Bespaar op uw deodorant. Mooiste jaarling van Fred de Zoete auto smeeing -fSPORTt ióhOCK Hees haalt fors uit tegen vier man Clubrecords de Duinkikkers Ereplaatsen voor triathleten Veel kampioenen sportschool Budo Ryu Selby gunt Eemnes teveel PAGINA 18 WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 19 es Fonds ijna Ie op Soester fokker wint aansprekende prijs met Joliën Meister s: 'Le Chene' dam Jazz t in Artishock Hier kunt u ons altijd aan houden! Tegenstander zonder alle spelers allesbehalve weerbaar Gehavende zwemploeg succesvol in Zeist ZWEMMEN De Schieter-leden actiefin Sint Nicolaasloop SCHAATSEN Martin Baltus op dreef in wedstrijd voor gewesten SCHAKEN Clubtitels voor judo, teakwon-do, karate en powerliften Na gelijkspel nu verlies met 5-3 BADMINTON TURNEN Opnieuw successen De Springbokken Hoedenplank met boxen gestolen Auto's beschadigd, daders rijden door ATLETIEK Tweede plaats voor Van Hal in Tilburg JUDO Schakers krijgen klop van Vianen Vissers vergaderen over wedstrijden ZAALVOETBAL Smeeing heeft al een Mitsubishi Colt voor 28.950,-, excl. kosten rijklaar maken. an het Diabetes Fonds Ne- N) heeft in Soest 13.729 Ine kwartjes opgeleverd, zal het DFN wetenschap- oek rond diabetes mellitus Ook wordt een bijdrage onderzoek naar het kun- ien van deze ziekte, alsme- ies, zoals slechtziendheid, erziekten, hart- en vaat- 1. 3g steeds een ongeneeslij- taraan ongeveer 400.000 ïderland lijden. aal 46, tel. 19577 2 december: e psychologe, is thuis bij leze sterft. De voormali- ït van de Securitate heeft rmaakt aan de medische leen enkel instituut wil /erschot in ontvangst ne- ipele reden dat overal de iten bedrijf zijn. Nela gen het lijk te laten cre- igt de as van haar vader icafé-pot. Hierop verlaat st met de trein, op weg als lerares op het platte- n van een reis waarin zij i wordt met de vele mis- ïaar land. (De film speelt ■oor de val van de dicta- niê.Onderweg maakt ze itica, een jonge assisten- met hem probeert ze de tebeurtenissen, die zich rdoen, te overleven, olgt Nela op haar tocht ië, toont haar ontmoetin- -noten en haar belevenis- t. Er gebeuren dingen die jkbare orde zijn. Ener- :t dagelijks leven dat voor ton door gaat, anderzijds nanteling van een regime rug te vinden is. t weergegeven in beelden isch en dan weer bloedse- itilie wil laten zien wat ;t zijn land en landgeno- e en voelbaar maken dat gime niemand zeker was Hij wil de toeschouwer in aatsen en daarmee inlich- tschiedenis. nor, de vaart waarmee de n elkaar afwisselen en het politieke decor waartegen :h afspeelt, maken van 'Le ïdringende film. ,30 uur. 3, CJP/65+: f 5,-. maf 19.30 uur, tel 19577. 4 december 3 dat het Amsterdam Jazz buitenland meer bekend- an bij ons. Wellicht komt ring in; er is begonnen aan de toernee, waarbij op 4 rtishock zal worden be er sprake van een nieuwe 5 die gerust veelbelovend g worden. axofonist Toon Roos, die n redelijk groot publiek te bereiken, onder meer i quartet. De leider van het Jazz Quintet, pianist Ro- meulen, volgde composi- trombonist-arrangeur) eyer en schreef de compo- igementen voor z'n groep, gegaan van een in de jazz lende bezetting: trompet, 5 en drums. Een combina- menten met zeer veel mo- Jie hier goed benut wor- lende muziek, soms inge- ok stevig swingend, is wat e groep verwachten kan; ste plaats dankzij de kwa- lobert Vermeulen als ar- bezoekers van een jazz- degenheid om een jonge, ;ende, maar veelbeloven- :e horen. Ook bij het Am- Quintet is er sprake van e primeur, in de persoon ist David Rockefeller. eer het laatste concert van bijzondere concertserie ten met een optreden van elijke groep: Het Amster- intet, bestaande uit: Toon >ons; David Rockefeller, 3ert-Jan Vermeulen, pia- ler, bas; Jo Krause, drums. .00 uur. i Vermeulen. 3 jaar garantie op nieuwe Mitsubishi personenauto's en bedrijfswagens. 2 jaar garantie op top-occasions. Gratis vervangend vervoer in de garantieperiode. Gratis vervangend vervoer bij schade. Onderhoudskosten boven de ANWB-norm worden L altijd vergoed: 10 jaar lang! Koningsweg 14, 3762 EC Soesl, tel. 02155 - 13227. Met twee clubrecords, veertien persoonlijke records en twintig po diumplaatsen kunnen de leden van de Duinkikkers tevreden terugzien op de tweede Ondertopper-B wedstrijd in Zeist. Dat belooft veel voor de eerstvolgende wedstrijd, op 11 december in Aqua Indoor. Van de jeugd onder tien jaar was nooit iemand sneller op de 25 meter school slag dan Elise Hooft (22.8). Hetzelfde geldt op de 25 meter schoolslag voor jongens onder acht jaar, waar Paul Spronk het clubrecord aan diggelen zwom: 23.2. De Duinkikkers verdiende vier eerste, zeven tweede en negen derde plaatsen. Overigens werden alle deelnemende ploegen geplaagd door zieke leden die thuisbleven. Dat gold ook voor de wedstrijdploeg van de Duinkikkers, die in Veenendaal in het water sprong. Daardoor moest nogal wat worden geschoven in de leef tijdsgroepen. Daarbij kwam naar boven drijven, dat de Duinkikkers in de breed te nog te kort schieten. Dat nam overi gens niet weg, dat een aantal Soester zwemmers opnieuw hun beste tijd ver beterden. Zaterdag liep een grote afvaardi ging van triathlonvereniging De Schieter in de Bunschoter Sint Ni colaasloop. Er werd in diverse klassen en over verschillende af standen gelopen. Op de sprintafstand over 2,5 kilometer kwam Christiaan Rietveld met 14.30 minuten goed tevoorschijn. Op de 5 ki lometer werd een 'Schieter-overwin ning' genoteerd door Gijs van Korlaar in 17.33. Op dezelfde afstand boekte Michiel Jansen 22.08. Nannie Rietveld werd vierde in het damesklassement in 27.50. De overige Schieterdames boek ten 27.55 (Rita Griffioen), 29.02 (Alda van der Veen) en 31.04 (Joke Radema ker). Op de 10 kilometer was Geertjan We- stra de sterkste Schieter-afgezant in 39.43. Gerda van der Veen boekte een persoonlijk record in 44.24 en was daarmee tevens winnares van het zilver bij de dames. Bea Beijer pakte de derde plaats in het damesklassement in 45.22. Veteraan Frans Jansen hield met 45.15 goed stand tussen zijn vrouwelijke club- genotes. Bert den Breejen, die een paar maan den uit de roulatie was, liep naar een tijd van 45.45. Op de langste afstand deed Henk Schaak goede zaken. Hij eindigde na 15 kilometer in 1.04.44. Ze heeft mooie, lange benen, een knap gezicht en een 'heerlijk1 kon tje en Fred de Zoete is helemaal gek van d'r. Vooral, nadat ze vrij dag de 'Miss-verkiezing' heeft ge wonnen, die haar een nationale ti tel opleverde. Het gaat om Jolien Meister, een jaarling uit de stal van de Soester paardenfokker. De merrie heeft nog geen meter in een koers gelopen, maar het is niet uitgeslo ten, dat ze straks een succesvolle draaf- ster zal worden. De Zoete koestert de merrie echter en zal geen enkel risico met haar nemen. Jolien Meister werd vrijdag met onge veer driehonderd andere jaarlingen aangeboden voor de jaarlijkse keuring. "Het is net zoals ze Miss Holland kie zen. Alles moet er perfect uitzien. De dieren moeten van zichzelf de bouw mee hebben. Het gaat om de opfok en de verzorging", zegt De Zoete die maar wat trots is met het Nederlands kam pioenschap bij de jaarlingen, maór wel bescheiden blijft. Hij kocht het veulen in de zomer van dit jaar. Bij zijn keuze vertrouwde hij op zijn kennersoog en liet hij zich ook beïn vloeden door de afstamming van Jolien Meister. "Ze is Amerikaans gefokt en in Amerika heb je hele goede dravers. Er komen goede hengsten vandaan, waar mee hier wordt gefokt. Of dit een goede draver wordt, moeten we afwachten. Maar de winnaar van de keuring van drie jaar geleden wint nu regelmatig koersen. Koersen winnen, doen wij ook wel regelmatig. Maar dit is een schoon heidsprijs. Die win je als fokker maar één keer in je leven. Wij beleren het paard wel, maar wij zijn er geen voor stander van om haar koste wat het kost in het tweedejaar te laten koersen. Als het tot de mogelijkheden behoort, zul len we het doen, maar dan moet alles wel meezitten. Zo niet, dan wachten we nog een poosje", aldus De Zoete. Geen garantie De jonge merrie heeft het in zich om een goede te worden. Maar De Zoete blijft voorzichtig. "Natuurlijk kun je met een paard met kromme benen moeilijk dra ven. We hebben nu het voordeel dat bij Jolien Meister alles er goed uitziet. Fred de Zoete is trots op zijn 'Miss Holland', maar de paardenfokker blijft bescheiden onder het succes. Foto: Goos van der Wilt. Maar dat is geen garantie voor goede draafprestaties", aldus De Zoete die tien paarden in zijn stallen aan de Dor- resteinweg heeft staan. Daarvan lopen er twee regelmatig in koersen mee. Met een elf-jarig paard baart hij nog meer dan eens opzien door in de prijzen te vallen. In Nederland zijn er volgens De Zoete nog maar een stuk of vijf paarden van die leeftijd, die nog in koersen worden ingezet. In de afgelo pen jaren liep het 'oudje' al 90.000 gul den aan prijzengeld bij elkaar. Aan de verzorging van één paard gaat per dag al gauw anderhalf tot twee uur zitten. Dan lopen ze aan de molen of gaan ze voor een ontspannen rit de bos sen in. Eén tot tweemaal per week wordt de trainingsarbeid opgevoerd. Of dat zich bij Jolien Meister straks in aan sprekende prestaties vertaalt, moet nog blijken. Maar in ieder geval heeft de 'Miss' van De Zoete al één aanspreken de prijs in de wacht gesleept. Tijdens de wedstrijd om de Residen tiecup voor gewest-teams heeft Martin Baltus zich uitstekend geweerd. Hij werd zesde op de 500 meter en derde op de 1.500 meter. Daarmee drong hij wederom door tot de vaderlande top bij de junioren. Op de 500 meter noteerde Baltus een tijd van 41.32. Op de 1.500 meter eindigde hij nog hoger in 2.08.08. Met die tijden verzekerde de Soester schaatser zich voor een plaats in de re gionale selectie die deelneemt aan de Nederlandse kampioenschappen voor junioren. In Den Haag kwam Baltus tij dens de wedstrijden voor de Residen tiecup al uit voor het gewest Noord- Holland/Utrecht. Het team van Baltus won voor het eerst de cup. Julien Smink en Carl Verheijen maken ook nog kans om in dse de selectie te worden opgenomen. Daarvoor zullen ze hun tijd op de 500 meter nog iets moeten aanscherpen,. Met Ronald de Rooij in een absolute uitblinkersrol dacht DVS/Knollentuin maandagavond vlot twee punten mee naar huis te kunnen nemen. Door twee schitterende acties van De Rooij en een doelpunt van Gerard van Soeren leidde DVS/Knollentuin binnen tien minuten met 0-3. De voorsprong verdween ech ter nog voor de pauze als sneeuw voor de zon. Daarna waren het opnieuw De Rooij en Eddy Brinkman die DVS/Knollentuin voor de tweede maal aan een voordeli ge marge hielpen (3-5). Dat werkte evenwel nonchalance in de hand bij de Soester hoofdklassers die niet meer met z'n allen terug verdedigden. AH 't Hardt kwam, onder meer via een straf schop, langszij en schoot in de laatste minuut zelfs 6-5 binnen. Meteen na de aftrap passeerde De Rooij twee spelers om de bal vervolgens aan Van Soeren te geven. Diens nood- Opnieuw ziet de doelman van Allen Weerbaar iemand opduiken. Ditmaal is het Eric Looijsen. Foto: Goos van der Wilt. schot vanaf de zijlijn trof zowaar doel, zodat DVS/Knollentuin bij het schei den van de markt het vierde gelijkspel boekte: 6-6. Omdat in de thuiswedstrijd gelijk was gespeeld, ging Selby wellis waar met een invalster, doch met goede moed naar Eemnes. De Soesters verspeelden evenwel on nodig punten en verloren met 5-3. Marcel Pas moest nog wel verlengen in de eerste game, die hij overigens wel won, doch won toch nog betrekkelijk eenvoudig zijn wedstrijd tegen Ruud Wilke. Johan Veltman speelde een goe de wedstrijd tegen Paul de Rooy. Door technisch en tactisch weldoordacht spel liet Veltman De Rooy de fouten maken en pakte hierdoor mede dankzij een grote inzet in zijn beste wedstrijd tot nu toe de punten voor hem en Selby. In het dames enkelspel ontmoette Ger- die van Kooten wederom Maurien Westerveld. Deze ontpopte zich als een zeer sterke speelster. Van Kooten had in de thuiswedstrijd nog in drie games gewonnen. Nu had zij geen antwoord op het scherpe spel van Westerveld, die het eerste punt voor Eemnes veiligstel de. Invalster, Sylvia Verhard deed haar uiterste best om tot winst te komen, maar kon het toch niet redden tegen Carolien Welle. In de eerste game van het heren dubbel spel ging de strijd nagenoeg gelijk op. De thuisclub was echter iets beter in het benutten van kansen. In de tweede ga me werd door Pas en Veltman ver zuimd het initiatief naar zich toe te trek ken. Hiervan werd door het duo Wilke- De Rooy uiteraard geprofiteerd dat, naar later bleek, deze sleutel wedstrijd winnend afsloot. Over het dames dub belspel valt weinig meer te vertellen dan dat door de dames van de thuisclub de zwakte van invalster Verhard werd uit gebuit, waardoor in twee snelle games de winst voor Eemnes-1 was. Ook in de eerste mix had het gelegenheidsduo Veltman-Verhard weinig in te brengen tegen een goed op elkaar ingespeeld tweetal van Eemnes-1. In de tweede mix-partij was er weer een verdiende winst voor Selby-1. Pas en Van Kooten speelden uitstekend samen met afwis selend spel langs de lijnen en winnende netdrops. De schade was toen echter al onherstelbaar: 5-3. Twee ploegen van De Springbokken zijn eerste geworden tijdens de eerste voorronde voor turners. De junioren- ploeg bij de meisjes en de jongens- ploeg hebben daarom goede vooruit zichten op een finaleplaats. Suzanne van Noppen (tweede), Angela Schram (gedeeld derde), Monique Hil- horst (vijfde) en Tanja Beemink (der tiende) kwamen in Utrecht als ploeg het beste voor de dag. Ze moeten nog één voorronde afwerken, voordat de finale wordt gehouden. De jongensploeg heeft nog vier voor rondes voor de boeg. In een deelne mersveld van zestig turners legde De Springbokken tijdens de eerste voor ronde beslag op de eerste plaats. Rob Demmenie, Eric van Zandwijk en Bas Bons werden in het individuele klasse ment respectievelijk tweede, vijfde en zesde. Met een zesde plaats zijn de finalekan sen voor de jeugdturnsters een stuk kleiner. Uit een auto van een 27-jarige vrouw uit Soest is de hoedenplank met daarin twee geluidsboxen gestolen. De in braak werd in de nacht van vrijdag op zaterdag gepleegd. De auto stond toen op de Zwaluwenweg. Op het J.H. Isingserf werden cassette bandjes en boodschappen ter waarde van tien gulden uit een auto ontvreemd. Tot die ontdekking kwam een 22-jarige man uit Soest, toen hij zondag bij zijn auto kwam. Op het Weteringpad werd zondag een autotelefoon uit de wagen van een 46-jarige Amersfoorter gestolen. Op twee plaatsen in Soest zijn auto's be schadigd, waarna de dader doorreed. Dat gebeurde op de Johannes Post- straat, waar een 32-jarige man uit Die ren vorige week de schade ontdekte. Op de Albert Cuyplaan zag een 68-jari- ge Soester maandagmorgen dat het lin ker portier en de bumper van zijn wagen waren beschadigd. Sportprogramma, topscorers en sportuitslagen op pagina 12. Tijdens de Warandaloop in Tilburg, behaalde Mart van Hal bij de dames veteranen een verdienstelijke tweede plaats in 32.59. Door de vorst was het anders vrij zachte parcours tamelijk hard geworden, waardoor het uitkijken was geblazen bij de deelneemsters. Over het 7.800 me ter lange parcours moest Mart alleen winnares Jopie Danen voor zich laten. Eindelijk hoeft U nooit meer te zweten tijdens het parkeren, want tijdelijk doet Smeeing op de Colt 1.3 GLi de stuurbekrachtiging, ter waarde van 1.000,-. gratis. En of dat niet genoeg is ook nog een alarminstallatie met Een fiks aantal sporters van Budo Ryu is in het afgelopen weekeinde een titel rijker geworden. Dat ge beurde tijdens de jaarlijkse club- kampioenschappen voor judo, ka rate, teakwon-do en powerliften die in de sportschool aan de Paral lelweg werden gehouden. Erwin Marsé werd winnaar bij de po- werlifters die de onderdelen Squat, Bench Press en Deadliften moesten af leggen en werden beoordeeld volgens de originele Schwartzformule. De beoefenaars van taekwon-do wer den ingedeeld in drie poules. Dat lever de even zoveel winnaars op: Michiel van der Weyden, Jurrian Schalke en Lars Steenhof. Het niveau dat de karate-ka's aan de dag legden, was hoog. Bij de jeugd wer den Enes Barakdar, Merlijn Witte en Sebastiaan Drinkenburg kampioen. Ri- co Stegeman mag zich een jaar lang de beste aspirant noemen en Susanne Hartman won bij de meisjes. Frans Bloemsma streek de titel bij de senioren op en won tevens in alle categorieën. Judo Koen van der Wal, vorig jaar tweede op de NK tot achttien jaar, was de te klop pen man bij de judo zwaargewichten. Van der Wal toonde zich ongenaakbaar en won al zijn partijen met ippon. Bij de senioren deed Radmer Schalkx hetzelf de. Sanne Schalkx en Ingrid van de Berg werden uitgeroepen tot kampioen bij de meisjes van twaalf jaar en ouder. De titels bij de jongens gingen naar Wil lem Strijbosch (12/13 jaar, -44 kg). Enkele succesvolle judoka's. Foto: Elger Geessinck. Mare de Geus en Douwe Post (-62 kg). Post was bij de jeugd tevens de kam pioen alle categorieën. Radmer Schalkx klopte iedereen bij de senioren alle categorieën. Beiden ontvingen de wisselbeker. Bij het jeugdjudo was er succes voor de volgende sporters: Jeroen Driessen (5/6 jaar, tot 23 kg); Jeroen Driessen (5/6 jaar, tot 27 kg); Thomas Hout man, Thomas Heeremans, Mike Nu- poort, Jan Wery en Gerlof Verstoep (7/8 jaar); Gerke Hoekstra, Maarten Ruis, Mare Workum en Roder van Ar- kel (9-11 jaar); Anne Bakker, Simone Wijnands, Jessica Workum en Daphne van der Mey (meisjes tot 12 jaar). De externe wedstrijd van Soest I tegen Vianen I is onverwachts op een teleurstelling uitgelopen. Bas- tiaans haalde aan het laatste bord snel zijn paarden van stal en offer de er één voor slechts een pieter man. Toen hij zag dat dit niet vol doende was, gaf hij op. Rob belandde in een passief eindspel, maar omdat zijn tegenstander niet aan zijn toekomst wilde werken, bood deze remise aan. Na dit goede begin ging er echter te veel mis. Nadat Swinkels te genstander twee stukken had geofferd, vergat Swinkels terug te offeren. Ook Boekhoff offerde zich kapot. Koen Vegter kon zich na lang manoevreren niet bevrijden en verloor ook. Aan het eerste bord kreeg Gerrit een inktvis als surprise. De beveiliging van de heilige vleugel was inmiddels ook al verdwenen, en dat werd Gerrit te veel. Daarmee was de wedstrijd verloren. Jan speelde de mooiste partij van de avond. Hij kon geforceerd winnen en zijn te genstander gaf het dus op. Van Tuinen brak zijn partij af. Zijn schimmel staat actief, maar Woudstra zal proberen om zijn pieterman tot hoofdpiet te laten promoveren. Of dit lukt, is voor het team niet meer van belang; Het is al 2,5-4,5 voor Vianen, waarmee de wed strijd al is beslist. Hengelsportvereniging de Snoekbaars houdt op dinsdag 14 december een jaarvergadering. Bij die gelegenheid zal uitsluitend worden gesproken over wedstrijd-aangelegenheden. De verga dering begint om 20.00 uur in de kanti ne van handbalvereniging Baarn aan De Geerenweg in Baarn. afstandbediening t.w.v. 1.295,- geheel gratis. Daar hoeft U dus ook niet meer van te zweten. Totaal Smeeing voordeel 2.295,-. In oktober kwamen ze niet opda gen, omdat ze niets hadden door gekregen. Nu kwamen ze wel, maar met slechts vier spelers. Al len Weerbaar lijkt er maar niet in te kunnen slagen een representa tief team op de been te brengen als het bij Hees op bezoek moet. De Soesters toonden geen medelijden met de tegenstander en krikten hun doelsaldo op: 18-3. Het inhaalduel in de tweede klasse liep uit op éénrichtingsverkeer. Het allesbe halve weerbare viertal van Allen Weer baar kon maandagavond in sporthal Beukendal flink oefenen op het aftrap pen. Maar dat ging de ploeg niet zo goed af. Meestal werd de bal direct in geleverd. Hees, dat in een felle strijd om de tweede plaats is verwikkeld, rook en benutte veel kansen. Topschutter werd Peter de Jong met zes doelpunten. Eric Looijsen en Johan van den Brink passeerden de arme doelman ieder vier keer, Jan Frommink scoorde driemaal en Edwin Lazonder schoot één keer raak. Aan de andere kant moest Robert Joustra de bal driemaal uit het doel rapen. DVS/Knollentuin

Soester Courant | 1993 | | pagina 19