Galant van Smeeiiüjl ames Stam/SoYoCo eten hun bordje leeg Ook WZ'49 uit bekerstrijd gewipt Wie wint de Soester sportkwis? ard werken alleen niet voldoende auto smeeing DVS/Knollentuin geeft in Beukendal punt uit handen Ongelijke strijd voor Selby Dakwerken PAGINaTs )/v0ENSDAG 17 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT Volleybalsters blijven ongeslagen in de Bunt door 3-0-zege op Piet Zoomers VOLLEYBAL HANDBAL BADMINTON ATLETIEK ATLETIEK Vijf Pijnenburgers uitgenodigd voor districtstraining SCHAATSEN Schaatsers rijden nieuwe records op 5.000 nieter VOETBAL ZAALVOETBAL Zaalvoetballers vervallen in oude fout PAGINA 19 Soesters niet honderd procent bij de les tegen EMM: 4-5 Nieuw onderdeel in plaatselijke sportverkiezing andballers hebben weer instelling, maar geen zelfvertrouwen Van Hal op dreef in de Grebbecross Hier kunt u ons altijd aan houden! ;ennen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 eef nergens zo lekker als thuis, at moet zo ongeveer door de oofden van de volleybalsters van tam/SoVoCo spelen. Waar ze in ier uitwedstrijden, waaronder bekerduel, welgeteld twee _.,es wonnen, daar zijn ze in De unt nog steeds ongeslagen. Dit- aten ze hun bordje zelfs hele- Ieeg: 3-0. lachtoffer in de meest knusse sportzaal an de Benelux en omstreken was Piet ootners/Dynamo. De Apeldoornse b met een imposant volleybal-verle- kreeg geen poot aan de grond, al as het in de eerste en de derde set nog ;1 spannend: 15-12, 15-4, 15-13. tam/SoVoCo deed wat het moest om niet te pontificaal in de geva- enzone te vertoeven. Na twee thrillers n vertrouwde omgeving (3-2) pakte de loeg ditmaal drie belangrijke punten, e gedachten gaan derhalve al voor- ichtig uit naar drie seizoenen geleden, oen was Stam/SoVoCo in De Bunt auwelijks te kloppen en won alleen het nmiddels teruggetrokken Olympia in oest. In dat seizoen begon Stam/So- oCo gaandeweg de competitie ook in itwedstrijden te winnen, met als ge- olg een verdienstelijke vierde plaats in et algemeen klassement. Zo ver is het u echter nog lang niet. Door de overwinning steeg Stam/So- VoCo wel van de negende naar de ze vende plaats, maar het verschil met de gevarendriehoek blijft klein. Komende zaterdag krijgen de volleybalsters het buitengewoon moeilijk bij Delta Lloyd dat met dertien punten de derde plaats met Flexa/Animo deelt. De Amstelve- ners versloegen zaterdag Kuipers/ Zwolle dat het tot die dag met veertien Heieen Hilhorst was aanvallendsterfy in de wedstrijd tegen Piet Zoomers!Dyna mo, die door Stam/So VoCo met 3-0 werd gewonnen. Foto: Elger Geessinck. punten uit vijf duels zeer goed deed. Na het duel met Delta Lloyd volgen voor Stam/SoVoCo in de eerste com petitiehelft nog ontmoetingen met DIO/O, Abcoude, Longa en ATC, die ploegen staan op dit moment onder Stam/SoVoCo. Wellicht dat de ploeg van Servaas Klute in die fase meer af stand kan nemen van de kritieke zone. Zo niet, dan komt de volleybalclub in de problemen. Met één probleem zit Stam/SoVoCo al opgezadeld. In De Bunt is nauwelijks nog plaats om alle toeschouwers tijdens thuiswedstrijden te herbergen. Heren In Blaricum verspeelden de heren van Stam/SoVoCo een wedstrijdpunt te gen Blijvock. Ondanks een 3-9-voor- sprong werd de eerste set uit handen ge geven. Blijvock deelde via 17-16 een gevoelige tik uit. Theo Remmerswaal en Kees de Wit za gen dat hun spelers zich herstelden. Na een spannende slagenwisseling (14-16) en een iets ruimere zege (10-15) in de derde set kon Stam/SoVoCo de volle buit opeisen. Maar Blijvock sleepte een verlenging uit de strijd, hetgeen in ieder geval één punt opleverde. Stam/SoVo- Co pakte het tweede punt door in de laatste set met 10-15 te zegevieren. ard werken alleen bleek zondag niet voldoende voor de heren van meeing/BDC. Hoewel trainer/coach Paul van den Deijssel bijzonder evreden was over de wijze waarop de handballers verdedigden, lieten ijn manschappen het in de aanval afweten. Aalsmeer 2, dat met De Ga- ellen de eerste divisie aanvoert, liet zich daarom niet verrassen door de oesters die op zoek zijn naar eerherstel en zelfvertrouwen. De ploeg uit e bollenstreek won het duel met 16-14 na een ruststand van 7-7. estien doelpunten incasseren tegen ;n ploeg als Aalsmeer is allesbehalve echt, vindt Van den Deijssel. "Maar e scoren gemiddeld per wedstrijd 15,2 oelpunten. En dat is onder niveau, aar redt je het niet mee." Volgens de andbaltrainer is het lage rendement te ijten aan de opbouwrij. De gebroe- ers Aijan en Michel Roest, Wim teenbakkers, Arnold Vroege en Guus ourné hebben hun trainer te kennen egeven, dat ze te weinig zelfvertrou- en hebben. ie mededeling kwam vorige week oensdag tijdens het gesprek dat Van n Deijssel met zijn spelersgroep voer- Onderwerp van gesprek was onder eer de instelling van de handballers. De stemming was vrij gelaten. Het eni- e wat er is uitgekomen, is dat de ernst an de zaak is boven komen drijven, at is wel wat laat, maar de instelling as er tegen Aalsmeer in ieder geval el. Het moet nog blijken hoe zich dat ntwikkelt. Als ze het straks weer één of wee keer laten vallen, kan dat wel eens esastreus zijn. Het is te hopen dat ze en keer winnen, zodat ze het zelfver- rouwen terugkrijgen. Ze moeten dat zelf doen. Op zelfvertrouwen kan k niet trainen." De handballers hebben een schotper centage, waarvan bij Van den Deijssel de tranen in de ogen schieten. Vanuit de tweede lijn werd ongeveer 25 keer op doel gemikt. Slechts drie keer troffen de projectielen doel. "Er wordt gewoon te slecht geschoten. De ballen gingen naast of waren te zwak ingeschoten." Instelling De wedstrijd tegen Aalsmeer werd ge typeerd door twee opvallende fases. Op een 5-3-achterstand wekten de scheids rechters onbegrip bij Van den Deijssel door twee keer Tourné en één keer Cleem Diemers voor twee minuten naar de kant te verbannen. Het opmer kelijke was, dat Smeeing/BDC in de ondertal-situatie terugkwam tót 6-6 en na dertig minuten nog zicht had op een positief resultaat: 7-7. "Het was teke nend voor de instelling in de verdedi ging", analyseerde Van den Deijssel. Hoe anders verging het de Soesters in een overtal-situatie. Aalsmeer had vlot een 9-7-voorsprong genomen, toen Smeeing/BDC met een man meer de achterstand kon verkleinen. Het tegen overgestelde gebeurde, want Aalsmeer scoorde twee keer op rij. Daarmee werd het 11-7 en moest Smeeing/BDC hele maal opnieuw beginnen. Even gloorde er nog hoop (12-11), maar op 16-12 was er geen redden meer aan. Winstpunt voor Van den Deijssel was de verbeterde instelling van zijn spelers. "Maar ze hebben nog een lange weg te gaan. Ze zullen dit nog vijftien keer moeten kunnen opbrengen." Smeeing/BDC staat nog steeds onder de rode streep en wordt in die hoek ge zelschap gehouden door V en K. In de gevarenzone staan ook nog OSC en E O (beide vier punten) en Volendam (vijf). De middenmotors staan op acht en negen punten, terwijl De Gazellen en Aalsmeer met twaalf punten uit ze ven wedstrijden de dienst uitmaken. Beker De handballers moesten gisteravond naar Breukelen voor de bekerwedstrijd tegen tweede divisionist Nijenrodes. In die wedstrijd zou Peter Stoelenga voor het eerst weer meedoen. In geval van winst, hebben de handballers zich bij de laatste vier van de regio gevoegd. De zes regiowinnaars van Nederland mo gen met de tien eredivisieploegen gaan strijden om de NHV-beker. In die strijd bereikte Van den Deijssel vorig seizoen als speler van Schoonderbeek/ESCA de halve finale. Daarin werd na twee verlengingen van Aalsmeer verloren. Vijf atleten van AV Pijnenburg zijn uitgenodigd voor de districtstrainin gen die afgelopen weekeinde van start zijn gegaan en in de komende winter maanden een vervolg krijgen. Marloes Heerkens mag meedoen op het onderdeel verspringen. Nationaal kam pioene op de 1.500 meter (meisjes B) Eva Janssen is ook uitgenodigd, evenals hoogspringster Sabine van Rossenberg. Aan de regionale trainingen voor de 5 en 10 kilometer cross doen Dick van den Broek en Mark Hilberts mee. Hilberts eindigde in Wieringermeer overigens als derde in een sterk bezette cross over twaalf kilometer. De wed strijd werd gewonnen door René God- lieb, die in 1992 de Sylvesterloop won. Op het parcours van Wieringermeer worden volgend jaar de Nederlandse kampioenschappen gehouden. Vrijdag stond er een 5.000 meter op het schaatsprogramma. Vier schaat sers van Eemland verschenen aan de start. Drie van de vier verbeterden hun persoonlijke records. Ton Versteeg verbeterde zijn tijd met tien seconden en kwam uit op 8.15.21. Carl Verheyen verbeterde zijn tijd met zeven seconden en kwam uit op 7.50.41. Arie Treur snoepte twee se conden van zijn record af en kwam uit op 8.32.97. Bert van der Weerd noteer de een eindtijd van 8.07.25. Deze tijden zijn hoopgevend aan het begin van het schaatsseizoen, mogelijk dat anderen pogingen zullen onderne men om hun tijden op de lange afstand aan te scherpen. Het bekeravontuur is voor WZ'49 als laatste in de rij van Soester voetbalverenigingen, over en uit.'Tegen zondag hoofdklasser EMM uit Hilversum trok het met 4-5 aan het kortste eind. WZ'49 is dus weer even terug op aar de. Na het tot op heden zo succesvol verlopende seizoen dient de ploeg uit dit verlies de lering te trekken dat ze wélliswaar over een bijzonder goede ploeg beschikt, maar dat het wel elke wedstrijd met de volle inzet moet strij den. Zaterdag was dat niet geheel het geval. Vooral in het eerste kwartier van de tweede helft, toen EMM een 2-1-ach- terstand wist om te buigen naar een 2-4-voorsprong, liet WZ'49 een afwe zige indruk achter. Voor rust was het allemaal goed ge gaan. Gaandeweg de eerste doorgang had WZ'49 het initiatief naar zich toe getrokken en waren de eerste kansen aan het licht gekomen. Het resulteerde in de eerst goal. Zeki Kurt had na eeh corner een lange solo in gedachten en vond met een gericht schot het net. De ze voorsprong was echter van korte duur, want uit de aanval die daarop volgde scoorde EMM de gelijkmaker. Vlak voor rust was het Cees Jan de Vries die vanuit een goed geplaatste corner van Kurt WZ'49 wederom op voorsprong kopte. Na rust gingen de Soesters de fout in. Bijna achteloos werd er gevoetbald. Volkomen onterecht want binnen een kwartier stond WZ'49 ruim achter. Met fraaie goals werd Mare Brouwer drie keer richting doelnet gestuurd. Met goed voetbal en vlotte combinaties werd EMM vervolgens teruggedwon gen. Cees Jan de Vries had VVZ'49 op 3-4 gebracht en het wachten was op de gelijkmaker. Totdat scheidsrechter Hayé roet in het eten gooide. Bij één van de spaarzame EMM-counters zag Hayé als enige dat Edwin Brouwer een fout tegen een EMM-aanvaller had be gaan. Op de hieruit resulterende straf schop was Mare Brouwer kansloos: 3-5. Met nog enkele minuten te gaan was het lot van WZ'49 beslecht. Prijzenswaar dig blijft derhalve dat WZ'49 door bleef gaan op de ingeslagen weg. Met als beloning een zeer fraaie goal van Edwin Brouwer, die de bal uit een vrije trap buiten bereik van de keeper in de kruising joeg. Dames De dames speelden thuis tegen de da mes van Blauw-Geel, waar twee weken geleden in de uitwedstrijd met 4-1 werd verloren. WZ'49 begon met enkele wijzigingen in de opstelling. De tegen standsters werden vanaf het eerste fluit signaal goed afgedekt en onder druk ge houden. Een kwartier voor het rustsig- naal kon Suzanne Maarschalkerweerd na een goede aanval van de thuisploeg DVS/Knollentuin heeft in de afge lopen week twee punten aan het totaal toegevoegd. De zaalvoet ballers hadden daar wel twee wed strijden voor nodig. Na het bezoek aan Wings (7-7) gaf de ploeg maandagavond in sporthal Beu kendal een punt cadeau aan Bur ger: 3-3. Nadat DVS/Knollentuin een 3-1-voorsprong had genomen, verviel het team in een oude fout. Terwijl de 'Soesters' hun opponenten in bedwang hadden, trokken de geelhemden zich terug en werd elke veroverde bal bin nen een mum van tijd naar Aqua Indoor geschoten. In plaats van tussentijds ge doseerd aan te vallen, beperkte DVS/Knollentuin zich tot het verdedi gen van de voorsprong. En dat kwam de thuisclub duur te staan. In het laatste kwartier sloeg Burger tweemaal toe. En dus deed DVS/Knollentuin zich te kort, want vanaf de tiende minuut moest Burger naar de pijpen van DVS/Knollentuin dansen. Nadat de ene uitblinker (Ronald de Rooij) de an dere uitblinker (Eddy Brinkman) aan Soester zijde in kansrijke situatie had gemanoeuvreerd en de stand 1-1 werd, bepaalde DVS/Knollentuin het spel- beeld. In een man-meer-situatie maak te René Ribberink 2-1 en kort na rust schoot Brinkman een slim genomen vrije trap met succes in: 3-1. Het af braakvoetbal dat DVS/Knollentuin Ondanks de fraaie treffer van Edwin Brouwer (rechts), werd VVZ'49 als laatste Soester ploeg uit de bekerstrijd geknikkerd. Foto: Elger Geessinck. 1-0 aantekenen. De tweede helft begon WZ'49 met een andere opstelling, wat voor het spelbeeld geen verschil uit maakte. Judy van Haaren en Louise Smith kregen namens WZ'49 nog twee kansen. Hierna zette Blauw-Geel de thuisploeg meer onder druk, maar de WZ-achterhoede hield stand. daarna etaleerde, kostte de ploeg een punt. Eerder hadden de Soesters tegen Wings gelijk gespeeld (7-7). Na een ruststand van 3-3 kwam DVS/Knollentuin met 6-3 achter. Dat gebeurde binnen twee minuten, toen doelman Jan Willem van de Wint wegens een 'sliding' was weg gestuurd. Die actie werd bestraft met een strafschop (4-3) en gevolgd door twee vlotte treffers (6-3). Zeven minu ten voor tijd was het nog 7-4, maar toen kreeg DVS/Knollentuin vleugels: 7-7. Hees Na eerder al met 2-10 van Attent te hebben gewonnen, bond Hees donder dagavond Actif aan de zegekar. Het werd 4-10 voor de Soesters die het tot nu toe goed doen in de tweede klasse. Hees neemt achter plaatsgenoot Firti- na'93 de tweede plaats in met zes pun ten uit vier duels. Tot dusver werd al leen van Firtina'93 verloren. Tegen Actif maakte Hees een moeilijke openingsfase door. De roodhemden kwamen twee keer op achterstand, maar maakten vanaf 2-2 de dienst uit. Halverwege was de koers al gelopen (2-5) en kon gelegenheidscoach Sie- bren Brandenburg met een gerust hart achterover leunen op de spelersbank. Wie wint de Soester sportkwis? Dat is de vraag die straks op me nige lippen zal branden. De kwis is het nieuwe onderdeel in de plaat selijke sportverkiezing, waaraan inwoners van Soest en Soesterberg kunnen deelnemen. Voor de slot- avond van de verkiezing, op vrij dag 28 januari a.s in C-drie, wor den tien kandidaten geselecteerd. Om tot die selectie te komen, wordt door de Soester Courant en Radio Soest een aantal vragen samengesteld over de Soester sportwereld. De vragen kunnen zowel betrekking hebben op dit seizoen als op het (grijze) verleden. De vragen worden op woensdag 15 decem ber, de eerste dag van de sportverkie zing, gepubliceerd in de Soester Cou rant en ook via Radio Soest bekend ge maakt. De deelnemers met de beste kennis over de Soester sportwereld worden uitgenodigd voor een tweede ronde. Daarna blijven tien Soesters over, die op vrijdag 28 januari in C-drie aan de fi naleronde mogen deelnemen. In de vorm van een afvalrace maakt die ronde onderdeel uit van het showprogramma, dat dan wordt gehouden, en waarbij be kend wordt gemaakt wie de sportman, sportvrouw en sportploeg van 1993 zijn geworden. De winnaar van de sport kwis kan een mooie prijs tegemoet zien. Wat? Dat is voor de deelnemers ook nog een vraag! Eretitels De sportverkiezing vangt aan op 15 de cember. Tot en met 31 december kun nen de kandidaten voor de eretitels worden opgegeven. Daarna buigt de ju ry zich over de namen van de kandida ten en hun prestatie(s) om vervolgens in elke categorie drie kanshebbers te no mineren. Evenals in de twee voorgaande edities bestaat de jury uit André Bolhuis, chef de mission van de Nederlandse Olym pische zomerploeg, oud-wielrenster Mieke Havik, Loes Voet van Radio Soest, Johan van Beek van de Soester Courant en René van den Berg van Ra dio Utrecht. Vorige week werd per abuis vermeld, dat Van den Berg bij Ra dio Soest werkzaam is. De sportjourna list van Radio Utrecht draagt tevens zorg voor de presentatie van de slot- avond in C-drie. De Grebbecross - bij elke crossminnen- de atleet een "must" al was het maar vanwege het loodzware parcours van 3 kilometer, dat driemaal gelopen moet worden - trof dit jaar een gemotiveerde Mart van Hal van AV Pijnenburg aan de start. Met regelmaat liep zij de ronden en ze wist dan ook aan de meet een beslissen de voorsprong op haar mede concur renten te hebben opgebouwd. Met een tijd van 40.15 won zij verdiend het da mesklassement. De Wolfskamerlooptrok ondanks het minder goede weer zondag toch nog een redelijk aantal deelnemers. Douwe Tijsma van AV Pijnenburg liet op de 10 kilometer een tijd van 36.14 afdrukken. 3 jaar garantie op nieuwe Mitsubishi personenauto's en bedrijfswagens. 2 jaar garantie op top-occasions. Gratis vervangend vervoer in de garantieperiode. Gratis vervangend vervoer bij schade. Onderhoudskosten boven de ANWB-norm worden L altijd vergoed: 10 jaar lang! Koningsweg 14. 3762 EC Soest. lel. 02155 - 13227. veld moest net tegen een invalster op nemen, maar had één van haar zwakke re dagen en sloeg op het beslissende moment te veel uit, waardoor de winst naar de thuisspelende vereniging ging. In het herendubbelspel werd door Lely- stad-3 een derde heer ingebracht die naar later bleek ook uit een hogere klas se kwam. Dit was duidelijk in het spel te merken. In het damesdubbel speelde zich eigenlijk hetzelfde af als bij de he ren. De vrouwen van Lelystad-3 waren te veel in het voordeel door de aanwe zigheid van een dame uit een hogere klasse. Beide spelers bepaalden ook het beeld bij de beide mix-partijen. Het klasseverschil was te groot, waardoor Selby met 7-1 verloor. Smeeing heeft al een Galant \anaf 37.995.- moest een lange reis onder- emen voor de competitiewed- trijd tegen Lelystad. Marcel Pas oest in een levendige wedstrijd e eerste game inleveren. de tweede game was hij warm ge raaid, want deze werd overtuigend oor hem gewonnen. De goede lijn zet te zich voort in de derde en beslissende ame waarbij de eerste heer van Lely- tad-3 zich telkenmale verkeek op de eer goede backhand van Pas. Johan eltman kon tot ongeveer de helft van eide games het spel nog bijbenen doch oest in zijn opponent z'n meerdere er- Gerdie van Kooten stond tegenover en dame, die gewoonlijk twee klassen oger speelt. Hetgeen dus een ongelijke trijd te zien gaf, waarin Van Kooten er iet aan te pas kwam. Jeanette Wester- De nieuwe serie Mitsubishi Galant leverbaar in verschillende uitvoeringen. Maar allemaal: modern, comfortabel, snel, geruisloos en mooi, heel mooi (zeg maar prachtig). Zeer compleet uitgevoerd met o.a. standaard centrale vergrendeling en stuurbekrachtiging. Van deze Galants, die normaal al zoveel voor hun geld te bieden hebben, zijn er nu een aantal als Smeeing special wel heel aantrekkelijk in de aanbieding. Gewoon door Smeeing op tijd en scherp voor U ingekocht. Normale consumentenprijs 43.695,- Inkoop/registratievoordeel 3.700,- Aktieprijs 39.995,- Operational leaseprijs 48 maanden 20.000kni 1.099.- p/mnd excl. BTW Privé leasing met Smeeing minilease- plan vanaf 595.- p/mnd.

Soester Courant | 1993 | | pagina 19