Licht gaat niet uit in Nacht van Soest De Boer en Jansen zetten verleden even opzij £ï£"rp™' - ",d""*a* -««"ft Scholen doen mee aan Soest-Soest Stellingen SSC afgebroken De historie Ontknoping nadert voor tafeltennissers mm mom ISPORTI PAGINA 21 HP 0BBI jpscorers Zwemmarathon De Duinkikkers: zes mille voor jonge kankerpatiënten ZWEMMEN Stand 4-2 in voordeel van Soesters SCHAKEN WATERPOLO Waterpolosters van De Duinkikkers blijven winnen ZWEMMEN Duinkikkers weer snel in wedstrijd VOETBAL zaterdag Shot trefzeker op vreemde bodem: 3-7 TAFELTENNIS PAGINA 20 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT Uitwisseling van 3-5 juni voor jeugd 14 tot en met 18 jaar Zaterdag 20 november: Dorpsderby SEC-Hees in kelder van het amateurvoetbal SS3P*- r'JfKvl* \i<hxêMt'4 cetbal jur Baros-The Red Stars (H) dam) key uur Alkmaar-MHC Soest (D) iar) ur MHC Soest (H)-Bennebroek gsweg) erpolo uur De Duinkikkers (D)-De (Aqua Indoor) ANDAG 22 NOVEMBER vling uur Competitie Soester Bowling ging, ook op dinsdag vanaf uur (C-drie) teams van SO Soest beleefden st eerst hoe het is om van een ge- n wedstrijd te genieten. SO Soest jongste team van de vereniging, drie wedstrijden gespeeld, nog wonnen maar wel veel geleerd. Hoevelaken F3 werd er met 4-0 nen. SO Soest B1 heeft het zwaar egionale competitie. Enkele we ieden werd er een gelijkspel be- :n zaterdag was er tegen NVC B1 ;te winstpartij. Trainer Peter Hil- :ag zijn ploeg onder leiding van Mark Sesink het doel schoon- n. John Jacobs scoorde het enige int van de wedstrijd. SO Soest A1 de met slecht voetbal een nuttige inning tegen Baarn Al: 0-2, v.d. Lugt en Paul Dreef scoorden ïlpunten. '49 zwakke wedstrijd van afgelopen rad WZ Al iets goed te maken, lit keer weer was het elftal, dat ens het hele seizoen pas één ver- dstrijd heeft geboekt, niet echt in doen. Door een afstandsschot 'zcan Ihbay, wist WZ met een 3orsprong de rust in te gaan. In de e helft werd een penalty mooi in )ten door Ecevit Kurt. CJW op een ongelukkige manier terug iTot slot wist wisselspeler Jeroen nhoven in de 80ste minuut de :e verhogen tot 1-3. Dat er vervol- ;een tegendoelpunten vielen, was l te danken aan Bas van Doorn, i enige verdediger goed speelde, x konden er dit weekend enkele uitslagen genoteerd worden. Hel feit dat de organiserende verenieine n,,i„ni i j ?ow,eso al- el als vorig jaar verdiende voor h" göede doeï t md!." 'I T D, Het geld is bijeen gezwonnen door on geveer tweehonderd mensen van twaalf teams. Elk team wisselde om de tien mi nuten van zwemmer. Dat ging zo twaalf uur door, van zaterdagavond negen uur tot zondagmorgen negen uur. Zwem men, zwemmen, zwemmen en nog eens zwemmen voor het goede doel. Zwem men, ondanks de vermoeidheid, zwem men ondanks de hitte, zwemmen om zoveel mogelijk meters te maken en dus zo veel mogelijk geld te verdienen voor de Stichting. Maar er was meer. Voor de zwemmers die uitrustten en voor de honderden be zoekers die gedurende de marathon een kijkje kwamen nemen in het sportcom plex. Zo begon om half tien 's avonds de rolstoelbasketbalwedstrijd tussen leden van GSVA en een Soester team. Na dat demonstratieduel, dat werd gewonnen door de Soesters, konden in de sporthal diverse sporten worden beoefend. Jeugdige jongens vermaakten zich ach ter het tafelvoetbalspel en in de kantine van Aqua Indoor hield coördinator Bert van de Weijer er de spanning in tij dens de bingo-ronden. Voor anderen was de Nacht van Soest een avondje uit. Zoals voor de tiener meisjes die met een overdosis make-up van de hal naar de gang en van de gang naar de hal en weer terug flaneerden. Als zij in het bassin zouden hebben ge sprongen, dan had het water alle kleu- ren van de regenboog gekregen. Plons, plons, plons, plons, daar doken weer frisse zwemmers het water in. Voor tien minuten, voor het goede doel, met elkaar, voor anderen. Enige tijd na zonsopgang, twaalf uur nadat Theodoor van Looyengoed namens de Stichting Kinderoncologische Vakan tiekampen het startschot had gelost, kon een voorzichtige schatting worden gemaakt van de opbrengst: zes mille, dank zij de sponsors van de zwemmers. Bij de wedstrijdgroepen bleken de teamleden van De Duinkikkers de grootste afstand te hebben afgelegd. Met 46,5 kilometer versloegen zijn triathlonvereniging De Schieter, de winnaar van vorig jaar. De Schieter leg de 36,5 kilometer af. Dat was nog 'iets jes' minder dan het team van De Duin kikkers, dat bij de recreanten meedeed. Dat zwom in totaal 36,7 kilometer. Tweede met 33,5 kilometer werd zwemschool De Wiekslag, gevolgd door WZ'49. De voetballers, die eer der op de dag met 4-5 hadden verloren in de bekerwedstrijd tegen EMM, had den nog voldoende energie om ruim 31 kilometer af te leggen. Nadat vorig jaar een aantal dronkaards voor onrust had gezorgd tijdens de Nacht van Soest, had de organisatie be sloten de deuren dit jaar 's nachts te sluiten. Dat leidde er rond half vijf toe, dat een jongeman een ruit van de toe gangsdeur vernielde. Hij meldde zich later zelf bij de politie. Het incident stond evenwel in schril contrast met het succes van De Nacht van Soest die wederom om een vervolg schreeuwde. De organisatoren mogen zichzelf in elk geval, al zullen ze dat niet doen, op de borst slaan. De enthousias te medewerking van een leger zwem mers en vrijwilligers, de belangstelling van velen en de kinderen die straks dank zij het initiatief op vakantie kun nen, zullen ongetwijfeld een stimulans zijn om door te gaan. Hopelijk gebeurt dat ook. De marathon in Aqua Indoor werd zo wel sportief als financieel een groot suc- .~W ces. Foto: Elger Geessinck. Na een spannende tijdscontrole is de wedstrijd tussen Soest I en HSG (V met een 4-2-stand in Soester voordeel afgebroken. De twee af gebroken stellingen zijn helaas echter iets minder florissant tot verloren zodat de wedstrijdpunten nog lang niet in Soest zijn. De afgelopen jaren heeft Soest altijd slechte herinneringen aan de ontmoe tingen met het team van HSG Doordat vorig jaar HSG III gepromoveerd is naar de KNSB-competitie en HSG IV promoveerde naar de hoogste klasse van de bondscompetitie, kreeg Soest dit jaar met een iets lager team van HSG te maken. Uiteraard alle reden om ver driet van vorige jaren goed te maken. De score werd geopend door 'invaller' Cees Goes. Koen Vegter vulde daarna het Soester totaal aan met een halfje. De spanning kwam terug in de wedstrijd doordat Fedde van Tuinen verloor. Kopman Gerrit Muis speelde een scherpe Engelse opening. Nadat hij zijn tegenstander in het middenspel een kwaliteit had ontfutseld, leken zijn winstkansen groot. Zijn tegenstander kwam in zeer grote tijdnood en zoals vaker, maakt juist dan de andere min der geconcentreerde partij een fout. Op het punt dat Gerrit een toren ging kwijt raken, had zijn tegenstander echter dusdanig weinig tijd over dat hij Gerrit toch maar remise aanbood, iets waar Gerrit geen moeite mee had. Erik Swinkels zette Soest weer op een voorsprong. Hugo van Hengel bracht de marge daarna op een geriefelijke twee punten. De afgebroken stellingen zijn iets min der fraai. René Molenaar stond al vanaf de opening érg slecht en kon het lijden nog tot het afbreken rekken. Of zijn partij nog tot hervatting komt, is sterk de vraag. De kansen van Jan de Gier op remise zijn groter. De waterpolosters van De Duinkik kers troffen zaterdag een zware sterke tegenstander in UZSC 3. Aan beide kanten werd stevig verdedigd, maar de Soesters sloegen de meeste gaatjes en wonnen met 2-3. Een foutje in de defensie van De Duin kikkers werd door UZSC afgestraft, maar in dezelfde periode bracht Willy Ruitenbeek de stand via een snelle uit braak in evenwicht. Ook in de tweede periode waren beide teams aan elkaar gewaagd. Zowel UZSC als De Duin- kikkers (via een verrassend schot van Sonja Pappot) scoorden éénmaal. Daarna kreeg het Soester team kansen, maar de derde periode werd zonder doelpunten afgesloten. Ook in de vier de periode ging het lange tijd gelijk op, maar in een man-meer-situatie scoorde Pappot met een goed schot de winnen de treffer. De tweede vierkampwedstrijd voor de Duinkikkers werd ditmaal verzwom- men in het als snel bekend staande bad van De Zwoer in Driebergen. Mogelijk waren enkele meisjes en jon gens met hun gedachten al bij de aan sluitende 'Nacht van Soest', want niet bij iedereen stonden de stopwatches sneller stil. De 100 meter schoolslag van Peter Oosthof was een feest, omdat hij een geheel nieuwe beentechniek zwom, die echter bij de kamprechters niet in de smaak viel. Joanna Thijs die vorige week debuteerde in de ploeg liet ook nu een goed indruk achter als haar tijden vergeleken worden met leeftijdgeno ten. Het is verheugend, voor de club, dat de wedstrijdploeg van de Duinkikkers zo sterk groeit aan de onderkant, omdat steeds meisjes en jongens vanuit de bre de en sterke recreatieve groepen een goede overstap kunnen maken. ees-Jan de Vries (WZ'49) 13 anny Brandenburg (Hees) 6 abriël van Gastel (SEC-zat.) 6 dwin Lazonder (Hees)6 ichard de Bruin (SEC-zat.) 5 rank Baars (WZ'49)4 onald Merkenij (SEC-zat.) 4 ster van der Munt (WZ'49) 4 iistafa Aksit (Firtina'93) 10 scan Satikboga (Firtina'93) 10 ddy Brinkman (DVS) 9 iban Aksit (Firtina'93) 8 amon Heynen (SEC)7 eki Kurt (Firtina'93)6 eysel Ersahin (Firtina' 93) 5 Het waren meestal harde wed strijden, schreven de verslagge vers in het begin van de jaren ze ventig over de ontmoetingen tussen SEC-zaterdag en Hees. De twee Soester teams stonden in de periode 1969-'75 zes keer tegenover elkaar in competitie verband en werden één keer door de loting van de beker strijd aan elkaar gekoppeld. Zowel SEC als Hees won drie van de reguliere duels, terwijl de groen-wit- ten de bekerwedstrijd met 5-2 won nen. Het was de tijd, waarin Hees nog in witte shirts met een horizonta le rode streep speelde en bij SEC de witte 'V' zou worden vervangen door de groene shirts met witte mou wen, dezelfde hemden als die het grote Feyenoord wel eens droeg. In het seizoen '69-'70 kwamen SEC en Hees in de eerste klasse uit. Hees won uit met 1-2 en versloeg SEC in Pijnenburg met 1-0. Dirk de Jong (twee) en Bosman scoorden voor Hees, Ton Stalenhoef doelpuntte namens SEC. Eén seizoen later werd SEC in de openingswedstrijd weder om geklopt in de derby. Eddy Gerth was toen verantwoordelijk voor twee treffers. Het mocht niet baten voor Hees, want uitgerekend in de return aan de Bosstraat degradeer den de 'Hezianen' als gevolg van de 2-0-zege die SEC aan Stalenhoef en Ad van Veen had te danken. WZ'49 nam in '72-'73 de plaats in van Hees en debuteerde met een 0-1-overwinning op SEC (doelpunt van Peter Brouwer). Mede door de nederlaag (3-1) aan de Ferdinand Huycklaan zou SEC in navolging van Hees naar de tweede klasse de graderen. In dat duel waren Van den Burg (tweemaal) en Floor de doel puntenmakers voor WZ'49. Ton Schaap stelde er daar één tegenover. SEC klom in één seizoen weer naar de eerste klasse, onder meer dank zij twee zeges op Hees. Aan de Kooi weg werd het 1-2 via Stalenhoef en Piet Hartman van SEC en Gerth van Hees. De tweede derby van dat sei zoen ging met 4-2 naar SEC (1-0 Geurt Aalbers, 1-1 Dirk de Jong, 1-2 Jan van de Lugt, 2-2 Jan Hoef man uit een strafschop, 3-2 Piet Hartman en 4-2 Geurt Aalbers). In '74-'75 werd Hees door SEC uit de beker geknikkerd. Ondanks de doelpunten van Joop Hardeman (0-1) en Bosman (2-3) won SEC met 2-5 door een produktieve bij drage van Joop Pouw (twee), Piet Hartman, Peter van den Brakel en Ton Stalenhoef. In hetzelfde seizoen kwam SEC in de thuiswedstrijd re mise (0-0) overeen met WZ'49 dat later kampioen werd door onder an dere met 1 -0 (Jos Brouwer) van SEC te winnen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg, nadert de ontknoping in de tafeltenniscompetitie. Shot lijkt met zes punten achterstand op de koploper uitgeschakeld voor de ti tel, maar kan zaterdag aan de Hei deweg goede zaken doen met winst op Scylla, de nummer twee. De Soesters waren afgelopen zaterdag al trefzeker tegen De Treffers: 3-7. Net als in de thuiswedstrijd kwamen de ver dedigers J. van de Veen en K. Vesseur er niet aan te pas. Vesseur had nog wel kansen tegen Berend Jonker, maar in de derde game sloeg Jonker toe: 19-21. Jonker speelde op zijn beurt een sterke partij tegen de ongeslagen R. van Veen. Via 17-21 en 21-15 was een derde ga me noodzakelijk. Daarin nam Jonker een 12-17-voorsprong, maar die bleek niet voldoende. Van Veen bleef onge slagen. omdat hij behalve Jonker ook Aksel van Elteren en Rene Daselaar klopte. De overige partijen werden evenwel door Shot gewonnen, zodat alle Shot spelers met twee overwinningen in de zak huiswaarts keerden. Het dubbel spel was een prooi voor Jonker en Van Elteren (18-21, 16-21). Met een ruime zege op Scylla kan Shot wellicht een plaatsje stijgen op de rang lijst en misschien zelfs de lijstaanvoer der naderen. De wedstrijd begint zater dag om 17.00 uur. snede zal worden geknokt, maar waarin iedereen binnen de grenzen van het toe laatbare zal opereren. De Boer: "Het is en blijft een derby. Natuurlijk is het van een minder gehalte dan Soest-SEC en kele jaren geleden. Natuurlijk heb je kwaliteitsverschil, maar de amuse mentswaarde hoeft niet minder te zijn. We hopen dat de wedstrijd propaganda voor het voetbal wordt." SEC en Hees hebben beide de overwin ning hard nodig. In de negen voorgaan de duels pakte SEC slechts zeven pun ten, Hees heeft er eentje meer. "Gezien de wedstrijden hadden we hoger moe ten staan. Winnen van Hees is ook noodzakelijk om bij de eerste vijf te ko men. Voor het seizoen heb ik gezegd, dat we daar bij moeten komen", zegt De Boer. Hetzelfde zegt Jansen namens Hees: "We hoeven voor niemand onder te doen, maar hebben een paar keer on nodig verloren. Als je dat eruit probeert te halen, stijg je meteen op de ranglijst." Jansen is ervan overtuigd dat Hees de in ere herstelde derby zal winnen. "In de oefenwedstrijden van de laatste jaren hebben we steeds ruim gewonnen. Het wordt nu 0-2 voor ons." Hendrik-Jan de Boer houdt er andere ideeën op na dan zijn voormalige disci pel: "Mijn gevoel zegt, dat we met 3-1 winnen. Maar van mij mag zo'n derby ook in 4-4 of 5-5 eindigen. Als het maar op een goede manier tot stand komt, waarbij voetbal de boventoon heeft." De sportuitwisseling Soest-Soest krijgt in 1994 mogelijk een nieuwe dimensie door de inbreng van het Griftland College en de Mavo Soest. Beide scholen voor het voortgezet onderwijs willen parti ciperen in de tweejaarlijkse ont moeting. Uit onderwijskringen in het Duitse Soest is daar positief op gereageerd. De intentie tot die insteek bleek vorige week woensdag, toen een delegatie uit Duitsland in Soest was om besprekin gen te voeren over de eerstvolgende uit wisseling. Die wordt overigens van vrij dag 3 tot en met zondag 5 juni volgend jaar in Nederland gehouden. Namens het onderwijs in het Westfaalse Soest maakte F. Antczak deel uit van de delegatie. Onder de Nederlandse ge sprekspartners bevonden zich onder anderen conrectrix W.S. de Groot en gymleraar Ruud ten Kleij van het Grift land College. De Mavo Soest was ver hinderd, maar voelt volgens Piet Hoo- gendoorn van de gemeente ook wel wat voor actieve deelname aan de uitwisse ling. De Kardinaal Alfrink Mavo heeft bedankt in verband met het geringe aantal leerlingen op de school die zal worden gesloten. Naast het gebruikelijke sportprogram ma hebben de delegaties vorige week de mogelijkheid besproken om de uitwis seling uit te breiden op het gebied van cultuur. Daarbij wordt gedacht aan on der meer muziek, theater en dans. Die activiteiten zouden eventueel op de vrijdagavond tijdens het bezoek van de Duitse jeugd kunnen plaatsvinden. bineerde teams. En als een club zegt, dat ze niet kan, dan kun je een school team opstellen." Volgens Hoogendoom is het in eerste instantie de bedoeling, dat de Duitse gasten bij Nederlandse gezinnen wor den ondergebracht. Mocht dat niet he lemaal lukken, dan zou er voor de over nachtingen eventueel een uitwijkmoge lijkheid zijn naar bijvoorbeeld de gym zalen van het Griftland College. Uiterlijk in december wil de gemeente Soest, die nog steeds de organisatie in handen heeft, met de clubs overleg ple gen over de naderende uitwisseling. Daarna zal een Soester delegatie nog voor de jaarwisseling een bezoek bren gen aan Soest Duitsland om de verdere voorbereidingen te bespreken. Leeftijd De uitwisseling van volgend jaar is be stemd voor de jeugd van veertien tot en met achttien jaar. In de gepasseerde uit wisselingen lag de gemiddelde leeftijd van de deelnemers vaak hoger. "Nu wil len we daar toch stringent de hand aan houden. Als je omwille van het team ie mand van negentien jaar erbij wilt heb ben, kan dat. Maar we houden vast aan de vastgestelde leeftijden. Je kunt ie mand van veertien niet bij een ouder ie mand in huis onderbrengen. Die twee hebben allebei een andere belevingswe reld", aldus Hoogendoorn. Een delegatie uit Soest Duitsland was vorige week woensdag in Nederland om besprekingen te voeren over de twee jaarlijkse uitwisseling. Foto: Goos van der Wilt. Wethouder Jan Menne heeft de Duit sers meegegeven dat nieuwe ontwikke lingen in de uitwisseling voorzichtig en stap-voor-stap moeten worden inge voerd. Maar dat neemt niet weg, dat zal worden onderzocht of die nieuwe acti viteiten in Soest tot de mogelijkheden behoren. Sport blijft evenwel de boven toon voeren. "We moeten niet over haast andere zaken gaan invullen. De scholen willen voornamelijk sporten en via die insteek bekijken of ze dat kun nen uitbreiden", zegt Hoogendoorn. De Duitsers hebben zestien takken van sport opgegeven, waarin zij team(s) op de been kunnen brengen. Het gaat om badminton, voetbal, judo, atletiek, zwemmen, handbal, dansen, tafelten nis, volleybal, hockey, basketbal, ten nis, boogschieten, wielrennen, vrou- wen-gymnastiek en zaalvoetbal. Daarvoor zijn zowel sportclubs als scholen in Duitsland benaderd. Het is niet uitgesloten, dat ook scholieren uit het Nederlandse Soest ploegen gaan vormen. De clubs krijgen in ieder geval deze week een brief van de gemeente, waarin ze op de hoogte worden gesteld van de bedoelingen. Hoogendoorn: "Het zou zelfs zo kunnen zijn, datje in een bepaalde tak van sport teams hebt van de clubs en van een school, zodat je een driekampje kunt houden. De Duit sers komen misschien wel met gecom- Uitgebalanceerd Libero Jansen is op zijn beurt gewaar schuwd voor de aanvallers van SEC: "We moeten oppassen voor Gabriël van Gastel, Richard de Bruin en Razzo van Dam. Maar ik denk wel dat we kun nen winnen. We hébben voor dit niveau een uitgebalanceerd team. Daarom moeten we niet teveel wisselen en lek ker op deze manier doorgaan. We heb ben voortgeborduurd op vorig jaar en hebben nu een nieuwe trainer (Teus Kommer-red.) die niemand kende. Dat is een voordeel." Zoals de zaken er nu voor staan, kun nen Hees en SEC zonder kopzorgen over blessures de komende dagen naar de wedstrijd toeleven. Bij Hees kan Er- win de Gier niet meedoen, maar hij staat al langer langs de kant vanwege een kwetsuur. De Boer: "De jongens zijn al een tijdje met Hees bezig. Dat merk je als ze met elkaar aan het praten zijn. Ze kijken in de krant naar de ver slagen en weten al wie hun directe te genstander wordt. Iedereen probeert elkaar in positieve zin op te fokken", verklapt De Boer. Jansen: "We moeten er geen te opge fokte sfeer van maken, maar je speelt wel als twee clubs uit één dorp tegen el kaar. Dan wil je winnen en dan zou het leuk zijn als je een goede wedstrijd speelt, waar veel mensen naar komen kijken." Voor veel spelers zal de derby een extra dimensie hebben. Want behalve De Boer, speelden Richard de Bruin en Theo Zijderveld in het verleden ook voor Hees. En de Hees-spelers Wout Blankenstijn en Edwin Lazonder droe gen ooit het SEC-shirt. Paul Castein, die in de zomer van Hees naar SEC- zondag verkaste, heeft inmiddels bij de groen-witten bedankt en traint weer bij Hees. Peter de Jong zou hetzelfde over wegen. Amusementswaarde De 31-jarige De Boer, werkzaam bij Bosch en Keunig in Baarn, en de 25-ja- rige Jansen, die bij de Rabobank op de Tamboerijn werkt, verwachten een wedstrijd, waarin op het scherpst van de SEC-trainer Hendrik-Jan de Boer (rechts) en Ewoul Jan- West wordt gespeeld De Boer was bij de jeugd van Hees ooit sen, libero van Hees, wensen elkaar sterkte voor de derby SE- trainer van Jansen. Die lessen kunnen nu legen hem worden C-Hees, die ijs en wederdienende zaterdag op de Bosstraat- gebruikt. De Boer heeft zijn voorzorgsmaatrege len tegen de voorhoedespelers van Hees al genomen. De roodhemden sco ren er de laatste tijd lustig op los. In de afgelopen vijf duels werd met 5-0, 6-1 en 7-0 gewonnen, tussendoor kreeg de ploeg echter ook-klappen: 2-6 en 1-6. Met een persoonlijke bewaker in de persoon van de rappe Bram de Vries wil De Boer proberen topscorer Danny Brandenburg van Hees aan banden te leggen. "Daar heb ik alle vertrouwen in. Verder is Edwin Lazonder (die evenals Brandenburg zes doelpunten achter zijn naam heeft staan-red.) gevaarlijk met zijn vrije trappen, dus we moeten ervoor zorgen, dat we in de buurt van het doel geen overtredingen maken. Lazonder komt ook vaak op. Daar moet ik nog een oplossing voor beden ken. Maar in deze klasse moetje niet te veel van de tegenstander uitgaan, maar van je eigen kwaliteiten." kijkt met plezier terug op die periode. "We hadden een hele leuke groep en Hendrik-Jan maakte daar deel van uit. Dat vinden met mij de andere jongens ook." Eigenlijk is De Boer in hart en nieren een 'Heziaan'. "Mijn ouders stonden er altijd achter de bar. Ik ben er in feite ge boren. Het blijft apart. Als je eenmaal op Hees begonnen bent, blijf je een Hees-hart houden." Dat kan Jansen volledig bevestigen: "Hees is gewoon de enige vereniging met een eenheid. Het is een eigen wereldje, dat mis je bij andere verenigingen. Ik heb er geen spijt van dat ik hier ben gebleven. Het is maar waar je voor kiest. De één wil op een hoog niveau spelen, de ander blijft bij zijn eigen club." Aanvallen Zowel De Boer (die via Baarn en nog een keer Hees bij SEC terechtkwam) als Jansen belooft dat hun ploeg met of fensieve bedoelingen de derby tege moet treedt. "Wij gaan lekker open, aanvallend voetballen, we gaan voorde winst", zegt De Boer. "Wij zoeken altijd de aanval en zullen nu niet anders gaan spelen", reageert Jansen. vier geen boodschap aan. Het verleden wordt dan even op zij gezet. Jansen is niet de enige Hees-speler die De Boer onderzijn hoede had. Ook Ed win Lazonder, Peter Hoek, Tjeerd Al- tena en Wout Blankenstijn volgden in het verleden de aanwijzingen van De Boer op. Die kunnen over drie dagen tegen hem worden gebruikt, maar spijt heeft De Boer niet. "Ik ben natuurlijk maar één van de vele trainers geweest, maar ik ben er toch wel trots op, dat die jongens nu in het eerste spelen." Jansen Op zaterdag 27 maart 1982 vervulde Hendrik-Jan de Boer een belangrij ke rol aan de Kooiweg. Hij scoorde het tweede doelpunt, waardoor Hees uiteindelijk met 2-1 van SEC-zaterdag won. Het was de laatste officiële wedstrijd tussen de twee Soester ploegen. Ewout Jansen woonde toen nog in Arnhem en kwam uit voor een jeugdelftal van Eldania. Sindsdien hebben de ontwikkelingen niet stilgestaan. SEC speelt alweer geruime tijd in de derde klasse van de afdeling en Hees daalde vorig seizoen af naar de kelder van het amateurvoetbal. Daarom staan de groen-witten en de roodhemden zaterdag voor het eerst in elfeneenhalf jaar tegenover el kaar in een rasechte dorpsderby. Toen Jansen op vijftien-jarige leeftijd naar Soest verhuisde, meldde hij zich aan bij Hees. Twee seizoenen lang volg de hij de trainingen van De Boer die sinds augustus oefenmeester is van SEC-zaterdag. Jansen draagt nu als li bero de aanvoerdersband van Hees. De voetballer en de trainer kunnen goed met elkaar overweg, maar hebben daar zaterdag tussen half drie en kwart over

Soester Courant | 1993 | | pagina 21