iars ene zone wenskaarten /CjlUlJH Prijzen om WARM van te worden. f OUD WATER 'Open atelier' aan Nassaulaan herbergt een schat aan decoratieve objecten Het Raadhuis: keuken voor burgers kerst nieuwjaar met uw eigen foto 'Lazy Louis' maakt swingende start 'Tussen Herfst en Kerst' bij Jasmijn Gemeente Soest verspreidt huisvuilkalenders voor '94 HET KAN {X Fietsster bezeert zich bij botsing SOESTER COURANT -[HANDEL WANDEL Gerda van Hussen maakt aquarellen Nieuw eetcafé opent deuren aan Steenhoffstraat kka blokjes uizen in de Huizenkrant. die krant! rpNf illem Van Oosten J^fotoservice fJazzcafé/eethuys mikt op breed publiek Aanstaande zaterdag, 10.00-15.00 uur !.1S Michel Slier en :rna\e PT^S SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 Pijn in haar hoofd en knie hield een 69-jarige vrouw vrijdagmiddag over aan een botsing op de kruising van de Schrikslaan en de Vinkenweg. Ze fiets te vanaf de Schrikslaan de kruising op, maar vergat daarbij voorrang te verle nen aan een automobilist. De bestuur der, een 25-jarige Soester zag de vrouw overigens ook niet, omdat zijn zicht werd belemmerd door de zon. Het ge volg was een aanrijding. i/OENSDAG 24 NOVEMBER 1993 PAGINA 7 an 7,75 voor 6,75 p.st. JW BANKETBAKKER :kend-aanbieding: oomboter andelstaven "Onder de Notelaar" is de toepas selijke naam van het "open ate lier" in de schaduw van een grote walnoteboom, waarin Gerda van Hussen sinds een paar maanden aquarellen en tal van andere kunstzinnige artikelen tentoon stelt en verkoopt. Soest is daarmee een bijzonder kunstwinkeltje rij ker, gevestigd aan de Nassaulaan 22. "Decoratieve artikelen" is de omschrij ving die Gerda hanteert voor de uitge breide collectie kleine en grotere "din getjes", die zij met veel creativiteit en gevoel voor schoonheid maakt. Het atelier - feitelijk de omgebouwde gara ge van de familie Van Hussen - is in feite winkel en werkplaats tegelijk. ASSA- stdagen. teitsmas- juten. i5- Wasiel Steitner!dêgS!P TAPIJTZAAK van SoestT rollen in voorraad. Lanae' Brinkweg 38 t.o. GashM tel. 02155-19600 ecM Voor de bewoners van de flats wordt Vrijwel alle burgers komen wel eens op het gemeentehuis. Voor een bouwaanvraag, een nieuw rij bewijs, het verlengen van het pas poort of een uittreksel van de bur gerlijke stand. Vanaf nu zullen veel Soesters en mensen van daar buiten, zij het om een geheel ande re reden, ook naar Het Raadhuis gaan. Zo heet namelijk het nieuwe eetcafé dat vrijdag aan de Steenhoffstraat is ge opend. In de zaak (rechts van De Gou den Snaar en schuin tegenover het oude gemeentehuis) komen gasten een oude bekende tegen: Mehmet Eris die tot on geveer vier jaar geleden een eethuisje naast de toenmalige Queens Club aan de Koninginnelaan runde. De kookkunsten van Mehmet worden door menigeen gewaardeerd. "Veel ou de klanten hebben het nog steeds over mijn sauzen en schotels. Die ga ik hier ook weer maken." Zijn compagnon Jan Veldhuizen zal met name zorgdragen voor de speciale dagmenu's. In de keu ken wordt hij geroemd vanwege zijn na si- en bamischotels, zijn taco's en ande re buitenlandse gerechten. De dagscho tels staan niet op de menukaart, maar worden via bordjes onder de aandacht van de mensen gebracht. Wat aanvankelijk een leuke creatieve liefhebberij was - "ik ben altijd graag met m'n handen bezig" - is de laatste maanden uitgegroeid tot een min of meer professionele hobby, die gezien de toenemende belangstelling goed aanslaat. Het aardige vindt Gerda voor al dat ze op die manier ook veel kontakt heeft met mensen, van wie velen haar nog kennen uit de jaren dat ze bij Mid delman Herenmode aan de Van Wee- destraat werkte. Komende zaterdag brengt bloe- menhuis Jasmijn (Zuidpromena de) de periode tussen Herfst en Kerst op een bijzondere manier onder de aandacht. Op het pleintje voor de winkel demonstreren de ervaren bloembindsters van Jas mijn hoe men het huis in de "don kere dagen" gezellig en sfeervol kan inrichten. In deze tijd van het jaar zijn allerlei herfst-arrangementen te maken, die met een simpele toevoeging van wat an dere elementen ook heel geschikt zijn voor de Kerstdagen. De speciale kerst arrangementen van Jasmijn komen nog uitgebreid aan bod tijdens de speciale kerstmarkt in de Kerkebuurt (op 11 de cember), en daarom heeft de demon stratie van aanstaande zaterdag alvast een bredere opzet. "De nadruk ligt op nostalgie," zegt Mir jam Scholten van Jasmijn, die samen met de bloembindsters Dorinda Tiele- mans en Claudia Sieben de demonstra ties verzorgt. Er worden uitsluitend na tuurlijke materialen gebruikt, zoals mos, groensoorten, noten en vruchten (o.a. walnoten, kastanjes, cranberries, gedroogde appeltjes, peertjes, sinaas appeltjes, maar ook kruiden (o.a. la vendel, anijs, kruidnagel), die een be langrijk element vormen voor de zgn. "geurschikkingen". "Wat de mensen nü kopen is met een voudige middelen om te bouwen tot eén kerst-arrangement, bijvoorbeeld met een kaars of met andere kleuren," aldus Miijam. Er is ook veel materiaal voorhanden dat vanzelf indroogt en dan in de stukjes verwerkt kan worden, zoals hortensia, heide en rozen. De bloembindsters van Jasmijn laten zien dat er met een minimum aan creati- e eigen chocolaterie: 3,90, 200 gram nu 7,00 onze uitgebreide collectie te marsepeinfiguurtjes en luxe jladeletters al gezien? r diabetici hebben wij een tering eigen fabrikaat artikelen! jwerhoekplein 8 - Tel. 11365 ilaan 29 aande villa met c.v.-gas, garage te in sfeervolle villawijk. Aantrek- at hier bovendien samen met uit- kelvoorzieningen en optimaal oer. Indeling: woonkamer, grote en, toilet en hal. 1 e verdieping: 3 •adkamer en overloop, 2e verdie- 'r .Totaal grondoppervlak 389 m2. Chef-kok Ben v.d. Kieft en zijn mannen. thuys". "We hebben een groot assorti ment dranken - 12 soorten whisky en cognac - maar ook een wijnkaart met betaalbare prijzen. Eten is voor veel mensen misschien de hoofdmoot, maar we willen ook een echt café zijn, met een echte stamtafel." Er zijn intussen ook voorzichtige plannen om het terras te overdekken, zodat het in de winter tijd één geheel met het café kan worden. 'Leuke gemeente' Michel Slier heeft in korte tijd uitste kende ervaringen opgedaan met het Soester publiek. Ook van het gemeen tebestuur heeft hij alle medewerking gehad. Het bevalt hem en Angela hier intussen zo goed dat ze overwegen ook in Soest te gaan wonen. "Dit is een leu ke gemeente." "Lazy Louis" heeft zich in korte tijd al een vooraanstaande plaats verworven in wat het Soester "uitgaansleven" ge noemd kan worden. Dat is vooral te danken aan de uitstekende sfeer, die Michel Slier omschrijft als "informeel en ongedwongen". "Iedereen kan zich hier op z'n gemak voelen. Een stropdas is niet verplicht, en iedereen is welkom. Ja, ook met een spijkerbroek, al moet het natuurlijk niet te gek worden." een iets aangepaste versie van de kalen der verspreid. In deze kalender is wat meer informatie opgenomen over het grof vuil aanbieden. Er is (vanzelfspre kend) niet aangegeven wanneer een huisvuilcontainer aan de straat moet worden geplaatst, aangezien dit voor de hoogbouw niet relevant is. Voor beide groepen is de kalender voor het overige dezelfde. Chemokar In 1994 zullen niet alleen de haltes, maar ook de dagen en tijdstippen waar op de chemokar langskomt, verande ren. In de kalender staat dit heel duide lijk vermeld. Mehmet Eris (links) en Jan Veldhui zen proosten op de goede zaken. Foto: Goos van der Wilt. gesloten, lieten ze hun oog op het pand aan de Steenhoffstraat vallen. Het re sultaat mag er zijn. Eetcafé Het Raadhuis heeft de volgen de openingstijden: maandag-donder dag van 7.30 tot 01.00 uur; vrijdag van 7.30 tot 02.00 uur; zaterdag van 11.00 tot 02.00 uur; zondag van 15.00 tot 01.00 uur. De zaak is telefonisch te be reiken via nummer 29239. Foto: Goos van der Wilt. vooijaar zijn er weer andere dingen." Het atelier annex kunstwinkeltje aan de Nassaulaan 22 is geopend van woens dag- tot en met zaterdagmiddag, van 13.00 tot 17.00 uur. Wie op zoek is naar "iets anders" voor in huis kan gerust binnenlopen om vrijblijvend een kijkje te nemen. volledig in eigen lab afgewerkt, hierdoor vele extra modelijkheden. zoals:'eigen tekst mogelijk 'kleur neg. zwart/wit afdrukken snelle levering vierkant formaat anders dan anderen Pmrigc Kerstdagen cn een Gelukkig 1994, prijzen met standaard tekst: 1 -50 fl. 1,10 p/st. 50- 100 fl. 0,95 p/st. 100 - 500 fl. 0,80 p/st. 500 - meer fl. 0,70 p/st. inclusief enveloppen. prijzen met eigen tekst: tekst zetten/litho fl. 50,00 100-500 fl. 0,80 p/st. 500 - meer fl. 0,70 p/st. inclusief enveloppen. viteit heel veel mogelijk is; naast de meer traditionele stukjes ook kransen in allerlei soorten en voor allerlei toe passingen, zoals adventskransen (met vier kaarsen) en deurkransen. De bezoekers krijgen zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur uitgebreid te zien hoe de arrangementen worden ge maakt en opgebouwd, en dat alles on- Mirjam, Dorinda en Claudia van Jas mijn verzorgen de demonstratie. Foto: Goos van der Wilt. der het genot van een hapje en een drankje, waarvoor bloemenhuis Jas mijn zich heeft verzekerd van de mede werking van slijterij van der Linden en de Kaasspecialist/Jamin in Soest-zuid. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 negrond: hal met vestibule en toe ging en praktijk- of hobbyruimte. grote living, balkon aan voor- en tuken en toilet. 2e verdieping: 3 badkamer met 2e toilet en over- of 26 ■nerappartement op prachtige □ijk met c.v.-gas, grote berging, aats in het souterrain en repre- ale hal met lift. Het appartement voortreffelijke zonligging uitzicht saccidenteerde park dat circa 1 ia!' r°yale living met veel raam- riante keuken (fabrikaat Pog- "ibouwapparatuur, bijkeuken, 3 xe badkamer alsmede (gasten)- Jouche en 2e toilet. Een woon- sen zeer eigen identiteit in het i- en Eemland en bovendien met in schitterende natuurgebieden Na ruim twee maanden van verbouwing gloeien de platen, is het gas hoogge- draaid, is het vet heet en staat de verse koffie (cappuccino of espresso kan ook) te pruttelen. Het Raadhuis is in die zin uniek in Soest, dat het van maandag tot en met vrijdag reeds om half acht de deuren opent. De mensen kunnen er te recht voor een ontbijt, de lunch en de avondmaaltijd. Tijdens het ontbijt en de lunch worden luxe broodjes geser veerd, waarbij de klant kan kiezen uit een groot assortiment broodbeleg. Voor de warme gerechten kan onder meer worden gekozen uit shoarma, ke bab en köfte, maar ook uit een Holland se ot lurKse Dietstuk. ^uuueivj. uc Turkse biefstuk wordt op een speciale manier gemarineerd. Verder kunnen ook de liefhebbers van een malse kar bonade of een lekkere saté in het Raad huis terecht. Kortom, de keuken van eetcafé Het Raadhuis is zeer geva rieerd. Eris en Veldhuizen kennen elkaar al tien jaar. Ongeveer drie jaar geleden kwamen ze op het idee om samen een eetcafé te beginnen. Het zoeken was naar een geschikte locatie. Toen de voormalige meubelstoffeerderij werd ianstraat 93 et c.v.-gas en ondergebouwde rkruimte (32 m2), berging en tuin. 9en maximum aan ruimte en mo- i een woonomgeving met veel denkbare voorzieningen binnen linaire vaardigheden. Daarbij wordt uitsluitend gebruik gemaakt van dag verse produkten. De dagelijkse leiding in de zaak is in handen van Angela, die als gastvrouw optreedt. Michel zelf zal zich ook regelmatig laten zien, maar houdt zich met zijn managementfunctie grotendeels wat meer op de achter grond. Klantenbinding "Lazy Louis" doet graag aan klanten binding. "Wij durven te zeggen dat wie hier eenmaal binnen geweest is vast en zeker terugkomt. Voor zo'n prijs en zo'n kwaliteit kun je nergens terecht, dat weet ik zeker," aldus Slier. De aan gename prijzen zijn mogelijk doordat er voor een aantal zaken centraal wordt ingekocht. Eten en drinken, het is bij "Lazy Louis" allebei een uiterst plezierig tijdverdrijf. Slier spreekt in dat verband dan ook na drukkelijk van een café én een "ee- In de week van 29 november tot en met 3 december zullen de huisvuil kalenders van de gemeente Soest weer worden verspreid. In deze kalender zal voor alle bewoners van laagbouwwoningen duidelijk worden aangegeven wanneer de groene of bruine huisvuilcontainer aan de kant van de weg moet wor den gezet. Overigens zijn die dagen niet anders dan men dit jaar al gewend was. Voor alle zekerheid is er echter nog wel een straatnamenregister opgenomen, waar in het nummer van de wijk terug te vin den is. Bij de desbetreffende dagen kan men gemakkelijk het nummer van zijn wijk terug vinden. Met een groene kleur is aangegeven wanneer de groene (res tafval) container wordt geleegd en met een bruine kleur de gft-container. Op verzoek van enkele bewoners is ook re kening gehouden met mensen die kleu renblind zijn. Met een vierkantje is de ophaaldag van het gft-afval aangegeven en met een rondje de ophaaldag voor het restafval. Gerda aquarelleert al jaren, waarvoor ze o.a. cursussen volgde bij Hans van Horck op de Ewijkshoeve. Haar specia liteit zijn aquarellen van (woon)huizen, in opdracht van de bewoners die bij voorbeeld een blijvende herinnering willen hebben aan hun oude huis, om dat ze gaan verhuizen. Voor zo'n op dracht vraagt ze een bedrag van 400 gulden. 'Teder huis heeft wel iets wat het bijzonder maakt, een leuk hoekje bijvoorbeeld, en dat kun je in een aqua rel heel goed vastleggen. Soms maak ik er een soort collage van, zodat bepaalde elementen er extra uitspringen." Sfeer geven Naast de aquarellen maakt Gerda de coratieve artikelen, die heel goed van pas komen om het huiselijk interieur wat sfeer te geven. "Vooral in deze tijd Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant van het jaar maken de mensen hun huis graag gezellig, maar wat je in de winkel koopt zijn meestal massa-produkten, waar weinig aardigheid aan is. Het is vaak allemaal hetzelfde. Wat ik maak is toch heel anders, want elk stuk is uniek." In het atelier trekt bijvoorbeeld een prachtige collectie beschilderde potten de aandacht, rijk versierd met (den- ne)appeltjes, mos, rozebottels, ge droogde zwammetjes en andere na tuurlijke materialen. De denne-appel- tjes zijn er in veel soorten, met sterk uit eenlopende tinten. Verder zijn er kran sen en gevulde mandjes, "mini"- boompjes en andere objecten. De prij zen lopen uit een vaneen kaars voor f 1,50 tot een fraaie pot van f 45,-. Een decoratief mandje is er al voor f 15,- "net zoveel als je voor een boeket bloe men betaalt, maar toch iets heel an ders..." aldus Gerda, die een beetje sei- zoensgericht wil werken. "Dus in het Formule Veel Soesters kennen "Lazy Louis" trouwens al een beetje van het gelijkna mige jazzcafé aan de Varkensmarkt in Amersfoort, evenals het Soester "fi liaal" onder leiding van Michel Slier en Angela Klarenbeek. Het jonge horeca- ondernemerspaar (resp. 32 en 26 jaar) beschouwt dat als een voordeel. "De formule is bij veel mensen in Soest al be kend, dat geeft een voorsprong." Slier omschrijft de Lazy Louis-formule als "rechtlijnig, zonder omwegen". "We hebben lang nagedacht over het con cept, en de mensen die bij ons werken zijn daarvan allemaal doordrongen." Volgens Michel Slier speelt "Lazy Louis" in op de belangstelling van een breed publiek, dat in de eerste plaats prijs stelt op een "goed produkt", maar wel graag ziet dat het betaalbaar blijft. "De zaak heeft een sfeervolle, zelfs een beetje sjieke uitstraling, maar als je dan op de kaart kijkt kun je niet anders dan concluderen dat het bepaald niet_duur is. Dat is onze kracht," aldus Michel Slier, die in dat verband wijst op de prij zen: smakelijke voorgerechten vanaf f 6,50, hoofdgerechten van f 19,50 tot f 29,50 en desserts vanaf f 7,50. De kaart wordt overigens om de ca. vier maanden vernieuwd, zodat de ervaren chef-kok Ben v.d. Kieft en zijn mede werkers alle gelegenheid krijgen om het publiek - vanuit een geheel nieuwe, zeer modern geoutilleerde keuken - kennis te laten nemen van hun uitstekende cu- Honderden Soesters hebben in de afgelopen dagen kennis gemaakt met "Lazy Louis", het jazzca- fé/eethuys aan de Burgemeester Grothestraat. Waar jarenlang de bijna legendarische Knollentuin gevestigd was is sinds vorige week een nieuw, bij voorbaat al populair horecabedrijf gevestigd, dat op een breed publiek mikt. Een groot aantal (genodigde) Soesters vierde de opening van de nieuwe zaak vorige week met een gezellige beaujo- lais-party, waar ze alvast een uitgebreid voorproefje kregen van de gastvrijheid die bij "Lazy Louis" wordt beschouwd als handelsmerk. Gezien de uiterst po sitieve reacties heeft het nieuwe jazzca fé alles mee om uit te groeien tot een echte ontmoetingsplaats, waar "tout Soest" elkaar kan treffen. Zowel uiterlijk als innerlijk heeft de zaak een ander gezicht gekregen. Het interieur van het oude bruine café is voor een deel ongewijzigd, maar de hoofdkleur is nu diep-rood. Ook in het achterste deel van de zaak treft men een fraaie lambrizering aan, die het geheel een knus-warme sfeer geeft. Het mid den-gedeelte is op gezette tijden vrij voor levende muziek (voorlopig een maal per maand): jazz in de ruimste zin van het woord, dus aangenaam in het gehoor voor een groot publiek. "Niet zomaar wat gepingel, maar muziek voor de leeftijdsgroep van 16 tot 60 jaar."

Soester Courant | 1993 | | pagina 7