WINTERKLAAR e M 20% KORTING PROVAK Sinterklaasvoordeel De Ster kindermode Welles-nietes over 'gekonkel' met verkeersplan Open Soestdijk Mogelijk ook glas/papierbak thuis Dagelijkse file in Zuid loopt uit de hand D66 wil helemaal geen lus of rondweg Molenschot krijgt zestig gasten Autosloperij Schut dicht SClHtCIIISlkcr Amnesty vraagt Soest om aandacht voor politieke moorden en verdwijningen Stormloop op kaarten concert Phil Collins 1 ACTUEEL Schaatsen Slijpen van schaatsen Sleden Sneeuwruimers Stoepenzout tot 5 december op alle winterjacks (vanaf maat 98) Grimmige discussie in gemeenteraad Gemeente wil nog meer afval gescheiden inzamelen Politie moet verkeer regelen ^HOOIJER^ ETB BINNEN EN BUITEN Jansen verduidelijkt fractiestandpunt Bewoners Puntenburg tijdelijk in Soester bejaardencentrum Ondernemer in hoger beroep SCHOEJUVAKER technische dienst Rapport aangeboden aan gemeenteraad Organisaties op de bres voor bedreigd kantongerecht Man raakt papieren kwijt door inbraak Autodieven halen wielen van wagen Warme thee en chocola bij VVV WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 Zijn de fracties die ijveren voor het opengooien" van alle wegen in Soestdijk, met als onontkoombare consequentie de aanleg van een rondweg door de polder, nu wel of niet buiten hun democratische boekje gegaan? Die vraag stond vorige week centraal tijdens een grimmige discussie in de gemeen teraad, en het antwoord hangt vooral af van ieders politieke sym pathie. Het gebruikelijke vragenhalfuurtje liep stevig uit door de vragen (van Progres sief Soest-fractievoorzitter Leidje To massen) en de antwoorden (van D66-wethouder Mieke Swinkels) over de kwestie, die de politieke gemoede ren in Soest de laatste weken hevig be zighoudt. Tomassen was buitengewoon veront waardigd over het veronderstelde ge konkel - een woord dat ze overigens niet gebruikte - van de vijf partijen, die volgens haar het College min of meer onder druk hebben gezet om de weg naar het gewraakte verkeersmodel in te slaan. Met name hekelde ze het opzetje van CDA, WD en PvdA om de zaken achter gesloten deuren te bekokstoven, waaraan Progressief Soest en Gemeen tebelangen niet hadden willen meewer ken. "Dit soort buitenparlementaire ac ties wekken veel onrust onder de bevol king. De kloof tussen burgers en be stuur wordt er alleen maar groter door," aldus Tomassen, die vond dat dit soort politiek absoluut niet door de beugel kon. Wethouder Mieke .Swinkels maakte duidelijk dat zij, na het "informele over leg" op 28 oktober - waaruit bijvoor beeld Wil Stekelenburg (PvdA) was weggelopen, maar juist Tomassen en haar Gemeentebelangen-collega waren blijven zitten - niet op de hoogte was ge weest van het eveneens besloten over leg op 4 november, waar de "vijf' be sloten hun gezamenlijk procedurevoor- stel aan het College voor te leggen. Vooral het feit dat de fracties direct al de Soestdijkse bewonersgroepen op de hoogte hadden gesteld was Tomassen in het verkeerde keelgat geschoten. Swinkels wees het verwijt van "onbe hoorlijk bestuur" overigens van de hand en beloofde openbaarmaking van de verslagen van de geheime bijeen komsten, voor zover de deelnemers zich daarin konden vinden. Wind van voren Tomassen kreeg van de andere fracties de wind van voren. Kees Boerkoel (PvdA) beschuldigde haar ervan dat ze vergeten was het advies te onderteke nen - zoals het College had gevraagd - en daarom nu haar gram op de andere partijen wilde halen. Wiebe Meilol (GPV) liet weten slechts deelgenomen te hebben aan het informele overleg "om ongelukken te voorkomen", maar dat hij er niets voor voelde om Soestdijk open te gooien en na de verkiezingen maar verder te zien wat er gebeuren moest. Bart Krol (CDA) verdedigde de vroeg tijdige informatie aan de bewoners van Soestdijk met de stelling dat dat juist een maximale vorm van "openheid" was. "Dat laat je zien dat je de burgers serieus neemt en niet pats-boem alles open of dicht gooit. Daar is niets onbe hoorlijks aan." Hij bestreed trouwens dat er al besluiten genomen waren. Neks Blommers (VVD) hield zich afzij dig van het dispuut, dat vele malen werd onderbroken door interrupties. "We lopen achter op het schema, laten we ophouden met praten en aan het werk gaan." Ook Loet Jansen (D66) be streed dat de vijf partijen politiek-in- houdelijke afspraken hadden gemaakt en verweet Tomassen dat ze uit vrije wil was weggebleven bij het overleg van 4 november. "Ik was ook niet uitgeno digd," repliceerde Tomassen, wat Krol op zijn beurt "een aperte leugen" noemde. Jansen vond Tomassens "suggestieve" vragen een belediging voor de partijen die wel aan het overleg hadden deelge nomen. "Het is onfatsoenlijk om ande ren zo zwart te maken... We hebben al leen gedaan wat ons door het College was gevraagd." 'Te grote broek' Harry Witte (Gemeentebelangen) vond dat er geen touw meer aan vast te knopen was. Volgens hem zaten CDA, WD en PvdA behoorlijk in hun maag met de reacties van de bewonersgroe pen, die in juli een "te grote broek" had den aangetrokken om Swinkels op de vingers te tikken. Het informele overleg was volgens hem alleen maar bedoeld geweest om het in de zomer gelegde ei stilletjes terug te nemen. "De conclusie dat opengooien de beste oplossing is en aansluit bij de eisen van de bewoners is klinkklare onzin." De Structuurvisie stelt helemaal niks meer voor, meende Witte. Hij haalde zich daarmee nog de min achting op de hals van Blommers, die verbaasd was over zijn zorgen om de Structuurvisie, die Gemeentebelangen altijd heeft verworpen. "Dit maakt het alleen nog maar erger," aldus Witte. Wethouder Swinkels sloot de discussie met de opmerking dat ze er niets aan toe te voegen had, wat haar op een bijna- dodelijk commentaar kwam te staan van Hans van Wuyckhuyse (GGS): "Zo verword je van wethouwer tot toe schouwer..." Het verkeersplan is inmiddels wel openbaar gemaakt. In december neemt de gemeenteraad een besluit over de in spraak en de verdere gang van zaken. Het is niet uitgesloten, dat de Soester huishoudens er in de toe komst een papier- en glasbak bij krijgen. Een en ander wordt geop perd in een notitie over het ge scheiden inzamelen van afval. Of de papier/glasbak inderdaad on der de huishoudens wordt ver spreidt, wordt begin volgend jaar bekend. Dan wordt bekeken of wordt overge gaan op het gescheiden inzamelen van glas en papier. De gemeente wacht nog even de plannen van de Afval Verwer king Utrecht (AVU) af. Die heeft inmiddels een werkgroep oud papier en een werkgroep glas in het le ven geroepen. De werkgroepen berei den plannen voor, die ertoe moeten lei den dat nog meer papier en glas ge scheiden worden ingeleverd voor her gebruik in plaats van dat het op de grote hoop terecht komt. Het milieu is er im mers mee gediend, dat het afval ge scheiden wordt ingeleverd, zodat het kan worden hergebruikt. Bovendien kunnen de gemeenten aan zienlijke bedragen geld besparen als ze minder restafval aanleveren. In 1989 betaalden de gemeenten nog 76,50 gul den per ton ongescheiden afval. Nu is dat al 186,50 gulden per ton en volgend jaar wordt dat meer dan tweehonderd gulden per ton. Het gewicht, van de to tale afvalberg is sinds 1989 overigens met twintig procent gestegen. Het is uiteindelijk de bedoeling, dat in het jaar 2000 honderd procent van het glasafval wordt hergebruikt. In Soest wordt momenteel 77 procent herge bruikt, waarmee de huidige doelstelling van het Nationaal Milieu Plan van 55 procent ruimschoots wordt overtrof fen. Van het oud papier en karton moet in 2000 zeventig procent worden her gebruikt. In Soest ligt dat percentage nu op 44 procent. Garantieprijs De werkgroep oud papier van de AVU heeft al wat ideeën geventileerd. Ze wil in de provincie onder meer één garan tieprijs voor het oud papier instellen. Daarbij wordt gedacht aan een even tuele vergunning voor scholen en ver enigingen, maar ook professionele mensen die papier willen inzamelen. Voor wat betreft het glas wordt ernaar gestreefd het glas op kleur (wit, bruin en groen) te scheiden. De afnemers van glasafval hebben al te kennen gegeven, dat ze hogere kosten in rekening zullen brengen, indien dat niet gebeurd. Op welke wijze die gescheiden inzameling op kleur wordt gerealiseerd, hangt af van de kosten die bij die extra scheiding gemaakt moeten worden. Eén van de mogelijkheden is het huis- aan-huis ophalen van glasafval. De bur gers zouden het glas dan op kleur kun nen scheiden, voordat het in de grote containers terechtkomt. Dat zou dan moeten worden gecombineerd met het ophalen van oud papier. Als het zover komt, zal de gemeente Soest ook aan dacht schenken aan inzamelmiddelen. Vanuit dat oogpunt is het idee voor de papier/ glasbak geuit. Financiën De gemeente heeft voor 1994 veertig duizend gulden begroot voor de inza meling, het transport en de verwerking van glas. Voor de inzameling van oud papier is rekening gehouden met een uitgave van 170.000 gulden. Indien de garantieprijs op oud papier provinciaal wordt vastgesteld en hoger komt te lig gen dan nu in Soest het geval is, zullen die budgetten moeten worden aange vuld. In dat geval zal met de huidige af nemers KOTRAC (glas) en Korlaar (papier) moeten worden overlegd over het tijdig wijzigen of opzeggen van de contracten. Daartegenover staat, dat de gemeente minder geld kwijt zal zijn aan de dure verwerking van restafval. Hoe die financiële verhouding ligt, is nog niet duidelijk. Tot dusver kan glas alleen gescheiden worden ingeleverd via de glasbakken in de winkelcentra. Voor oud papier staan daar tevens papierbollen. De resultaten daarvan zijn op zich bevredigend, maar rond de bakken en de bollen wordt re gelmatig ook zwerfafval aangetroffen. In december van dit jaar zal de AVU concrete voorstellen naar de gemeen ten lanceren. Vervolgens worden de ge meenteraden in januari op de hoogte gebracht, waarna in maart of april vol gendjaar een concreet plan aan de com missie milieu en daarna aan de gemeen teraad kan worden gedaan. De mensen die tijdens de spits voor de schier onmogelijke taak staan om Soest-Zuid te door kruisen, weten het inmiddels wel. Tussen de Koningsweg/ Nieuweweg en de kruising van de Vondellaan en de Birkstraat zijn opstoppingen schering en inslag geworden. Sinds de invoering van het nieuwe busplan en de opening van het bus- statibn aan de Eikenlaan, wordt het geduld van de automobilisten elke werkdag op de proef gesteld. Dan staan de verkeerslichten op rood, omdat er een bus moet passeren, dan weer zijn de spoorbomen dicht, dan weer staan de lichten op rood, omdat er vanaf de Eikenlaan een auto komt en vervolgens springen ze vrij snel weer op rood, omdat de bussen weer vertrekken. Intussen worden de rijen auto's steeds langer. Zaterdagmorgen was het zo erg, dat de politie er om half elf aan te pas moest komen om een einde te ma ken aan de verkeersopstopping. Die was zo erg, dat zelfs de bussen van Centraal Nederland in de file vast kwamen te zitten. Door het verkeer 'met de hand' te regelen, slaagde de politie de verkeersstroom weer in beweging te krijgen. Aan de verkeerslichtinstallatie heeft het niet gelegen, volgens de politie. Althans, de installatie functioneer de, zoals die is ingesteld. De ver keersdruk was echter zo groot, dat de weggebruikers op de rijbaan vol ledig vast kwamen te zitten. Soesterbergsestraat 4 3768 EH Soest Telefoon 02155-26900 elektrotechnisch installatieburo OFFICIEEL DEALER PTT TELECOM NETAANSLUITINGEN voor nieuwe aansluitingen verhuizingen etc. Soesterbergsestraat 61a- 3768 EB Soest - Tel. 02155-20656 - Fax 02155-24861 Aanleg en onderhoud van: licht-, kracht-, telefoon-, oproep-, cai-, beveiligings-, brandmeldings- en stofzuigerinstallaties Fractievoorzitter Loet Jansen van D66 is vorige week in de pen ge klommen naar aanleiding van alle kranteverhalen over rondwegen en verkeerslussen. Het standpunt van D66 is daarbij volkomen ver keerd belicht, meent Jansen. "D66 wil noch een weg, noch een 'lus' om de noord". Jansen laat - "om recht te zetten wat krom was" -weten dat de zogenaamde noodzaak van de rondweg slechts het gevolg is van het "dogma", aangehan gen door CDA, WD en PvdA, dat al leen het "opengooien" van Soestdijk een oplossing is (zoals ook in het amb telijk ontwerp "Open Soestdijk" wordt gesteld). Volgens hem willen de drie partijen de Structuurvisie openbreken. Jansen meent dat de realisering van een rondweg heel lang kan duren en buiten gewoon kostbaar is, en dat het wenselijk noch noodzakelijk is om het Structuur visie-werk nog eens dunnetjes over te doen. Extra wegen trekken nieuw ver keer aan, aldus Jansen, en dat gaat in te gen het beleid om de behoefte tot ver plaatsing-per-auto te verminderen. Dat beleid staat nog maar in de kinder schoenen en een veilig fietspadennet moet ook nog komen. Bovendien ziet hij in de aanleg van een rondweg het be gin van een verdere aantasting van de polder, wat tegen de kern van de Struc- Bejaardencentrum Molenschot krijgt er volgend jaar tijdelijk on geveer zestig gasten bij. Het gaat om bewoners van het Amersfoort- se verzorgingscentrum De Punten burg dat zal worden gesloopt in verband met nieuwbouw. De ver wachting is dat de Amersfoortse bejaarden ongeveer anderhalf jaar in Soest zullen 'logeren'. Autosloperij Schut aan de In dustrieweg is sinds maandag dicht. De politie heeft het be drijf op last van de rechter ge sloten. De uitspraak kwam, na dat het bedrijf herhaaldelijk op de vingers was getikt, maar wei gerde aan bepaalde voorwaar den te voldoen. De rechter velde vorige week woens dag het vonnis, dat de autosloperij moest sluiten. Maandag werd dat vonnis, volgens de politie zonder problemen, uitgevoerd. Schut mag aan de Industrieweg geen activitei- ten meer ontplooien. Hij zal eerst met een plan van aanpak moeten ko men. Als de provincie dat goed keurt, krijgt de autosloper toestem ming om alsnog aan de voorwaarden te voldoen. Pas daarna mag hij het bedrijf weer openen. Op dit moment, zo bepaalde de rechter, levert de situatie in het pand teveel gevaar op. Zo staan onder meer de autowrakken te dicht op el kaar gestapeld. De verschillende overtredingen wer den al verscheidene malen vastge steld. Enige tijd terug werd Schut voor de rechter gedaagd. Hij is in hoger beroep gegaan bij het gerechtshof. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* De werkgroep van Amnesty Inter national in Soest heeft vorige week de aandacht van de gemeenteraad gevestigd op de politieke moorden en verdwijningen, die ook in de ja ren negentig nog op grote schaal plaatsvinden. Namens Amnesty- Soest bood Trudy v.d. Berg burge meester De Widt een exemplaar van het rapport daarover aan. Dat gebeurde voor het begin van de of ficiële raadsvergadering, waar een aan tal leden "spreekrecht" werd toege staan. Amnesty-Soest doet mee aan de landelijke campagne, waarbij het rap port ook aan de regering in Den Haag is aangeboden. Van een politieke moord is sprake wan neer burgers zonder vorm van proces door of met medeweten of instemming van het feitelijke gezag, worden ge dood. Volgens Amnesty hebben 45 re geringen zich daaraan vorig jaar schul dig gemaakt. In de afgelopen decennia moeten ongeveer 1 miljoen mensen op die manier geliquideerd zijn. Dat aantal groeit nog steeds, want het is een aantrekkelijke manier om politieke tegenstanders uit de weg te ruimen, al dus Trudy v.d. Berg. "Geen processen, bij lastige vragen zijn de gevangenen 'dodelijk getroffen op de vlucht'. Deze zaken zijn moeilijk te onderzoeken en doorgaans gaan de schuldigen dus vrij uit. Zowel regeringen als oppositie groeperingen vertrouwen op een we reldwijd fatalisme, maar Amnesty kan daar niet aan toegeven." Trudy v.d. Berg noemde 1 miljoen, een aantal dat niet meer te overzien is. Daarom heeft Amnesty 12 gevallen uit gekozen. In de regio Soest is dat de zaak van Resul Sakar uit Turkije. Ze hoopte dat de gemeenteraadsleden net rapport zouden lezen, of minstens de folder die in de raadzaal was neergelegd. "Het boek is nieuw, maar ik hoop dat het er volgend jaar ontzettend bedui meld uitziet, omdat iedereen het dan gelezen heeft," aldus Trudy v.d. Berg. "Niet omdat het zo vrolijk is, maar om dat mensenrechten - in dit geval het recht op leven - rechten zijn voor ieder een." Fakkeltocht Amnesty-Soest organiseert op vrijdag avond 10 december weer een fakkel tocht, die om 19.00 uur start bij het Trudy v.d. Berg overhandigt het rap port van Amnesty aan burgemeester De Widt. postkantoor aan de Steenhoffstraat. De optocht maakt ook deel uit van de cam pagne tegen politieke moorden en ver dwijningen en staat in het teken van de zaak-Resul Sakar. Over hem is bekend gemaakt dat hij vorig jaar november ziek van zijn bed werd gelicht en meegenomen. Zijn lichaam werd een dag later gevonden met vijftien schoten in de rug. Sakar was voorzitter van de socialistische partij in Cizre, zuid-oost Turkije. Nog niet bekend is wanneer ze precies in Molenschot worden gehuisvest. Het wachten is op de officiële goedkeuring voor het nieuwbouwplan. Zodra dat plan is gerealiseerd, keren de bewoners van Puntenburg terug naar de Noorde- vvierweg in Amersfoort. Bejaardencentrum Molenschot kan de tijdelijke huisvesting bieden, omdat het centrum gezien de toekomstige nieuw bouw van Molenschot aan de Dalweg in zorgcapaciteit is gereduceerd naar 120 plaatsen. Volgens directeur mevrouw E. Vischer van Molenschot hebben de bewoners en het personeel van het Soester bejaar dencentrum positief gereageerd op het nieuws. "Ze zeggen, dat brengt weer wat leven in de brouwerij." Overigens hebben ook de bewoners en personeel van Puntenburg zich positief uitgelaten over de overeenkomst tussen Molen schot en Puntenburg. Overigens zal het personeel van Pun tenburg gedurende de verblijfsperiode Diverse maatschappelijke organisaties hebben de handen ineengeslagen om het Kantongerecht voor Amersfoort te behouden. Dit dreigt namelijk door de reorganisatie van de rechterlijke macht in Nederland te verdwijnen. Er bestaan plannen om de Kantongerechten sa men te voegen met de Arrondisse mentsrechtbanken. Voor het Amers foortse Kantongerecht betekent dat op gaan in de Utrechtse Rechtbank. De samenwerkende gemeenten in de regio Eemland, de deurwaarders, ad vocaten, notarissen alsmede de Kamer van Koophandel hebben daar grote be zwaren tegen. Zij vrezen een aanzienlij ke vergroting van de afstand tussen de rechterlijke macht en de burger, zowel letterlijk gezien als in termen van psy chologische afstand. Het Kantonge recht in Amersfoort is dichtbij en ge makkelijk te benaderen. Dat geldt voor de meest uiteenlopende zaken, van een parkeerboete, een kleine vordering tot een ontslagzaak. Genoemde organisaties hebben er daarom bij de Vaste Kamercommissie voor Justitie op aangedrongen dat er in Amersfoort een Gerecht moet blijven. Hetzij het vertrouwde Kantongerecht, hetzij - als er dan toch wordt gereorga niseerd - een nevenvestiging van de nieuwe Rechtbank. Amersfoort heeft daarvoor voldoende draagvlak. Het is de centrumgemeente voor een gebied met een kleine 300.000 inwoners, die voor allerlei zaken op Amersfoort zijn aangewezen. in Soest zorg blijven dragen voor de gasten. "Het is heel belangrijk, dat die mensen door eigen gezichten worden verzorgd. Je moet ook de moeder van je eigen kinderen blijven. Dat klinkt mis schien wat overdreven, maar zo voel ik het wel. Het gaat toch in eerste instantie om de bewoners." Voor de bewoners van Puntenburg biedt deze tijdelijke huisvesting de mo gelijkheid om in een vergelijkbare woonruimte op een redelijke afstand van Amersfoort en met bekenden om zich heen, de periode van sloop en nieuwbouw te overbruggen. De maal tijden voor de logés worden in de keu ken van Molenschot bereid. Gedurende de periode, dat de Amers foortse gasten in Soest verblijven, zul len de activiteiten, waar dat zinvol is, gezamenlijk worden ondernomen. De aanleunwoningen van Puntenburg worden niet gesloopt. De bewoners van die woningen krijgen hun eten via de restaurant-voorziening in Amersfoort. Ook de activiteiten en de alarmering voor de bewoners van Puntenburg blij ven op de normale wijze geregeld. Een 44-jarige man uit Soest had veel te regelen, nadat vorige week bij hem was ingebroken. Uit zijn woning aan het Witte Paardenstraatje werden tal van persoonlijke bescheiden gestolen, waaronder een euro-card en zijn kente kenbewijs. Op de Kooiweg is vorige week dinsdag een auto aangetroffen, waarvan dc vier wielen waren gedemonteerd. Uit on derzoek bleek dat de wagen eerder Ik dag was gestolen in Bilthoveri Loet Jansen (D66). tuurvisie ingaat. De rondweg is ook niet nodig, want "al les open" verzekert nog geen verkeers veiligheid en rust in de woonwijk. De afsluiting van de Waldeck Pyrmontlaan was een enorme verbetering, hoewel dat in de spitsuren ten koste is gegaan van de rust op de Korte Bergstraat/ Hellingweg. "Het doel moet dus zijn te onderzoeken of en hoe die rust alsnog bevorderd kan worden zonder elders onaanvaardbare problemen te veroor zaken." 'Duidelijk maken wat de meerderheid met wil' D66 heeft het procedurevoorstel samen met de andere fracties gesteund, om op die manier een discussie in de gemeen teraad mogelijk te maken over wat er nu verder moet gebeuren. "D66 vertrouwt erop dat uit de inspraak blijkt dat Soest een rondweg in meerderheid met wil." Soestdijk is trouwens niet de enige wijk waaruit het sluipverkeer geweerd moet worden en de fractie houdt dan ook vast aan een integrale aanpak voor heel Soest, waarna in volgorde van urgentie gewerkt moet worden aan het weren van sluipverkeer in de wijken. "Vooruitlopend hierop heeft de poli tiek nu alle aandacht op Soestdijk ge richt. Gegeven de energie die daarin is gestoken en de verwachtingen die ge wekt zijn kunnen we er nu niet meer omheen om eerst een oplossing voor Soestdijk te zoeken," aldus Jansen, "maar dat laat onverlet dat wij pleiten voor een integrale aanpak." De fractievoorzitter betreurt het dat di verse partijen hun mening in de pers hebben vastgelegd en daarbij het stand punt van D66 bewust of per ongeluk verkeerd hebben weergegeven. "De politieke discussie dient in het open baar plaats te vinden, in het gemeente huis, in aanwezigheid van alle partijen, met de mogelijkheid om direct op el- kaars standpunt te reageren," aldus Jansen. Sommigen stonden er al om zes uur 's morgens. De vrieskou trotserend, in de hoop één of meer kaartjes voor een concert van Phil Collins te bemachtigen. Ongeveer zestig mensen waren zaterdag verant woordelijk voor een stormloop op het VW-kantoor aan de Steen hoffstraat. Het was voor het eerst dat het Soes ter kantoor werd bestormd tijdens de voorverkoop van concertkaarten. Volgens de VVV geeft dat aan, dat de jeugd inmiddels bekendheid heeft van het feit, dat ook in Soest kaarten te verkrijgen zijn. Veel muziekliefhebbers moesten hun geduld buiten bewaren. Ook na negen uur, toen de deur van het VVV-gebouw openging. Niet ieder een kon tegelijkertijd het kantoor in. Rond de klok van tien uur stonden nog zeker dertig mensen buiten te wachten. Om hun lijden te verzach ten zorgden de VVV en de We reldwinkel, die in hetzelfde gebouw is gevestigd, voor warme thee en chocola. Uiteindelijk deed de Soester VW vijftig tot 55 kaarten van de hand. De verkoop geschiedde via een compu ter. Omdat in het hele land de voor verkoop was gestart, nam het nog wel eens enige tijd in beslag, voordat de kaarten via de moderne appara tuur waren gereserveerd. Volgens een woordvoerster moest een aantal Collins-fans worden teleurgesteld. In totaal waren 35.000 kaarten ver krijgbaar voor de concerten die de mateloos populaire Phil Collins op 9 en 10 april volgend jaar in Utrecht geeft. Binnen tachtig minuten waren alle toegangsbewijzen verkocht. Bij het grotere WV-kantoor in Amers foort, dat vooraf al kaarten kreeg toegestuurd, was de drukte nog veel immenser. Daar stond een rij men sen van om en nabij de honderd me ter. 1 VAN WEEDESTRAAT 8 - SOEST

Soester Courant | 1993 | | pagina 3