30% KORTING WORTMANN i 'Alles Kits' op locatie in Soest ONDERWIJSr Campagne over chemisch afval Kunstcommissie steunt Visser in woede over 'gegraai uit kunstpot' 30 JAAR 30% 30% 30% 30 JAAR 30 JAAR 30% 30% 30% 30 JAAR Raadsmeerderheid alsnog voor subsidie project Marokkaanse vrouwen Derde Wereldgroep sluit jubileumjaar af FOTO SWAGER PAGINA 4 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT Opnamen bij De Werveling, op straat en in Soesterberg PAGINA 5 W- Saneringsplan voor Smitshof naar provincie gestuurd Verkeer Koningsweg wordt omgeleid i.v.m. riolering Het grootste assortiment snijbloemen dag in, dag uit veilingvers! BLOEMENHUIS Gemeenten in gewest slaan handen ineen Brede politieke steun voor werkplan Ter gelegenheid van ons 30-jarig bestaan geven wij nu op een door ons speciaal geselecteerde collectie dames- en herenmode. Deze aanbieding geldt tot en met zaterdag 13 november. Dus komt u snel want de grootste keuze heeft u nu! EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Na protest cie. Minderheden en Vrouwencentrum Lampen vernield Afrikaanse markt in Griftland College KALENDER 1994 met vergroting 20x28 cm in geschenk verpakking i: als je niet al te erg ver. ch heel lang mee blijven k in Soest. Er is een club ooit meer een potje wint ït, in elk geval - maar needoet. Misschien om- de andere spelers zo ge- eentje bij te hebben die ;edoemd is om de mist in mag dan meedoen bij de welwillendheid van de >r spek en bonen, noem- roeger. ?n bonen-gevoel krijg ik bij Progressief Soest, een ste, maar niet de minst politieke groepering van zo'n beetje de persoonlij- in Jan Visser, op zichzelf verschijnsel: een soort tVolf en Klein Duimpje in Er schiet je trouwens een an strip- en sprookjes-fi le geest als je aan Visser 5 Don Quichotte (met assen als Sancho Panza, aetgezel), of Kuifje, Nero, Swiebertje of Attila de gezegd werd dat er op de lij zijn schoen had gezet ras zou groeien. Bij Visser zo kunnen parafraseren: voet zet zal wel een of an- rk opschieten... ind je al die types wel een Het hangt er maar van af ed of slecht vindt, en de iden 'm puur slecht, maar chterban vereert hem als eilige. Als Pias XIII of zo ichien nog een kansje ma- pausschap, als dat bij de en bestond. *rogressief Soest eigenlijk art kerkje, met Jan Visser >fd en Leidje, de moeder- Soester progressieven, een n schaduw. Die twee lijken mafscheidelijk; ik kom wel n tegen die denken dat Jan iet elkaar getrouwd zijn, en de gedachte aan "iets sen hen zou voor sommige el een troost kunnen zijn, :ou de progressieve voort- erzekerd zijn. Een vertede- ?en kindje van Jan en Leid- issen oud genoeg kunnen de gemeenteraad te gaan n eigenlijk dat ze daar nooit t hebben; per slot van reke- sn ze allebei duidelijk een ir. mder erfopvolging, het kan nooit veel worden met Pro- aest, want voor een pro- aarin het accent wordt ge- Ituur en welzijnswerk - zeg st en vliegwerk - lopen de Soest niet warm. Het clubje >emd om een politiek rand- te blijven en ook het bij- tiket Groen-Links zal daar veranderen. GroenLinks- f Soest is trouwens als naam mhanteerbaar, en G.L.P.S. ;s, dus ik stel meteen maar ve vanaf volgende week de GLiPS gebruiken. If is er natuurlijk ook de oor dat zijn partij zo weinig ge- de kiezers. Er is in de politie- ;denis van Soest niemand te die, zoals hij, niet alleen z'n maar soms ook zijn schaarse 10 op de kast weet te krijgen, n naam al werkt bij sommi- n rode lap op een stier, en ik •en die na één confrontatie ïr nog jaren aan de seresta wen. zijn naam is synoniem voor en ergernis, wat-ie ook doet, oordeel de laatste jaren wat ►at zal wel te maken hebben eit dat de rebel van vroeger zelf deel uitmaakt van de e orde, die hij altijd zo fel treden. Het was destijds een <te truc van Jan Menne om ït College te halen, louter en i de WD te sarren, die de af- rier jaar dan ook sissend en ■kkend heeft moeten toezien r zich meester maakte van de in Plomp, en niet eens zonder let is een geluk dat zelfs de >oest geen echte zware crimi- de gelederen heeft, anders ;rs bloed (of dat van Menne) s zeker al gevloeid hebben, de progressieve achterban it allemaal niks uit. Wethou- t, en dood of levend, Visser is (e personificatie van Progres- Het is nog een geheim, maar annen in die kring om na de verkiezingen een speciaal p te richten. Dat moet dan imelen om de kunstwethou- na een eventueel vroegtijdig len zijnerzijds voor de Soes- ek te behouden. Ze zijn het g alleen nog niet eens over de het beter is hem in te vriezen, iel te dompelen, op sterk wa len, geheel vacuüm te verpak- ;m op te zetten en hem voor- :o'n plankje met van die wiel- i derde donderdag van de Je raadzaal in te schuiven, dan via een geïmplanteerde rder nog wat van zijn onbe- •e gedichten kan voordragen, et hiernamaals als het ware. en beweren trouwens dat dat Is al een paar jaar aan de gang je het verschil toch niet kunt Visser. Ars longa, vita brevis, e Romeinen al. Het leven is ar de kunst is lang. Ook als hij :r onder ons is zal Visser nog n de volgende eeuw over de n, want zo lang zitten we nog te kijken tegen de nalaten- in de Yeti van het Raadhuis- Verschrikkelijke Kunstman. overigens helemaal niet van houden om hem toch dank- ijn voor zijn lakmoes-functie: ies die hij oproept bij zijn cri- meestal zo onthullend dat je :er weet waarom je bij hen ook zoeken hebt. Da's altijd han- le verkiezingen dichterbij ko- *- Fo Foto: Goos van der Wilt Een Belg rijdt op de autoweg waar hij tachtig mag rijden. Op een ge geven moment wordt hij aange houden door de politie. "Meneer, u reed honderd kilometer per uur." Zegt de Belg: "Hoe kan dat nou, ik heb deze auto pas een half uur geleden gekocht." Het was één van de vele gewone, flau we, geweldige en schuine moppen die de leerlingen uit groep 8 van De Werve ling tapten in de 'bio-bak'. De bio-bak is één van de vijf items die elke werkdag terugkeren in het kinderprogramma Alles Kits dat de AKN (AVRO, KRO, NCRV) sinds oktober op doordeweek se ochtenden van vijf over zeven tot half acht via Nederland 1 uitzendt. Een lan gere 'live'-versie van Alles Kits wordt elke zaterdag van 7.45 tot 11.00 uur in de huiskamers gebracht. Dan ontvangt Westerweel verschillende kinderen in zijn huis in de studio. Voor de doordeweekse uitzendingen trekken de makers van Alles Kits er el ke woensdag op uit. Presentator Bas Westerweel was in zijn Alles Kits-kar, waarmee hij door Nederland toert, vo rige week woensdag op locatie in Soest en Soesterberg. Achtervolgd door de filmploeg werden op verschillende plaatsen in de gemeente milieu- en ver keersproblemen onder de loep geno men. Zo waren de televisiemakers in de och tenduren op bezoek bij De Werveling. Behalve voor de bio-bak werden opna men gemaakt over een milieuproject, waar de leerlingen van de protestant s-christelijke basisschool aan werken. Dat contact is volgens Mariëlle Hop van AKN tot stand gekomen door de ge meente. "We bellen de gemeenten op en vragen of ze iets leuks weten. Dick Neuteboom heeft ons verteld over het metaalproject op De Werveling., De kinderen nemen apparatuur mee naar school, scheiden de rftetalen en leveren het vervolgens bij dé metaalboer in. Van het geld kopen ze een stukje natuur in Nederland." Tot slot werd met de schoolkinderen ook nog een remtest met fietsen gedaan op de openbare weg. Soesterberg Kim Nijenhuis uit Soesterberg werd eveneens op de film vastgelegd. Zij schreef enige tijd geleden een brief aan burgemeester Hans de Widt, waarin zij de onveilige situatie op het fietspad in Mercury aan de kaak stelde. Kim mocht voor de snorrende camera van Alles Kits vertellen wat er volgens haar aan de veiligheid van het fietspad schort. Vervolgens verplaatsten Westerweel en co. zich naar de Burgemeester Grothe- straat, nabij de Anna Paulownalaan, waar dagelijks honderden schoolkinde ren de weg oversteken. De medewer- De programmakers van Alles Kits waren onder meer op bezoek bij De Werveling. Daar werd filmmateriaal voor de 'bio-bak' vastgelegd. kers van AKN probeerden daar met een 'verborgen' camera verkeersover- treders te betrappen, die vervolgens werden aangehouden om zich voor de camera te verantwoorden. Om dezelfde reden had de ploeg van Alles Kits zich 's morgens al tevergeefs verdekt opge steld bij de kruising van de Van Weedé- straat, de Stadhouderslaan en het Ni- ssauplantsoen. Een selectie van de gemonteerde opna men in Soest zijn maandag- en gister morgen en vanochtend al op de beeld buis geprojecteerd. Ook morgen en overmorgen zijn tussen 7.05 en 7.30 uur op Nederland 1 beelden uit Soest in Alles Kits te zien. Eén mop kon in ieder geval bijvoorbaat de bak in. Het betrof een humoristisch verhaaltje met een rascistische inhoud. "Leuke mop, maar die zenden we niet uit", gaf Westerweel direct te kennen. De gemeente heeft een saneringsplan voor de Smitshof naar de provincie ge stuurd. Het wachten is nu op de ver klaring van geen bezwaar van de pro vincie, zodat het uitbreidingsplan van het winkelcentrum in zijn geheel kan worden gerealiseerd. Begin volgend jaar zal al worden be gonnen met de uitbreiding van het 'pl- eindeel'. De tweede fase kan pas starten als het provinciaal bestuur zijn goed keuring heeft gegeven. In de betreffen de grond zit verontreiniging, vermoe delijk ontstaan in de tijd dat daar een bronsgieterij was gevestigd. Wethouder Jan Menne hoopt dat in de loop van 1994 kan worden begonnen met de bo demsanering, waarna ook de tweede fa se van het uitbreidingsplan kan worden gerealiseerd. Soest zal de kosten van de bodemsane ring moeten voorfinancieren. Uiteinde lijk zal de gemeente volgens Interim Bodem wet Sanering (IBS) zelf 100.000 gulden én tien procent van de overige kosten moeten betalen. Hoeveel geld er met de geplande sanering is gemoeid, wist wethouder Menne nog niet te ver tellen. Overigens heeft de provincie al een ver klaring van geen bezwaar afgegeven voor de vestiging van Karwei Bouw markt in het voormalige Coca Cola- nand aan het Weteringpad. Op het kruispunt Koningsweg/Dorre- steinweg wordt een nieuwe rioolaan sluiting aangelegd. Daarvoor moet de Koningsweg tussen de Dorresteinweg en de Vrijheidsweg tijdelijk in beide richtingen worden afgesloten. De werk zaamheden zijn maandag j.1. begonnen en zijn, afhankelijk van het weer, vrij dag 26 november gereed. Het verkeer van het gedeelte Konings weg tussen de Dorresteinweg en de Vrijheidsweg wordt in beide richtingen over de ventweg - dus langs de bedrij ven - geleid. Gedurende de werkzaam heden geldt hier een stopverbod. In de ze periode wordt de bushalte op dat deel van de Koningsweg verplaatst Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 De zeven gemeenten in het gewest Eemland waaronder Soest, zullen in november en december extra aandacht besteden aan chemisch afval bij huishoudens. Gedurende een aantal weken worden diverse middelen ingezet om de inwoners van Eemland op de hoogte te bren gen wat wel en niet chemisch afval is en waar het chemisch afval kan worden ingeleverd. Berichten op de kabelkrant, in gemeen telijke bladen en op radio Utrecht moe ten de mensen aansporen het schadelij ke chemisch afval apart te houden. Niet dat dat nog niet gebeurt, maar het kan oest, 5.11.93 A.P. Wethouder Jan Visser staat niet alleen in zijn verontwaardiging over de "diefstal" van 200.000 gulden uit het budget voor de beel dende kunst. Ook de commissie Beeldende Kunst is boos over het gegraai uit de kunstpot", waar aan de gemeenteraad zich tijdens de afgelopen begrotingsbehande ling met opmerkelijk eensgezinde gretigheid bezondigde. In de vergadering van de raadscommis sie R.O. onderstreepte Werner Paans, de gedoodverfde nieuwe voorzitter van de kunstcommissie (Gert Duêrmeijer heeft om gezondheidsredenen zijn functie neergelegd) dat hij "heel boos" was geworden over de manier waarop de raad zich geld uit het fonds had toe geëigend, waaruit de toekomstige kunst-opdrachten van Soest betaald moeten worden. Hoewel het verstandig lijkt het opgespaarde geld voortaan maar zo snel mogelijk uit te geven, aldus Paans, is de kunstcommissie van me ning dat enig nadenken voordat het geld wordt besteed toch de beste ma nier is, "ondanks het risico dat de poli tiek zich eraan vergrijpt". Visser en Paans konden overigens te vreden zijn over de ontvangst van het "werkplan beeldende kunst", dat in sa menwerking tussen de commissie en de ambtelijke afdeling Ruimtelijke Orde ning tot stand is gekomen. Het plan voorziet tot 1997 in opdrachten voor vier (en geen dertien, zoals deze krant abusievelijk meldde) kunstwerken op verschillende, nog nader te bepalen lo- katies in Soest: in Soesterberg, Klein Engendaal, de Koningsweg en de Laza rusberg. Het geld daarvoor is opge spaard in de "kunstpot", die tot de ge meenteraad besloot er twee ton uit te plukken voor het Smitsveen zo'n 700.000 gulden bevatte. Vier projecten Het werkplan gaat uit van de gedachte dat het aantrekkelijker is om vier grote, monumentale kunstprojecten te laten maken, die een grotere "uitstraling" hebben, dan dertien beeldjes neer te zetten bij de bouwprojecten waarvan het geld afkomstig is volgens de zgn. 1%-regeling. De vier opdrachten zijn overigens alleen nog maar "geduid" en voorzien van een voorlopig thema, waarvan de uitwerking moet worden overgelaten aan de kunstenaars, die volgens Paans moeten reageren op de omgeving". De kunstenaars moeten overigens ook nog aangezocht worden. De commissie vond het allemaal prach tig, al heerste hier en daar een zekere zorg om de Lazarusberg, waarvan men het "ongeschonden" karakter niet door een of ander kunstwerk in gevaar ge bracht wilde zien. Paans legde uit dat het in dit geval zou moeten gaan om een behoedzame "toevoeging" aan de kwa liteit die de Lazarusberg al heeft. Alleen Wil Stekelenburg (PvdA) vond dat ook de omwonenden van de aan te wijzen lokaties t.z.t. nog een vinger in de pap moeten kunnen steken en pleitte in dat verband voor "kunst waar je iets mee kunt". Wethouder Visser gruwde echter van het idee om 41.000 mensen te laten meebeslissen. Schuldbelijdenis Opmerkelijk was de openbare schuld belijdenis van Vissers partijgenote Leidje Tomassen, die bij de begrotings behandeling ook had ingestemd met de "diefstal" uit de kunstpot, maar daar van bij nader inzien veel spijt had gekre gen. "Ik schaam mij diep. Ik dacht dat het geld óver was, en had me niet gerea liseerd dat we het nu tekort komen." Ze stelde de andere "helers" voor om het bedrag terug te geven om het volgens haar prachtige plan te kunnen realise ren. Wiebe Meilof (GPV) hield haar voor dat ze toch heel duidelijk gewaar schuwd was, maar Tomassen veront schuldigde zich met de opmerking dat het "al zo laat in de middag was ge weest". Integrale uitvoering van het werkplan behoort door de uitname van de om streden 200.000 gulden al niet meer tot de mogelijkheden, en volgens Bart Krol (CDA) was dat ook helemaal geen ramp. Hij was aanzienlijk minder ly risch dan de andere fracties en vond het al mooi genoeg als er volgend jaar of in 1995 een kunstopdracht in Soesterberg op de rol komt staan. Een beslissing over de andere drie projecten kon vol gens hem beter worden overgelaten aan de nieuwe raad. "Over 1997 kunnen wij nu geen serieus besluit nemen." Beetje stom? Wiebe Meilof (GPV) verweet Paans "dogmatisme" in diens afwijzing van de manier waarop vroeger kunst in de wij ken was gerealiseerd. "Er zijn toch leu ke dingen tot stand gebracht. Was dat soms allemaal een beetje stom?" Even als Krol sprak hij zijn beduchtheid uit voor een mogelijke artistieke aantasting van de Lazarusberg, en Paans beloofde hen dat er bij de uitvoering van het pro ject ook een landschapsarchitect be trokken zal worden. "We doen geen in grepen waar we later spijt van krijgen." Paans vond Krols voorstel voor "fase ring" van het werkplan geen goed idee. "We hebben al veel tijd nodig gehad om dit plan te maken; laten we elkaar niet voortdurend terugfluiten op de uit gangspunten.." Hij pleitte dan ook vooi integrale aanvaarding van de grote lij nen, en de meeste commissieleden kon den zich daar wel in vinden. altijd nog beter. Gemiddeld wordt zo'n 1,5 kg per persoon per jaar ingezameld. Het doel van deze campagne is dit getal op te schroeven naar de 2 kg. Boven dien zal ook alle onduidelijkheid over wat wel en niet chemisch afval is uit de wereld moeten worden geholpen. Het is voor het eerst dat de gemeenten Leusdeh, Woudenberg, Amersfoort, Eemnes, Bunschoten, Soest en Baarn samen een milieu-voorlichtingscam pagne uitvoeren. Vorig jaar is door de bestuurders van de gemeenten tot ver der gaande samenwerking op milieuge bied besloten. Niet alleen op het gebied van de voorlichting, maar ook op het gebied van bedrijfsinterne milieuzorg, geluid en natuur- en milieu-educatie. Voor de verlening van milieuvergun ningen is een aantal jaren geleden al een gewestelijke milieupool in het leven ge roepen. De Voorlichtingscampagne over che misch afval sluit aan op de landelijke campagne van het ministerie van mi lieu: de zogenoemde welles-nietes campagne. Er wordt dan ook gebruik gemaakt van de landelijke brochures. Wel zal elke brochure worden voorzien van een kaart met belangrijke gemeen telijke informatie. In de maand decem ber zullen ook weer de landelijke mi lieuspotjes op televisie worden uitge zonden. Het gelest Eemland sluit met een serie radiospotjes op deze tv-uit- zendingen aan. Tot slot vallen er ook nog leuke prijzen te winnen in de 'che misch afval wedstrijd'. Hiervoor moet wel in de week van 13 december naar de spots op Radio Utrecht worden geluis terd. Ook moeten de lokale kabelkrant en gemeentebladen in de gaten worden gehouden. BAARN Laanstraat 65 - 02154-15418 SOEST Burg.Grothestraat 7-02155-14488 Met uitzondering van het CDA lijkt nagenoeg de ganse gemeente raad van Soest bereid om terug te komen van het besluit om geen subsidie te verstrekken aan de voortzetting van het project voor Marokkaanse vrouwen in het In ternationaal Vrouwencentrum. Bij de begrotingsbehandeling - vorige maand - werd een motie van PvdA, Progressief Soest en D66, die 50.000 gulden vroegen, nog af gewezen. De raadscommissie Welzijn boog zich vorige week nog eens over de kwestie, na een brandbrief van de (adviescom missie Minderheden, die buitengewoon teleurgesteld was over het afblazen van het project. Dat heeft anderhalfjaar ge draaid en een positieve bijdrage gele verd aan het doorbreken van het isole ment van de Marokkaanse vrouwen, vindt de commissie. Juist nu de resulta ten zichtbaar worden zou voortzetting - nog tweeëneenhalf jaar - dringend no dig zijn. Namens de woningstichting Soest (WS) is aangifte gedaan van vernieling van lampen. In een flat aan de Haverweerd werden twee lampen beschadigd. Het zelfde gebeurde in een lift van een flat aan De Akkeren. De Marokkaanse gemeenschap is meestal tóch al zo moeilijk te bereiken, schrijft de commissie, en het project is heel belangrijk omdat het de vrouwen bereikt, en via de vrouwen is er een "in gang" naar de gezinnen en de mannen. De recente beslissing om voor het pro ject geen geld meer beschikbaar te stel len staat haaks op de uitgangspunten van het werkplan van de commissie Minderheden, die ook de gemeente raad onderschrijft, zoals commissie voorzitter Dik Stroband aanneemt. Geïsoleerde positie "Waar het om gaat is dat voorkomen moet worden dat allochtonen in een achterstandspositie blijven of terecht komen. Maatschappelijke participatie, het aanleren van de Nederlandse taal en verdere inburgering in de samenleving zijn van groot belang. Niet-ingrijpen op dit moment betekent dat over een aan tal jaren (opnieuw) geconstateerd zal moeten worden dat een grote groep Soester inwoners niet bereikt wordt en zich in een geïsoleerde positie bevindt." De commissie heeft daarom een drin gend beroep op de raad gedaan om de beslissing te heroverwegen, en liefst zo snel mogelijk, omdat de beroepskracht intussen noodgedwongen ontslag is Op vrijdagavond 12 november wordt het 10-jarig bestaan van de Derde Wereldgroep Soest afgeslo ten met een Afrikaanse markt in het Griftland College aan de Noorderweg. Om 20.00 uur zal de markt worden geopend door de voorzitter, Leidje Tomassen. Tijdens deze markt kan men kennis ma ken met een aantal kanten van de Afri kaanse cultuur. We worden regelmatig geconfronteerd met de grote ellende in dit enorme continent, waardoor we dreigen te vergeten dat er ook nog een ander, vrolijker en cultuurrijk Afrika bestaat. De bezoekers van de markt kunnen kennis maken met volkskunst als het beschilderen van kalabassen, het ma ken van maskers, haarvlechten en an dere dingen en niet te vergeten de Afri kaanse volksmuziek en volksdans. Dit muzikale deel wordt verzorgd door groep 'Fatala', genoemd naar een rivier in Guinee, het geboorteland van de lei der van de groep, Yacouba 'Bruno' Ca- mara. Door heel Europa trad de groep met succes op. Ook jongeren waren heel en thousiast. De kritieken uit Canada en de V.S. waar ook een toernee werd ge houden, waren bijzonder lovend, even als die uit Europa. Er wordt gespeeld op authentieke, handgemaakte instru menten als de djembé, canga, doum- doum en balafon. Ook gitaar en basgi taar worden gebruikt. Tijdens het op treden wordt uitleg over instrumenten en muziek gegeven. ln de pauze zijn er originele Afrikaanse hapjes verkrijgbaar. Aan een Afrikaan se theeceremonie kan men ook deelne men. In één van de vele kramen zijn stoffen te bewonderen die geverfd zijn volgens het Tie and Dye-systeem, waarbij delen van de stof worden sa mengeknoopt en afgebonden. Deze stoffen komen uit het, mede door de Derde Wereldgroep opgestarte vrou- wenprojekt 'Kali Mata Ki Jai' in Mwera (Tanzania). Het projekt draait nu zelf standig en met veel succes. Al met al belooft het een belangwek- 'Fatala' zorgt voor Afrikaanse volks muziek en dans. kende en vrolijke avond te worden die men niet mag missen. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de toegang is gratis. De avond is mede mogelijk gemaakt door bijdragen van Coberco Zuivel; Noordam BV Zoetermeer; Rabobank Soest; Schoeman Soest BV; W.W. Deelen BV; Verrips en van Rouwen daal BV; Tuin^Adviescentrum 't Vaar- derhoogt en het Griftland College. Het pleidooi van de Minderheden- commissie werd vorige week (in de raadscommissie Welzijn) nog eens on derstreept door Ivone van Wuijckhuij- se, voorzitter van het Internationaal Vrouwencentrum, die de politici erop wees dat het project moest doorgaan, omdat anders alle investeringen voor niets zijn geweest. De politiek bleek gevoelig voor deze ar gumenten. Ellen Spijk (WD) kwam dan ook met het voorstel om het "zin volle" project alsnog een kans te geven. Ze wilde alvast 20.000 gulden - voor één jaar - uit het verwachte overschot 1993 (op dit moment geschat op ca. 3 ton) nemen en over het geld voor de resterende anderhalfjaar bij de behan deling van het Welzijnsplan 1994 een besluit nemen. Procedure Spijks idee kreeg geen gunstig onthaal van Bart Krol (CDA), die vond dat de juiste procedure gevolgd moest wor den. Het toekennen van geldmiddelen kan niet "tussen de bedrijven door", al dus Krol, die ook meende dat er geen sprake was van een ordentelijke dek king. "Het staat nog helemaal niet vast hoe groot het overschot 1993 zal zijn, en we hebben net vier weken geleden een besluit genomen; daar moeten we niet nu al van terug komen." Wil Stekelenburg (PvdA) tilde daar niet zo zwaar aan. Ze wilde in elk geval de intentie uitspreken en het geld toe wijzen, om dat besluit dan formeel te bekrachtigen bij de vooijaarsnota. Ook Elske van Gorkum (Gemeentebelan gen) steunde het WD-voorstel. Wethouder Frans Kingma beloofde de kwestie in het College aanhangig te ma ken. Het ligt dus in de lijn der verwach tingen dat de raad in november het ver zoek van de commissie-Minderheden en het IVC alsnog honoreert. 'l! iJ.' •sidnK mciih:/1""' leukste negatief FOTO - VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917

Soester Courant | 1993 | | pagina 5