt dinsdag 2 november in de commissie ruimtelijke ordening besproken. Die vergadering begint om 19.30 en wordt gehouden op het gemeentehuis. Combi van Essen knipte meer dan 100 keer, hoog boven Soest. Haarscherp en uitstekend van kleur. lijjjjl H0jl Wjp Winkelcentrum "Hartje Zuid" Zuidpromenade 15, Soest, telefoon 12874 Mensen van 55 jaar en ouder kunnen in de maand november één keer gra tis gebruik maken van het zwembad van Aqua Indoor. De daarvoor be stemde bon is verkrijgbaar bij de kassa van het complex aan de Dal- weg. Ook tijdens de zaterdag gehou den informatiemarkt voor ouderen konden zwemlustigen al een vrij- kaartje afhalen. Het aanbod van Aqua Indoor is al leen geldig voor de maandag, dins dag, donderdag of vrijdag in de maand november, tussen 15.00 en 18.00 uur. Per 55-plusser is één gra tis kaartje beschikbaar. Het water heeft een temperatuur van dertig graden. Ouderen die een 'gewoon' kaartje kopen van 6,20 gulden, kunnen bij inlevering van hun toegangsbewijs een gratis kopje koffie of thee krijgen bij de zogenoemde natte bar. Die bar is gevestigd in het zwemgedeelte van Aqua Indoor.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3