NTEN N iars ene zone DeK C0MEANDGETIT! hooijer deurdesign "De Klink" PROVAK COMPLETE nds Nieuw: Hooijer deur-design 'De Klink' WANDEL WANDEL Begrotingsdebat in Provinciale Staten wenskaarten met uw kerst nieuwjaar eigen foto illem Van Oosten fotoservice nieuws jie krant! ^HOOIJER^ Nieuwe expositie in Molendael f 'Award' voor Soester René Loman Chorus Line haalt 6e plaats bij Nederlands koorfestival WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT gewoon! **m7. jizeninde Huizenkrant. Complete showroom bij Provak Hooijer PAGINA 7 NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW De nieuwe showroom van Provak Hooijer te Soest met 150 verschillende deurkrukken voor elk interieur. O.a. Valli Valli, Ferraro, La Linea, Hewi. Kom vrijblijvend eens kijken, de koffie is klaar! Keramiek en schilderijen 8000 bloembollen de grond in bij Soest-Zuid Jeu-de-boulesbaan in Soestduinen 'Verkoper van het jaar' Psychometrie in Soester clubhuis Laat niets te Woonwensen over nt een week zonder minuut zonder lucht, ben we allemaal wel dat gevoel. Patiënten s op onverwachte rwijl mensen met I last van hebben, en met voorlichting, jr is veel geld nodig, t tevergeefs, een iw bijdrage. Geef aan giro 55055 of 120. ilaan 95 5 verdieping met een fraai uit- de begane grond. Indeling: n, bijkeuken, grote en kleine leruimte, toilet en entree. 22 itaande villa met c.v.-'gas, "ije tuin met tuinhuis en over legde tuin, een prachtig na- ibied op een steenworp af- directe nabijheid van winkels, lar vervoer. rmige living, moderne woon-/ ouwapparatuur, toilet en hal. tapkamers, badkamer, sepa- oop. 2e Verdieping: 2 ruime ïrgruimte. uitstekende staat van onder weg 80 «de villa met c.v.-gas en bijge- 3 lokatie grenzend aan weer- •irgebied. 2500 m2, heeft een vrij uitzicht weidevelden die de overgang wandelgebied, mum van rust en groen be- «ale autoverbindingen met on- it, Hilversum en Amsterdam, s: L-vormige living met open sn, toilet en grote hal met vide. slaapkamers, badkamer en ieping: grote bergzolder, v: multifunctioneel, oppervlak- t spouw- en dakisolatie. Provak Hooijer aan de Soester- bergsestraat heeft een belangrijke uitbreiding gerealiseerd. Achterin de zaak is een compleet nieuwe showroom ingericht, met een ge varieerd programma deurkruk ken. Deurkrukken zijn tegenwoordig zeer bepalend in een interieur. Bij Provak Hooijer kan men kiezen uit maar liefst 150 paar verschillende krukken. Voor iedere beurs is er genoeg keus. De showwanden van het bekende merk Valli Valli zijn van grote klasse. Hier vindt men echt de top op het gebied van deur(kruk)-design. De inrichting van deze afdeling wijkt geheel af van de bestaande winkelstijl bij Provak Hooijer. De vloer bestaat uit vier verschillende soorten fraai parket, waarmee de firma Ducro Parket haar "visitekaartje" heeft neergelegd. Het plafond, met zijn ononderbroken stro ken, is verzorgd door Brouwer Sys teembouw en de algehele afwerking Foto: Goos van der Wilt was in handen van Bouwbedrijf V.d. Hengel. Fles wijn Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van de nieuwe showroom krijgt elke klant in de maanden november en december - bij een redelijke aankoop - een fles wijn. Iedereen is dus welkom om te komen klinken op "De Klink" bij. Provak Hooijer aan de Soesterbergse- straat 4, tel. 26900. Provinciale Staten van Utrecht zijn vorige week gestart met de be spreking van de begroting voor 1993. Belangrijke thema's .in de bijdragen van de diverse partijen zijn: de woningbouw, de milieu handhaving, cultureel beleid, een leefbare omgeving, een efficiënt bestuur, sociale vernieuwing, mi grantenbeleid en werkgelegen heid. CDA De CD A-fractie blijft van mening dat, voor wat betreft de gewenste ruimtelij ke ontwikkeling in het stadsgewest Utrecht, een verkeerde weg is ingesla gen. Bouwen op de aangekondigde compacte wijze in Vleuten-De Meern is onjuist, aldus het CDA; een minder 'compacte', benadering kan meer mo gelijkheden bieden voor een hoog kwa litatieve stadsuitleg. De discussie over de "provincie nieuwe stijl" moet naar de mening van het CDA niet zozeer gaan om een herbe zinning op de gebiedsindeling, maar om de vaststelling: Wie doet welke taak het best. De vraag is wel: hoe dat proces van herordening van taken en bevoegdhe den in de richting van een provincie nieuwe stijl te versnellen? De CD A-fractie doet een voorstel om op dat terrein tot een doorbraak te komen. Die doorbraak zou kunnen zijn dat de provincie Utrecht financieel gaat bij dragen aan de exploitatie van een grote culturele voorziening als het Centraal Museum. Dat is van belang voor een evenwichtiger verdeling van culturele taken tussen stad en provincie. WD De rode draad in de WD-bijdrage is een warm pleidooi voor een dynamisch optreden van de provincie, vooral op het terrein van de bestuurlijke vernieu wing, woningbouw, werkgelegenheid en efficiënt bestuur. Zo vraagt de frak- tie aandacht voor een doelmatige pro vinciale werkorganisatie, geconcen treerd op kerntaken van de provincie. De provincie moet in het kader van de decentralisatie-aanpak zelf ook bereid zijn te decentraliseren naar gemeenten. Uitvoering van de woningbouwplan nen in het Zenderpark en Nieuwraven is voor de vyD essentieel, vanuit een oogpunt van volkshuisvesting (3500 woningen) en werkgelegenheid (5200 arbeidsplaatsen). De fractie meent dat de nieuwbouw in Midden-Utrecht stag neert vanwege bestuurlijke onwil van minister Alders (VROM) en de onbe taalbaarheid van de geplande bebou wing van het kassengebied van Vleu ten-De Meern. De partij pleit voorts voor bestuur op hoofdlijnen, met een daarop toegespitst apparaat. Bij motie vraagt de VVD om een taakstellende beperking van de personeelsomvang van 2,5%. Belangrijk voor de WD is verder ook: extra geld voor wegen, meer beleid dat gericht is op het zelf standig kunnen blijven van ouderen en meer geld ter versterking van de Utrechtse economie. D66 D66 vindt dat de omvangrijke woning bouw, die bijvoorbeeld rond de stad Utrecht is gepland, geen steenklomp moet worden; de woningen moeten worden omgeven door groen, met daar bij recreatievoorzieningen als surfplas- Volledig in eigen lab. afgewerkt, hierdoor vele extra mogelijkhe den. Zoals: eigen tekst mogelijk, kleurneg. zwart/wit afdrukken, snelle levering, vierkant formaat anders dan anderen, mat of glans. prijzen met standaard tekst: 1-50 f 1.10 p./st. 50-100 100-500 500-meer incl. enveloppen prijzen met eigen tekst: tekst zetten litho: f 50,00 100-500 f 0,80 p./st. 500-meer f 0,70 p./st. incl. enveloppen f 0,95 p./st f 0,80 p./st f 0,70 p./st. P*ttl gefC?rsM l# I994 «run Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 sen, tennis- en atletiekbanen. Voor dit doel wil de partij een apart provinciaal fonds in het leven roepen. Zij consta teert dat het provinciaal milieufonds, dat op instigatie van D66 is gevormd, geleid heeft tot intensivering van het milieu-beleid. D66 wil nu een milieuda tabank, onder meer om het milieuren dement te kunnen berekenen en beter te kunnen controleren. Zonder hand having is milieubeleid ongeloofwaar dig; D66 pleit voor een forse inhaalslag op dit terrein, mét het benodigde geld. De (moderne) beeldende kunst in de provincie zou een extra stimulans moe ten krijgen door een Beeldende Kunst Route te initiëren. De route zou, via fiets- en wandelpaden, moeten leiden langs kunstwerken in alle gemeenten in de provincie. Partij van de Arbeid Solidariteit is het sleutelbegrip in de PvdA-bijdrage. De fractie vindt dat de provincie aktief moet zijn bij de oplos sing van de woningnood in vooral het stadsgewest Utrecht, bij de aanpak van de werkloosheid, bij de aanpak van knelpunten in het verkeer en bij de op vang van asielzoekers. Andere actie punten zijn: waterbesparing, voldoen de groen in de stedelijke omgeving, ex tra geld voor milieuhandhaving en het tegengaan van afkalving van de waar devolle legakkers iri Vinkeveen en het Vecht- en Plassengebied. In het kader van de sociale vernieuwing vraagt de partij geld voor de aanpak van criminele drugsverslaafden in de Utrechtse regio. Extra geld moet er vol gens de PvdA ook naar jeugdhulpverle ning en naar culturele projecten voor jongeren. Tenslotte vraagt de fractie aandacht voor de wachtlijsten in de verpleeghui zen en voor een goede ouderenzorg, óók voor migranten. De PvdA prijst Gedeputeerde Staten voor de gezonde financiële huishouding van de provin cie. Groen Links Groen Links is van mening dat Provin ciale Staten vanuit hun eigen bestuurlij ke rol krachtiger uitvoering moeten ge ven aan integratie van verkokerd be stuur en medebewind. Vooral op het terrein van mobiliteitsbeheersing, ver gunningverlening en handhaving moet de provincie zich meer profileren en impasses doorbreken. De partij wil dat er geld voor dit doel beschikbaar komt. Kleurrijk Nederland of Vreemdeling genhaat: de keuze is aan ons allen, aldus Groen Links. De fractie oppert het idee om een prijsvraag voor scholen uit te schrijven, voor het beste idee om discri minatie onder jongeren aan te pakken. Groen Links pleit ook voor een finan cieel experiment, om te voorkomen dat er bij grote nieuwebouwlokaties te wei nig aandacht is voor de positie van mi granten of er zogenaamde witte wijken kunnen ontstaan. GPV/RPF De GPV en RPF-fractie pleit voor een krachtig middenbestuur, dat kwaliteit van bestuur stelt boven kwantiteit. Het gaat er volgens de fractie niet om dat de provincie zoveel mogelijk doet, maar zij moet doen, waar zij goed in is. Wat ge meenten beter kunnen, moet de provin cie aan de gemeenten overlaten. De provincie moet gemeenten stimuleren op het gebied van de sociale vernieu wing; dat kan onder meer door bij ge meenten aan te dringen op medewer king met betrekking tot het spreidings- beleid voor allochtonen, aldus GPV/RPF. SGP De SGP-fractie bepleit een overheids- beleid^in gehoorzaamheid aan Gods Woord en Wet. De partij houdt een pleidooi voor handhaving van de zon dagsrust en strenge bestrijding van de criminaliteit door inzet van meer poli tie. De fractie dringt aan op versobering van het provinciaal apparaat, om las tenverzwaring voor de burger te voor komen. De SGP wil laten nagaan of de energietarieven omlaag kunnen. Voor het bejaardenbeleid wil deze statenfrac tie voldoende geld beschikbaar hou den. Soesterbergsestraat 4 3768 EH Soest Telefoon 02155-26900 Van 8 november t/m 20 december 1993 is er weer een tentoonstelling in medisch centrum Molendael - Soest. In de vitrine is keramiek te zien van Carla Schrieken en Rinze v.d. Berg; aan de muren schilderij en van Lies Stobbe-Bark. De kun stenaars komen uit Goor. Carla Schriéken, (1942) is sinds 25 jaar werkzaam met klei. In diverse cursus sen en workshops heeft zij de diverse technieken leren kennen. In het begin werden de werkstukken veel gegla zuurd en gedecoreerd. Er wordt ên werd alleen met de hand gevormd. De laatste jaren houdt zij zich, samen met Rinze v.d. Berg (1919) bezig met primi tieve stook- en bakmethoden, o.a. geïn spireerd door de primitieve manier van stoken zoals men dat vooral in Afrika doet. In het bijzonder de roodbakkende klei leent zich daar goed voor, maar de resultaten met witte klei zijn ook heel boeiend. Beide kunstenaars worden veel gevraagd voor exposities. Lies Stobbe besloot acht jaar geleden om wat teken- en schildermateriaal mee te nemen op vakantie. Met een aquarelblokje van bescheiden afme ting, de aquareldoos van haardochter, een paar penselen en niet te vergeten een boek uit de bibliotheek over aqua relleren, trok ze naar Haamstede. Van af dat moment was ze verknocht aan de ze kunstuiting. Waar dat precies van daan komt weet ze niet. "Misschien is het de lichtheid, het zonnige, het onge- dwongene dat mij aanspreekt. Daarbij is het de natuur die me inspireert." Het zijn voornamelijk landschappen die zij schildert. De indrukken, die ze opdoet tijdens wandelingen, probeert ze vast te houden om ze daarna thuis te vangen in aquarel, vaak niet schetsen of foto's als Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Speciale aandacht iedere donderdagmorgen, ca. 09.45 uur: laatste VW-nieuws (info, ideeën) op Radio Soest; Natuurpad op militair oefenterrein De Stompert, bij Soesterberg (witte paaltjes): routekaartjes en beschrijving van natuur en landschap bij de VW, f 1,-; drie beschreven wandelroutes (met paaltjes aangegeven) door een van de Soester natuurgebieden, f 1,75. Theater-info (bij de VW te reserveren): vrijdag 12 november, Nicolaaskerk, Baarn: jubileumconcert 95 jaar Ch. Oratoriumvereniging; kaarten f 20,-en f 17,50. vanaf 15-maart 1994: musical "Cyra- no" in Carré, Amsterdam. in november: musical "Bubbling Brown Sugar" in Luxor, Rotterdam, en Cultureel centrum, Amstelveen. elke zondagmiddag t/m 26 decem ber: "The Great American Songbook", St. Olofskapel, Amsterdam. 17 t/m 21 november Ahoy Rotter dam; 23 t/m 28 november Eindhoven; 1 t/m 6 december MECC Maastricht; 8 t/m 19 december RAI Amsterdam: Holiday on Ice. 20 november: Taptoe Utrecht, Jaar beurshal. 25 t/m 28 november: Jumping In- door Maastricht, MECC. 1 t/m 8 december, Congresgebouw Den Haag: Walt Disney on Ice. december (o.a. Apeldoorn, Arnhem, Zwolle): "The Young Christmas" o.l.v. Tom Parker. 17 t/m 28 december Congresgebouw en 18 januari t/m 6 februari Carré: mu sical "Porgy and Bess". 26 december Vredenburg Utrecht: Deep River Quartet. 16 december t/m 2 januari, Carré Wereld Kerstcircus. 1 t/m 6 februari Congresgebouw Den Haag en 11 t/m 20 februari Carré Am sterdam: thriller-musical "Sweeney Todd". VW/ANWB-winkel Pieterpad, Zuiderzeepad, Heuvelrug pad en div. andere gidsen over Lange Afstandswandelpaden in Nederland, met uitgebreide routebeschrijving en informatie over natuur en landschap, overnachtingsmogelijkheden, v.a. f 18,90; Er-Op-Uit: NS-dagtochten, tips, evenementenkalender, f 4,50; ANWB-reisgidsen (buitenland, Zee land, Amsterdam, Zuid-Limburg); lan delijke fietsroutes (setje kaarten boekje, Noord- of Zuid-Nederland, f 29,50; setje 20 kaarten Nederland f 22,50; ANWB-autoroutes f 3,50 en f 4,95. geheugensteuntje. Natuurgebieden hebben haar speciale voorkeur: het Wad, het IJsselmeer en dicht bij huis het Haaksbergerveen. Ook in Frankrijk schildert ze graag. De laatste tijd gebruikt ze niet alleen aquarelpapier, maar experimenteert ze ook met zout en inkt in haar schilderij en. De afgelopen jaren heeft zij les ge had van o.a. Pieter van Veen, Wim Bij kerk, Fred Bakker en Paul Tieke. Na verloop van tijd is zij zelf les gaan geven en ze doet dat al weer een aantal jaren met veel plezier. Haar manier van wer ken wijkt enigszins af van wat gebruike lijk is bij cursussen: ze schildert het hele aquarel voor en leert daarbij verschil lende technieken aan. "Dat is niet nieuw, de oude meesters leerden het zo hun leerlingen en ik leerde het weer van Wim Bijkerk. Het voordeel is dat de cursisten zien hoe een aquarel ont staat." Verzorging van zachte contactlenzen ALL-IN-ONE-vloeistof Speciaal geschikt voor dragers van wegwerplenzen en 'gelegenheidsdragers'. NU GROTE TESTAKTIE BIJ: brilcentrum j.s. nota van weedestraat 87 3761 cd soest tel. 02155-17120 Probeer COMPLETE voor een aantrekkelijke Herfst is de tijd om bollen te planten. Ook de afdeling Groenbeheer van de gemeente Soest doet daar aan mee. In het groen rondom het nieuwe bussta tion Soest-Zuid 'verdwijnen' de ko mende weken 8000 bollen. Ook op an dere plaatsen in Soest gaan tienduizen den bollen de grond in. Om te voorkomen dat de bollen ieder jaar weer moeten worden opgegraven zijn soorten gekozen die geschikt zijn voor verwildering, zoals bosanemonen, wilde hyacinthen en botanische crocus- sen. Deze vermeerderen zichzelf in de grond en zijn niet gevoelig voor vorst. Zo heeft men jaren plezier van deze kleurige en vooral vroege bloeiers. Onlangs heeft de afdeling Groenbeheer van de gemeente Soest op verzoek van bewoners een jeu-de-boulesbaantje aangelegd in Soestduinen. De bewo nersvereniging Soestduinen had de ge meente gevraagd om zo'n baan omdat dit het onderling kontakt tussen de be woners kan bevorderen. De gemeente heeft het verzoek nu gehonoreerd. Aan het begin van de Schapendrift was vol doende ruimte. De Schapendrift wordt vaak gebruikt als beginpunt voor éen boswandeling. Mensen die voor of na de boswandeling gebruik willen maken van de baan kun nen dat doen, want hij is bedoeld voor openbaar gebruik. Men hoeft dus geen lid te zijn van een vereniging om er te kunnen spelen. Als er (te) veel spelers zijn zullen zij on derling afspraken moeten maken. De gemeente heeft er overigens alle ver trouwen in dat dit in goed overleg zal gebeuren en hoopt dat de baan intensief gebruikt zal gaan worden. Informatie bij de afdeling Groenbeheer van de gemeente Soest, tel. 93647. t-iSflraïïi Foto: Goos van der Wilt. De 25-jarige René Loman uit Soest is onlangs uitgeroepen tot "verkoper van het jaar". De titel werd hem verleend tijdens de "Dag van de verkoper" voor de bruin- en witgoed-branche. Sinds 1 november is René, die aan de Amnestylaan in Soest woont, in het ge lukkige bezit van een echte "Award", een gestileerde hand met de duim om hoog. Bovendien ontving hij een geld prijs van 1000 gulden, terwijl hij voor zijn nominatie al een bedrag van 250 gulden had mogen incasseren. René werkt al ruim vier jaar bij de firma Combi Strik in Hilversum, waar hij zich heeft bekwaamd als verkoper in de "bruingoed"-sector (audio, video, foto, etc.), naast het "witgoed" (koelkasten, wasmachines, etc.). Hij heeft de prijs o.a. gekregen voor zijn inventiviteit en klantgerichte optreden, zoals het orga niseren van speciale* video-demonstra ties. De Dag van de verkoper was georgani seerd door de branche-organisatie op dit gebied, waarbij de vakgenoten aller lei informatie werd aangeboden over verkooptechnieken. De verkiezing tot "verkoper van het jaar" was daarvan een onderdeel. René is uiteraard blij met zijn "onderscheiding" en met de bedrag, al geeft hij eerlijk toe dat hij het geld eigenlijk al heeft uitgegeven. Aan zijn motor-hobby. Tijdens het Nederlands Koorfesti val in Rotterdam is Chorus Line uit Soest op een zeer verdienstelij ke zesde plaats geëindigd. In totaal namen dertien koren deel aan het festival. Vorig jaar werd Chorus Line derde. Toch was dirigent Paul-Michèl Tijssen over het optreden van dit jaar meer te spreken dan over dat van vorig jaar. Het feit dat de jury een Amerikaanse uit spraak prefereerde boven de door het koor èxtra goed geoefende Engelse uit spraak, kwam als een koude douche. De eerste prijs ging verdiend naar het 17 man sterke Close-Up uit Alkmaar. Het festival wordt jaarlijks georgani seerd door de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland en vond plaats in De Doe len. Chorus Line nam het in de catego rie 'lichte muziek' op tegen maar liefst twaalf andere koren. Ook voor klassie ke koren en kinderkoren waren wed strijden. Elk koor wordt beoordeeld op In het gebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg wordt op woensdag 17 november een avond met psycho metrie gehouden. De bijeenkomst is ge organiseerd door PASO en wordt gege ven door S. Bakker. De aanvang is om 20.00 uur. De zaal gaat een half uur daarvoor open. Niet- leden moeten 6,50 gulden entree beta len. onder meer zuiverheid, uitspraak, arti culatie, ritme en originaliteit. Om de deelnemers met elkaar te kun nen vergelijken stond één verplicht werk op het programma: "Our love is here to stay" van Gershwin. Chorus Li ne koos daarnaast zelf voor "Man in the Mirror" van Michael Jackson en "Bo- hemian Rhapsody" van Queen. De jury was verheugd over het feit dat de popmuziek doordrong tot het koor festival. Zij meende echter dat de uit voering van juist deze nummers wel stipt volgens het origineel moet zijn, omdat iedereen dit goed kent. Chorus Line haalde zich hier dus nogal wat moeilijkheden op de hals, maar was zich terdege bewust van het feit dat deze "meezingers" extra zwaar zouden wor den beoordeeld. Voor de uitvoering van Michael Jack- son's tophit nam Paul-Michèl Tijssen daarom het zekere voor het onzekere en maakte het nummer zelf geschikt voor een vijfstemmige uitvoering. Daardoor gaf de dirigent weliswaar een eigen interpretatie aan het nummer, maar bleef het karakter van de popsong geheel behouden. De beloning voor het vele werk kwam echter niet alleen van de jury, maar ook van het publiek. Dat liet na afloop van het festival luidkeels "Man in the Mir ror" door de gangen van De Doelen klinken. Voor een koor was er nauwe lijks een mooiere beloning denkbaar. Inmiddels zijn de repetities voor aanko mende concerten én voor het festival van volgend jaar in volle gang. Overi gens is er bij Chorus Line nog plaats voor enkele bassen, tenoren en hoge so pranen. Hap in een lekker vers broodje met zo'n sappige hamburger d'r tussen. Er\ tap zo'n kloeke beker fris bruisende PEPSI. Samen voor iets meer dan 2 dollar. (Voor u slechts 3.95.) Come and get it. folks! In het cosy restaurant van Nijhof. NU HO Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246.

Soester Courant | 1993 | | pagina 7