t En dit zijn de knallers van deze week: C1000 CDA: 'Rondweg is enige oplossing voor verkeersproblematiek Soest' K 0.99 1.99 1.99 3.99 1.99 IV og 1 weck! Veel kleren beschadigd door brand Grote overlast nachtelijk vuurwerk Bart Krol unaniem gekozen tot lijsttrekker Soest maakt haast met herstel klokkestoel Petrus-Pauluskerk 3 Actueel 5 Actueel 15 Sport 13 Cultuur Politie pakt oplichter op UW eigen hu» Kwaliteitsmerk sinaasijsjes Grolsch special malt q q C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 CML/NA/RE BELL VEN/3 VOOK EE N JAZZ tf FR/JS! hm ook naar Soest Commissie geeft groen licht Brandstichting bij Super Cleaner niet uitgesloten Krasse vrouw (73) in huis bestolen Gemeente herstelt brug in Colenso Overvaller komt bij de mensen thuis HET VLEESCENTRUM Meer dan honderd telefonische klachten bij politie Man koopt voor 1,5 ton zonder te betalen Automobilist rijdt door na botsing Dieven nemen auto Soester vrouw mee PETERS Makelaars Balance koffiemelk Santé aardappelen Mandarijnen Glassex VOORDEELMARKT cofe eetHuys Het personeel van Laztf Louis Jazz Café en tethugs verwel komt u dan ook. graag vanaf 19 november in het karakteris tieke pand aan de Burgemeester (grothestraat 57* te Soest. Speciaal voor deze feestelijke opening hekken wij The Handsome Harrif Compangkereidgevonden om deze avond muzikaal op te luisteren. Burgemeester Grothestraat 37 - Tel. 02155-19893 Bart Krol, de kersverse fractievoorzitter van het CDA, wordt de nieuwe lijsttrekker van christen-democraten bij de komende gemeenteraadsver kiezingen. De ledenvergadering riep hem maandag j.I. bij acclamatie uit tot aanvoerder in de campagne die het CDA naar de verkiezingswinst en de (verwachte) 9 zetels moet leiden. Krol moet dat gaan doen met een programma waarin het CDA o.m. met nadruk kiest voor een "rondweg" als enige oplossing voor de verkeersproblematiek in Soest. De christen democraten nemen daarmee nadrukkelijk afstand van een belangrijk on derdeel van de Structuurvisie. Met Krol (29) kiest het Soester CDA volgens afdelingsvoorzitter Henk Strietman duidelijk voor een verjon gende koers. Hij ziet het lijsttrekker schap van "het nieuwe gezicht van het CDA" als een bewijs voor de succesvol le doorstroming binnen de partij, die in de jongeren-organisatie CDJA (waar uit Krol afkomstig is) over een goede kweekvijver beschikt. "De jeugd krijgt van ons de kans die ze verdient," aldus Strietman. De ledenvergadering ging maandag avond in De Rank (waar ca. 100 leden aanwezig waren) bij acclamatie ak koord met Krols benoeming tot lijst trekker, zoals eerder de vertrouwens commissie en het bestuur unaniem had den voorgesteld. Pas op 6 december be slist het CDA over de verdere invulling van de kandidatenlijst, de nummers 2 tot en met 20. Krol zelf toonde zich erkentelijk voor het algemene vertrouwen van de CDA- leden en vooral voor het feit dat de par tij-afdeling het heeft "aangedurfd" hem tot lijsttrekker te kiezen - "iemand die nog niet zo vreselijk ervaren is". Vol gens hem getuigt het van de kracht van het CDA dat er jonge mensen worden benoemd op belangrijke posten. Zakelijker Volgens Strietman kiest het CDA met de benoeming van Krol voor een nieu we "cultuur", die hij omschrijft als za kelijker, sneller en duidelijker, zonder oeverloze discussies en loze beloften aan de kiezers. Krol is naar zijn mening exponent van de verjonging binnen het CDA, waarop andere partijen jaloers kunnen zijn. Ook volgens de nieuwe lijsttrekker zelf is politieke duidelijkheid een belangrij ke prioriteit. "Het CDA krijgt vaak het verwijt dat het vaag is. Naar de burgers en de andere partijen zullen we ons dui delijk profileren: dit is het verhaal en daarmee gaan we aan het werk." In zijn campagne wil hij de burgers opwekken om hun politieke keuze vooral te laten afhangen van "Soester" onderwerpen. "De landelijke politiek is belangrijk, maar ik hoop de kiezers duidelijk te ma ken dat ze bij de gemeenteraadsverkie zingen vooral naar Soest moeten kij- ken."De duidelijkheid die Krol na streeft klinkt alvast door in het nieuwe verkiezingsprogramma, dat maandag avond eveneens werd vastgesteld en dat als motto de titel "Duurzaam vernieu wen" heeft meegekregen. "Wat goed is moet blijven, maar op een aantal onder delen moet het beleid worden bijge steld," verklaart Krol. "Er liggen nog een aantal onafgemaakte zaken." V oortvarendheid Het meest opvallende onderdeel van het verkiezingsprogramma is dan ook de onomwonden keuze van het CDA voor een rondweg, die de verkeerspro blemen van Soest moet helpen oplos sen. In het programma staat met zoveel woorden dat er in de komende raadspe riode met voortvarendheid onderzoek moet worden verricht naar de mogelijk heden van een rondweg, overigens zon der nadere plaatsbepaling. In een mon delinge toelichting laat Krol echter we ten dat in dit verband met name wordt gedacht aan de problemen in en om de Van Weedestraat en Soéstdijk. Het CDA neemt daarmee nogal na drukkelijk afstand van de Structuurvi sie, waarin is afgesproken dat er in Soest geen nieuwe wegen zullen worden aan gelegd. "Wij menen dat dat standpunt gaandeweg onhoudbaar is gebleken," aldus Krol en Strietman. "We moeten realistisch zijn en onder ogen durven zien dat de verkeersstroom in Soest echt niet zal afnemen. Het bestaande wegennet schiet tekort om dat op te vangen." Strietman noemt de veron derstelling dat er minder auto's komen zelfs "absolute flauwekul". Krol spreekt in dit verband van "lef' om zo'n uitgesproken standpunt aan de kiezers voor te leggen." Bart Krol: "Dit is het verhaal en daar mee gaan we aan het werk. Ambulancepost Krol wijst er met nadruk op dat de zorg om de verkeersproblematiek sterk leeft bij de CD A-achterban, en dat het ver langen naar een rondweg door de le denvergadering op het bordje van be stuur en fractie is gelegd. Dat geldt ook voor andere programma-onderdelen, zoals de ambulance-voorziening. Het CDA wil dat Soest weer een eigen am bulancepost krijgt en vindt dat de ge meenteraad daarvoor eventueel extra geld op tafel moet leggen. Een andere belangrijke eis in het verkiezingspro gramma is dat de "Amerikaanse" wo ningen in Soesterberg indien maar enigszins mogelijk beschikbaar moeten komen om de plaatselijke woningnood te helpen verlichten. De commissie Ruimtelijke Orde ning is vorige week unaniem ak koord gegaan met de reparatie van de/klokkestoel van de Petrus en Péuluskerk aan het Kerkplein. De reparatie wordt versneld uitge voerd, zodat de kerk het klokgelui niet lang hoeft te missen. Het herstel gaat 25.000 gulden kosten en in normale gevallen is voor zo'n uit gave een raadsbesluit vereist. Omdat het dan nóg weer eens minstens veer tien dagen zou gaan duren klom het pa rochiebestuur onlangs in de pen, met het dringende verzoek aan de politiek om de zaak te bespoedigen. Volgens het parochiebestuur was de slechte toestand van de klokkestoel vo rig jaar al geconstateerd, en het verbod om te luiden - dat een paar weken gele den werd opgelegd - viel dan ook niet best. Gevreesd werd dat de kerk met Kerstmis nóg geen klok zou kunnen lui den. "Klokken zijn bij rouw-, trouw- en kerkdiensten een onderdeel yan onze vieringen en hebben ook een openbare functie," aldus het parochiebestuur. Wethouder Jan Visser bleek gevoelig voor de noden der kerk. Hij stelde de commissie daarom voor de zaak direct in werking te zetten en de reparatie-op dracht nu al uit te laten gaan, zonder eerst het formele raadsbesluit af te wachten. De commissie1 vond dat een prima idee. Bij Super Cleaner aan de Konings weg is gistermorgen veel rook- en roetschade ontstaan als gevolg van brand. Nog niet bekend in welk bedrag de schade kan worden uit gedrukt. Brandstichting wordt niet uitgesloten door de politie. De brand werd gisteren even na half ze ven ontdekt. Het vuur ontstond in de rubberen beschermstukken van de rol deur van een tunnelgang. Dat zou kun nen betekenen, dat het vuur is aange stoken. De politie kon gisteren geen an dere reden bedenken, hoe het vuur an ders zou zijn ontstaan. De vlammen sloegen naar het dak. De brandweer bluste de gevelbrand vrij snel. Om kwart over zeven keerden de wagens van de vuurbestrijders terug naar de ka zerne. Door de rook- en roetontwikkeling is een grote partij kleding in de stomerij beschadigd. De politie stelde een hoe veelheid kleren in veiligheid, maar kon niet alles redden. De Stichting Savage heeft een onder zoek ingesteld om de schade aan de kle ding van derden te achterhalen. Dit om verzekeringstechnische redenen. 'Reiniging heeft prestatie geleverd.' College trekt lering uit fouten inzake verkoop Soester Natuurbad. Kansen voor Lindenhof iets groter. Ouderenbus volgend jaar ook voor gehandicapten. 1 'Alles Kits' op locatie in Soest. Handballers moeten biertje laten staan. Soest ondanks puntverlies aan kop. VVZ'49 neemt optie op hoofdprijs. Voor derde maal sport- verkiezing in Soest. Workshop 'klank en beeld' in C-drie. Nederlands Motet- en Madrigaalkoor in de Oude Kerk. Trema '87 steunt nieuwe 'Aanloop' Rijke jazz-historie Artishock vastgelegd in affiches. Op de Dolderseweg is maandagmid dag een achttien-jarige man uit Den Dolder aangehouden, die kort daar voor een 73-jarige vrouw met een mes had bedreigd en uit haar woning een windbuks had gestolen. De vrouw stond plotseling tegen over de man die er met de windbuks vandoor wilde gaan. De krasse vrouw ging hem achterna, maar moest de strijd staken toen ze met een mes werd bedreigd. De man nam vervolgens per fiets de benen. Aan de hand van het door de vrouw verstrekte signalement herkende de politie later de man. Hij liep inmid dels op de Dolderseweg. Hij is inge sloten op het politiebureau. Deze week zal de afdeling groenbeheer van de gemeente de brug over de vijver in Colenso gaan herstellen. Tot op, he den lag de brug Colenso bij gebrek aan tijd en middelen, 'geparkeerd' in het park Colenso naast de oudé brug, wat bij sommige mensen ergernis heeft op gewekt. Omwonenden vroegen zich af wanneer het werk zou worden voltooid. Na de vervanging van de beschoeiing leek het of het terrein inderhaast verlaten was. Dit alles heeft te maken met het feit dat er alleen geld gevonden was om de be schoeiing te herstellen. Andere herstel werkzaamheden waren niet begroot. Desalniettemin zal de afdeling groen beheer aankomend winterseizoen een ploeg van de R.W.A. inzetten die het nodige opruimwerk zal gaan verrich ten. Paden zullen worden vrijgemaakt en snoeihout zal worden opgeruimd. Daarnaast buigt de afdeling groenbe heer zich momenteel over de beheervi- sie, die opgesteld is voor het park Co lenso. Hierin zullen concrete richtlijnen gegeven worden voor het onderhoud en in stand houden van het park Colenso. Een 67-jarige Soester kreeg donder dagavond de schrik van zijn leven, toen hij werd overvallen door een gewapende man met een bivakmuts op. De overvaller belde rond kwart over negen aan. Toen de bewoner, die al leen thuis was, de deur opende, drong de bezoeker naar binnen. Hij pakte de bewoner beet en vroeg her haaldelijk waar de kluis was. In zijn hand hield hij een wapen dat op een pistool leek. Eenmaal bij de kluis aangekomen, hoorde de bewoner buiten een gil van een handlanger van de overval ler. Kennelijk was dat het teken, dat er onraad was, want de overvaller verliet, zonder wat mee te nemen, met spoed de woning en ging er met zijn maatje vandoor. Een buurtonderzoek van de politie heeft nog niets opgeleverd. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 SUCADE 1 O 00 per kiloI C.Z BIEFSTUK Stroganoff onqn per kiloZU?U LAMSSTOOFSCHOTEL 4nnn per kilo15°° Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Meer dan honderd klachten zijn vorige week bij de politie binnen gekomen over vuurwerk. In de nacht van woensdag op donderdag werd op verschillende locaties in Soest, Baarn en Amersfoort knal- en sierwerk afgestoken. Ook de avond daarna werd vuurwerk af gestoken. Het eerste telefoontje bereikte de poli tie omstreeks half twaalf 's avonds en vanaf dat moment regende het gedu rende enkele uren klachten. Veel men sen waren wakker geworden van de knallen. De alarmcentrale (06-11) in Amersfoort, die over verschillende lij nen beschikt, raakte overbezet. Ook het telefoontoestel op het politiebureau in Baarn was voortdurend in gebruik. Overigens werden de mensen die het politiebureau in Soest belden, automa tisch overgeschakeld naar Baarn. Door de overbezetting van de lijnen kan het zijn, dat niet iedereen de politie heeft kunnen bereiken. De telefoontjes over het vuurwerk hielden aan tot 's avonds zeven uur. Een niet gering aantal men sen belde naar de Soester Courant om te vragen wat de oorzaak van de knallen was. De meesten vermoedden reeds dat het om vuurwerk ging, anderen dachten dat er militaire oefeningen hadden plaatsgevonden. Na het eerste telefoontje vond de politie woensdagnacht bij dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat een groot pak vuurwerk aan, dat al was afgestoken. Daarna werd in ieder geval ook vuurwerk afgestoken op de Verlengde Talmalaan, de' Den Bliek laan en op de Zuidpromenade. In het winkelcentrum ging als gevolg van het vuurwerk een brandalarm van een mo dezaak af. Paleis Medewerkers van de marechaussee troffen op het hek aan de voorzijde van paleis Soéstdijk een streng knalvuur werk aan met een gewicht van negen ki lo. De rotjes en strijkers waren nog niet afgestoken. In Baarn ging onder meer op de Brink en de Amsterdamsestraat weg vuurwerk de lucht in. Het gaat zeer waarschijnlijk om illegaal vuurwerk. De winkelwaarde van het vuurwerk, dat is afgestoken, is niet te achterhalen, maar loopt tenminste in de honderden guldens. Het is niet uitge sloten, dat de waarde nog hoger ligt. De politie van district Eemland-Noord kreeg bij de speurtocht naar de daders assistentie van de collega's van district Eemiand-Zuid Amersfoort) en de ko ninklijke marecnaussee. Maar de ver oorzakers van de overlast konden niet worden getraceerd. Tijdens de zoektocht werden om half twee overigens wel twee Soesters ge controleerd, die in een auto over de Smitsweg reden. Op de achterbank van de wagen zag de politie een videorecor der en een kleurentelevisie staan. De 32- en achttien-jarige man legden te genstrijdige verklaringen af over de herkomst van de apparaten. Later be kenden ze op het politiebureau de spul len te hebben meegenomen, toen ze in een woning aan de Lange Brinkweg hadden ingebroken. De niet afgestoken streng knalvuur werk met een gewicht van negen kilo en de afgestoken doos siervuurwerk wer den meegenomen naar het politiebu reau in Baarn. De 'afzenderszijn nog voortvluchtig. De politie heeft een inwoner van Amstelveen aangehouden, die on der meer negen bedrijven in Soest heeft opgelicht. In het afgelopen jaar maakte hij zich tientallen ke ren schuldig aan flessentrekkerij en oplichting. Naar nu blijkt, werd de 35-jarige man in oktober aan gehouden. In verschillende plaatsen in Nederland, waaronder Soest, kocht hij diverse ap paraten van bedrijven zonder te beta len. De totale marktwaarde is volgende de politie 150.000 gulden. De man heeft tegenover de politie verklaard het laatste jaar een 'goed leven' te hebben geleid. Omdat in Soest negen aangiften wer den gedaan van flessentrekkerij en op lichting, werd het onderzoek door de politie van district Eemland-Noord op gepakt en gecoördineerd. Dat onder zoek leidde tot de aanhouding van de man die in verzekering is gesteld en voorgeleid voor de officier van justitie. Hij kocht meestal garagegereedschap, zoals een hefbrug en balance-appara- tuur. De man opereerde onder de naam van éénmansbedrijf dat bij de Kamer van Koophandel was een ingeschreven. Op de Kostverlorenweg in Soest huur de de Amstelvener een loods. Maar toen de politie daar een kijkje nam, was de ruimte leeg. Van de onbetaalde goe deren is niets teruggevonden. De man had ze allemaal verkocht. Een 26-jarige man werd onaangenaam verrast, toen hij dinsdagavond op een parkeerplaats van de Haverweerd te rugkeerde bij zijn auto. De wagen was aan de voorzijde beschadigd als gevolg van een aanrijding. De dader was echter doorgereden. Op de Burgemeester Grothestraat is de personenauto van een vrouw uit Soest gestolen. Het betreft een bruine Opel Kadett met het kentekennummer XL-45-RN. De diefstal is volgens de 24-jarige vrouw woensdag tussen 17.00 en 19.00 uut gepleegd. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huls is Bel 02155-1625] per pak 10 stuks 5 kilo 2 kilo navulflacon set a 6 flesjes£mm

Soester Courant | 1993 | | pagina 1