MET HET OOG OP UW BRIL. 't Hartje met sluiting bedreigd Nieuw SWS-centrum nog steeds naamloos 1 ACTUEEL Wie verzint een naam voor de nieuwe speel-o-theek? IMWJtiW en heeft daarom 'n aantrekkelijke geld-terug-aktie bij vervanging van uw c.v.-ketel Marokkaans Comité houdt contactmiddag op de Engh Korfballers zijn inbraken in kantine meer dan beu Inspraak Nieuwe Gracht III DEMONSTRATIES BIJ Molendael draait nog voor sluiting op volle toeren gratis oogdrukmeting Wildschut Optiék .PAGINA WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT Hoogste punt bij nieuwbouw Molenstraat PAGINA 5 Welzijnswerk houdt kleurwedstrijd voor basisscholieren RIAGG verhuisd naar Nieuweweg 495,- Prijsvraag van stichting Welzijnswerk Vernielingen aan KA Mavo tijdens herfstvakantie Klachten bezorging BESTAAT Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke verwarmingsketel U koopt nu 'n hoogwaardig kwaliteitsprodukt en u ontvangt over 15 jaar uw investeringsbedrag terug Comfortabele warmwater-voorziening 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'95 ATAG StauWe ëtvjd VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. DE TROMSLAGER PARTYSERVICE De salade- en koud buffet specialist Steenhoffstraat 58 Gestolen auto in Soest gevonden Café-eigenaar moet alle geluidsapparatuur verwijderen 411 K«MÜ ;n Plan vanaf 1 november ter inzage Bestelbusje slipt en raakt in sloot Autodief slaagt op Yeenbesstraat Laat niets te Woonwensen over Deel Baarnse ziekenhuis tijdelijk dicht Ook voor uw an politie te Soest. en wethouders rand met het het Besluit Admit: gen inzake het WeBV bekend, dat rij lvan bord Cl2 V-90 in beide richtCJ irklaren voor motorv0 r itzondering van beste» het Breemeentje, de Vil e\de A-P. Hilhorstwe I .te Melmweg en het Br 1 ;1 van bord C12 van b yV-90 in beide richtin M irklaren voor motorvoer' I itzondering van vergun-1 ie Molenweg over een af-1 meter vanaf de Molen-1 mderlinge aansluiting van I Dnieweg en Veldweg aan-1 ;en. luit kan iedere belangheb-1 roepschrift indienen, dat I igen na heden - in twee-1 worden ingediend bij de I de geschillen van bestuur I /an State, postbus 20019 I jravenhage. van dit besluit is getekend i: a. het college van Gec ten van Utrecht; b. de I ur-directeur van de rijks-1 ieprovincieUtrechtjc.de I van politie te Soest, r en wethouders maken in I het bepaalde in artikel 261 lit Administratieve Bepa- het Wegverkeer (BABW) I zij besloten hebben door I ord C12 van bijlage I van in beide richtingen geslo- I en voor motorvoertuigen I ring van vergunninghou- •kenlaantje, het Heeser- de over een lengte van I ïaf de Paltzerweg, de Palt- erlengde Paltzerweg over I an 700 meter vanaf aan- Paltzerweg en de Wieks- tzijde 45 meter vanaf aan- Bosstraat tot de Dolder- luit kan iedere belangheb- roepsschrift indienen, dat igen na heden - in twee- worden ingediend bij de r de geschillen van bestuur van State, postbus 20019, jravenhage. van dit besluit is getekend a. het college van Gede- iten van Utrecht; b. de ur-directeur van de rijks- de provincie Utrecht; c. de van politie te Soest. idingsbesluit ;ster maakt ter uitvoering 1 van de Wet op de Ruim- ïing bekend dat door de ;emeente Soest bij zijn be- 14 oktober 1993, nr. RB emmingsplannen in voor- 1 verklaard voor de gebie- 2 bij dit besluit behorende i grijs zijn aangegeven en >lgt kunnen worden om- :d dat globaal omgrensd 3r de omgeleide Rijksweg, ourgweg en de gemeente- iet Zeist (Soesterberg omvattende de wijk Soest uitzondering van het ge- gt in het bestemmingsplan ïsweg; d dat globaal wordt be- oor de Koningsweg, de nweg en de gemeente- euwe Gracht 11); :d dat globaal omgrensd •or de Verlengde Talma- Mbert Cuyplaan, de Prins liaan, de Waldeck Pyr- en de Beukenlaan (Noor- ng); koningsweg 12 (Big Boss de raad bij zijn besluit ten le ondei 3. en 4. genoemde >aald dat het verboden is ;rken, geen bouwwerken 'kzaamheden uit te voeren afwijking van een schrifte- ïing van burgemeester en aanlegvergunning). eedt in werking op 28 ok- m Soest lalde,in i inistra- naatregel r en wethouders van band met het bepaalde,.. i het Besluit Administra- gen inzake het Wegver- bekend, dat zij besloten 17.00 uur de dag vooraf- i de dag van de markt, tot op de dag van de markt, "keerterrein het gedeelte e markt in gebruik is, bij i de Smitsweg 31 t/m 309 verklaren voor bestuur- middel van bord Cl van in het RW-90 en door i bord El van bijlage I VV-90 een parkeerver- tellen; n de volgende maatrege- et verkeer in de Weeg- het besluit van 11 mei ing I, nummer 9348; het 31 mei 1976, afdeling I, 431het besluit van 21 1976, afdeling I, num- het besluit van 7 decem- afdeling I, nummer besluit van 14 november ing I, nummer 12633. ft van dit besluit is gete- den aan: van Gedeputeerde Sta- echt; ;enieur-directeur van de aat in de provincie aris van politie te Soest; dant van de Brandweer t kan iedere belangheb- •epschrift indienen, dat ïn na heden - in twee orden ingediend bij de e geschillen van bestuur a State, postbus 20019, avenhage. De Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) is nog altijd op zoek naar een geschikte naam voor het nieu we centrum aan de Molenstraat. Daarom is de wedstrijd "wie ver zint een naam?" verlengd tot half november. Er zijn inmiddels al aardig wat reacties binnengekomen, maar nog niet dé naam waarvan de SWS zegt: dat is 'm! Wie nog mee wil doen aan de wedstrijd kan zijn/haar suggestie tot uiterlijk 13 november opsturen (met vermelding van naam, adres, telefoonnummer, leeftijd en geslacht) aan SWS, postbus 250,3760 AG Soest. De winnaar krijgt een waardevolle prijs en wordt boven dien betrokken bij de feestelijke ope ning van het pand. Die opening zal vermoedelijk begin volgend jaar plaatsvinden, want aanne mer Klein uit 's-Graveland verwacht het gebouw - ijs en weder dienende - nog voor het eind van het jaar helemaal klaar te hebben. De bouw vordert ge staag en vorige week dinsdagmorgen werd het hoogste punt bereikt. Dat werd uiteraard gevierd door bestuursle den en medewerkers van de SWS die, samen met de mensen van de aanne mer, op koffie en gebak werden ont haald. Wie een kijkje neemt aan de Molen straat ontwaart nu al de contouren van het gebouw, een ontwerp van de Soes- ter architect Henk Lotze, dat verrijst op de plek van de voormalige Praatpaal Vlag in top bij de -StKS: het hoogste punt van het (nog naamloze) gebouw is bereikt. Foto: Goos van der Wilt. (inmiddels gesloopt) én de nog voor- maliger Molensoos, die zo grondig wordt verbouwd dat er weinig meer aan het verleden herinnert. Het nieuwe cen trum heeft straks niet alleen de functie van buurthuis, met allerlei activiteiten voor jongeren en ouderen, maar biedt op de eerste verdieping ook onderdak aan het kantoor van de SWS, dat tot dusver in de Vangrail aan de Nachte- gaalweg was ondergebracht. Op woensdag 3 november gaat de grote Sinterklaas kleurwedstrijd van de Stichting Welzijnswerk Soest van start. De kleurwedstrijd is bestemd voor alle basisscholieren in de ge meente Soest. De kleurplaat kan worden opge haald bij de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan eri dé bibliotheek aan de Willaertstraat (bij C-drie). Bij die bibliotheken kunnen de ingekleurde platen weer worden ingeleverd. Dat kan tot en met woensdag 17 novem ber. De drie hoofdprijswinnaars mogen tijdens de intocht van Sint Nicolaas bij de goedheiligman in de koets plaatsnemen. Dat heeft Welzijns werk, die de intocht organiseert, ge regeld. De intocht van de Sint is dit jaar op zaterdag 20 november. De RIAGG heeft de huisvesting aan de Nachtegaalweg verlaten. Het kantoor van de afdeling Oostelijk Utrecht, dat bestemd is voor mensen uit Soest en Baarn, is voortaan te vinden in het Medisch Centrum op de hoek van de Nieuweweg en de Smitsweg. Met ingang van 1 oktober zijn twee spreekkamers in het Medisch Cen trum gehuurd. Verschillende mede werkers maken van die kamers ge bruik om hun patiënten te spreken. Centraal adres voor overleg en aan melding blijft het hoofdbureau in Amersfoort, tel. 033-632164. OPICAL Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en'professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn Ö2154-22392 Wie verzint een originele naam voor de nieuwe speel-o-theek van de Stichting Welzijnswerk Soest? Dat is de (prijs)vraag van de Soes- ter instelling. Degene die de leuk ste naam inzendt, kan een gratis abonnement voor de speel-o- theek tegemoet zien. Het gebouw van de Kardinaal Alfrink Mavo is tijdens de herfstvakantie van vorige week het doelwit geweest van vandalen. Zij brachten een aantal ver nielingen aan. Zo sneuvelden vier ruiten van de gym zaal en werd het hekwerk rond het ter rein op verschillende plaatsen gemold. Ook struiken en delen van de fietsen stalling moesten het ontgelden. De vandalen stookten ook een vuurtje bij het schoolgebouw aan de Di Lasso straat. Dat leverde enkele geblakerde deuren en muren op. Bij de politie is aangifte gedaan van de vernielingen. Wie wil meedingen naar de prijs, kan de verzonnen naam doorbellen naar de Stichting (tel. 21987). Inzenden kan ook door even langs te gaan bij Buurt huis De Engh aan de Albert Cuyplaan. De SWS hoopt de speel-o-theek in ja nuari volgend jaar te kunnen openen. Momenteel zijn de medewerkers druk bezig om speelgoed in te kopen, de ad ministratie op te zetten en natuurlijk om de ruimte in te richten. Om de kosten zoveel mogelijk te druk ken, gaan de medewerkers van de SWS de op maat gezaagde opbergkasten zelf in elkaar zetten. Wie zin heeft om daar bij te helpen, is van harte welkom om 's ochtends, 's middags of 's avonds te komen helpen. Het gaat in totaal om acht kasten en veel handen maken licht werk. Wie een handje wil helpen, kan contact opnemen met Elly Komrij, tel. 21987. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan de zelfde avond nog nabezorgd. LOODGIETERS» 'Vi 1 DE0 ÏA» BETER Voorwaarden: U koopt of huurt een ATAG c.v.-ketel. U ontvangt uw geld terug bij vervanging na 15 jaar. U laat tot de vervanging het onderhoud door ons uitvoeren. Deze aanbieding geldt niet voor lease-contracten. Deze aktie geldt van 1 september 1993 t/m 30 maart 1994. Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 Geeft u een feest(je)? Laat het verzorgen door voor particulieren en bedrijven! - t M fl Kom vrijblijvend langs voor onze feestelijke nieuwe folder! 02155 - 22871 Een man uit Amersfoort heeft zijn auto weer terug. De wagen was vorige week in zijn woonplaats gestolen, maar werd zondag rond 12.00 uur aangetroffen op de Albert Cuyplaan. De politie seinde de collega's in Amersfoort in, die op hun beurt het goede nieuws aan de eige naar doorbriefden. Als eigenaar R.G. Groeneveld van café 't Hartje aan de Koninginne- laan de geluidsapparatuur niet uit zijn zaak haalt, zal de gemeente dat doen. Die bestuursdwang is hem opgelegd, nadat opnieuw klachten over geluidsoverlast zijn binnengekomen. Indien Groeneveld de weggehaalde ap paratuur zou vervangen door andere apparatuur, zal de gemeente de zaak sluiten. Het college wacht met het weg halen van de installatie, totdat de ter mijn, waarbinnen Groeneveld in be roep kan gaan, is verstreken. Volgens het college van burgemeester en wethouders is Groeneveld reeds her haaldelijk gewaarschuwd voor het feit dat de volumeknop van de muziekin stallatie te ver is doorgedraaid. De laat ste keer dat dat werd geconstateerd, was op 10 oktober. Dit jaar werd al zes keer een dwangsom opgelegd en heeft het college tot twee maal toe een besluit tot (gedeeltelijke) sluiting van het café teruggenomen. Bo vendien zou Groeneveld, aldus het col lege, de verzegelde geluidsbegrenzer Het Marokkaans Comité in Soest houdt zaterdag 30 okto ber een contactmiddag voor de bewoners van de wijk De Engh. Die zal plaatsvinden tussen 14.00 en 16.00 uur in buurthuis De Engh aan de Albert Cuyp laan (naast de openbare biblio theek). Nu het Marokkaans Comité de be schikking heeft over die ruimte, wil het regelmatig bijeenkomsten orga niseren. Voorzitter M. Hamdioui: "We willen de mensen vertellen over onze gemeenschap, waar we van daan komen en wat we doen. Op de Engh wonen we allemaal naast el kaar, maar er is weinig contact. Op straat zeg je gedag tegen elkaar, maar je weet niet wat de ander doet. Het is belangrijk voor alle mensen als we meer over elkaar te weten ko men. Daarom willen we proberen contacten te leggen tussen de mensen." De bijeenkomst begint met een inlei ding over Marokko en de Marok kaanse bevolking. Vervolgens zal een imam het een en ander uit de doeken doen over de Islam in het Noordafrikaanse land. Een Marok kaanse leraar stipt de verschillen aan tussen het onderwijs hier en daar en een vrouwenwerkster praat over het Marokkaanse vrouwenwerk in Soest. Ook de koffie, de thee en de muziek hebben een Marokkaanse achtergrond. De contactmiddag is speciaal be stemd voor mensen die in de wijk wonen. Daarom zijn ook uitnodigin gen verstuurd naar de bejaardencen tra Molenschot en Groot Engendaal. Is geautoriseerd Deren deaic Oiedon wi; u. naasl en deskundig advies oen uitstekende service. 2 taar oMiciole importeursgaranlie ■/«/II ffl rm.i Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO c/ecUeA^ De korballers van de Eemvogels zijn het meer dan zat. In de afgelo pen twee weekeinden werd inge broken in de kantine van de club aan de Staringlaan. Behalve dat er, voornamelijk snoepgoed en fris dranken werden gestolen, richtten de daders een ravage aan. In een brief doet het bestuur van de ver eniging een beroep op de omwonenden van het korfbalcomplex. "Zoudt u zo vriendelijk willen zijn om de politie te bellen als u ongenode gasten op ons veld ziet lopen of glasgerinkel hoort?" De politie heeft het parkeerterrein bij de sportvelden en de kantine in de sur veillance-route opgenomen. "Maar meer dan een oogje in het zeil houden, kunnen zij natuurlijk ook niet", schrijft het bestuur aan de bewoners. "Wij zou den het erg fijn vinden als u ons behulp zaam wilt zijn om ons van deze verve lende vernielingen te verlossen." De laatste twee inbraken in de kantine dateren van afgelopen weekeinde en het weekeinde daarvoor. Daarvoor werd in augustus 1991 ingebroken. In alle gevallen werd met een grote steen een ruit van de kantine vernield. Door dat raam klommen de daders naar bin nen. "We worden hier moedeloos van. Niet alleen vanwege de financiële strop voor onze vereniging. Maar vooral ook, om dat onze kantine, die we dank zij heel veel persoonlijke inspanning van onze leden hebben gerealiseerd, ons zeer aan het hart gaat." Het ontwerp-bestemmingsplan Nieu we Gracht III ligt vanaf 1 november 1993 ter inzage in het gemeentelijk in formatiecentrum (hal gemeentehuis) en bij de balie Bouwzaken (2e verdie ping gemeentehuis). Op het landgoed Pijnenburg is donder dagmorgen om vier uur een bestelbusje in een sloot terechtgekomen. Door de hevige regenval was het zandpad zo glad geworden, dat de wagen in een slip raakte. De bestuurster remde, maar be landde in de sloot. De vrouw was met kranten op weg naar een bezorger. Een takelwagen moest er aan te pas komen om het busje weer op het rechte pad te krijgen. Op de Veenbesstraat is een autodief er in geslaagd een auto mee te nemen. Het betreft een grijze Mercedes 190E met het kenteken FTC-85-K. De wagen is ontvreemd in de nacht van dinsdag op woensdag. Het vermoeden bestaat dat de dader een ruitje heeft ingeslagen, want op de parkeerplaats lagen glas scherven. De eigenaar van de auto is een 56-jarige Soester. Verder is het ontwerp-plan in te zien in de diverse bibliotheekfilialen in de ge meente en in het Dorpshuis te Soester berg. Het ontwerp-plan is tegen betaling ver krijgbaar bij de balie bouwzaken (afd. ROB). Deze afdeling kan ook nadere informatie verschaffen, zowel inhoude lijk als procedureel. Iedereen kan schriftelijk reageren op dit ontwerp-plan bij het college van Burge meester en Wethouders (adres: Post bus 2000, 3760 CA Soest). De in spraakreacties moeten uiterlijk 15 no vember 1993 bij de gemeente zijn ont vangen. Het ontwerp-plan wordt in dezelfde pe riode om commentaar voorgelegd aan onder meer verschillende provinciale instanties. Degenen die schriftelijk bij het college van B. en W. reageren, krij gen naar verwachting in de tweede helft van december 1993 antwoord. Het ontwerp-plan Nieuwe Gracht III sluit aan bij het in procedure zijnde plan Nieuwe Gracht II. Naast het landschap pelijk inpassen van gronden richt het plan Nieuwe Gracht III zich op het bie den van ruimte aan zogenaamde grond- werkbedrijven. De ontwerp-plannen Nieuwe Gracht II en III zullen worden samengevoegd tot een bestemmingsplan. Naar verwach ting wordt dit plan in januari of februari volgend jaar voor de eerste keer offi cieel ter visie gelegd. Op dat moment kunnen eventuele bezwaren bij de ge meenteraad worden ingediend. hebben verbroken. Dat is bij controle ter plekke vastgesteld door ambtena ren. Het college heeft eerder al bestuurs dwang toegepast, maar die maatregel werd in september ingetrokken, toen Groeneveld een koopcontract had la ten zien, waaruit blijkt dat hij het naast gelegen pand per 1 april volgend jaar zal overnemen. Het college ging ervan uit dat Groeneveld trachtte het geluids probleem structureel op te lossen. De geluidsnormen blijven evenwel onver minderd van kracht, ook als Groene veld zelf naast het café zou gaan wonen. In een brief aan de eigenaar van t ^ar tje heeft het college vorige week meege deeld, dat het andermaal bestuurs- dwang toepast. "Wij moeten t°l onze teleurstelling vaststellen dat er n°S steeds sprake is van overtreding)'311 de geluidsnormen en er van uw zijde on voldoende garanties met betrekking t°t het naleven van de vergunningsvo°r" schriften tegenover staan. Ook het sanctiemiddel van een dwangsom heeft niet bijgedragen tot een structurele op lossing. De talrijke overtredingen geven ons opnieuw aanleiding tot bestuurs dwang." VUNERE Vloeronderhoud. Hoe doe je dat? Hoe krijg ik vlekken, vegen en krassen uit m'n parket? Hoe krijg ik mjjn tapijt veilig gereinigd? Vragen genoeg. We pakken het grondig aan. Demonstraties door eerste klas vakmensen over reinigen, afwerken, schuren, schrobben en leggen van alle soorten vloeren (o.a. parket-, planken-, stenen- en kunststof vloeren). En diezelfde vakmensen geven uitvoerig antwoord op al uw vragen. Dus kom als u van mooie vloeren houdt. DEMO 30 OKTOBER 10.00 UUR TOT 16.00 UUR. NUH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. In verband met tijdelijke en ge deeltelijke sluiting van Medisch Centrum Molendael Baarn, zal het gelijknamige ziekenhuis in Soest in 1995 nog een keer op volle toeren moeten draaien. Een aantal afde lingen wordt dan tijdelijk overge plaatst. Het gaat om onder meer de operatieka mers en de opname-afdelingen. De ver wachting is dat die afdelingen in 1995 tijdelijk worden gesloten in verband met de verbouwingen. Alle patiënten worden dan overgeplaatst naar Me disch Centrum Molendael Soest. Die overbruggingsperiode zal naar schat ting twaalf maanden in beslag nemen. Daarna wordt alles weer teruggeplaatst naar Baarn en wordt het Soester zie kenhuis vermoedelijk gesloten. Tegen die tijd moet de nieuwe polikli niek in Soest zijn voltooid, maar zoals bekend dreigt de bouw daarvan vertra ging op te lopen, als gevolg van de bo demverontreiniging op de geplande lo catie aan de Dalweg. De Baarnse polikliniek blijft geopend tijdens de werkzaamheden in het voor malige Maarschalksbos, evenals de röntgen-afdeling, de fysiotherapie en het laboratorium. Bij Wildschut is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Wildschut kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticien/'optometrist. Die neemt de tijd vooru, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. GROOTSTE COLLECTIE BIJ: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12

Soester Courant | 1993 | | pagina 5