Een andere kijk op een nieuwe wijk Knal met verstand ven/ t Sluit 1993 goed af en begin 1994 zonder ongelukken Boerenstreek wordt in Soest de eerste ecologische wijk Wijk Soestdijk/ 't Hart praat met B. en W. 3AGINA 2 WOENSDAG 17 NOVEMBFR 1QQ^ OP 'T HOOGT bedoeld emen PAGINA 3 ïn in gewest houden het afval apart Woningbouwplan op terrein voormalige Van Prinstererschool Y erkoopadressen van vuurwerk in Soest en Soesterberg jeen enkel on- medewerkstei iaal belast met ebruik. De be et alleen in het ng zelf, de be- teel tijd. Daat is mede te dan- en illegaal ge ar het gemeen- iders misschien momenteel het i de belangstel >g wel meer on- ien worden aan duidelijk na het ntfoto's, het be chiefstukken en 1 in het veld zelf, le drie technisch mitendienst. Uit genlijk maar een >pen er nog zo n ;nde illegaal ge- In het laatste om schuttingen, die aan de voor n maximaal twee rgeschreven. Het het gemeentebe i duidelijk stand en bekendmaken n de beslissing op die mede met ndigen hierover dver deze kwestie veest met de wel indeling van elke zitten, hetzelfde >or de nacontrole afgehandeld zijn. :n we het niet zo. vel eens. Pas gele- bleek bij de na- bedrijfscontainer swoond, terwijl in zelf ook nog twee ren gemaakt". het tegengaan van ctiviteit ook geen cel een brief schrij- .1 van vervolgstap- veel tijd dat zonder den van mevrouw ie hiervoor speciaal situatie in Soest er ier zou uitzien. De ïlijke Ordening en ft immers al de han- behandelen van de m en zou aan de il- ;n niet de aandacht ;n die nodig wordt deze situatie van sid een eind te ma- N,C' la Ki± r^ ïOCht k''n,"sin Beat™ m Alphen aan den Rijn de „ieuwe woonwijk Ecoloma. Zoals de naam al zegt: een wijk die gebouwd is0p grond van ecologische u.tgangspnnten. Zo'n buurt staat in Soest ook op stapel. Boerenstreek, het gebied tussen de Dorresteinweg, Konings weg en Clemensstraat. Misschien zou het aardiger zijn geweest als de ko ning, neven had gewacht met een bezoek aan een ecologische wijk, omdat het principe ervan ,n Soest verder gaat dan in Alphen. Weliswaar is daar voor het bouwen van de woningen waar mogelijk milieuvriendelijk en duurzaam materiaal gebruikt, maar in de buitenomgeving komt het eco logische aspect nauwelijks aan de orde. In de Boerenstreek daarentegen wordt ook daaraan alle aandacht besteed. ien we een belang an apart. Cijfers van in het gewest Eem- n dat ongeveer de ihemisch afval apart :rd. We zijn goed be- kan dus beter. Boerenstreek is daarmee de eerste wijk in Soest die gebouwd wordt op basis van ecologische uitgangspun ten. Dat betekent dat men in die woonwijk de natuur de waarde wil geven die ze eigenlijk heeft; een boom is echt een boom, een gras sprietje echt een grassprietje en wa ter is echt water en geen stinkende sloot. In de nieuwe wijk moeten zo veel mogelijk kenmerken gehand haafd blijven van het bestaande landschap. Het mag dus niet teveel worden aangetast, in tegenstelling tot wat bijvoorbeeld in Overhees is gebeurd. Destijds is bij het bouw- en woonrijpmaken daar het hele ge bied zonder meer opgehoogd en ge zegd: dit wordt het nieuwe peil en daar zetten we dan de huizen op. Dan weten we zeker dat we safe zit ten. Er komt geen water onder de vloer, het blijft droog, er kan nooit wat gebeuren. Volgens de heer D. van Boven, pro jectleider van de gemeentelijke af deling Wegen, Rioleringen en Ver keer, zal de Boerenstreek op een andere manier ontwikkeld worden. "Het is niet zo dat we de huizen of wat er ook komt direct op het wei land neerzetten zoals dat er nu bij i ligt, maar het gaat wel die richting j op. Om te beginnen gaan we veel i minder ophogen dan in Overhees is gebeurd. Want hoe minder je op hoogt, hoe minder je het contact met het oorspronkelijke milieu ver liest. Je blijft dus zo dicht mogelijk bij het 'natte milieu'. We komen dichter bij het grondwa ter, met als gevolg dat we huizen zonder kruipruimte moeten gaan bouwen. Dat is voor Soest compleet nieuw en trouwens ook in 'de regio nog vrij uniek. Het betekent dat je met kabels en leidingen aan de voorkant van de woning ergens bin nenkomt. Dan gaan alle leidingen door een leidingkoker die in de be gane grond zit of door de vloer. Ook 1 de riolering die naar achteren loopt, wordt meegestort. Daar kun je dus nooit meer bij komen. Dat heeft bouwtechnisch heel wat conse quenties, want als je bijvoorbeeld de keuken zou willen verplaatsen, moet je in de vloer gaan hakken en dat kan dan niet zomaar". Gesneden koek Het ontwikkelen van een woonwijk zoals Boerenstreek is op zich 'ge sneden koek' voor een gemeente. "Je gaat achter een tekenbord zitten I en je begint met een plan. Er wordt een stuk grond aangekocht en daar wordt een woningbouwprogramma op los gelaten. Er wordt een proef- verkaveling gemaakt en zo gaat het balletje verder rollen. De afdeling Ruimtelijke Ordening ordent eerst de ruimte en dan komt het bij onze afdeling Wegen, Rioleringen en ion- andse huishoudens ks zo'n 37 miljoen ifval. Als je gaat be- :el dat per persoon ,P 2,5 kilo per jaar. heTpHn öp ien we een belang- ze manier jn_ £n gelijktijdig loopt Groenbeheer mee voor de aankle ding. Dat is het traditionele beeld van het invullen van een wijk. Het bijzondere aan Boerenstreek is nu, dat de politiek in de Structuurvisie heeft vastgelegd dat deze wijk eco logisch moet worden. :mland bestaat uit ze-J :n. Dit zijn Amers" Bunschoten, Eemnesj :st en Woudenberg. van af, dat er bijna niets meer van overblijft. De beleving van het oor spronkelijke bestaat ook niet in Overhees en die kun je ook niet meer terughalen. Door de ophoging van het gebied is er een heel ander milieu ontstaan". In de Boerenstreek moet de struc tuur wel wat worden veranderd, want de slootjes lopen er nu zo dicht op elkaar dat er geen 600 huizen neergezet kunnen worden. De slo ten die er nu zijn, zullen allemaal worden gedempt. Ervoor in de plaats komt door de hele wijk heen een nog aan te leggen watergang die aansluit bij de bestaande watergan gen en die in principe op het peil komt te liggen van het water nu of iets hoger. Van Boven: "De achter liggende gedachte is dat de zaden die nu in de slootkanten zitten, ge garandeerd verloren gaan als je het gebied gaat ophogen. Die ontkie men dan nooit meer. Breng je die 'slootkanten' in hetzelfde milieu te rug, dat ontstaat weer de oorspron kelijke begroeiing en komt ook de kikker of de ringslang terug. Bij een ophoging ben je die kwijt". Voorlichting Door het landschap als het ware 'naar binnen' te halen, zullen de toekomstige bewoners van de Boe renstreek het wonen heel anders be leven dan bijvoorbeeld in Overhees of in 't Hart. "Het zal in ieder geval geen coniferenwijk kunnen wor den, want die gedijen hier niet", zegt Van Boven. "Je zou eerder -een beetje extreem- aan een knot wilg moeten denken. Niet dat ieder een een knotwilg in z'n tuin moet zetten, maar bij wijze van spreken. Het milieu op zich, met name in de achtertuinen en zeker die welke aan water grenzen, zal aanzienlijk natter zijn dan in andere wijken. Dit vraagt een aangepast tuinontwerp en een aangepast onderhoudsgedrag van de bewoners. In uitzonderlijke natte periodes zou het kunnen voorko men dat je eens met laarzen de tuin in moet. Dat zijn wij in Soest hele maal niet gewend". Daarom zal te zijner tijd ook over déze nieuwe si tuatie voorlichting worden gege ven. Zoals eerder gezegd, is de hele wijk Overhees bij het bouw- en woonrijp maken aanzienlijk opgehoogd. Dit vrij grote stedelijke gebied met eni ge duizenden woningen wordt be malen. Er ligt als het ware een gor del van water omheen met aan het eind daarvan een gemaal. Als het gaat regenen, komt er kwelwater vanaf de Utrechtse Heuvelrug en de Engh in de wijk terecht. Omdat het gemaal zomer en winter in werking is, wordt al het water, ook het zuive re, zomaar weggepompt. Dat is noodzakelijk om de wijk een beetje droog te houden. "Zou onder de vloer van de huizen in Overhees een dag water staan, dan hou je daar een halfjaar last van", zegt de heer E. de Beauveser, civiel-technisch mede werker van de afdeling Wegen, Rio leringen en Verkeer. Hij vertelt iets over de waterregulering en -beheer sing in de Boerenstreek. Het gebied Boerenstreek tussen de Dorresteinweg, Koningsweg, Wieksloterweg en de bebouwing in Overhees (Clemensstraat). Hier zal het eerstvolgende grote woningbouwplan in Soest worden gerealiseerd. Beauveser: "We zullen proberen het water voortdurend te laten cir culeren. Om het zo schoon mogelijk te krijgen, leggen we zelfs op het laagste punt in het gebied een bie- zenveldje aan. Doordat het water langs de biezenmat stroomt, ont staat een zeer reinigende werking. Voor de watercirculatie denken we aan een windmolen. Als dat niet lukt, zal het mechanisch moeten ge beuren. We verwachten; hierdoor een veel betere waterkwaliteit te krijgen dan in Overhees, waar al leen sprake is van stilstaand water". Voordat de woningbouw in Over hees van start ging, was de natuurlij ke grondwaterstand daar gelijk aan die in de Boerenstreek. Toen liep het via natuurlijke waterwegen naar de Praamgracht en verder naar de Eem toe. Nu Overhees wordt be malen, is het er een stuk droger. "Dat is ook nodig omdat we daar huizen met kruipruimte hebben ge bouwd. Nu dat in Boerenstreek niet gebeurt, hoeft er minder te worden opgehoogd. Het milieu kan dus nat ter zijn en het positieve gevolg daar van is dat de verdroging niet zover wordt doorgezet". De afdeling heeft ook te maken met de aanleg van wegen. Van Boven: "We moeten oppassen dat er geen tegenstrijdige belangen gaan ont staan. Een ontsluitingsweg bijvoor beeld moet qua constructie zo zijn dat-ie niet al na één winter kapot is gevroren. Ook voor andere zaken zullen wij maatregelen moeten ne men om de duurzaamheid te waar borgen. Ik denk dan ook dat het ecologische van de wijk voor een groot deel zal zijn terug te vinden in de directe omgeving van de huizen. Een weg, of het nu asfalt wordt of klinkerverharding, kun je niet zo smal maken dat er geen auto meer overheen kan. Ecologisch bouwen houdt ook in dat je rust creëert in een wijk. Iedere Soester heeft een auto en daardoor krijg je een tegen strijdigheid: we willen allemaal te rug naar de natuur en de rust, maar liefst niet lopend of op de fiets, maar wél met de auto, die we dan ook nog graag zo dicht mogelijk bij hebben, want we zijn in Soest immers niet gewend om 200 meter te lopen". Ecologisch bouwen betekent bij voorbeeld ook geen pvc gebruiken, maar in principe alleen materiaal dat ooit in de natuur teruggebracht kan worden. Daarom wordt alles wat met wegenbouw te maken heeft vanaf de bron tot eventueel herge bruik gevolgd. Materialen die vanaf de bron tot aan het eind milieu vriendelijk zijn of de minste schade aan het milieu aanrichten, hebben de voorkeur. Toch zullen er, mede gelet op de financiële aspecten op een gegeven moment compromis sen gesloten moeten worden. Er zouden wegen kunnen komen met een ander en geringer verhar dingsoppervlak dan gebruikelijk is, minder breed ook, misschien een vriendelijker oppervlak waar gras doorheen kan komen. Of dat alle maal mogelijk is, wordt nog uitge zocht. Dat geldt ook voor de ontsluitings weg. Het is mogelijk deze op een be paald punt in de wijk te laten eindi gen en dat daarvandaan smallere weggetjes, dus alleen voor de wan delaar of de fietser, de woongebied- jes ingaan. Knuppelpad "In het meest uitzonderlijke geval zou je kunnen eindigen op een soort knuppelpad naar de woning toe, een pad van dikke takken of kleine stammetjes. Ik denk wel dat ergens in deze wijk knuppelpaden zullen komen. Niet dat we teruggaan naar de Batavierentijd, maar gewoon omdat dit gunstig is voor het milieu. Het zou best eens kunnen zijn, dat zo'n pad onder water komt te staan en dat je er met laarzen overheen moet"kijkt Van Boven vooruit. "In ieder geval zal het een wijk worden waarin de bewoners het gevoel heb ben dat ze in een iets andere wereld wonen dan de woonwijken tot nu toe als ze uit het raam kijken, in hun achtertuintje staan of hun voortuin tje instappen. Je zou zelfs kunnen denken aan het scheppen van mo gelijkheden om op speciaal aange legde plaatsen de auto te wassen met water uit de vijver. Dat zou een grote besparing van leidingwater betekenen", aldus van Boven. Of het ook allemaal lukt de talrijke ideeën te realiseren die er leven met betrekking tot de inrichting van Boerenstreek, zal de tijd leren. Vast staat al wel dat er geen extra geld be schikbaar is voor ecologisch bou wen. Boerenstreek is geen Ecolo- nia, waar uit ministeriële potten zo veel extra geld in is gepompt. Voor Soest is dat niet er niet. "We kunnen alleen maar gebruikmaken van er varingen elders", besluit Van Bo ven. Onder het motto 'Praten met bur gemeester en wethouders' wordt de eerstvolgende wijkbijeenkomst gehouden op dinsdag 7 december in de r.k. basisschool De Drie sprong aan de Sint Theresiastraaf 16. Deze ontmoeting is speciaal bedoeld voor de bewoners van de wijk Soestdijk/'t Hart. Het is de bedoeling dat het voltalli ge college van burgemeester en wet houders van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur aanwezig is om te luiste ren naar vragen, wensen, opmer kingen en eventuele kritiek van de wijkbewoners. Vóór de pauze heeft de bijeen komst het karakter van een forum. De collegeleden zullen trachten de vragen zoveel mogelijk rechtstreeks te beantwoorden. Soms zal een de finitief antwoord pas later kunnen worden gegeven. Om die reden wordt van dit gedeelte een verslag gemaakt. Iedereen die zijn/haar naam op de presentielijst zet, krijgt het later thuisgestuurd. Na de pauze bestaat de gelegenheid om op ongedwongen wijze per soonlijk met de burgemeester en de wethouders te spreken. Het college wordt waar nodig bijgestaan door enkele ambtenaren. Voor het terrein van de voor malige Groen van Prinsterer school in de wijk 't Hart is een woningbouwplan ontwikkeld voor 18 eengezinshuizen in laagbouw. Het gaat om 2 woningen in de vrije sector, 10 in de vrije sector met eenmalige bijdrage, en 6 so ciale koopwoningen in de vrije sector met een j aarlijkse bij drage. Met de realisering van dit plan wil de Woningbouwvereniging Soest de doorstroming in de wijk 't Hart bevorderen. Over het plan wordt op maandag 13 de cember een inspraakavond ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein, aanvang 20.00 uur. Met nadruk wordt erop gewezen dat deze bijeenkomst over dit plan alleen bestemd is voor om wonenden. Het plan bevindt zich nog in het stadium van ontwikke ling. Het is daarom ook niet mo gelijk zich nu al als belangstellen de voor één van de woningen te melden of zich hiervoor te laten inschrijven. Van ons wordt nu verwacht dat we "Dm we Overhees droog houden, kijken hoe het gebied er nu bij ligt en heeft een uitstraling die misschien wat voor bijzondere kenmerken er- we[ kilometers doorloopt. Het heeft in zitten. Eigenlijk is er niet veel te njet alleen invloed op de twee aan- iten hebben besloten ontdekken als je op de Koningsweg grenzende natuurterreinen, maar ied van het gemeente- staat en de weilanden in kijkt. Je ziet zeifs tot jn het Pijnenburgse Bos toe. o „-.'jn sa- simpelweg wat sloten en weilanden de achtergrond de sid meer te gaan sa- Daarom wordt gelijk- gemeenten aandacht! het onderwerp che- Elke gemeente biedt 's de mogelijkheid dit val gescheiden in te le- ille gemeenten sluizen ingeboden chemische ïar het gewestelijk de- ïfoort. komen dat schadelijke Jem, water en lucht te- heeft elke gemeente h-afvaldepot. In Soest ieuwe afvalstoffenpark ns. Hier kunt u terecht ertussen en op bossen van Pijnenburg. Als het wa- te recht toe-recht aan, in streken. Vandaar ook de naam strekenland schap, waar de Dorpsstreek en de Boerenstreek aan herinneren. Het is leuk om te proberen de wijk zo te ontwikkelen datje, als de huizen er eenmaal staantoch iets herkent van die streken en van het gebied zoals het er nu is". Daarom is ervoor Overhees een an- ti-verdrogingsplan opgesteld, dat ook voor de Boerenstreek gaat gel den, zij het op een wat andere ma nier. In Overhees zal geëxperimen teerd worden met een zomer- en een winterpeil. Dat betekentdat we in de natte.periode water bufferen, binnenhouden, zodat we in de dro ge periode voldoende water voor flora en fauna ter beschikking heb ben. Op deze manier gaan we de verdroging tegen en dat werkt (kilo meters) ver in de omgeving door". Overhees Kijkend naar de aangrenzende wijk Overhees heeft men destijds al ge probeerd daar een beetje rekening nisch afval'.' Om het'de Sor^^oSSS dë Boerenstreek woïdt dat anders, en verwerkers gemak- beslaand landschapselement in die beschoennuen. want die wijk opgenomen. Jammer genoeg zijn ze hier en daar wat verminkt als gevolg van de bebouwing. Van Bo ven: "Dat gebeurt nu eenmaal. Je ontwikkelt een plan waarin je teke ning houdt met veel ruimte voor de bestaande elementen. Maar de be bouwing snoept er toch vaak zoveel taken, is het belangrijk tl correct aanlevert. Dat n de originele verpak- een etiket waarop staat rf het gaat. Meng het af- een lege verpakking is isch afval. Is in Overhees sprake van stilstaand water en van 'harde' oevers van de kunstmatig aangelegde vijvers, in de Boerenstreek wordt dat and Hier geen beschoeiingen, want die zijn niet natuurlijk. Alle vijvers en watergangen krijgen een zo natuur lijk mogelijke oever, zodat de kans het grootst is dat de oorspronkelijke plantengroei in stand blijft. Van belang is ook dat het water blijft stromen, in tegenstelling tot de huidige situatie in Overhees. De Het duurt nog even, maar óver anderhalve maand staat de jaarwisseling voor de deur. Een gebeurtenis die zonder vuurwerk nauwelijks denkbaar is. Het hoort er net zo bij als het eten van oliebollen en appelflappen. Jammer alleen dat het feest vaak niet beperkt blijft tot het afsteken van vuurwerk op Ondjaarsavond en jammer ook dat er zoveel onnodige over last en dierenleed mee gepaard gaan. Elk jaar vallen er slachtoffers, voor al onder de jeugd, door het onzorgvuldig afsteken van vuurwerk. Daarom is ook dit jaar het motto 'Knal met verstand'. De projectgroep veiligheidszorg in Soest besteedt deze en de volgende maand extra aandacht aan de voor lichting over vuurwerk. Ze doet dit onder meer door verstrekken van een vuurwerkkrant op de scholen voor voortgezet onderwijs; het ver spreiden van posters, en informatie Voor het lezen van deze tips over het afsteken van vuurwerk is het nooit te vroeg! 1. Koop alleen op de verkoop dagen goed vuurwerk bij een betrouwbare winkelier. 2. Zorg dat je weet hoe het werkt. Lees de gebruiksaan wijzing tijdig goed door. 3. Stop vuurwerk nooit in je zak. Bewaar het in een blik ken trommel. 4. Laat toeschouwers op min stens zes meter afstand staan. 5. Steek vuurwerk aan met een brandende sigaret, nooit met een lucifer of aansteker. 6. Laat aangestoken vuurwerk vallen en ren weg! Nooit met brandend vuurwerk gooien. 7. Steek elk stuk vuurwerk apart aan. 8. Zet vuurpijlen in flessen die met zand zijn gevuld. 9. Steek vuurwerk dat weigert nooit opnieuw aan. 10. Denk ook eens aan ande ren. Vooral kleine kinde ren, oude mensen en dieren zijn bang voor vuurwerk. via de lokale radio. Wanneer ieder een zijn of haar steentje bijdraagt om ongelukken, schade en overlast te voorkomen, dan wordt deze vuurwerkcampagne een knallend succes. Anne van den Hof, coördinator be stuurlijke preventie bij de gemeente Soest, wijst erop dat de overheid in het nieuwe vuurwerkbesluit van 22 mei 1993 verschillende wettelijke regels heeft gesteld met betrekking tot vuurwerk dat tijdens de jaarwis seling wordt afgestoken. "Om het illegale vuurwerk terug te dringen, moeten importeurs van vuurwerk de partijen die zij importeren laten registreren. Ook zijn in het nieuwe vuurwerkbesluit productveiligheids- seisen opgenomen, zoals: - bij het gebruik van vuurwerk mo gen geen letsel en geen gehoorbe- schadiging ontstaan (indien het vuurwerk volgens de" gebruiksaan wijzing wordt afgestoken); - de gebruiksaawijzing en het te ver wachten effect van het vuurwerk moeten duidelijk op de verpakking zijn vermeld; - het vuurwerk mag niet voortijdig ontbranden. Daarnaast zijn bepalingen opgeno men voor de verkopers en de consu menten. De verkopers mogen bij voorbeeld niet meer dan 2 kilogram vuurwerk per levering verkopen. Ze mogen ook geen vuurwerk ver kopen aan personen jonger dan 16 jaar. Voor de gebruiker is het verboden om vuurwerk af te steken buiten de periode van 31 december 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Het is ver boden om buiten de afsteekperiode met vuurwerk de straat op te gaan. Dit geldt natuurlijk niet voor de route die men redelijkerwijs moet Het afsteken van vuurwerk is niet alleen gevaarlijk als het niet volgens de re gels gebeurt, het levert ook niet bepaald een bijdrage aan alle pogingen die worden ondernomen ten behoeve van een schoner milieu. Op de foto niet door de veroorzakers opgeruimde restanten van vuurwerk. afleggen om van de plaats waar men het vuurwerk heeft gekocht thuis te komen en de route die men moet nemen om de plaats te bereiken waar het vuurwerk wordt afgesto ken. Met dit vuurwerkbesluit hoopt de overheid een bijdrage te leveren aan bestrijding van de illegale han del in vuurwerk". Volgens Anne van den Hof ervaren veel mensen het afsteken van vuur werk als geluidsoverlast. "Geluid kan pijn doen en schade aan het ge hoor aanrichten. Bij dieren ligt de pijngrens lager en ook daarmee zou men rekening moeten houden", vindt ze. Omdat niet iedereen weet wanneer sprake is van geluidsover last. volgt hieronder een tabel. Ge luid wordt gemeten in decibellen (db), zo genoemd naar Bell, de uit vinder van de telefoon. Nul decibel is zo'n zwak geluid, dat een mens het niet kan horen. Geluidstabel 10 db een vallend blad 60 db een gesprek 85 db verkeer 100 db een pneumatische hamer 110 db een popgroep 130 db een startend straalvlieg tuig (op 100 meter afstand) 150 db een rotje 170 db een strijker de pijn grens. i Wat is een strijker? Een strijker is een rotje zonder lont, datje 'aanstrijkt' als een lucifer. Een strijker knalt zo hard, dat het pijn doet aan de oren. Een strijker is niet duur, maar wel verboden. De strij ker staat nummer één op de lijst van gevaarlijk vuurwerk. Anne van den Hof wijst er tenslotte op, dat goedgekeurd vuurwerk niet gevaarlijk hoeft te zijn, maar dan moet men er wel verstandig mee omgaan. De officiële verkoopadressen voor vuurwerk in Soest en Soester berg zijn: Van Rouwendaal, Koninginnelaan 9. Hooijer/Provak, Soesterbergsestraat 4. Akkerman, Steenhoffstraat 62. Venvoerd, Beukenlaan 66. Sukking, Rademakerstraat 5, Soesterberg. Krantekop: Auto gestolen op Eigendomweg. Ex-eigendom en dus weg Als je zo links en rechts van al die autodiefstallen hoort, dan werkt toch menige Soester hard aan die autoloze zondag. Kop in de Amersfoortse Courant: Werkloosheid blijft zorgenkindje Soest. Dat kind is anders aardig bezig volwassen te worden. Het registreren van al die werklo ze allochtonen houdt in elke geval weer een paar autochtonen aan het werk. Gat van Van Asch: tot op de bo dem uitzoeken. Gelezen: Cursus 'Slapen kun je le ren'. Maar wij geloven niets van het ge rucht dat de docent een ambtenaar Nieuwe rnbriek: Verdwenen Soest verdwenen. Koffiedrinken met de boswachter. Eikeltjeskoffie, zeker. Soester Courant: 'Mooie warme benen voor weinig geld. Annie Hartman nög completer'. Ja, die medici kunnen er wat van, vandaag de dag. Als nu ook al de olie uit de CN-bussen wegloopt, wat blijft er dan nog over? Schatten van makelaars. Kop in de Soester Courant: Autodief slaagt op de Veenbes straat. Zijn daar dan ook al examens voor? Korfballers zijn inbraken in kanti ne beu. 't Wordt tijd dat de daders door de mand vallen. Gemeente tegen cafébaas: "Als je nog één keer het Hart(je) hebt!" Fietsers zonder licht bekeurd: hoe kun je nou tegen de lamp lopen als je er geen hebt? Fietsenhandelaar Homoet in Else vier over de Amerikanen in Soes terberg: "Aardige luitjes hoor, maar ik heb ze niet graag in de winkel. Ze zit ten overal aan, zetten alles van z'n plaats en roepen dan: "Just loo- Het Geheim van de Paltz. Volgens staatssecretaris De Graaff-Nauta ligt Soest straks in het Gewest Eemgooiwestveluwe- valleigebiedvechtstreekland.

Soester Courant | 1993 | | pagina 35