rSPEK f EN OK RS Handballers moeten biertje laten staan s Zekere zege glipt uit handen SEC oor derde maal sportverkiezing in Soest Soest ondanks puntverlies aan kop WZ'49 neemt optie op hoofdprijs MHC Soest krijgt punt te weinig it... "WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 15 ^IJ SMIT BV l Trainer/coach Paul van den Deijssel legt nu ook tijdbom onder Smeeing/BDC HANDBAL I Voorsprong van 3-0 op De Meern in slotfase verspeeld: 3-3 «Jagen open r ROOT* VOETBAL zondag ZAALVOETBAL Zaalteam van SEC momenteel te zwak voor hoofdklasse ATLETIEK Mart van Hal derde in Maple Leaf Cross ISoester Courant en Radio Soest slaan handen opnieuw ineen ^7"PLO^> ^Strater Makelaardij o.g. Schinkel en co. behouden kans op periodetitel VOETBAL zondag Mede-koploper in onderling duel verslagen: 1-2 VOETBAL zaterdag 'Bikkelhockey' netzo beloond als combinatiespel HOCKEY 9.99 2.98 -n bedrukte computer- aan uw software. van kleine tot ïgen gunstige prijzen. ?r-etiketten aansets andelsdrukwerk 3812 PZ Amersfoort 033 618747' lop woensdag 28 oktober 1992 legde Piet Diemei een tijdbom onder de Iherenselectie van Smeeing/BDC. De toenmalige trainer/coach baalde ■enorm van de instelling van de handballers, bleef na een gesprek met de ■spelers aan, maar zou het seizoen niet afmaken. Twaalf maanden en der- Itien dagen later heeft zijn opvolger Paul van den Deijssel eveneens een ■tijdbom onder de ploeg gelegd. Vanavond krijgen de speiers tijdens een ■ingelaste bespreking te horen, dat ze hun instelling moeten verbeteren. IWie daar geen gehoor aan geeft, kan zijn biezen pakken. Mochten teveel [spelers met aan die eis voldoen, dan houdt Van den Deijssel het zelf voor ■gezien." Het komt er simpelweg op neer dat een ■meerderheid van de handballers op za terdagavond het pilsje moet laten staan. I'lk heb ze al eerder verteld, dat ze niet [als monnikken hoeven te leven, maar ze moeten wel hun limieten kennen. Als je [op dit niveau iets wilt presteren, moetje (je grenzen kennen. Maar die worden nu zaterdagavond overschreden. Handbal is natuurlijk niet het enige op jde wereld, maar ik zie in de wedstrijd landere spelers. Dan kunnen ze in één (keer dingen niet meer, die ze tijdens een (training wel makkelijk kunnen. Of ze Jpassen zich aan of er gaan koppen rol len. En als er teveel jongens op deze jvoet verder gaan, moeten ze zonder mij (verder. Bij een aantal mensen is de in stelling prima, maar die worden in de wedstrijd meegesleurd door de ande- Van den Deijssel zag zondag in de met 20-19 verloren wedstrijd tegen Roka/ OSC niet de instelling die hij had ver wacht. "Ik zou me na de nederlaag van vorige week niet in het openbaar heb ben durven vertonen. Bij mij zou de vloer er zondag zijn uitgegaan tijdens de wedstrijd, maar dat is niet gebeurd. De mensen hebben niet de juiste instel ling." Wat Van den Deijssel betreft zouden de spelers van het eerste op zondag een voorbeeld kunnen nemen aan hun col lega's uit het tweede. "Van die jongens weetje en moetje accepteren dat ze zich niet optimaal voorbereiden, maar tij dens de wedstrijd hebben ze wel de juis te instelling." Vruchten De trainer/coach maakt vanavond zijn ongenoegen kenbaar. Hij heeft de spe lers al meegedeeld dat de vrije tijdsbe steding op de dag voor de wedstrijd het belangrijkste onderwerp van gesprek zal zijn. "Een aantal zal braaf ja knik ken, maar dan zal ik ze toch vragen of ze weten wat ze daarmee hebben gezegd. Wat mij betreft krijgen ze twee, drie we ken de tijd. Als ze het goed oppakken, zullen we misschien niet meteen win nen, maar dan ben ik ervan overtuigd, dat het in de tweede competitiehelft zijn vruchten zal afwerpen." Tegen Roka/OSC, dat net als Smeeing/BDC en V en K twee punten bezat, hadden de Soesters bijna een ge lijkspel uit het vuur gesleept. Op 20-19 werd de bal op het doel geschoten, maar voordat de bal de lijn passeerde, klonk het eindsignaal. De treffer werd in de ogen van Van den Deijssel dan ook te recht afgekeurd. Daarvoor had Smeeing/BDC vrijwel voortdurend te gen een nadelige marge van één tot drie doelpunten aangehold. In de rust leid den de Amsterdammers nog met 12-9. "Middelmatig", noemde Van den Deijssel het optreden van zijn ploeg. Hetgeen hij weet aan de eerder ge noemde instelling van zijn spelers en de voorbereiding op de wedstrijd. Risico In 1991 stuurde het bestuur van de handbalvereniging op verzoek van de spelers trainer/coach Hein van der Heijden de laan uit. Nog geen twee jaar later kregen de handballers Piet Diemei zover voortijdig te vertrekken en nu lo pen ze het risico hun 'eigen' Paul van den Deijssel kwijt te raken. Mocht dat zover komen, dan ligt bij het bestuur de moeilijke vraag wat te doen. Opnieuw een nieuwe trainer in het diepe gooien of de eerste divisie opgeven. Dat laatste zal niet gemakkelijk zijn, want naar bui ten toe teert de club op het niveau van het eerste herenteam. Dat niveau vormt ook de enige aantrekkingskracht op jonge, ambitieuze handballers. Het is voor het bestuur te hopen, dat het niet voor die keuze wordt gezet. Met minder uitspattingen op zaterdag en meer inspanningen op zondag moet de ontspoorde wagon weer op de rails worden gebracht. Misschien dat de handballers er dan eentje op de goede afloop kunnen nemen. «x m uf tmrm "-'rochet: £Wf?. I Als je acht minuten voor tijd met 13-0 voor staat, is de buit binnen. Tenminste, dat mag je verwachten, t De spelers van SEC-zondag weten |j inmiddels wel beter. De ploeg die I in een tijdsbestek van vijf minuten op 3-0 was gekomen, zag de voor- sprong in de slotfase als sneeuw Ivoor de zon verdwijnen. ■in de 82ste minuut werd het 3-1, in de |83ste minuut werd het 3^2 en in de |84ste minuut werd het 3-3. Bij elk doel punt had grensrechter Jan van Vliet de l gehesen, maar alleen na de derde [keer mocht hij tekst en uitleg geven. De [scheidsrechter keurde de gelijkmaker idaarop alsnog af, maar in de tweede van ne negen extra minuten werd Edwin kan de Luitgaarden toch nog voor de perde maal gepasseerd. Ms de teleurstelling van een ander koelbaar is, dan was het zondagmiddag (vel na afloop van de wedstrijd aan de Bosstraat-West. De groen-witten kon- pen het amper nog geloven, dat ze op knullige wijze een punt hadden ver speeld. Maar ja, tussen de vijftigste en TS5ste minuut hadden ze De Meern zelf pet voorbeeld gegeven door drie keer pp rij te scoren. Jeffrey Dorrestein (op pangeven van Saban Aksit), Ramon neynen (wederom Aksit) en ander- paal Dorrestein (voorzet van Marco Hartens) hadden SEC naar een riante uitgangspositie geschoten en in de 27 minuten daarna wees alles erop dat SEC de gevaarlijke zone in 3D zou ver laten. SEC was in de eerste twintig minuten van het duel ontsnapt aan een achter stand en knokte zich daarna terug in de wedstrijd. De gasten werden kort ge dekt en SEC kwam zowaar een aantal keren goed door. Schoten van Marcel van Dorresteijn en Dennis Brons lever den geen doelpunt op, omdat doelman Roy Heemskerk de richting van de bal goed had getaxeerd. Nadat het 3-0 was geworden, werd de bal één keer op de doellijn gekeerd, maar kreeg Heynen de ideale kans op 4-0. Alleen voor de ver uit zijn doel gekomen Heemskerk kon Heynen niets anders bedenken dan de bal in diens handen te schieten. En toen ging SEC vreselijk de fout in. Bert Holwarda: "Je zag het meteen. Ze dekten niet meer kort en vergaten te verdedigen." De defensieve stellingen van SEC waren niet meer optimaal be zet. In plaats van de bal naar de vermoe delijk toekomstige behuizing aan de Bosstraat-Oost te knallen, het gras op te eten of het doel met stalen planken dicht te spijkeren, gaven de Soesters veel te veel ruimte weg. Daarom werd de voorsprong in een poep-en-een- scheet uit handen gegeven. Jefrrey Dorrestein, die twee keer scoorde, snelt langs een tegenstander. Later zou De Meern langszij komen. Foto: Goos van der Wilt. Noodlot Van de Luitgaarden keerde een bal met zijn voet, maar had de pech dat de bal via het lichaam van Jos Kramer in het net rolde. Een minuut later werd de bal vanaf zestien meter in het half verlaten doel gewerkt en direct na de aftrap lag nummer drie in de touwen. De Meern juichte, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt in tweede instantie na overleg met Van Vliet af. In de rijkelijk bijgetrokken blessuretijd sloeg het noodlot alsnog toe. Typerend voor de gaten die SEC liet vallen was de gelijk maker. Martens, die verder goed speel de, verloor de bal op het middenveld. Daar stond hij nog toen de bal op doel werd geschoten, Van de Luitgaarden de bal losliet en De Meern er in de rebound als de kippen bij was: 3-3.Vooraf had SEC wellicht getekend voor een punt tegen het hooggenoteerde De Meern, maar na de wedstrijd stonden de ge zichten op onweer. De pil smaakte extra bitter, omdat de andere kanshebbers op degradatie, NSV en PVCV, wel won nen. Gezien de ruim honderd minuten die aan de Bosstraat-West werden ge speeld, kreeg echter zowel SEC als De Meern waar het recht op had. Tien minuten concentratieverlies is SEC maandagavond duur ko men te staan. De zaalvoetballers waren even niet bij de les en NVC sprong van 1-2 naar 1-7. Die scha de werd na de rust beperkt tot 6-10. Firtina'93 haalde uit tegen het zwakke Attent: 0-13. "Het had wel 30-0 kunnen zijn", zei Saban Aksit. Het verhaal van SEC is genoegzaam be kend. Zonder enkele beeldbepalende spelers hoort de ploeg niet in de hoofd klasse thuis. Dat blijkt na zes wedstrij den ook in de stand. SEC staat puntloos onderaan. Dat is natuurlijk even wen nen voor de ploeg die de laatste twee seizoenen kampioen werd en toen in competitieverband slechts drie keer verloor. De doelpunten van SEC kwamen maandag in sporthal Beukendal op naam van Ramon Heynen (vier keer) en Richard de Bruin (tw.ee). Namens Firtina'93 scoorden de broer tjes Mustafa en Saban Aksit ieder drie maal tegen het zwakke Attent. Öscan Satikboga schoot de bal eveneens drie keer tegen de goede kant van de tou wen. Met twee treffers van Zeki Kurt en Veysel Ersahin wonnen de Soesters met 0-13. "Het was niet leuk, ook voor ons niet", vatte Saban Aksit de wedstrijd samen. Attent stond voortdurend met vier veldspelers voor het doel en schopte el ke bal die in de buurt kwam, richting kleedkamer. Toch vonden de balvaar- dige Firtina-spelers dertien keer het net. Een zwaardere krachtmeting wacht Firtina'93 op 15 december. De ploeg moet dan voor de derde bekerronde op bezoek bij hoofdklasser Interhesp. De loting koppelde SEC aan eersteklasser 's Graveland, terwijl DVS/Knollentuin zich voor de vierde ronde moet plaatsen ten koste van Eemnes dat ook in de eer ste klasse uitkomt. De Maple Leaf Cross in Hilversum le verde zondag succes op voor dames ve terane Mart van Hal. Met een tijd van 41.44 over ruim 9 kilometer eiste zij de derde plaats op het ereschavot op. Henk Wallet en Eric Kleyn vochten een onderling duel uit, dat met enkele se conden verschil in het voordeel uitviel van Eric Kleyn: 36.57 om 37.05. oor de derde maal in successie <rganiseren Radio Soest en de oester Courant de sportverkie zing van het jaar. De procedure be- Sportkwis [int dit jaar op woensdag 15 de cember en op vrijdag 28 januari 1994 zal tijdens een feestelijke bij eenkomst in C-drie bekend wor- wordt de uitslag bekend gemaakt. Pre sentator van het programma is René van den Berg van Radio Soest. den gemaakt wie zich sportman, sportvrouw of sportploeg van het jaar 1993 mogen noemen. 3e voorbereidingen zijn inmiddels in 5/olle gang. De procedure is onveran derd. Van 15 tot en met 31 december Jcunnen inwoners van Soest één of meer favorieten opgeven. Ook de jury mag Soester sporters en/of sportploegen op de kandidatenlijst zetten. Op woensdag 5 januari maakt de jury bekend welke drie mannen, vrouwen en ploegen zijn ■genomineerd. Vervolgens kan de be- l volking van Soest van 5 tot en met 22 ja- [inuari haar stem uitbrengen op maxi- maal één sportman, sportvrouw en sportploeg. I De burgers van Soest bepalen voor een I belangrijk deel de uitslag van de verkie- I zing. De jury krijgt per categorie net zo- veel stemmen als dat door de Soesters en Soesterbergers zijn uitgebracht. Tij- 'dens een gevarieerde show in C-drie De bevolking van Soest kan tevens meedoen aan een sportkwis. Daarvoor zal een voorronde worden gehouden, waaraan elke Soester mag deelnemen. Tien Soesters worden op grond van hun kennis geselecteerd. Dié krijgen op 28 januari een plaats pp het podium. In vier ronden dingen zij in C-drie volgens een afvalsysteem mee naar de hoofd prijs. Zowel in de voorronde als tijdens de finale op 28 januari zullen de vragen betrekking hebben op de Soester sport net jaar wereld. Meer informatie over de sport kwis wordt binnenkort via de Soester Courant en Radio Soest verstrekt. De kwis is een geheel nieuw onderdeel van het afsluitende programma. Daarnaast hebben de organisatoren nog meer ver rassingen in petto. In februari 1992 werd Robert Roest uitgeroepen tot sportman van het jaar 1991. Bij de vrouwen won Henny Pot de strijd. De atlete prolongeerde vorig jaar haar titel, terwijl Robert Roest zijn titel moest afstaan aan honkballer Ralph Milliard die inmiddels zijn eerste seizoen bij de Florida Marlins in de Verenigde Staten achter de rug heeft. Milliard mag overigens niet meer aan de verkiezing deelnemen. De equipe van manege Eldorado (gevormd door Jacqueline en Marianne Pashley en Hu- bert Veltmeijer) werd begin dit jaar uit geroepen tot de eerste sportploeg van Soest (1992). De aanmoedigingsprijs ging toen naar judoka Koen van der Wal, nadat triathleet Jack Belt een jaar eerder die prijs in ontvangst had geno men. Bij de sportverkiezing van het jaar 1992 werden in totaal 3.130 stemmen uitge bracht. Vanaf 15 december zal in de Soester Courant wekelijks een opgave- bon worden afgedrukt, waarop Soes ters hun favoriet(en) kunnen invullen. In de maand januari wordt het stembil jet tijdens de sfemperiode gepubli ceerd. In de krant en via Radio Soest zal van te voren worden bekend gemaakt' waar de bonnen en biljetten kunnen worden ingeleverd. Soesterbergsestraat 79, Soesl, 02155-16151 Hoewel het punt liet liggen bij middenmoter Buitenveldert, mag Soest zich koploper noemen. Schellingwoude leverde namelijk twee punten in. Beide teams voe ren met twaalf uit acht de ranglijst aan. Soest startte zonder Jeroen van Vee- nendaal die vrijdagavond z'n kuitbeen brak nadat daar vorige week waar schijnlijk al een scheurtje in was veroor zaakt in de wedstrijd tegen Roda'23. Michiel van der Hoeven betrok z'n plaats achter de spitsen Van den Berg en Becker. Op het kleine, hobbelige veld startte Soest rommelig en keeper Gerard van den Bedum moest in de eerste zes mi nuten al driemaal optreden nadat er slecht werd uitverdedigd. Na ca. tien minuten kreeg Soest greep op het op portunistische spel van de Mokummers en kon er verder van het eigen doel ge voetbald worden. Na twintig minuten werd René van den Deyssel, op links voor de geblesseerde Paul Hilhorst, diep gestuurd, zijn voorzet bereikte Van der Hoeven die zijn inzet echter naast het doel zag gaan. Becker werd op rechts gelanceerd en le verde een voorzet af op neef Peter van den Berg die goed inkopte maar de bal geweerd zag door keeper Tom Ber- gisch. Uit de corner die volgde schoot Paul van der Grift snoeihard in, maar de bal werd van de lijn gehaald. In de vol gende aanval kwam Ferenc Kleinegris via rechts voor het doelHij mikte de bal in de handen van de sluitpost. Het spel van de tegenstander bestond voorna melijk uit lange halen van laatste man Renwick Tjong-a-Hung op zijn voor- waartsen die de mandekkers Leeghwa- ter, Dorrestein en Van der Grift han denvol werk bezorgden. In de laatste minuut vöor rust kwam Soest op voorsprong toen Michiel van der Hoeven na een combinatie van Sta lenhoef en Kleinegris door de laatste op rand 16-meter werd vrijgespeeld en be heerst scoorde in de rechter beneden hoek: 0-1. Geen bres Na rust hadden de blauw-witten het be tere van het spel maar de voorwaartsen wisten geen bres te vinden in de defen sie. Kleinegris en Becker richtten in kansrijke positie te hoog. In de periode tussen de 20e en 25e minuut moest Van de Bedum enkele keren zijn kunnen to nen en hij tikte twee keer een bal onder de lat vandaan. Na 35 minuten werd het toch 1-1 toen rechtsachter Dick Houts- ma goed werd vrijgespeeld, hij kon de 16-meter binnengaan en vrij voor Van den Bedum uithalen voor de gelijkma ker. In de veertigste minuut van de 2e helft was het wéér Paul van de Grift die van afstand uithaalde maar de bal gestuit zag worden door de doelman. De beste kans was in blessuretijd voor Van den Berg die in het strafschopgebied drie verdedigers dolde maar de bal op de paal plaatste. Na 50 minuten besloot de uitstekend leidende scheidsrechter Klein een eind te maken aan de wed strijd waarin Soest niet echt in goede doen kwam maar wel het beste van het spel had. Soest moet zondag naar Almere voor het inhaalduel met As'80. Bij winst van Soest en puntverlies van Schellingwou de, zijn de Soesters verzekerd van de periodetitel. WZ'49 heeft zaterdag me de-koploper Rood Wit '58 uit Put ten van zich afgeschud. Door een 1-2-overwinning staat WZ'49 nu twee punten op de Puttenaren voor. Het gaatje met nummer 3 Argon is zelfs opgelopen tot drie punten. Voor WZ'49 was dit één van de be langrijkste wedstrijden van het seizoen. De verliezer van het duel zou namelijk even afhaken in de titelrace. De wedstrijd in Putten begon met twee zenuwachtige ploegen. ZowelWZ'49 als Rood Wit was gadegeslagen door zo'n driehonderd toeschouwers, zoe kende in die beginfase naar de juiste taktiek. Rood Wit ging na de openings fase in een hogere versnelling op zoek naar het doel van Mare Brouwer. WZ raakte hierdoor niet in de problemen. Het ving de tegenstander goed op en nam naar gelang de wedstrijd vorderde, het initiatief over. Kleine kansjes be gonnen er te komen en in de 37e minuut was de eerste WZ-goal een feit. Barry van den Berg, ook zaterdag weer hard werkend, ontfutselde een Puttenaar de bal, speelde Willem de Vries aan die op zijn beurt Cees Jan de Vries met een lob vrij voorde keeper plaatste. Cees Jan de Vries zag in één oogopslag dat de kee per te ver voor zijn goal stond en vond met een lob het net. Na rust putten de Rood Wit-spelers moed uit een hoger speltempo. In een hoog tempo probeerden ze de WZ-defensie onder druk te zetten, die echter van geen wijken wist. Het doel punt wat Rood Wit in de vijfentwintig ste minuut scoorde, viel dan ook in de categorie 'frommelgoal'. Uit de categorie 'wereldgoal' kwam de winnende treffer van Peter van de Munt. Cees Jan de Vries was diep ge stuurd door Willem de Vries en wist de bal met een sliding net binnen te hou den. Cees Jan speelde de bal op Ton Wolfsen die op zijn beurt Zeki Kurt be diende. Die zag dat Peter van de Munt vrij stond. Van de Munt bedacht zich geen seconde en krulde de bal in de kruising. WZ'49 dat Wim van der Pol in het veld zag komen voor de geblesseerde Edwin Brouwer, kwam na deze goal nog maar één keer in gevaar. Een kop bal na een voorzet werd net voor de lijn door Mare Brouwer gepareerd. Ook WZ'49 had nog een enkele kans. Tot tweemaal toe werden inzetten van Peter van de Munt van de lijn gehaald. WZ'49 speelt zaterdag tegen EMM uit Hilversum. Het betreft een wedstrijd in de derde bekerronde. t M In de thuiswedstrijd tegen koplo per Overbos wenste Soest duide lijk te maken dat er aspiraties zijn een hogere plaats op de ranglijst in te nemen. Het vorig seizoen gepro moveerde Overbos toonde nog al le kenmerken van het 'bikkelhoc key', zoals dat in de lagere regio nen wordt gehanteerd. Ook in deze wedstrijd bleek weer dat het technisch betere Soest moeite heeft met tegenstanders die het fysieke ge weld niet schuwen: 1-1. Een sprekend voorbeeld hiervan on dervond Soester spits Herman Stam die na circa vijf minuten meerdere malen onreglementair in de cirkel werd aange pakt en terecht, maar tevergeefs, een strafbal claimde. Bij een snelle uitval van Overbos kregen de bezoekers een strafcorner toegewezen die keihard werd ingeslagen (0-1). Goed combinatiespel van Soest leidde tot een overwicht, maar verder dan de cirkelrand bracht men het niet, vooral door goede mandekking en stug verde digen van de bezoekers. Soest bleef het tempo bepalen en Overbos moest zich beperken tot enkele gevaarlijke uitval- len. Tot de rust bleef de stand ongewij zigd. De tweede helft leverde hetzelfde spel type op met strakke dekking van de zij de van Overbos. Ook met tempoverho ging en nog meer druk wist Soest niet veel meer te bereiken dan een hard naastgeslagen bal door Laurens Ros. Met nog een kwartier op de klok onder nam Maarten van der Klink een goede actie op links die onder protesten van Overbos een strafcorner opleverde. Nadat de bal aanvankelijk was wegge werkt, bracht Hilko Krook de bal op nieuw in de cirkel, waarna Peter van Kessel op fraaie wijze hoog inschoot: 1-1. De wedstrijd bleef spannend met ge vaarlijke situaties in de cirkel van de te genstander. Uit een strafcorner 'pushte' Martijn Simoons fraai in, maar de kee per verwerkte de bal tot corner. Vlak voor het einde kreeg ook Overbos nog een strafcorner mee, maar Hilko Krook veroverde door snel uitlopen de bal. Vooral in het laatste kwartier toonde Soest dat goede en snel uitgevoerde combinaties een prima antwoord zijn op tegenstanders die het voornamelijk Hoewel Overbosch hier in de meer derheid is, was de koploper de mindere van de hockeyers uit Soest. Foto: Goos van der Wilt. van fysieke overmacht moeten hebben. Op deze manier spelend is Soest voor alle tegenstanders in deze competitie een geduchte tegenstander. Dames In de wedstrijd tegen Randwijck waren de Soester dames duidelijk op zoek naar inspiratie. Ook van de kant van de Randwijckers was er sprake van plicht matig hockey. Een en ander leverde een saaie wedstrijd op, die door Soest werd verloren: 1-0. Soest had aanvankelijk wel enig over wicht maar paste zich daarna aan het la ge tempo van de tegenstanders aan. De rust brak met dubbelblanke stand aan. Een in hoger tempo bewegend Soest kon na rust enig overwicht opbouwen. Met goed spel van Marlies Nusse, Caro- lien van der Meer en Merion van Asch leken er voor Soest mogelijkheden te liggen dë wedstrijd naar zich toe te trek ken. Het succes was echter voor de te genstanders weggelegd, die circa tien minuten voor het einde wisten te scoren (1-0).

Soester Courant | 1993 | | pagina 15