SKIËN M1BI IN IN SOESTERBERC SOESTERBERG SOISTIRBERG k i^èrtpaVk kertdaafi 'Alpen Spitzen' in het Dorpshuis Franse wijn(proef)avond in Dorpshuis Soesterberg Vóór 20 november moeten alle schoorstenen geveegd... remeente: geen plateau kruising 'inkclmanstraat/Stevinlaan ers Super wordt 'Volume Markt' Tegels Carolusschool komen terug Kerkdiensten liuiszorg ook in Soesterberg! SpeFtpaFk a/ti tëëi-kiaetH Skischool Otto Zoetelief - IHI.: tel: 03463-52674 ^èrtpaVk këAtaafi Skischool Otto Zoetelief - Inl.: tel. 03463-52674 'Kunstwerken Aanstaande zaterdag: iwergadering van erbergs Belang eente Soest 11 afscheid kinerikanen PAGINA 10 Hting jdwerk herberg iteiten van ugdwerk WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 Vrijdag 19 november: Soesterberg in rep en roer: Kinderfeest Soesfer Courant in Soesterberg Poppentheater bij ANBO Agenda voor Soesterberg Woensdag 10 november Donderdag 11 november Vrijdag 12 november Zaferdag 13 november Zondag 14 november Maandag 15 november Dinsdag 16 november Woensdag 17 november Oorzaak ligt niet in te hard rijden Herinrichting Dorpsplein Jolwassenen spelen ["oorlogje' in bos iGouden bruidspaar [Fototoestel en [geld uit woning Cd-speler uit auto gestolen Ook in Soesterberg kaarten voor show Bassie Adriaan Medische dienst Huisarts Tandarts Dierenarts Hulpverlening Huisartsen Avondvliegen Inbrekers richten veel schade aan bedrijf aan Langlaufen moet je goed leren Sportuitslagen J Ons Kent Ons (OKO) voor Soesterberg Is dat nodig?' [Koppeling slaat [los; man raakt [gewond op werk Bromfiets gestolen Reservewiel van wagen gestolen Aanstaande zaterdag, 13 november, is de Egerldnderkapel "Alpen Spitzen" te gast in het Dorpshuis. De 14 muzikanten onthalen het publiek op een onvervalste Tiroler avond. Ook in 1990 traden de Alpen Spitzen al eens in Soesterberg op. De voor stelling begint om 20.00 uur. Toegangskaarten (fl 0, -) zijn verkrijgbaar bij bakkerij Tammer en het Dorpshuis (werkdagen na 18. 00 uur). tiging Soesterbergs Belang no leden en andere belangstellen- oor haar ledenvergadering op 9 november, aanvang 20.00 iet Kontakt der Kontinenten lortsestraat 20). Het begin van id bestaat uit een kort zakelijk waarin de bestuurssamenstel- iiverse lopende zaken zullen ;enoemd. oekt de VSB het meer in een avond. Centraal daarin staat erslag van de plaatselijk be- istor en wereldreiziger J. Yp- e van hem bekende humoristi- e en gestaafd met de mooiste rote voorraad dia's, zal hij zijn ngetwijfeld weten te boeien, gaat de uitnodiging ook naar n om dit unieke gebeuren mee 155-W46 463-53411 bouw: voor kinderen vanaf 8 woensdagavond van 19.00- •werken: voor kinderen vanaf op donderdagavond Van .15 uur. ligmudelbouw: voor kinderen jaar op vrijdagavond van 15 uur en voor gevorderden 1-23.00 uur. Ook op zaterdae- s er mogelijkheid voor vlieg- lbouwvan 14.00-16.00 uur fuit': voor kinderen van 4 t/m start iedere woensdag van .30 uur. e aan een activiteit kost f 1,00 Jeugdwerk Soest heeft een ei- ng naast de hoofdingang van shuis. Informatie is in te win- Barbara Bunte, tel. 0215S 03463-53411. e Soest en dus ook Soester- ni, op vrijdag 17 december a.s. .30 en 17.00 uur, afscheid van ikanen die bijna veertig jaren lidden woonden en werkten, elijk wilde men het afscheid i een ruimte van het Militair rt Museum in het Kamp van lar vanwege het enorme en- ie hiervoor van de Amerika- i rekent op de komst van zeker talren met hun gezinnen - n naar een grotere ruimte uit- liervoor is gekozen hangar I liegbasis Soesterberg. iding van dhr. B.J. van Os, if voorlichting van de Ge- :>est, werd met enkele organi- verenigingen een 'feest-agen- igesteld. Deze ziet er aldus uit: welkom door burgemeester r. optreden vart de Soester 'ansgroep; r: Soesterbergs Vliegerslied Caroluskoor; optreden van het harmonie- 'O uit Soest; toespraak burgemeester J. r: optreden van het Groot r Gilde; dankwoord commandant 32 roup; r: uitreiking herinnering na- leente Soest. Correspondentie-adres P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 De Beaujolais Primeur is weer ih het land! Reden voor het Dorps huis te Soesterberg om op vrijdag 19 november in samenwerking met wijnhandel-slijter Rob Brou wer, een wijn(proef)avond te or ganiseren. De Beaujolais heeft een verleden waar in mystiek en harde werkelijkheid met elkaar verweven zijn. Pas vanaf 1690 beginnen de fijne wijnen van de graniet- grond ten zuiden van de stad Magon een eigen reputatie te krijgen als 'bon vin du Haut Beaujolais'. Drie eeuwen lang werd deze wijn verkocht als 'Mag- onnais'. Doordat er een tekort was aan wijnen uit de Cöte d'Or en Champagne voor de verwende burgers uit Parijs, ge bruikten de wijnhandelaren in Parijs deze goedgekeurde wijnen om de wij nen uit Orleans wat meer kleur te ge ven. Men vroeg zelfs om de Beaujolais wat korter te laten gisten 'pour les tra- duire en Loire'. Rond 1920 begonnen enkele cafés ih Lyon er een gewoonte van te maken om jaarlijks, met enig vertoon, de jonge Beaujolais direkt na de oogst aan hun gasten voor te zetten. Dit vrolijke ge beuren werd al spoedig overgenomen door hun Parijse collega's. Nu was ook de reputatie van de eenvoudige Beaujo lais gevestigd. De jonge wijn kon echter niet lang worden bewaard. Daarin kwam pas verbetering in de jaren zestig, dankzij verbeterde apparatuur en tech niek. De tijd is niet ver dat de helft van de oogst als primeur zal worden verkocht. Noem het een rage, maar andere wijn- produktiegebieden kijkeh ernaar met afgunst en proberen dit te imiteren. Wie belangstelling heeft om een wijn(- proef)avond bij te wonen kan de Franse wijnen proeven en een video over de wijnstreek zien. Daarbij worden Franse kaas, stokbrood en kruidenboter geser veerd. Het geheel staat onder deskun dige leiding. Reden genoeg om eens kennis te maken met de Beaujolais Pri meur. Kaartverkoop: Dorpshuis Soesterberg (werkdagen na 18.00 Uur) en wijnhan del-slijter Rob Brouwer te Soesterberg. Kosten: f5,- per kaart (restitutie bij aankoop van wijn). Datum: vrijdag 19 november a.s., aanvang 20.00 uur. De Stichting Jeugdwerk kon on langs wel een gat in de lucht sprin gen. In een grote gele enveloppe, voorzien van mooie rode lakstem- pels, kwam liet verrassende be richt van het Koninklijk Paleis van Sint Nicolaas in Spanje. Met grote dikke letters stond in die brief ge schreven: "Ik kom naar Soester berg". Nadat de Sint eerst officieel in Neder land welkom wordt geheten - via radio en televisie vernemen we dat wel- reist hij volgens de brief direct door naar Soesterberg. Ondanks dat Sint Nicolaas het dan enorm druk heeft wil hij op za terdag 20 november, dus nu nog tien nachtjes slapen, allé Soesterbergse kin deren met hun ouders zien. Hij vraagt in de brief of ze die middag om twee uur bij het Dorpshuis willen zijn, want van daar wil hij een feestelijke tocht door het dorp maken. De Stichting Jeugdwerk heeft al een route voor hem klaar liggen. Vanaf het Dorpshuis gaan ze via de Van Angeren- straat. Prof. Lorentzlaan, Rademaker- straat. Kampweg, Kamerlingh Onnes- laan. Vliegtuiglaan. Wostok, Oude lempeliaan, Kamerlingh Unneslaan, Buys Ballotlaan; Plesmanstraat weer terug naar het Dorpsplein. In het Dorpshuis wordt ter ere van de jarige Sint een enorm feest gehouden, Daarin zijn alle kinderen tot en met acht jaar van harte welkom. Sint Nicolaas heeft geschreven dat hij niet langer dan tot vier uur 's middags kan blijven. De mensen van Stichting Jeugdwerk zijn na dit mooie bericht onmiddellijk aan het werk gegaan. Ze möeten slin gers en vlaggetjes maken en nog véél meet. In de brief vroeg de Sint ook nog of alle vaders in Soesterberg de schoorstenen goed willen vegen, want dan kan hij de kinderstemmetjes beter horen en weet hij precies in welke schoorsteen hij de pakjes moet gooien. Dat is dan ook de reden dat men de laatste paar dagen heel veel vaders op het dak ziet zitten. Volgens één van de vele Zwarte Pieten kunnen de vaders dat beter doen dan op de kast zitten... Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. Donderdag 11 november, om 09.30 uur, is het Dienstencentrum gereser veerd voor de ANBO. Ze krijgen dan bezoek van een poppentheater. Hoewel poppen iets voor kinderen lijkt te zijn is dit theater bedoeld voor volwassenen. Zelfs voor heren moet het aangenaam zijn. Voor riiet-leden van de ANBO is deze ochtend een mooie gelegenheid voor eèn nadere kennismaking. Alle 50-plussers zijn welkom. 14.00 Instuif van St. Jeugdwerk (Dorpshuis) 18.00 Badminton Badso (Banninghal) 19.00 Vliegtuigmodelbouw (Dorps huis) 19.30 Sjoelen (Drie Eiken) 20.00 Verg. Ondernemers Soesterberg (Kd. Kontinenten 09.00 Opening winkel Volume Markt 09.30 ANBO (Drie Eiken) 19.00 Caroluskoor 19.00 Badminton-toernooi (AGAVS/ Banninghal) 09.15 Moeder en kind van Laetitia (Dorpshuis) 19.00 Vliegtuigmodelbouw (Dorps huis) 19.00 Badminton Badso (Banninghal) 20.00 Tiroler-avond (Dorpshuis) 20.00 Concert 'Sursum Corda' (Molen- dael) 20.00 Carnavalsfeest 'Time Out' (Ban ninghal) 10.00 Badminton Badso (Banninghal) 11.00 Rondje Soesterberg (Radio Soest) 19.30 Esbergkoor (Dorpshuis) 20.00 Parochiebestuur RK Pastorie 20.00 Harmonie Odeon (t.o. RK-kerk) 19.00 RK Dameskoor 20.00 Raad van Kerken (Hoeksteen) Polen-Nederland (voetbal) 10.15 Volksdansen (Drie Eiken) 14.00 Instuif St. Jeugdwerk (Dorps huis) 16.00 50-jarig huwelijk Scholder- Zwart (rest. De Tuin) 18.30 Gymnastiek Laetitia (Dorpshuis) Opga ve voor de agenda schriftelijk t. a. v. Van Maarenplein I, (tel. 51252). gemeente zal geen plateau han aanleggen op de T-kruising eneraal Winkelmanstraat/Si- Stevinlaan in Soesterberg. ewoners hadden daarom ge- Vaagd, omdat de Winkelman- |raat tegenwoordig een "race- is. brie families klommen in de pen met ei idee om het overblijvende geld na aanleg van de drempels in de Ant. lan Leeuwenhoeklaan goed te beste en. Een plateau zou volgens hen een ■itkomst zijn, omdat er veel te hard ge- pden wordt. "Al verschillende malen lebben we mensen aan de deur gehad om ons te vragen als getuige bij een on geval," aldus de families Eweg, Schip- perheyn en Van Hengstum. Nu in het dorp overal drempels zijn verrezen en blijkt dat dit toch duidelijk effect heeft pleitten zij ook voor een snelheidsbe perking op het kruispunt. De gemeente ziet daar niets in. Er is uit gezocht wat er in de afgelopen zeven jaar aan ongevallen heeft plaatsgevon den, en dat blijken er vier te zijn. Die werden niet veroorzaakt door te hard rijden, aldus de gemeente, maar door het rijgedrag van de automobilisten, zo als het afsnijden van een bocht oen geen voorrang verlenen. Het verzoek is dan ook afgewezen. ^anaf zaterdag 30 oktober, 's mid- pags om twee uur, werd het aan- nerkelijk rustiger in het winkel centrum Buijs Ballot te Soester- fterg. De winkel "Vers Super" Bloot toen haar deuren om een in terne gedaantewisseling te onder- paan. Het bestaande interieur iverd helemaal gesloopt om er iets k olkomen anders voor in de plaats te zetten. Rot donderdag 11 november heeft men fee tijd om er iets moois van te maken. t>e klanten liet de eigenaar niet in de Vou staan. Elk half uur vertrekt vanaf peze winkel een busje, dat de mensen gratis naar een collega-Vers Super in Eeist brengt. En of dat nog niet genoeg is; men krijgt in Zeist ook nog koffie met cake! Donderdag 11 november zal om 09.00 uur de opening van deze geheel ver nieuwde winkel plaatsvinden. De naam is dan gewijzigd in "Volume Markt", een naam met inhoud. Alle klanten ontvangen op die dag een kleine attentie, terwijl de kinderen een ballon krijgen en in een grabbelton hun succes mogen beproeven. In de winkel kan men meedoen aan een letterspel, waaraan drie prijzen zijn verbonden. Zo krijgt het winkelcentrum Buijs Bal lot er een verfraaide winkel bij. Op 17 juni organiseerde de gemeente Soest een informatiemarkt over het "herinrichtingsplan Dorpsplein". Tij dens deze bijeenkomst werd een proce dure-schema voor dit plan bekend ge maakt. Volgens het schema zou, na het verwerken van de inspraakreacties, een definitief voorstel worden opgesteld. Op dit plan zouden de betrokkenen in Soesterberg kunnen reageren. Vervol gens zou het College van Burgemeester en Wethouders het plan vaststellen. De definitieve vaststelling van het plan zou plaatsvinden in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening van 17 september jl. De start van de uit voering van het plan was tenslotte ge pland voor begin oktober. Aangezien men in Soesterberg niets meer hoorde, informeerde het Oranje Comité (als één van de belanghebben den) naar de stand van zaken. Alle be trokkenen hebben van B&W bericht gekregen. Daarin staat dat de gemeen teraad heeft besloten de besteding van de gelden uit het stads- en dorpsver nieuwingsfonds, waaruit ook dit plan gefinancierd zou worden, op te schor ten. De definitieve besluitvorming over het budget van het fonds zal nu naar verwachting in februari 1994 plaatsvin den. Dit betekent dus dat de besluitvorming over het herinrichtingsplan Dorpsplein ook tot deze datum is uitgesteld. Zodra de gemeenteraad een besluit heeft ge nomen over het budget stads- en dorps vernieuwing, zullen alle betrokkenen nader bericht ontvangen. Twaalf mannen die zondagmiddag ■oorlogje' speelden op het terrein De fetompert, zijn aangehouden door de poITtie en overgeleverd aan de mare chaussee. De mannen waren, gehuld in ge- Vechtskleding. bezig met 'paint-ball', 'een tijdverdrijf dat de laatste tijd aan ■populariteit wint. Met name in het wes- Iten van Nederland zijn speciale terrei- Inen ingericht, waar 'paint-ball' onder ■begeleiding kan worden gespeeld. Bij l paint-ball' kan men met verflcogels op lelkaar schieten. 1 Het is echter verboden om dat te doen I op terreinen die voor publiek toeganke- Ilijk zijn. De marechaussee onderzoekt 1 of de wapens van paint-ball vallen on- I der de wet wapens en munitie. Als dat [het geval is, kunnen de mannen een I proces-verbaal tegemoet zien. De 'oor- llogvoerders' komen uit Montfoort en I omgeving. Er waren geen inwoners van Soest bij betrokken. ■Woensdag 17 november a.s. is het vijf- ■tig jaar geleden dat het huwelijk werd Voltrokken van het bruidspaar School- der-Zwart. Niet alleen op nummer 17, maar in heel Huis ten Halve is het feest. |ln restaurant 'De Tuin' aan de Radema- kerstraat hopen ze van 16.00 tot 18.30 [uur de handen van veel vrienden en be leenden te schudden. ■Door met een draadje in de brievenbus ■van de voordeur te 'hengelen' is een in- Ibreker erin geslaagd een woning aan 't ■Spat te betreden. Dat gebeurde vorige jweek in de nacht van woensdag op don- Jderdag. De inbreker nam geld en een ■fototoestel mee. Een getuige heeft de ■v ermoedelijke dader in een struik zien ■duiken, maar daarna was de dader als- Inog verdwenen. Voor enkele jaren stond op de hoek Fokkerstraat/Gen. Winkel manstraat, de St. Carolusschool. De school die nu deze naam draagt, heette toen de 'Titus Brandsmaschool', dit om eventue le verwarring te voorkomen. Bo ven de voordeur van deze oude school stond in sierlijke letters en op prachtige tegels gegrift: St. Ca rolusschool. Toen de school werd afgebroken, wer den deze bijzondere tegels gelukkig be waard. Op de plaats van de school staan nu nieuwe woningen, in de volksmond ook wel de "Caroluswoningen" ge noemd, vanwege de lokatie. Tijdens de bouw werd ook gedacht om het hele terrein om te dopen in "Carolusplein". Het bleef er bij en de mooie tegels ble ven ergens dik onder het stof liggen. De beide plaatselijke ouderenbonden, ANBO en PCOB, dachten daar anders over. Zij benaderden het bestuur van de Woningbouwvereniging St. Josef, B&W van de gemeente Soest en ande- Op de Rademakerstraat is vrijdagnacht een auto opengebroken. De dader be loonde zichzelf met de radio cd-speler die in het dashboard zat. Een 32-jarige Soesterberger heeft bij de politie aan gifte gedaan. ren met de vraag of die bijzondere te gels op die oude bekende plaats ge bruikt konden worden. Hun verzoek wordt zaterdag 20 no vember om ongeveer 13.00 uur geho noreerd. Dan worden de oude tegels met de voor velen zo bekende woorden weer "openbaar". Op de blinde muur van de nieuwe hoekwoning Fokker straat/Gen. Winkelmanstraat worden ze aangebracht met het onderschrift: "Dit ornament is afkomstig van de oude Carolusschool die hier van 1922 tot 1990 heeft gestaan". Het wordt onthuld door mw. Van As, echtgenote van de laatste en reeds over leden hoofdonderwijzer van deze school. Daarbij zijn uitgenodigd: be stuur en leerkrachten van de Carolus school, dhr. J.A. Luijf, oud-referenda ris gemeente Soest, B&W gemeente Soest, bestuur Woningbouwver. St. Jo sef, plaatselijke belangenverenigingen en ouderenbonden, bestuur St. Jeugd werk als laatste gebruiker van de oude school, terwijl de muziekvereniging "Odeon" voor de muzikale omlijsting zal zorgen. Een door de gemeente Soest aangebo den nostalgische lantaarnpaal zou te vens officieel worden aangeboden. He laas ziet de Remu geen mogelijkheden de technische realisatie daarvan op die dag te verwezenlijken en zal dat derhal ve later plaatsvinden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 13 november: 19.00 uur: viering met cantores Zondag 14 november: 10.30 uur toedienen H. Vormsel Viering met kinderkoor NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Gezamenlijke SoW-dienst in de Gere formeerde Kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 Zondag 14 november: Gezamenlijke SoW-dienst 10.00 uur: ds. P. ter Veen, Zeist STERRENBERG 'de Lichtpunt' 10.30 uur: ds. H. Henstra Het schrift op de wand. Van vrijdag 12 november 18.00 uur tot maandag 15 november 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 51200 Eigen tandarts bellen; dan hoort men welke arts dienst heeft. Dierenartsenpraktijk Soesterberg H.J.M. Tonino en mw. P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak) Stichting Hulpdienst Soesterberg Dagelijks hulp aanvragen tussen 09.00 en 10.00 uur; tel. 15789, b.g.g. 51658 of 51437. Stichting Centrum Maatschappelijke Dienstverlening Soest: Gen. Winkelmanstraat 103, (geref. kerk), elke dinsdag en woensdag van 09.30-10.30 uur, tel. 52606. Politie Op werkdagen van 12.00-13.00 uur en elke donderdag van 19.00-21.00 uur: Dorpsplein 17a, tel. 51555; Overige tijden: 02155-19444 Alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. De praktijk van huisarts Galjart is van 15 tot en met 28 november gesloten. De beide andere collega's nemen waar. Het 298 (helicopter) Squadron van de Vliegbasis Soesterberg gaat met de Alouette III avondvliegen op donder dag 11, 18 en 25 november tot 22.00 uur. ■In de vorige krant was liet een [vraag; slechts een week later is liet [nagenoeg zeker. Dat is het resul- taat van een gesprek tussen mevr. I Riet Lensink en dhr. Witlox van de I Thuiszorg Soest/Baarn en mevr. 1 Zwart van de Stichting Centrum I Maatschappelijke Dienstverlening I Soest/Baarn/Eemnes. I Over het begrip "thuiszorg" wordt nog- al verschillend gedacht. De directe hulpverlening, uitgaande van het CMD, vindt ook in Soesterberg regel matig plaats. Dit is de zogenaamde 1 "eerste lijnshulp". In dat verlengde werkt bijvoorbeeld ook de Stichting Hulpdienst Soesterberg. De thuiszorg voor mensen met een ver pleeghuis-indicatie, die derhalve voor een opname in aanmerking komen, is het onderwerp waarvoor mevr. Len sink, namens het VSB, zich wil inzetten. voor deze mensen is in soesterberg geen alternatief, terwijl dit wel tot de mogelijkheden behoort. De partijen waarmee zij sprak beaam den dat volledig en zien zeker mogelijk heden, maar dan moet met alle betrok kenen worden gesproken. Dat zijn bij voorbeeld de plaatselijke huisartsen, het CMD Zeist, de Stichting Hulp dienst Soesterberg en andere regionale eenheden werkzaam op dit terrein. De diensten Thuiszorg Soest en CMD Soest zullen vooraf besprekingen voe ren, waarop de Vereniging Soester bergs Belang medio januari 1994 alle betrokken partijen voor een oriënte rend gesprek zal uitnodigen. Uit die hoek werden positieve reacties ontvan gen. "Het blijkt dat men zeer gaarne een gesprek met elkaar over dit begrip wil voeren en wie weet draagt het bij tot niet alleen een beter plaatselijk, maar ook regionaal funktioneren van deze thuis zorg," aldus mevr. Lensink Een bedrijf in Soesterberg heeft een grote schadepost opgelopen. Die is ver oorzaakt door inbrekers die zaterdag zowel het bedrijfspand als de loodsen aan de Amersfoortsestraat binnen drongen. Daarbij werden verschillende deuren en kasten en bureaulades open gebroken. Voor zover bekend wordt niets vermist. Buiten het bedrijfspand, waar overdag werd ingebroken, werden drie porto foons en een zak met kleingeld van de drankautomaten, aangetroffen. In de avonduren werden de loodsen van het bedrijf opengebroken. In één van de loodsen werd gereedschap aangetrof fen, alsmede een baseball-petje met daarop de tekst Bassie Adriaan crew. Ook werd een tas met daarop de tekst Viaggio Sports gevonden. De spullen zijn vermoedelijk van de daders. Velen denken: 'langlaufen, dat leer je zó'. Welnu, dat is de grootste vergissing die er bij dié sport gemaakt kan worden. Het is wel zo, dat je het lopen vrij een voudig kan aanleren. Echter aldoende wil je toch sneller gaan, verder weg of hoger de bergen in. Dan wordt je gauw geconfronteerd met hellingen en afdalingen die heel wat techniek vereisen. Bij de meeste onge oefende langlaufers houdt ook dan op dat moment hun sport op en komt de angst naar boven. Langlaufen moet je goed leren! Lang laufen is een unieke sport, intensief eri ideaal voor natuurliefhebbers. Immers, je komt op plaatsen waar je in de win termaanden niet of nauwelijks kan ko men. Maar oefen eerst goed voordat een tocht ondernomen wordt, anders wordt het beslist een teleurstelling. Ook remmen, bochten maken en kunnen glijden over geaccidenteerd terrein, dat alles moet je goed leren! En dat kan allemaal heel dichtbij, bij Ski Club Soesterberg, het skicentrum van de regio. Wil men er meer van weten dan is een bezoek aan de Kerklaan de moeite waard, of een telefoontje: 52674. Badso Badso 1 - de Bun 1 6-2; Tduna 2 - Badso 2 7-1Vollcnhovc 1 - Badso 3 7-1Badso 4 - Selby 7-1; Selby 3 - Badso 5 2-6; Badso 6- Irene 3 4-4; KB VA 6 - Badso 7 7-1; Badso 8 - ABC'A 12 6-2; Badso 10 - Maxi Shuttle 0-8; Badso 11 - Hoogland 4 2-6. Een wekelijkse 'columnvan een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: P.C. Pieren (Chr. Htiijgenslaan 29). De adviescommisie voor de kunst vindt dat er ook in Soesterberg kunstwerken moeten komen, onder andere: - Soesterberg-kom f 31.000,- - Carolusschoolplein f 36.000,- - Mercury f 16.000,- - Richelleweg f 16.000,- - 't Zwarte wegje f 16.000,- Met Soest meegerekend wil de advies commissie in de komende drie jaren voor ruim f 620.000,- uitgeven voor dertien kunstwerken. Als men zo de burgers beluistert, dan vraagt men zich in alle ernst af: Is dat nu wel noodzakelijk? Iedere keer kan men in de plaatselijke pers lezen, dat er tij dens het afgelopen weekend weer een groot spoor van vandalisme en vernie lingen heeft plaatsgevonden. Ook deze kunstwerken zullen t.z.t. aan de verniel zucht ten onder gaan. De gemeente Soest moet juist trachten de dreigende en ingewikkelde proble men aanpakken. Een nieuw beleid moet worden aangepakt, gericht op drie belangrijke punten: le: Leefbaarheid in de wijken. Vooral van groot belang voor de oudere burgers. 2e: Veiligheid in de wijken. 3e: Een actief en doelgericht jongeren beleid. Leegheid veroorzaakt baldadig heid, vandalisme en criminaliteit. Dit vereist een samenhangende aanpak van vele maatschappelijke organisaties, maar waarbij vooral ook de jeugd moet worden betrokken. Het instellen van stads- en wijkwachten moet tot de mo gelijkheden behoren. Van groot belang is dat vooral ook de instellingen die zich met jongeren be zighouden, waaronder onderwijs-in- stellingen, instanties van jeugdhulpver lening het jongerenwerk en zelfs ook de arbeidsbemiddeling, met elkaar gaan samenwerken om aldus tot een doelgericht beleid te komen, zodat voorkomen kan worden dat jongeren een nog grotere achterstand oplopen en afglijden naar crimineel gedrag. Een belangrijke taak voor de gemeen telijke overheid. De zes en een halve ton kan beter voor dit beleid worden uitge trokken zodat wij weer krijgen: "Een gezonde geest in een gezond jong li chaam. P.C. Pieren |Bij een bedrijfsongeval in Soesterberg is ■ten 49-jarige man uit Utrecht gewond ■geraakt en opgenomen in ziekenhuis |De Lichtenberg (Eemland) in Amers- Ifoort. ■Het ongeluk gebeurde bij het afsluiten ■van een hogedrukkraan van een gritap- lparaat. Daarbij schoot de koppeling van de slang los, waarna de koppeling met grote kracht tegen het hoofd van de Iman sloeg. |De arbeidsinspectiediensl heeft een on- Iderzoek ingesteld bij de handelsonder- Iheming aan de Slerrenbergweg. Een 27-jarige vrouw uit Amersfoort is in Soest de dupe geworden van een bromfietsdief. Hij liet zijn oog vallen op haar voertuig, dat donderdag stond ge stald op de Amersfoortsestraat in Soes terberg. Sterker nog, hij nam de Honda Vision mee. Op de Sterrenbergweg is een reserve wiel van een vrachtwagen gehaald. De dief sloeg zijn slag in het weekeinde. Bij de politie werd aangifte gedaan door een 28-jarige inwoner van Soesterberg. Voor de Lachspektakelstiow van Bassie Adriaan - op woensdag 24 november (15.00 uur) in Aqua Indoor in Soest - worden ook in Soesterberg plaatskaar- ten verkocht. De kaarten (a f 13,50) zijn verkrijgbaar bij Van Delft tabak shop, Buys Ballotlaan 17 in Soester berg.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11