tfc"i College trekt lering uit fouten inzake verkoop Soester Natuurbad Poli wordt 'driepoot' ACTUEEL r 'Reiniging heeft prestatie geleverd' Kansen voor Lindenhof iets groter sclutciiisikcr Locatie Monnikenboschweg in strijd met golfnotitie 'De Weegbree' Politie constateert vanuit lucht milieu-overtredingen Instortingsgevaar na brand in 'woning' aan Korenweg SOEST COMBI VAN ESSEN WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 Afvalstoffenpark De Schans informeel geopend Vahstalpast bouwplan opnieuw aan SCHOEMAKER technische dienst Mogelijkheid niet uitgesloten, maar: Amerikaanse eiken Soesterbergsestraat moeten worden gekapt Uw gasten zijn onze gasten. Vandaal haalt Radio Soest uit de lucht elektrotechnisch installatieburo ETB BINNEN EN BUITEN OFFICIEEL DEALER PTT TELECOM NETAANSLUITINGEN Fietsers getrapt door onbekenden Taphoorn mag extra toegeëigende grond tegen marktwaarde kopen Staatssecretaris akkoord met bouwplan Weer controle op veiligheidsgordels VANUIT DE LUCHT Een leuk kado voor een paar tientjes vanaf 20 X 25 cm, met of zonder lijst. Soest heeft inmiddels kennis kun nen maken met het nieuwe afval stoffenpark De Schans, dat vorige week donderdag in gebruik werd genomen. In de kring van de me dewerkers vond een dag eerder de (informele) "opening" plaats. De bijeenkomst in de kantine van de "werf" aan de Lange Brinkweg had een ongedwongen karakter. "We vieren dit met de mensen die het gerealiseerd hebben," aldus dhr. M.C. Pijl, hoofd van de afdeling Reiniging in zijn wel komstwoord. Aanwezig waren dan ook veel mensen van de "werkvloer" die aan het omvangrijke project hebben meegedaan, o.a. medewerkers van be drijven en de mensen van de werf: de brandweer, de onderhoudswerkplaats, de afdeling Bouw- en Installatietech niek, de afdeling Wegen en Riolering en natuurlijk de mensen van de afdeling Reiniging zelf. Directeur ir. J. van Gent sprak namens alle medewerkers een kort dankwoord in de richting van het gemeentebestuur - "onze baas" - dat het miljoenenproject mogelijk maakte. "De gereedkoming van de Schans is natuurlijk voor de hele gemeenschap van Soest belangrijk, maar niet in de laatste plaats voor ons als medewerkers. Het was vroeger altijd maar behelpen," aldus Van Gent. Hij schetste vervolgens de ontwikkeling van de afvalstoffen-inzameling in Soest en verheelde daarbij niet dat die te den ken geeft. "Het vervult ons met zorg als we zien hoe de cijfers de laatste jaren spreken." In de afgelopen tien jaar steeg de totale hoeveelheid afval van ruim 13.000 ton naar ruim 22.000 ton, aldus Van Gent, een toename van 70 procent. Indrukwekkender nog vond hij de kosten-ontwikkeling: van nog geen drie miljoen in 1983 naar dik vijf miljoen in 1992. De toename van 146% noemde hij dan ook "zorglijk". Prestatie De reiniging is vooral duurder gewor den omdat de verwerkingskosten enorm gestegen zijn, legde Van Gent uit. "Van die ruim vijf miljoen gaat ruim 2,3 miljoen op aan het puur verwerken van het afval bij de AVU en de AVR, en daar hebben wijzelf totaal geen invloed op.Hij concludeerde dat de afdeling in tien jaar tijds een enorme prestatie had geleverd, want de kostprijs per ton was weliswaar gestegen van 155 gulden naar 225 gulden, maar als daaruit de verwerkingskosten worden gehaald was de kostprijs per ton in feite gedaald naar 125 gulden, ondanks de stijging van lonen en materiaalkosten. "We zijn dus veel efficiënter gaan wer- Ir. J. van Gent (r.) overhandigt de "sleutel" van de nieuwe Schans aan de beheerder, Gerrit Koenen. ken," aldus Van Gent, "en hebben met minder mensen een grotere prestatie geleverd." Hij vond de complimenten aan de afdeling dan ook zeker op hun plaats. Bij wijze van "opening" over handigde hij de sleutel van de Schans aan de beheerder van het nieuwe afval stoffenpark, Gerrit Koenen. De officiële opening van de Schans vindt plaats in maart 1994, tegelijk (op uitdrukkelijke wens van het College van B. W.) met de start van het nieu we Spullenhulp, dat aangrenzend aan het afvalstoffenpark zal verrijzen. Het bouwplan voor het nieuwe Lindenhof-complex aan de Van Weedestraat maakt een iets grote re kans om door de gemeenteraad te worden aanvaard. Project-ont wikkelaar Vahstal heeft het plan op onderdelen aangepast, waar door ten minste aan enkele bezwa ren uit de politiek tegemoet is ge komen. Met name Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) is daardoor "om". Onder bepaalde omstan digheden zou zijn stem de doorslag kunnen geven. Onduidelijk is de positie van D66. j Over het standpunt van de D66-fractie, die eveneens een cruciale rol zal spelen, valt vooralsnog niet veel meer te zeggen dan dat er enige "beweging" in lijkt te zitten. Fractievoorzitter Loet Jansen - in een eerder stadium afwijzend - vindt overigens dat er nog steeds te weinig in formatie over het plan voorhanden is. Volgens hem is ook het College nog niet eenstemmig op dit punt. Een en ander bleek vorige week tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening, waar wethouder Jan Visser het aangepaste bouwplan aan de raadsleden voorlegde. Het be bouwingspercentage is teruggebracht tot 75 aldus Visser, zodat het totale volume is verkleind. Bovendien hoeft de gemeente geen grond te verkopen en komen er ramen in de oorspronkelijk blinde gevel aan de kant van de Dillen burglaan. Het laden en lossen zal "in pandig" kunnen plaatsvinden. Visser deelde mee dat de Welstands commissie inmiddels ook haar zegen aan het nieuwe bouwplan heeft gegeven en vroeg de raadsleden nu om hun reac tie, zodat het College - zoals afgespro ken - een officieel raadsvoorstel kan gaan maken. Buurtbewoner Doffer gebruikte het j spreekrecht om - ondanks de "verras- I sende" aanpassingen - te benadrukken dat de omwonenden nog verre van ge- lukkig zijn met het bouwplan. Hij vroeg zich hardop af hoe de Stibaz (de directie van het Lindenhof-tehuis) en Vahstal een en ander financieel geregeld zou den hebben. Hij wees op de mogelijk heid dat Vahstal alle grond zou aanko pen en een deel van het complex aan de Stibaz zou verhurenEn als er over bij - voorbeeld vijfjaar geen tehuis meer no dig is, wie houdt dan tegen dat het ge heel alsnog uit winkels en kantoren komt te bestaan?" Doffer had verder nog kritiek op de verkeersafwikkeling en de parkeervoorzieningen. 'Constructief' De meeste fracties leken niet onder de indruk van de wijzigingen. De voor standers bleven voor (CDA en PvdA), de tegenstanders (WD, Gemeentebe langen, Progressief Soest) tegen het plan. D66-fractievoorzittër Loet Jan sen waagde zich niet aan een uitspraak. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) daar entegen toonde zich ingenomen met de recente aanpassingen en vond dat er "constructief' was gewerkt. Harry Witte (Gemeentebelangen) zag nog altijd het meest in handhaving van de oude villa, vond dat er geen sprake was van spoedeisendheid (een van de voorwaarden voor een art. -19 proce dure) en meende dat het nieuwbouw- plan - oorspronkelijk in 1988 ingediend - inmiddels wel achterhaald zou zijn door de ontwikkelingen op het gebied van de gezondheidszorg. Wil Stekelenburg (PvdA) bestreed dat. "Daar hebben wij hier met z'n allen geen verstand van, en bovendien is het helemaal niet aan de orde. Het heeft geen enkele zin om vijf jaar vooruit te denken." Ook Arie van den Breemer vond dat Soest zich niet moest inlaten met bespiegelingen over toekomstige ontwikkelingen, waarop nog geen peil te trekken valt. Spoed of niet Günther Plomp (WD) verwierp even als Witte het spoedeisende karakter van het plan en hield zijn bezwaren tegen de massaliteit en de verkeerskundige op lossingen staande. "De urgentie bestaat misschien wel voor de Lindenhof zelf, maar dat betekent niet dat dit plan de enige juiste oplossing is." Wethouder Jan Visser maakte duidelijk dat het bouwplan wel degelijk spoedeisend is, omdat het tehuis inmiddels door de brandweer is afgekeurd. "Als er nu brand uitbreekt krijgen wij op onze kop," aldus Visser. Verkeersexpert Van Wanrooy gaf nog een korte toelichting op zijn bezwaren tegen de nieuwe oplossing voor het la den en lossen, dat inpandig kan plaats vinden. Volgens hem is dat echter niet doenlijk voor grote vrachtwagens, om dat die niet kunnen keren. Vahstal zelf liet weten dat hij verbaasd was over het standpunt van Plomp, die immers vier jaar geleden nog wél over tuigd was geweest van de spoedeisend heid van het plan en volgens Vahstal destijds zelf had gezegd dat hij het schandalig vond hoe Vahstal en de Sti baz behandeld werden. Plomp wees hem terecht met de opmerking dat hij niet "a titre personel", maar namens de fractie sprak. Over de parkeerproblemen merkte Vahstal op dat de gemeente nergens an ders aan de Van Weedestraat zulke scherpe voorwaarden heeft gesteld, en dat het plan voldoet aan alle normen. Ook de parkeerruimte rondom het complex blijft grotendeels gehand haafd. Van Wanrooy kreeg van hem op zijn kop omdat deze onder vier ogen had gezegd dat het "van de gekke" was dat burgers konden tegenhouden dat er een auto langs hun huis over de openba re weg zou rijden, wat hij volgens Vah stal in het openbaar niet durfde te her halen. Dwaas De project-ontwikkelaar vond de be denkingen tegen de laad/los-situatie onterecht, omdat er geen sprake zou zijn van grote vrachtwagens die in hoge frequentie zouden aan- en afrijden. "Want Albert Heyn hebt u daar allang niet meer..." Ook Witte's pleidooi om de lokatie aan de Van Weedestraat "open" te houden vond hij nogal dwaas. "Dat is, op de belangrijkste lo katie van Soest, net zoiets als het aan leggen van bossages in de Kalver- straat..." Visser liet alle opmerkingen noteren. Die zullen verwerkt worden in het raadsvoorstel waarover het College zich in de komende weken zal gaan bui gen, nu de raad besloten heeft de beslis sing over de artikel 19-procedure "aan zich te trekken". Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* De locatie aan de Monniken boschweg voor de aanleg van een golfaccommodatie is in strijd met de bestaande notitie golf. Maar als er in de regio Eemland of in de sta- drandzones van Amersfoort geen alternatieve mogelijkheden zijn, komt de betreffende locatie toch weer in beeld. Dat heeft gedeputeerde. A.G.W. Scha penk van de provincie Utrecht onlangs meegedeeld in een gesprek met onder anderen de wethouders Jan Visser (ruimtelijke ordening) en Jan Menne (sport). De gemeente Soest kan naar eigen in zicht het bestaande bestemmingsplan wijzigen. De provincie moet dan echter bepalen of die wijzigingsbevoegdheid door de beugel kan. I Volgens de richtlijnen die de provincie in het Streekplan heeft vastgelegd, zal moeten worden bekeken of in Soest een golfaccommodatie kan worden gereali seerd. Mocht dat niet het geval zijn, dan kan de gemeente via een bezwaarschrif tenprocedure alsnog proberen die mo gelijkheid te creëren. Een golfaccommodatie tussen Soest en Amersfoort zou, aldus Schapenk, kun nen dienen als een buffer tussen de groene zone en de contouren van de woonwijken. In dat verband wees hij naar de functie van de golfaccommoda tie Anderstein in Maarn/Maarsbergen. Tijdens het overleg met de provincie heeft de gemeente benadrukt, dat ze streeft naar een golfbaan met een laag drempelig karakter. Dat betekent dat de baan geheel of gedeeltelijk openbaar moet worden. Aan de Soesterbergsestraat zullen we derom enige Amerikaanse eiken ver dwijnen. Ter hoogte van de Heideweg moeten twee bomen worden gekapt in verband met het aanleggen van een vei lige oversteekplaats. Daarnaast bleek bij inspectie dat iets verderop, vlakbij de Bartolottilaan een eik zo verrot te zijn, dat deze met spoed moet worden gekapt. Begin dit jaar is een aanvang gemaakt met de vervanging van de laanbeplan ting aan de Soesterbergsestraat. Als ge volg van inspraak zal dit in twee termij nen worden uitgevoerd. Bomen die worden gekapt, worden waar mogelijk vervangen door een andere soort (moe raseik). feest- en partycentrum Wij maken van uw bruiloft een onvergetelijk feest. vakbekwaam - voordelig hapjes - koffietafel - buffetten Wij maken met alle plezier een vrijblijvende begroting. Weegbreestraat 205-207 SOEST Telefoon 02155 - 14282 Radio Soest heeft donderdag niet haar gebruikelijke programma's kunnen uitzenden. De oorzaak daarvan was de kabel in de zendmast die op een hoogte van zestien meter was doorgeknipt door een onbeken de vandaal. Dat de kabel op een dergelijke hoog te werd doorgeknipt, is niet zo vreemd. Twee jaar geleden moest de kabel het ook al ontgelden, toen van dalen actief waren. Om herhaling te voorkomen, werd rond de kabel een pijp van zestien meter hoogte beves tigd. De vernieling werd donderdagmor gen ontdekt door technicus Rob Ensdorff. Het euvel werd dezelfde dag verholpen, zodat de liefhebbers vrijdag weer konden afstemmen op Radio Soest. Het vermoeden bestaat dat de dader een andere voorkeur heeft. Tijdens een periodieke vlucht bo ven een aantal plaatsen, waaron der Soest, heeft de politie diverse milieu-overtredingen geconsta teerd. Dat is in oktober aan het licht gekomen tijdens een foto-ses sie vanuit de lucht. Het gaat onder meer om niet afgedekte mest-bassins, maar ook is vastgesteld dat op bepaalde plaatsen geen vloei stofdichte bodemplaat onder de mest- opslag is gelegd. Die bodemplaat moet voorkomen dat de fosfaten en nitraten in de grond terechtkomen. Ook werd op een aantal locaties afval en puin aangetroffen, die daar niet thuishoorden. Nabij een sloot in Soest werden enkele vaten gevonden, waar van de inhoud en de afzender niet be kend was. Vanuit de lucht werd ook ge zien dat kabels werden verbrand. Daar mee wordt het koper, dat in de omhul sels zit, gewonnen. In de omhulsels zit ten echter 'vervelende' stoffen. De afdeling bijzondere wetten heeft naar aanleiding van de gemaakte foto's onderzoeken ingesteld en zal, waar no dig, processen-verbaal uitschrijven. De milieu-vluchten worden zes keer per jaar op een willekeurige dag uitge voerd. Ditmaal koos de politie op zon dag 24 oktober het luchtruim. voor nieuwe aansluitingen verhuizingen etc. Soesterbergsestraat 61 a - 3768 EB Soest - Tel. 02155-20656 - Fax 02155-24861 Aanleg en onderhoud van: licht-, kracht-, telefoon-, oproep-, coi-, beveiligings-, brondmeldings- en stofzuigerlnstallaties Door brand is een 'woning' aan de Korenweg in Soest zwaar bescha digd geraakt. Gistermorgen was nog niet bekend of het huisje moest worden afgebroken, al werd daar wel sterk rekening mee ge houden. De bewoners waren niet thuis, toen het vuur uitbrak. De hoogte van de schade was gisteren evenmin bekend. De brand is vermoe delijk ontstaan doordat de bewoners een open haardvuurtje niet hadden ge doofd, toen ze de woning verlieten. Dat is althans de versie van de politie. Bij de brandweer werd gezegd, dat de oorzaak niet bekend is. Maar volgens de brand weer betrof het ook een leegstaande woning. Het huis was echter wel dege lijk bewoond. De brandweer werd maandag om 18.18 uur op de hoogte gesteld van de brand. Er zou sprake zijn van een buitenbrand, maar ter plekke bleek duidelijk dat het woninkje van binnen brandde. De brandweer heeft tot negen uur 's avonds spuitwerkzaamheden verricht. Daarna werd de bouwval dichtgetimmerd met planken in verband met instortingsge vaar. Naar verluidt had de bewoner van het pand een inboedelverzekering. Drie fietsers zijn maandagmiddag rond kwart over vijf getrapt door twee jon gens op een bromscooter. Op de Steen- hoffstraat werden twee jongens inge haald door de bromscooter. Op dat mo ment kregen ze enkele trappen te ver duren. Ze slaagden erin op de been te blijven. Even verderop op de Kerk straat werd ter hoogte van de Veldweg een derde fietser getrapt. Die kwam ten val, waarbij zijn fiets werd beschadigd. De Paltz Holding zal de markt waarde moeten betalen voor de 7.500 vierkante meter grond, die de holding zich onrechtmatig heeft toegeëigend. Bij de verkoop van het Soester Natuurbad werd con tractueel 18 hectare grond ver kocht, maar projectontwikkelaar M.A. Taphoorn liet een groter ter rein afrasteren. Met uitzondering van Gemeentebelan gen Groen Soest en de PvdA-ers Kees Boerkoel en Wil Stekelenburg gaan alle fracties akkoord met de verkoop van de 7.500 vierkante meter tegen de markt waarde, als De Paltz Holding die grond tenminste wil kopen. Daarmee volgen ze de aanbeveling van mr. G.B. Spruit op. De jurist heeft in opdracht van de gemeente onderzocht wat er in de afge lopen jaren fout is gegaan rond de ver koop van het Soester Natuurbad. De raadsfracties hadden in juli om een der gelijk onderzoek gevraagd. Spruit is tot de conclusie gekomen, dat de gemeente de 7.500 vierkante meter grond zal moeten verkopen, indien De Paltz Holding dat wenst. Daarvoor zou dan wel eerst een raadsbesluit moeten worden genomen. Een meerderheid van de raad schaarde zich in de com missie financiën achter de aanbeveling. Spruit denkt dat de problemen rond de grootte van het terrein zijn ontstaan, De polikliniek van medisch cen trum Molendael in Soest krijgt de structuur van een "driepoot". De totale oppervlakte wordt 2044 vierkante meter. De bouw start - als alles volgens plan verloopt - in mei 1995; naar verwachting wordt de polikliniek in september 1996 geopend, tegelijk met de gereed koming van de verbouwing van het Baarnse ziekenhuis Molendael. Staatssecretaris Simons van WVC heeft het bestuur van Molendael laten weten dat hij akkoord is met de plannen voor de uitbreiding van Molendael-Baarn (v.h. Maarschalksbos) en de nieuw bouw van een polikliniek in Soest, als opvolger van Molendael-Soest (v.h. Zonnegloren). In februari kreeg het ziekenhuisbestuur al het groene licht van het College voor Ziekenhuisvoor zieningen, een van de belangrijkste ad viesorganen van de staatssecretaris. Daarna bleef het geruime tijd stil, maar per brief van 2 november heeft Simons nu dan toch - tot vreugde van het Mo- lendael-bestuur - zijn fiat aan het pro ject gegeven. Formeel zijn nu ook de faciliteiten voor dagverpleging in de Soester polikliniek goedgekeurd. Het project heeft de EVI-status gekregen (Exploitatie Ver lagend Initiatief), zodat Molendael geen beroep hoeft te doen op het bouw volume dat voor de provincie Utrecht is vastgesteld. De investering mag maxi maal 34 miljoen kosten, exclusief de in ventaris. Een en ander betekent ook dat de on derhandelingen met het joods psychia trisch centrum Sinaï, dat het Soester ziekenhuis wil overnemen, verder ge voerd kunnen worden. Molendael- voorzitter mr. J.M. Kruitwagen ver wacht in dat opzicht geen grote proble men meer. "Maar de procedures duren lang, en we hebben nog geen koopcon tract afgesloten." Op de Beukenlaan heeft de politie drie automobilisten bekeurd, die geen vei ligheidsgordel droegen. Dat werd ge constateerd tijdens een controle die maandagmiddag tussen half drie en drie uur werd uitgevoerd. Een klopboormachine is uit een bestel busje gestolen, dat op de Hildebrandt- laan stond geparkeerd. Dat is donder dag op klaarlichte dag gebeurd. Een 49-jarige Soester deed aangifte bij de politie. De polikliniek in het gebied ten zuiden van de Dalweg wordt uitgevoerd als een "driepoot". De eerste omvat de entree, de receptie en het opnamebureau, het laboratorium, de huishoudelijk dienst en de linnenverzorging. De tweede poot is de spreekuur-afdeling, met drie speciale units voor keel-, neus- en oor- geneeskunde, oogheelkunde en chirur gie en orthopedie, plus vier standaar d-units voor de overige specialismen. In de derde poot zullen de onderzoek en behandelfuncties worden onderge bracht - endoscopie, hartfunctie-on- derzoek, longfunctie-onderzoek, neu rofysiologisch onderzoek - maar ook de radiodiagnostiek (met een universeel- kamer en een zgn. bucky-kamer), een kamer voor mammografie en echogra fie, alsmede een operatiekamer en de faciliteiten voor de dagverpleging. Baarn begint Na de bouwvakvakantie-van volgend jaar kan alvast begonnen worden met de renovatie van het Baarnse zieken huis, dat ook een geheel nieuwe entree en een nieuwe, zalmkleurige gevel krijgt. Daarmee worden ook de isolatie problemen opgelost. Het ziekenhuis krijgt er ruim 4000 vierkante meter bij en een gedeelte van ruim 3200 meter wordt verbouwd. Gestart wordt met de bouw van het nieuwe beddenhuis; in het vooijaar van 1995 volgt dan de ver bouwing van de afdeling radiodiagnos tiek, waarna de kliniek in juli 1995 ge sloten wordt. De patiënten worden in die periode in Soest ondergebracht, maar de Baarnse polikliniek blijft door functioneren. Van augustus 1995 tot juli 1996 wordt de nieuwbouw afgewerkt, worden de verpleegafdelingen gedeeltelijk ver bouwd, evenals de operatie-afdeling, gevolgd door de bouw van een nieuwe centrale hal en een nieuwe afdeling "spoedeisende hulp" met een ambulan ce-ingang. Het beddenhuis in Baarn krijgt o.a. ook een nieuwe kinder-afde- ling, een nieuw laboratorium en een groter aantal een-persoonskamers. Straks zullen er alleen nog kamers zijn voor 1, 2 of 4 bedden. Het OK-gebouw krijgt een nieuwe entree en op de eerste verdieping worden de operatie- en ver loskamers totaal verbouwd. Tentoonstelling Zowel in Soest als in Baarn is vanaf deze week een tentoonstelling over de bouw ingericht, waar tekeningen een inzicht geven over de nieuwe situatie. In de cember wordt huis-aan-huis in beide plaatsen een speciale krant verspreid, waarin de plannen uitgebreid worden toegelicht. door dat van gemeentezijde geen of on voldoende aandacht is geschonken aan de werkelijke westgrens van het terrein waarop de padvinders zitten. Spruit komt verder tot de conclusie dat schrif telijk is vastgelegd, dat de burgers van Soest te zijner tijd tegen normale toe gangsprijzen gebruik mogen maken van het buitenbad op het terrein van De Paltz Holding. Blunders Het college heeft rond de verkoop van het Soester Natuurbad veel blunders gemaakt, stelden de meeste fracties. Ze zijn teleurgesteld en namen donderdag avond termen in de mond als 'treurige gang van zaken', 'onzorgvuldig' en 'we moeten hier een les uit leren'. Met name Hans van Wuijckhuijse van Gemeente belangen Groen Soest (GGS) trok fel van leer. "De tranen springen je in je ogen. Deze transactie is van begin tot eind een toonbeeld van slordigheid en onbenul van een college dat tegen de zin van de bevolking in een mooi zwembad heeft verkwanseld." Van Wuijckhujse vond, evenals Kees Boerkoel van de PvdA, dat Taphoorn, c.q. De Paltz Holding de 7.500 vierkante meter grond moet te ruggeven. Dat blijkt juridisch echter niet zo gemakkelijk voor elkaar te krij gen. Verkoopcontracten moeten voortaan beter worden geformuleerd en Tap hoorn moet zich in ieder geval aan het bestaande contract houden, lieten de fracties weten. D66, WD en GGS vroegen zich af wanneer Taphoprn zijn plannen einde lijk eens gaat realiseren. Volgens de wethouders Jan Menne en Jan Visser wordt er elke dag aan gewerkt. "Er wordt nu duidelijk wél gebouwd", aldus Visser zonder dat hij daarbij één raads lid overtuigde. En Menne: "De heer Taphoorn heeft mij zeer onlangs ver teld, dat hij het plan realiseert. Vandaag nog voorbereidende werkzaamheden getroffen voor de stort van beton. Wan neer het beton wordt gestort, zou vol gens Taphoorn nog enkele weken kun nen duren." "Dat zei hij een hele tijd geleden ook al," reageerde een geïrriteerde Van Wuijckhuijse. Als er toch moet worden gebouwd, wil hij dat Taphoorn dat zo snel mogelijk doet. Dezelfde mening zijn de PvdA, Progressief Soest en D66 toegedaan, omdat de Soesters dan ein delijk weer naar een open luchtzwem- bad kunnen gaan. Overigens zijn enkele partijen (D66, GPV/SGP/RPF en GGS) er allerminst gerust op, dat de plaatselijke bevolking straks daadwer kelijk een duik in het zwembad kan ne men. Het liefst zouden ze zien, dat de ge meente sancties kan treffen als Tap hoorn niet binnen een bepaalde termijn begint. "En de eerste spa, die in de grond is gestoken, telt dan niet mee", aldus Boerkoel. Maar sancties zijn, vol gens Spruit niet mogelijk, omdat er schriftelijk geen termijn is vastgesteld, waarbinnen Taphoorn moet beginnen. Wethouder Menne erkende dat het col lege niet in alle opzichten correct heeft gehandeld. De tekst van het contract en de schetstekening komen niet op alle punten overeen. En we moeten in de toekomst inderdaad strenger zijn in het realiseren van een plan binnen een be paalde termijn." De raadsfracties willen uitvoerig op de hoogte worden gehouden door het col lege over de ontwikkelingen van het overleg tussen de gemeente en Tap hoorn. Mr. Spruit gaf het gemeentebe stuur één advies mee: "Mijn vader hield me altijd voor, als je een strop hebt in het leven, moetje er door heen vliegen, niet door heen kruipen. Want hoe lan ger je kruipt, des te meer trekt die strop aan." Combi van Essen knipte meer dan 100 keer, hoog boven Soest. Haarscherp en uitstekend van kleur. Winkelcentrum "Hartje Zuid" Zuidpromenade 15, Soest, telefoon 12874

Soester Courant | 1993 | | pagina 3