olleyballers maken aspiraties duidelijk ïHV-beker utopie voor handballers 'afeltennissers zien kansen stijgen ij O- 'l Arne Balvers: eenenveertig punten Duinkikkers niet gehaaid YSS evalueert convenant Meer particulier gebruik van Soester sporthallen EoËNSDAG 24 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 15 rderwijk wordt in De Bunt van leidende positie afgeslagen: 3-0 VOLLEYBAL yneeing/BDC door tweede divisionist uitgeschakeld: 22-20 HANDBAL Shot maakt korte metten met gehavende nummer 2:10-0 TAFELTENNIS DAMMEN Geinig plezier voor DYSB tegen lamlust: 5-15 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Klachten van clubs over bureau sport VOETBAL Soest en SEC scoren laag bij Fair Play prijs ZWEMMEN Leontine Loeber bewijst vorm na blessureperiode ^Strater Makelaardij o.g. Heren en dames van The Red Stars pakken weer winst BASKETBAL ATLETIEK Dick van den Broek derde in wintercup HOCKEY Dames MHC Soest mogen na één helft weer naar huis Waterpolosters moeten pas op de plaats maken WATERPOLO 'WTAGE low r|r!r/emaeaktU|Vahrtab(brfn d.e van S«am/SoVoCo hun aspiraties i'l, niTien nii ho .1 P ,n de openingsfase van de competitie lodig punten uit handen gaf, werd zaterdag op overtuigende wijze Idervvijk van de leidende positie afgeslagen. Het werd 3-0 via de set- f t 1 en Stam/SoVoCo verzekerde zich daarmee I een plek in de kop van de ranglijst. Bij een nederlaag zouden de vol- kallers zijn afgezakt naar de middenmoot. Daar had trainer/coach lo Remmerswaal dan ook van te voren voor gewaarschuwd. De bood- fcp was kennelijk begrepen, want de collectiviteit, die tot dusver het Ikste punt was, stond in de sleutelwedstrijd garant voor de zege. Jheb een ploeg gezien die naar beho- Ikan volleyballen en het niveau heeft |n zien, wat ze aankan. Dat moeten |nu zien vast te houden. Maar met Irtien wedstrijden is de weg nog J", vatte Remmerswaal de ontwik- |ngen in de thuiswedstrijd samen. Inmerswaal en diens assistent Kees J/it waren genoodzaakt enkele aan hingen door te voeren. Coen Werk ten werd opnieuw in de diagonaal J de spelverdeler geposteerd en Peter i Nooyen moest als mid-aanvaller h de slag. Op de bank zaten Jan Vis- I en Ad van Brummelen die beiden ■stellen van een blessure. Ct scoreverloop in de eerste set was ■lig. Via 4-0 kwam Stam/SoVoCo It 4-8 achter en nadat de stand gelijk Is getrokken, werden de Soesters an imaal op achterstand gezet: 8-13. Op It moment deed Remmerswaal een [roep op Ad van Brummelen en dat Jkte goed uit: 17-15. Jarna nam Stam/SoVoCo, met Ad Brummelen weer op de bank, een hte voorsprong die tot het einde werd Istgehouden 15-13). Harderwijk kon et de service geen druk uitoefenen, tardoor de passing bij Stam/SoVoCo fedjes verliep. Dat had weer tot gevolg, It spelverdeler John van Brummelen met veel spreiding de gaten in de verde diging van de gasten kon blootleggen. De aanvallers van de thuisclub maakten het karwei adequaat af. "En toen was de koek bij Harderwijk op. Het licht ging daar uit, terwijl het bij ons als een trein liep. De jongens had den zelfvertrouwen en scoorden op al lerlei manieren. Maar het grootste winstpunt was toch wel de collectiviteit. De bereidheid om voor elkaar te wer ken was er weer. We hebben daar over gesproken en iedereen beseft weer dat volleybal een teamsport is", aldus Rem- merswaal. Door de zege kwam Stam/SoVoCo op gelijke hoogte met het 'taaie Harder wijk'. Vollkei verloor met 3-2 en werd daardoor op twee punten achterstand gezet. De andere koploper, Bre- zan/SSS 3, had geen moeite met het tweede team van dezelfde club en blijft de beste papieren op de titel houden. Dames Het gelouterde tweede team van Delta Lloyd/AMVJ was een maatje te groot voor Stam/SoVoCo. De Amstelveners hadden nogal wat jaartjes eredivisie-er varing op zak en bleken individueel veel all-rounder dan de dames uit Soest: 3-0 (15-9, 15-11, 15-10). Niettemin trok Servaas Klute een posi tieve conclusie: "We hebben best aar dig gespeeld. We zitten er steeds heel dicht tegen aan, maar we kunnen nog niet foutloos spelen. We maken zes per soonlijke fouten per set, Delta Lloyd niet. Maar we maken al minder fouten, het waren er eerst acht of tien. Het gaat steeds beter." Met name Monica Zevenboom speelde aanvallend sterk. Ze werd vaak aange- Monica Zevenboom: bijna honderd procent. speeld en scoorde bijna honderd pro cent. Maar als team kwam Stam/SoVo Co toch kwaliteit en routine tekort om Delta Lloyd onaangenaam te verrassen. Als er een tweemansblok hing, werd de bal wel geprikt, maar dan steeds net te ver. De Amstelveners, die overigens goed verdedigden, hielden daarom veel ballen in het spel. Toch slaagde Stam/SoVoCo er in de tweede set in tot 8-10 op voorsprong te staan. Op dat moment gaf de ervaring van Delta Lloyd alsnog de doorslag: 15-11. In de komende vier wedstrijden wordt Stam/SoVoCo geacht punten te sco ren. "We hebben alle toppers gehad. Nu moeten de punten komen. De groep beseft dat. Er is druk, maar niet meer dan in de eerste fase. De druk is essen tieel. Die hoort bij alles wat we doen. We willen groeien en dan hoort daar druk bij. Die moet je niet ontlopen, maar mee Ieren omgaan. Daar zijn we mee bezig. Ik leg druk op de groep en de speelsters leggen druk op elkaar. We gaan zeker punten pakken, maar we zullen ook nog wel wedstrijden verlie zen." Voor Erna Boonzaayer heeft de thuis wedstrijd van zaterdag een speciaal ka rakter. De nieuwe spelverdeelster van de Soester club speelde de afgelopen twee seizoenen bij Longa'59 dat nu naar De Bunt moet komen. Met die club werd ze vorig seizoen kampioen in de andere eerste divisie, maar de noor derlingen misten in de promotiewed strijden de boot naar de eredivisie. Het gevolg was dat de meeste basisspeel sters, onder wie Boonzaayer elders hun heil zochten. "Zij eet de vloer zaterdag op", blikte Klute vooruit. neeing/BDC heeft het zelfver- touwen niet kunnen opkrikken ^et een bekerzege op Nijenrodes. 1 Breukelen werd de degradatie- andidaat uit de eerste divisie vo- jige week door de tweede divisio nist geklopt: 22-20. |Wij hebben in zo'n wedstrijd niets te linnen, maar het zou leuk zijn geweest por de moraal als we ze hadden zoek- cspeeld", zei Paul vaneen Deijssel die jleen het lichtpunt van de wedstrijd lilde terugdraaien. Daarbij kwam hij Irecht bij Guus Tourné. "Hij is tot op fet bot gemotiveerd en dat betaalt zich Irug bij zo'n persoon." Tourné scoor- 2 tegen Nijenrodes tien keer, waarvan feven keer uit een strafworp. Vier van de drie vrije meter worpen forceerde hij zelf. In totaal kreeg Smeeing/BDC dertien strafworpen. Vier werden er gemist, waarvan twee in de cruciale slotfase. Na 8-8, 11-8 (rust), 14-10 en 19-15 kwa men de Soesters terug tot 21-19. Toen mocht Smeeing/BDC in een man- meer-situatie tweemaal vanaf zeven meter aanleggen. Beide unieke kansen op de aansluiting werden om zeep ge holpen. De verdedigende activiteiten in de uit wedstrijd waren niet altijd om over naar huis te schrijven. Volgens Van den Deijssel is dat te verklaren door het feit, dat een aantal andere spelers werd inge past. De laatste tijd veelbesproken Pe ter Stoelenga maakte zijn rentree en verder had de trainer/coach Richard de Kivet en Ton Kraay uit het tweede team opgesteld. "Als je nieuwe mensen in een ploeg hebt, geeft dat altijd aanpas- sings-problemen en moeilijkheden in de verdediging. De communicatie was niet altijd goed en daarom werden ze soms zo voorbij gelopen." Met de nederlaag miste Smeeing/BDC een plaatsbewijs voor de halve finale van de regionale bekerronde, zodat de handbalselectie zich volledig op de competitie kan richten. De ploeg ont vangt zondag Sparta'75, de middenmo ter uit Groningen en voormalige ploeg van Arnold Vroege. Shot heeft zaterdag korte metten (emaakt met Scylla. De nummer |wee van de ranglijst werd in Soest het 10-0 van tafel gemept door de fcummer drie. Met nog één wed strijd voor de boeg is de achter stand van Shot op de koploper tot lier punten geslonken en zijn de kansen voor de ploeg gestegen. De Soesters zullen derhalve moeten jDeslaan in de laatste wedstrijd tegen Rpaarne. De komende opponent uit flaarlem is al gedegradeerd. Met een naximale zege van Shot en puntenver- fces van de lijstaanvoerder, zou Shot in le slotronde alsnog promotie naar de weede divisie kunnen afdwingen. Bcylla bood Shot weinig tegenstand. Na lerder van Shot te hebben gewonnen, kwamen de Leidenaren met twee inval lers naar de gymzaal aan de Heideweg. 4artin Fransen, Aksel van Elteren en kené Daselaar hoefden ditmaal geen |nkele game af te staan. De Soester sporters hebben het zater- bag niet geheel in eigen hand en zijn af hankelijk van het resultaat dat koploper neerzet. Mocht de huidige koploper de zaken naar zijn hand zetten, dan zal Shot ha de jaarwisseling een nieuwe po ging mogen wagen om een ticket naar de tweede divisie te verdienen. Aksel van Alter en won, evenals zijn medespelers, alle wedstrijden in twee games. Foto: Goos van der Wilt. Damlust, dat vorig seizoen nog in de V-groep van de landelijke competitie speelde, bleek twee maten te groot Ivoor DVSB. De Soester dammers I werden van het bord geveegd: 5-15. I Ton van der Ploeg haalde als enige de volle winst binnen door in een goed ge- I speelde partij een vier-om-twee eind spel feilloos uit te spelen. Opmerkelijk tot dusver is, dat DVSB steeds verliest, I als Van der Ploeg zijn partij wint. Dat is al drie keer gebeurd. G. de Bruyn, L. van der Laan en J. den Os kwamen remise overeen tegen hun opponenten uit Alkmaar, maar de ove rige zes dammers lieten zich de kaas van het brood eten. Sommigen verloren door een foutje, maar in de meeste par tijen was Damlust gewoon sterker. Op maandag 13 december zal het bestuur van de Vereniging Sport raad Soest gaan evalueren met burgemeester en wethouders. On derwerp van gesprek is het conve nant, de lijst van afspraken, die de Sportraad en de gemeente met el kaar hebben gesloten. De evaluatie moet voor de gemeente raadsverkiezingen van woensdag 2 maart zijn afgerond. De nieuwe ge meenteraad moet daarna een besluit nemen over het voorstel tot verlenging van het convenant. Hoe dat convenant er inhoudelijk komt uit te zien, is nog niet bekend. Na het overleg met het col lege zal het bestuur van de VSS op 10 januari zijn achterban (de aangesloten clubs) raadplegen. Veel verenigingen hadden donderdag al afgevaardigden gestuurd naar de halfjaarlijkse ledenvergadering. Ook tijdens die bijeenkomst was het conve nant het meest besproken onderwerp. Het VSS-bestuur zal tijdens de bespre kingen met het college vooral aandacht schenken aan de eigen investeringen van clubs, finanucic imuuelen, contac ten met het college en de gevraagde en ongevraagde adviezen van de VSS. Klachten Tijdens de ledenvergadering werden overigens nog wat kritische noten ge zongen richting bureau sport van de ge meente. Zo klaagden de voetbalclubs Soest en WZ'49 erover, dat het onder houd aan de stergrazo-velden nog steeds niet optimaal is. Volgens de ge meente is het onkruid niet volledig te bestrijden zonder chemische middelen. Bij de clubs wordt dat in twijfel getrok ken. Vrijwilligers van SEC hebben het onkruid zelf met de hand uit de grond getrokken. Uit andere hoeken uit de Soester sport wereld werd gesteld, dat de uitvoering van werkzaamheden nog wel eens op zich laat wachten. Ook de wijze van uit voering riep in een enkel geval vraagte kens op. In de kantine van KVO in Soesterberg, waar de vergadering plaatsvond, .wer den de bestuursleden Dick Strobarid en Henriëtte Topper herkozen in het be stuur. SEC en Soest scoren laag in het klas sement van de Fair Play prijs die dit seizoen wordt bijgehouden aan de hand van de strafzaken. Op de lijst van 360 KNVB-elftallen in district West 1 neemt SEC de 357ste plaats in. De groen-witten kregen in negen duels niet minder dan 39 strafpunten. Het eerste elftal van Soest staat op een gedeelde 312de plaats met zeventien straf punten in acht wedstrijden. VIOS 2 maakt op dit moment de meeste kans op de Fair Play prijs van Nationale Nederlanden. In zeven wedstrijden werd geen enkel straf- punt behaald. Opvallend is dat de zelfde club de gedeelde derde plaats inneemt. Het eerste elftal kreeg één strafpunt in acht wedstrijden. De standen zijn bijgehouden tot en met 31 oktober. Met wisselend succes hebben zes zwemmers van De Duinkikkers deel genomen aan de Domstad meet in Veenendaal. Voor de grote verrassing zorgde Leon tine Loeber. Hersteld van blessures wil de ze wel even laten zien waartoe ze in staat is. En hoe! Van haar 100 meter vlinderslagtijd haalde ze ruim vijf se conden af, maar nog spectaculairder was haar 200 meter wisselslag. Een pri ma persoonlijk record van 3.02.2 en een verbetering met maar liefst 15,7 se conden toont de goede vorm waarin ze verkeert. Zaterdag moet de hele Duinkikker- ploeg in het water voor de derde com petitiewedstrijd. Misschien lukt het de ploeg om de twaalfde plaats, na twee competitiewedstrijden, te behouden. De tijden van Bianca van Dorresteyn en Lize van den Berg komen weer dicht bij hun beste tijden, maar om beter te pres teren zal nog een stuk trainingsachter stand weggewerkt moeten worden. On verwacht moest Inge van Nimwegen starten op de 400 meter vrije slag. Al hoewel er geen zwemschema voor haar was opgezet tijdens de training, zwom zij voor het eerst deze afstand in een sta biel ritme en tikte aan in 5.30.8 wat een goede tijd is. Dat zij daarna op de 100 mêter rugslag geen persoonlijke tijds- verbetering zwom, maar daar slechts 0,3 seconden vanaf bleef, duidt op een goede conditie. Soeslerbergseslraal 79, Socsl, 02155-16151 Als je veel scoort, val je op. Ook bij basketbal wordt vaak gekeken naar het aantal punten dat iemand produceert. Wat dat betreft was Arne Balvers de meest opvallende speler bij The Red Stars. Hij scoor de niet minder dan 41 punten in de uitwedstrijd tegen Baros en had daarmee een aanzienlijk aandeel in de 74-95-zege. Een andere opvallende speler was Mar- co van Maanen. In de eerste helft werd hij door een tegenstander hardhandig tegen de muur gekwakt. De reactie van 'karate-kid' Van Maanen kon evenmin door de beugel, waarna het scheids rechterduo beide kemphanen naar de kleedkamer stuurde. De basketballers speelden zondagmid dag in Rotterdam aanvankelijk een ge- lijkopgaande wedstrijd. Maar vanaf de dertiende minuut namen de Soesters een voorsprong die in de rust goede perspectieven bood: 32-44. Evenals in het begin van de eerste helft toonde Ba ros over een goed schot te beschikken en de stand kwam daardoor bijna weer in evenwicht. Daarop schakelde Red Stars over in een hogere versnelling en beperkte Baros zich voornamelijk tot het bekritiseren van de leiding. Het gevolg van die twee ontwikkelingen was dat Red Stars zich snel uit de voeten maakte en vooral dank zij de inbreng van Balvers met ac ceptabele cijfers de vierde zege boekte. De heren hebben komend weekeinde Arne Balvers overtrof Jan van Maan en die onlangs 39 punten scoorde. Bal vers tekende voor 41 punten. een dubbel programma voor de boeg. Op vrijdagavond ontvangen ze om 20.30 uur Grasshoppers dat één klasse hoger speelt. Het betreft een duel in de derde ronde van de bekerstrijd. In de vorige ronde schakelde Red Stars in een zinderend duel Hoofddorp uit, dat eveneens één klasse hoger uitkomt. Op zaterdag speelt de formatie van Hans de Bruin eveneens een thuiswed strijd. Dan komt Punch naar sporthal Beukendal. Dat duel begint om 18.30 Dames Verdedigend goed, aanvallend matig tot slecht. Die kwalificaties verdienden de dames van Red Stars in Vianen. De Soester ploeg begon, zoals de laatste wedstrijden te doen gebruikelijk, goed en kwam binnen tien minuten met 3-15 voor. In die fase was het met name Nan- cy de Kruyf die de'basket van Blue Her ons op de juiste afstand inschatte. Zij scoorde in beginperiode negen punten. Vervolgens haperde de 'lopende band' van Red Stars en was het in de rust 14-23. Het werd nog erger. Red Stars miste tot zeven, acht keer vrije kansen onder het bord en verzuimde daarmee ruim afstand te nemen van Blue Her ons. In een tijdsbestek van tien minuten benutte Red Stars welgeteld één vrije worp. Bij alle andere pogingen viel de bal aan de verkeerde kant van de ring. Blue Herons kon er weinig tegenover stellen, behoudens enkele 'toevaltref fers' van afstand: 19-24. In de laatste tien minuten pakte Patricia Jasperse de draad weer op. Ze was am per het veld binnen of scoorde de eerste twee punten. Ze zou er nog acht laten volgen en gaf daarmee haar ploeg het juiste voorbeeld. Red Stars won daar door, zonder één moment in de proble men te komen, met 26-42. Een beter decor had de Baarnse Atle tiekvereniging zich niet kunnen be denken bij de start van BAV-Winter- cup serie over 10,15 en 20 kilometer. Zondag vond in de bossen van Lage Vuursche de eerste wedstrijd plaats over 10 kilometer. Veel wedstrijdlopers en recreanten wa ren ondanks de koude en de lichte sneeuwval op het evenement afgeko men. Aan de wedstrijd over 10 kilome ter kwam een aantal lopers van AV Pij nenburg aan de start, waarvan met na me Dick van de Broek zich behoorlijk wist te weren. Na het ingaan van de eer ste ronde liep hij op de derde plaats en had hij wellicht uitzicht op meer. In de tweede ronde moest hij iets toege ven, maar liep desalniettemin naar de derde plaats in 32.41, waarmee hij ruim 30 seconden langzamer was dan de winnaar. Ook Jaap van den Berg deed weer van zich spreken. Na lange tijd niet meer aan wedstrijden te hebben meegedaan, slaagde hij erin zich bij de eerste vijftien atleten te plaatsen met een tijd van 35.03. Berend Drent liep voor zijn doen een prima tijd van 37.19, terwijl ook Henk Wallet tevreden kon terugblik ken: 38.22. Hans den Goede was de laatste Pijnen burger, die de 10 kilometer binnen de 40 minuten realiseerde: 39.07. Gerrie den Oude liep bij de dames naar een tijd van 42.51, waarmee zij zich bij de beste vijf klasseerde. Hoewel de weersomstandigheden sterk aan afgelasting deden denken to gen de dames van MHC Soest naar Alkmaar. De scheidsrechters vonden het veld speelwaardig. De dames van Alkmaar begonnen de wedstrijd met frisse tegenzin hetgeen door de coaches van Soest als een extra stimulans werd beschouwd om in de kaasstad beide punten te pakken. Mede gezien cie stand op de ranglijst voelden de dames van Soest dit goed aan en zij trokken gezamenlijk ten aan val. Vele goede acties zorgden voor een duidelijk overwicht en een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Een uitste kende pass van Yvette Stavenuiter werd door Merion van Asch goed aan genomen en zij scoorde met een strak schot. Soest bleef kansen creëren maar men slaagde er niet in voor rust de score verder uit te bouwen. Tot veler verbazing bleken de scheids rechters in de rust tot de conclusie te zijn gekomen, dat verder spelen te veel gevaar met zich zou meebrengen. Soest had de wedstrijd graag uitgespeeld, maar de scheidsrechters bleven bij hun beslissing de wedstrijd te staken. Het particuliere gebruik van de sporthallen in Soest en Soester berg is sinds 1 januari van dit jaar toegenomen. Dat is het gevolg van de tariefsverlaging, die de ge meente voor particulieren heeft in gevoerd. Buiten het reguliere gebruik van de sportverenigingen werd sporthal Beu kendal tot 4 november van dit jaar 148 uur verhuurd. In 1992 werd de hal 130 uur afgehuurd. De stijging in de Ban- ninghal in Soesterberg is nog groter: 277 uur in de eerste tien maanden van dit jaar tegen 197 uurin 1992. Dat bete kent nu al een toename van veertig pro cent. De gemeentelijke sportafdeling had 6.180 gulden aan huurpenningen begroot, maar heeft op enkele tientjes na reeds bijna achtduizend gulden geïnd. In sportzaal De Bunt bleef het particu liere gebruik nagenoeg gelijk (120 te gen 121 uur vorig jaar). Wellicht dat november en december alsnog een stij ging laten zien. Particulieren kunnen de hallen en de zaal niet op de meest gangbare uren hu ren, omdat tijdens de avonduren en in de weekeinden de sportclubs gebruik maken van de accommodaties. Niette min verwacht de sportafdeling, dat de bezettingsgraad kan worden verhoogd. Daarbij wordt gedacht aan advertenties in plaatselijke en regionale bladen. De tariefsverlaging werd per 1 januari van dit jaar ingesteld in het kader van de sportstimulering. Die verlaging heeft inmiddels een positief effect. Niettemin zal de definitieve evaluatie pas in juli volgend jaar plaatsvinden. De gemeen te verwacht in de eerste zes maanden van 1994 namelijk nog veel aanvragen. - De dames van de Duinkikkers we ten weer even hoe laat het is. De promovendi uit Soest kenden een uitstekende competitiestart en be zetten de tweede plaats op de ranglijst. Maar koploper De Haai en riep de waterpolosters een halt toe. De strijd om de bovenste plaats is daar mee voorlopig in het voordeel van De Haaien beslist. De lijstaanvoerders maakten hun positie volledig waar door reeds in de eerste periode een 0-2-voorsprong te nemen. Ada Kievit antwoordde met een treffer voor de De spetters vlogen er af, maar de Duinkikkers kreeg de koplopers niet kopje onder. Foto: Goos van der Wilt. Soesters. Maar in plaats van dat het 2-2 werd, scoorden de gasten 1-3. In de derde periode ging het helemaal mis en werden De Duinkikkers wegge speeld. Dat resulteerde in een tussen stand van 2-6, hetgeen tevens de eind stand werd. In de laatste periode bleek namelijk dat beide ploegen hun kruit hadden verschoten.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15