sDauers u ivMlA COMPLETE Tröckener Kecks boeit zaal C-drie Soester wint prijs verhalenwedstrijd 'De straat met de grijze huizen' Bauers bestaat g 5 jaar dus: WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 ,A/nr Ruim tweehonderd mensen getuige van eerste popconcert Sander Kouwenhoven (12) maakt indruk met inzending ooooooooooooooooo O g 5 gangen-menu f55,- TvEfestaurant Meningen van lezers Droomkoninkje Wie vergelijkt leest de Soester Courant \V/- brilcentrum j.s. nota Commissievergaderingen Bouwzaken Aangevraagde bouwvergun ningen Verleende bouwvergunningen Aanlegvergunning SOESTER COURANT Weer portemonnee uit tas gestolen Wet Milieubeheer Wet Milieubeheer V erkeersmaatregelen Voorbereidingsbesluit V erkeersmaatregel WOE Act Tröckener Kecks was vrijdag de eerste van drie bands die centraal staan in een serie popconcerten in C-drie. Ongeveer 220 muzieklief hebbers waren getuigen van het optreden van de Nederlandse band die ruim anderhalf uur op het podium stond. Dat was net niet genoeg voor het cultu reel creatief centrum om uit de kosten te springen, maar niettemin trok ieder een de conclusie dat het concert onder de noemer 'geslaagd' de geschiedenis kan ingaan. In de intieme sfeer van de theaterzaal van C-drie voelden de bandleden zich kennelijk op hun ge mak. Ze speelden bijna een half uur lan ger dan aanvankelijk was afgesproken. Het publiek, voornamelijk gevormd door tieners en mensen van tussen de twintig en dertig jaar, reageerde en thousiast en ook Idelette de Nooy van C-drie slaakte na afloop louter tevre- Tröckener Kecks den kreten: "Dit was het eerste popcon cert in C-drie en dat is goed bevallen." Op vrijdag 14 januari vormt C-drie we derom het decor voor een popconcert. De organisatoren van C-drie hadden aanvankelijk Gotscha op het program ma staan, maar die band is inmiddels uit elkaar. Nog niet bekend is welke groep daarvoor in de plaats zal treden. Op vrijdag 1 april volgt het derde popcon cert. Zal Sander Kouwenhoven ooit nog de gouden griffel winnen? Die kans is aannemelijk, want de elf jarige Soester viel zaterdag in de prijzen bij een provinciale verha lenwedstrijd. Hij won de tweede prijs in de categorie voor basis scholieren van tien tot en met twaalf jaar en werd in het Utrecht se Muziekcentrum Yredenburg in de schijnwerpers gezet. De wedstrijd was in het kader van de Nationale Kinderboekenweek uitge schreven door de bibliotheken en de Stichting Regionale Omroep, Overleg en Samenwerking (ROOS). Alle basis scholieren in Nederland konden mee doen aan de wedstrijd door een verhaal van kinderboekenschrijfster Ellen Thij- singer. Op maximaal twee kantjes mochten ze hun fantasie de vrije loop laten gaan. Alleen in de provincie Utrecht zonden al 2.100 kinderen een verhaal in. Sander, leerling van De Werveling en woonachtig aan de Birkstraat, zaaide ook pennevruchten. Sander schreef bij na twee A-viertjes vol en eigenlijk was zijn inspiratiebron toen nog niet leeg. Toch oogstte de scholier zaterdag in de Domstad. Tijdens de prijsuitreiking kreeg de nietsvermoedende Soester het verheugende nieuws te horen. De prijs uitreiking werd rechtstreeks door Ra dio Utrecht uitgezonden. Ellen Thijsin- ger overhandigde de prijzen en Circus Custers zorgde voor een muzikale bij drage. Babette Alma van Radio Utrecht was in deze provincie betrokken bij de verha lenwedstrijd. Met vijf collega's van de regionale omroep las ze 120 inzendin gen. Ook de andere verhalen werden door de jury nauwkeurig en aandachtig gelezen. Er waren prijzen beschikbaar voor de leeftijdscategorieën 8-10 en 10-12 jaar. Alle provinciale winnaars zullen hun verhaal kunnen terugvinden in een boekje dat speciaal zal worden uitgege ven. Omdat Sander tweede werd, wordt zijn verhaal niet in dat boekje gepubli ceerd. Daarom vond de redactie van de Soester Courant het een aardig idee om zijn inzending in deze krant at te druk ken. Huisgerookte kip?ft let met groene kruidensaus Gepocheerde zeeduivel met een pernodsaus Granité Entrecöte met 4 seizoenspepersaus Kaneelijs met sabayonne en warme pruimen •k Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Reserveren gewenst. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155 - 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO Een echt gebeurde geschiedenis Reactie op de ingezonden brief van Jan Visser die vorige week onder het kopje 'De Duitendieven' in de Soester Cou rant is afgedrukt. Er was eens een jongetje dat Jantje heette. Zijn hele familie wilde graag dat het dorp, waar ze woonden, er mooi uit zou zien. Daarom legden ze elke keer als ze geld uitgaven, ook een beetje op zij om daar iets moois voor hun dorpje van te kopen. Vier jaar geleden mocht Jantje, in plaats van zijn broertje Fransje, op het spaar potje voorbeeldende kunst passen. Dat geld was dus niet van Jantje zelf. Hij mocht op het geld passen en alleen iets kopen als de hele familie het daarmee eens was. Dat vond Jantje niet leuk. Hij wilde zelf geld uitgeven. Op een dag kocht hij daarom iets dat hij heel mooi vond, zonder dat aan de an deren te vertellen. Toen het in Jantjes huis stond, bleek het eigenlijk nergens te passen. Het was te kwetsbaar voor buiten en te groot voor binnen. De rest van de familie waarschuwde Jantje dat niet nog eens te doen, want het geld was apart gelegd om het dorp te verfraaien. Hij mocht er geen leuke dingen voor Jantjes huis van kopen. Ondertussen werd in het dorp een hele buurt vernieuwd. Dat kostte heel veel geld. Er was zelfs niet genoeg geld om het helemaal af te maken. Toen besloot de familie, na met elkaar te hebben overlegd, dat de rente van de spaarpot gebruikt zou worden om verder te kun nen gaan met de vernieuwing van de buurt. Er bleef dan nog genoeg geld over om de beloofde beeldende kunst in de buurten te zetten. De hele familie vond dat een goede oplossing, behalve Jantje. Hij begreep er niets van. Hij begreep niet dat de spaarpot bedoeld was om kunst voor de wijken te kopen en niet voor stokpaardjes met toeters en bellen. Hij begreep evenmin dat er alleen maar zoveel rente in de spaarpot zat, omdat hij al die jaren niets voor de wijken had gekocht. Arme Jantje. Neks Blommers Sander Kouwenhoven maakte indruk met zijn inzending voor de verhalen wedstrijd voor basisscholieren. Foto: Goos van der Wilt. Verzorging van zachte contactlenzen ALL-IN-ONE-vloeistof Speciaal geschikt voor dragers van wegwerplenzen en 'gelegenheidsdragers1. NU GROTE TESTAKTIE BIJ: van weedestraat 87 3761 cd soest tel. 02155-17120 Probeer COMPLETE voor een aantrekkelijke prijs! Het inleidende verhaal van Ellen Thijsinger: Michiel ging verhuizen van de flat naar een huis in een rijtje met een tuin. Hij vond die tuin wel leuk, want hij zou radijs en worteltjes mogen zaaien en samen met zijn vader had hij alvast een vogelhuisje getimmerd. Hij kreeg behang met race-auto's in zijn kamer en zijn moeder had nieu we vloerbedekking en gordijnen be steld. Allemaal fijne dingen dus. Toch was Michiel niet echt blij dat ze gingen verhuizen. Hij deed natuur lijk wel alsof, omdat zijn vader en moeder zo enthousiast waren. Af en toe verraadde hij zich. 'Lastig dat er geen lift iszei hij. Zijn ouders schoten in de lach. 'Een lift in een huis met één verdie ping riep zijn moeder. 'Je kunt toch zeker wel de trap oplopen naar je ka mer?' Maar daar ging het niet om, stom dat zijn moeder dat niet begreep. Met de lift kon je leuke spelletjes doen en fantaseren dat je op reis was naar de maan. 'Het uitzicht zal ik ook mis sen zei Michiel. 'Het vuurwerk met Oudjaar en de morse seinen met mijn vriendjes op de buizen van de centra le verwarming. 'Het lijkt wel of die jongen geen zin heeft in verhuizen,hoorde Michiel zijn moeder tegen zijn vader zeggen. Michiel zei niet dat hij buikpijn kreeg als hij aan het nieuwe huis dacht en hoofdpijn en kiespijn en keelpijn, al les tegelijk eigenlijk. Het begon toen ze voor het eerst naar het nieuwe huis gingen kijken... De inzending van Sander Kouwen hoven: Het was op een donderdagmiddag. Michiel was op weg naar school, hij wilde net oversteken toen hij hoorde roepen. Hij keek om. Zijn moeder kwam hard hollend op hem af, 'Hé malle Eppie', schreeuwde moeder, 'je zou naar het nieuwe huis komen kijken.' 'Ja moeder', zuchtte Michiel. De bus kwam. Ze stapten in. 'O, nee hè', dacht Michiel, 'daar is mevrouw Gerritsen. (Als dit een heel boek was, dan had ik een nauwkeurige be schrijving van haar gegeven, maar nu in één woord, dóódsimpel heks). Moeder was met mevrouw Gerritsen aan de praat geraakt. Zodoende kwam moeder op het idee om me vrouw Gerritsen mee te nemen op 'nieuwhuisbezoek', zoals Michiel dat noemde. Eindelijk aangekomen, begonnen ze met zijn drieën de tuin te bekijken. Michiel stapte per onge luk op een bloem, waar mevrouw Gerritsen de hele familie van in het Latijns aan het opnoemen was. Mevrouw Gerritsen keek hem zo boos aan, dat hij begon te zweten en haast overliep van woede. Wraak!, was zijn enige gedachte. Hij pakte een kastanje-bolster en stak hem in zijn zak, wachtte net zo lang totdat mevrouw Gerritsen ging zitten, stopte toen vliegensvlug de bolster onder het tamelijk dikke achterwerk van mevrouw Gerritsen en wachtte af. Het gekrijs was onbeschrijfelijk. De ruiten sprongen, de trap stortte in, het behang viel van de muur, de muur zelf begon te scheuren en me vrouw Gerritsen hing aan het pla fond. De enige die er plezier aan had, was Michiel, die schaterde het uit. Moeder keek verbijsterd naar het plafond. Michiel wachtte niet lang af, maar rende hard naar de w.c. en sloot zichzelf op. Hij hoorde na een tijdje hoe mevrouw Gerritsen brul lend naar de w.c. kwam, maar ze kon er gelukkig niet in. Maar dat duurde niet lang. Mevrouw Gerritsen had een schroevedraaier in haar tas en probeerde de deur te openen. Mi chiel was doodsbang geworden en probeerde uit allemacht de deur te gen te houden. Maar mevrouw Ger ritsen was veel sterker dan Michiel en ze trok Michiel met deur en al te gen de muur. Maar nu gebeurde er een wonder. De muur bezweek en er was een klein gat ontstaan. Michiel rende erdoor, viel naar beneden, liep door en klom naar boven en stond vervolgens in het huis van Bouw meester Seipma. Michiel vond de man wel aardig en vertelde zijn ver haal. Deze vond dit een smakelijke mop, maar begreep de problemen, waarin Michiel verkeerde. Wat er met mevrouw Gerritsen was gebeurd: ze wilde Michiel volgen, maar bleef met haar toegetakelde achterwerk in de gang steken. Ze kon er niet meer in of uit komen. Ze zat klem. Maar nu terug naar Michiel die ook had gezien dat mevrouw Gerritsen vast zat. Bouwmeester sloot een waterspuit aan op de gang en zette deze dan aan en de water straal spoot mevrouw Gerritsen met zo'n harde straal weg, dat ze hele maal naar de noordpool vloog en als het goed is, zit ze daar nu nog (te kaarten met pinguins). Maar door de straal vloog het hele huis weg en kwam precies op de puinhoop te recht. Moeder was net op tijd weg en stond naar haar nieuwe huis te kij ken. Michiel zei tegen Bouwmeester hartelijk bedankt voor alles en liep naar zijn moeder die het nog steeds niet kon geloven en zei droog: 'Kom je mee en ze liepen naar hun eigen flat. Vader regelde alles en kocht het huis niet. En ze bleven in een flat wo nen en Michiel speelde nog steeds met de lift, zodat de mensen weer kunnen klagen bij zijn ouders. Maar Michiel was tevreden. Nog vaak ging hij naar Bouwmeester en telkens be leeft hij wat, maar daarover de vol gende keer. Raadhuisplein 1, tel- 9 34 11 Donderdag 28 oktober, 19.30 uur: Commissie milieu-aangelegenheden en onderwijs Agenda: tweede tussentijdse rapporta ge, rationeel wegbeheer 1994 (onder- ïoudsprogramma), reorganisatie A VU, voorstel tot het geven van straat namen, verkeersveiligheid oversteek Anna Paulownalaan. Maandag 1 november, 19.30 uur: Commissie algemene bestuurszaken. Agenda: voortgang planningkalender, voorstel tot vaststelling Tussentijds Be richt 1993-11, voorstel tot continuering overeenkomst inzake de overlegstruc tuur op gemeentelijk niveau, voorstel tot vaststelling diverse verordeningen. Dinsdag 2 november, 19.30 uur: Commissie ruimtelijke ordening, be drijven, voorlichting en kunst. Agenda: werkplan beeldende kunst, Lindenhof, voorstel tot het herstellen van de klokkestoel in de toren van de Petrus en Pauluskerk, voorstel tot het vaststellen van het tussentijds bericht 1993-11, voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor Hees, Specht en Boerenstreek, stand van za ken planningkalender. Woensdag 3 november, 19.30 uur: Commissie welzijn, volksgezondheid en volkshuisvesting. Agenda: tussentijds bericht 1993-11, evaluatie nota ouderenbeleid, eindrap port wet voorzieningen gehandicapten, voortgang/coördinatie sociale vernieu wing, voortgang planningkalender. Donderdag 4 november, 19.30 uur: Commissie financiën, economische aangelegenheden en sport. Agenda o.a.stand van zaken planning- kalender, sportaangelegenheden, stand van zaken volwasseneneducatie, voor stel tot vaststellen tussentijds bericht 1993-11, voorstel tot aankoop van grond in het plan Dorresteinweg van de heer A.I.I.M. van den Breemer, voor stel tot verkoop van grond voor Amers- foortsestraat 15a aan Vastgoed Nioet B.V. te Amsterdam, voorstel tot ruiling van grond aan de Paltzerweg en de Ver lengde Paltzerweg met de heer E.S. Raatjes te Soest, voorstel tot aankoop grond van de heer F. de Zoete t.b.v. ontsluiting Nieuwe Gracht II. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en de vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris melden voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie ken baar te maken. De spreektijd is beperkt tot vijf minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan dertig minuten. N.B. Om ze ker te weten of een bepaald onderwerp tij dens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk informatiecentrum te bellen (tel. 93777). De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toe passing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergunning te verlenen voor het: 1. plaatsen van een transformatorhuisje op perceel A.P. Hilhorstweg 19. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 28 oktober 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die- nen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: A.P. Hilhorstweg (93467): plaatsen van een hoogspanningsruimte, 11-10-93; Beckeringhstraat 16 (93474): ver groten van een dakkapel, 13-10-93; Birkstraat 66 (93469): plaatsen van een garage, 11-10-93; Dorresteinweg (93179): bouwen van een bedrijfsgebouw met kantoren, 11-10-93; Haagwinde 2 (93480): plaatsen van een tuinhuisje, 14-10-93; Kampweg 72 (93466): plaatsen van een serre, 11-10-93; .Koperwiek 17 (93440): bouwen van een woonhuis met garage. 15-lU-yJ. Schoutenkampweg 17 i ,n-93 plaatsen van een dakkapel, 13-10 93^ mrenteCsr,a8RaadUhÜisUplSn'eni, afdeling ^tnhl^nrrrrkda^van 8,30 - 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/me - dingen zijn verleend/geaccepteerd op deverzenddatum: Buys Ballotlaan 61 (93415): plaat sen van een it_ De Genestetlaan 15 (93351). uit breiden van een garage, 11-10-93; Duinweg 4 (93459): plaatsen van een carport/berging, 13-10-93; Heuvelweg 18 (93445): uitbreiden van een woonhuis, H-30-93; Kamerlingh Onneslaan 45 (93451)- bouwen van een carport, 12-10-93; Kampweg 72 (93466): plaatsen van een serre, 13-10-93; Kampweg 84 (93465): uitbreiden van een woonhuis, 13-10-93; Kerkpad Z.Z. 47 (93421): vergroten van een garage, 11-10-93; Korte Bergstraat 5 (93461): bouwen van een berging, 12-10-93; Laanstraat 17 (93248): bouwen van een garage/berging en een kelder, 12-10-93; Nieuweweg 33 (93426): vergroten van een dakkapel, 12-10-93; Vosseveldlaan 41 (93096): bouwen van een carport/schuur, 11-10-93; Weteringpad 13 (93176): verbou wen bedrijfspand tot Karwei-bouw- markt, 18-10-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling ruimtelijke orde ning en bouwzaken (balie bouwzaken), ge opend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, vergunning te verlenen voor: het aanleggen van een uitweg t.b.v. Soester Hoogt 6 over perceel Soester Hoogt 4 naar het Soester Hoogt. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 28 oktober 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken (balie bouwza ken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het bouwplan hgt tevens ter inzage in de Dependance burger- en samenle vingszaken, Dorpsplein 17 te Soester- berg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00 - 16.00 uur. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Tijdens het boodschappen doen in een supermarkt aan de Zuidpromenade is een vrouw uit Soest haar portemonnee kwijtgeraakt. De oorzaak is een dief die de beurs uit haar tas griste. De 66-jarige vrouw werd woensdagmiddag besto len. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen hebben ontvangen in het kader van de Wet Milieubeheer: Besluit detailhandel: Nieuwerhoek- plein 4 (Rojan h/o Brezan); Van Wee destraat 147 (Van Oosten fotografie). Besluit horecabedrijven: Bosstraat 102 (tennispark Toss); Koninginnelaan 27 'café Willem I); Nieuweweg 68 - 70 snackbar De Munt). 3esluit woon- of kantoorgebouwen: Molenstraat 40 (St. Islamitisch Cen trum Nederland); Lange Brinkweg 81 (N.V. Remu). Besluit mestbassins: Birkstraat 125 (J.H.G. Wantenaar). De desbetreffende stukken kunnen worden ingezien gedurende de maand november op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling milieube heer, tel. 93593. Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer hebben ontvangen: A.G. Lamers, Dolderseweg 11 deze melding heeft betrekking op verwijde ring van de opslag propaan van het ter rein in verband met aanleg aardgasnet. Van 't Net BV, Koningsweg 24-A deze melding heeft betrekking op uit breiding met een kolomboor, een cir kelzaag, een slijpsteen, een hogedru- kreiniger en enkele gasheaters. De desbetreffende stukken kunnen worden ingezien gedurende de maand november op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling milieube heer, tel. 93593. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit Administratieve Bepa lingen inzake het Wegverkeer (B ABW) bekend, dat zij besloten hebben door middel van bord C12 van bijlage I van het RW-90 in beide richtingen geslo ten te verklaren voor motorvoertuigen met uitzondering van vergunninghou ders de Monnickenboschweg vanaf de aansluiting op de Oude Leusderweg tot een afstand van 450 meter van de aan sluiting op de Soesterbergsestraat en de Oude Leusderweg van de aansluiting op de Monnickenboschweg tot de aan sluiting op de Zandlaan. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepsschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend gezonden aan: a. het college van Gede puteerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. Burgemeester en wethouders van Soe, maken in verband met het bepaalde; artikel 26 van het Besluit Administra tieve Bepalingen inzake het WegvB. keer (BABW) bekend, dat zij beslotet hebben a doormiddelvanbordC12var I van het RW-90 in beide ric gesloten te verklaren voor motorvoti". tuigen met uitzondering van beste®, mingsverkeer het Breemeentje, de\Ve, in de Maten en de A.P. Hilhorst» tussen de Grote Melmweg en het Blet. meentje; b door middel van bord C12vanbijli. 1 ge I van het RW-90 in beide richtingen gesloten te verklaren voor motorvoet- tuigen met uitzondering van verga® ninghouders de Molenweg over een af stand van 80 meter vanaf de Molen straat tot de onderlinge aansluiting va de op de Kolonieweg en Veldweg aan sluitende wegen. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij dt Afdeling voor de geschillen van bestuui van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend gezonden aan: a. het college van Gede puteerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. Burgemeester en wethouders maken ii verband met het bepaalde in artikel 2( <i van het Besluit Administratieve Bepa lingen inzake het Wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben dooi middel van bord C12 van bijlage I vat het RW-90 in beide richtingen geslo ten te verklaren voor motorvoertuigen met uitzondering van vergunninghou ders het Berkenlaantje, het Heesei- spoor-westzijde over een lengte van 150 meter vanaf de Paltzerweg, de Palt zerweg, de Verlengde Paltzerweg ovei een afstand van 700 meter vanaf aan sluiting op de Paltzerweg en de Wieks- loterweg-oostzijde 45 meter vanaf aan sluiting op de Bosstraat tot de Dolder seweg. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepsschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend gezonden aan: a. het college van Gede puteerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn be sluit van 13/14 oktober 1993, nr. RB 93-139, bestemmingsplannen in voor bereiding zijn verklaard voor de gebie- 1 den die op de bij dit besluit behorende tekeningen in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden om schreven. 1. het gebied dat globaal omgrensd wordt door de omgeleide Rijksweg, de Batenburgweg en de gemeente grens met Zeist (Soesterberg Noord); 2. gronden omvattende de wijk Soest Zuid met uitzondering van het ge bied dat ligt in het bestemmingsplan Jeneverbesweg; 3. het gebied dat globaal wordt be grensd door de Koningsweg, de Dorresteinweg en de gemeente grens (Nieuwe Gracht II); 4. het gebied dat globaal omgrensd wordt door de Verlengde Talma- laan, de Albert Cuyplaan, de Prins Bernhardlaan, de Waldeck Pyr- montlaan en de Beukenlaan (Noor delijke Eng); 5. perceel Koningsweg 12 (Big Boss Wolfsen). Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de onder 3. en 4. genoemde gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schrifte lijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking op 28 ok tober 1993. Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit Administra tieve Bepalingen inzake het Wegver keer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben; I. om vanaf 17.00 uur de dag vooraf gaande aan de dag van de markt, tot 16.00 uur op de dag van de markt, op het parkeerterrein het gedeelte dat voor de markt in gebruik is, bij de flats aan de Smitsweg 31 t/m 309 gesloten te verklaren voor bestuur ders door middel van bord Cl van bijlage I' van het RW-90 en door middel van bord El van bijlage I van het RW-90 een parkeerver bod in te stellen; II. in te trekken de volgende maatrege len t.a.v. het verkeer in de Weeg breestraat: het besluit van 11 mei 1976, afdeling I, nummer 9348; het besluit van 31 mei 1976, afdeling I, nummer 9431; het besluit van 21 september 1976, afdeling I, num mer 9819; het besluit van 7 decem ber 1976, afdeling I, nummer 10156; het besluit van 14 november 1978, afdeling I, nummer 12633. III. Een afschrift van dit besluit is gete kend gezonden aan: a. het college van Gedeputeerde Sta ten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest; d. de commandant van de Brandweer te Soest. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Di ba D ee dt di te Vi O! ri b d I

Soester Courant | 1993 | | pagina 4