iVARIAl "Mustafa-actie' is toe aan tweede auto, maar daarvoor ontbreekt nog geld Gemeenten in gewest Eemland houden chemisch afval apart Zilveren legpenning voor Ko Kole origi 'Soestand' met Visser en Krol over verkeer in Soest Campagne: het' doe je met Twijfels bij gron< Het ki Schoc WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA a WOENSDAG Scholen kiezen actie als eindejaarsproject OPICAL 495,- Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Wedstrijd met tientallen prijzen Hoort dit nu bij chemisch afval of niet? Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Live-uitzending op Radio Soest Aids- en Vrij Veilig Campagne GGD Meningen van lezers Bedankbriefje Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Verkeerde foto van v.m. Eemlandschool vraagt uw aandacht voor: Vergaderingen raadscommissies Soester helpt gemeente 32,5 jaar uit de brand Wet Milieubeheer Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen 'Het kan niet, Mevrouw a Schoon.. De aktie 'Laat Mustafa één keer Sinterklaas zijn' is tot op heden een succes. De aktie is op touw ge zet door Martin en Ivonne Wie rink-van Wetten, met als doel de hulp aan Bosnische vluchtelingen in Kroatië, met het brengen van voedsel, kleding en nog veel mee. Afgelopen week Ivonne Wierink-van Wetten: "Tiental len mensen zijn bij ons aan de deur ge weest met spullen, of hebben ons ge beld met het dringende verzoek spullen op te halen. Op onze oproep van vorige week, voor een Sinterklaaspak, hebben we in totaal vier pakken aangeboden gekregen, waarbij de mooiste aanbie ding kwam van de fa. Van Rouwendaal. Die stelt belangeloos het reservekos tuum van Sinterklaas ter beschikking, maar kleedt en schminkt ook onze Bos nische arts op 4 december. Voorts hebben we gevraagd om een ra dio/cassetterecorder voor een twintig jarig gehandicapt meisje. Hierop heeft een lezer contact opgenomen met de di rectie van de fa. Grundig, en jawel, deze firma heeft de radio/cassetterecorder toegezegd. Gisteravond is die gebracht. Gewéldig! Ook de personeelsvereniging van het gemeentehuis van Soest heeft aktie on dernomen. Alle medewerkers van het gemeentehuis zijn attent gemaakt op onze aktie, waarvoor onze dank. We hopen natuurlijk dat daar iets uit voort vloeit, we wachten af! Dan kwam uiteindelijk de grootste aan bieding. De fa. Toplease in Breda heeft ons, bij hoge uitzondering, geheel be langeloos een grote bestelbus aangebo den, met drieduizend kilometer vrij. Alleen de benzine is voor eigen reke ning. Zij vonden dit een goed doel, on dermeer door de directheid van de ak tie, nl. gewoon zelf brengen. Scholen Inmiddels zijn er in Soest drie basis scholen die de avontuurlijke reis als ein dej aarsproject hebben uitgekozen; de Wegwijzer, de Insingerschool en de Van der Huchtschool (Overhees). Zij gaan binnenkort met veel enthousiasme voedsel inzamelen voor de vluchtelin gen in Kroatië. Daarnaast is er een Ma vo in Driebergen, waarmee ook contac ten zijn gelegd. Ook zij zullen dit wel licht als project opnemen. Voor de kin deren zal het ongetwijfeld goed zijn om het gevoel te hebben dat zij iets kunnen bijdragen tegen de trieste beelden die hen dagelijks, ook via het jeugdjour naal, bereiken. Moeilijke keus We hebben in de afgelopen weken veel kleding binnen gekregen. Gelukkig hadden we daarmee rekening gehou den; we hebben een goede opslagruim te geregeld. Er is echter inmiddels een probleem. Met alles wat we nu aan kle ding, schoenen, speelgoed, kaarsen en voedsel hebben binnengekregen, zit onze gesponsorde auto hartstikke vol. Toch zal het duidelijk zijn dat we het voedsel, dat binnenkort in ruime mate binnenkomt, niet achter kunnen laten. Dat moet natuurlijk mee, die mensen daar hebben honger. Dat betekent dat we wellicht een moeilijke keuze zullen moeten maken. Zo zullen we misschien moeten beslissen om de honderden knuffels die wij nu al in dozen hebben niet mee te nemen. En zo zijn er nog meer spullen die we noodgedwongen achter zullen moeten laten, wat eigen lijk niet kan en mag. We willen mis schien gewoon te veel. Misschien komt het ook door de televisiebeelden die maar door gaan: troosteloze mensen, hongerig en in de nu snel invallende kou in Joegoslavië. En dan kijken met het gevoel dat je eindelijk iets kunt doen, iets gaat doen. Dat wil je uiteraard zo goed mogelijk doen. Nogmaals: mis schien hebben we ons doel gewoon te hoog gesteld. Eigenlijk loopt alles voor spoedig, alleen, om te doen wat we wil len en eigenlijk ook moeten doen, komt er nog te weinig geld binnen. De aktie heeft in totaal zo'n f 800,- op geleverd, en daarvan hebben we zo'n f 500,- nodig voor benzine voor de eer ste auto. In principe hebben we nu dus f 300,- beschikbaar voor een tweede auto. Die zullen we echter zelf moeten betalen; tot op heden is er nog geen sponsor gevonden. Daar hebben we in totaal nog zo'n f 2700,- nodig. Afgelopen week hebben we een drin gend verzoek gericht tot zo'n twintig grotere Soester bedrijven, maar tot op heden heeft er nog geen gereageerd. Ook is afgelopen zaterdag via Radio Soest en Radio Utrecht een dringend verzoek aan luisteraars gedaan om dit bedrag, dat toch uiteindelijk niet zo hoog is, bij elkaar te krijgen. Ook dat heeft nog geen reaktie opgeleverd. Er druppelt wel wat geld binnen, maar te langzaam om aan de vereiste f 2700,- te komen. Vrijwilligers Natuurlijk geven we het niet op. Vorige week zei iemand: "Ach, dat tientje van mij, daar zit u toch niet op te wachten. Ja dus, dat doen we wél! Als iedereen die dit leest nu de pen pakt en dat tientje aan de aktie overmaakt, rijdt straks ook die tweede auto. Dan nemen we alles mee wat we nu aan kleding etc. hebben gekregen, én alle voedsel dat straks via de scholen binnenkomt, en wellicht nog wel meer. Wat is nu uiteindelijk f 2700,-? Inmid dels hebben we een tweede echtpaar bereid gevonden om in een eventuele tweede auto te gaan rijden. Denk daa' alstublieft ook niet te licht over, het is wel een héél bijzondere manier om de kerstdagen door te brengen, en de kos ten van ons en de andere vrijwilligers zijn bovendien geheel voor eigen reke ning. Inmiddels zijn we in overleg met de Kroatische ambassade om een van de meest noodlijdende vluchtelingenkam pen te selecteren, waar we, zonder al te veel gevaar voor eigen leven, kunnen komen. Indien mogelijk nemen we fo to's; in ieder geval wordt u naderhand via deze krant geïnformeerd over de reis en wat we met de spullen en het geld hebben kunnen doen. We zijn daar met de kerstdagen. Mogen we een beetje re kenen op de kerstgedachte van de le zers én op die vele tientjes? Overigens: als werkt bij een bedrijf waar men gewend is aan het eind van het jaar iets extra's te doen voor een goed doel, denk eens aan dit doel. Soest kan nü helpen, en deze mogelijkheid is in Nederland toch wel vrij uniek. Mis schien kunt u ook zélf een kleine inza meling houden binnen uw familie, uw werkkring of uw sportclub? Alstublieft, wacht dan niet te lang. Er gaat een hele papierwinkel aan vooraf alvorens we ook met een tweede auto de ex-Joegos- lavische grens kunnen passeren! U Iaat die tweede auto toch gaan? U kunt geld voor de aktie 'Laat Mustafa één keer Sinterklaas zijn' overmaken op girorekening 2695639 ten name van I. van Wetten te Soest, ow. 'Laat Mustafa één keer Sinterklaas zijn'. Uiteraard kunt u het geld ook contant brengen, het adres is Turfstreek 249, tel. 14963 (i.v.m. werk, s.v.p. na 18.00 uur of in het weekend). F 2700,- is nodig om een volle auto met de meest noodzakelijke hulpgoederen in een vaii de noodlijdende vluchtelin genkampen met Bosnische vluchtelin gen te krijgen. Kom op, Soest! Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. In de Nederlandse huishoudens ontstaat jaarlijks zo'n 37 miljoen kilo chemisch afval. Als je gaat be rekenen hoeveel dat per persoon is kom je uit op 2,5 kilo per jaar. Ge lukkig houden we een belangrijk deel daarvan apart. Cijfers van de gemeenten in het gewest Eemland laten zien dat ongeveer de helft van het chemisch afval wordt inge leverd. We zijn goed bezig maar het kan dus beter. In het gewest Eemland liggen 7 ge meenten: Amersfoort, Baarn, Bun schoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg. Deze gemeenten hebben besloten om op het gebied van het ge meentelijk milieubeleid meer te gaan samenwerken. Vandaar dat gelijktijdig in alle gemeenten nu aandacht besteed wordt aan het onderwerp chemisch af val. Want elke gemeente biedt de be volking de mogelijkheid dit schadelijk afval gescheiden in te leveren. Bijna alle gemeenten leveren het apart ingelever de chemische afval aan bij het geweste lijk depot in Amersfoort. Wat is chemisch afval? Deze vraag was niet altijd even gemak kelijk te beantwoorden. Vandaar dat de minister van milieu besloten heeft dat schadelijke produkten van een sym booltje moeten worden voorzien. Dit symbool zal volgend jaar worden inge- Geen twijfel meer mogelijk. Als u de welles/nietes lijst gebruikt bent u er zo achter. Kruis bij de hieronder genoem de produkten aan of ze wel of geen che misch afval zijn. Om voor de bonusprijs in aanmerking te komen moet u in de week van 13 tot en met 19 december luisteren naar Ra dio Utrecht. In de reclamespotjes over chemisch afval wordt steeds dezelfde vraag gesteld. Beantwoord deze vraag op dit formulier. Hebt u deze radio-vraag gemist? Geen nood. Op de kabelkrant wordt ook nog eens een vraag gesteld. Vanaf 1 decem ber kan het bericht bij u op de kabel staan. Bij goede beantwoording maakt u ook kans op de speciale bonusprijs. Naam Adres Woonplaats: Kruis aan of de genoemde produkten wel of geen chemisch afval zijn: welles nietes aceton O O boenwasO O videobandenO O spaarlampenO O loodwikkel (wijnflessen)O O Bonus: produkt genoemd in het radiospotje O O produkt genoemd op de kabelkrant O O Antwoorden voor 1-2-1994 inleveren bij uw chemisch afval depot of chemocar of opsturen naar: Gemeente Soest afd. milieu, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Prijzen Er zijn tientallen prijzen te winnen met een totale waarde van f 1000,-, En een zeer speciale bonusprijs. Wat de prijzen zijn, blijft nog even ge heim. Wel alvast dit: alle prijzen helpen mee aan een beter milieu. voerd. Tot die tijd moeten we het doen met de 'welles-nietes-lijst'. Dit is een overzicht van produkten die wel apart moeten worden gehouden en produk ten die niet apart gehouden hoeven te worden. De lijst vindt u in de gratis bro chure 'wat wel en niet chemisch afval is'. Deze brochure is af te halen op het gemeentehuis en bij postkantoor en bi bliotheek. Bovendien zit er een kaart in waar precies op staat waar u in de ge meente uw chemisch afval kwijt kunt. Om te voorkomen dat schadelijke stof fen in bodem, water en lucht terechtko men, heeft elke gemeente een chemisch afval depot. Hier kunt u terecht met uw chemisch afval. Om het de sorteerders en de verwerkers makkelijker te maken is het belangrijk dat u uw afval correct aanleverd. D.w.z. in de originele ver pakking of met een etiket waar opstaat om welke stof het gaat. Meng het afval nooit. En tot slot; een lege verpakking is geen chemisch afval. De verwerking Al dat gewestelijke chemisch afval dat bij het depot Amersfoort wordt aange leverd wordt daar ook gesorteerd. Want de verwerking van chemisch afval gebeurt niet door één maar door meer dere bedrijven. Zo gaan de fotochemi- caliën naar een bedrijf dat er zilver uit kan halen voor hergebruik. De afge werkte olie wordt door een ander be drijf weer opgewerkt zodat een deel weer opnieuw gebruikt kan worden. En om het metaal van verfblikken opnieuw te kunnen gebruiken heeft weer een an der bedrijf een methode gevonden om deze blikken verfvrij te krijgen. Al het schadelijke afval waar niets meer mee gedaan kan worden gaat naar de AVR (Afval Verbranding Rijnmond). Daar worden de batterijen opgeslagen totdat er een methode is gevonden die hergebruik mogelijk maakt. Al het an dere afval gaat in speciale ovens met speciale filters. Zo kunnen schadelijke gassen worden afgevangen. Wedstrijd De komende tijd wordt er veel aan dacht besteed aan chemisch afval. Zo komen er spotjes op radio en tv en stuk jes in de krant. Bovendien is er op het gemeentehuis en bij postkantoor en bi bliotheek schriftelijk materiaal ver krijgbaar. AI deze informatie hebt u no dig voor de chemisch afval wedstrijd. Hoe het één en ander in zijn werk gaat leest u hieronder. Doe mee en win leuke prijzen voor een beter milieu. tel. 9 34 11 Raadhuisplein 1 "Soestand", de herboren talk show over Soester actualiteiten, beleeft komende vrijdagmiddag - 26 november - zijn derde ex perimentele aflevering in C-drie. Het programma wordt rechtstreeks uitgezonden door Radio Soest. Publiek is welkom, de toegang is gratis. Onder het motto "Gaat het goed of gaat het slecht, de toestand van Soest wordt behandeld in Soestand", wordt aandacht besteed aan recente ontwikkelingen in de Soester poli tiek. Hoofdgasten zijn wethouder Jan Visser (GroenLinks-Progressief Soest) en CDA-fractievoorzitter Bart Krol, die inmiddels door zijn partij is aangewezen tot lijsttrekker bij de komende raadsverkiezingen. Visser en Krol debatteren onder lei ding van Pim Jonker o.a. over de verkeersstructuur in Soest en de op lossingen die in sommige kringen daarvoor zijn uitgedacht. Tweede gast is de Soester filmmaker Tom Verheul, die inmiddels natio naal en internationaal bekendheid heeft verworven met twee opmerke lijke en indringende films: "De ont kenning", over een meisje met een zgn. meervoudige persoonlijkheid, en "Oswald", waarin de reacties zijn vastgelegd van de nabestaanden van een jongeman, die tijdens zijn huwe lijksreis in Griekenland door ver drinking om het leven komt. Ver heul wordt geïnterviewd door Leen Cramer en Frank Verhoeven, die de centrale presentatie van "Soestand" verzorgen. Aan het programma werken verder mee de Soester jazzformatie Perron 5B o.l.v. Semmy Prinsen, die voor de muziek zorgt, de zangeres Rosa- minth Faas, die cabaretteksten zingt van haar vader Ab Faas, en Aad Post met zijn (satirisch bedoelde) column "The Talk of the Town". De regie is in handen van Peter Ensdorff. Het programma begint om 17.00 uur en gaat vanaf dat moment ook rechtstreeks de lucht in via Radio Soest: FM 90.9 en 107.9 (kabel), of FM 105.9 (ether). Veilig vrijen is belangrijk om ge slachtsziekten en Aids te voorko men. Iedereen die wisselende se- xuele contacten heeft zonder con doom, loopt het risico besmet te raken met een geslachtsziekte of met het HIV-virus, dat Aids ver oorzaakt. De belangrijkste metho de om besmetting te voorkomen is gebruik te maken van een con doom. In de regio Midden-Nederland zegt slechts 34% van de jongeren boven de 18 jaar bij elk sexueel contact een con doom te gebruiken, 26% zegt soms en 40% zegt nooit een condoom te gebrui ken. Dit komt overeen met de landelij ke cijfers. Het condoom voorkomt dat bloed of sperma dat besmet is met een bacterie of virus, het lichaam van de partner binnenkomt. Bedankt, degene die mij in het zieken huis heeft bezocht. Bedankt, allen die bloemen voor mij hebben gekocht. Bedankt, voor uw mooie brieven of kaart. Bedankt, voor degenen die mijn post hebben bewaard. Bedankt, voor diegene die voor mij heeft gebeden, Bedankt, vooral toen ik zoveel pijn heb geleden. Bedankt, voor de prettige thuiskomst, dat was voor mij een genot. Bedankt, kennissen, bestuur en vrien den van Molenschot. Bedankt. Mevr. C. Koster van Rouwendaal Molenschot Condooms zijn te koop bij o.a. super markt en drogist. Bij elk condoom zit een gebruiksaanwijzing. Voor anaal contact zijn er speciale, extra sterke condooms te koop. Deze condooms zijn verkrijgbaar bij apotheek of dro gist. Veilig vrijen ter sprake brengen, vinden veel mensen moeilijk. "Sex is iets datje doet, daar praatje niet over". Openheid is moeilijk maar wel noodza kelijk. Veilig vrijen geeft aan dat je je verantwoordelijk voelt voor je eigen ge zondheid en voor die van een ander. Voor meer informatie over veilig vrijen, geslachtsziekten en Aids kun je terecht bij de GGD Eemland. De GGD heeft: Een 24 uurs informatiebandje over ge slachtsziekten en Aids, tel. 033- 611692. Foldermateriaal over ge slachtsziekten en Aids. Een medewerker in dienst die de even tuele persoonlijke vragen op het gebied van geslachtsziekten en /of Aids kan beantwoorden. Tijdens kantooruren, tel. 033-618841. Een misverstand is er de oorzaak van dat vorige week een verkeerde foto werd geplaatst bij het artikel over de voormalige Eemland-school. Het isla mitisch centrum, waarover het artikel ging, is gevestigd in het deel aan de Mo lenstraat. De foto toonde echter de vleugel aan de Soester Engweg, waar voor tot op heden nog geen bestem ming gevonden is. Dit deel van het ge bouw is nog te koop of te huur bij bouw bedrijf Jan Smeeing in Soest. Donderdag 25 november Financiën/Sport Agenda: o.a. sportaangelegenheden; stand van zaken volwasseneneducatie; voorstel tot wijziging van diverse belas tingverordeningen in verband met de inwerkingtreding van de Algemene Wet Bestuursrecht; voorstel tot actuali sering van de nota Financieel Beleid; voorstel tot verkoop van grond aan de Belvedereweg aan Busog BV; voorstel tot verkoop van een strook grond bij de Isaacstraat aan bouwbedrijf Schoon- derbeek BV; voorstel tot verpachting van agrarische gronden voor het jaar 1994; voorstel tot verkoop van twee bouwkavels aan de Verlengde Talma- laan aan de heer en mevrouw Osna- brugge en de heer en mevrouw Snip pen; dagvaarding in het kader van een onteigening in Klein Engendaal; notitie grondprijzen; uitgifte bedrijfsterrein Nieuwegracht II. Maandag 29 november Algemene Bestuurszaken Agenda: o.a. voorstel tot het vaststellen van nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van de raad; voorstel tot het vaststellen van de regeling ambtelij ke bijstand aan leden van de raad; voor stel tot het vaststellen van een nieuwe inspraakverordening; voorstel tot het vaststellen van de organisatieverorde ning van de ambtelijke organisatie; voorstel tot het vaststellen van: 1. de Verordening op de organisatie van de administratie en van het beheer van de vermogenswaarden van de ge meente Soest, 2. de verordening op de controle van de administratie en van het beheer van de vermogenswaarden van de gemeente Soest; voorstel tot het vaststellen van de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften; voorstel tot het vast stellen van een nieuwe Verordening persoonsregistratie; voorstel tot wijzi ging van diverse rechtspositieregelin gen aan de Algemene Wet Bestuurs recht. Dinsdag 30 november Ruimtelijke Ordening Agenda: o.a. voorstel tot vaststelling nieuwe Monumentenverordening; voorstel tot aanpassing van de verorde ning verhuis en herinrichtingspremie; subsidieverordening stads- en dorps vernieuwing en verordening op wel standscommissie aan de Algemene Wet Bestuursrecht, voorstel tot het benoe men van een architect lid van de wel standscommissie, voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met be trekking tot de doorgifte van signalen via de centrale antenne inrichting ten behoeve van de kabelkrant; voorstel tot het starten van de procedure ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van het bouw plan De Lindenhof. Woensdag 1 december Welzijn Agenda: o.a. voorstel m.b.t. uitvoering van de in 1992 o.g.v. Besluit Woning- gebonden Subsidies afgegeven beschik kingen; voorstel m.b.t. vaststellen: - een nieuwe verordening behandeling aanvragen om bijstand en behandeling bezwaarschriften sociale dienstverle ning, - een verordening tot wijziging van de verordening tegemoetkoming sociaal- culturele activiteiten; voorstel m.b.t. vaststellen algemene subsidieverorde ning welzijn Soest, voortgang/ coördi natie sociale vernieuwing. Donderdag 2 december Milieu/Onderwijs Agenda: o.a. aanpassing onderwijsver ordening aan de Awb; programma on derhoud wegen, bespreking rapport netwerk langzaam verkeer, fietsplan, eerste lezing; procedurevoorstel inzake het advies aan het college van CDA/WD en PvdA naar aanleiding van het ambtelijk voorontwerp 'Open Soestdijk' d.d. 7.11.93; aanpassing be- Ko Kole heeft zaterdagavond de zilveren legpenning van de ge meente Soest ontvangen. De on derscheiding werd hem uitgereikt door burgemeester Hans de Widt. Kole heeft dat gebaar te danken aan het feit dat hij Soest 32,5 jaar uit de brand heeft geholpen. Al die tijd was hij actief voor de brand weer. Na twee jaar uitstel gaat Kole met functioneel leeftijdsontslag. De Vereni ging Vrijwillige Brandweer en com mandant J. Bakker namen zaterdag al afscheid van hun collega. Dat gebeurde onder meer in de vorm van een af scheidslied, terwijl De Widt hem ver raste met de reeds genoemde zilveren legpenning. Elk jaar worden leden van de Vereni ging Vrijwillige Brandweer gehuldigd als ze promotie hebben gemaakt, een diploma hebben gehaald of een jubi leumjaar hebben. Ditmaal zal dat plaatsvinden op vrijdag 10 december. Omdat de verenigingen van de brand weer Soest en de brandweer Soester- berg 75 jaar bestaan, gebeurt dat dit jaar op speciale wijze. De feestelijke bijeen komst wordt gehouden in restaurant De Soester Duinen. Omdat Kole daar niet bij aanwezig kan zijn, werd hij zaterdag al in het zonnetje gezet. Ko Kole en zijn vrouw. heersverordeningen begraafplaats aan| de Awb; raadsvoorstel betr. beschik baarstellen krediet t.b.v. bodemsane-l ring bij winkelcentrum Smitshof. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur, behalve de commissie Ruim telijke Ordening. Hiervan is de aanvang 20.15 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het Informatiecentrum. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen hebben ontvangen in het kader van de Wet Milieubeheer: Besluit opslag goederen: Nieuwegracht 10 (Nedlow Scienti- fic); Besluit detailhandel: Soesterbergsestraat 57 (Van Oosten fotografie); Besluit brood- en banketbakkerijen: Nieuwstraat 13 (M. Biber). De stukken kunnen worden ingezien gedurende de maand december 1993 op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. Inlichtin gen: afdeling Milieubeheer, tel. 93593. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Mi lieubeheer hebben ontvangen: Rademakerstraat 32 (Porto Nuova). Deze melding heeft betrekking op de wisseling van eigenaar en op enkele ge ringe veranderingen (er wordt een piz za-oven geplaatst en een afvoer aange sloten op de afzuiger in de keuken). De stukken kunnen worden ingezien gedurende de maand december 1993 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. Inlichtin gen: afdeling Milieubeheer, tel. 93593. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Amnestylaan 76 (92046): plaatsen van een dakkapel, een carport en een serre (wijz.verg.), 8-11-93; Burgemeester Grothestraat 41 (93460): veranderen indeling en wijzi gen voor-/ en zijgevel woonhuis, 8-11-93; Ereprijsstraat 65 (93359): plaatsen van een dakopbouw, 10-11-93; Foekenlaan 8 (93447): uitbreiden van een woonhuis, 9-11-93; Kerkstraat 12a (93509): plaatsen van een dakkapel en het wijzigen van de gevels, 9-11-93; Kerkstraat 67 (93492): vergroten van een dakkapel, 9-11-93; Koninginnelaan 20 (93369): uitbrei den van een winkelpand, 10-11-93; Meent 8 (93521): plaatsen van een carport, 12-11-93; Nachtegaalweg 26 (93520): plaatsen van een carport met schutting, 12-11-93; Nachtegaalweg 26 (93519): plaatsen van twee dakkapellen, 12-11-93; Reespoor 20 (93513):wijzigen van een gevel, 8-11-93; Schoutenkampweg 149 (93517): verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, 11-11-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: Amersfoortsestraat 105a (90368): uitbreiden van een sauna (wijziging), 9-11-93; Kerkpad N.Z. 27 (93417): bouwen van een wagenloods, 12-11-93; Kerkpad N.Z. 27 (93342); herboü- wen van een boerderij, 10-11-93; Klaarwaterweg 13 (93305): uitbrei den van een woonhuis, 9-11-93; Koningsweg 15 (93222): bouwen van een kantoor met bedrijfsruimte, 9-11-93; Koningsweg 30 (93453): bouwen van een trappenhuis en wijzigen gevel hal 3, 9-11-93; Lange Brinkweg 38c (93236): bou wen van een woonhuis met garage/ber ging, 9-11-93; Molenstraat 40 (93382): verbouwen voormalige school tot islamistisch cen trum met dienstwoning, 11-11-93; Parallelweg 9-11 (93089): bouwen van een kantine met toiletgroep, 10-11-93; Prunuslaan 11 (93375): verbouwen van een garage, 12-11-93; Scalmeyerpad 30-32 (93069): bou wen van een dubbel woonhuis met ga rages, 9-11-93; Willaertstraat 1 (93229): plaatsen van een dakopbouw, 9-11-93; Van Weedestraat 5 (93148): uitbrei den van een bankgebouw, 15-11-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 -12.30 uur. De politiek heef moeite mee, maar heen. Bij diverse j moet de gemee traatjes" over de de benodigde bou voorbeeld in het steinweg/Nieuwej werven. Bij de eer dewerking aan ee de ander om een ander stukje gror De kwestie kwam vc meenteraad aan de fracties hun bezwa; vormen van koppe den. Enkele fracties "onoirbaar" dat zij besluiten stemden. Wethouder Jan Me dat er in de meeste van een "oneige "Maar de mensen vragen tegen woord sta je altijd voor meende dat het Cc len echter zorgvulc geld geven, dat zij maar alsjebudgett; Traditiegetrc, postzegels en v de Steenhoffstr de eerste exetnj De dames war Kampdiedoo smakelijke cak vast dat de colli Ze wenste het c ten voor kinde In het kade nieuwing za een experim heer van stai bestaande i van de afde permanent schikbaar z groenonder kleine on den. Hoewel de a naar de buur aan de Smits - deze buurt bij de HAD- aandachtsge denen geko2 een ruimer d zing: Dalwc weg, tot aan weg. Deze week,' dag 25 nove inzet van ve een grote s< Smitsveen. gegeven vo woners ont Het zal duii heer ook ee wordt ver ideeën heb de toekorr hierover c buurtwerki Pieter Hei 311. Tel. 1 De burger: suggesties nemen mt werkdagei

Soester Courant | 1993 | | pagina 4