JACKS De Sprong Hulleman optiek IJIJR wenskaarten kerst nieuwjaar Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek met uw eigen foto Speciale aanbieding: efoon voor O' Nieuws van de bibliotheek Van fotoservice Jubileumcoiicert Sursum Corda 1CUL TUUR& WELZIJNI pagina af 'Opgestaan, plaats vergaan' Opzienbarende Abraham REISBUREAU GERTH BV capuchon met bontrand SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 PAGINA 26 langrijke lonnummers bus 19190 /oorziening 16324 alarmering 14114 23681 19004 eniging 06-8344* ivoorlichting 27997 ktiviteiten VBO-Soest iktiviteiten COB-Soest GROTE TERBOEKEN :t u moeite met de ie lettertjes? libliotheek Soest t een uitgebreide ;ktie boeken die ïn extra GROTE en kRTE letter zijn rukt. i WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Romans Engels romans Studieboeken Bourgoin, Stephane: Seriemoor- den: onderzoek naar de mens ach ter het monster. uw juwelier - vakman in de regio 14 K gouden solitairringen met brillant tw/ws Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 Basiscursus voor voetreflexmassage Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Afscheid van dirigent L.J. Meijer SOESTER COURANT Kindervoorstelling in C-drie Oogmeting per computer Thé-dansant voor senioren in Soest Duo Bassanova in Groeneveld Deze winter nog naar de Canarische Eilanden? Voor meer inlichtingen: f SOEST-HILVERSUM-BAARN VVillaerlstraat 49, tel. 22188 (normale prijs fl. 198,-) nu 21 november: Praatmid- /ijverhof, aanvang 14.00 >m alle 55+ inwoners van te Soest. Iedere bezoeker wee bonnen voor gratis es. 19 december: Praatmid- nsbergen, aanvang 14.00 9 januari 1994: Nieuw- tie in de Vijverhof, v.a. ;re donderdag in Hons- anvang 14.30 uur. Entree n. Welkom alle 55+-in- n Soest. maandag van de maand: ergadering in de Vijver- ang 09.30 uur. ig 23 november: bijeen- i "Groot Engendaal", land 103. Ds. J. van Buii- kt over "Geen mens kan mbolen". Aanvang 14.30 »ang vrij. ig 14 december: Advent- nst in "Groot Engendaal", land 103. Aanvang 14.30 >ang vrij. ling-schema voor de ko eken is als volgt: Dinsdag i november. De volgende is 7 december (dus 1 week .v.m. de adventmiddag op iber), daarna 21 december bowling-ochtend in 1993. ioest: Mbert Cuyplaan 202, el. 15210. Dverhees (C-drie): //illaertstraat 49, :el. 12468 Soesterberg: Dorpsplein 17b, tel. 03463-52017 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Bezig met surprises? Geef een cadeau-abonnement op de bibliotheek. Een geschenk waar de ontvanger een jaar lang plezier van heeft. Busbee, Shirley: Een wilde storm van passie. Een arm meisje en een rijke Ameri kaan voelen zich in het Londen van 1815 sterk tot elkaar aangetrokken, ondanks het enorme standsverschil. Romantische, historische roman. George, Elizabeth: De verdwenen Jozef. Een patholoog-anatoom, die met zijn echtgenote vakantie viert in een dorpje in Lancaster, probeert samen met een bevriende detective de raad sels rond de merkwaardige dood van de plaatselijke geestelijke te ont sluieren. Een knap, boeiend en vlot leesbaar verhaal. Sarabande, William: Over een zee van ijs. Nadat een mammoet hun volk ge dood heeft, proberen een jager, zijn grootvader en een jong meisje in de IJstijd te overleven. Eerste deel van de serie: Kinderen van de dageraad. Is te vergelijken met "De Aardkin deren". Thijssing-Boer, Henny: Een roep in de nacht. Als een jonge weduwe door een ver keersongeluk omkomt, worden haar beide dochtertjes in verschillende pleeggezinnen geplaatst. Familiero man voor een groot publiek. Wolf, Joan: De Stam van het Edel hert. Om een plotseling tekort aan vrou wen aan te zuiveren gaat in de laatste ijstijd in Frankrijk een stam op maagdenroof uit. Romantische, wensvervullende liefdesroman. Flores, Janis: Touched by fire. De erfgename van een groot fortuin hoort de waarheid over haar af komst, hetgeen grote gevolgen voor haar leven heeft. Lennox-Smith, Judith: The Italian girl. In de 16e eeuw trekt de verweesde dochter van rondreizende chirurgij- nen door haar schoonheid veel Fran se en Italiaanse heren aan, maar haar passie ligt in het ontwerpen van tui nen. Moggach, Deborah: The ex-wives. Na de dood van haar moeder, ver huist een Engels meisje naar Londen waar ze een andere acteur leert ken nen, ip wiens leven ze zich gaat ver diepen. 396.6 Sinds 1975 ondervraagt de FBI systematisch alle gevangen ge nomen seriemoordenaars om een psychologisch beeld van hen te krij gen. De schrijver kreeg toegang tot de resultaten van dit onderzoek en sprak met zowel psychiaters als met de daders. Brinke, Wim ter: Utrecht, utre 986.3 ANWB-fietsgids met aantrekkelijke, niet te lange fietsrou tes in de provincie Utrecht. Keenan, Brian: Een duivelse koes tering. 330.91 Verslag van de vijfjaar die de auteur in gevangenschap doorbracht nadat hij in 1986 in Beiroet door fundamentalistische groeperingen ontvoerd werd. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Brillant 0.03 kt van 449,- voor 399,- Brillant 0.05 kt van 569,- voor 469,- Brillant 0.07 kt van 709,- voor 579,- Brillant 0.10 kt van 960,- voor 749,- Brillant 0.12 kt, van 1110,- voor 849,- Tevens grote collectie gouden sieraden. Aanbieding geldig t/m 5 december '93. Het cursuscentrum Eemland start in ja nuari met een basiscursus voetreflex massage voor beginners. De voeten zijn volgens de theorie van de voetreflexo- logie de spiegel van het lichaam. Re flexzones zijn kleine plekken in een be paald gebied (handen, voeten, gezicht bijvoorbeeld), waar het lichaam zich in afspiegelt. Er is een relatie tussen een dergelijk reflexzonegebied en het be treffende orgaan of lichaamsdeel. Hen reflexzone is waarneembaar en voelbaar. Bij druk van de duim zal er bij problemen van het betreffende orgaan een reactie op het bijbehorende reflex zonegebied optreden. Dit gebied kan dan gevoeliger zijn, of zelfs heftige pijn veroorzaken. Door massage kan een positieve invloed uitgeoefend worden op het corresponderende orgaan. In de cursus worden de basishandgre pen aangeleerd, waarna deze in kleine groepen met elkaar geoefend worden. Bij de cursus wordt een uitgebreid werkboek verstrekt. De cursus bestaat uit acht avonden of ochtenden en is be doeld als eerste kennismaking met re flexzonemassage of uit preventief oog punt: een goede zorg en aandacht voor je lichaam. De lessen staan onder lei ding van een gediplomeerd natuurge neeskundig massagetherapeute. Aanmelding en informatie: Tillié de Hoog, tel. 16112. (M Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos,gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. RpI nf kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM S0ESTDIJK - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten l9g4 Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 ideren zit het terecht dwars, particulier verzekerden na l in hun inkomen (en dat kan ■ioenbreuk heel wat zijn) wel indaardpakketpolis kunnen maar niet in het zieken- nogen worden opgenomen, ert te ver de belangrijkste en antwoorden van de en- lier te behandelen. Wilt u 'eten over de resultaten van iquête, dan kunt u het boekje pagina's, getiteld "Ouderen lijn" bestellen door overma- n f 10,- (tien gulden) per ex- ir (incl. verzendkosten) op romer 19.30.24 t.n.v. PCOB ;en met vermelding van "Ou- lan de lijn" (zo lang de voor- rekt). Bron"Echoklanken' Net voorbij de ingang van C-drie hangt links aan de wand, naast die van Ton Paauw, een kunstwerk van Ger Dek kers, '4 keer landschap'. Wie de foto's van Dekkers kent, wordt door niet meer dan een klein aha-erlednis overvallen. Het werk doet gedateerd aan en de kleuren zijn naar. In vele coupés heb ben vergelijkbare zeefdrukken jaren lang over de rails gedenderd. We weten inmiddels wel dat een pad door de dui nen perspectivisch verandert wanneer je, vanuit verschillende standpunten er naar kjikt. Een vervelende start van deze columm en volkomen onterecht, want de expo sitie bestaat voor een groot deel uit schitterende en hedendaagse foto's. Een Hollander begint nu eenmaal met kankeren. Gaat-ie weer. Het vlagge- schip van de tentoonstelling had na tuurlijk de foto van Erwin Olaf moeten zijn. Er hangt een voorbeeld uit zijn se rie Blacks. De serie probeert helder wit te voorkomen, veronderstel ik. Een flauwe truc. Deze is daardoor nogal grijs en qua onderwerp totaal oninte ressant als men aan Chessmen, waar de fotograaf beroemd mee geworden is, denkt. Op deze muur hangen vier zelfportret ten van Paul Blanca, van wie menig mu seum aangekocht heeft. Dat is een an der relaas: het blijft fascinerend hoe hij vernietiging en energie telkens weer probeert te vangen. Misschien komt het doordat er vier foto's van hem te zien zijn, waardoor de één de ander ver sterkt. Als alleen de hand op een stuk hout gespijkerd te aanschouwen zou zijn geweest, had ik waarschijnlijk "zouteloos" geroepen. (Een bezoeker vond het aanstootgevend. Dat ik vaak een fotoreeks waardeer, wordt door de moeders van Margriet Smulders bevestigd. Al zijn het er maar twee, deze foto's vullen elkaar aan, ver tellen een verhaal. Ze zijn gruwelijk, die moeders. In een zogenaamd chique omgeving, armoedige kitsch-achter- grond is beter, kijkt de ene moeder met een wezenloze blik de bezoeker aan, terwijl ze niet eens beseft dat ze een ba by op haar schoot vasthoudt. De andere moeder lijkt wat levendiger, zelfs te la chen. De peuter met een wit gezichtje op haar knieën heeft een roos in zijn of haar knuistje. Het is schone schijn en die bedriegt: nadat de kiek genomen is, killen ze. Horrorachtig. Hetgeen de ti tels, M.2 en M.6, beamen. De anonie me M plus cijfer is onaangenaam. Het had nog erger gekund. Helaas is ook Marrie Bot met slechts één foto vertegenwoordigd. Ze heeft een prachtig verslag gemaakt over het katholieke leven. Hopelijk geeft 'Misè re Lourdes' genoeg aanleiding voor nieuwsgierigheid naar de rest van haar werk. Topstuk is 'zonder titel' van de Amers- foortse kunstenaar Bob Negrijn. Het heeft natuurlijk te maken met de afme tingen, vergeleken met de rest is het groot. Hoe groter hoe mooier, blijkt re gelmatig. Een andere reden kan zijn dat Negrijn niet alleen foto's maakt. De meeste van de exposanten zijn vooral fotograaf. Zo is Bot documentair en hebben Smulders, Blanca en Olaf geënsceneerd. (Het genre portret en landschap schaar ik gemakshalve even onder documentair, fotocollages onder geënsceneerd.) Daarentegen heeft Dekkers het over het al eeuwenoude gegeven van het perspectief in de kunst en hij gebruikt fotografie. Negrijn doet net zoiets: het stilleven. (De Franse en de Engelse term letterlijk vertaalt, geeft dit genre een nog mooiere naam, namelijk dood- leven.) Negrijn fotografeerde een doorgesne den rode kool in een groene schaal met handvatten. Super esthetisch, fonke lend van kleur en raadselachtig wat be treft inhoud. Misschien alleen esthe tisch en ontbreekt de inhoud. Postmo dern? Er is wederom iets dat me stoort. (Waarom toch steeds? Vraag ik mezelf in een moedeloze bui wel eens af.) Bob Negrijn doet alsof de kool rechtop in de schaal staat, terwijl als je het perspectief in ogenschouw neemt - dank je. Dek kers - weetje dat dat niet zo is. De kool staat achter de schaal of is ingemon- teerd. Uiteraard is kunst artificieel. Dat Blanca zich niet echt vastnagelt, lijkt me logisch. Negrijn had geen valse sugges tie hoeven wekken als hij iets beter zijn best gedaan had. pim Jonker "We mogen terugzien op een fijne en geslaagde avond," aldus be sloot de voorzitter, dhr. H. Rouw, het zeer goed bezochte concert van de Chr. Koorvereniging 'Sursum Corda' te Soest. De kerkzaal van het ziekenhuis Molen- dael was te klein om de bijna vijfhon derd bezoekers voor dit concert op te vangen. "Je weet nooit waar je aan toe bent,' aldus een koorlid in de pauze. "In de Julianakerk met z'n 800 plaatsen waren er misschien 200 gekomen." 'Sursum Corda' is een koor met een ge heel eigen geluid en eigen keuze van muziek. Het huppelt niet mee in de roes van vernieuwingen, maar zoekt het meer in het oude vertrouwde, zonder afbreuk te doen aan het invoeren van nieuwe ideeën. De basis van het koor is het doorgeven van de Bijbelse bood schap. Zo ook zaterdagavond jl. On danks het slechte weer en concurrentie in de omgeving, was het 'full house'. Tot één van de vele bezoekers behoorde burgemeester De Widt. Voor de pauze moest het koor even wennen aan de grote belangstelling. Zo werd 'Into My Heart' (van Harry D. Clarke) wat weifelend naar voren ge bracht. Het was ook het openingslied en dan spelen de zenuwen soms nogal par ten. Het Soester Muziekgezelschap o.l. v. Dick Hesseling begeleide het koor goed tot zeer goed, al domineerde het in het begin wel een beetje. Het SMG oogstte succes met 'Pavane in Bleu' (van T. Huggens), vooral de twee solis ten waren zeer goed. Thari Schröder verzorgde de presenta tie op een vlotte en sprankelende wijze, waardoor het concert meer vaart kreeg. De handen gingen voor de pauze goed op elkaar nadat Tiny Koopmanschap het 'Nonnenkoor' uit 'Casanova' (van Joh. Straus) solistisch met het orgel ten gehore had gebracht. "Nightfall in camp' en 'Domine Deus Israël' besloten het gedeelte voor de pauze niet overtui gend. In de pauze werd gratis koffie verstrekt. Waar krijg je dat nog? 'Sursum Corda' zette hierna in met 'Psalm 116' (van G. Jellesma). Op een sublieme wijze wist het koor dit te ver tolken. Alle elementen die een koor moet hebben werden hier overtuigend naar voren gebracht. Het was duidelijk waarneembaar dat het koor en de diri gent achter dit lied stonden. Vooral de fortissimo en piano-gedeelten in dit niet gemakkelijk werk, kwamen sterk naar voren en hielden de zaal doodstil. In het 'Gebed' uit 'der Freischutz' (van C.M. von Weber) liet de sopraan Tiny Koopmanschap de volle volume van haar prachtige stem horen. Zonder ge luidsversterker bereikte haar stem alle hoeken van de toch niet kleine kerk zaal. 'Bist Du bei mir' (van J.S. Bach) werd door het Soester Muziekgezel schap goed uitgevoerd. Tot slot kwam Sursum Corda aan de uitsmijter in 'Ontwaakt' (van W.A. Mozart) en 'Thanks to be God' (van Stanley Dick- son). Deze beide stukken staan kenne lijk op het vaste programma van dit koor. De begeleiding kon de snelle mu zikale overgangen soms moeilijk bijbe nen. Bij 'Thanks to be God' wordt het koor en de toehoorders naar een climax gevoerd. De dirigent wist dit goed uit te buiten en zonder schreeuwend te wor den daverden de laatste tonen door de ruimte. In het slotwoord werden alle medewer kenden bedankt en in het bijzonder di rigent dhr. Meijer. Het was voor hem de laatste keer dat hij 'zijn' koor Sursum Corda in een concert mocht dirigeren. Na 36 jaar trouwe dienst verlaat dhr. Meijer, als één van de mede-oprichters, dit toch wel bijzondere koor. Toen voorzitter Rouw dat memoreerde en de dirigent de bekende bos bloemen, gaf, kreeg Meijer een langdurige en staande ovatie van het publiek. Als een dirigent zolang bij één en hetzelfde koor zijn beste krachten geeft, getuigt dat van een goede onderlinge verstandhouding. P.T. In de voorstelling "Opgestaan, plaats vergaan" (24 november in C-drie) speelt een meisje alleen in haar kamer. Met behulp van een tafel en een laken creëert ze situa ties waarin belangrijke personen uit haar leven een rol spelen. Klop klop... mama slaapt nog. Of zou die dikke bult weer naast haar liggen? Hoe heette die ook alweer? Ze denken toch niet dat ik weer thee voor ze ga zet ten! Niemand mag zeggen wat ik moet doen vandaag. Papa... in niemands land. Hé niemand, wat moet ik doen vandaag? Hanneke Heessels speelt zowel het meisje als de andere personages zeer overtuigend en weet het publiek mee te nemen op een tocht langs fantasie en herinnering. Deze verrassende voorstelling is een produktie van Stichting Rinoceros. Uit gangspunt voor Rinoceros is fysiek ac teren (mime), waarbij tekst en muziek worden gebruikt. In combinatie met het sober gebruik van decor en attributen spreekt dit zeer tot de verbeelding van kinderen. "Opgestaan, plaats vergaan" is voor al le kinderen vanaf 5 jaar en is te zien op woendag 24 november om 14.00 uur in Cultureel Centrum C-drie. Toegang: f 5,- (kinderen) en f 7,50 (volwasse nen). Kaarten zijn te reserveren bij C-drie, tel. 22188, en de VW Soest, tel. 12075. Automatisch bepalen van de glassterkte. Volledig in eigen lab. afgewerkt, hierdoor vele extra mogelijkhe den. Zoals: eigen tekst mogelijk, kleurneg. zwart/wit afdrukken, snelle levering, vierkant formaat anders dan anderen, mat of glans. prijzen met standaard tekst: 1-50 f 1.10 p./st. 50-100 f 0,95 p./st. 100-500 f 0,80 p./st. 500-meer f 0,70 p./st. incl. enveloppen prijzen met eigen tekst: tekst zetten litho: f 50,00 100-500 f 0,80 p./st. 500-meer f 0,70 p./st. incl. enveloppen Met ingang van het nieuwe dans-(win- ter)seizoen heeft Dans- en Ontmoe tingscentrum Slingerland een nieuwe aktiviteit gestart voor 55+ ers. Elke woensdagmiddag is er thé-dansant voor senioren van 15.00 uur tot 17.00 uur. De kosten bedragen slechts f 4,50 per persoon inklusief een kopje koffie of thee. De doelstelling van de thé-dansant is naast de mogelijkheid tot het maken van een gezellig dansje ook sociale con tacten te leggen. Informatie: Slinger land danscentrum, Weegbreestraat 205, 3765 XE Soest, tel. 17954. Roelof Meijer neemt zondag 21 no vember zijn contrabas mee naar kasteel Groeneveld. Hij zal daar met pianist Armin Segger, met wie hij het Duo Bas sanova vormt, een zondagmiddagcon cert geven. Het duo is uitgenodigd door de Baarnse Muziekkring en treedt om 16.00 uur op. Wie daarvan getuige wil zijn, moet in ieder geval elf gulden voor een en- treekaart meenemen. Een A braham of een Sarah is al lange tijd een bekend gezicht geworden in de stra ten van Soest. Maar deze Abraham sprong er toch wel letterlijk en figuurlijk boven uit. Een dag nadat Hans van Breukelen drie strafschoppen stopte en daarmee ten koste van Sparta de weg voor PS V naar de volgende bekerronde plaveide, vierde een andere Hans van Breukelen zijn vijftigste verjaardagHet was Hans van Breukelen van de Van Straelenlaan in Soest. Eén ding is zeker: voorbijgangers kan dat niet on opgemerkt zijn gebleven. Wacht niet te lang met boeken, daar veel akkommodatie al is volgeboekt. Van Weedestraat 58 3761 CG Soest Telefoon 02155-22144 G. v. Amstelstraat 166 1214 BD Hilversum Telefoon 035-238515 Zuidpromenade 21 3768 EM Soest Telefoon 02155-12683 Brinkstraat 13-15 3741 AM Baarn Telefoon 02154-24944

Soester Courant | 1993 | | pagina 27