ócmntemm au COMPLETE travel Lichtgewicht-deken biedt uitkomst voor patiënten die geen dekens verdragen 'Het Blauwe Druifje' bestaat één jaar Êdtmnw, Soester mag winkelen in Engeland 1 HANDEL WANDEL (ASTER r anodvr Speculaas deze week centraal bij Super van Doorn Bassie Adriaan naar Soest met Lachspektakelshow EN HEEFT DAAROM EEN GEWELDIGE JÜBILEÜMAKTIE reisburo sterk en allergievrij. n van Silhouette zo e overigens niet bij ;nd bij zorgvuldig jadressen. WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 enzen Unieke vinding van Soester Mels van Walderveen •e Narre Knollen resenteren hun rins carnaval Winkeldief van 15 in kraag gegrepen üifisl SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 brilcentrum j.s. nota Luchtkussen en luchtballonnen in Overhees Auto bekrast Vierde 'vers-voordeelweek' met aanbiedingen Woensdag 24 november, Aqua Indoor Verjaardags-aanbiedingen bij bloembinderij BESTAAT Uw voordelen: Makkelijk schoon te houden Hygiënisch Moderne uitstraling Ruimte besparend Alle werkzaamheden door één monteur uitgevoerd *'2 jaar all-in garantie Compleet geplaatst 4 /trn incl. BTW voor7.450, VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Bosman Loodgieters b.v. Oude Utrechtseweg 31 3768 CA Soest Telefoon 02155 - 20644 Hans Lucas Zuurman in de prijzen bij Star Travel 0 3 ctlensspecialist ANVO 18626 - Soest Hij is zelf nog een beetje beduusd van het succes van zijn vinding, de jonge Soester Mels van Walder veen, "ontdekker" van de Liwa- deken. De ontwikkelingen volgen elkaar in zo'n rap tempo op dat hij het nauwelijks kan bijhouden. Het is ook geen kleinigheid om bijna van de ene dag op de andere aan het hoofd te staan van een onder neming die een "gat in de markt" heeft gevonden: een lichtgewicht deken die een uitkomst is voor mensen - patiënten - die normali ter geen dekens op hun lichaam kunnen verdragen. f| p iöl Sommige mensen dromen hun leven VïC l\^|JÖMang van wat Mels van Walderveen (27) o' in nauwelijks een jaar tot stand heeft ge- brachtlHij is natuurlijk opgetogen over het succes van zijn vinding, al is de aan leiding daartoe eigenlijk een heel ver- drietige. Vorig jaar overleed Mels' va- der najeen langdurig ziekbed. Hij leed aan lymfekanker en een van de nare bij- verschijnselen was dat hij het gewicht van een deken of dekbed niet meer op "^AChaam kon verdragen. De stan- feplossing - een "dekenboog" - Jeen uitkomst, want de-deken die tiet metalen frame werd gelegd liet rdj; kieren teveel lucht toe. Zijn va- Tagde dan ook over kou. "En bo- lien: het zag er niet uit," aldus Mels. ^loot zich niet neer te leggen bij ggerief dat zijn vader trof onder gl moeilijke omstandigheden, en pen ingeving die later goud waard te zijn. Via-via kende hij het be drijf KJirdland in Maarsbergen, waar ^^^Ttikelen voor de bergsport worden akt. Daar beschikte men over het laai dat Mels zocht om zijn vader (pen: polyester van 135 gram per ante meter en geperforeerd alumi- (waardoor het materiaal kan "adem en"), in gebruik bij bergsporters het hooggebergte - zoals de Hi- malaya - zichzelf warm moeten houden. Hij liet daarvan een deken maken en gaf die aan zijn vader, om "uit te proberen". Zijn vader was zeer te spreken was over het effect en heeft nog enkele maanden ple?ier van de deken gehad. Later werd Goos van der de deken ook door een trombose-pa- tiënié met succes beproefd, ciaais te doen met lang haar. Wij Mi De artsen en verpleegkundigen die zijn i ïerop m spelen. Voor f 15,- fe» vader bezochten stimuleerden Mels om >n 0"S haar laten opsteken te'pfiderzoeken of er niet meer van zul- i smen het voorwerk al thuis heeft ge ke 'fLiwa-dekens" (een afkorting van an merkt Sylvia op. "light and warm", waarmee de deken direct al een internationaal klinkende naam meekreeg) te maken waren. De déken zou volgens hen zeker in een be- ziin Sylvia en Mario. met al genoeg redenen om Kapsalo: Ine Hair te bezoeken. Bel voor infoi ïtie, afspraak of loop gewoon eva .~.0 ïnen. Het moet al gek lopen als unif hoefte van veel mensen kunnen voor- holpen kunt worden. Tel. 10706. zien, want bij veel ziekten is het gewicht van een normale deken - ook de katoe- neniversie die in ziekenhuizen wordt gebruikt - veel te zwaar. Patent aangevraagd Mfels ging verder op dat spoor en kwam via-via in kontakt met de Stichting Ne- donderdag 11 november zullen De derlandse Thuiszorg in Utrecht, de rre Knollen bekendmaken wie ha "koepel" van de thuiszorg-organisaties, mende seizoen prins carnaval zal die de centrale inkoop van materialen i- Wethouder Jan Menne zal in de ofevoorzieningen verzorgt. Ook daar itbunker' Bos en Duin garant staan kreeg hij enthousiaste reacties en daar- om besloot hij zijn vinding inderdaad te gebruiken voor een produktie op rui mere schaal. "Ik dacht dat ik misschien een Spaar honderd dekens per jaar aan zou kunnen," aldus Mels, die de zaken slim aanpakte en direct patent aanvroeg opzijn exclusieve deken. In dat verband spreekt hij zelf overigens liever over een "ontdekking" dan over een uitvinding. "Het materiaal bestond al. Het enige watnk gedaan heb is alles samenvoegen en de toepassing verleggen, van de Hi- malaya naar het medische circuit, zoge zegd." Mels' vinding kreeg publiciteit, o.a. door een artikel in een Utrechtse krant en de RTL4-rubriek "Ouders van Nu". Inmiddels is de Liwa-deken opgeno men in het assortiment van de Thuis- )r de onthulling. stheer in de leutbunker is de voor* kge prins carnaval Ben van der Lin- i- Iedereen kan de onthulling gratis vonen. Om 20.30 uur begint hel gramma en om 0.30 uur breit de aavalsvereniging er een einde aan, 3r de muzikale ondersteuning zor- een blaaskapel en discjockey Kees Amersfoort. zorg-winkels en de Welzorg-warenhui- zen. Ook in Frankrijk blijkt belangstel ling te bestaan, evenals uit Australië en Canada. De produktie van de Liwa-de ken is dan ook in volle gang, en het ziet ernaar uit dat de vraag nog zal toene men, want deze week zou Mels gaan on derhandelen met het farmaceutische concern ACF, dat de leverantie aan zie kenhuizen in handen heeft. Mels ver wacht trouwens ook veel reacties van de presentatie van zijn deken op de Natio nale Infodag voor Kankerpatiënten, die komende zaterdag in de Utrechtse Jaarbeurs plaatsvindt. Thuiszorg Ne derland zal de deken daar introduceren met een campagne. Tweede versie Naast de eerste versie van de deken - uitgevoerd in blauw - is er inmiddels een tweede versie ontwikkeld - in groen - die voorzien is van een flinterdun laag je dat ook vocht kan opnemen. Daar naast is inmiddels ook een deken ge maakt van iets zwaarder materiaal, op advies van de Reumabond "In Bewe ging", omdat veel reumapatiënten meestal nog wel enig gewicht kunnen verdragen. Deze deken is aan de bin nenzijde uitgevoerd in flanel. Eventu eel is er een hoes in dezelfde stof be schikbaar. Een van de leukste ontwikkelingen vindt Mels dat de deken inmiddels ook zijn intrede doet in de wereld van de pasgeborenen. Een verloskundige wees hem op de praktische mogelijkheden op dit gebied, waar te vroeg geboren kinderen meestal nog worden,ljvarm ge houden met een kruik. Het voordeel van de Liwa-deken is dat die de warmte gelijkmatig afgeeft. De liwa-deken is daarom nu ook verkrijgbaar in de vorm van een cape, uitgevoerd in dessins- waarvoor Mels van Jigger in De Bilt, fa brikant van babystoffen, het exclusieve recht heeft verkregen. Meer mogelijkheden Mels staat inmiddels aan het hoofd van een (voorlopig nog) eenmans-onderne ming, die hij "First Care" heeft ge noemd. Hij denkt dat er in de toekomst nog aanzienlijk meer mogelijkheden Mels van Walderbeek en Melanie van Domselaar met de Liwa-deken. In een supermarkt aan de Zuidprome nade is een winkeldief op heterdaad be trapt. Het gaat om een vijftien-jarige jongen uit Soest die een krat met zes flessen frisdrank wilde meenemen. Me dewerkers van de zaak haalden de poli tie erbij, die proces-verbaal tegen hem heeft opgemaakt. Gilet 139,95 Chambray blouse 109,95 Overslag rok 179,95 liggen voor c.e toepassing van de liwa- deken, ook buiten het medische circuit. Het materiaal zou bijvoorbeeld ook ge bruikt kunnen worden in de boot of de caravan. De deken is immers 's zomers koel en 's winters warm, kan makkelijk gewassen worden en gaat gegarandeerd jaren mee. Dat hij zijn handen er vol aan heeft Iaat zich denken. "Ik ben soms tot diep in de nacht bezig," zoals zijn vriendin Mela nie van Domselaar beaamt. Toch gaat hij op het ingeslagen spoor verder, waarbij hij zich zakelijk laat adviseren door een goede kennis, Frank van Dijk, die bij de KLM de nodige management- en marketing-ervaring heeft opgedaan. Al met al ligt er een enorme markt voor de Liwa-deken, heeft Mels ontdekt. Hij rekent op een produktie van straks 1000 a .1500 Liwa-dëkens per dag. Aanvankelijk voelde hij zich wel een beetje bezwaard, omdat de aanleiding voor het succes zo triest was: de dood van zijn vader. Mels gelooft overigens dat er geen sprake is van "toeval". "Ik denk dat in het leven alles vastligt, dus ook dat ik dit moest gaan doen..." Verzorging van zachte contactlenzen ALL-IN -ON E-vloe istof Speciaal geschikt voor dragers van wegwerplenzen en 'gelegenheidsdragers' NU GROTE TESTAKTIE BIJ: van weédestraat 87 3761 cd soest tel. 02155-17120 Probeer COMPLETE voor een aantrekkelijke prijs! In winkelcentrum Overhees komt za terdag een groot luchtkussen te' staan. Bezoekers van het centrum kunnen daar gratis gebruik van maken. Het luchtkussen is tussen 11.00 en 16.00 uur toegankelijk. Op woensdag 10 november deelt een clown luchtballonnen uit aan kinderen. De clown zal tussen 13.00 en 16.00 uur in Overhees aanwezig zijn. Beide activiteiten zijn georganiseerd ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van winkelcentrum Overhees. Van een 26-jarige Soester is vorige week de auto bekrast. De wagen stond geparkeerd op een parkeerplaats aan de Veenbesstraat. De gehele linker zij de werd beschadigd. Speculaas is wat in deze vierde ver s-voordeelweek bij Super van Doorn de klok slaat. Vrijdag en za terdag kan er gratis geproefd wor den bij de broodafdeling en de hele week kost een half pond room- boter-amandelspeculaas slechts f 2,49. De brood-afdeling van Super van Doorn onderscheidt zich door zijn uit gebreide "bake-offdat wil zeggen dal er ter plekke, de hele dag door, verse broodjes en snacks gebakken worden. Deze week wordt het najaars-assorti- ment gepromoot, met diverse specu laassoorten uit eigen oven, zowel mei banketspijs als met amandelspijs. Ook banketstaven zijn deze week weer vol op leverbaar en aanstaande vrijdag en zaterdag is er een mogelijk om van al dat lekkers gratis te proeven. En wie graag in een speculaasje bijt laat zich de speciale aanbieding van roomboter- mandelspeculaas natuurlijk zéker niel ontgaan. De vierde vers-voordeelweek van Su per van Doorn biedt opnieuw een aan tal mogelijkheden om verse waren te gen een voordelige prijs - met gebruik making van de speciale waardebonnen uit het huis-aan-huis verspreide bon nenboekje - aan te schaffen. De bonnen van deze week (geldig tot en met zater dag 6 november) bieden: Zwan ge kookte worst per stuk van f 2,99 voor f 1,99; een kilo jong belegen kaas, vers van het mes, van f 14,99 voor f 8,99; vier saucijzebroodjes van f5,- voor f 3,-; Mona magere yoghurt met vruch ten, een liter, van f 2,99 voor f 1,49; ki lo schouderkarbonade van f 11,98 voor f 5,98; plus een verrassingsbon. '6 halen, 4 betalen' plus kans op steengrill De slagerij-afdeling van Super van Doorn doet er deze én volgende week nog een schepje bovenop met een actie "6 halen, 4 betalen". De consument heeft daarbij de keuze uit gehakt-cor don bleus, óf satéschelpen, óf paprika schijven. Bovendien krijgt men tijdens deze veertien dagen durende actie een gratis lot, waarmee men kans maakt op een van de 15 fraai uitgevoerde steen- grills. Daaarmee kan men thuis aan ta fel op een heerlijke manier vlees bakken zonder boter. Steengrillen is naast fon duen en gourmetten een van de gezel ligste manieren om thuis te smullen, dus een steengrill is vast ook een bijzonder welkom instrument nu de avonden weer "lekker" lang worden en natuur lijk helemaal tijdens de komende feest dagen. Om in de stemming te komen is er aan staande vrijdag bij de slagerij-afdeling een demonstratrice die de consument gratis laat proeven van de gehakt-cor don bleus, satéschelpen of paprika schijven, een actie die volgende week donderdag bovendien nog een keer wordt herhaald. Wie van smullen houdt moet deze we ken beslist even binnenlopen bij Super van Doorn, de bekende supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat (bij Honsber- gen). Het bekende clownsduo Bassie Adriaan is op woensdagmiddag 24 november te gast in de sporthal van Aqua Indoor in Soest met een grootse Lachspektakelshow, die om 15.00 uur begint. Het wordt een fantastische familieshow in een prachtig decor van licht en ge luid. Nederlands bekendste jeugd-idolen be wijzen hun vakmanschap door jong en oud twee uur volledig aan de stoelen ge kluisterd te houden. Op het programma staan o.a. een aantal van hun met goud bekroonde liedjes van hün cd's en een aantal doldwaze en komische sketches. Uiteraard laat Bassie alles in het hon derd lopen, maar dankzij het eindeloos geduld van Adriaan komt alles weer op zijn pootjes terecht. Bassie en Adriaan zitten al 37 jaar in het vak; ze hebben daarvan 18 jaar opge treden in bijna alle landen ter wereld (onder de naam "The Crocksons") en met hun komische acrobatennummers triomfen geoogst in allerlei theaters. Zij voelen feilloos aan wat het publiek ver wacht. Dat blijkt wel als Adriaan aan Bassie uitlegt hoe filmopnamen worden gemaakt, en Bassie op een gegeven mo ment "nattigheid" begint te voelen... De Lachspektakelshow bezorgt de hele familie - kinderen, ouders en grootou ders - een middag vol plezier, want de show is bedoeld voor de jeugd van 2 tot 80 jaar.! Kaarten a f 13,50 zijn vanaf heden ver krijgbaar bij tabakspeciaalzaak L. van Kleef, Van Weedestraat 86. Komende zaterdag - 6 november - is het precies een jaar geleden dat "Het Blauwe Druifje" van start ging. Sindsdien is het de bloembin derij van Sandra Los en Jacqueline van Knobelsdorff voor de wind ge gaan. Reden genoeg dus voor een gezellig verjaardagsfeestje. Sandra en Jacqueline vieren het "jubi leum" met een leuke kraam, die zater dag de hele dag voor de winkel aan de Soesterbergsestraat 22A op de stoep staat. In de kraam is een aantal toepas selijke en bloemrijke aanbiedingen te vinden, zoveel mogelijk ook uitgevoerd in de huiskleur blauw. "Een tientje is ook blauw," aldus Sand ra en Jacqueline, "en daarom hebben we drie verschillende aanbiedingen voor een tientje." De klanten hebben de keuze uit een blauw biedermeierboeket met anemonen en irissen - en natuurlijk ook wat groen - of een biedermeier- droogboeket waarin diverse kleuren verwerkt zijn, of een leuke metalen kaarsenstandaard met glas, heel ge schikt voor bloemen, plantjes of kaars jes. Voor een tientje, zoals gezegd. Bo vendien krijgt elke klant aanstaande za terdag een presentje van "Het Blauwe Druifje" mee, een aardigheidje dat er voor zorgt dat de mensen ook thuis nog even aan de bloembinderij van Sandra en Jacqueline zullen terugdenken. Bij "Het Blauwe Druifje" werpen de naderende feestdagen hun schaduwen al vooruit. Er zijn al volop kerst-acces soires in voorraad, die de sfeer in huis gezellig maken, en verder een groot as sortiment potterie en glaswerk. Naast het bloemwerk - altijd ingepakt in het milieu-vriendelijke blauwe papier - biedt de winkel ook een uitgebreide sortering cadeau-artikelen, meestal in een beetje "antieke" sfeer, variërend van lampjes, zeepjes, spiegeltjes, kaar sen, beeldjes tot allerlei sierlijkheden als guirlandes, ornamenten en linten, in elke gewenste kleur. Nostalgie is duidelijk weer "in", aldus Sandra en Jacqueline, en "Het Blauwe Druifje" heeft dan ook een keur aan "trendy" hebbedingetjes in huis, die net even anders (en dus leuker) zijn. Bij voldoende belangstelling organiseren Sandra Los len Jacqueline van Knobelsdorff van "Het Blauwe Druif - ie Foto: Goos van der Wilt. Sandra en Jacqueline binnenkort ook weer kerstworkshops (een middag of een avond), waar de deelnemers zich nu al voor kunnen opgeven. Informatie daarover is zaterdag ook verkrijgbaar bij de kraam. De nadruk ligt natuurlijk op het bloem werk - ook zijdeboeketten - waarmee "Het Blauwe Druifje" zich in één jaar tijds een grote naam heeft verworven. Dat geldt in het bijzonder voor het bruidswerk, de bloemversiering die zo'n belangrijke rol speelt op "de mooi ste dag". "Het Blauwe Druifje" heeft in het afgelopen jaar al heel wat bruidspa ren letterlijk "in de bloemetjes gezet". "Het Blauwe Druifje" viert zaterdag z'n eerste verjaardag, maar ook op andere dagen is een bezoek aan de bloembin derij altijd de moeite waard. De winkel aan de Soesterbergsestraat 22 A, tel. 22559, is maandagmorgen gesloten, maar verder elke dag geopend op de ge bruikelijke tijden en zaterdags tot 16.00 uur. LOODGIETERS DE £1 VIN BETER® Dezè aanbieding bestaat uit: WISA 2000 inbouw-element WISA 2000 afdekplaat (wit) Sphinx wandc/oset (wit) Pressalit bril met deksel (wit) Benodigde WISA systeem-elementen Complete montage inclusief betegelen van de watervaste systeemplaten U hoeft alleen de benodigde tegels toe te leveren j Hans Lucas Zuurman uit Soest heeft bij Star Travel Reisburo een Christmas Shopping Tour voor twee personen naar Engeland ge wonnen. De reispapieren werden hem gistermorgen overhandigd jloor Marieke Kuyer van het reis buro aan de Soesterbergsestraat. De wedstrijd werd in samenwerking met North Sea Ferries georganiseerd. Een groot aantal inzendingen kwam binnen bij Star Travel. Hans Lucas Zuurman beantwoordde de vragen over onder andere North Sea Ferries op de juiste wijze. De prijs bestaat uit een overtocht van Rotterdam naar Huil met één van de schepen van North Sea Ferries. Zowel op de heen- als de terugreis kan worden overnacht in een zogenoemde special- hut. Aan boord is een vijf gangenmenu inbegrepen en 's ochtends staat een ty pisch Engels ontbijt klaar. Vanuit Huil worden de prijswinnaars naar Meadowhall in Sheffield gebracht. Meadowhall is één van de grootste overdekte winkelcentra in Europa en is in november al helemaal in kerstsfeer gebracht. Het herbergt meer dan 280, vaak typisch Engelse, winkels, restau rants en warenhuizen. Aan het einde van de dag volgt de terugreis per boot van Huil naar Rotterdam. Marieke Kuijer van Star Travel over handigt de reispapieren aan Hans Lu cas Zuurman. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11