w R.0UD Verhuur Jus ontbreekt bij volleybalheren Hees stilt honger met veel doelpunten Jeugd speelt hoofdrol bij Red Stars Selby verdeelt de buit eerlijk: 4-4 1SP0RTI 'De Nacht van Soest' Zware strijd voor zwemmers PAGINA 16 NLAND WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT Gebrek aan collectiviteit belemmert klantenbinding PAGINA 17 VOLLEYBAL Verdienstelijke invalbeurten van A-junioren VOETBAL zaterdag GYMNASTIEK Springbokken in show Ridderkerk DAMMEN Dammers schudden psychische druk van zich af: 7-13 Bromfietsster valt tegen stoeprand Bromfiets gestolen van Soester vrouw Topscorers Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair SCHAKEN Schakers komen met invallers remise overeen Sportprogramma D co l - co Vernielingen in toilettengroep van Aqua Indoor Basketballers verslaan Hoofddorp op mentale vlak in bekerduel BASKETBAL ATLETIEK Gerda van der Yeen wil vliegen op SchiphoIIoop VISSEN Ton van 't Klooster wint viswedstrijd aan de Yecht Zwemmen voor jonge kankerpatiënten ZWEMMEN Wederom veel records De Duinkikkers Spannend scoreverloop bij badmintonners Hertog 500 meter 1.02.62, 14.88. eemer 59.23 (500), 2.01.52 r Hopman 48.59 (500), 0); Bert KoeleWijn 48.82 I (1500); Klaas Roel Koele- 00), 2.27.48 (1500); Ruud 3.93 (500), 2.45.97 (1500). wling Vereniging odrum 5-0; Big Splitters - Zil- 3; No Name - Bloopers 1-4; Baanbrekers 1-4; Van Ede - Arrows - Flying Pin Ten 1-4. Foxhunters 0-5; Wings - The De Gokkers - The Family 0-5; 3 - Heppie Hoekers 3-2; dje 4-1Stressless - The Foun- HJ-Ammer - Westra/Koffrie n - Cobra's 2-3; Strajk - Otti- ndijk F2 5-2; Hees El - Hoog- 1 6-2; Hees Cl - Roda'46 C4 -SEC Al 1-1; Amsvorde A2 4; SEC BI - Lelystad B2 4-3; /CC1 10-3; SEC C2 - CJW C3-VVZAC5 3-5; SEC Dl- 1-O; SEC D2 -APWC D3 6-3; O Soest El 1-7; SEC E2 - 2-5; SEC F1 - Amersfoortse SEC F2-Hoevelaken F3 0-3. SO Soest Al 1-0; SO Soest A2 Al 1-4; Roda'46 B2 - SO SO Soest B2 - WZA B3 8-0; Roda'46 C2 0-0; Roda'46 C5 10-0; SO Soest D1 Bredero- Hoogland D2 - SO Soest D2 tD3 - KWA D3 6-2; VVZ'49 >t D4 3-1; SEC El - SO Soest Soest E2 - WZA E3 3-2; IJs- s E4 - SO Soest E3 0-10; D Soest E4 3-7SO Soest E6 - Boys E3 0-15; Hoogland F1 l 12-5; SO Soest F2 - Spaken- VVZA F2 - SO Soest F3 5-1; Baarn F3 1 -0Hoogland F5 - 11-0; SO Soest F6 - Roda'46 1 Soest djb - NVC djb 3-1; SO lestum djc 2-11. uick A2 7-1; WZ Bl - Quick la B7 - WZ B2 1-13; CJW '1 6-2; IJsselmeervogels C3 - 4; WZ Dl - APWC Dl 3-1; 0 Soest D4 3-1Hoevelaken 1 0-10; Cobu Boys El - WZ 'Z E3 - IJsselmeervogels E6 ~1 - VVZF1 2-8; Hooglander- /ZF2 3-2. oCo mes 4 - Facit Gemini S2 3-0; :zari SSS 4 2-2; heren 5 - Forza 3-0; heren 7 - DEVU 2 3-0. isjes A2 - Tic Tac Vif A1 1-2; United Bl 0-3. cteurs uit de serie. De vragen ersoonlijk kennisma de acteurs uit Oppas- en met hen op de foto, tgebreid lunchen (en et schrijver Chiem van nge, van dichtbij zien epeteerd wordt en ten- de opnamen bijwo- p dan nu uw kans, geef op de volgende vra- om een dagje Oppas- dehond in Oppassen.'? avond zendt de VARA uit? <e plaats is opa Buys ïster geweest? antwoord vóór 15 de- tar de VARA, afdeling me Betrekkingen, Post- 200 AD Hilversum. ït buitenland een mooie iog maar één handteke- een proefprogramma. n Hilversum maar met ee scripts vertaald voor Igende maand gaan we als het doorgaat. Nooit rtdse comedy gemaakt", ld, al zal het daar om een ,'ÜOK Zonder tot hoogstaand volleybal te komen, hebben de heren van Stam/SoVoCo drie punten ver diend ten koste van Woudenberg. Het werd in sportzaal De Bunt 3-1 voor de thuisclub. De achterstand op Brezan/SSS 3, dat tot nu toe de dienst uitmaakt in de promo tieklasse, blijft daardoor vijf pun ten. Het schort bij de heren nog aan de col lectiviteit, vindt trainer/coach Theo Remmerswaal. Behoudens de eerste twee sets, die binnen een half uur een formaliteit waren, bleef Stam/SoVoCo onder de maat. Nadat de volleyballers voor de tweede keer van speelhelft waren gewisseld, daalde het niveau van Stam/SoVoCo met de snelheid van een formule 1 wa gen. "Aan het net hielden ze geen pe pernoot meer tegen. "Als team staan we niet waar we zouden moeten staan. Dat komt omdat we niet met z*n allen opti maal de concentratie vast kunnen hou den", gaf Remmerswaal als verklaring. De derde set ging met 11-15 naar de zwakke Woudenbergers die op grond van hun prestaties nog steeds de laatste plaats bezetten. Daarna volgde een re delijk spannende set, waarin Stam/So VoCo in het begin een voorsprong van drie punten nam, vervolgens afwisse lend met twee tot vier punten voor- kwam en uiteindelijk met 15-12 de wedstrijd naar zich toetrok. "We gingen met Woudenberg meespelen en dan speel je slecht. Het is misschien flauw om te zeggen, maar de scheidsrechter floot niet voor techniek. Anders waren veel ballen van die jongens afgefloten. We hebben wel weer drie punten, maar de jus ontbrak. We hadden meer aan klantenbinding moeten doen." Dames De visite die het damesteam aan Kui pers/Zwolle aflegde, was er één om snel te vergeten. De versterkte formatie uit Overijssel beschikt volgens Servaas Klute over twaalf gelijkwaardige spe lers en daar kon de Soester ploeg niet tegen opboksen. Het werd via 15-5, 14-16 en 15-7 in een rap tempo 3-0 voor de Zwollenaren. 'Tk vermoed wel dat Kuipers/Zwolle zo hoog blijft staan. Dat wij nu zo laag staan,, zegt allemaal niets. We hebben de bovenste teams gehad en krijgen nu tegenstanders die allemaal rondom ons staan. Het wordt absoluut een moeilijke en belangrijke fase, maar ik ben ervan overtuigd dat we nu punten gaan pak ken." Pats. Ron Goedhals heeft de bal langs het Woudenbergse blok geslagen. Tot echt fraai volleybal kwam Stam/So Vo- Co evenwel niet. Foto: Goos Van der Wilt Het duurde een set, voordat Stam/So VoCo een antwoord had gevonden op het spel van Kuipers/Zwolle. Daarna namen de Soesters zowaar een 9-13-voorsprong. Ook op 11-14 had Stam/SoVoCo goede vooruitzichten, maar persoonlijke fouten stonden set winst en wellicht een nog grotere ver rassing in de weg. "Ze liepen al op hun tenen en dat hou je niet lang vol. Daar naast hadden we een beetje pech", keek Kluté terug naar de met 16-14 verloren set. De slagenwisselingen die volgden, waren niet van lange duur: 15-7. Na vijf wedstrijden heeft Stam/SoVo- Co vier punten verzameld. Klute ver trouwt erop, dat de buit over enkele we ken aanzienlijker zal zijn, maar beseft dat Stam/SoVoCo met een speelster als Karin van de Peppel meer in huis had gehad. De mid-aanvalster zegde na veel vijfen en zessen toe te komen, maar kwam daar ter elfder ure op terug. "Dat scheelt ontzettend veel. Doordat zij op het allerlaatste moment afhaakte, zijn andere mensen op een andere, lastige plek komen te staan. Die hebben nu een zware taak op hun schouders, die ik ze eigenlijk niet had willen geven." In de laatste testcase voor de derby tegen SEC heeft Hees een ruime en verdiende overwinning behaald op het Hilversumse E.M.M. Om dat er te onzorgvuldig met de kan sen werd omgesprongen werd het 'slechts' 0-5. Hees ging voortvarend van start met de wind mee en de ene na de andere aanval golfde af op het doel van E.M.M. Bran denburg had enkele zeer fraaie moge lijkheden, maar de top-scorer had zijn vizier nog niet op scherp. Een prachtige lob scheerde de lat en een schuiver van links belandde in het zijnet. Branden burg was ook regelmatig de aangever en inleider van de aanvalsdrift van Hees. Na een half uur deed E.M.M. eindelijk iets terug. Een hoge bal belandde bin nen het strafschopgebied. Uit den Boogaard en Wout Blankestijn gingen samen met E.M.M. speler V.d. Giessen omhoog. In het getrek en geduw misten alle drie de bal. Vervolgens tikte V.d. Giessen als eerste de bal richting doel lijn. De uitblinkende wout Jansen kon nog juist verhinderen, dat E.M.M. on verdiend de leiding kon nemen. Het laatste wapenfeit voor rust was een prachtige volley van Peter van den Deyssel die boven op de lat uiteen spat te. Na de thee verscheen een veel scherper Hees binnen de lijnen. Na enkele minu ten kwam Hees dan ook aan de leiding. Een hoekschop van Brandenburg le verde een scrimmage op voor het doel, het laatste tikje was van Wout Blankes tijn; 0-1. Even later een indraaiende hoekschop van Tjeerd Altena. René ten Haaf was bij de tweede paal koppend ter plekke: 0-2. Na tien minuten viel Marco Hagelen geblesseerd uit en de veelbelovende A-junior Wout van den Broek was zijn vervanger. Halverwege het tweede be drijf verhoogde Hees de score. Wout van den Broek brak door op rechts en zijn voorzet werd koelbloedig afgerond door Edwin Lazonder: 0-3. Nadat La- zonder met een dijbeenblessure het veld had verlaten, zette Hees. in het ka der van de opbouw opnieuw een A-ju nior in. De zestien-jarige Bas van de Broek kreeg de centrale plaats op het middenveld toebedeeld en zijn optre den geeft alle hoop voor de toekomst. Hees toog onverdroten ten aanval en op aangeven van René ten Haaf pikte ook Brandenburg zijn doelpunt mee: 0-4. Aan de basis van de vijfde treffer stond Bas van den Broek. Vanaf het Midden veld bediende hij Brandenburg op maat. Brandenburg legde op tijd breed op de meesprintende Wout van den Broek, die beheerst binnentikte: 0-5. Op 6 november werd, na een jaar van intensieve voorbereiding, een schitte rende show getoond. Nu eens geen op gefokt of opgeklopt gedoe, maar een geweldige turn- en gymnastiekdag. Ze waren wild enthousiast, de ruim 800 deelnemers, de trainers, trainsters en begeleiders. De 39 deelnemende ver enigingen hadden er dan ook alles aan gedaan om er een onvergetelijke dag van te maken. Een prachtige ode aan de 125-jarige Koninklijk Nederlandse Gymnastiek Bond. Vrijwel alle takken van de gymnastiek waren vertegen woordigd. In een mooi afwisselend pro gramma toonden de deelnemers: Jazz, Trampoline springen, dames- en heren turnen, Ritmische Sport Gymnastiek en Acro-gym. Springbokken-toppers Ester van Oest en Rennie Erasmus lieten zien dat Acrogym niet voor niets de snelst stij gende tak binnen het KNGB is. Met prima synchroonwerk, evenwichtige balanshoudingen en perfect saltowerk, toonden zij aan hoe gevarieerd deze tak van sport is. De dammers van het eerste tiental van DVSB zijn van de psychische druk verlost. Na twee nederlagen en een ge lijkspel, boekten de denksporters hun eerste zege in de landelijke competitie. Maas van 't Hoog 2 werd met met 7-13 verslagen. Toch lieten de Soesters hier en daar steekjes vallen. L. Karman had zijn partij tegen Harry de Waard simpel kunnen winnen, maar hij zag dat over het hoofd. De Waard sleepte derhalve nog remise uit het vuur. Een doorbraak naar dam kostte Th. Schimmel de partij, terwijl T. van der Ploeg niet ontevreden mocht zijn met remise. De stand werd gelijk getrokken door L. van der Laan die profiteerde van een foutje van zijn tegenstander. Met zeven punten uit vier partijen is Van der Laan overigens topscorer in deze competitie. J. den Os, G. de Bruyn en R. van Wijk behaalden de volle winst, waarna nog drie remises volgden van B. Weistra, Chr. Bakker en J. Nuyten: 7-13. 1 Op de Dalweg is een zestien-jarig meis je uit Soest tegen een stoeprand geval len. Dat gebeurde donderdag om 12.00 uur, toen ze met haar bromfets ten val kwam. Per ambulance werd ze naar Medisch Centrum Molendael gebracht. Na behandeling mocht ze weer naar huis. Als je je bromfiets op slot achterlaat op het trottoir van de Burgemeester Gro- thestraat, ben je er niet zeker van, dat je je voertuig veilig kunt achterlaten. Tot die conclusie is een 41-jarige vrouw ge komen. Haar bromfiets werd maandag middag tussen kwart voor één en half drie gestolen. VELDVOETBAL 1. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 13 2 Danny Brandenburg (Hees) 6 Gabriël van Gastel (SEC-zat.) 6 Edwin Lazonder (Hees) 6 4. Richard de Bruin (SEC-zat.)5 5. Frank Baars (WZ'49)4 Peter van der Munt (VVZ'49) 4 Ronald Merkenij (SEC-zat.) 4 ZAALVOETBAL 1. Mustafa Aksit (Firtina'93)10 Öscan Satikboga (Firtina'93) 10 3. Saban Aksit (Firtina'93) 8 4. Ramon Heynen (SEC)7 5. Zeki Kurt (Firtina'93) 6 6. Veysel Ersahin (Firtina' 93)5 7. Fred Bos (SEC) 4 Eddy Brinkman (DVS/Knollen- tuin) 4 Richard de Bruin (SEC) 4 Telefoon (02155) -1 30 14 m Zonder kopman Gerrit Muis, René Molenaar en Hugo van Hengel heeft het eerste achttal van de Soester Schaakclub de competitie ingezet met een gelijkspel tegen Laren. Bert Bouwmeester verving Muis, maar had een half uur minder bedenktijd. Zijn tegenstander had weinig respijt voor hem en rolde hem met redelijk ge mak op. Marcel Nijman kwam op zijn niet geliefde bord acht remise overeen. Hetzelfde, deed Rob van Aurich. Hij had vanaf de witte kant van de draak een iets mindere stelling gekregen, maar zijn tegenstander w'ist niet verder te komen. Cees Goes kwam de eer toe om de stand gelijk te trekken (2-2). Goes had met zwart al snel een betere stelling en ging vervolgens een gewonnen eindspel in. Voormalig clubkampioen Koen Vegter bracht Soest daarna op voorsprong. Hij kraakte de Caro-Kann van zijn tegen speler aan alle kanten. De voordelige marge was van korte duur, want Eric Swinkels verloor na een scherpe Franse partij met wederzijdse kansen. Jan de Gier maakte op het tweede bord zijn intenties vanaf het begin duidelijk door vroegtijdig zijn h-pion op te spe len. Zijn tegenstander reageerde cor rect met remise als gevolg. Fedde van Tuinen had na een solide partij een re mise toreneindspel op het bord en wilde eventueel de partij nog afbreken. Om dat het eindspel totaal remise was, werd nog voor het scheiden van de markt re mise overeengekomen: 4-4. WOENSDAG 10 NOVEMBER Zaalvoetbal 21.00 uur Wings-DVS/Knollentuin (Naarden) DONDERDAG 11 NOVEMBER Zaalvoetbal 22.00 uur Actif-Hees (Hilversum) ZATERDAG 13 NOVEMBER Badminton 13.00 uur Flevomeppers-Selby (Lely stad) Basketbal 18.30 uur The Red Stars (H)-BS Lei den (Beukendal) Voetbal 14.30 uur WZ'49-EMM, derde be kerronde (Eemweg) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Piet Zommers/DA (De Bunt) 12.30 uur Blijvock-Stam/SoVoCo (H) (Blaricum) Zwemmen 21.00 uur Nacht van Soest, zwemmara- thon van De Duinkikkers (Aqua In- door) Waterpolo 18.15 uur UZSC 3-De Duinkikkers (D) ZONDAG 14 NOVEMBER Handbal 15.00 uur Aalsmeer 2-Smeeing/BDC (H) (Aalsmeer) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Forescate (Koningsweg) 14.30 uur Be Fair-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur AS'80-Soest (Almere) MAANDAG 15 NOVEMBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/Knollentuin-Burger (Beukendal) DINSDAG 16 NOVEMBER Bowling 19.00 uur Competitie Soester Bowling Vereniging (C-drie) Handbal 20.15 uur Nijenrodes-Smeeing/BDC (H), beker (Breukelen) V O Verkoop Verhuur Reparaties van Wjg£| gereedschappen en EönSbffiK machines voor de vakman en de doe-het-zelver. Industrieweg 37b - Tel. 19589 Vandalen hebben in Aqua Indoor voor 2.700 gulden schade aangericht door vernielingen aan te brengen in onder meer de toilettengroep in de hal. De 'voortvluchtige' daders vernielden onder meer een urinoir en een tussen- scherm. Ook de entree, een automati sche schuifdeur, moest het ontgelden. De schade werd op een vrijdagavond tussen 22.30 en 23.00 uur aangericht. De Russen hebben Igor Zhele- zovski, The Red Stars heeft Igor Smink. Feyenoord heeft Willem van Hanegem, The Red Stars heeft Willem Kerkhoff. De VARA heeft Peter Jan Rens en The Red Stars heeft Peter van der Neut. De drie genoemde basketballers speelden zondagmiddag een hoofdrol in de zinderende bekerwedstrijd tegen BV Hoofddorp, die met 75-73 werd gewonnen. Met een overdosis werklust werden de enigszins hautaine bezoekers in sport hal Beukendal geklopt. Hoofddorp verloor gaandeweg de wedstrijd het hoofd eb de Soester basketballers hiel den hun koppie erbij. Hoofddorp speelt in rayon noord-west een klasse hoger dan Red Stars in rayon west. Maar Red Stars bereikte de derde ronde, Hoofd dorp niet. De tegenstanders in de bekerstrijd kun nen wel degelijk basketballen. Dat bleek vooral in de eerste veertien minu ten. Hoofddorp stelde een zuiver schot aan het daglicht bloot en leek op weg naar een ruime overwinning (21-32). Maar toen liet coach Hans de Bruin zijn jonge honden los. Willem Kerkhoff, de kleinste man van het veld, wurmde zich enkele keren langs en door de hoge bo men van Hoofddorp en scoorde dertien punten, Bob Kooter nam de taak van puinruimer van de tegenvallende Jan van Maanen onder het bord waar en ving de ene na de andere dalende bal af. Eerste jaars senior Arne Balvers, die door De Bruin is gebombardeerd tot aanvoerder, was een constante en nutti- ge speler en junior Igor Smink, het grootste talent bij de jongens sinds het succesvolle basketbaljaar 1978, groei de uit tot één van de beste spelers van het veld. Vanaf de vrije worplijn mikte hij negen van de tien keer raait en van zijn acht schotpogingen vielen er zeven binnen. Smink was derhalve goed voor 23 punten. Ook Peter van der Neut speelde een ij- zersterke wedstrijd. Buiten het balver lies, dat inherent is aan een spelverde ler, leidde hij de aanval van Red Stars vlekkeloos. In de laatste zeven minuten van de eerste helft deelde Red Stars dan ook de eerste gevoelige tik uit en was de wedstrijd op 42-44 weer volledig open. Jonge garde Smink mocht in de tweede helft blijven staan en zou terecht niet meer worden gewisseld. De Bruin gokte daarentegen in het begin van de tweede helft toch weer op Dave Batts en Jan van Maanen. Beide spelers verdwenen echter weei van het strijdtoneel, waarna de jonge garde met behulp van Van der Neut en Marco van Maanen voor de tweede maal een achterstand (51-56) mochl wegpoetsen. Dat lukte spoedig, want in de dertiende minuut na rust kwam Red Stars voor het eerst sinds de eerste minuut van de wedstrijd op voorsprong: 59-58. In de daaropvolgende fase toonde Red Stars zich andermaal mentaal sterker dan de labiele Hoofddorpers. Op 59-62 had Hoofddorp balbezit, maar een domme aanvallende fout, gevolgd door een nog stommere technische fout van de coach hielpen Red Stars weer in het zadel. Marco van Maanen en Igor Smink be nutten beiden twee vrije worpen (63-62) en toen kon de spannende ont knoping beginnen. Aangezien beide teams in totaal 29 per soonlijke fouten maakten, stonden voortdurend basketballers aan de vrije worp lijn. Het percentage dat Red Stars in die situaties bijeen schoot, was onge kend hoog. Tussen de veertiende en de achttiende minuut scoorde Red Stars negen punten uit tien pogingen, het geen een 72-67-voorsprong opleverde. De laatste twee punten kwamen uit de handen van Smink, nadat Hoofddorp wederom via verbaal geweld een tech nische fout had opgelopen. Toegege ven, de wisselvallige scheidsrechters za gen in de slotfase van de wedstrijd een fout van Red Stars over het hoofd. Maar waar Hoofddorp bleef mekkeren, daar bleef Red Stars basketballen. Smink blokte een schotpoging van een tegenstander, Van der Neut forceerde in de aanval, maar scoorde de lay-up en in de verdediging was de rebound in eens beter verzorgd. Dat de drie laatste vrije worpen werden gemist, maakte daarom niet meer uit. Red Stars won de wedstrijd dik verdiend en plaatste zich voor de derde ronde. Wat De Bruin nog meer plezier moet hebben gedaan, is de wijze waarop zijn team dat succes heeft afgedwongen. Van de jonge spelers kan niet elke wedstrijd eenzelfde prestatie worden verwacht, maar dat er wat in het vat zit, bewezen de 'jonkies' zelf. Met een goede voorbereiding wil Ger da van der Veen op 14 november een poging doen om de SchiphoIIoop met goed resultaat te overbruggen. Deze monstertocht over 61 kilometer begint en eindigt in Badhoevedorp en bestaat uit één ronde om de Haarlem mermeer. In het kader hiervan testte Gerda haar vorderingen onlangs in de marathon van Eindhoven. Met een re gelmaat van 25 minuten per 5 kilometer liep zij zonder probleem naar een eind tijd van 3.50.45. Met haar clubgenoten van triathlon De Schieter liep zij haar laatste test in een halve marathonwed strijd in Renswoude. Met 1.37.50 ves tigde zij nog even een persoonlijk re cord, hetgeen goede vooruitzichten biedt voor 'Schiphol'. Ook clubgenote Bea Beijer 'verorber de' de ruim 21 kilometer in een per soonlijk record van 1.40.55. Gijs van Korlaar liep deze afstand in 1.34.41. Ton van 't Klooster heeft met 11.88 meter de tweede wedstrijd in de win tercompetitie van de Snoekbaars ge wonnen. Hij haalde zeventig vissen uit het water. Dat was voldoende om Ben Lijnsveld (64 vissen en 11.11 meter) voor te blij ven. Op de derde stek eindigde Willem van Soeren. De 34 vissen die hij ving hadden een totale lengte van 7.87 me ter. De favorieten Gerrit Kasius en Jan Li vestro eindigden niet voorin. Kasius nam aan de Vecht genoegen met de ne gende plaats. Livestro deed het met de vijfde plek iets beter. Twaalf zwemploegen binden zaterdag een sportieve strijd aan om geld in te zamelen voor jon ge kankerpatiënten. Daarvoor zullen de deelnemers in het wa ter van Aqua Indoor duiken. De zwemmarathon die de Nacht van Soest wordt genoemd, be gint zaterdag om 21.00 uur en eindigt zondagmorgen om 9.00 uur. Het deelnemersveld bestaat uit twee wedstrijdteams en tien formaties die in recreatief verband meedoen. Ze zullen proberen zoveel mogelijk ki lometers af te leggen om zoveel mo gelijk geld bij elkaar te krijgen. Na dat vorig jaar de Stichting Stimulans een financiële injectie van ruim tweeduizend gulden kreeg, gaat de opbrengst ditmaal naar de Stichting Kinderoncologische Vakantiekam pen. Deze instelling organiseert vakanties voor kinderen die lijden aan een vorm van kanker. De leden van een ploeg moeten steeds tien minuten zwemmen, daar na worden ze afgelost door een teamgenoot. Om de twee uur dient elk team een ludieke opdracht te vervullen. Tussen de bedrijven door worden verschillende activiteiten gehouden, zoals een terugkerende bingo. In de hal van Aqua Indoor geven le den van het Bentinck Fonds een de monstratie rolstoelbasketbal. Alhoewel de wedstrijdploeg van de Duinkikkers in de tweede com petitiewedstrijd vele persoonlijke records zwom en Steven Uyland een jarenlang staand clubrecord op de 200 meter schoolslag verbe terde, zijn er twijfels of de tijden goed genoeg zijn om de achtste plaats in de Dl-competitie te handhaven. In het tweede competitieprogramma zaten maar liefst vier nummers met 200 meters. Dat zijn zware wedstrijden voor een vereniging die met 3,5 uur training op moet boksen tegen ploegen met mi nimaal 12 uur training per week. Maar toch waren er ook individueel veel lichtpuntjes. Bastiaan de Vogel en Ro nald Ophorst tikten sneller aan op de 100 meter vlinderslag. Heel verrassend waren de twee tijdsver- beteringen van Inge van Nimwegen èn op de 100 meter vrije slag èn op de 100 meter schoolslag. Zij had zich heel se rieus ingesteld op de 100 meter vrije slag en met succes. De jongeren als Pe ter Oósthof en Bram Houben blijven per week snellere tijden afleveren. Nu weer op de 200 meter vrije slag. Op de 100 meter rugslag waren Astrid Bux- dorff en Hetty van Loenen duidelijk sneller, maar Tish Kuiper en Hester Vlaanderen bleven iets boven hun beste tijden hangen. Het venijn zat in de staart op de 200 meter rugslag dames. Een nummer dat al moeilijk is door de zeven rugkeerpunten, maar ook condi tioneel veel vraagt. Worden zelfs in de A-klasse velen gediskwalificeerd op het keerpunt, gelukkig overkwam dit de Duinkikkerdames niet. Wel hadden Bianca, Annuschka en Maija proble men met het vasthouden van het ritme van de eerste 50 meter over de hele 200 meter. Marcel Pas had in Marcel Vink een gelijkwaardige tegenstander. Vink had scherpe smashes langs de lij nen en Pas had natuurlijk hierop het antwoord met zijn keiharde backhand. In tegenstelling tot vorige week maakte Pas de games nu wel af in het voordeel van Selby. Johan Veltman deed enorm zijn best, maar kreeg helaas geen voet aan de grond. Beide games waren nog betrekkelijk eenvoudig voor M. Schaaf van USS 1. Gerdie van Kooten werd aanvankelijk achterin gehouden. De returns van haar kwamen niet ver genoeg waardoor zij veel smashes te verwerken kreeg. Te genstandster Nicole van Loon won hierdoor de eerste game. In de tweede game kwam Selby's eerste dame zeer sterk terug. Zij maakte langs de lijnen en met goede netdrops de meeste pun ten. De derde game ging gelijk op. Door enkele ongelukkige misslagen op het eind moest Van Kooten de wedstrijd aan Van Loon laten. Jeanette Wester- veld speelde een rustige uitgekiende wedstrijd. Zij liet opponente Irene de Wilde gewoon de fouten maken en won het tweede punt voor Selby. Het heren dubbelspel gaf een gelijkopgaande par tij te zien. De bezoekers bleken beter op elkaar ingespeeld. Het damesdubbel werd met grote overmacht door de vrouwen van Selby gewonnen. In de eerste mix-party werd bij vlagen goed gespeeld door Veltman en Van Kooten. Door constant beter spel trok ken de bezoekers toch aan het langste eind: 3-4. In de tweede mix-party spreidde het duo Pas-Westerveld weer een groot overwicht ten toon. Door afwisselend spel, met smashes en met drops werd het tweetal van USS 1 overwonnen. Hierdoor was de uitslag: 4-4.

Soester Courant | 1993 | | pagina 17