ORST LANGLAUF SKIEIM Terrein Kampweg nieuwe vuilstortplaats? I 1 We hoor!") ik-op-stuk-beleid in Soest(erberg) KRINGLOOPWINKEL ost-Europese taferelen in S'berg Jl APK KEURINGSSTATION F.A. Tammer Zegt het voort, zegt het voort... IN SOESTERBERG Fouten in plattegrond Soesterberg SOESTERBERG IN SOESTERBERG pagïnaIL \"W* ien-pV^en' i\\e geveï fèvjotden- 'e> beêeu&t,/ iddenstand krijgt aangifte-formulieren i7 erhuiskostenregeling ■i Wim Overgoor officieel PHILIPS dealer Hersenschudding en hoofdletsel na botsing fietsers Inbraak bedrijf Rademakerstraat 'Wah Nam' wordt 'Porto Novo' Koffie-ochtend PCOB Afscheid van de Amerikanen Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Automobielbedrijf Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Herdenking '33 van Soesterberg' WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 sportpark a/d Kerklaan Skischool Otto Zoetelief - Inl.: tel. 03463-52674 Jeugd Soesterberg: nationale aandacht sportpark a/d Kerklaan Skischool Otto Zoetelief - Inl.tel. 03463-52674 Ledenvergadering Soesterbergs Belang Soester Courant in Soesterberg Ons Kent Ons (OKO) Vertrek Amerikanen Agenda voor Soesterberg aleis Soestdijk ïng Utrecht, ig industrieterrein. !e stoplicht, 2e weg links. [et braakliggend terrein aan de impweg wordt tijdelijk gebruikt or de opslag van benodigdhe- In, voortvloeiende uit de herin- htingswerkzaamheden Soester- rg-kom. Zo liggen er straatste- n, grond zand, grint en enorme ipen tuinafval. Vrachtauto's rij- n af en aan en veranderen het rein in een soort bergachtig idschap. at eens de heilige grond van het eerste "tal van de Voetbalvereniging Soes berg was, is nu gedegradeerd tot een lort vuilnisbelt. De stapel wordt hier en daar versierd met zaken die niets te [aken hebben met de "herinrichting" in het dorp. Kennelijk menen sommi- :n dit als de algemene vuilstortplaats te moeten beschouwen. Bfolgens dhr. P.G. Klandermans, hoofd deling Groenbeheer van de gemeente :>est, is het een tijdelijke opslag en zal ^t zeker voor de a.s. kerstdagen zijn 'geruimd. Het was hem niet ontgaan [at het terrein ook door particulieren 'ordt gebruikt voor het deponeren van linafval. "Als het alleen bij tuinafval [lijft en op kleinschalig gebied, wordt iet oogluikend toegestaan", aldus dhr. Jandermans. Hij heeft meer problemen met het ille gaal storten van tuinafval langs de bos randen van ons dorp. Het blijkt dat vooral aan de bosrand van de Ant. van Leeuwenhoeklaan intensief tuinafval wordt gestort. En ook langs de onver harde Kampweg, achter de flats in het dorp, wordt dit geconstateerd. Het be hoeft volgens hem geen betoog dat dit storten onjuist en onnodig is. Onjuist, omdat het niet mag en slecht is voor de aldaar staande begroeing. Het kost weer extra werk dit afval op te rui men. Onnodig, omdat men gratis de bruine container van 120 liter kan om ruilen voor één van 240 liter. Dat is enkel een zaak even de reini gingsdienst in Soest bellen, tel. 02155-93756. "Men hoeft de oude container niet eens schoon te maken, dus gemakkelijker kan het niet", aldus een medewerker van de afdeling Reini ging en Vervoer. Om die reden verzoekt dhr. Klander mans beleefd maar met klem, deze ille gale vorm van vuilstorten te beëindi gen. En waarom ook niet? Waarom elkaar opzadelen met een stuk vuil en dus ook een stuk milieu-verontreiniging, als het anders en ook veel beter kan? Soester- berg is een mooi dorp en laten we het ook zo houden!! )e Verenigde Ondernemers Soes terberg hielden vorige week een geslaagde bijeenkomst in het Kon- takt der Kontinenten. Ondanks |iet slechte weer waren ruim vijftig belangstellenden aanwezig. Na het Welkomstwoord van Burgemees- Ier de Widt werden drie presenta ties gehouden over "beveiliging legen criminaliteit". J)e verhuiskostenregeling, op grond tan het Stads- en Vernieuwingsfonds, lervalt per 1 januari 1994. Zij die bin nenkort of mogelijk in verband met de nieuwbouw van de Drie Eiken begin ja nuari 1994 gaan verhuizen, wordt aan geraden vóór 1 januari 1994 de ver- puiskostenvergoeding aan te vragen. Nadere informatie kan men verkrijgen pij Afdeling Huisvesting van de Ge- neente Soest, tel. 02155-93532. P.C. Pieren Daarvan oogstte dhr. A. W. Slingerland van het KNOV het meeste succes, vooral met de video "hoe te handelen bij winkeldiefstal". De daarop volgende discussie met een forum was geani meerd. Het belangrijkste daarin was de toezeg ging van de politie dat de Verenigde Ondernemers Soesterberg mogelijk de beschikking krijgen over aangiftefor mulieren. Dat wil zeggen dat de winke lier zelf het formulier in vult en geen tijd verloren laat gaan om aangifte bij het politiebureau te doen. Ook wordt onderzocht of het "lik-op- stuk-beleid" in de gemeente Soest inge voerd kan worden. Bij constatering van bijv. een winkeldiefstal kan de politie gebruik maken van haar transactiebe voegdheid. Dus hetzelfde als bij de be keuring: direct betalen. Voorzitter Putman van de VOS be dankte aan het eind van de avond tevre den alle deelnemers en betrokkenen voor hun inbreng. Voor de betere gebruikte en nieuwe meubelen en kado-artikelen. Heeft u iets op te ruimen?Bel ons dan! Dorpsplein 4, Soesterberg - Tel. 03463 - 5 45 74 \;i \S\KK rrsx i Donderdag 11 november stond I 's morgens om 9 uur al een lange rij wachtende mensen voor een su permarkt aan de Buys-Ballotlaan in Soesterberg. De reden was de opening van de vernieuwde winkel met de naam 'Volume Markt'. Een trotse beheerder, gekleed in het zwarte pak, stond te glimmen tussen de giechelende verkoopsters, ook al in het nette werkpak. Twee clowns op een step vroegen luid en duidelijk toegang 9 «ffit V door de drom mensen, om daarna 'den volcke kond te doen' dat de zaak was geopend. Daarop knalden ze door een met papier dichtgeplakte deur, direct gevolgd door de vele nieuwsgierige klanten. In een week tijd heeft men kans gezien de winkel totaal te veranderen en te ver beteren. Het bleef de hele dag feest in de nieuwe winkel, vooral door de vrolij ke klanken van een draaiorgel. Soester- berg-Zuid is een aanwinst rijker gewor den. Ooit voetbalveld, nu vuilnisbelt. Verkoop en viileo en hui: hele dag ea Telefoon 03463 -51850 Met een hersenschudding en hoofdlet sel is een zeventig-jarige vrouw uit Soesterberg naar ziekenhuis Eemland (De Lichtenberg) in Amersfoort ge bracht. Ze raakte gewond bij een aanrij ding op de Albert Plesmanstraat. De vrouw wilde met haar fiets de ach teringang van de Wethouder de Haan- school inrijden. Ze liet eerst een tege moetkomende auto passeren en sloeg vervolgens links af. Ómdat ze meende, dat ze werd geroepen, keek ze achter om. Daardoor zag ze een naderend elf jarig meisje op een fiets over het hoofd. Bij de botsing kwamen beiden ten val. Het meisje liep daarbij een pijnlijke knie op. Een telefoontoestel en een tacker zijn uit een bouwkeet van een bedrijf aan de Rademakerstraat gestolen. Een 36-ja- rige Soesterberger deed daarvan aan gifte. De dader kwam de keet binnen door een raam in te slaan. De attente kijker zal het zijn opgevallen dat het voormalig Chinees restaurant 'Wah Nam' (Rademakerstraat 32) on der handen wordt genomen. Na een vrij lange periode van leegstand is de zaak verkocht aan een Italiaan, die het pand enigszins wil verbouwen. Het bekende 'achterom' blijft bestaan voor de mee- neem-gevallen. Voor de rest is het iet wat aanpassen aan de vereisten van een echt Italiaans specialiteitenrestaurant. De verbouw-klus is net begonnen, dus zal de opening nog wel even op zich la ten wachten. De nieuwe eigenaar mikt op februari '94. En de naam? 'Porto Novo, ofwel Nieuwe Haven'. Dan is Soesterberg een rijk dorp. Om een hapje buiten de deur te gaan eten is straks volop keus, vooral aan de Rade makerstraat. We zoeken vaak de gezel ligheid buiten het dorp, terwijl het zo dicht bij ligt. 'Zoek elders niet wat eigen dorp u biedt.' Op donderdag 18 november is er om 9.45 uur, een koffie-ochtend van de PCOB in de Drie Eiken. Ds. Van Buu- ren uit Soest zal daarin spreken over 'Een mens kan niet zonder symbolen'. Wil men de bijbel goed kunnen lezen dan is het goed te weten wat bepaalde symbolen inhouden. Tegen een kleine vergoeding kan men een stencil over dit onderwerp verkrijgen, om het thuis nog eens rustig door te lezen. Naast leden zijn alle 55-plussers van harte welkom. Op vrijdag 17 december wordt 's mid dags om 15.00 uur in Hangar I van de Vliegbasis Soesterberg, afscheid geno men van de Amerikanen. Eén onder deel daarvan is het zihgen van het 'Soes- terbergse lied' door het Caroluskoor. Voor deze gelegenheid zou dat koor goed versterkt moeten worden. Spon tane vrijwillige zangers en zangeressen zijn vanaf donderdag 18 november van 19.00 tot 19.30 uur van harte welkom in de RK kleuterschool, aan de Anth. van Leeuwenhoeklaan. Onder leiding van de deskundige dirigent Co Haring leert u het in één keer. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 20 november: 19.00 uur: herenkoor Zondag 21 november: 10.30 uur: dameskoor NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Zondag 21 november 10.00 uur: ds. H. Denekamp, Hilver sum: H.A. GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 uur: ds. M.A.A. Nawijn: H.A. STERRENBERG 'de Lichtpunt' 10.30 uur: ds. H. Henstra: H.A. Drie Eiken 12.00 uur: ds. H. Denekamp, Hilver sum; H.A. Huisarts Galjart t/m 27 november af wezig Huisarts Van vrijdag 19 november 18.00 uur tot maandag 22 november 08.00 uur: D.W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-284555. Tandarts Eigen tandarts bellen; dan hoort men welke arts dienst heeft. Dierenarts Dierenartsenpraktijk Soesterberg H.J.M. Tonino en mw. P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak) Stichting Hulpdienst Soesterberg Dagelijks hulp aanvragen tussen 09.00 en 10.00 uur; tel. 15789, b.g.g. 51658 of 51437. Stichting Centrum Maatschappelijke Dienstverlening Soest: Gen. Winkelmanstraat 103, (geref. kerk), elke dinsdag en woensdag van 09.30-10.30 uur, tel. 52606. Politie Op werkdagen van 12.00-13.00 uur en elke donderdag van 19.00-21.00 uur: Dorpsplein 17a, tel. 51555; Overige tijden: 02155-19444 Alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens, SCHADE-REPARATIES SPUITEN LASWERK Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur. Op vrijdag 19 november vindt om 15.00 uur op de fusilladeplaats op Vliegbasis Soesterberg de jaarlijkse herdenking plaats van 'de 33 van Soes terberg'. Door toedoen van de Stichting Februari 1941 zullen de kinderen van groep 8 van de Desmond Tutu-school uit Soest, een bijdrage aan deze herden king leveren. Dit jaar gebeurt dat voor de eerste keer. In het vervolg zullen kinderen van deze school elk jaar aandacht geven aan deze plaats en de gebeurtenissen die in de oorlogsjaren daar hebben plaatsgevon den. Zo besloot in vroege dagen de dorps- omroeper zijn berichtgevingen. Aangezien we nu onze eigen 'Soes- terbergse Courant' hebben is dat niet meer nodig. Maar wilt u op de hoog te blijven van alle relevante informa tie, dan is het zaak om - voor slechts dertien gulden per half jaar - abon nee te worden. Moet u gewoon doen! Hoe? De bon uitknippen en (gratis) inzenden, of even 51252 bellen. En dan naar de middenstanders in ons dorp: Is het u bekend dat in heel veel brievenbussen uw reclame niet gewenst is? Deze krant is daar wèl welkom. Eén keer per maand berei ken we zelfs 'alle' Soesterbergse brievenbussen en op de andere Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 woensdagen heel veel abonnees. Uw reclame in deze krant wordt behan deld of het onze reclame is en dan nog voor een billijke prijs. Geen be zorgingskopzorgen meer, geen boze telefoontjes dat ze toch in een verbo den brievenbus zijn gekomen enz. enz. Uw berichten midden in het eigen dorpsnieuws - moetje nog een bete re reclame? Is er iets in uw winkel of bedrijf te melden, we staan voor u klaar. Het is niet alleen véél beter voor uw bedrijf, maar u steunt ook de toekomst van uw Soesterbergse Courant. Moet u toch eens over nadenken en bijvoorbaat namens heel velen, hartelijk dank! i SOESTERBERG Op de Banningstraat (bij de Ban- ninghal) en op de Rademaker straat (bij de RK Kerk) staan plat tegronden van Soesterberg. In het begin stond de hele gemeente Soest erop, met Soesterberg als een klein gedeelte ergens onder aan het bord. Op aandrang van o.a de Ver. Soesterbergs Belang, wer den de borden gewijzigd met al leen het gebied van Soesterberg erop. Het was wel een verbetering, maar het kan nog veel beter. Het dorp beslaat slechts een tiende van het totaal opper vlak van het bord. Voor de duidelijk heid moet dat de helft van het bord wor den, En er staan vijf reclameteksten van De Vereniging Soesterbergs Belang heeft destijds de start gegeven voor meer begrip van de plaatselij ke j eugd en hun vragen. Daaruit werd een commis sie gevormd, bestaande uit jong en oud. Dat resulteerde in het plan om een jeugd-onderkomen te realiseren bij de ijsbaan aan de Kampweg. Tekeningen werden gemaakt, zelfs is een maquette vervaardigd. Op dinsdag 16 november bezocht Ve- ronica-tv Soesterberg en maakte opna men op de plaats waar het onderkomen wordt gebouwd. Het bestaat uit een kunststoffen overkapping, 3 meter lang en 3 meter breed, met zijhoogten van 1.60 meter en een punt van 3 meter hoogte. Daarvoor wordt een tegelpla teau van 10x10 meter aangelegd, voor zien van basketbalpaal. In het onderko men worden kunststoffen banken ge plaatst. Op dinsdag 23 november wordt het programma om 16.50 uur op Neder land II uitgezonden in Club Veronica. bedrijven uit Soest. Waarom niet een paar Soesterbergse bedrijven? Verder staan er storende fouten ver meld. Wil men een adres op de Moer- bessenberg bezoeken, dan wijst het bord je naar een kale plek ergens in Soestduinen. De REMU staat in vak F4, dus aan de Laan Blussé van Oud Alblas? En zwemmen kan men nog steeds in het zwembad aan de Van Weerden Poel- manweg... De lijst van bijzonderheden noemt de twee begraafplaatsen, maar geeft maar één aan. De vakken zijn veel te groot om zaken duidelijk aan te wijzen. Bij herhaling hebben de sportvereni gingen in het sportpark aan de Kerk laan gevraagd om bewegwijzering naar hun terreinen. De Kerklaan en het sportpark worden niet eens genoemd, laat staan een aanwijzing van bijv. de Ski-school, de tennisbaan of het KVO- terrein. Nu zien we hier en daar (illega le) bordjes staan, die naar dit park ver wijzen,1 omdat de gemeente geen ge hoor gaf aan dit dringende verzoek van plaatselijke bedrijven, sportverenigin gen en de VSB. Veel grote bedrijven aan de Kampweg en elders, stellen het zeer op prijs indien ergens een verwijzing wordt vermeld. De plattegronden lenen zich hiervoor bij uitstek. Ook werd de gemeente Soest gevraagd een plattegrond bij de kruising Kamp- weg/Mercury te plaatsen, voor het toe nemende verkeer dat vanaf de auto snelweg het dorp binnenkomt. Het zijn zo maar een paar vragen die men zich in Soesterberg "voor de dui delijkheid" stelt. Winkels aan de Rade makerstraat worden daarom overstelpt met vragen die ze op het bord zouden kunnen vinden. Wie weet is er toch ie mand over "de bult" die het hoort... De Vereniging Soesterbergs Belang herinnert leden en belangstellenden aan de jaarlijkse vergadering op vrijdag 19 november a.s. 20.00 uur in het Kon- takt der Kontinenten. Na een (kort) za kelijk gedeelte wordt de gezelligheid gezocht in onderling gesprek en het luisteren naar onze bereisde pastor J. Ypma. Gasten zijn van harte welkom. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463)51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soester(berger). Deze week: dhr. J. de Widt, burgemeester van de gemeente Soest. Na bijna veertig jaar binnen onze ge meentegrenzen te zijn geweest, verlaten de Amerikaanse militairen met hun ge zinnen Soesterberg. Er zal een leegte ontstaan, maar die zal ongetwijfeld op gevuld worden met Nederlandse gezin nen. Maar wat wel verdwijnt is de typische Amerikaanse sfeer, die kleur gaf aan de Soesterbergse gemeenschap. Denk maar aan de Kersttijd met de vele ver sieringen en feestelijke verlichting, aan Thanksgivings Day en aan het Hallo- ween-feest, wanneer bij veel woningen oranje pompoenen voor de deur staan en enge poppen in de wind waaien. En wat te denken van de opvallend vele fietsen die omgekeerd in de carports hangen? Ook de vele groot uitgevallen Buicks, Cadillacs, Dodges en Mustangs zullen straks het straatbeeld niet meer sieren. Na veertig jaar hebben de Amerikanen toch een speciaal stempel op de omge ving gedrukt. Ze waren een deel van de gemeenschap. Er is een hechte band ontstaan tussen de Amerikanen en de Soesterbergse bevolking. Tijdens vele gelegenheden gaven de Amerikanen acte de présence. Hoe vaak waren er op jaarmarkten geen standjes die bemand waren door Amerikanen met Taco's en Enchilida's. Ook zullen de optredens van The Ambassadors met hun Glenn Miller muziek een gemis zijn. De 32ste Fighter Group gaat Soester berg verlaten. Niet zonder trots noem den zij zich het enige royal squadron van de Amerikaanse luchtmacht. In november 1954 zijn de Amerikanen, met 200 man sterk, in Soesterberg ge komen. In de loop der jaren is dit aantal gestegen tot ruim 3000. De Amerikanen verlaten ons land zon der spijt. Ze hebben een fijne tijd gehad en hadden nog wel vele jaren willen blij ven in het dorp dat de bakermat van de Nederlandse luchtvaart is. Voor de Soesterbergers breekt een an dere tijd aan. Zij krijgen straks te maken met Nederlandse gezinnen die ook graag opgenomen willen worden in de hechte gemeenschap die Soesterberg eigen is. Verenigingen en instellingen, sta open voor deze mensen. J. de Widt, burgemeester. Woensdag 17 november 10.15 Volksdansen in de Drie Eiken 14.00 Instuif Stichting Jeugdwerk (Dorpshuis) 16.00 Vijftigjarig huwelijk Scholder- Zwart (rest. De Tuin) 18.30 Gymnastiek Laetitia (Dorps huis) 20.00 Voetbal Polen-Nederland (TV) Donderdag 18 november 09.45 Koffie-ochtend PCOB (Drie Ei ken) 19.00 Caroluskoor (RK Kleuter school) 19.00 Avondvliegen helicopters (VIb. Soesterberg) Vrijdag 19 november 10.15 Spreekuur Soc. Verz. Bank (ge meentehuis Soest) 15.00 Herdenking 33 van Soesterberg (Vliegbasis) 20.00 Ledenvergadering Ver. Soester bergs Belang (Kontakt) 20.00 Franse wijn-proef-avond (Dorps huis) Zaterdag 20 november 09.30 IJsbaan ijsrijp' maken 13.00 Onthulling plaquette i.v.m. Ca- rolusschool 14.00 Intocht Sint Nicolaas (vanaf 14.45 Volleybalwedstrijd AGAV Da mes I-Forza 2 Zondag 21 november 10.00 Badminton Badso (Banninghal) 10.30 Kerstshow in Brasserie 'De Tuin Maandag 22 november 19.30 Esbergkoor (Dorpshuis) 20.00 Harmonie Odeon (t.o. RK Kerk) Dinsdag 23 november 19.00 RK Dameskoor Woensdag 24 november 10.15 Volksdansen (Drie Eiken) 14.00 Instuif St. Jeugdwerk (Dorps huis) 18.30 Gymnastiek Laetitia (Dorps huis) 20.00 Ledenvergadering Postiljon- school Opgave voor de agenda schriftelijk t.a.v. Van Maarenplein 1, (tel. 51252).

Soester Courant | 1993 | | pagina 15