1 fOUTPOST originele LEVI 501 bij grondtransacties Soest 7ACTUEELI Het kraampje is er weer! Schoonmaakactie Smitsveen SWS neemt met vleugje weemoed afscheid van de 'ouwe-trouwe' Vangrail Insingerschool wordt derde bij Nationale Onderwijsprijs Cadeautjesniarkt Regentuuter steunt DWG "najaars-kerstscliikkingen". PAGINA? WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 SOESTER COURANT i bepaald agendapunt. Met kan met, maar moet toch doorgaan PAGINA 5 Milieubeheer Mevrouw de Widt koopt eerste kinderpostzegels .evraagde vergunningen ende vergunningen I Schoon... houden zo! Laatste nieuws: Schoonmaakactie uitgesteld! Drukke jubileumreceptie van Stichting Welzijnswerk Herinneringen mHm ui/ui/i Feest op school Het laatste nieuws staat in de Soester Courant A.A. VAN BREUKELEN B.V. Gladheid oorzaak van aanrijding Vrouw met pijnlijke rug in ziekenhuis Helft opbrengst voor kinderproject Brazilië Tussen Herfst en Kerst onder dit motto demonstreren onze bloembindsters op zaterdag 27 november a.s. diverse Natuurlijke materialen staan dit najaar weer centraal, vooral schikkingen met kruiden, mossen, vruchten en noten. Verder vindt u een zeer groot assortiment "groensoorten" en u weet het dag in dag uit veilingvers!), en divers mandwerk in alle maten. Kortom, wij nodigen u van harte uit om een kijkje te komen nemen en natuurlijk(e) ideeën op te doen bij diverse kraampjes tussen 10.00 en 15.00 uur zaterdag a.s. BLOEMENHUIS I J Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Aanbieding: van 159,95 voor119,95 •rdeningen begraafplaats aan raadsvoorstel betr. beschik- n krediet t.b.v. bodemsane- inkelcentrum Smitshof. aderingen worden gehouden meentehuis en beginnen om behalve de commissie Ruim- iening. Hiervan is de aanvang n stukken liggen ter inzage in natiecentrum. kan meepraten kwartier vóór en tot aanvang van I ssievergadering kunnen sprekers I liek zich bij de voorzitter of secre- commissie melden voor het stel- gen of het geven van een toelich- Wit i handeling van de agenda geeft de tun opmerkingen koltenbondig Twijfels over 'koppelverkoop' nmissie kenbaar te maken. 1-1. 1- duurt in totaal niet langer dan*30 Van Weedestraat 8a - 3761 CE Soest - Telefoon 02155 - 23324 meentelijk INFOrmatiecentrum Ie stukken van de commissie in- -ster en Wethouders maken at zij de volgende meldingen ntvangen in het kader van de ;ubeheer: ?slag goederen: egracht 10 (Nedlow Scienti- 'tailhandel: bergsestraat 57 (Van Oosten ood- en banketbakkerijen: itraat 13 (M. Biber). en kunnen worden ingezien e de maand december 1993 agen van 8.30 - 12.30 uur, plein 1, kamer 2.27. Inlichtin- ing Milieubeheer, tel. 93593. -ster en Wethouders maken it zij de volgende melding als i artikel 8.19 van de Wet Mi- r hebben ontvangen: akerstraat 32 (Porto Nuova). ding heeft betrekking op de van eigenaar en op enkele ge- nderingen (er wordt een piz- eplaatst en een afvoer aange- de afzuiger in de keuken), en kunnen worden ingezien e de maand december 1993 agen van 8.30 tot 12.30 uur, plein 1, kamer 2.27. Inlichtin- ing Milieubeheer, tel. 93593. De politiek heeft er knap veel tiioeite mee, maar kan er niet om heen. Bij diverse grondtransacties moet de gemeente met "ex traatjes" over de brug komen om de benodigde bouwterreinen - bij voorbeeld in het gebied Dorre- einweg/Nieuwegracht - te ver erven. Bij de een gaat het om me ewerking aan een procedure, bij e ander om een "deal" met een nder stukje grond. >e kwestie kwam vorige week in de ge- eenteraad aan de orde, omdat diverse acties hun bezwaar tegen dergelijke ormen van koppelverkoop ventileer- en. Enkele fracties vonden het zelfs zo onoirbaar" dat zij tegen de aankoop- esluiten stemden. Wethouder Jan Menne (CDA) gaf toe at er in de meeste gevallen sprake was an een "oneigenlijke" koppeling. Maar de mensen die grond verkopen ragen tegenwoordig van alles, en dan ta je altijd voor een afweging." Hij neende dat het College in deze geval- en echter zorgvuldig handelde. "Extra ;eld geven, dat zijn we niet van plan, naar als je budgettair-neutraal iets kunt doen moet dat kunnen." De wethouder wees op het belang van de grondaanko pen in het gebied Dorresteinweg. "We krijgen daardoor voet aan de grond in een gebied waar we straks graag willen starten met woningbouw." WD en CDA gingend mokkend ak koord met de voorstellen, al sprak Joop Ebbers (WD) in dat verband over "eens maar nooit weer". CDA-er Ries van Logtenstein kreeg een lachsalvo over zich heen na zijn opmerking: "Het kan eigenlijk niet, maar het moet wel doorgaan". De andere fracties stemden grotendeels tegen de aankopen, ener zijds om principiële redenen, anders- zijds uit vrees voor precedenten. Menne wees erop dat de raad vroeger ook wel contracten had goedgekeurd waarin aan betrokkenen "extra priori teiten" werden verleend. Zo bijzonder was het dus niet, en bovendien wordt de grond schaarser en kost het de gemeen te steeds meer moeite om in het bezit er van te komen. Onteigening is geen aan trekkelijk alternatief, omdat daarmee langdurige procedures zijn gemoeid. De wethouder had alle begrip voor de bezwaren, maar wilde niet beloven dat hij het voortaan zou uitsluiten. .ide bouwaanvragen/meldin- ngediend op de aangegeven itylaan 76 (92046): plaatsen lakkapel, een carport en een z.verg.), 8-11-93; ;meester Grothestraat 41 veranderen indeling en wijzi- r-/ en zijgevel woonhuis, sstraat 65 (93359): plaatsen akopbouw, 10-11-93; ilaan 8 (93447): uitbreiden /oonhuis, 9-11-93; raat 12a (93509): plaatsen ikkapel en het wijzigen van de 11-93; raat 67 (93492): vergroten akkapel, 9-11-93; innelaan 20 (93369): uitbrei- en winkelpand, 10-11-93; 8 (93521): plaatsen van een 2-11-93; ;aalweg 26 (93520): plaatsen carport met schutting, ;aalweg 26 (93519): plaatsen lakkapellen, 12-11-93; or 20 (93513):wijzigen van 8-11-93; enkampweg 149 (93517): i en uitbreiden van een 11-11-93. agen kunt u inzien in het.ge- t Raadhuisplein 1, afdeling Ordening en Bouwzaken (balie geopend elke werkdag van uur. de bouwvergunningen/mel- i verleend/geaccepteerd op Idatum: oortsestraat 105a (90368): van een sauna (wijziging), J N.Z. 27 (93417): bouwen agenloods, 12-11-93; J N.Z. 27 (93342): herboü- 2n boerderij, 10-11-93- iterweg 13 (93305); uitbrei- m woonhuis, 9-11-93; sweg 15 (93222): bouwen antoor met bedrijfsruimte, sweg 30 (93453): bouwen lPPenhuis en wijzigen gevel rinkweg 38c (93236): bou- n woonhuis met garage/ber- aat 40 (93382): verbouwen school tot islamistisch cen- lienstwoning, 11-11-93; veg 9-11 (93089): bouwen kantine met toiletgroep, ian 11 (93375) ■age, 12-11-93, ?rpad 30-32 (93069): bou- °93 bbd woonhuis met ga- straat 1 (93229): plaatsen «opbouw, 9-11-93; destraat 5 (93148): uitbrei- i bankgebouw, 15-11-93. 'an de Wet Administratieve Overheidsbeschikkingen kun- :bbenden tegen deze beslissin- 'aarschdft indienen. Als u een ft wilt indienén, dan moet dat ft gericht worden aan Burge- /ethouders van Soest, Postbus CA Soest. Het bezwaarschrift dertig dagen na de verzendda- ?shssing worden ingediend. De u inzien in het gemeentehuis, n 1, afdeling Ruimtelijke Or- >uwzaken (balie Bouwzaken), werkdag van 8.30-12.30 uur. Traditiegetrouw is vorige week woensdagmorgen weer de verkoop van kinder- I postzegels en wenskaartengestart in het speciale kraampje in het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Mevrouw De Widt, echtgenote van de burgemeester, kocht daar de eerste exemplaren bij de dames van het plaatselijke comité. De dames waren eerst namens het postkantoor verwelkomd door de heer Van de Kamp, die door mevrouw Burgerman namens het comité voor zijn gastvrijheid een smakelijke cake kreeg aangeboden voor zijn medewerkers. Mevrouw De Widt stelde vast dat de collectie ditjaar (voor de 6 7e keer) weer prachtige zegels en kaarten bevat. Ze wenste het comité veel succes bij de verkoop, die ten goede komt aan hulpprojec ten voor kinderen in binnen- en buitenland. Foto: Goos van der Wilt. verbouwen In het kader van de sociale ver nieuwing zal in de wijk Smitsveen een experimenteel project wijkbe heer van start gaan. Een wijkploeg, bestaande uit drie medewerkers van de afdeling Groenbeheer, zal permanent voor Smitsveen be schikbaar zijn. Niet alleen voor groenonderhoud, ook voor andere kleine onderhoudswerkzaamhe den. Hoewel de aandacht met name uitgaat naar de buurt bij de hoge flatwoningen aan de Smitsweg en de Weegbreestraat - deze buurt is met de Engh en de buurt bij de HAD-flats aangewezen als extra aandachtsgebied - is om praktische re denen gekozen voor het wijkbeheer in een ruimer deel van Smitsveen. Begren zing: Dalweg, Koningsweg, Nieuwe- weg, tot aan Amnestylaan/Eigendom weg. flatgebouw aan de Varenstraat (onder nummer 2). Tijden: van 8.00 tot 9.00 uur en van 12.30 tot 13.00 uur. Men kan ook bellen tel. 19548. Buiten de ge noemde tijden kan men een boodschap inspreken. Niet al het onderhoud in de wijk is een zaak voor de gemeente. Zo is er nogal wat overhangend particulier groen, dat de doorgang of het uitzicht belemmert. Wanneer men het groen in de eigen tuin snoeit, kan dat op donderdag 25 no vember, gebundeld, op het trottoir langs de openbare weg worden aange boden. De gemeente zal dan een extra inzamelronde houden voor grof groen afval. De gemeente hoopt dat na de schoon- maakaktie de conclusie kan worden ge trokken: Schoon... houden zo! I Deze week, op woensdag 24 en donder dag 25 november, zal de gemeente met inzet van veel materieel en menskracht een grote schoonmaakaktie houden in Smitsveen. Hiermee wordt een aanzet gegeven voor het wijkbeheer. Alle be woners ontvangen hiervan bericht. Het zal duidelijk zijn dat bij het wijkbe heer ook een inbreng vanuit de burgers wordt verwacht. Burgers die goede ideeën hebben, worden uitgenodigd in de toekomst mee te doen. Men kan hierover contact opnemen met de buurtwerker voor Smitsveen de heer Pieter Henke, wijkcentrum Smitsweg 311. Tel. 19546. De burgers kunnen met ook vragen en suggesties over het beheer contact op nemen met de wijkploeg. Deze is op werkdagen bereikbaar in de box van het De voor vandaag en morgen aange kondigde schoonmaakactie in het Smitsveen is in verband met het weer voorlopig uitgesteld. IJs en weder dienende staat de actie nu gepro grammeerd voor woensdag 1 en donderdag 2 december. Dit werd kort voor het ter perse gaan van deze krant bekend gemaakt door de ge meente. Desondanks kunnen bewoners die inmiddels wél "grof groenafval" hebben verzameld dat morgen (25 november) langs de straat zetten. De gemeente zal dan zorgdragen voor het weghalen. Met een drukke ontvangst heeft de Stichting Welzijnswerk Soest afge lopen vrijdagavond het 25-jarig bestaan van de organisatie ge vierd. Tevens werd afscheid geno men van de Vangrail aan de Nachtegaalweg, bijna een kwart eeuw lang het "hoofdkwartier" van de stichting Jeugdzorg, zoals de SWS vroeger heette. De receptie vormde de afsluiting van de jubileumactiviteiten, die het hele jaar op touw werden gezet. Op dit laatste evenement kwamen een paar honderd mensen af, waaronder veel (oud)mede- werkers en (oud)bestuursleden. Ze werden begroet door SWS-voorzitter Hans van den Berg, die in zijn toe spraakje kort stilstond bij de geschiede nis. "We zijn hier voor het laatst bij elkaar in een versierde Vangrail, en er zijn men sen onder ons die hier bijna al het wel en wee hebben meegemaakt," aldus Van den Berg, die speciaal de oud-gedien- den Piet Roos, Janny Pouw, Cees Zij- derveld en Bob Beukema verwelkom de. De laatste kon zelfs bogen op een staat van dienst van nagenoeg precies 25 jaar, omdat hij in december 1968 aantrad als bestuurslid en in die hoeda nigheid de feestelijke opening van de Vangrail (maart 1969) nog had meege maakt. Ondanks de ouderdom heeft de Vang rail altijd z'n charmes gehad, meende Van den Berg, en hij vond het niet vreemd dat sommigen dan ook een traantje wegpinkten bij de gedachte dat het gebouw z'n tijd heeft gehad. "Er zijn hier vriendschappen, zelfs huwelijken ontstaan, maar 's zomers druipt de teer door het dak, en 's winters regent het in, dus het wordt echt tijd," aldus de voor zitter. Hij beloofde zijn gehoor dat het nieuwe buurtcentrum aan de Molenstraat geen 25, maar minstens 50 of 75 jaar zou meegaan, en dat bij alle veranderingen één ding onwankelbaar vaststond: "Ben je zestig of ben je zes: Wél-zijn doe je bij de SWS". De bezoekers konden onder het genot van een hapje en een drankje vervol gens uitgebreid herinneringen ophalen SWS-voorzitter Hans v.d. Berg (r.) in gesprek met Bob Beukema, een van de mensen "van het eerste uur". Foto: Goos van der Wilt. Als geautoriseerd Denon dealer bieden iv naast en deskundig advies service, 2 jaar officiële Importeursgarantie ini •m.§ y CftM AD aiIHfUl Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO olecUeSL/ De Insingerschool is als derde geëindigd in de strijd om de Natio nale Onderwijsprijs. In de con greszaal van de Jaarbeurs in Utrecht ontving het team uit han den van minister Ritzen een oor konde en een geldbedrag van dui zend gulden. De Insingerschool ontving in septem ber al de onderwijsprijs van de provin cie Utrecht. Dat leverde een nominatie op voor de landelijke finale in de cate gorie basis- en speciaal onderwijs. Het team van de school heeft zelf een complete rekenmethode gemaakt - de Insingermethode - waarbij niet alleen naar aanleg en tempo wordt gedifferen tieerd, maar vooral naar leerstijlen. Hoewel al lang bekend is dat leerstijlen van kinderen van elkaar verschillen en dat aansluiten bij die verschillen nood zakelijk is, is er in de praktijk nog nau welijks materiaal beschikbaar voor het basisonderwijs. De landelijke jury schreef in haar rap port: "De wijze waarop de school het materiaal heeft vorm gegeven getuigt van creativiteit en inventiviteit. Niet al len worden vier leerstijlen onderschei den, maar in de wijze van uitwerken worden tevens oplossingen gevonden voor kinderen die de basisstof snel be heersen en voor het zelfstandig werken van kinderen." De jury stelt getroffen te zijn "door de omvang van het project, de precisie waarmee dit is uitgewerkt en de wijze waarop de Insingerschool er in toene mende mate positieve resultaten mee heeft geboekt." Volgens de jury zou de Insingermetho de "het verdienen landelijk te worden verspreid". Al met al meende de lande lijke jury deze bijzondere pedagogisch- didactische werkvorm te moeten belo nen met een derde prijs. Maandagmorgen was het daarom ook feest op school. Leden van de Ouder raad hadden de hele school versierd. Alle kinderen kregen een traktatie en namens alle ouders werd een groot geldbedrag aangeboden. Piet Davelaar, direkteur, vertelde dat het bedrag zal worden besteed aan een geheel nieuw project, dat weer uniek in Soest genoemd mag worden. Wat het precies was wilde hij nog niet verklap pen. Hij was bijzonder verheugd met de der de prijs. "Echte deskundigen hebben de methode nu beoordeeld en ook zij wa ren van mening dat met de Insingerme thode een nieuwe weg is ingeslagen. Je kunt in eigen kring wel beweren dat het een goede methode is, maar als mensen die er verstand van hebben die mening delen dat geeft dat enorm veel voldoe ning." aan de jaren van weleer, waarin de "ou we-trouwe" Vangrail zo'n voorname rol had gespeeld. Fotocollages aan de wanden vormden daarbij nuttige ge heugensteuntjes en gaven een goed beeld van de historie, die aanleiding gaf tot de nodige weemoed. De SWS kan zich nu gaan opmaken voor de volgende fase in haar bestaan: de ingebruikneming van het -nog steeds naamloze - gebouw aan de Molen straat, dat als buurtcentrum én als hoofdkantoor van de stichting zal gaan fungeren. von BSEUKEuN bv adviseurs in... hypotheken vastgoed assurantiën HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962/23789 ligging woning ra' ifTi. ito ndeling 7 'i verdieping 2 ruime slaapkamers en apart 2e zolder bergzolder met vlizotrap algemeen dit landhuis is zeer luxe afgewerkt, aanvraag Soest SCH RIKSLAAN rustige woonomgeving vrijstaand landhuis met berging, carport en schitterende aangelegde tuin eet-zitkamer met open haard (ca. 50 m2), luxe keuken met inbouwapparotuur, bijkeuken, werkkamer, ruime hal, toilet, meterkast ouder-slaapkamer, luxe badkamer met ligbad, aparte douche en dubbele wastafel, toilet jitgebreide documentatie op RUSTIGE WOONOMGEVING Gevraagde koopsom f 595.000,- plaats adres ligging woning indeling 3-KAMERAPPARTEMENT Soest VAN GOYENLAAN de Engh 3-kamerappartement (voorheen 4-kamerapp.) op de 4e etage met berging op de begane grond hal, toilet, douchecel, woonkamer, 2 slaapkamers, keuken en bijkeuken algemeen servicekosten ca. f 210,- per maand het appartement verkeert in goede staat van onderhoud oplevering in overleg Gevraagde koopsom f 109.000,- Op de Ossendamweg is zondag een aanrijding ontstaan als gevolg van de gladheid. Een bestuurster uit Utrecht (29) remde vlak voor de kruising met de Kastanjelaan af. Ze merkte dat de wa gen door de gladheid doorgleed en week uit naar links. Op de andere rij baan naderde een automobilist uit Soest. Hij trapte op de rem, maar bleef eveneens glijden. Daarop volgde een botsing. Nocht de Utrechtse vrouw, noch de 47-jarige man raakte gewond. Op het fietspad van de Soesterbergse- straat zijn een fietser en een bromfiets ster met elkaar in botsing gekomen. Dat gebeurde dinsdag, toen een 21-jarige vrouw uit Baarn een zeven-jarige jon gen wilde inhalen. Juist tijdens die ma noeuvre week de fietser uit naar links. Na de valpartij klaagde de vrouw over pijn in haar rug. Ze werd vervoerd naar Medisch Centrum Molendael, waaruit ze de volgende morgen werd ontslagen. De (jubilerende) Derde Wereld- groep Soest is vrijdagavond 450 gulden rijker geworden. Dat was de afgesproken helft van de op brengst van de jaarlijkse ca deautjesniarkt bij de openbare ba- sisschobl de Regentuuter. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax:02155-28649 Elk jaar organiseert de Regentuuter aan de Weegbreestraat een cadeautjes- markt, waar de schooljeugd een enor me hoeveelheid (dikwijls zelfgemaak te) artikelen verkoopt. Ook dit jaar was er enthousiast aan meegedaan en de ge meenschapsruimte stond vol met aller lei zaken, zoals speelgoed, kerstversie ringen, lekkernijen, siervoorwerpen en andere vormen van al dan niet artistieke huisvlijt. Traditiegetrouw was - onder het motto "Doe's wat voor 'n ander" - afgespro ken dat de helft van de opbrengst be stemd zou zijn voor een goed doel, in dit geval de Derde Wereldgroep Soest. De DWG kon na afloop dan ook 450 gul den (de, helft van f 900,-) opstrijken, die ten goede komen aan het kinder project in Brazilië. DWG-voorzitter Leidje Tomassen - nog steeds in functie - werd op de markt als eregast begroet door Regentuuter- directeur Ria v.d. Weerd. Leidje was eerder al op school geweest om te ver tellen over de kinderen in de Derde Wereld en wat kinderen (en grote men sen) in Nederland voor hen kunnen be tekenen. Ter opening van de markt kocht ze een potje zelfgemaakte appel moes. Ook onderwijs-wethouder Mieke Swinkels was van de partij. Ze compli menteerde de school voor het enthou siasme waarmee de cadeautjesmarkt op touw was gezet en kocht op haar beurt ook een en ander van de schooljeugd. Leidje Tomassen schaft het eerste ca deautje aan: een potje appelmoes. Foto: Goos van der Wilt. Daarna was het de beurt aan de ouders en de kinderen zelf, die gretig gebruik maakten van de gelegenheid om alvast wat cadeautjes voor Sinterklaas en Kerst in te slaan. TRA! T E U R»C A TERING PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. I Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 25 t/m 30 november Donderdag Blanquette van kipfilet en champignons Vrijdag Gebakken Roodbaarsfilet i met botersaus of f, macaroni-schotel met sla I Zaterdag Gegrilde zalm met béarnaisesaus of J Zondag Wiener Rostbraten (gestoofde lendebiefstuk) met roomsaus Maandag Koolrolletjes met rundergehakt Dinsdag Uit oma's kookboek: Boerenkoolstamppot met J spekjes en rookworst J Bij de meeste gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 •.Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10 00-20.00 uur zondag van 15.00-20 00 uur 's woensdags gesloten F C. Kuyperslraat 3 Soest Tel. 24664

Soester Courant | 1993 | | pagina 5