ames AGAVs gt maar ïl >at zou mijn vader ook doen, zeker weten' Drie hoogheden bezoeken Soesterberg Paard bijna met Sint op hol PTT-kantoor Soesterberg blijft rstpakketten len een succes leau-tip WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 I inderen Desmond Tutuschool adopteren monument De VSB zoekt nieuwe voorzitter Soesterbergs lied Soester Courant Kerkdiensten Medische dienst j Hulpverlening Zeister operette wijkt uit naar Sterrenberg Niet vrouw, maar meisje stak over Terrein Kampweg vuilstortplaats? Amerikaanse verkoop Schrijven voor gevangenen Snelkrakers nemen 16 kratten kleding mee uit bedrijf Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant 't Stekkie straks van Ben en Astrid Ons Kent Ons (OKO) Agenda voor Soesterberg volle winst binnengehaald. Dat ge- Het werd3-0 in de Banninghal via de wedstrijd tegen A Imere voor ha neteen met 15-5 gewonnen. Na de de motivatie en concentratie terug tarzichtoe(15-ll)en beslisten het Overige uitslagen: Heren 2-Leos fgelopen weekend stonden leden Ie Stichting Jumelage en SKK dkaarvooreen aktie Kedzierzyn/ Polen. Men kon bonnen kopen an de opbrengst wordt omgezet stpakketten voor mensen in de plaats. n men hen zien in de winkel Ga- tn de Rademakerstraat en in Vo- Markt aan de Buys Ballotlaan. in hen was dhr. Verheus, voorzit- J de Stichting Jumelage. Na slui- jd van de winkels deelde hij mede ivreden te zijn en de aktie als ge- te beschouwen. Hij kon de feite opbrengst nog niet meedelen, lacht dat het beoogde doel ruim- :s was overtroffen. nen deze aktie gemist, geen pro- Bijdragen per bank zijn even- n harte welkom. Men kan de bij tonen op postbanknummer 236 van de Vereniging Soest-Ked- i/Kozle te Soest, of op postbank- ig 45 66 07 van de Stichting Ju- Soest-Kedzierzyn/Kozle te onder vermelding: Kerstaktie 14. emand verrassen? Maak hem of 'or een halfjaar abonnee van de r(bergse) Courant'. En dat voor gulden... Even 51252 bellen. a fouten e onderwerpen die aan de orde sn waren het (gebrek aan) protest erken en christenen tegen de tweedeling tussen arm en rijk >amenleving - "vooral het CDA erover, terwijl de bevolking ver ft. - en de "dreiging" van de is- °fr^e ehristelijke cultuur, een ge- at door anderen weer niet zo se- /erd opgevat: "Het christendom en hele slechte naam, omdat het oedspoor door de geschiedenis getrokken." Volgens de spreker t misschien 300 jaar geleden nog >1 maar had het christendom ien geen fouten meer gemaakt. is sommigen was tolerantie dui- hetzelfde als "het iedereen Zln Pfoberen te maken"; ande- .en op de problemen die christe- Arabische landen ondervinden tee nemer pleitte ervoor de zon- e 8eIoven in Nederland ver- i e voeren. Iemand anders wees er estijds in het multiraciale nooit problemen waren ge- 9„ an moet het hier toch ook en weer een ander stelde vast dat er maar één god is: ee nemer van Turkse origine op de nauwe verbondenheid am met de andere godsdien- p ei te voor de dialoog en meer g egnp. "Je eigen vijand maak Hij benadrukte ook nog even 1! e ,s'amieten in Neder- rekend mogen worden tot de ïntalisten. n sloot de discussie af met een enartigenswaardige opmerkin- ,e reinig verdraagzaamheid en duur tot vervolging, te veel ;zaamheid misschien tot onver- eid. Hij was vooral blij met het voor een betere dialoog. epraat wordt, wordt niet ge en waar men eikaars boeken '5 n ze niet verbrand. Want ken worden verbrand, worden 'Jk ook mensen verbrand..." och "iet vergeten dat onze Iie- n°g kans op redding heeft..." tenslotte in het lied dat ter af- .zamenlijk gezongen werd. De s krijgt volgend jaar nog een >P 27 februari en 24 april, in de NPB-kerk aan de Rem- lan harte welkom en mogen wij u Jar binnen brengen?" Met deze •orden worden de bezoekers voor I herdenking van de 33 van Soes- jberg in het Officiers Casino wel- jm geheten. Organ en Jennifer, lee van de 21 schoolkinderen van Desmond Tutuschool uit Soest, Ken dat op een voortreffelijke ma ler. De kantine is bijna vol met ge- pdigden. Ze blijven nog even echten of men de weg verder zelf In vinden, om dan snel weer terug J keren om andere gasten te be- foeten. rgan zit twee jaar op de school en Jen- jfer al vanaf het begin. Ja, ze vinden het est leuk om aan die herdenking mee te ben. Op de vraag of ze het ook span end vinden, knikken de donkere kopjes li lachen wat verlegen, lurgemeester De Widt heet de aanwezi- en welkom, in het bijzonder de loco urgemeester van Voorst. Dan gaan de uim honderd mensen naar de drie klaar- ftaande luchtmachtbussen. Op de Vlieg- lasis Soesterberg wordt bij de bekende leuvel halt gehouden. De kinderen gaan Jirect netjes twee aan twee in een rij ■taan. Voorop een jongen en een meisje lie een voor hen kennelijk zware krans pragen. Zij kijken naar al die meestal ou- jlere mensen. Hun leeftijd is niet alleen een scherp contrast met hen, maar ook hun kleding. De meesten van de ouderen zijn donker gekleed, terwijl zij frisse vro lijke kleuren dragen. Jan zet de stoet zich in beweging. De kinderen zijn stil geworden, ze naderen nu de plaats en het moment waar ze naar uitgekeken hebben. Gaan ook hun ge dachten terug naar 19 november 1942? 4u 51 jaar geleden liep daar ook een Istoet, bestaande uit 33 jonge mannen, af- Ikomstig uit verschillende streken van 1 Nederland. Ze zijn omgeven door zwaar (bewapende Duitse militairen. Na onge- (veer honderd meter lopen is men op de I plaats aangekomen. Achter de heuvel I klinken de geweersalvo's. De 33 zijn niet I meer. "Meester heeft ons verteld wat er toen I gebeurd is," zegt Jennifer en haar ogen worden nog donkerder. "Dat was niet mooi, hè?" 1 Nu lopen daar 21 kinderen, opvallend [stil. Bij de heuvel gekomen zien ze de [gedenkplaats, geflankeerd door twee 1 luchtmachtmilitairen. Nu het ineens zo heel dichtbij gekomen is, zie je sommige f gezichtjes bijna angstig om zich heen kij ken. Ietwat nerveus nemen ze hun ere plaats in, vlak bij de plaats waar alles gaat gebeuren. Ze wachten gespannen af en zien hoe de overigen een plaats rondom het monument hebben ingenomen. Dan is het zover. De veldprediker van de vliegbasis (een militaire dominee, zei één van hen later) komt naar voren en vertelt iets over gedenken en respect voor el- i kaar hebben. De gezichtjes van de kinde ren kijken naar de laatste zonnestralen die over de heuvel schijnen. Het is net of ze even in gedachten bij toen zijn. Dan horen ze aan de stem van de veldprediker dat er iets belangrijks komt. "We geden ken de mannen van de verzetsgroep De- venter-Terwolde-Twello-Voorst; we ge denken de mannen van de verzetsgroep Amsterdam; we gedenken de mannen van de verzetsgroep het Oranjevendel," en dan worden de 33 namen stuk voor stuk genoemd. Toekomst Het is even stil. Ineens komt er beweging in de kinderen en stapt één van hen naar voren. "Lente, bloemen, vrolijk 't is mei, een toekomst, 10 mei 1940, eensklaps was dat voorbij." Dan volgen er nog zes kinderen en de omstanders horen de hel dere stemmen die zeggen: "De Tweede Wereldoorlog, de vijand greep de macht. Wie had dat ooit gedacht! Razzia's. Veel onschuldigen verdwenen, vermoord. Eén voor één werd de vrijheid gesmoord. Wie, o wie komt in verzet? En heeft on baatzuchtig velen gered. Verzetsstrijders met inzet van eigen leven. De vijand heeft velen te pakken gekregen. Herfst, kale bomen, koud, 19 november Soes terberg. 33 Verzetstrijders werden ver moord, dat vinden we nu nog erg." Het laatste meisje besluit deze gedichten met: "Een toekomst, 1993, en hier staan wij. Is die nachtmerrie nu echt goed voor bij?" Dan volgt één minuut stilte. De kinderen zijn stil, hun hoofden gebogen. Sommige ouderen zijn bij dit zien de emoties niet meer de baas. Opeens klinkt de 'Last •Post'. Een leerling en zijn vader brengen zo een saluut aan toen. Dan stappen het meisje en de jongen die de krans droegen naar voren en leggen deze eerbiedig voor het monument, gevolgd door de Com mandant van de Vliegbasis Soesterberg, de burgemeester van de gemeente Soest, de loco-burgemeester van Voorst en ve le, vele anderen. Nabestaanden kunnen hun tranen niet bedwingen. De kinderen zien dit in stilte, sommige slaan van emotie de handen voor de mond. Het is één bloemenzee, een prachtige versiering van dat sombere geheel. Dan is het voorbij. De kinderen lopen De kinderen van de Desmond Tutu school brengen een krans naar het door hen geadopteerde momument. nog eenmaal langs al die bloemen en be kijken ze met schitterende ogen. De weg terug naar de bus is zo anders. Sommigen huppelen zelfs. Als de anderen beneden komen, zitten de kinderen al lang in hun bus. Daar heerst een schoolreisstem ming, lachen en giechelen. "Wat krijg jij met Sinterklaas?" Heerlijk, dat is de jeugd. Organ wil nog wel iets zeggen. "Het was wel plechtig, vooral die stilte. En wat duurt een minuut dan lang, hè?" Jennifer kijkt even ernstig op de vraag of dat ster ven voor je land wel goed is. "Dat zou mijn vader ook doen, zeker weten!" Meester Rudo Bakker zit tussen zijn kin deren. Inderdaad heeft hij het hen ver teld en uitgelegd waarom. "De kinderen begrepen heel goed dat men ook nu moet opkomen tegen geweld en onrecht. Ook zij zouden dat nu weer doen. Het waren geen geboren helden en daarom is alles zo dichtbij." Terug in het casino krijgt de school een herinneringsplaqüette aangeboden. Hierop staan heel symbolisch twee gene raties afgebeeld, bestaande uit twee mannen die neergeschoten worden en twee kinderen die bloemen brengen. Dhr. R. Quëndag uit Soest, nauw ver bonden met de Stichting februari 1941, vertolkt de gevoelens van de aanwezige ouderen. "Het is voor ons ouderen een belevenis te zien hoe kinderen de fakkel van ons als het ware overnemen. Ze heb ben mij en velen met mij een groot plezier gedaan door dit monument te adopte ren, om zo de betekenis van het sterven van deze 33 jonge mannen niet te verge ten." Groep acht van de Desmond Tutuschool zal ook volgend jaar, op 19 november, weer aanwezig zijn bij hun 33 van Soes terberg. ■Het kon zaterdag niet op in het an- Iders zo rustige Vliegersdorp. Het ■was reeds schemerdonker gewor- den en de maan scheen zo nu en f dan even door de bomen, toen Zij- Ine Doorluchtigheid 'Prins Zot- I teklap de Derde' met zijn adjudant en volledige Raad van Elf over de I Generaal Winkelmanstraat liepen. jHeel wat toevallige voorbijgangers wre- en zich even in de ogen, eerst de Sint en nu ook dat nog? Rustig en beheerst ging het recht naar wijnhandel Brou wer. Deze had de Prins uitgenodigd ter ere van een naar hem vernoemde kruik met edel vocht officieel te overhandi gen. De plechtigheid was nog niet be gonnen of daar kwam ook Sint Nicolaas met al zijn Zwarte Pieten aan. Het ge volg was een wel zeer hartelijke begroe ting met andere klanken dan de beken de Sinterklaasliedjes. Nadat even een stilte was gevonden, bood dhr. Brouwer de Prins een bruinkleurig kruikje aan voorzien van het Koninklijk opschrift der Zotteklap- pers. Maar ook dat was nog niet vol doende, want onder groot gejuich na derde daar Zijne Doorluchtigheid Prins Spijker de Eerste' van de Platte- landsgenotsknotsen uit Soest. Het was hartverwarmend hoe de twee Prinsen elkaar begroetten. Ook zij hadden een kruikje meegenomen met een bruinkleurige vloeistof, Knotsenbitter genaamd. De directe omgeving dreunde van het gejuich veroorzaakt door dit gezamen- i lijk hoog bezoek. Dit unieke gebeuren moest een bekroning hebben en dat volgde. Restaurant De Tuin aan de Ra demakerstraat veranderde even in het Koninklijke Paleis van Sinterklaas en twee Prinsen Carnaval, Radio Soest en speciaal daarin het Rondje Soesterberg greep de gelegenheid aan deze hoog waardigheidsbekleders aan een inter view te onderwerpen. Op maandag 29 november kan heel Soesterberg, van 11.00 tot 12.00 uur, via Radio Soest nog even nagenieten van dit uniek en hoog bezoek. Prins Zotteklap, zichtbaar tevreden met de kruik die hem door dhr. Brouwer is overhandigd. De Vereniging Soesterbergs Belang ziet terug op een geslaagde ledenvergade ring. Ongeveer dertig mensen hadden ondanks de kou vrijdag jl. de stap naar het Kontakt der Kontinenten gemaakt. Een tevreden voorzitter Annelie Mees, nam haar gehoor even mee naar de vo rige ledenvergadering, om daarna een vrij stevige lijst van huidige activiteiten te noemen. De aanwezigen maakten goed gebruik om het naadje van de kous te weten, waardoor zaken luid en dui delijk werden. Mw. Mees deelde mede dat zij voorne mens is het voorzitterschap te beëindi gen. Zij verzocht bestuur en leden stap pen te ondernemen om in deze vacature te voorzien. Staande de vergadering was dit uiteraard niet mogelijk; dat zal separaat worden voltooid. Daarna was het beeld en het woord aan wereldreiziger pastor J. Ypma. Op boeiende wijze nam hij de aanwezigen mee op een reis door Afrika. Het was dat de klok daar geen oog voor had, want het was al laat toen een tevreden mw. Mees alle aanwezigen en in het bij zonder de gastspreker dankte voor de mooie avond. Nog eens worden Soesterbergers ge vraagd mee te willen zingen in een af- scheidsceremonie voor Amerikanen. Daarin zal het Soesterbergse lied wor den gezongen. Het Caroluskoor wil dit doen, maar vraagt om versterking. Men wordt uitgenodigd om donderdag 25 november of donderdag 16 december 's avonds om half acht in de RK Kleu terschool te komen aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan. Onder deskun dige leiding van Co Haring en Theo Hes heeft men het lied gegarandeerd in vijf minuten onder de knie. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463)51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. RÓOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 27 november: 19.00 uur: viering met gemengd koor Zondag 28 november: 10.30 uur: viering met cantores NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Zondag 28 november Ned. Herv. Gemeente 'de Hoeksteen' zie geref. kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 Gezamenlijke SoW-dienst 10.00 uur: ds. J. van Marion STERRENBERG 'de Lichtpunt' 10.30 uur: ds. H. Henstra Huisarts Galjart t/m 27 november af wezig Huisarts Van vrijdag 27 november 18.00 uur tot maandag 29 november 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 51200 Tandarts Eigen tandarts bellen; dan hoort men welke arts dienst heeft. Dierenarts Dierenartsenpraktijk Soesterberg H.J.M. Tonino en mw. P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak) Stichting Hulpdienst Soesterberg Dagelijks hulp aanvragen tussen 09.00 en 10.00 uur; tel. 15789, b.g.g. 51658 of 51437. Stichting Centrum Maatschappelijke Dienstverlening Soest: Gen. Winkelmanstraat 103, (geref. kerk), elke dinsdag en woensdag van 09.30-10.30 uur, tel. 52606. Politie Op werkdagen van 12.00-13.00 uur en elke donderdag van 19.00-21.00 uur: Dorpsplein 17a, tel. 51555; Overige tijden: 02155-19444 Alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut.). Polyhymnia, de Zeister opera- en ope rettevereniging, treedt zaterdag en zon dag op in Sterrenberg. Die uitvoeringen zouden aanvankelijk afgelopen zater dag zijn gehouden in cultureel centrum Boschlust in Zeist, maar dat is ander halve week geleden door brand ver woest. Zaterdag begint de operette 'Mikado' van Gilbert Sullivan om 20.00 uur, op zondagmiddag begint de voorstel ling om 14.00 uur. Dirigent Robert Jan Kramer en regisseur Hans van der Gragt zijn verzekerd van de medewer king van enkele solisten. Kaarten zijn verkrijgbaar bij mevrouw T. Visser, tel. 03463-51601. In de Soesterbergse Courant van vorige week stond een bericht over een botsing tussen twee fietsers op de Albert Ples- Een zeventig-jarige vrouw zou, tijdens het afslaan naar een inrit, achterom hebben gekeken en een naderende fietsster van elf over het hoofd hebben gezien. In werkelijkheid was het ander som. Het meisje wilde een inrit oprijden en botste zodoende tegen de vrouw die rechtdoor over de rijbaan reed. In de krant van vorige week werd het als zodanig genoemd. Het terrein fungeert 'tijdelijk' als opslag in het kader van de herinrichting Soesterberg-Kom. Uit dat artikel zou men de conclusie kunnen dat daar ook particulier tuinafval ge stort mag worden. Het is bekend dat omwonenden dat wel doen, echter is dat niet juist. Erger is dat men tuinafval langs de bos randen van ons dorp stort. In die zin is de uitdrukking 'oogluikend toegestaan' in dat artikel ook bedoeld. Het is niet juist het terrein aan de Kampweg te ge bruiken als een nieuwe bergplaats. Het storten langs de buitenranden van het dorp is duidelijk te zien aan het ta lud aan de Kerklaan en langs het onver harde gedeelte van de Kampweg (Zeist). Deze laatste plaats ligt in de ge meente Zeist en is eigendom van de Dienst der Domeinen. Met andere woorden: men dumpt afval bij de buren en dat is temeer een kwalijke zaak. Nogmaals wordt erop gewezen dat men gratis een grote GFT-container kan verkrijgen en is dat niet voldoende, dan kan men het óf zelf op de Schans in Soest storten óf door die dienst laten ophalen. Zo kunnen overheid en bur gers met elkaar de leefkwaliteit van ons dorp Soesterberg handhaven en zo mo gelijk verbeteren. Hef PTT-kantoor aan het Dorps plein zou volgens geruchten bin nenkort verdwijnen. Erger nog: het PTT-kantoor zou vanwege te weinig handelingen helemaal ver dwijnen. Een medewerker van het districtskan toor in Zeist geeft onmiddellijk de ge ruststelling dat het persé niet gaat ver dwijnen. Wel beaamt hij dat het aantal handelingen voor de helft is terugge bracht, maar dat verschijnsel wordt overal waargenomen. Het is een gevolg van de verder gaande automatisering. De meesten halen hun geld nu 'uit de muur' in plaats van aan de balie. Wel is er sprake geweest om het kan toor onder te brengen in de supermarkt die aan de Rademakerstraat wordt ge bouwd. Binnen de PTT en speciaal aan de kant van de eigen bedrijfsbonden waren hiertegen bezwaren gerezen. De PTT blijft wel zoeken naar een redelijk alternatief. Ook dhr. R. Bisschop van de gemeente Soest spreekt het verdwijnen van de PTT in Soesterberg tegen. De PTT huurt het huidige gebouw van de ge meente Soest. Medio volgend jaar loopt het kontrakt ten einde en zal met de PTT opnieuw worden gesproken. Het beleid van de gemeente is gericht op een decentralisatie van bedrijven aan het Dorpsplein. "Maar het is niet zo dat we de PTT uit dat gebouw willen hebben," aldus dhr. Bisschop. Zoals in zovele dorpen en steden kwam de Sint zaterdagmiddag ook in Soesterberg. Kennelijk had de goedheiligman goed geslapen, want hij zag er deze keer jong en fris uit. Het Dorpsplein was vol ge lopen met vooral veel kinderen. Via geluidversterkers werden ze in de stemming gebracht en dat was vanwege de kou ook wel nodig. Op donderdag 2 december wordt van 10.30 tot 13.00 uur een verkoopdag ge houden op het Amerikaanse gedeelte van de Vliegbasis Soesterberg. In ver band met het vertrek van de Amerika nen (september 1994) worden nu bij voorbeeld diverse bureau-benodigdhe den verkocht, maar ook andere kleine zaken. Verder computers, printers, tel machines enz. Men kan de basis bereiken via de Her tenlaan (Dolderse kant) op vertoon van het paspoort of een ander document, voorzien van een goedgelij kende pasfo to. Op de basis moet men zich houden aan de aldaar voor deze dag extra gel dende regels. Alle goederen moeten 'cash' en in dol lars worden betaald. Op de basis is een soort geldwisselkantoor waar men dol lars kan kopen. De gekochte goederen moet men voor drie uur 's middags van het terrein van de vliegbasis hebben verwijderd. Zo niet, dan worden zij weer het eigendom van de Amerika- Vrijdag 26 november organiseert Am- nesty International, afdeling Soester berg, van 13.30 tot 15.30 uur, schrijven voor gevangenen in het Dorpshuis. De ze keer worden brieven geschreven naar Egypte, Brazilië en Myanmai. In de maand december is er geen schrijf- middag. Maar om twee uur ging de grote deur van het Dorpshuis open en daar kwam eindelijk de Sint met een stroom Zwarte Pieten. De kinderstemmetjes kregen de overhand bij de toejuichingen, al waren er ook heel wat ouderen die dat gevoel van vroeger even de vrije loop lieten. Een prachtige open koets met een fier Fries paard kon met veel moeite door de Sint worden bereikt. Toen daarop muziekvereniging Odeon al spelend paard en koets wilde passe ren, was dat net wat teveel voor het paard. Snuivend ging het op z'n achter benen staan, met het kennelijke doel er vandoor te gaan. Verschillende Zwarte Pieten, maar vooral de Paard-Zwarte Piet, wisten het prachtige dier nog maar net onder controle te krijgen. Kennelijk was het vermanend woord van die Zwarte Piet voldoende, want heel braaf trok hij daarna Sint en Piet door Soesterberg. Heel wat kinder hartjes deed hij sneller kloppen en uit heel veel 'pas geveegde' schoorstenen klonken die avond een scala van Sint Nicolaasliedjes... Bij een snelkraak zijn uit een bedrijf aan de Sterrenbergweg zestien kratten met kleding buitgemaakt. Dat is maandag avond gebeurd. De inbrekers forceerden een rolluik van het gebouw en namen vervolgens in een razendsnel tempo de grote hoeveelheid kleding mee. De politie kon gisteren nog geen nadere inlichtingen verschaf fen, omdat er nog geen officiële aangif te was gedaan. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 In januari is het vijfjaar geleden dat dhr. en mw. Jetten eigenaar werden van 't Stekkie, beter bekend als de patatzaak aan de Buys Ballotlaan. Dhr. Jetten zit nu 23 jaar in het horeca- gebeuren en wil, nu het nog kan, graag nog iets anders doen. Hij en zijn echtge note kijken terug op een fijne tijd in hun Stekkie en bedanken klanten en vrien den voor die mooie periode. Ze nemen geen afscheid van het dorp. Als mede werker van een koeriersbedrijf zal men Ben en Astrid. hem straks in het Soesterbergse weer te genkomen. Hun collega en medewerker Ben Pley neemt de zaak over en met zijn Astrid gaat de zaak met ingang van donderdag 2 december een nieuwe toekomst tege moet. Om dat even goed op een rijtje te zetten is de zaak van maandag 29 no vember tot en met 1 december gesloten. Een wekelijkse 'columnvan een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: mw. Anneke Pley (Van Maarenplein 38) Mag ik mij even aan u voorstellen? Ik ben Anneke Pley, een huisvrouw in de leeftijd van 57 jaar en een heerlijke ruimte voor vrije-tijdsbesteding, of zo als u wilt, heel wat hobby's. Staat u mij toe dat ik het daar eens met u over wil hebben. Het was in het jaar 1982 dat ik als inval ster uitgenodigd werd bij de ouderen- kaartclub in de Drie Eiken. Na enkele keren deze club te hebben bezocht, werd het mij mogelijk gemaakt om, on danks mijn leeftijd van toen (46), lid te worden. Al gauw werd ik ook lid van de commissie, een soort bestuur, van deze klaveij as-club. Zo rol je van het één in het ander en voor ik het wist was ik ook nog 'vrijwil ligster' in het Dienstencentrum van de Drie Eiken. Onze kinderen waren groot genoeg om min of meer voor zichzelf te zorgen. Als vrijwilligster heb je de taak om (een ochtend of een middag) als gastvrouw te fungeren. Je vergast je bezoekers op een kopje koffie of thee. De bezoekers kaarten wat of spelen een spelletje bil jart. Om de zoveel tijd is er een groter evenement (voor de senioren van het dorp) en zijn er meerdere vrijwilligers aan de slag. Zelf ben ik betrokken bij het onlangs verschenen boekje voor de 55-plussers in Soesterberg. Het is nu voor de twee de maal verschenen en slaat goed aan. Het voldoet in ieder geval wel, althans is dat de reactie die wij ontvangen. Verder vul ik mijn vrije tijd met het be heren van de penningen van het Oran je-Comité. Sinds twee jaar is het Comi té nieuw leven ingeblazen. Dat houdt wel in datje elke maand vergadert en de laatste drie maanden voor Koninginne dag wel twee a drie keer per maand. Mede door de goede sfeer binnen ons comité en de inzet van deze vijf mensen, mochten wij de afgelopen jaren groot succes boeken. Ik ben van plan met de ze activiteiten nog wel even door te gaan. Zeker met het lid zijn van de 'Oranjes!'. Ik kijk met plezier uit naar het vijftigja rig bevrijdingsfeest. We zijn er nu al druk mee. Anneke Pley Woensdag 24 november 14.00 Instuif van St. Jeugdwerk (Dorpshuis) 18.30 Gymnastiek Laetitia (Dorps huis) 20.00 Ledenvergadering Postiljon- school 20.00 Vergadering VW te Soestdui- nen Donderdag 25 november 19.00 Caroluskoor in de (RK Kleuter school) 19.00-19.30 Soesterbergse-lied zingers tot 22.00 Helicoptervliegen Alouette (Vliegbasis) Vrijdag 26 november 10.00 Inloopdag 60 plussers (Carolus- school) 10.00 Spreekuur Sov. Verz. Bank (Ge meentehuis Soest) 13.30 Schrijven voor gevangenen Am- nesty (Dorpshuis) 14.00 Spelmiddag (Carolusschool en de Drie Eiken) 18.30 Verkoop abonnementen ijsver- eniging (Hoeksteen) 20.00 Bingo-VIOS (Hoeksteen) Zaterdag 27 november 11.00 Optreden Zang/muziekgroep Sterrenberg (Drie Eiken) Open Nationale Wedstrijden skieën (Ski-club) Zondag 28 november 10.00 Badminton Badso (Banninghal) 13.00 Korfballen KVO (Banninghal) Maandag 29 november 11.00 Rondje Soesterberg (Radio Soest) 19.00 Jeugd EHBO van St. Jeugdwerk (Dorpshuis) 19.30 Esbergkoor (Dorpshuis) 19.30 Klaverjassen (Drie Eiken) 20.00 Tafeltennis van AGAVS (Dorps huis) 20.00 Volleybal an AGAVS (Banning hal) Dinsdag 30 november 19.00 RK Dameskoor (RK Kleuter school) 19.00 Meidenavond van St. Jeugdwerk (Dorpshuis) 19.00 Zaalzitvoetbal (Banninghal) 19.30 Tafeltennis van AGAVS (Dorps huis) 20.00 Bridge (Drie Eiken) Woensdag 1 december 10.15 Volksdansen (Drie Eiken) Opga ve voor de agenda schriftelijk t. a. v. Van Maarenplein 1, (tel. 51252).

Soester Courant | 1993 | | pagina 11