0 R.OUD Vërfiüü? trdt ger 0.- arttóhocK RN BK R N BK Anna Paulownahuis presenteert eerste gasttentoonstelling nieuws Wasiel I opnieuw eerste 'Knollen'-man COMPLETE NAKTI E ,i14.607.- I DEBAAS 7 CUL TUUR WELZIJN T M Dl PAGINA 28 13.495.- 607.- 260.- 160.- 85.- ieders bereik :n vermeld ALOGEEN TRALER WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT 'Magisch Bonaire' van Sonja en Kees Brusse PAGINA 29 Inbrekers betrapt op heterdaad 'Artiest' belandt in ziekenhuis Kinderboerderij De Vrije Teugel STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN t SCHOPEREN t FIJNSTRALEN Schrijfgroep Amnesty Amnesty schrijft Klachten bezorging Soester Courant Unicef-verkoop V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Wie vergelijkt leest de Soester Courant Gevraagd: artikelen voor de feestdagen Vrijwilligers Vakature Bank V ci> - co 4/VM^ CURSUS FILOSOFIE Lunchconcert met 'Subaru Fun' in gemeentehuis ZONWERING S@SSV Thuishulpcentrale Eemland THC zoekt in Soest vaste vrijwilligers De Melkweg DÊ mniar+*%Ê odsm mm uvuvti* Sinterklaas metamorfoseert tot prins Carnaval 1963 1993 Wim van lloorn ANBO-praatmiddag brilcentrum j.s. nota >pzij, zo- ;n wat u pt u het rdt afge- dorst. gen ■ien. imbinatie kunt u sbouwen. ele beleg- Wilt u kom eens LEN B.V. URANTIËN /AN DOORN 0.- rel. 02155- ■2 17 19 l sensor. Watt el. 02155-13544 In het Anna Paulownahuis, Bur gemeester Grothestraat 51 te Soest, presenteert de Stichting 'CittaDelle' vanaf zaterdag 27 no vember de expositie "Magisch Bo naire" met Sonja en Kees Brusse als middelpunt. Samen verdiepten zij zich jarenlang in de geschiedenis van dit prachtige eiland en zijn bewoners. Dat resulteerde in een zojuist gepubliceerd boek "Een ma gisch Eiland", waarvoor Sonja Brusse aquarellen maakte en haar man Kees de verhalen schreef. In een aan het eiland, met zijn prachtige koraalriffen, zijn flamingo's en zijn grotten, aangepaste sfeer kan men in het Anna Paulownahuis die aquarellen zien en gesigneerde exemplaren van het boek verkrijgen. Als bijzondere attractie wordt dagelijks om half twaalf 's morgens en om half vier 's middags in de zaal een segment getoond van Kees Brusse's reeks "do cudrama's" die afgelopen maand door de NOS werden uitgezonden. En men kan af en toe luisteren naar authentieke Bonairiaanse achtergrondmuziek! De tentoonstelling "Magisch Bonaire" blijft geopend van 27 november tot en met 22 december van 11.00 tot 17.00 utir. 's Maandags is het Anna Paulow nahuis met het inpandige Cécile Drees- mann-museum, dat er de kern van vormt, gesloten. De politie heeft vorige week twee man nen aangehouden, die aan de Weeg breestraat een kelderbox hadden open gebroken. Ze waren op dat moment nog bezig met het forceren van een fietsslot. De fiets was eigendom van de 22-jarige bewoner. Het tweetal, een 23-jarige Soester en een 27-jarige in woner van Nieuwegein, werd vastgezet op het bureau. Gevreesd werd voor een heupfractuur, maar in ziekenhuis Eemland bleek hij niet echt gewond te zijn geraakt. Toch moet een zestien-jarige Baarnaar zich een hoedje zijn geschrokken, toen hij op de Peter van de Breemerweg een 'circusact' wilde uithalen. Met zijn fiets reed hij via een rijplank op een gepar keerde vrachtwagen. De bedoeling was dat hij vervolgens van de vrachtwagen zou 'jumpen', maar de artiest bleek die handeling nog niet onder de knie te hebben. Hij kwam op onplezierige wij ze met het asfalt in aanraking, toen hij viel. Per ambulance werd hij naar het ziekenhuis gebracht, maar daar bleek de schade gelukkig mee te vallen. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 18 november Van 9.30-11.30 uur: de volwassenen club komt weer bijeen en maakt mooie dingen in een gezellige sfeer. Van 9.30-11.30 uur: groep 5/6/7 van De Regentuuter doet mee aan het project over de Prehistorie. Van 13.30-15.30 uur: groep 5 van De Bron komt voor het natuurproject "Vleermuizen". Van 15.45-17.45 uur zijn Laurens, Lisanne en Chris onze gasten die met vriendjes hun veijaardagsfeest vieren. Vrijdag 19 november Van 9.30-11.30 uur: groep 4 van De Achtbaan komt het project "verstop pertje" doen. Veel leren begrijpen over kleuren van dieren en waarom. Na schooltijd komen Nydia, Silvana en Rogier feest vieren. Zij zijn jarig en dus de baas van deze dag. De medewerkers van de boerderij helpen hen erbij. Van 19.00-20.30 uur staat discjockey Je roen weer klaar met zijn cd's om de kin derdisco te verzorgen. Er worden veel muziekactiviteiten gedaan. Het kost een gulden per persoon en is bestemd voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar. Zaterdag 20 november Weer drie jarige kinderen die met hun vriendjes komen feesten. De kinderen heten Samir, Bonita en Norah en zij gaan veel leuke dingen doen. De ezel kar is er vandaag niet, want Sinterklaas heeft gevraagd of deze mee wil lopen in zijn optocht door Soest. Maandag 22 november Van 9.30-11.30 uur: groep 6 van De Bron doet mee aan het vleermuizen- project. Van 13.30-15.30' uur komt groep 5 van De Bron meedoen aan het project verzorging. Zij gaan lekker de dieren verzorgen en leren zo hoe dat gaat. Van 15.45-17.30 uur: de knutsel club "het vliegend tapijt" komt met alle 26 kinderen weer iets heel moois ma ken. Langs welk land gaat de reis van daag en wat wordt er uit dat land ge maakt. Dinsdag 23 novemer Om 15.45 uur komt de boerderijclub bij elkaar en gaat samen met Jantine aan de slag. Ook om 15.45 uur: de toneel groep voor kinderen oefent en oefent verder. Woensdag 24 november Van 9.30-11.30 uur: de peuter/ouder activiteit start de dag. Zingen, iets ma ken, de dieren bezoeken en vooral ge zelligheid troef op deze leuke activiteit voor moeder en kind. Om 14.00 uur staat de toneelgroep van de kinder boerderij te trappelen om haar nieuwste toneelstuk te laten zien. Alle kinderen van vier tot en met twaalf jaar mogen komen kijken. Na het toneel genieten we van limonade en snoep en activitei ten. Het kost twee gulden per persoon. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Duinweg 21, tel. 12906 De Soester afdeling van Amnesty Inter national roept Soesters op om tegen schending van mensenrechten te schrij ven. Dit kan bijvoorbeeld door zich aan te melden bij de schrijfgroep. "Schrijven, wie help je daar nu mee?", vragen velen zich af. "Die brieven die naar zo'n land worden gestuurd belanden toch ongelezen in de vuilnisbak!", weten anderen. Het gevoel van machteloosheid weer houdt menigeen ervan om te proteste ren. Toch zou men het aantal mensen eens moeten tellen die mede dankzij de brieven van Amnesty werd vrijgelaten. Vaak is alleen het signaal dat een be paalde gevangene uit Nederland regel matig post ontvangt al een reden voor een regering om haar of hem in leven te laten. Iedere laatste woensdag van de maand is er gelegenheid om samen met me vrouw J. den Oude in de pen te klim men. Plaats van handeling is het Am- nestycentrum aan de Duinweg 21 (van af 13.30 uur). Deze maand wordt er aandacht gevraagd voor het lot van mensen in Marokko, Guatemala en Equatoraal Guinee. Het gaat hierbij om individuele slachtoffers van bruut over- heidsgeweld, die zonder vorm van rechtmatig proces vastzitten in een zaamheid. De Amnesty-schrijfgroep Soest, maar vooral deze gevangenen kunnen wor den geholpen door mee te schrijven. Ie dere extra brief verhoogt de kans op een meer rechtvaardige behandeling. Voor praktische vragen hierover kan men bellen met mevrouw J. den Oude (tel. 14622). Voor informatie over Amnes- ty-werkgroep Soest in het algemeen kan men bellen met Tina Nelemans, tel. 20697. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 u' naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan de zelfde avond nog nabezorgd. iy i c Lange Brinkweg 62, tel. 10466 Alle Unicef-artikelen uit de najaarsca talogus (wenskaarten én cadeau-artike len) worden in Soest verkocht op de volgende adressen: mevr. A. Weitzel, Van Straelenlaan 44; mevr. L. Blok, Ericaweg 4; mevr. H. Rademaker, Lange Brink- weg 62. De adressen voor wenskaarten alleen zijn: de Wereldwinkel, Steenhoffstraat; De Ster Damesmode, Van Weede- straat; fa. Wortmann Mode, Burg. Grothe straat. De Unicef bureau-agenda is verkrijg baarbij boekhandel Van de Ven, Zuid promenade. Telefonische bestellingen kan men doorgeven via tel. 10466. De catalogus is verkrijgbaar bij alle genoemde adres sen en bij het Infocentrum in het ge meentehuis, Raadhuisplein. Naast me vrouw Rademaker is ook mevrouw Van der Maas, Joh. Poststraat 442, tel. 15686, als vrijwilligster voor Unicef ac tief. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Reisimpressies: Italië en Malta Niet alleen voor de liefhebbers van de zon is Italië een geliefd vakantieland maar ook voor diegenen die oog heb ben voor de rijkdom aan cultuur en na tuurschoon van dit land. In januari 1994 organiseert de Volksuniversiteit een lezing met dia's, waarin kennis wordt gemaakt met de Ligurische kunststeden, zoals Siena en Florence. Daarnaast wordt een bezoek gebracht aan het eeuwenoude Rome en het Vati- caan. Tenslotte naar het zuiden: Soren- to, Capri en Sicilië met zijn natuur schoon en plantenweelde. Vanaf dit ei land wordt overgestoken naar Malta dat op het gebied van kunst, religie en geschiedenis zeer de moeite waard is. De lezing vindt plaats op dinsdag 25 ja nuari 1994, 20.00-22.00 uur, in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Spreker: dhr. G. de Bont. Prijs: f 15,-. Reisimpressies: Het Verre Oosten Indonesië is een land dat steeds meer in trek komt bij de vakantiegangers. Met het oog daarop heeft de Volksuniversi teit in februari 1994 een lezing gepland, waarin men wordt meegenomen naar Jakarta, Bogor en Jogjakarta, waar men aan de hand van dia's een zonsverduis tering kan meebeleven. Daarna wordt een bezoek gebracht aan Bali waar men de pracht van de natuur, de sfeer en de mentaliteit van dit eiland en zijn bewo ners kan ondergaan. Deze lezing wordt gehouden op dins dag 15 februari 1994,20.00-22.00 uur, in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Spreker: dhr. G. de Bont. Prijs: f 15,-. Inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donder dag 10.00-13.00 uur. kringloopcentrum SPULLENHULP Telefoon 18730 Spulienhulp is een instelling die zich be zighoudt met het inzamelen, scheiden, sorteren en weer in omloop brengen van bruikbare aangeboden goederen, zoals: meubilair, kleding, boeken, pla ten. speelgoed, huishoudelijke artike len e.d. Een groot gedeelte hiervan wordt in de winkel verkocht; het restant van de kle ding en de schoenen gaat naar goede doelen. De rest, veelal bestaande uit glas, papier, plastic en metalen, gaat naar bedrijven voor recycling. Spullen- hulp is in toenemende mate een belang rijke schakel in het afvalbeleid van Soest. Steeds meer mensen bieden bruikbare spullen aan om te voorkomen dat het op de Schans onopgemerkt als afval ver dwijnt. Als in het voorjaar van '94 de Schans en het kringloopcentrum naast elkaar liggen, kan een en ander nog be ter op elkaar worden afgestemd. Met het oog op de komende feestdagen is er vraag naar speelgoed, gezelschaps spellen en kerstversiering. Op 17 de cember zal er 's avonds een speciale Kerstmarkt gehouden worden bij Spul ienhulp. De opbrengst van die avond zal geschonken worden aan de jubile rende Derde Wereldgroep Soest. Smitsweg 311, tel. 12630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank Soest/Baarn uw aan dacht voor de volgende vakatures: 1-120 Een zelfhulp-werkgroep te Baarn zoekt een vrijwillige medewerker voor verslaggeving, info verzamelen en verspreiden, secretariaat ondersteu nen, het organiseren van voorlichtings bijeenkomsten. 6-117 Hulpverleningsorganisatie aan vluchtelingen te Baarn zoekt meerdere vrijwillig(st)ers voor opvang en begelei ding van asielzoekers (ondersteuning in asielprocedure en maatschappelijke begeleiding). 6-118 Stichting voor hulpverlening aan vluchtelingen te Soest zoekt meer dere vrijwillig(st)ers voor opvang en begeleiding van asielzoekers/vluchte lingen. Dit gebeurt met name op de 3-wekelijkse spreekuren waar de cliën ten terecht kunnen met hun vragen. 7-132 Internationaal vrouwencen trum zoekt een vrijwillig(st)er ter assis tentie bij de kinderopvang die aanwezig is voor deelneemsters aan cursussen en activiteiten. 2-108 Centrum voor verstandelijk gehandicapten te Den Dolder zoekt een vrijwillige medewerker voor het ver richten van klusjes t.b.v. leef- en activi teiten groepen, één of twee dagdelen per week in nader overleg vast te leg gen. 14-103 Een pleegzorgproject zoekt particulieren die kunnen inspringen voor familie of buren van mensen die op opname in een verpleeghuis wachten. 17-104 Een maatschappelijke dienst verlening zoekt een groot aantal vrijwil ligsters voor het begeleiden van con tacten van ouderen met de ouderenbus. Geïnteresseerden moeten een goede fysieke conditie bezitten en op de hoog te zijn van wegen, straatnamen en bij zondere locaties in Soest. 13-111 Milieu-organisatie zoekt inci denteel vrijwillig(st)ers voor de chauf feur van de huis-aan-huis inzameling. Inlichtingen over de genoemde vakatu res en over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u te allen tijde bij de Vrijwil ligers Vakature Bank verkrijgen aan de Smitsweg 311, kantoortijden: dinsdag tot en met donderdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. In Baarn is er de mogelijkheid voor een spreekuur op afspraak. U co LUI Verkoop Verhuur Reparaties van •Mjl gereedschappen en SheS machines voorde vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Speciale aandacht: Iedere week op donderdagmorgen ca. 09.45 uur: het laatste VW-nieuws (info, ideeën) op Radio Soest. Pas verschenen: VW-vakantiereis gidsen Zeeland en Overijssel 1994, met tal van speciale arrangementen op maat: o.a. hotelvakanties, kano-, fiets en wandel-arrangementen, kampeer- trektochten, bungalowvakanties etc., te reserveren bij de VW. Voorbeeld (nieuw): f ietsarrangement Resort Bad Boekelo, fietsen langs de watermolens of langs de eeuwenoude Twentse boer derijen, een culinair Twents fietsarran- gement, of een watersport/bungalow vakantie-arrangement in Hasselt (bij Zwolle). Theater-info Bij de VW te reserveren: musical "Cyrano", vanaf 15 maart 1994 in Carré Amsterdam; musical "Bubbling Brown Sugar", in november in Luxor Rotterdam en cul tureel centrum Amstelveen; "The Great American Songbook", elke zondagmiddag t/m 26 december in St. Olofskapel Amsterdam; "Holiday on Ice", 17 t/m 21 novem ber Ahoy Rotterdam; 23 t/m 28 no vember Eindhoven; 1 t/m 6 december in MECC Maastricht en 8 t/m 19 de cember in RAI Amsterdam; Concert Amersfoort Kamerkoor, 19 november in C-drie, 20.15 uur; Taptoe Utrecht, 20 november in Jaarbeurs; Jumping Indoor Maastricht, 25 t/m 28 november in MECC Maastricht; "Walt Disney on Ice", 1 t/m 8 de cember Congresgebouw Den Haag; "The Young Christmas", o.a. Apel doorn, Arnhem, Zwolle; musical "Porgy and Bess", 17 t/m 28 december Congresgebouw Den Haag en 19 januari t/m 6 februari Carré Am sterdam; "Deep River Quartet", 26 december in Vredenburg Utrecht; Wereld Kerstcircus, 16 december t/m 2 januari Carré Amsterdam; thriller-musical "Sweeney Todd", 1 t/m 6 februari Congresgebouw Den Haag en 11 t/m 20 februari in Carré Amsterdam. VW ANWB-winkel "Er-op-uit", NS-dagtochten, tips, eve nementenkalender, f 4,50; ANW- B-reisgidsen (buitenland, Zeeland, Amsterdam, Zuid-Limburg); landelij ke fietsroutes (setje kaarten boekje: Noord- of Zuid-Nederland), f 29,50; setje 20 kaarten Nederland, f 22,50. ZEIST - Volgende week begint drs. Marinus de Baar weer met zijn inmid dels bekende cursus filosofie in Zeist. In deze nieuwe cursus worden be langrijke onderwerpen behandeld, zoals het denken over de natuur en over de plaats die de mens doarin in neemt, en komen boeiende thema's oan bod, zoals filosoferen over het wezen van de tijd, over het menselijk bestaan en het menselijk geluk, en over de vraag of computers kunnen denken (wat is denken eigenlijk?). Voor de cursus is geen vooropleiding vereist, belangstelling is voldoende. De cursisten krijgen samenvattingen, overzichten, ondersteunende teksten en een literatuurlijst. De cursus bestaat uit tien lessen van elk twee uur en wordt in Zeist gegeven. Meer info bij de docent, drs. Marinus de Baar (02945-3264) Het derde concert van dit (derde) sei zoen van de serie "lunchconcerten in de raadzaal" vindt plaats op woensdag 24 november, van half één tot kwart over één in de raadzaal van het gemeente huis aan het Raadhuisplein. Het lunch concert - "voor ambtenaren en Soester burgers" - wordt verzorgd door "Suba ru Fun", een eigenwijs en eigentijds fu siekwartet dat composities, speelt, doorspekt van invloeden uit de jazz, fu- sion, R B, funk, soul, pop en rock. "Subaru Fun" bestaat uit: Raymond van Spiegel, drums; Xander Buvelot, basgiotaar; Frank Stukker, gitaar; en Jeroen van der Weij, altsaxofoon. De toegang is gratis. i Hzraan 24a Soest - Telefoon tel. «33 - 63 13 34 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwil ligers, die enkele uren per week on dersteuning willen geven in gezinnen of situaties waarin ouders/verzorgers/ kinderen/buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, de menterende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de*partner on dernemen. Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd: 't Hart Voor een wat oudere, soms wat verwar de dame met spraakproblemen wordt een vertrouwde oppas gevraagd, die één morgen per week (2 a 3 uur) bij haar wil zijn. Haar man kan dan rustig bood schappen doen. Ze houdt van spelletjes (klaverjassen, rummicub) en van spel letjes op tv, en gaat graag met de rol stoel een eindje om of winkelen. Overhees Bij een alleenstaande, vergeetachtige dame wordt voor de zaterdagmorgen een vrijwilliger gezocht, die haar ca. 2 uur gezelschap kan houden. Ze houdt van samen wandelen, scrabble en rum micub en luistert graag naar klassieke muziek. Soest Voor een meisje van 16 jaar met een lichte contactstoornis wordt voor de woensdag- of zaterdagmiddag een op- vangmogelijkheid gezocht (speelgezin of ouder iemand). Ze houdt van spel letjes, zingen, enz. Dan hebben de ou ders wat meer tijd voor de andere kin deren. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Kleine Haag 1-3, 3811 HE Amersfoort, tel. 033-631334, of bij contactpersoon Erica Stanton in Soest, tel. 19226. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 18 november De voorlaatste titel in onze cyclus rond de Spaanse grootmeester Luis Buhiuel wordt wel beschouwd als 'zijn meest spirituele film ('bedoeld noch voor het een noch tegen het ander'). Via een be devaart van twee zwervers naar Santia go de Compostella gaat La Voie Lactée (De Melkweg) over mysteries. De zes dogma's van de Rooms-Katholieke kerk - de eucharistie, de oorsprong van het kwaad, de dubbele natuur van Christus, de vrije wil, de Heilige Drie- ëenheid en de onbevlekte ontvangenis - passeren de revue. Buhiuel toont tevens wat uiteenlopende ketters bewegingen hier in de loop der eeuwen tegenin heb ben gebracht. Voor Buhiuel was de film vooral 'een tocht door het fanatisme, waarin ieder een zich krachtig en onverzoenlijk vast klampt aan zijn stukje waarheid, bereid om daarvoor te doden of te sterven.' Doordat de ketterijen op een sket- ch-achtige manier worden getoond, valt dat fanatisme wel mee. Het lijkt als of Buhiuel zich met een knipoog over de dogma's wil verbazen. De ketterij-scènes fungeren als illustra ties bij volledig authentieke discussies die bijzonder fraai in beeld zijn ge bracht. "Als meester Buhiuel lesgeeft over het christelijk geloof, valt er een hoop te ge nieten. Zowel voor gelovigen als niet- gelovigen.' Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50, CJP/65+ f 5,00. Reserveren, tel. 19577. Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: 3jr Cftiii jid audio m% video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 1 21 32 Wasiel Steitner is, net als vorig jaar, de man die de "Narre Knol len" tijdens het komende carnaval voorgaat in de feestelijkheden. Prins Wasiel I begon donderdag avond (de elfde van de elfde) aan zijn tweede ambtstermijn. BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE 1 nVVP g EN LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 De afdeling Soest van de ANBO orga niseert op zondag 21 november een van haar maandelijkse zondagmiddag- praatmiddagen, in de Vijverhof aan de Klarinet. Iedere Soester 50-plusser is welkom om met vrienden of bekenden een kaartje te leggen, een ander spelletje te doen of om zomaar gezellig een "babbeltje" te maken. De aanvang is om 14.00 uur, de zaal is open om 13.30 uur. De toegang is gra tis. Bovendien ontvangt iedere bezoek(- st)er twee consumptiebonnen. Dat was de verrassende "onthulling" die in aanwezigheid van een flink aantal carnavalvierders plaatsvond in café Bos en Duin (ofwel: de "Knollen- burcht"). straks het middelpunt van het grote carnavalsfeest, waarvan de bij eenkomst alvast een smakelijk voorafje vormde. Ceremoniemeester Ben van der Linden moest overigens een heel programma afwerken voordat de prins zijn feestelij ke rentree maakte. Eerst werd een dele gatie van de Federatie Midden Neder land - overkoepelende organisatie van een groot aantal carnavalsverenigingen - verwelkomd. De driemans-afvaardi- ging had voor oud-Narre Knollen voor zitter Henk te Pas een bijzondere on derscheiding bij zich, en die werd hem - ondersteund door de muzikale klanken van de "Notenhakkers De Adelaar" uit Weesp - met de nodige alaafs overhan- digd. Wethouder Jan Menne (wiens aange kondigde vertrek uit de politiek met een opmerkelijk "Hoi!" werd begroet) werd met minstens evenveel égards op het podium geroepen. Hij complimen teerde de carnavalsvereniging met het feit dat ze het al die jaren zonder ge meentelijke subsidie kunnen stellen en liet desgevraagd weten dat hij de halve marathon ooit in één uur en twintig mi nuten heeft gelopen. Menne's taak was het de nieuwe prins aan het publiek voor te stellen. Die was kennelijk kort te voren per PTT verzon den, want hij werd aan het oog onttrok ken door een enorm postpakket, waar uit tot ieders verrassing plotseling de in drukwekkende gestalte van Sinterklaas tevoorschijn kwam. Het was na alle plichtplegingen inmid dels ver na elf-over-elf - het traditionele tijdstip - voordat de Sint zodanig uit zijn kleding was gepulkt dat de omstanders daarin opnieuw Wasiel Steitner konden herkennen. Aan de wethouder viel de eer te beurt hem de prinselijke versier selen - muts, scepter, prinsenketting - te Wasiel Steitner - daar is-ie weer! - ge flankeerd door Jan Menne (l.) en Ben van der Lindenfr.). Foto: Goos van der Wilt. overhandigen, waarna de oude/nieuwe prins de menigte op passende wijze voorging in het feestgedruis. Verzorging van zachte contactlenzen ALL-1N-ONE-vloeistof Speciaal geschikt voor dragers van wegwerplenzen en 'gelegenheidsdragers'. NU GROTE TESTAKT1E BIJ: van weedestraat 87 3761 cd soest tel. 02155-17120 Probeer COMPLETE voor een aantrekkelijke prijs!

Soester Courant | 1993 | | pagina 29