imden i SINTERKLAAS SURPRISES MET BLIJVENDE SERVICE Blaupunkt geeft 33% korting op twee KLM-tickets <ans, }ld, bij '•SSS* i lts Studio Karla Karwoczik IVARÏAt !I»rfSSff»|998,- et Baarnsch Lyceum gaat viering van het 15e lustrum groots aanpakken sloterij. eubelen 999,- 6C Voor alle zekerheid! 1963 fëjf 1993 SOEST Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Telefoon 02155 - 2 04 88 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 Haal de folder met bestemmingen, bepalingen en besparingen bij: Schoemaker Soest Soest Soesterberg Smitshof Soest Soest ijgbaar! *TTu\ 8 camera B\aupunkt zoo School organiseert Europese jeugdconferentie kasten 1495, nbedden 675, 575,- igels oud-grenen kasten door eigen e'se Chesterfield +1 va 3800,- EMf Wim van Hoorn Winkeldief neemt zestig cd's mee Schoonheid is de aangename combinatie van je fijn voelen en je op de juiste wijze verzorgen. Burg. Grothestraat 25 Jongen kan niet meer 'brommen' Bromfiets gepikt uit NS-stalling De spanning stijgt. ri Blaupunkt kies je bij Schoemaker! Zo'n fantastische televisie of video koop je bij Schoemaker Blaupunkt dealer in Soest. Nu met een geweldige reisaktie bij kleuren-tv of video of cam-camera van Blaupunkt. Eigen vakmensen verzorgen snelle service en garantie. Bij Schoemaker géén nare surprises! Wel drie jaar garantie. Dat is pas service! Een weekend Londen Heel voordelig naar Rio de Janeiro 0 enskaarten 10 wenskaarten 53728 wenskaarten ''55-14462 Öuzexenders. 3 jr. garantie. -m srtX/T PW beeidinheeid •mcl. 3 jaar garage- reageert hee laupunkt rno oUd,ge scliocmnkci ics VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. I 7253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' en oud geloogd bijpassende rieten ste Met een omvangrijk en zeer geva- ieerd programma gaat Het taarnsch Lyceum volgend jaar het (5e lustrum - het 75-jarig bestaan vieren. De leerlingen worden ^nthaald op tal van activiteiten, iie zich uitstrekken over de maan- len januari, februari en maart, met ïen staartje in april. Een van de bpvallendste onderdelen is de Eu ropese jeugdconferentie, die de ju bilerende school van 16 t/m 20 maart organiseert. hl maanden zijn staf, docenten en leer lingen van Het Baarnsch Lyceum in de keer om van het 15e lustrum iets bij zonders te maken. Wekelijks wordt er Vergaderd om de voorbereiding zo goed mogelijk te laten verlopen, en dat mag pok wel, want er komt zeer veel "orga nisatie" aan te pas. Het programma legt er niet om en bevat voor-elk-wat- gvils. De festiviteiten beginnen feitelijk al op Irijdag 14 januari met een speciale lu strum-nieuwjaarsreceptie. In de loop van die maand wordt ook gestart met pen aantal sportactiviteiten, die hun pogtepunt bereiken in de finales tij de "echte" lustrumdagen, op woensdag 30 en donderdag 31 maart, let programma vermeldt o.a. handbal, jockey, voetbal, basketbal en volleybal. Op vrijdag 21 januari is er (net als twee [jaar geleden) een groot filmfestival voor ae leerlingen, waarop diverse al dan liet beroemde bioscoopfilms vertoond lullen worden. Op 27 januari kunnen de bovenbouw-leerlingen deelnemen aan het schrijfproject, dat is opgezet in samenwerking met het Amsterdamse schrijverscollectief 't Colofon en dat "sluimerend" literair talent alle kans liedt om tot ontplooiing te komen. Schrijversfestival Op donderdag 3 februari organiseert de school overigens een schrijversfestival, waarbij ook belangstellenden van "bui tenaf' welkom zijn. Voor de onder bouw (en de groepen 8 van de basis scholen) treden auteurs op als Lineke Dijkzeul, Valentine Kalwij, Ellen Tijs- singer en Gijs Wanders (ook bekend als journaalpresentator). De bovenbouw krijgt bezoek van Marjolijn Kool, Diana Ozon, Heere Heeresma, Nelleke Noor- dervliet en Willem Jan Otten. Daar naast zijn er workshops met de dichters Maarten Doorman, Jan Eykelboom en Jean Pierre Rawie en een poëziepro- ject. Tussen de bedrijven door, op 16 en 17 februari, kan de schoolbevolking genie ten van het leerlingencabaret, als "op maat" voor de belangrijkste evenemen ten van de lustrumviering in maart: de Europese Jeugdconferentie van 16 t/m 20 maart, op 26 maart gevolgd door een grote reünie (met sportwedstrijden, vi deovoorstellingen, een fototentoon stelling, lessen door oud-docenten, het optreden van een band van oud-leerlin gen en een gezamenlijke lunch) en op 30 en 31 maart door de feitelijke lu strumdagen, waarop de belangrijkste activiteiten en evenementen zullen plaatsvinden. Op 5 april is er dan nog een bijzondere activiteit ter gelegenheid van de her denking van de officiële oprichting (4 april 1919), gevolgd door toneeluitvoe ringen door de medewerkers op 12 en 13 april en een medewerkersfeest in ju ni. Culturele activiteiten De culturele activiteiten - in de ruimste zin van het woord - zijn verspreid over verschillende dagen. Naast het al ge noemde schrijversfestival en het leer lingencabaret meldt het programma o.a. ook kerst/nieuwjaarskaarten, een button wedstrijd en een fotowedstrijd, die moet leiden tot een complete foto galerij met portretten van de docenten. Die portretten spelen weer een rol bij de traditionele "vossenjacht". Een belangrijke rol speelt ook het pro ject "beeldende kunst", waaraan de meer artistiek ingestelde leerlingen hun energie kwijtkunnen. Zo is het de be doeling dat er allerlei totempalen wor den gemaakt, naast een project - waar bij een centrale rol wordt gespeeld door een boom - dat is opgezet in samenwer king met de Hermen Molendijkstich ting en de beeldende kunstenaars Emile v.d. Kruk en Bert Brouwer uit Amers foort. Lustrumdagen De "echte" lustrumdagen vinden, zoals gezegd, plaats op 30 en 31 maart. Het programma vermeldt dan de finales van de diverse sportwedstrijden, maar ook aerobics en jazzballet, een "Sterren slag" en zwemmen. Belangrijk onder deel is ook de sponsorloop, waarvan de opbrengst bestemd is voor een school in het Litouwse Milotai, die met steun van Het Baarnsch Lyceum wordt voorzien van een aantal hoogstnoodzakelijke leermiddelen. Op 31 maart kunnen de leerlingen zich uitleven in tal van activiteiten, zoals de vossenjacht, een fietsrally en denkspor ten. De school is dan het decor voor al lerlei kraampjes (met Europese inspira tie), terrasjes met muziek en.een barbe cue. Ook de officiële opening van de lu strumviering vindt dan plaats, gevolgd door feest voor de leerlingen en de me dewerkers. Jeugdconferentie Een van de opmerkelijkste onderdelen van de lustrumviering is de Europese jeugdconferentie, waaraan Het Baarnsch Lyceum zijn naam gaat ver binden en die zeker (inter)nationaal de aandacht zal gaan trekken. Het ambi tieuze plan daarvoor is gegroeid uit het uitwisselingsproject dat de school enke le jaren geleden startte met scholen uit Groot-Brittannië, Frankrijk, België en Duitsland. Jaarlijks gaan enkele tiental len leerlingen (4-VWO en 4-Havo) we derzijds een paar weken op bezoek. De jeugdconferentie reikt aanzienlijk verder, want de deelnemende scholen zijn afkomstig uit zowat alle Europese landen, dus ook uit Denemarken, Grie kenland, Hongarije, Italië, Luxemburg, Polen, Portugal, Slowakije, Spanje, Zweden en Zwitserland, en zelfs de deelname van een Russische school is niet uitgesloten. Ook de "naaste buur", - "Senioren" van Het Baarnsch Ly ceum, betrokken bij de voorbereidingen voor de Europese jeugdconferentie. Foto: Aldo Allessie BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW; VERBOUW UI/AR - RENOVATIE L J EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Zestig cd's zijn donderdag uit een-win kel aan de Torenstraat gestolen. Dat werd opgemerkt tussen tien uur en half elf 's ochtends. De winkeldief was toen al lang gevlogen. Een 48-jarige vrouw deed aangifte bij de politie. Het is natuurlijk ook je eigen schuld als je je bromfiets niet op slot zet. In deze tijd is dat onverantwoord. Een jongen uit Baarn is inmiddels ook tot die con clusie gekomen. Hij had zijn brommer op de Spinet niet op slot gezet en kwam later tot de ontdekking dat hij het de on bekende dief wel heel makkelijk had gemaakt. Een 17-jarige jongeman uit Soest ont dekte vorige week dat zijn bromfiets, die hij op slot had achtergelaten in de stalling bij station Soest-zuid, verdwe nen was. Hij deed aangifte bij de politie. Het betreft een groen-witte Vespa Ghi- lera. het Griftland College uit Soest, doet mee. In totaal zullen er van woensdag 16 t/m zaterdag 19 maart zo'n 180 leerlingen van 22 scholen uit 16 landen in Baarn en Soest logeren, plus nog eens 42 do centen. Ze maken ook een uitstapje naar Amsterdam, maar tijdens de con ferentie buigen ze zich serieus over een aantal "Europese" onderwerpen (bij voorbeeld: is een V.S. van Europa mo gelijk?). De groepsdiscussies moeten uitmonden in een gezamenlijke resolu tie, die behandeld wordt in het "parle ment", waarmee de conferentie op za terdag wordt afgesloten. Willem-Alexander Aan de jeugdconferentie werken diver se deskundigen mee uit de politiek, het onderwijs en het bedrijfsleven. Het pa nel staat onder voorzitterschap van de Belgische prof. Palinck, hoogleraar econometrie in Rotterdam. Het comité van aanbeveling staat onder leiding van ere-voorzitter kroonprins Willem-Ale- xander (oud-leerling van de school voordat het koninklijk gezin naar Den Haag verhuisde). De prins heeft laten weten dat hij er, als het even kan, bij zal zijn. Het comité telt vervolgens een aantal bekende namen, zoals o.a. de commissaris van de koningin, jhr. Bee- laerts van Blokland, de staatssecretaris sen Dankert van Buitenlandse Zaken en Van Rooy van Economische Zaken, statenlid mevrouw Korthuis-Elion uit Soest en de burgemeesters van Baarn, Soest en Bunschoten. 20 november 21 november 22 november 23 november 24 november 25 november 26 november 27 november 28 november 29 november 30 november 1 december 2 december 3 december 4 december 5 december Gelukkig de Sint is aangekomen Wat waren er veel Pieten Zou ik in z'n boek staan Waar is mijn verlanglijstje Piet op het dak gezien Nog 10 nachtjes slapen Zie de maan schijnt door de bomen Briefje in mijn schoen gedaan Het was weg Als mijn lijstje maar niet te lang was Heb Sinterklaas bij Glass gezien Nog maar 4 nachtjes Ik kan niet dichten Piet riep iets door de schoorsteen Hoor de wind waait door de bomen Hoera, de Sint komt, hij komt, hij komt Dank u wel Sinterklaas dikke zoen voor Piet exclusieve kado's Laanstraat 41a- Baarn telefoon 02154-2 47 39 Tot ziens, Hannie Sipkema.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9