'Laat Mustafa één keer Sinterklaas spelen' I 4 sraiers !VARÏAÏ Werkgroep Vrijwillig Natuurbeheer Soest steekt handen weer uit mouwen De Rei L.Jfc r '%.t% Leul Soesters voeren actie voor Bosnische gezinnen Bauers bestaat g 5 jaar dus: Q ■DOestaurant Muziekschool en AJO nemen samen initiatief voor kamerorkest 70C ken WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT J Geld en sieraden uit woning weg Meningen van lezers 'Goeroe' Visser! ooooooooooooooog 5 gangen-menu f55, ooooooooooooooooo Meningen van lezers Madame Machiavelli vraagt uw aandacht voor: Hinderwet Wet Milieubeheer (1) Wet Milieubeheer (2) Audities beginnen op 6 november Bouwzaken Aangevraagde bouwvergunningen Inbrekers nemen stofzuiger mee Siervarken weg PAGINA4WOENSDAG Leerlingen: Wie vergelijkt leest de Soester Courant Verleende bouwvergunningen Wet hou Proje "Laat Mustafa één keer Sin terklaas spelen". Dat is het motto van de actie die de Soesters Martin en Ivonne Wierink op touw heb ben gezet en die deze week van start gaat. De bedoeling is dat heel Soest gaat meehelpen om kleding, levensmiddelen en speelgoed in te zamelen voor een aantal gezinnen die uit Bosnië zijn gevlucht en die tot op dit moment onderdak heb ben gevonden in Kroatië. De mensen waarom het gaat zijn oude buren, vrienden en bekenden van het gezin Mujkic, en net als zij afkomstig uit Derventa (Bosnië). In tegenstelling tot de familie Mujkic hebben zij niet naar het buitenland kunnen vluchten, maar zijn ze noodgedwongen achtergebleven in de zuid-Kroatische stad Slavonski Brod. Derventa zelf is intussen vrijwel met de grond gelijk gemaakt als gevolg van de oorlogshandelingen. Mustafa Mujkic is nog één keer terug geweest naar Derventa, waar hij alles had achter moeten laten, om te zien wat er misschien nog te redden viel. Op die dag was hij er getuige van dat het huis waarin hij met Dana en de kinderen La- risa (18), Damir (14) en Almir (3) ja renlang had gewoond, tot een puin hoop werd gebombardeerd. Mustafa zal dat beeld waarschijnlijk zijn leven lang niet meer kwijtraken, maar hij had het geluk dat zijn gezin al in vei ligheid was. Dana - zelfs een geboren Slowaakse (van katholieke herkomst) - was met de kinderen al naar Tsjechië gevlucht, waar Mustafa (zelf moslim) ze met zijn eigen taxi naar toe had weten te brengen. De wagen was het enige dat hem nog restte van het taxibedrijfje dat hij eigenhandig had opgebouwd en dat hem en zijn gezin in elk geval een rede lijk bestaan bood, tot de oorlog een streep haalde door alle plannen. Mustafa voegde zich na zijn onfortuin lijke terugkeer in Derventa bij zijn gezin in Tsjechië om hen op te halen en door te reizen naar Nederland, waar inmid dels al enkele familieleden onderdak hadden gevonden. De Mujkics verblij ven sinds Kerst vorig jaar in het opvang centrum voor asielzoekers de Wulpen horst aan de Tiendweg in Zeist. Vriendschap Vandaaruit kwamen ze onlangs in kon- takt met Martin en Ivonne Wierink-van Wetten uit Soest, met wie ze inmiddels vriendschap hebben gesloten. Martin en Ivonne hebben zich het lot van de Mujkics aangetrokken en helpen het vluchtelingengezin waar ze maar kun nen. De Wierinks leerden de Mujkics kennen na een oproep in een blad, waarin Nederlandse families werden opgeroepen om "ontheemden" een dagje mee uit te nemen. Dat gebeurde een poosje geleden en Mustafa, Dana, Larisa, Damir en Almir hadden tijdens het uitstapje naar de Ef- teling de dag van hun leven. Kontakten met de gemeente Soest hebben er intus- sen toe geleid dat de Mujkics de toezeg ging hebben gekregen dat zij, zodra er van de Centrale Opvang Asielzoekers (COA) - de officiële instantie die de op vang van de vluchtelingen in Nederland coördineert - bericht komt dat zij aan de beurt zijn voor een huis, in Soest op de lijst worden geplaatst van vluchtelingen die in aanmerking komen voor een re guliere woning. Een eerder verzoek om voorrang bij de toewijzing van een huis kon de gemeente om formele redenen niet honoreren, maar Martin en Ivonne Wierink twijfelen er niet aan dat het ge zin Mujkic binnen afzienbare tijd tot de inwoners van Soest gerekend zullen worden. Aan de slag Mustafa en Dana zijn intussen enthou siast aan de slag gegaan om hun "en tree" in Nederland zo succesvol moge lijk te maken. Dana volgt een intensieve taalcursus Nederlands en Mustafa is aan de slag gegaan als appelplukker. Ze hopen dat er snel een huis (in Soest) be schikbaar komt. Martin en Ivonne Wierink hebben in de afgelopen weken al de nodige huisraad voor hen verzameld, o.a. via oproepjes op kaartjes in de plaatselijke super markten. De belangstelling in Soest voor een "helpende hand" aan vluchte lingen uit voormalig Joegoslavië blijkt behoorlijk groot te zijn, hebben ze kun nen vaststellen. Op basis van die erva ring hebben ze dan ook een gedurfd plan gemaakt, waarin Mustafa - overi gens zonder dat hij daarvan op de hoog te is - een centrale rol speelt. Ivonne Wierink: "We hebben intussen afgesproken dat het hele gezin op 4 de cember bij ons Sinterklaas komt vieren. Mustafa en Dana verheugen zich daar op, natuurlijk, maar eigenlijk gaat het om iets heel anders. Wat we graag wil len realiseren is dat Mustafa zijn droom waarmaakt..." Mustafa's droom De droom van Mustafa is niét om met zijn gezin gezellig Sinterklaas in Soest te vieren. Wat hij het liefste zou willen is dat hij nog een keer terug kon gaan naar Joegoslavië, en meer in het bijzonder naar Slavonski Brod, waar zijn oude bu ren en vrienden uit Derventa tot nu toe weliswaar een dak boven hun hoofd hebben gevonden, maar verder onder uiterst beroerde omstandigheden moe ten leven. Ook zij hebben alles achter zich moeten laten en moeten, berooid als ze zijn, zich maar zien te redden. Mustafa zou hén graag willen voorzien van wat ze op dit moment ook maar no dig hebben of heel goed kunnen gebrui ken: kleding, levensmiddelen, wat speelgoed voor de kinderen, enzovoort. Ivonne kent via Mustafa inmiddels een schrijnend voorbeeld: een gezin waar van de geestelijk en lichamelijk gehan dicapte dochter de televisie - vroeger een "normaal" bezit - zo verschrikkelijk mist dat ze de hele dag ontroostbaar is, wat voor extra spanningen zorgt. "Zo'n meisje zou al heel erg geholpen zijn met een simpele transistorradiootje," aldus Ivonne. De actie "Laat Mustafa één keer Sin terklaas spelen" - die Martin en Ivonne geheel buiten Mustafa's medeweten om op touw hebben gezet! - is uiteraard om méér begonnen dan een transistorra dio. Op het verlanglijstje staan alle eer- De familie Mujkic, hier tijdens het uit stapje naar de Efteling. ste levensbehoeften die de vluchtelin gen in Slavonski Brod, vooral met het oog op de naderende winter, zo ver schrikkelijk missen: levensmiddelen, zoals meel en olie, (winter)kleding, de kens en beddegoed, kaarsen, lucifers, maar ook schoenen, laarzen en speel goed voor de kinderen, en ongetwijfeld is er nog veel meer te bedenken. Geld en goederen Martin en Ivonne Wierink rekenen op de steun van de Soester bevolking om Mustafa's droom waar te kunnen ma ken. Wie aan de actie mee wil doen en geld en goederen wil afstaan kan die kwijt aan de Turfstreek 249, 's avonds na 18.00 uur of in het weekend. Wel graag eerst even een telefoontje naar de Wierinks op tel. 14963, of (overdag) naar mevrouw Hulsman, tel.20998, die eveneens aan de actie meewerkt. Geld is natuurlijk ook altijd welkom, al zou het alleen maar zijn om ervoor te zorgen dat de ingezamelde spullen straks ook inderdaad naar Slavonski Brod vervoerd kunnen worden. "We houden ons trouwens ook graag aanbe volen voor aanbiedingen van Soester transportbedrijven, die dat mogelijk willen helpen maken," aldus Ivonne. Wie een geldbedrag wil overmaken kan dat doen door 'overschrijving op postgi ro 2695639 t.n.v. I. van Wetten in Soest, o.v.v. "Laat Mustafa één keer Sinterklaas spelen". Zaterdag j.1. ging het winterwerk van de werkgroep Vrijwillig Na tuurbeheer weer van start - dit keer aan de Peter van den Bree- merweg. Zoals ieder jaar neemt deze werkgroep van het IVN de knotbomen onder handen die daarvoor in aanmerking komen. Verleden jaar was het startprojekt van grote omvang: de Stadhouderslaan. Wie er oog voor heeft weet dat de rij wilgen er weer netjes bijstaat en dat de lege plekken weer zijn opgevuld. Onder de slogan 'Knokken voor knot ten' startte ook een aktie van de stich ting LONL. Deze stichting Landelijk Overleg Natuur- en Landschapsbeheer wil in samenwerking met de provinciale coördinatoren - voor Utrecht is dit het Stichts Landschapsbeheer, kortweg SLB - proberen per provincie 200 nieu we knotbomen te planten om zo de knotboom te 'promoten'. Omdat de knotboom zijn economische funktie als leverancier van geriefhout is kwijtgeraakt, dreigt hij uit ons land schap te verdwijnen en dat is voor zo'n beeldbepalende boom doodzonde. De aktie sluit mooi aan bij die van het IVN onder de naam 'Wegen voor/door het landschap'. Groene wegen dus, waar langs planten en dieren zich kunnen verplaatsen op een veilige manier. De knotboom - wilg, els, es, eik en populier met name - heeft een belangrijke funk tie voor veel dieren en planten. 'Kappersbeurt' Bekend is dat deze boomvorm voorna melijk mensenwerk is. Storm en blik seminslag kunnen 'natuurlijk' knot- werk verrichten, maar de mens zorgt voor de meeste knotbomen. Het werk bestaat uit het verwijderen van de pruik van de boom om de 4-5 jaar, omdat an ders de verhouding stam-takken der mate scheef wordt dat de boomstam omgaat of volledig inscheurt. In Soest staan de knotbomen er over het algemeen goed bij. Dat wil de werk groep graag zo laten blijven en daarom nodigt zij iedereen uit om eens mee te komen helpen. Tussen 30 oktober en 1 april zijn de vrijwilligers om de veertien dagen ergens in Soest aan het werk, meestal van 9.00 tot 12.00 uur, zodat de zaterdagboodschap ook nog gedaan kan worden. Voor inlichtingen over de lokatie waar gewerkt gaat worden: Ben Hoekstra, tel. 11979. Openingsritueel Zoals ieder jaar werd de eerste tak afge zaagd door een prominent persoon (m/v) uit ons dorp. Dit jaar niet iemand uit het ambtelijk apparaat van de ge meente Soest, waarmee nauw samenge werkt wordt, maar door een persoon k l, die altijd ruim voor de plechtigheid ter plekke is, nl. Aad Post. Hoewel hij dat goed verborgen weet te houden staat Aad bekend als een (natuurliefhebber in de meest ruime zin van het woord. Met een souplesse die toch menig ge routineerd knotter het zwijgen oplegde zaagde hij de eerste takken af. Een en kele omstander meende nog iets op te vangen over 'mooie lokatie voor wo ningbouw', maar in grote lijnen kwam het er op neer dat de werkgroep de ze gen kreeg voor het komende seizoen. Als dank voor zijn inspanning en woor den kreeg hij een drankje om weer aan te sterken. Met z'n twaalven gingen de 'knotters' aan de slag. Volgende keer - zaterdag 13 november - gaan ze op dezelfde plek verder. Namens de werkgroep. Ad van den Herik Met gevaar voor eigen leven beklom natuurliefhebber Aad Post de trap. De 'boomchirurg' kweet zich evenwel uit stekend van zijn taak. Bij een inbraak in een woning aan de Klarinet zijn geld, sieraden en bankpa pieren buitgemaakt. Een 37-jarige Soester is daarvan het slachtoffer ge worden. Ook op de Citer werd ingebroken. De dader forceerde de achterdeur en nam een schoudertas en tien cd's mee, die ei gendom zijn van een 46-jarige vrouw uit Soest. Wat een inbreker uit een woning aan de Van Weedestraat heeft gehaald, is niet bekend. De bewoonster was nog niet thuis, toen de inbraak werd ontdekt a; tv Met grote ontzetting las ik in de Soester Courant van vandaag, 27 oktober, dat het weer bezig is de kop op te steken... Ik doel hiermee op de spilzieke groep drammers, met aan het hoofd onze plaatselijke "Goeroe" van (ON)duide- lijke kunstzaken, die "Big Spender" Jan Visser. Na een poosje stilte, zijn ze toch weer uit hun holen gekropen, waar ze in af zondering hun wonden zijn gaan likken, opgelopen in de algemene vernietigen de kritieken op hun wanbeleid. Ik be hoef maar enkele voorbeelden te noe men: De groep versteende bomen op stoeltjes in de gang van het Raadhuis, alsmede de Troetel van de Heer Visser, de Bunker aan de Dalweg bij Aqua In- door. Mocht men denken, dat deze "kunst kenners" voortaan enige bescheiden heid hebben opgedaan; niets is minder waar. Wederom steken zij de (eigen) loftrompet en trekken opnieuw ver woed ten strijde, teneinde het domme, a-culturele kiezersvee eens even op educatief nivo te brengen. Nu echter heeft men het oog laten val len op ons laatste en nieuwste missie gebied, nl. nu zal "Klein Engendael" het moeten ontgelden. Want ook die "immigranten" zullen er aan moeten geloven. Als toekomstige bewoner van "de Koperwiek" zie ik met angst en vre ze het ogenblik tegemoet, dat Visser, met grote stappen, ons nederzettinkje komt binnendreunen, Sinterklazerig achteloos zijn nietszeggende frutsels rondstrooiend. Welaan, heer Visser, Kunst-Schout van Soest! Doe mij een groot plezier. Ga ons deurtje maar heus voorbij. En mocht u het, ondanks alles, toch nog presteren, ons wijkje met een "ding" te willen vereren. Dan rest ons nog één ding. Even een vlammenwerper lenen van de Landmacht en alles is weer normaal. Weet u, heer Visser, ik heb zo het idee, dat vooral uw "Bunkertje" nog weieens een karakaturist of cartoonist zou kun nen inspireren tot een rake tekening. Ik zie het al voor me: U, zich verschan sent achter uw bolwerk, waarop ge schreven: "De bunker blunder van Vis ser". Het onderschrift zou kunnen luiden "Vissers Waterloo-of nog een misser van Visser". En zelf kunt u, misnoegt over de borstwering kijkend over de rand, terwijl u verzucht: "Ben in ieder geval hier veilig voor dat gezeur van "dat stel ouwe mannen..." Ton Beek Huisgerookte kipfilet met groene kruidensaus Gepocheerde zeeduivel met een pernodsaus Granité Entrecöte met 4 seizoenspepersaus Kaneelijs met sabayonne en warme pruimen Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Reserveren gewenst. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155- 1 25 18 Mijn droomprinses heeft zich de vorige week in "Meningen van lezers" bloot gegeven als de duitendief van het Fonds Kunstaankopen. De maskers kunnen afgezet worden, want mijn waar ge beurd sprookje is duidelijk overgeko men. Het raadslid Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) betitelde de.kunst- roof tijdens de begrotingsvergadering van 13 oktober als "diefstal". Diefstal van twee ton, wat een fractie is van wat de gemeente tekort komt (1,4 miljoen) in het fonds Stads- en Dorpsvernieu wing. De vernieuwing van de buurt (ruim zeven ton) schiet weinig op met het kunstgeld. Wat zit er werkelijk achter de greep-in- de-kas die door de ijzeren dame van de gemeenteraad werd gepleegd? Twee dingen vermoed ik: onlust en machts politiek. Onlust, omdat ze het niet eens is met de aankoop destijds voor het raadhuis van "Spirit of the Forest", dat door iedereen werd bewonderd, behalve door haar. Een legale kunstaankoop, met mandaat van "de hele familie". Machtspolitiek prelaveert bij mevrouw Blommers bo ven de politiek van principes. Natuurlijk ben ik een groot voorstander van Kunst in de wijken. Maar het nieu we kunstbeleid wil afzien van de oude gedachte om overal beeldjes in de buur ten te plaatsen. Een beleid dat tijdens de vorige raadsperiode is ingezet door de commissie beeldende kunst, maar dat vorig jaar stuk liep op de kunstroute over de Eng. Eer je zo'n mislukt plan netjes hebt afgebouwd met betrokke nen en een nieuw Werkplan Beeldende Kunst hebt doorgesproken, duurt even. Ik had geen haast. Eindelijk gebeurt er elk jaar veel op kunstgebied in Soest. Maar men gunde mij niet een week de tijd het Werkplan naar buiten te bren gen en pikte een belangrijk bedrag uit mijn portefeuille. Ik ben naïef. Als men geld tekort komt, is Kunst al tijd het kind van de rekening bij sommi ge partijen. Ik blijf dromen. Jan Visser. gemeente Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de de pendance publiekszaken in Soester- berg, tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: Ministerie van Defensie, Dienst Ge bouwen, Werken en Terreinen, Postbus 90027, 3509 AA Utrecht om vergun ning voor Brigade Soesterberg, Ko ninklijke Marechaussee, op het perceel Montgomeryweg 2. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikking kunnen schriftelijk worden in gebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar heb ben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend vóór 18 november 1993. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 -12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de be schikking op de aanvraag van: F.H.C. Nauwelaerts de Agé, Bunt- weg 31, om vergunning voor een rub berverwerkingsbedrijf op het perceel Industrieweg 7. Beroep tegen deze beschikking kan, binnen een maand na de dagtekening van deze ken nisgeving, worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bezwaren hebben inge diend tegen de ontwerp-beschikking; d. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet eveneens binnen de ge noemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afde ling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de be roepstermijn 'van kracht, tenzij voor die da tum een verzoek is gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.00 - 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de ontwerp-beschikking en de aanvraag Een nieuw kamerorkest wordt op gericht in Amersfoort. De RMA muziek- en dansschool heeft in haar nieuwe beleidsplan aangege ven dat een kamerorkest op hoog niveau nog ontbrak in het toch al zeer goede orkestaanbod van de school. Dit orkest zou een voorzie ning moeten zijn voor de "top"- leerlingen. Tegelijkertijd was er een initiatief van (oud) leden van het Amersfoorts Jeugd Orkest (AJO) die gezien hun leeftijd niet meer in een jeugdorkest thuishoor den maar de smaak van spelen in een orkest op hoog niveau wel te pakken hadden en naar nieuwe mogelijkheden zochten. Een aantal besprekingen tus sen de direktie van de RMA muziek- en dansschool en het Dagelijks Bestuur van het AJO heeft geresulteerd in de oprichting van het nieuwe orkest. De orkestbezetting zal zijn: 14 violen, 4 alten, 3 celli, 2 contrabassen, 2 fluiten, 2 hobo's, 2 klarinetten, 2 fagotten, 2 trompetten, 2 hoorns en 1 slagwerk. Er wordt naar een hoog niveau ge streefd; het orkest staat open voor ie dere goede orkestmusicus, zoals bijv. (ex) AJO-leden, RM A-leerlingen, vakstudenten en beroepsmusici. Er zal worden geauditeerd op zaterdag 6 no vember voor blazers en slagwerkers en op 20 november voor strijkers. De goede traditie dat dezelfde dirigent voor zowel RMA-orkesten als voor het AJO staat, wordt gecontinueerd door de aanstelling van Peter Vinken. Er wordt in principe wekelijks gerepe teerd in Amersfoort; dag en tijdstip zul len in overleg met de aangenomen mu sici worden vastgesteld. De keuze zal liggen tussen donderdagavond, zater dagochtend of zaterdagmiddag. De financiële onderbouwing en de be stuurlijke continuïteit zijn gewaarborgd door het aantrekken van een sponsor (LEVOB-verzekeringen) en de aan vaarding van de bestuursfuncties door twee RMA-docenten, nl. Hanneke De- lis van Jan Schoonenberg, en twee le den uit het AJO-bestuur, t.w. Nelleke Veenhuizen en Evert Broekstra. Er wordt nog gezocht naar een voorzitter. Belangstellenden kunnen zich aanmel den voor de auditie, schriftelijk of tele fonisch bij de RMA t.a. v. Hanneke De- lis, Muurhuizen 1-3, 3811 EC Amers foort. Ook inlichtingen over het nieuwe kamerorkest kan men op dit adres ver krijgen. Loodgieters en Verwarmingsbedrijf G. van der Pol BV, Van Lenneplaan 69, om vergunning voor een loodgie ters- en verwarmingsbedrijf op het per. ceel Van Lenneplaan 69. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening vau deze kennisgeving schriftelijk worden inge. diend bij het gemeentebestuur. De ingeko- men bezwaarschriften worden mede ter in- zage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren in- brengen op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling. Men g .lieve daartoe desgewensi vóór 26 november 1993 een afspraak tema ken. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Beroep tegen de beschikking kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voor nemen. De burgemeester maakt bekend dal Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het; X. verbouwen en uitbreiden van een kliniek voor kinderpsychiatrie, Birk- straat 84 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 2. vernieuwen van een vakantiewo ning, Birkstraat 118b (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3/ bouwen van een dubbele carport, Spad 7 en 9 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 4 november 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt te vens ter inzage in de dependance burger- en samenlevingszaken, Dorpsplein 17 te Soes terberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00 - 16.00 uur. De volgende Bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Insingerstraat 58 (93485): plaatsen van een blokhut, 20-10-93; Jan de Rooystraat 36 (93489): plaatsen van een dakkapel, 22-10-93; Klaarwaterweg 42 (93482): uitbrei den van een garage, 19-10-93; Koninginnelaan 154 (93484): ver groten van een dakkapel, 20-10-93; Koningsweg 15 (93486): het veran deren van een toegangsdeur, 21-10-93; Oude Tempellaan 17 (93483): plaatsen van een dakkapel, 19-10-93; Spad 7-9 (93454): bouwen van een carport, 20-10-93; Sparrenlaan 5 (93468): veranderen van een garage tot eetkeuken, 21-10-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Inbrekers hebben een stofzuiger mee genomen uit een woning aan de Weeg breestraat. Ook een geldbedrag en vijf eurocheques verdwenen uit het huis. De inbraak werd maandagavond ont dekt door de bewoner. De daders zijn binnengekomen door het slot van de achterdeur te forceren. Een 56-jarige bewoner van de Van Goyenlaan meldde de politie vorige week de diefstal van een betonnen sier varken. Het beestje had een gewicht van ca. 50 kilo. Volgens de politie was het varken afgebeeld in zittende hou ding. ff De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Beckeringhstraat 16 (93474): ver groten van een dakkapel, 20-10-93; Birkstraat 66 (93469): plaatsen van een garage, 20-10-93; Birkstraat 125 (93458): plaatsen van een mestsilo, 19-10-93; Driehoeksweg 18a (93428): bouwen van een peuterspeelzaal en plaatsen van een buitenberging, 21-10-93; Eikenhorstweg 4 (93008): uitbrei den van een woonhuis en het plaatsen van een dakkapel, 20-10-93; Haagwinde 2 (93480): plaatsen van een tuinhuisje, 22-10-93; Heuvelweg 4 (93431): uitbreiden van een woonhuis en bouwen van een berging/hobbyruimte, 20-10-93; Kerkpad N.Z. 38 (93400): uitbrei den van een woonhuis, 18-10-93; Lange Brinkweg 69 (93427): uit breiden van een woonhuis, 20-10-93; Oude Tempellaan 17 (93483): plaatsen van een dakkapel, 20-10-93; Pijnenburgerlaan 3 (93391): bou wen van een paardestal, 20-10-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het be zwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden in gediend. De stukken kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Het overkomt i vaak, dat hij zei pen aan een vi enkele weken aantal leerlinge tuuter de redac Courant binner dacteuren een men. Dat had het project, wa bezig waren. De openbare scl begon in oktobe kinderboekenwe 'Een maand lan mengesteld door nige Vorming 1 hebben de kind aan hun eigen Dat leverde op nieuwe bladen 'De Bakkerskn 'krant' betekenl pagina's werden politienieuwtjes ook ooggetuige lukken, rebusse lumn. Zo schre eigen column: log." Weer ie 'Kookgeregt' o men. "We hebben ei bijna elke d« Hooyer die n Lonneke Hoe Soester Courai te daarvan een neke (zij maal zouden we doen, maar to< foto's maken. Vijf leerlinj zijn maand: geweest b Swinkels va mer van de gen ze een ballonnenv het startsei 'Wij gaan De ballon v door de zui< ongeveer 25 en in Brem was zo vrie: sturen naar lonnen van van Vulpen plaatsje Ba fen. Ook F) schreed de Iemand uit het kaartje, ook Thijs I het feit dat gekomen, waarvan h Een jeugd 'em gevon "Sommige taan geres kinderen hebben g van de B Volgens in het Sti Meester 1 de gefuse school er werd eve K DE BOER EN ZO MODERN LAANS" In de p 3 decei lieren de 'kei stelling provin 1977 i ken ge Tot vo: gehoud het pr vakant: ject var drijf. I Kamer Gooi e Scholii wegwi; Cl

Soester Courant | 1993 | | pagina 4