imeeing/BDC lijkt rijp voor de 'shrink' IQilOURN Sterk WZ'49 zet deur al op een kier "Dit mogen ze nooit meer vergeten Soest maakt het zichzelf moeilijk Ook Quick klopt SEC: 3-0 pagina Congres atletiektrainers op 18 december in Soest Dansteam wint zilver op NK ■©- Volley halsters niet gedreven tegen zwak Abcoude VOLLEYBAL Soesters blijven in de problemen zitten VOETBAL zondag WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT ^Trainer heeft slapeloze nacht na drama van Beukendal (16-20 na 12-5!) HANDBAL Handballers wel succesvol in bekerstrijd Eerste periodetitel is binnen na 5-0-zege op Veluwse Boys VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag PAGINA 13 Vijfde zege komt na 3-0 toch nog in gevaar: 3-2 Het was gelukkig 'maar voor de beker'. Anders hadden de gevol gen, voor de dames van Stam/So- VoCo veel zwaarder gewogen. Nu werden ze uit de bekerstrijd gewipt door het zwakke Abcoude (3-1), maar dat heeft geen consequenties voor de ranglijst in de eerste divi sie. Servaas Klute verweet zijn speelsters een slechte beleving. "Ze waren niet gedreven, ze had den zich niet voldoende voorbe reid." "Dït mogen ze nooit meer vergeten, an ders herhaalt het zich weer. Als het ze nu niet duidelijk is, wordt het ze nooit meer duidelijk. Het was leerzaam, maar heel slecht", stelde Klute na de neder laag vast. Volgens de Edenaar, die Pauline Visser op de plek van de geblesseerde Petra Hendrikse had geposteerd, hadden zijn dames tegen een slechte tegenstander als Abcoude dubbel geconcentreerd moeten zijn. "Dan moet je agressie en de wil opbrengen. Of je moet een goed niveau hebben, maar dat hebben wij niet. Wij hebben maar een klein beetje niveau." Hoewel de eerste set nog werd gewon nen, maakte Stam/SoVoCo van meet af aan veel te veel persoonlijke fouten. "Ik heb verschillende meiden gezien, die niet één keer de bal goed hebben ge raakt. Abcoude is zo slecht. Als je goed serveert, kunnen ze niet eens meer pas sen. Maar we hadden geen servicedruk. Er werd juist heel veel fout geserveerd." Na de 13-15-zege in de eerste set was het snel gebeurd met de ploeg uit Soest. Via 15-5, 15-9 en 15-11 plaatste Ab coude zich voor de volgende ronde. Klute hoopt dat zijn speelsters de com petitiewedstrijden met een andere in stelling tegemoet treden. Heren De heren van Stam/SoVoCo hadden vorige week woensdag aan ruim zestig minuten voldoende om Huizen 2 te ver slaan. De uitwedstrijd was verschoven van vrijdag 23 oktober naar woensdag 27 oktober en werd bovendien in De Bunt gespeeld. Stam/SoVoCo won met 3-0. Alleen in de tweede set waren de Soes- ters in de problemen gekomen. Maar op 10-14 begon Stam/SoVoVo aan een geslaagde inhaalrace: 16-14. Daarna werden de drie punten snel verzegeld. De ploeg spreekt met zeven punten uit vier duels een redelijk woordje mee. Drie doelpunten na de rust hebben SEC zondagmiddag de das omge daan in het duel met Quick. De Amersfoorters wonnen het duel verdiend met 3-0. De vier kansen die SEC kreeg, waren niet aan de ploeg besteed. Het eerste gevaar ontstond na elf minu ten, toen Edwin van de Luitgaarden een terugspeelbal verkeerd beoordeelde. Michael Lisselade wist zich evenwel geen raad met de situatie en schoot de bal over. SEC antwoordde in de vijf tiende minuut, toen Saban Aksit de bal in de ruimte speelde. Jeffrey Dorrestein pikte de bal op links op, verzond die naar Yusuf Altuntas die de bal over het doel schoot. Het duurde tot de dertigste minuut al vorens er weer opleving was. Van de Luitgaarden reageerde attent op een in zet van Mark Lesbets. Aan de andere kant stond Roy Dirksen op zijn plaats, toen Aksit de bal bij een vrije trap op doel mikte. Kort daarna miste Dorre stein de juiste richting, toen hij oog- in-oog stond met Dirksen. In de tweede helft deed invaller Souli man El Margai van zich spreken. De Amersfoorter slaagde er in de 52ste mi- nuut in om Van de Luitgaarden te pas seren. SEC drong daarop aan om de ge lijkmaker te forceren. Paul Castein, die Dennis Brons had vervangen, miste met alleen Dirksen voor zich, en daarna viel het doelpunt natuurlijk aan de andere kant. Jaap van Pelt schoot de bal na een aanval over rechts goed in: 2-0. In de resterende twintig minuten kwam SEC niet meer in aanmerking voor de aansluitingstreffer. Sterker nog: Ton van Bedum maakte de misère nog gro ter door vijf minuten voor tijd 3-0 te maken. De uitstekend leidende J.E. Blom be strafte Castein en Dorrestein met geel, vanwege opmerkingen opzijn beslissin gen. Installatiebedrijf j. cornelissebv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 30 14 motiveren, al heb ik dat nog niet uit de groep vernomen. Ik weet echt niet wat het is. Ik weet wat de jongens kunnen, maar ik heb het nog niet gezien." Onbegrijpelijk Aanvoerder Arjan Roest moest het antwoord echter ook schuldig blijven. "Ik heb geprobeerd om na te denken, maar ik weet het ook niet. Of het ge makzucht is, of ongeconcentreerdheid let RIAGG heeft waarschijnlijk binnenkort een vacature voor een hulp verlener die full-time te werk zal worden gesteld bij de herenselectie van pmeeing/BDC. De handballers presteerden het zondag om een 12-5-voorsprong te verspelen en met 16-20 van het (toen nog) puntloze w en K te verliezen. Het is dat het doelsaldo van de Soesters iets minder negatief is dan dat van V en K, anders hadden ze nu onderaan de ranglijst lan de eerste divisie gestaan. Maar één positie hoger is Smeeing/BDC op pit moment eenvoudigweg één van de serieuze degradatiekandidaten. Het was ongelofelijk wat zich in sport hal Beukendal afspeelde. Na een niet (vlekkeloze, maar op inzet afgewerkte feerste helft leek er geen vuiltje aan de ucht. Smeeing/BDC leidde met 12-5 fcn zou V en K, dat inmiddels geen wis selspelers meer had, naar de slachtbank leiden. Zou, want vijftien speelminuten later was het al 13-13 en zat de schrik er (volledig in bij de thuisclub. korte opleving leverde een h 6-14-voorsprong op en op dat mo- Jnent zaten twee Groningers met een |ijdstraf op de bank. Guus Tourné zocht neteen de opening en vloog door de lucht. Daarbij raakte hij een verdediger, Vaarop de scheidsrechters hem voor de Berde maal en ditmaal voorgoed uit het held stuurden. Een onterechte beslis sing, zou trainer/coach Paul van den Deijssel later zeggen. Dp de lijdensweg die volgde gooide kmeeing/BDC de ene bal over de zij lijn, de andere tegen het plafond en be tekenden loopfouten balverlies. As- prauw keken de Soesters, bij wie nie- Inand nog een goede actie in huis had. V fen K rook bloed en smeet nog zesmaal te bal langs Dennis de Rijk die in de loop van de tweede helft Edwin Zoete lief had afgelost. Slapeloze nacht t'Die ploeg heeft niets in de eerste divi- pie te zoeken, maar dan kun je je meteen [afvragen of wij dat wel hebben", zei Paul van den Deijssel. De trainer hield Jaan de dramatische wedstrijd een slape- Jloze nacht over. "In mijn geval wil het ■heel wat zeggen als ik er niet van kan ■slapen. Ik heb eigenlijk niets te vertel- |len. Ik zou niet meer weten waar het aan ■ligt, ik weet het even niet meer. Er Iwordt verder goed getraind." iEven later: "Er viel een loomheid over ■de ploeg en daar had ik ze in de rust nog Ivoor gewaarschuwd. Ik had aanwijzin- Igen gegeven hoe ze de cirkelloper ['moesten verdedigen, maar blijkbaar Ispreek ik soms een andere taal. Mis- I schien dat ik het niet kan overbrengen, [misschien dat ik de jongens niet kan of angst, ik weet het niet. Ik heb het nog nooit meegemaakt. Maar ja, Barcelona staat met 3-0 voor en verliest met 3-4. Misschien moeten we een keer goed naar Johan Cruyff luisteren. Er zijn on begrijpelijke dingen gebeurd." Edwin Zoetelief kon het euvel evenmin boven water halen. "Ik sta achttien jaar in dit team, maar ik heb het nog nooit meegemaakt. Ik kan er geen reden voor geven. Ik gok op faalangst. Ze vergaten ineens de opdrachten. V en K had geen enkele grip op onze systeempjes. Dan moetje die blijven lopen, maar dat ver gaten ze. Ze stonden elkaar de bal af te geven van doe jij het maar, maar nie mand deed het. Het zit tussen de oren. Hier kun je niet tegen coachen, tegen trainen en tegen keepen. Straks moeten we nog naar Ted Troost." Stoelenga Inmiddels heeft Van den Deijssel weer een gesprek gehad met Peter Stoelenga. Afgesproken is, dat Stoelenga weer lid wordt en beschikbaar is voor de selec tie, zodra iemand geblesseerd raakt of lijdt aan extreem vormverlies. Maar Van den Deijssel wil op dit moment nog niemand laten vallen. "Ik kan op dit moment niet één iemand aanwijzen, die slecht speelt. Ze spelen allemaal slecht. Daarom ga ik nu nog niet muteren. Als Peter erbij komt, zal er eerst een eerste lijnspeler moeten afvallen." Of Stoelenga de beschadigde machine aan de praat krijgt, moet volgens Van den Deijssel worden afgewacht. "Hij zal ook niet negen spelers kunnen mee sleuren." Maar van de voormalige BDC-er is be kend dat hij niet alleen goed kan ballen. Ook op het mentale vlak kan hij wel licht een doorbraak forceren. De voor malige Soester is in positieve zin name lijk ook altijd verbaal aanwezig. Het geen wordt beaamd door Zoetelief. "Tuurlijk. Peter is een soort leider. Hij weet mensen, al gaat het nog zo slecht, altijd positief te motiveren. Achterin hebben we nu geen leider en die hebben we wel nodig." Stoelenga kan wellicht de storingen tus sen de oren van de handballers verhel pen. En dat is hard nodig om het zelf vertrouwen van de spelers te herstellen. Anders dreigt er toch iemand van het RIAGG aan te pas te moeten komen. In de houdgreep voelt Wim Steenbakkers zich niet op zijn gemak. Maar niemand van Smeeing/BDC voelde zich na de wedstrijd echt prettig. Door met 14-17 van Aalsmeer 3 te winnen, hebben de heren van Smeeing/BDC zich donderdag avond verzekerd van een vervolg in de strijd om de nationale handbalbe ker. Aalsmeer 3, dat vorig seizoen uit de eerste divisie degradeerde, werd zonder noemenswaardige proble men, geklopt. Zonder de aan zijn vinger geblesseerde Cleem Diemers en de studerende Guus Tourné werd de wedstrijd afgesloten met een mar ge van drie doelpunten. In de vol gende ronde moet Smeeing/BDC in Breukelen op bezoek bij het lager spelende Nijenrodes. Dat duel staat geprogrammeerd op dinsdag 16 no vember en begint om 20.15 uur. ito van de zaak. Voor uw finan- eur betekent dat waarschijnlijk dan een zo gunstig mogelijke latie. Voor u daarentegen moet n de zaak alles in zich hebben. Jr u 'm ook privé gebruikt... are belangen? Niet als u kiest tl Vectra! Want in deze auto zal ijk aan niets ontbreken. a Sportive beschikt o.a. over: Uot'leu vóór stuurbekrachtiging 5-versncllmgsbak - lederen sportstuur etkleurig dashboard info-display tciale "Petit PoinC-bekkding >ers en vanbinnen uit verstelbare 'enspiegets in carrosseriekleur deurvergrendeling met safe-lock bies in bumpers en bescherm strips spoiler "Softline" lichtmetalen 'dgenbrede 195/60Rl5"-bandeh teerklapbare achterbank met skiluik Opel-veiligheidspakket. u Sportive 1.8i 4-deurs, vanaf f39.950s~ 'tal Vectra vanaf f34.950,-. In de polder waaien vele winden. Dat is in het afgelopen seizoen merk baar geweest aan de Eemweg, waar voor de voetballers van WZ'49 een _storm in een glas water soms al van invloed op de resultaten was. Maar met de komst van Sjirk Bajema lijken alle neuzen in dezelfde (win d-dichting te staan. De Amersfoorter is de rust zelve en draagt dat uit op zijn spelers, van wie al jarenlang wordt beweerd dat ze te goed zijn voor de eerste klasse. Dat is ook zo, maar ze hebben het de laatste vier seizoe nen nog nooit met promotie kunnen bewijzen, ook al waren ze er soms dichtbij. In deze fase van de competitie heeft WZ'49 de deur naar de hoofdklasse echter al op een kier gezet door het eer ste periodekampioenschap op te eisen. Door de 5-0-zege op Veluwse Boys be hielden de Soesters een punt voor sprong op naaste concurrent Rood Wit'58. De verdienste van Bajema? "Nee, ik denk dat het de verdienste is i van de samenwerking tussen de trainer en de selectie. Dit succes is ook van het weede elftal." 3ajema ging zaterdag niet uit zijn dak na het duel, waarin Wz'49 van begin af aan de lakens uitdeelde. Nee, Bajema bleef realistisch en hield de vinger aan de pols. "We spelen nog te onevenwich tig om met veel zelfvertrouwen naar de volgende wedstrijd te kijken. Elke wed- itrijd is voor ons een finale. In de twee de helft heb ik het WZ'49 gezien wat ik graag zie, dat ze op dezelfde voet ver der gaan als in de eerste helft. Ik hoorde ze dat in de rust al tegen elkaar zeggen, hebben ze dat voor dit moment op- Maar de weg is nog lang. Als ze blijven spelen, wordt het voor ons nog heel moeilijk. Na de perio detitel moeten we uitkijken, dat er geen houding komt van, zo dit was het weer voor dit seizoen. We moeten de boel weer scherp houden." Met het oog op dat laatste heeft Bajema het voordeel dat hij veertien, vijftien spelers kan gebruiken. Dat betekent dat niemand het zich kan veroorloven om de kantjes eraf te lopen, ook Cees-Jan de Vries niet, die tegen Veluwse Boys zijn tiende, elfde en twaalfde doelpunt van het prille voetbaljaar maakte. Benadering Toch heeft Bajema, zonder dat hij het hardop zegt, een hand gehad in het eer ste succesje van dit seizoen. "Bij een elf tal dat goed kan voetballen, kun je de nadruk op andere dingen leggen. We hebben de benadering omgegooid. We geven extra aandacht aan jongens die. dat op het mentale vlak nodig hebben. Dat werkt naar mijn gevoel nog te wei nig, maar er zit vooruitgang in. Je kunt voortborduren op de historie van deze club en het net weer niet halen. Dat geeft frustratie binnen de vereniging. Daarom hebben we een andere manier van benadering. De groep bepaalt hoe je coacht", aldus de trainer. Als WZ'49 negentig minuten lang de concentratie kan vasthouden, zoals te gen Veluwse Boys en Eemboys, dan kan de ploeg ver komen. Kansen creë ren is één van de sterke punten van WZ'49. Voorin wisselen Frank Baars en Cees-Jan de Vries tijdens vrijwel el ke aanval van positie, zodat de tegen stander weinig grip heeft op de diepge- speelde ballen. De snelle spitsen sleu ren hun tegenstanders overal mee naar toe en trekken op die manier gaten voor elkaar. Al in de vierde minuut leverde dat rendement op. Marcel de Graaf stuurde Cees-Jan de Vries op pad, die op snelheid de achterlijn haalde en in de doelmond Barry van den Berg vond. Van den Berg rondde de aanval-ui- t-het-boekje met kracht af. Maar niet alleen de offensieve daden van WZ'49 waren zaterdag goed ver zorgd. De manier waarop de Soesters de opbouw (zo daar sprake van was) van Veluwse Boys ontregelde, past bij een ploeg die wil meedingen naar de hoofdprijs. Alleen op de linkerflank gaf Zeki Kurt in de eerste helft teveel ruim te weg. De voetballers uit Garderen profiteerden er niet van. Sterker nog, de meesten profileerden zich alleen op vocaal gebied en dat zin- de scheidsrechter D. van Garderen jr. niet. Twee bezoekers verdwenen met twee gele kaarten voortijdig van het strijdtoneel, een derde speler kreeg rood toen hij in het muurtje Baars een trap verkocht. Baars' collega Cees-Jan de Vries be wees zaterdag opnieuw dat hij in vorm is. Na een half uur spelen, scoorde hij één van zijn fraaiste treffers. Op de hie len gezeten door twee tegenstanders so leerde hij vanaf eigen helft in de richting van de doelman. Die speelde hij be heerst uit, waarna hij de bal in het doel schoot. In de tweede helft mocht de topscorer tweemaal een aanval afron den, waarna Peter van der Munt vlak voor tijd een gaatje in de rechter boven hoek vond (5-Ö) en WZ'49 zich kon opmaken voor een feestje. Het echte feest moet nog komen. Dames Hoewel de dames van WZ'49 via Elly Schouten op voorsprong kwamen, werd de uitwedstrijd tegen Blauw-Geel met 4-1 verloren. Na de openingstreffer verslapte WZ'49, zodat de ploeg uit Ede nog voor rust een 3-1-voorsprong opbouwde. Vlak na de pauze werd het 4-1. In het laatste half uur waren de Soester dames vaak in balbezit, maar voorin kregen ze weinig ruimte van Blauw-Geel. Voor u hèt argument om uw overtuigen dat de Opel Vectra I goed voor de zaak is. Het skiluik vraagt wellicht om 'breidere toelichting... ERING Uw partner in geldzaken. Prijzen exclusief kosten rijklaar maken. Prijs- en ngen voorbehouden. Ditmaal zal VVZ'49 geen doel treffen. Frank Baars stuit op de doelman. Peter van der Munt, BrouwerZeki Kurt en Marcel de Graaf vieren een feestje. Op zaterdag 18 december komen alle atletiekcross-trainers en selec tie-atleten naar Soest voor een congres in C-drie. Na die bijeen komst zal de bondstrainer op het parcours van de Sylvesterloop een circuit uitzetten voor de crossers. Het complex van AV Pijnenburg vorm de overigens afgelopen zaterdag het de cor voor een ontmoeting van de per soonlijke trainers van atleten die in het cross-circuit meedraaien. Soester René "van Zee was vertegenwoordigd als trai ner van Mark Hilberts en Dick van den Broek. De bondstrainers op de mid den- en lange afstand spraken onder meer over het komendé cross-seizoen, waarin de Sylvesterloop van AV Pij nenburg op 31 december een voorname rol speelt. Tijdens het congres op 18 december zullen in C-drie tussen 10.00 en 13.00 uur diverse lezingen worden gehouden. Daarna volgt het trainings-circuit voor de atleten. Er worden ongeveer 160 mensen verwacht. De Formation Dance Company Eemland heeft zondag een bijzon dere prestatie geleverd door als tweede te eindigen op het Neder lands kampioenschap formatie- dansen in Den Bosch. Alleen de favorieten van Vida uit Doetin- chem kregen een betere beoorde- ling. In de finale moest de Formation Dance Company Eemland het opnemen tegen de latere kampioen en Moving Action uit Waalwijk. In sporthal De Maaspoort kwam het team, waarin een aantal Soes ters danst, in de voorronde en de halve finale al goed voor de dag. De drieëenheid (uitstraling, choreogra fie en muziek) werd bijna perfect ten to nele gebracht. Verschillende composi ties werden verwerkt tot een meesle pende medley, waarin dansvormen als de Quickstep, de Slow Foxtrot en de Engelse en Weense Wals aan de orde kwamen. De intensieve trainingen, waarmee in augustus onder leiding van Hans Dok man, Tony Dokman en Anita Dokman werd begonnen, wierpen zondag hun vruchten af. Het dansteam oogstte zil ver en daar konden de dansers en trai ners genoegen mee nemen. Al na een minuut of tien moet ie dereen hebben gedacht: dit is een typische 4-0- of 5-0-wedstrijd voor Soest. En inderdaad, in de zestigste minuut schoot Peter van den Berg nummer drie in de tou wen en was Roda 1923 geklopt. Dacht men. Want in de laatste 25 minuten maakte Soest het zichzelf onnodig moeilijk. Niettemin bleef de ploeg op de been: 3-2. Over de linker en de rechter kant speel de Soest de tegenstanders murw. Over de linker en de rechter flank en soms ook door het midden combineerde Soest voortdurend in de richting van het vijandelijke doel. Roda 1923 kwam er geen moment aan te pas, ook al om dat Martij n Stalenhoef regisseur Ruud Visser een rotmiddag bezorgde en Ger- win Leegh water, Sander Dorresteijn en Paul van der Grift hun directe tegen standers niet of nauwelijks ruimte gun den. Met Van der Grift en Stalenhoef zijn meteen de uitblinkers aan Soester zijde genoemd. Van der Grift schakelde niet alleen zijn opponent uit, maar ver stuurde de ene na de andere bal de vrije ruimte in, waar Gerard Becker, Van den Berg en Jeroen van Veenendaal achteraan holden. Na vier minuten was het al kassa. Sta lenhoef vond Van Veenendaal die via de linker zijde van het veld de bal voor gaf op Becker: 1-0. Roda 1923 had geen antwoord op het directe spel van Soest en mocht doelman Erwin de Har de in een aantal situaties dankbaar zijn. De Harde had in de 29ste minuut echter geen oplossing voor de strafschop van Luits Houkes die daarmee de twaalfde Soest-speler werd die in zeven competi tiewedstrijden scoorde. Daarna werd Gerard van de Bedum één keer gepas seerd, maar natuurlijk was Stalenhoef ook daar om te corrigeren. Becker en Van den Berg hadden Soest in een nog riantere positie kunnen manoeuvreren, maar deden dat niet. Ontlading Na een uur spelen was het dezelfde Van den Berg die helemaal uit zijn bol ging toen hij 3-0 scoorde en uit het zicht ver dween onder negen blauwhemden. "Ik had een tijdje niet meer gescoord", ver klaarde hij de ontlading bij zijn tweede seizoenstreffer, de eerste sinds de 6-0-zege op Diemen op 12 september. Roda 1923 wankelde op één been. Al leen De Harde stond met beide benen op de grond. Van Veenendaal stuitte op de doelman, Mark de Lange (die de ge blesseerde Paul Hilhorst verving) miste eerst vanaf zestien en vervolgens vanaf acht meter en Van Veenendaal kopte in kansrijke positie over. Al die mogelijk- dat de Vectra Sportive is voor- i pakket extra's t.iv.v. ƒ4.670,-, slechts 2.000,- betaald hoeft heden passeerden de revue binnen drie minuten. En toen zorgde invaller Ronald Cubo voor de eerste paniek bij Soest. Na 66 minuten mikte hij de bal met een 'vol ley' in de rechter hoek. Vanaf dat mo ment was het verzorgde voetbal van Soest voltooid verleden tijd. De uitge kiende combinaties maakten plaats voor lange, wilde trappen, zodat Roda 1923 steeds weer kon aandringen. Ro nald de Jong wurmde zich tien minuten na Cubo's doelpunt door het straf schopgebied. Zijn inzet werd geblokt, maar in de linker hoek was Marco Kok attent: 3-2. Dat was het sein voor Dick Schinkel om Van Veenendaal naar de kant te halen en in de persoon van René van den Deijssel iets meer ruggegraat op het middenveld te creëren. Het bleef bij 3-2, waardoor Soest op de tweede plaats blijft staan. DRC verloor welis waar met 0-2 van Bijlmer, koploper Schellingwoude maakte bij NVC geen fout (0-3) en heeft met een thuiswed strijd tegen hekkesluiter Buitenveldert op het resterende programma de beste kansen op het eerste periodekampioen schap. kale (lease)prijs/waarde-verhou- financieel directeur tot volle 1 stemmen. Helemaal wanneer Foto: Goos van der Wilt. Doelman De Harde kleunt even mis. Doelpuntenmaker Gerard Becker kijkt of hij er een slaatje uit kan slaan.

Soester Courant | 1993 | | pagina 13