KOLBERT GRATIS wspcr MET HET OOG OP UW BRIL. Vee [HANDEL WANDETIli Sinterklaas gaat in Soest altijd eerst even langs bij Van Rouwendaal NOVEMBER AKTIE GROTE MERKEN NU KLEINE PRIJZEN KOSTUUM 200,- KORTING CN en VAD gaan fuser« Rabobank richt spot op alle relaties uit Midden- en Kleinbedrijf 1 Konin dan d< gratis oogdrukmeting Wildschut Optiek Geen eigen risico meer bij Autoschade Dik Bos in Baarn Wijhc blijver onze': OOK DINERS LA CARTi d'Oude Enghe WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT pagina WOENSDAG Al 55 jaar 'kleedkamer van de Sint' Bromfietser (16) per ambulance naar ziekenhuis Gestolen auto's in Amersfoort en Soest gevonden BIJ AANKOOP VAN: PANTALON NAAR KEUZE BIJ AANKOOP VAN: MODE Ook voor uw Agressie De kracht van de reclame ligt in de herhaling Vanaf mei 1994: Midnet-Groep Winnende nummers voor steengrills bij Super van Doorn 'Disco Bounce' bij winkels Overhees 50Jaa gaf U c Geluidsapparatuur en telefoon uit auto's gestolen Wie wat te zeggen heet doet dat in de Soester Courant In d'Oude Enghe 'Gaat het goed met mijn bedrijf?' A J RABO-CONJUNCTUURINDICATOR Herman ei Sinterklaas is weer in het land en aanstaande zaterdag komt hij ook naar Soest. Vanaf dat moment krijgt de grote kindervriend het weer bijzonder druk met bezoek jes aan alle lieve mensen (en voor al de kinderen natuurlijk). Het worden hectische dagen voor de oude bisschop, maar gelukkig kan hij in Soest rekenen op een ver trouwd "steunpunt", de familie Van Rouwendaal aan de Konin- ginnelaan. Al 55 jaar zorgen de Van Rouwendaals ervoor dat de Sint er piekfijn uitziet. In de "kleedkamer" achter de Koningin- nelaan 11 beschikt hij over alle facilitei ten die hij tijdens zijn oponthoud in Soest nodig mocht hebben. De rekken hangen vol met tabberds en al die ande re prachtige kledingstukken waarmee de Sint zijn bisschoppelijke leden pleegt te bedekken, en ook de Zwarte Pieten kunnen beschikken over een complete garderobe. De Van Rouwendaals en hun "aan hang" zijn er - onder aanvoering van moeder Van Rouwendaal - eigenlijk het héle jaar druk mee, maar vanaf au gustus doen ze er altijd nog een schepje bovenop en de laatste weken vóór het grote feest is het soms een compleet gekkenhuis, zegt Piet van Rouwendaal. Dat is in de loop van 55 jaar alleen maar toegenomen. "Vader begon destijds met twee Sin- terklaaspakken: één voor hemzelf, het andere verhuurde hij. Vanaf die tijd is het voortdurend uitgebouwd en er is van alles bij gekomen. Sinds jaar en dag verzorgen wij ook de intocht van de Sint, niet alleen in Soest, maar ook in andere plaatsen." De Sint is bij Van Rouwendaal zo'n beetje "kind"-aan-huis en het onderko men aan de Koninginnelaan gebruiken hij en zijn Zwarte Pieten dan ook graag als "uitvalsbasis" voor alle grote en klei ne evenementen rondom zijn verjaar dagsfeest. Ook veel particulieren ma ken daar graag een afspraak voor een bezoekje aan huis, waarbij ze erop mo gen rekenen dat Sint en zijn gevolg er piekfijn uitzien. "We gebruiken goede spullen en de collectie wordt elk jaar grotendeels vernieuwd," aldus Piet van Rouwendaal. Waardigheid De Sint wordt bij Van Rouwendaal als het ware "gemaakt". Hij gaat er niet vandaan zonder zorgvuldig verzorgd te zijn, en krijgt van de Sint-experts ook nog allerlei aanwijzingen mee die elk bezoek tot een succes kunnen maken. "Oude, ervaren Sinten hoeven we niks wijs te maken, die kennen de waardig heid van hun functie, maar jongere Sin ten leren we een beetje in te leven in hun rol. Van verhalen over dronken Sin terklaas-studenten zul je bij ons niets horen." De Van Rouwendaals zorgen ervoor dat Sint en zijn Pieten er niet alleen tip top uitzien als ze op stap gaan, maar ook dat het een plezierig klusje is. Daarvoor gebruiken ze bijvoorbeeld speciale schmink, die niet slecht is voor de huid en makkelijk te verwijderen. Vooral moeder Van steekt veel tijd en energie in het schoonhouden van de kleding. Ze is in deze periode altijd bezig met was sen, naaien en strijken. Het Sinterklaas-vak is een serieuze zaak, en zo wordt het bij Van Rouwen daal ook aangepakt. De goedheiligman stelt hoge eisen aan zijn uitmonstering, en dat is geen enkel probleem. Als hof leveranciers hebben ze zelfs een spe ciaal kostuum - het "AA-pak" - voor als de Sint ten paleize op bezoek gaat. Toen de prinsjes nog klein waren heb ben ze heel wat keertjes in Van Rou wendaals Pietenpakken meegeholpen. Topdagen Van een afnemende populariteit van de Sint is bij Van Rouwendaal nog hele maal niets te merken. De agenda loopt al vanaf augustus vol. Absolute topda gen zijn altijd de zaterdag vóór de week van 5 december, als veel bedrijven het feest vieren (dit jaar 27 november), en natuurlijk de verjaardag van de Sint zelf. Ook de avonden in die periode zijn dan zeer gevuld. Bij Van Rouwendaal kunnen ze dat goed aan: als het moet zetten ze minstens 35 Sinterklazen vol ledig in het pak en zeker 135 Pieten! En de laatste jaren bestelt Sinterklaas ook in Spanje zelf - voor de "overwinteraars daar" - zijn kostuums in Soest. De verzorging van de Sint is geen sine cure als men bedenkt dat zijn uitmon stering wel een paar centen kost. De meeste mantels zijn doorweven met goudbrokaat, om maar wat te noemen. "Een baard- en pruikstel - bij ons altijd van echt buffelhaar en handgeknoopt - kost in de aanschaf al bijna 1000 gul den. Nee, we werken niet met watten of andere troep..." aldus Piet van Rou wendaal. Ook de Kerstman, de Paas haas en allerlei andere dieren-figuren - ijsberen, olifanten, kamelen en zelfs spinnen - zijn bij Van Rouwendaal trouwens kind-aan-huis. Agenda van de Sint Bij Van Rouwendaal innen ze ook het "kleedgeld" van de Goedheiligman (f 120,- voor een complete Sint met één Piet, f 150,- met twee Pieten), inclusief grimeren en afschminken. Bovendien regelen ze ook de agenda van de Sint, Piet van Rouwendaal showt de garde robe van Sinterklaas. zodat zij ervoor zorgen dat hij voor f 37,50 op huisbezoek komt, altijd in gezelschap van twee Pieten. Sommige Sinten doen dat intyssen al jaren en kennen de gezinnen waar ze komen zo goed, dat er nauwelijks nog "gehei men" bestaan... Wie nog een afspraak wil maken voor zo'n huisbezoek kan de volgende num mers in Soest bellen: 12882, of 17390, of 22292. Met een pijnlijke stuit en verder onbe kend letsel is een zestien-jarige jonge man uit Soest ter observatie opgeno men in Medisch Centrum Molendael in Baarn. Dat gebeurde vrijdag na een on geval op de kruising van de Klein En- gendaalweg en de Koningsweg. De bromfietser had geen voorrang ge kregen van een 28-jarige-Baarnse auto mobiliste. Zij had de Soester over het hoofd gezien, toen ze de Koningsweg wilde oprijden. Ze reed tegen de rechter zijde van de bromfiets aan. Twee auto's, die begin november vanaf het Kerkplein werden gestolen, zijn te ruggevonden. Eén wagen stond on langs achter De Pil aan de Koninginne laan en de andere auto werd aangetrof fen op een parkeerplaats aan de Lelie straat in Amersfoort. De wagens zijn in middels aan de eigenaren, onder wie een 39-jarige vrouw uit Soest, terugge ven. Van de autodieven ontbreekt ieder spoor. •f ZUIDPROMENADE 12 3768 EM SOEST TELEFOON 02155-23530 Bij Wildschut is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Wildschut kunt u reken en op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd vooru, adviseert umet smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. ©GROOTSTE COLLECTIE BIJ: j ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Ondanks steeds duurdere repara ties, een toenemend aantal auto diefstallen en hogere schadeclaims heeft FBTO de afgelopen vijf jaar de basispremie voor autoverzeke ringen niet verhoogd. Zelfs de in flatie is nooit doorberekend. Per 1 november is de FBTO echter ge noodzaakt een aantal premiewijzigin gen door te voeren. Hoe hoog de pre miestijging precies is hangt o.a. af van de verzekeringsvorm en de regio waarin u woont. Per 1 november geldt in principe een ei gen risico van f 300,- (voor verzeker den tot 23 jaar geldt een eigen risico van f 500,-). In principe, omdat u zich die uitgave bij schade kunt besparen wan neer uw auto wordt hersteld bij een door FBTO geselecteerd schadebedrijf. Autoschade Dik Bos, te Baarn, is zo'n Lijkbleek kwam-ie thuis, m'n inmid dels 15-jarige zoon, na een bio scoopbezoek. "Kind, wat is er gebeurd?" vroeg de ze bezorgde moeder. Hij zei niks, maar plofte op de bank. Toen ik wat te drinken had gehaald, ging ik naast hem zitten, m'n arm om z'n schouders en wachtte zo af wat hij te vertellen had. "Zó erg mam," begon hij. "Politie erbij en de ziekenauto en een hoop mensen!" Dat leek mij ook erg. "Hoe begon het?" vroeg ik. "Heb je de film wel gezien?". "Ja, de film was gaaf. Alleen kwa men die klojo's binnen, met bier! Eerst zaten ze lol te trappen, daarna echt te klieren. We zeiden er wat van. Toen vette bekken. Nou ja, na de film, toen iedereen buiten was, werd het knokken. Ik kreeg een trap tegen m'n schenen... Even kijken... Get- ver, een blauwe plek... Maar die ene zuiplap kon z'n evenwicht niet hou den en klapte op een rij brommers. Het hele zootje omver. En hij bleef liggen. Vandaar dus." Hij begon te grinniken. "Eigenlijk heb ik twee spannende films gezien," zei hij, en z'n kleur werd ook weer normaler. "Kind toch," zei ik. "Ik ben blij datje het nog zo laconiek opneemt. En bo vendien weetje nu dat drank agres sief kan maken." "Zo, nou ga ik nog even wat aan m'n huiswerk dóen," zei hij, overschake lend op de gewone gang van zaken. "En bier? daar begin ik toch nog maar even niet aan. Weer wat ge leerd!" Mooi toch, hè? Mini Matig bedrijf. In dat geval betaalt u geen eigen risico van f 300,-. U kunt er zeker van zijn dat uw auto bij schade goed en vak kundig gerepareerd wordt. Bovendien heeft u twee jaar garantie op de uitge voerde reparatie. U bent niet verplicht uw auto bij één van deze bedrijven te laten herstellen. Maar het bespaart u wel f 300,-. Bo vendien heeft u recht op een gratis ver vangende auto gedurende de reparatie- periode. Niet alleen FBTO-verzekerden maar iedereen kan in de actieperiode van 19 tot en met 27 november de autoruiten gratis bij Dik Bos laten graveren. Belt u wel even van te voren om een afspraak te maken, tel. 02154-14040. Behalve bij FBTO is Autoschade Dik Bos te Baarn ook aangesloten bij Schadega- rant, Topherstel en een groot aantal an dere verzekeraars. Ook hier zijn ver schillende voordelen, zoals gratis ver vangend vervoer bij schadeherstel. Vraag informatie bij uw verzekerings tussenpersoon en Autoschade Dik Bos. De personenvervoerbednjven N.V. Verenigde Autobusdiensten gevestigd te Apeldoorn en IN. Vervoermaatschappij Centraal Ne derland, gevestigd te Utrecht, zul len na afronding van de benodigde procedures per 29 mei 1994 fuse ren. Deze fusie maakt onderdeel uit van een herindeling van streek- vervoerbedrijven in de Randstad. Na voltooiing van deze herindeling zul len in de Randstad drie, in plaats van de huidige vijf personenvervoerbedrijven actief zijn: Midnet, NZH en Westne- derland/ZWN. De Midnet-groep zal worden aangestuurd vanuit het hoofd kantoor, dat najaar 1994 in Amersfoort zal worden gevestigd. De directie be staat uit de huidige directeuren van VAD en Centraal Nederland, de heer J Bijkerk en de heer mr. S.D. Renzema. De nieuwe combinatie bestaat uit Cen traal Nederland - regio Oost, de vesti ging Nieuwegein van Westnederland (inclusief de sneltram) en het totale VAD-bedrijf. Regio West van Centraal Nederland gaat over naar de NZH. De Midnet-groep zal uit zes zogenaam de 'business-units' bestaan. Het open baar vervoer wordt onderverdeeld in drie units, met regiokantoren in Apel- Afgelopen maandag zijn bij Super van Doorn de winnende nummers bekend gemaakt van de bonnen die recht geven op een van de 15 luxe steengrills. De nummers zijn: 131, 152, 214, 250, 318, 323, 425, 496, 720, 766, 801, 809, 850, 919 en 985. De steengrills kunnen worden opgehaald bij de slage rij-afdeling van Super van Doorn, Wiardi Beckmanstraat 491. Tussen 13.00 en 16.00 uur staat woens dag 24 november een zogenoemde 'Disco Bounce' in winkelcentrum Overhees. Dat is een overdekt spring kussen met een diameter van vijf meter, waarin discomuziek wordt gedraaid en felle lampen reageren op de muziek. Drie dagen later worden de festiviteiten rond het tien-jarig bestaan van het win kelcentrum afgesloten met een loopor kest van Jerry Steyger. Een promotie team van de ondernemers deelt vlag getjes en ballonnen uit aan het winke lende publiek. Een en ander vindt za terdag 27 november plaats van 11.00 tot 15.00 yur. doorn, Hilversum en Zeist. biedsindeling sluiten deze 0vt goed aan op de (in oprichting vervoerregio's. Het totale opec vervoer zal worden uitgevoerd de naam Midnet. Naast de openbaar vervoer units t Midnet-groep bestaan uit: Midnet-Tax, de taxi-unit; hjc maken de huidige dochteronderni- gen Scheldetax en Gooitax deel^ Midnet-Tours, de toer-unit, mf volgende dochterondernemingen: VAD-Tours, KOVO, Bangma, Tours en Bolderman; en Midnet-Techniek, het techr bedrijf dat o.a. verantwoordelijk fc, het onderhoud van de eigen busse- ook contracten met derden on; houdt. Overigens zal nog bekeken worde de huidige handelsnamen, zoals Bolderman, KOVO en Bangma, handhaafd zullen blijven. Sociale gevolgen De fusie tussen VAD en Centraal: derland zal geen gevolgen hebbeni de werkgelegenheid van het directt voerend personeel. Doordat beide dernemingen deel uitmaken van VSN-concern, zijn er nauwelijks, schillen in arbeidsvoorwaarden voorzover er verschillen zijn, zijnd zeker overbrugbaar. Door de saa voeging van de twee hoofdkantorer één relatief klein hoofdkantoor za fusie voor het kantoorpersoneel een verschuiving van arbeidsplaat veroorzaken. Door herplaatsing bini het nieuwe bedrijf en binnen: VSN-concern zal dit niet tot gedw gen ontslagen leiden. In de nacht van dinsdag op woensi zijn twee auto's opengebroken. Opi Wollegras raakte een 24-jarige Soes, daardoor een radio en zonnebril kwijt. Twee geluidsboxen werden t een auto gestolen, die op het Minstoi pad stond geparkeerd. Op de Ol Raadhuisstraat was dinsdagmiddag een ruitje van een auto ingeslagen. 1 54-jarige eigenaar uit Laren ontdel dat een half uur, nadat hij de wagen k verlaten. Hij merkte bovendien dat dader de autotelefoon had meegen Naast het "TEGELEN*. heeft onze keuken zich in de loop der tijd gemanifesteerd als een verrassend goede ervaring dus niets staat u in de weg voor een ruime keuze uit onze kaart tevens geschikt voor partijen tot 70 personen BAR BETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest Tel.: 02155-13331 Onder het motto 'Gaat het goed met mijn bedrijf?' organiseerde Rabobank Soest een informatiebijeenkomst voor een groep van ruim 70 ondernemers en accountants uit het MKB. Deze bij eenkomst vond 8 november jl. plaats in de Rembrandtzaal van hotel 'Het Witte Huis' te Soest. Drs. K. Horden hield een levendige voordracht. Horden is directeur van Bureau Kees Horden, training en advi sering in financieel management, te Schoonrewoerd, en wetenschappelijk medewerker aan de Economische Fa culteit van de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Hij doceert voor het NIVRA en de Nederlandse Federatie van Belastingadviseurs. Als eerste thema presenteerde hij de nieuwe uitgave van de inmiddels welbe kende brochure 'Cijfers en Trends'. In deze jaarlijkse publikatie wordt de Ne derlandse economie besproken op na tionaal, sector- en brancheniveau. In totaal zijn 75 branches onder de loep genomen. Het accent ligt daarbij op het MKB. Per branche worden resultaten van het afgelopen jaar, de verwachtin gen voor de nabije toekomst en de trends besproken. De afgelopen periode werd volgens de Rabobank gekenmerkt door stagnatie van bedrijfsinvesteringen, afname van de exportgroei en stabilisatie van de consumptieve bestedingen. Hierdoor nam de omzet van bedrijven af, werd de winstmarge kleiner en nam het aantal faillissementen toe. Dankzij het economisch herstel wordt 1994 een beter jaar dan 1993, aldus de Rabobank. Duidelijke trend is, dat het Nederlandse bedrijfsleven in toene mende mate moet ondernemen in een internationale omgeving. Om (inter nationaal te kunnen concurreren is het Voorlopende indicator Conjunctuurindicator '75 76 77 78 79 '80 '81 VW'SVSS V'90 V'K'm'W Sffgrotp Economisch Onderzoek Rtkobank Nederland (0S/08/f3) Rabobank 13 noodzakelijk, dat bedrijven kennis-in tensieve produkten en diensten aanbie den tegen een gunstige prijs. Samen werking kan hierbij een belangrijke rol spelen. Tijdens de bespreking van het tweede thema, 'Economische ontwikkelingen en financieel management MKB', nam Horden de financiële analyse onder de loep. Hierbij kwamen onder meer vra gen aan de orde als: "Op welke manier beoordeelt de bank de kredietwaardig heid van een onderneming?" en "Hoe leest de bank een balans en verlies- en winstrekening?" Uiteraard kwamen hierbij begrippen als solvabiliteit, liqui diteit en rentabiliteit aan de orde. 'Cijfers en trends' Na afloop van de presentaties werden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld om in een informele sfeer diverse informatie-stands te bezoeken voor produkten als SalarisadministraUj (A-data), Telebankieren Binnenlao- en het Rabobank Expert-systeem Bui' tenland. Daarnaast kregen alle aanwe zigen een exemplaar van de brochure Cijfers en Trends '93/'94' uitgereikt Sinds enkele jaren is 'Cijfers en Trends ook op diskette verkrijgbaar. Deze ver sie heeft als extra een rekenfaciliteit Hiermee kunnen ondernemers eenvoU' dig hun eigen jaarresultaten vergelijke» met de gemiddelden in de betreffend' branche. Uit een recent onderzoek in het Neder landse bedrijfsleven blijkt, dat de W chure een hoge waardering krijgt enbc schouwd wordt als enig in zijn soort' Cijfers en Trends (en eventueel de dis* kette) is verkrijgbaar aan de bedrijver,' balie van Rabobank Soest, Kerkplein' Een "collector's de waarde, dal verzameling vai Nederlandse warm hart toec tweede editie vi Journaal" gen< de Soester fob man van Dam si genote Ella Del markt heeft g€ film geeft een het doen en lat die bij utteenl den op de voel Het tweede Koi strijkt de period dus nauw aan bi Herman en Ella i zien. Herman va sinds jaar en d "Soestdijk", waa voor de privé-ve prinses maakt. H kende entree bij het koningshuis, de "Koninklijk J Voor het nieuwe meters videofili maar de overblij uiteindelijk is o boeiend relaas O' lijk leven" dat rr dacht krijgt var evenementen wt geschoten, en dt weer weg. Wij k rond en bestede onderwerpen zi Ella. "Daar zit veel interessant Context Was "Koninklij ste plaats een s kingmetdeledc milie, in de twe de makers de "Er zit altijd ee proberen wij v verder dan een le handeling. V 'glamour'." Een voorbeeld zoekt de 100 waar de 1 m band" loopt, er Journaal óók t> voor het Rode nemen. De vi aard gekenmer van "nieuwsgi 1 nergens in bot: tie die nu eenr de koninklijke is. Toch zijn er zien. zoals prir dijk de kerst brengt daarbij in beeld die hi gelopen jarer stuurd. Leven en De ca. twintig pen - min of over de Oran Huis ten Bos< het leven en v milie vanuit "Het is niet aldus Hermar Een huisel dijk.

Soester Courant | 1993 | | pagina 10