rnuefö BOSMAN fVARIAl Joegoslavische (hulp) Sinterklaas zoekt nog een Sinterklaaspak Polen krijgen weer kerstpakketten Klacht over onderhoud op Moslimgraven aan Veldweg 8 Baners bestaat 5 jaar dus: terrein EN HEEFT DAAROM EEN GEWELDIGE JUBILEUMAKTIE cutt/urU/zetd PROFESSIONAL AUDIO cfea/eAs WjJGOUDEN XSNAAR WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA-WOENSDAG Aktie 'Laat Mustafa één keer Sinterklaas spelen Jumelagestichting en vereniging Kozle-Soest werken samen 4 I 'Beschadiging en teveel onkruid' n, ooooooooooooooooo 5 gangen-menu f5Sr -O Restaurant Meningen van lezers Vreemd The Talk of the Town Hulde aan politie Vlindervriendelijk Mensonvriendelijk vraagt uw aandacht voor: Wet Milieubeheer (ontwerp-beschikking) Wet Milieubeheer (wijziging vergunning) Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen BESTAAT Uw voordelen: Makkelijk schoon te houden Hygiënisch Moderne uitstraling Ruimte besparend Alle werkzaamheden door één monteur uitgevoerd *2 jaar all-in garantie Compleet geplaatst 4 ACf\ incl. BTW voorl.n-DUf VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Politie let veel op gebruik van veiligheidsgordels J De aktie 'Laat Mustafa één keer Sinterklaas spelen' komt goed van de grond. Veel Soesters voelen zich betrokken bij het leed van de Bosnische bevolkingsgroep, waar van de schokkende beelden dage lijks op de tv zijn te zien. Aan de Turfstreek 249 wordt meerdere keren per dag het nodige overhan digd t.b.v. de aktie, met name kle ding, maar inmiddels komen ook voedsel en kaarsen binnen. Verder denkt men ook aan verzorgingsar tikelen, zeep, tandpasta, tanden borstels, shampoo, etc. Hartverwarmend Ivonne Wierink-van Wetten: "Het is geweldig. Het enthousiasme van de mensen kent geen grenzen. Er worden ook hele leuke initiatieven opgestart. Zelf wonen we nog maar een paar jaar in Soest, en het was moeilijk in te schat ten hoe de Soester bevolking zou reage ren. We hebben nog zo'n drie weken te gaan, maar in dit tempo krijgen we ze ker voldoende spullen bij elkaar." Van een dame die altijd kindertruien breit en net zo lang wacht tot zij een goed doel tegenkomt, heeft Ivonne een stapel warme truien gekregen. Een vrouw die met moeders op school al een beetje aan het inzamelen was, heeft het initiatief genomen om de leerkrachten te vragen de aktie met de hele school over te nemen. Een vrouw, die als hob by speelgoed maakt, kwam een school bord brengen, speciaal voor de aktie ge maakt, compleet met pakjes krijt. Een jongen had zijn eigen speelgoed uitge zocht voor de kinderen in Bosnië. Hij bracht het met zijn moeder, compleet met twee voedselpakketten. De leukste poppen wachten op een Bosnisch poppenmoedertje. Honder den knuffels om oorlogsslachtoffertjes te troosten. Waar kun je als kind beter je trieste verhaal kwijt dan bij een knuffel beer die de hele dag met je mee gaat? Daarnaast is er luxe zeep gebracht. Ook kinderschoenen, een begerenswaardig produkt, zijn in grote getale binnenge komen. Warme ski-jacks, truien, broe ken, noem maar op! "We zijn overdonderd," zegt Ivonne. "Alles wat binnenkomt zoeken we uit. Met het woordenboek in de hand schrijven we op de dozen wat de inhoud is, zowel in het Nederlands als in het Joegoslavisch. Dat maakt het straks een stuk eenvoudiger." Ook via Radio Soest is de aktie bekend gemaakt. Daarnaast werkt Ivonne zelf op het gemeentehuis in Huizen. "Onze personeelsvereniging heeft met veel en thousiasme de aktie opgepakt ep zamelt geld en voedsel in. (Zijn er nog meer personeelsverenigingen?) Kortom, de medewerking overtreft onze stoutste verwachtingen." Sinterklaaspak "We hebben nog één probleem: Er is nog geen Sinterklaaspak voor onze Joe goslavische hulpsinterklaas. Huren kost ongeveer twee- a driehonderd gul den. Voor dat geld kunnen we toch be ter blikken bruine bonen meenemen? Er moet toch een school, een vereniging of een particulier zijn die nog een pak heeft liggen dat vier december niet wordt gebruikt? Misschien mogen we Sinterklaas zijn éigen pak gebruiken? Het is uiteindelijk één dag voor zijn ver jaardag!" Of misschien zijn er mensen die willen helpen een pak te maken. De traditio nele Sinterklaasavond voor onze Joe goslavische gasten moet juist een succes worden door Sinterklaas die, mede na mens de Soester bevolking, zo'n gewel dige surprise aan Mustafa heeft aan te bieden. Onze Joegoslavische Sin terklaas, een gevluchte arts uit Bosnië, is er klaar voor! Hèlp ons alstublieft..." Pannen en nog veel meer... "Via Radio Soest is uitsluitend ge vraagd om geld voor de aktie. Het is niet alles wat nog nodig is, maar wèl heel be langrijk. Stel je voor dat we straks alles rond hebben voor de aktie, maar geen geld om het weg te brengen. De bedoe ling is dat Martin en ikzelf alles samen met Mustafa weg gaan brengen. Uiter aard worden alle kosten voor overnach ting, eten etc. door onszelf betaald. Naast alle inzet voor de aktie, en na tuurlijk nog wel één en ander, is dat on ze bijdrage. Als het hele plan doorgaat (en dat móet toch??!!) vertrekken we een of twee da gen voor de Kerst naar Kroatië, wat vei liger schijnt te zijn dan daarbuiten. Op een directere manier kunnen we het niet op de plaats van bestemming krij gen en zo weten we ook zeker dat er nergens iets aan de strijkstok blijft han gen. Afgezien van geld is er nog behoefte aan kaarsen, lucifers; voedsel; warme kleren, zoals dikke truien, dikke jacks, en warme broeken; sokken, ondergoed en vooral schoenen. Babykleding is in redelijke mate binnengekregen; daar aan is nu wat minder behoefte. Welkom zijn nog steeds luiers, skipakjes, slofjes, etc. Dekens zijn nog steeds welkom, evenals speelgoed (niet te groot: au tootjes, knuffels, bouwsteentjes, puz zels etc.). Inmiddels hebben mensen uit Kroatië geschreven dat er grote behoefte is aan Martin en Ivonne Wierink kunnen al bijna niet meer over de ingeleverde spul len heenkijken. pannen. Realiseert u zich dat deze men sen lopend zijn aangekomen in Kroatië, met slechts datgene dat zij aan hun li chaam droegen. Aangewezen op hu manitaire hulp kan het hen aan 'een en ander' ontbreken. Pannen dus in dit ge val. Hebt u nog goed bruikbare pannen voor deze mensen? Alstublieft, bréngt u ze, ze gaan allemaal mee. Radio/cassetterecorder Dan zoeken we nog steeds een radio/ cassetterecorder om aan Mustafa door Sinterklaas te laten overhandigen op vier december, als symbool voor de hele aktie. Om het geld daarvoor bij elkaar te krijgen (inclusief véél batterijen) doen we eveneens een beroep op u. Er zijn zo vaak gelegenheden waar veel mensen bij elkaar komen en/of wonen. Wellicht kunt u bij zo'n bijeenkomst eens inzamelen voor de transistorradio die wij zoeken? In het eerste artikel is al omschreven waar deze radio voor is bedoeld: Er is een gezin uit Derventa, noord-Bosnië, dat met hun 20-jarige dochter eveneens is gevlucht naar de Kroatische grens plaats Slavonski Brod. Deze 20-jarige dochter is zowel geestelijk als lichame lijk gehandicapt, is bedlegerig en bij zonder onrustig. Vóór de oorlog had dit meisje één grote hobby, nl. muziek. De ze muziek zorgde er tevens voor dat zij 'handelbaar' was. Muziek is niet voor handen, electriciteit evenmin. Dat moet toch een goed doel zijn om in de eigen omgeving eens een sub-aktie op te star ten? Misschien kunnen andere inwo ners van Soest dan weer voor cassette bandjes met rustgevende, en/of vrolij ke muziek zorgen...? Zoals u ziet, we zijn nog lang niet klaar. Maar wat zijn we allemaal al goed bezig. Alstublieft, laat u allemaal uw enthou siasme niet zakken, houdt u nog even vol. Nog een paar weken, en dan heb ben we Mustafa's 'droomtransport' bij elkaar. Een ieder die kan en wil helpen, kan zich melden bij Martin en Ivonne Wierink, Turfstreek 249, 3766 HW te Soest, tel. 14963. Zij zijn na 18.00 uur en in het weekend in ieder geval bereikbaar. Overdag kan men ook bellen met mw. Hulsman, tel. 20998. Het gironummer van de aktie is: giro 2695639, ten name van I. van Wetten o.v.v. 'Laat Mustafa één keer Sinterklaas spelen'. Uiteraard kan men ook contant geld bij Martin en Ivonne inleveren. De armste gezinnen in Kedzier- zyn/KozIe kunnen in december een kerstpakket tegemoet zien. Hoeveel inwoners van de Poolse zusterstad gelukkig worden ge maakt, hangt af van het welslagen van de actie die de Stichting Jume- lage Soest-Kedzierzyn/Kozle en de vereniging Soest-Kedzierzyn/ Kozle op touw hebben gezet. De besturen van beide organisaties hebben de handen ineen geslagen in een poging de Polen door de donkere dagen te helpen. Daarvoor zullen op vrijdag 19 en zaterdag 20 november bonnen ter waarde van vijf, tien en twintig gulden worden verkocht. Medewerkers van de Stichting en de vereniging staan op die dagen in de win kelcentra van Soest om te proberen zo veel mogelijk bonnen aan de man te brengen. Daarnaast worden bedrijven, instellingen en organisaties in Soest en Soesterberg benaderd voor een finan ciële bijdrage. Met de opbrengst worden in Kedzier- zyn-Kozle levensmiddelen ingekocht, waarna de kerstpaketten worden sa mengesteld en verspreid onder de hulp behoevende Polen. Voordelen Deze methode biedt verschillende voordelen. Omdat in Polen de prijzen lager liggen dan in Nederland, kunnen van het ingezamelde geld meer levens middelen worden gekocht. Dat scheelt in de transportkosten van Nederland naar Polen. Bovendien wordt op deze manier de Poolse economie op kleine schaal gesteund en komt de opbrengst maximaal ten goede aan het beoogde doel. Tijdens de kerstmarkt in de kerkebuurt op zaterdag 11 december zal de actie worden afgesloten met een manifesta tie. Daarna reizen vertegenwoordigers van de Stichting Jumelage Soest-Kozle en de vereniging Soest-Kozle naar Po len af om ter plekke inkopen te doen voor de bevolking. Het is ook mogelijk via de bank of giro een bijdrage te storten voor de kerstac tie. Dat kan op pQstbanknummer 2366214 van de vereniging Soest-Ked zierzyn/Kozle te Soest of postbankre kening 456607 van de Stichting Jume lage Soest-Kedzierzyn/Kozle te Soest, in beide gevallen onder vermelding van kerstactie 1993/'94. Opnieuw heeft de gemeente een klacht bereikt over het onderhoud aan de begraafplaats aan de Veld weg. Het gaat om het Islamitische gedeelte. Dat wordt volgens R. Dagdeviren minder goed bijge houden dan de rest van de begraaf plaats. Dagdeviren heeft dat per brief aan het gemeentebestuur kenbaar gemaakt. "Ik ga zelf sinds kort regelmatig naar de be graafplaats om een graf te bezoeken. Tot mijn verbazing bleken de graven niet goed te worden onderhouden en er onverzorgd uit te zien. Zo wordt er bij voorbeeld geen onkruid weggehaald en het gras niet regelmatig gemaaid. Wel is er met een grasmaaier over een graf heengereden. Ik zou graag weten waar om er zo weinig aandacht wordt besteed aan de Moslim-graven, terwijl de ande re er wel goed verzorgd bijliggen." Volgens het college is er geen sprake van, dat het ene gedeelte van de be graafplaats qua onderhoud meer aan dacht krijgt dan het andere. Niettemin hebben burgemeester en wethouders de beheerder opdracht gegeven pools hoogte te nemen en waar nodig actie te ondernemen. Sinds de gemeente geen chemische be strijdingsmiddelen meer gebruikt, wordt het onkruid verwijderd met be hulp van branders. Afhankelijk van het jaargetijde, kan het zo zijn dat het on kruid sneller aanwast, aldus het college. Daarnaast erkent het college dat één van de graven is beschadigd met een grasmaaimachine. Om dergelijke onge lukken in de toekomst te vermijden, zal de beheerder een controle uitvoeren, elke keer dat het door de gemeente, in gehuurde bedrijf het gras op de be graafplaats heeft gemaaid, schrijft het college in zijn antwoord-brief aan Dag deviren. Mosterdsoep Pasteitje met visragóut Citroenijsje Steak de Gasconne met kippelevertjes Parfait op basis van Grand Marnier Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Reserveren gewenst. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155- 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO Tot onze stijgendè verbazing lazen wij op de kabelkrant van 12 november dat de kinderen van de basisschool in de ge meente Soest onderricht gaan krijgen in het busplan. Mevrouw Swinkels, wethouder van on derwijs en verkeerszaken heeft dat zo bedacht. Ongetwijfeld zal aan hen het geniale van dit plan breedvoerig wor den uitgelegd. Waarschijnlijk niet dat het voor Soest veel te duur is! Juist in een week dat in de landelijke dagbladen artikelen verschenen over de slechte situatie in het basisonderwijs, waarbij vooral de hoofdvakken reke nen en taal worden genoemd, zou men denken dat iets extra's op de basisscho len moet gebeuren om deze achterstand weg te werken, o. a. door het aantal vak ken te verminderen. Maar nee, in Soest krijgen de kinderen iets over het busplan. A.P. v.d. Hoek Verschrikkelijk wat een vulgair stuk heeft "A.P." geschreven op pag. 4 van de Soester Courant van deze week. Re gelrechte haat tegen Jan Visser en Leid- je Tomassen wordt hier op een genante wijze naar voren gebracht. Een afschu welijke tekst die mijns inziens de regels van het fatsoèn ruimschoots heeft over schreden. Deze manier van schrijven herinnert mij aan de berichten die in de Nederlandse kranten in de jaren '40 - '45 verschenen. Kritiek op bovengenoemde wethouder en gemeenteraadslid natuurlijk is daar geen bezwaar tegen. De manier waar op, daar gaat het om. Te allen tijden dienen mensen in hun waarde gelaten te worden. De pers behoort in deze het voorbeeld te geven. De heer "A.P." heeft ons laten, horen en laten zien hoe het niet kan. Radio Soest kan zeker niet gecomplimenteerd worden met deze commentator. De uitzending balan ceerde op de rand van smaad. Een goe de raad: Houdt "A.P." streng in het oog, anders kan eerstdaags de rechter er nog wel eens aan te pas komen! A. Elderenbosch Na alle negatieve berichten over de po litie - slecht nieuws reist sneller - wil ik graag even reageren op de bijzonder professionele hulp die zowel politie als slachtofferhulp mij en mijn vrouw na de gewapende overval vorige week heb ben gegeven. Enkele momenten na mijn telefoontje met 06-11 stond de eerste motoragent op de stoep, gevolgd door ca. 9 andere functionarissen en Slachtofferhulp Eemland. Zonder de voortgang van het onderzoek uit het oog te verliezen was vooral de zorg vóór mij als slachtoffer bijzonder geruststellend en professio neel. Ook de opvang van mijn vrouw, die pas later thuiskwam, toen ik in Baarn was voor de aangifte, was profes sioneel en inlevend. Tien dagen na het gebeurde kwamen nog twee functionarissen uit Baarn in formeren naar ons heil. Hulde aan politie en Slachtofferhulp. 67-jarig slachtoffer overval. (Naam en adres bij de redactie bekend) Brief aan de afdeling groenbeheer van de gemeente. Ik had u een reactie beloofd op uw vlin derboekje; het is pretentieus, de foto's zijn slecht en toezending van zo'n duur hobby-object is een belediging van de mensen, die men meent daarmee de mond gesnoerd te hebbën, wanneer zij klagen over de staat waarin de Kastan jelaan zich bevindt. Met het uitroepen tot "Oeko Wiese" werd hier elk onderhoud gestopt, zodat er naar veler mening slechts sprake was van een ordinaire bezuiniging. Daarop kregen we stratenmakers, wegenbou wers, verkeerstechniek-installateurs, spoorwegovergang-leggers en kabel- ingravers over ons heen. Die allen hun materiaalresten, bouwresten, werk- en verblijfsafval, benevens hun diepe spo ren achterlieten. Als sluitstuk kwam Soest-groenbeheer de Kastanjelaan als "werkvloer" beves tigen door er met terreinwagens het verzameld afval te storten en daarna ter plekke te verhakselen. Wat niet opge ruimd werd, ligt er nu nog, tezamen met het non-compostabele aandeel. De bandensporen wijzen de weg! Resul- ii Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de de pendance publiekszaken Soesterberg en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan tijdens de openingsuren, ter inzage de ontwerp-beschikking en de aan vraag van: dr. ir. A. van Meeteren, dir. van het Instituut voor Zintuigfysiologie TNO, Kampweg 5 om vergunning voor het veranderen van de inrichting vanwege uitbreiding met een hydraulische bewe gingssimulator op het perceel Kamp weg 5. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. U- ge lieve daartoe desgewenst vóór 9 december 1993 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Beroep tegen de beschikking kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts vlorden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voor nemen. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen* van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de beschik king tot wijziging van: de op 9 april 1990 verleende hinder wetvergunning aan Gebroeders Strumpel B.V. ten behoeve van een groothandel in bladaarde, potgrond c.a. op/in het perceel Nieuwstraat 64, Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K nummer 290. De reden van de wijziging is: een op 31 augustus 1993 ontvangen uitspraak van de Raad van State, strekkende tot ver nietiging en aanpassing van geluidvoor schrift C2 van bovengenoemde vergun- ning. De strekking van het besluit luidt: De in C2 genoemde maximale geluidni veaus zijn niet van toepassing op de in de voorschriften C9 en C10 genoemde activiteiten (bevoorrading inrichting)'. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. betrokkene; b. de Rijksinspectie Milieuhygiëne; c. degenen die tegen de wijziging tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 E A 's-Gravenhage, binnen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving'. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig ar tikel 107 van de Wet op de Raat van State een verzoek doen om schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Birkstraat 136 (93457): bouwen van een koetshuis annex bergruimte, 4-11-93; Hildebrandlaan 16 (93475): uitbrei den van een woonhuis, 1-11-93; Ir. Menkolaan 51 (93488): uitbrei den van een woonhuis, 4-11-93; Kerkpad N.Z. 27 (93417): bouwen van een wagenloods, 1-11-93; Kerkpad N.Z. 27 (93342): herbou wen van een boerderij, 4-11-93; Oude Tempellaan 17 (93472): plaatsen van een dakkapel aan voorge velzijde woning, 3-11-93; Pelikaanweg 33 (93501): plaatsen van een dakkapel, 1-11-93; Theo Dobbehof 40 (93491): plaat sen van twee dakkapellen, 1-11-93; Van Mecklenburglaan 30 (93506): plaatsen van een tuinhuisje, 3-11-93; Van Weerden Poelmanweg 20 (93463): uitbreiden en verbouwen van een restaurant, 5-11-93; Van Weerden Poelmanweg (ong.) (93504): plaatsen van een prefab fiet senstalling (vliegbasis), 2-11-93; Wilhelminalaan 16 (93505): plaat sen van een tuinhuisje, 3-11-93; Deze aanvragen kunt u inzien in hetn meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeiitl'lSpiUUIK U Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (ba; Bouwzaken), geopend elke werkdag i. 8.30 - 12.30 uur. /WI1HI De volgende bouwvergunningen/me dingen zijn verleend/geaccepteerd 0 de verzenddatum: Birkstraat 84 (93393): bouwen va een basisschool voor speciaal ondei, wijs, 1-11-93; Jan de Rooystraat 36 (93489): boi wen van een dakkapel, 5-11-93-, Oude Tempellaan 17 (93472 1 plaatsen van een dakkapel aan voorgé velzijde woning, 5-11-93; Schoutenkampweg 17 (93473, plaatsen van een dakkapel, 5-11-93; 1 Theo Dobbehof 40 (93491): plaat' sen van twee dakkapellen, 5-11-93; Van Weerden Poelmanweg (93497): uitbreiden van een magazij en opslagloods, 5-11-93; Van Weerden Poelmanweg (ong, (93504): plaatsen van een prefab fiet senstalling (vliegbasis), 5-11-93. Op grond van de Wet Administratiev Rechtspraak Overheidsbeschikking? (AROB) kunnen belanghebbenden tege deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen dan moet dat bezwaarschrift gericht wordet aan Burgemeester en Wethouders vu Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. He bezwaarschrift moet binnen dertig dagen n, de verzenddatum van de beslissing worde ingediend. De stukken kunt u inzien in ht gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdelin Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (bali Bouwzaken), geopend elke werkdag va 8.30 - 12.30 uur. rï Het ministerie wetenschappen Bouwzaken keuring verleen De burgemeester maakt bekend da gebruik stellen Burgemeester en Wethouders van pla: van de inmidde zijn op de volgende aanvragen met toe van Prinsterers passing van de daarbij genoemde voor ken( de weg schriften, vergunning te verlenen voo vr~ .g om een 1. bouwen van een woonhuis met ga te ëev^n' w rage, Koperwiek 17 (artikel 24 van di procedure voo voorschriften van het bestemmingsplai achttien nieuwl Klein Engendaal); het terrein in d 2. uitbreiden en verbouwen van eei Op maandag 13 j restaurant, Van Weerden Poelman 5an(j daarmee ee weg 20 (artikel 19 van de Wet op di avond worden ge Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid( komst is alleen be van de Woningwet). woners. Zij kunne Alvorens een definitieve beslissing za cember om 20.00 worden genomen, is een ieder bevoegi huis terecht, binnen een termijn van twee weken, rekenen vanaf donderdag 18 novembe Het college heeft 1993, eventuele bezwaren schriftelijiAeuringaanhetoi bij Burgemeester en Wethouders in t< Dat ontwerp beh* dienen. woningen, tien De op deze aanvragen betrekking hebbend met een éénmalig stukken liggen gedurende diezelfde termijr ciale koopwoning dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge A-woningen). meentehuis, afdeling ruimtelijke ordenin schoolterrein zal en bouwzaken (balie bouwzaken), Raad njng van vijftig vii huisplein 1, ter inzage. LOODGIETERS L. Deze aanbieding bestaat uit: WISA 2000 inbouw-element WISA 2000 af dekplaat {wit) Sphinx wandcloset (wit) Pressalit bril met deksel (wit) Benodigde WISA systeem-elementen Complete montage inclusief betegelen van de watervaste systeemplaten U hoeft alleen de benodigde tegels toe te leveren Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 gerealiseerd. Na het definitieve b presenteerd. Het dat het plan op di in de commissie ter sprake komt. taat: niks tere gevoelige vlinders; wel een grote rotzooi. En dat durft de ge meente Soest "natuurlijk groenbeheer" te noemen. Hier zijn "óók-belasting-betalende- burgers" niet serieus genomen, misleid, met een kluitje in het riet gestuurd door een gemeente die zoveel inspraak in haar beleid doet. Een groenrand van struiken langs de overweg-afrit werd weg-geshoveld en is niet herplant, waardoor we de eerste demping van de auto-herrie kwijt zijn. Bomen werden onnodig vóór dag en dauw in snel gezaagde brokken afge voerd. Als er al vlinders gekomen zou den zijn, waren ze geconfronteerd met de afwerpselen van de hiervoor ge noemde werkers, die opvallend weinig affiniteit hadden met de groene idealen van "de Dal weg". Het is bijna 1994 en we kunnen de klok niet terugzetten. Wie zijn auto moet parkeren, ziet graag waar de stoeprand begint en hij hoopt ook in de vlinder- en kruid-vriendelijke begroeiing te kun nen uitstappen zonder de daarin aan het oog onttrokken hondefooien onder zijn schoenen mee naar binnen te nemen. Het is allemaal al gezegd, echter Soest hoort wel, maar luistert niet. Daarom schrijven we het weer, mét de vraag: "Wanneer wordt de Kastanjelaan in luister hersteld, zodanig dat 1de men sen en (2) de vlinders er zich prettig voelen? Zoals het er nu bij ligt, zijn noch (1) noch (2) eraan te pas gekomen, maar hebben sommige lieden dik verdiend met hun grove machines, waarmee de huidige aanblik werd bereikt. Aan die puinbak schijnen zij, maar ook de Dal- weg geen boodschap te hebben; die ver troetelen alleen het busstation en het verlaten plantsoen aan Bosstraat-Ko ningsweg. Heeft iemand van politici of ambtena ren het laatste jaar wel eens de moeite genomen te komen kijken, zodat zij uit eigen waarneming kunnen proeven wat er bij de kiezers leeft? Bijvoorbeeld hoe de aanblik provocerend is gaan werken op burgers, die hier in toenemende ma te ook hun eigen tuinafval komen stor ten. Slechts dan is er kans dat politici aan de Dalweg zitten voor iets meer dan hobby en carrière. W.A. Bosman Met bijna de regelmaat van de klok houdt de politie de laatste tijd controles op het gebruik van veiligheidsgordels. Dat er nog steeds automobilisten zijn, die de riem niet omdoen, blijkt uit het aantal bekeuringen dat de politie uit schrijft. Zoals maandag op de Soesterbergse- straat. Daar werden tussen kwart voor vier en kwart voor vijf 's middags tach tig automobilisten gecontroleerd. Tien van hen kregen een bon. Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij u, naasl en deskundig advies een uitstekende service. 2 jaar otliciele importeursgaraniio Steenhoffstraat 13a-1S Soest - Telefoon 02155 - 12132

Soester Courant | 1993 | | pagina 4