fflION' fc 5 .9 R.0UD VërFïüür [jSMM 5.3 De Sprong Interessante aanbiedingen trekken de landacht bij Brink Kantoorinstallaties RTO Communicatie timmert aan de weg Grote collectie edelstenen bij De Sprong: een in goud gevatte kleurenpracht Sleeën te winnen bij Super van Doorn an de Hoef MM Dl! en heeft daarom 'n aantrekkelijke geld-terug-aktie bij vervanging van uw c.v.-ketel MAG taawe Gi^et 1 HANDEL WANDEL pagina 9 WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 7andaag en morgen nog 'open dagen PAGINA 8 UDNBtf SANDWICH fS str. Eikenlaan -TENA dschap SQESTER COURANT Polen-aktie a.s. weekend ook bij Gemar-supermarkt Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant v <z> - co Els Romkes leidt bureau voor publiciteit en PR Inbreker heeft geen hoogtevrees BESTAAT Bttl Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke verwarmingsketel U koopt nu 'n hoogwaardig kwaliteitsprodukt en u ontvangt over 15 jaar uw investeringsbedrag terug Comfortabele warmwater-voorziening *2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'95 VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. In december bij aankoop vanaf f350 boek cadeau Speciale aanbieding bij slagerij en vleeswaren rière maken als pakken en toch maand betaalt, j! soonlijk advies. efoon 02155-18049 SOEST n fruit specialist tt noelt van de telefoon 02155 -10740 gesloten. Tot en met morgen - donderdag 25 november - staat de deur bij Brink Kantoorinstallaties aan de Nijver- heidsweg 9 wijd open voor de "open dagen". Van 10.00 tot 16.00 uur krijgen de bezoekers er een perfect overzicht van alles wat er voor de huidige kantoorinrich ting nodig is. Met name op het gebied van de elektro nische kantoormachines verandert de markt snel. Dat geldt niet minder voor het meubilair. Ook op dat gebied gaat Brink Kantoorinstallaties met de tijd mee. Zo is er een compleet nieuwe meubellijn, waarbij de klant een bijzon der ruime keus in bladkleur en onder stellen krijgt aangeboden. Uiteraard is het bureau van vandaag voorzien van ruime kabelgoten, zodat alle snoeren netjes uit het zicht blijven. Tijdens de open dagen kan elke bezoe ker rekenen op interessante aanbiedin gen op het gebied van meubilair en ma chines. Wie toe is aan een nieuwe fax of kopieermachine moet deze kans beslist niet laten schieten, want de inruilkor- tingen ligen er niet om! Advies-op-maat Daarnaast mag de bezoeker van Brink Kantoorinstallaties natuurlijk een stuk extra service verwachten: een advies- op-maat, door deskundig personeel, een uitermate goede service, scherpe prijzen en een goede nazorg in de vorm van een eigen service-dienst. Brink Kantoorinstallaties is al ruim der tig jaar bekend als inrichter van kanto ren en bedrijven, maar dan wel in de ruimste zin van het woord. Natuurlijk biedt Brink ook een enorme keus aan "normale" kantoorartikelen: altijd snel in huis en tegen een scherp concurre rende prijs. Als klap op de vuurpijl wor den er tijdens de open dagen machines gedemonstreerd en aangeboden die in Direkteur Brink en bedrijfsleider Mooy in de showroom aan de Nijver heids weg. Foto: qoos van der wnt het teken staan van het milieu. Iedereen die nieuwsgierig is geworden of gebruik wil maken van interessante aanbiedingen is van harte welkom in de showroom aan de Nijverheids weg 9. De koffie is vers en elke bezoeker ontvangt een leuke attentie. De grote kerstpakketten-actie voor Po len, die in het afgelopen weekeinde bij diverse Soester supermarkten is ge voerd, is een aardig succes geworden. Heel wat mensen hebben bonnen aan geschaft waarmee de organisaties - de Stichting Jumelage Soest-Kedzieryn/ Kozle en de Vereniging Soest-Kedzier- zyn/KozIe - kerstpakketten gaan sa menstellen. Door gebrek aan voldoende vrijwilli gers kon de actie bij de Gemar-super markt aan de Parallelweg niet tot stand komen. Dat wordt het komende week einde - vrijdag 26 en zaterdag 27 no vember - goed gemaakt. Vrijwilligers van de beide jumelage-organisaties zul len daar de bonnen van vijf, tien en twintig gulden aan de man of vrouw proberen te brengen. De actie wordt, zoals eerder bekend ge maakt, op 11 december afgesloten met een manifestatie bij de gezamenlijke ju- melagestand op de Kerstmarkt in de Kerkebuurt. Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: Ji ijaudio video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 121 32 Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Sinds bijna een jaar is Soest een professioneel bureau voor publici teit en public relations rijk, luiste rend naar de naam RTO Commu nicatie. Het is een "éénvrouws-be drijfje" onder leiding van Els Romkes-Grim en richt zich vooral op communicatie-activiteiten voor bedrijven en instellingen in Soest. Communicatie is een ruim begrip. Het omvat allerlei vormen van publiciteit, van reclame tot "public relations", kortweg PR genoemd, en de diverse manieren waarop een organisatie of be drijf naar buiten kan treden. Communi catie is voor elke organisatie - commer cieel of niet - van groot belang, maar vooral in het zakenleven kan er veel af hangen van de manier waarop een be drijf zichzelf weet te "verkopen". Steeds meer ondernemingen vertrou wen dat dan ook liever toe aan deskun dige bureaus, en RTO Communicatie in Soest is daar één van. Els Romkes (afkomstig uit het Zeeuwse Vlissingen en met een onderwijsdiplo- Op de zevende verdieping van een flat aan de Smitsweg is ingebroken. De in breker trapte de voordeur open, door zocht de keuken en de woonkamer en liet zijn oog vallen op een hifi-installa- tie, een cd-speler en een akoestische gi taar. Die spullen waren verdwenen toen de 25-jarige bewoner thuiskwam. ma op zak) kent het communicatiewe reldje op haar duimpje. Ze heeft o.a. een gedegen ervaring opgedaan als di rectiesecretaresse, PR en assistent-ma nager. Haar onderwijs-ervaring - ze gaf o.a. les in tekenen - komt haar daarbij uitstekend van pas, bijvoorbeeld bij het beoordelen van grafische ontwerpen. In haar vrije tijd is ze als presentatrice ver bonden aan Radio Soest. Veel communicatie vindt schriftelijk plaats: nieuwsbrieven, direct mailing, folders, brochures, posters, krante-arti- kelen en persberichten zorgen erVoor dat een organisatie "bekend (en dus be mind)" wordt. Daarnaast valt te denken aan audio-visuele presentaties, maar ook aan evenementen als "open da gen". Naamsbekendheid, identiteit en een goed imago zijn voor iedere organi satie van levensbelang. Maatwerk RTO Communicatie beheerst alle fa cetten van het communicatievak. Els Romkes: "Ik wil de organisaties die een beroep op mij doen zoveel mogelijk 'waar' bieden voor hun geld. Met maat werk, zonder het wiel telkens opnieuw uit te vinden." Het voordeel van het in schakelen van een extern bureau is dat het risico van een zekere bedrijfsblind heid wordt uitgesloten. "Ondernemers kennen hun eigen bedrijf natuurlijk het best, maar soms zijn ze zelf wat te emo tioneel betrokken." Communiceren gebeurt altijd vanuit een strategie. "En dat moetje zo profes sioneel mogelijk aanpakken," aldus Els. Het verschil met "reclame" is dat communicatie in deze zin altijd op waarheid gebaseerd moet zijn. "Het gaat niet om het verkopen van onzin of lucht." RTO Communicatie verzorgt vooral schriftelijke communicatiemid delen, waarmee grotere groepen be- Foto: Goos van der Wilt. LOODGIETERS 4 WA] D E Q V A N BETER Voorwaarden: U koopt of huurt een AT AG c.v.-ketel. U ontvangt uw geld terug bij vervanging na 15 jaar U laat tot de vervanging het onderhoud door ons uitvoeren. Deze aanbieding geldt niet voor lease-contracten. Deze aktie geldt van 1 september 1993 t/m 30 maart 1994. Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 reikt kunnen worden. Maar ook de or ganisatie van video- en diapresentaties en "open dagen" behoort tot de moge lijkheden. Klantenkring Tot dusver richt Els zich met haar bu reau vooral op het midden- en kleinbe drijf. Haar klantenkring is inmiddels zeer gevarieerd: van een lokale omroep tot een tapijthandel, met daartussen in o.a. een loodgietersbedrijf, een as surantiekantoor, een vervoersbedrijf, een scholengemeenschap en andere in stellingen en ondernemingen. De grootste is een bedrijf met 150 werkne mers. "De centrale vraag is altijd: wie wil je bereiken en hoe doe je dat? Soms is een simpele circulaire onder het vaste klantenbestand ^al voldoende, en dan ben ik alweer weg, maar in andere ge vallen maken we een heel communica tieplan." Een PR-plan voor een politieke partij zou, met het zicht op de komende ver kiezingen, ook een interessant commu nicatie-project kunnen zijn. Toch heeft Els haar bedenkingen: "Dat heeft al leen kans van slagen als ik achter die partij kan staan. Je komt gauw in con flict met het loyaliteitsbeginsel: voer je campagne voor de ene partijdan kun j e dat niet voor een andere partij doen. Dat principe geldt trouwens voor alle opdrachten." Bewust klein blijven Of communicatie een dure grap is? Vanuit haar Zeeuwse "zunigheid" zegt Els met overtuiging nee. "Het bedrijfs leven heeft de wind niet mee, en er wordt hier en daar flink bezuinigd op de kosten. Daar houden we rekening mee, en dat kan ook, want als een-vrouws- bureau hebben we geen hoge overhead kosten. Ik wil bewust klein blijven en hoef er geen dure auto of leren bankstel van te betalen..." Met een klein budget zijn er toch allerlei "leuke dingen" mogelijk op het gebied van communicatie, ook als het om een malige acties of projecten gaat. Wat RTO Communicatie te bieden heeft is vooral een stukje "slagvaardigheid", wat o.a. te danken is aan de uitstekende kontakten met fotografen, drukkers, grafische ontwerpers. Els zelf neemt doorgaans de teksten voor haar reke ning. RTO Communicatie is gevestigd aan de Nieuwegracht 10, postbus 3245, 3760 DE Soest, en telefonisch bereikbaar via de nummers 02155-21352 of 06-52882648, of via fax 02155-25492. J-W Gouden sieraden met brillant en edelsteen. Zilveren sieraden met edelsteen Grote collectie edelsteencolliers. Sieradenreparaties, knoopwerk etc. Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Telefoon 02155 - 13042 Geopend: di. t/m zat. 09.00 - 12.30 uur en 13.30 - 17.30 uur. Een ware schatkamer, zo zou men de flonkerende verzameling edel stenen kunnen noemen die bij De Sprong, de bekende juwelier/edel steenslijperij aan de Lange Brink- weg 66 in Soest, de ogen van de be zoekers streelt. Men hun ongeken de rijkdom aan kleurschakeringen, in goud gevat, spreken ze tot het hart van iedereen en krijgt het be grip schoonheid een bijzondere betekenis. Veel Soesters kennen de prachtige zaak aan de Lange Brinkweg - al bijna 25 jaar ondergebracht in een van de fraaiste panden in dit rustieke deel van Soest - vooral als edelsteenslijperij, waar ruwe grondstoffen in een moeizaam, "am bachtelijk" proces worden omgevormd tot de stenen die hun stille pracht pas prijsgeven als ze tot echte juwelen wor den verwerkt. Dat zou de indruk kunnen wekken dat er bij De Sprong niet zoveel moois te zien is, maar niets is minder waar. De schitterende vitrines herbergen een schat aan sieraden, uiteenlopend van bekende steensoorten, zoals diamant (briljant) en saffier, tot minder beken de, zoals toermalijn, robijn en nog veel meer. De Sprong is dan ook alleszins te vergelijken met een "gewone" juwe lierszaak - zij het dat men in de winkel geen klokken of horloges zal aantref fen, maar wél een heel bijzondere col lectie sieraden, die het gebruikelijke ju weliersaanbod ver overtreft. Juist dat zeer uitgebreide assortiment edelstenen is de specialiteit van De Sprong. Wie bij een willekeurige juwe lier in Nederland een sieraad met een edelsteen aanschaft, heeft grote kans dat hij of zij daarmee een "Soester" steen in handen heeft, want De Sprong levert als groothandel haar stenen aan ruim 1400 juweliers in het hele land. Bij veel juwelierszaken is het assortiment beperkt, juist omdat er altijd een beroep gedaan kan worden op de enorme col lectie die in Soest voorhanden is. Accent meer op goud In de afgelopen jaren is het accent, naast stenen in zilveren sieraden (ket tingen, ringen), meer en meer komen te liggen op edelstenen die in goud zijn verwerkt, zegt Kees van Schalm, die sa men met mevrouw Espeet de directie van De Sprong vormt. De belangstel ling voor gekleurde stenen is de laatste jaren enorm gegroeid, en veel mensen die eens wat anders zoeken dan de tra ditionele witte briljant, vinden bij De Sprong een sprookjesachtige verzame ling, waarvan de kleurenpracht in woorden nauwelijks weer te geven is. De gouden "monturen" (zoals de vak term luidt) worden rechtstreeks inge kocht in Antwerpen, het Europese cen trum van de goudhandel, waarna ze in Kees v.d. Schalm en mevrouw Espeet in de fraaie juwelierszaak aan de Lange Brinkweg. Foto: Goos van der Wilt. Soest worden voorzien van edelstenen. Het voordeel is dat De Sprong daarmee de hoge kwaliteit van de sieraden kan waarborgen, en bovendien liggen de prijzen in het algemeen bijzonder gun stig, omdat De Sprong de tussenhan delsmarge niet hoeft door te berekenen in de verkoopprijs. Hoewel geen goud smid is De Sprong ook een uitstekend adres voor reparaties aan de sieraden. Boek cadeau In de maand december - vanouds de tijdsperiode waarin de mensen elkaar waardevolle geschenken geven - wordt bij De Sprong extra aandacht gegeven aan de collectie gouden sieraden met edelstenen. Wie bij aankoop daarvan een bedrag van minimaal 350 gulden besteedt krijgt daarom het prachtige boek "Edelstenen en juwelen" - over geschiedenis en herkomst van edelste nen -cadeau, dat normaliter in de win kel f 59,90 kost. Het is dan ook beslist de moeite waard om een dezer dagen, in de aanloop naar Sint Nicolaas en Kerst, een kijkje te ne men in de prachtige winkel aan de Lan ge Brinkweg 66. De openingstijden zijn: dinsdag t/m zaterdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur. Bij Super van Doorn hebben ze een fijne neus voor hef weer. Dat blijkt wel uit het feit dat de super markt aan de Wiardi Beekman- straat deze week een heel aantrek kelijk aanbod heeft, dat gezien het winterse klimaat van de afgelopen dagen wel heel goed van pas komt. Twintig sleeën staan er klaar. Het is niet moeilijk om in het bezit van zo'n fraaie houten slee te komen, al is dat uiteindelijk alleen weggelegd voor de twintig bezitters van een winnend lotnummer. Die nummers worden deze week (tot en met zaterdag) verstrekt bij de afdelingen slagerij en vleeswaren, waarmee Super van Doorn direct al een vervolg geeft aan het enorme succes van de steengrill-actie. De slagerij-afdeling treedt deze week voor het voetlicht met een speciale aan bieding van slavinken, onder het motto "acht halen, zes betalen". De slavinken kosten deze week f 1,65 per 100 gram. Elke klant die acht slavinken koopt - er worden er zes afgewogen - krijgt een gratis lot, dat recht geeft op een van de tien sleeën (winkelwaarde f 69,-) die de slagerij-afdeling in voorraad heeft. Ook de afdeling vleeswaren heeft tien sleeën klaar staan. Die zijn bestemd voor de winnaars met de loten, die ver strekt worden bij aankoop van drie (grove of fijne) slagersrookworsten, die deze week voor f 9,99 per drie worden verkocht. Gratis proeven De actie wordt aanstaande vrijdag van De dames en heren van Super van Doorn: "Het zit goed! Foto: Goos van der Wilt 10.00 tot 17.00 uur kracht bijgezet door demonstratrices, die het publiek gratis laat proeven van de ambachtelijk ge maakte slavinken bij de slagerij en van de rookworst bij de vleeswaren-afde ling. De slagers Jan van Doorn en Kees v.d. Heuvel en de medewerksters Joyce en Tamara, evenals vleeswarenchef Theo Sukel en de medewerksters Paula en Marieke, staan deze week voor de con sument klaar met een lot. Al met al is het dus extra de moeite waard om dezer dagen bij Super van Doorn binnen te gaan. De slavinken en de rookworst gaan er vast en zeker extra goed in!

Soester Courant | 1993 | | pagina 9