;o% .40 stalen Oudste tweeling van Soest is 90 jaar! SClUMMIISlkcr iACTUEEL! Grote Kerstmarkt: 11 december Kerkebuurt D66-Soest kiest Mieke Swinkels unaniem tot lijsttrekker EHUIS 'RUIMING IEHUIS Twaalf nominaties voor de Gouden Oliebol 1993 Bi VAN ESSEN Wiebe Meilof voor derde keer lijsttrekker GPVSGP/RPF Jan Visser voert lijst aan van Progressief Soest-GroenLinks 'Praten met B. en W.' in de wijk Soestdijk/'t Hart SOEST SAFARI my precious collection Auto gestolen op de Haverweerd SCHOEMAKER technische dienst Gemeente zwaait Amerikanen uit op 17 december Kinderjassen van kledingrek gestolen pagina 2 Voor kerstsfeer kan men goed in Soest terecht 'Een schoon Soest, een helder bestuur' nbroodjes :ek 5 halen 't met een isopruiming llektie vindt en. afgeprijsd an ermantels aten) )antalons. rtü Hartje Zuid - Soest 745 1945 Progressief Soest/GroenLinks: Felicitaties voor dames Van Breukelen en Butzelaar Een leuk kado voor een paar tientjes vanaf 20 X 25 cm, met of zonder lijst. Annet Driebergen eerste vrouw op lijst Programma heet 'Voor Mens Milieu' Dinsdag 7 december, De Driesprong: Automobilist rijdt door na botsing Inbrekers door bewoner betrapt VANUIT DE LUCHT Nominaties A dranken Een pareltje van verfijningj Wethouder Jan Visser is vorige week gekozen tot lijsttrekker van Progressief Soest-GroenLinks voor de gemeenteraadsverkiezin gen op 2 maart 1994. De ledenver gadering zette fractievoorzitter Leidje Tomassen op de tweede plaats. Jan Visser. Een autodief is zaterdagnacht met suc ces actief geweest op de Haverweerd. Hij nam van de parkeerplaats een Ope) Rekord mee, die eigendom is van een 31-jarige Soester. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Op de derde plaats staat Nel Koster, dé huidige fractie-assistent. Opmerkelijk is de bezetting van de vierde plaats bij de progressieven, die wordt ingenomen door Ans Mann, ooit kandidaat bij de PvdA. Ans Mann is zeer bekend op het terrein van het onderwijs en de minder hedenproblematiek. De vijfde plaats op de kandidatenlijst is voor ir. Jan Nuijten, oud-voorzitter van Progressief Soest, die in de periode 1978-1982 voor de progressieven in de gemeenteraad zat en nu weer tijd heeft voor het raadswerk. Samen met voorzitter Ad v.d. Haar vor men deze eerste vijf kandidaten de commissie waarmee Progressief Soest- Groen Links de campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen gaat voeren. De resterende tien plaatsen worden achtereenvolgens ingenomen door de Soesters Gerard Snijdelaar, Klaas Le- vinga, Guus Kruis, Wim van den Bergh, Ammy Langenbach, Klaas van der Schoot, Elly Joosten, Maarten Schaafs- ma (Soesterberg), Janny Westdijk en Frans Diks. De ledenvergadering stelde vorige week ook het zeer uitgebreide en gede tailleerde verkiezingsprogramma vast, dat als titel "Voor Mens Milieu" heeft meegekregen. Onder het motto 'Last Christmas in Holland' wil het gemeentebestuur de Amerikaanse militairen en hun gezinnen uitzwaaien. Daartoe wordt hen een afscheidsfeest aangeboden, dat op vrijdag 17 december in Han gar I van de vliegbasis in Soesterberg zal plaatsvinden. Met het vertrek van de Amerikanen verdwijnt, aldus het college, de typi sche Amerikaanse sfeer die kleur gaf aan de Soesterbergse gemeenschap. In de veertig jaar dat de Amerikanen in Soesterberg waren gestationeerd, is een hechte band ontstaan tussen de Amerikanen en de Soester(ber- ger)s. Het feest ter ere van de Amerikanen begint om 15.30 en duurt tot 17.00 uur. Het programma wordt gevuld door de Soester Boeren Dansgroep, Laetitia, het gemengd koor St. Caro- lus, PVÓ, Prins Zotteklap I met zijn gevolg en een toespraak van burge meester Hans de Widt. Op de Van Weedestraat zijn zaterdag middag rond kwart voor vier twee kin- deijassen gestolen van een kledingrek. Medewerkers van de winkel hebben de dader zien weglopen, maar slaagden et niet meer in hem te achterhalen. De waarde van de buit ligt ergens tussen de vijfhonderd en zeshonderd gulden. WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 IOOD T stuk IIS JIS TELEFOON 02154 - 1 55 44 Alléén woensdag,donderdag, vrijdag en zaterdag (week 48) Voor al Uw s Safari UpgP BpP Winkelcentrum "Hartje Zuid" Zuidpromenade 15, Soest, telefoon 12874 3. Chaini Bekkers (13), directeur van Soester Stichting Zieke Dieren. 4. Piet Ekel en Anton v.d. Dijssel, twee medewerkers van Radio Soest, die veel aandacht besteden aan het verleden van Soest. 5. Ton van Galen, die dertig jaar lang bospolitieman is geweest en gaat ver trekken. 6. Bart Gijtenbeek, die al 32 jaar de be graafplaats Soesterberg beheert, nu met pensioen moet, maar eigenlijk niet weg wil. 7. SKK-bestuurslid An Rademaker, die zich al jarenlang inzet voorkinderen in Kozle. 8. De werkgroep Slachtofferhulp Soest, een organisatie die zich in korte tijd onmisbaar heeft gemaakt. 9. De Stichting Vluchtelingenwerk Soest, die met relatief weinig vrijwilli gers hulp biedt aan de asielzoekers in onze gemeente. 10. Het Internationaal Vrouwencen trum, aan de Smitsweg waar veel activi teiten plaatsvinden voor allochtone vrouwen. 11De V rijwilligers Vacaturebank, die bemiddelt tussen vraag en aanbod van vrijwilligerswerk op allerlei maatschap pelijk terrein. 12. De 56 vrijwilligers van de Zonne bloem, die contacten leggen tussen ge zonde mensen en langdurig en chro nisch zieken van alle gezindten. Ook een groot aantal oude ambachten is op de markt aanwezig. Zo kan men zien hoe specuiaaspianken gesneden worden, korven gevlochten worden en klompen en midwinterhoorns gemaakt worden. Ook is er een houtdraaier die zich bezig houdt met kandelaars draai en. Een imker laat zien hoe kaarsen ontstaan. Ook wordt gedemonstreerd met kaarsenbeschilderen. Op de markt kan men zelfs opgeven welke tekst men op de kaarsen wil hebben. Het is dan 'klaar terwijl u wacht'. Voor het natje en droogje wordt ook gezorgd. Winterkosten zoals erwten soep, bruine bonensoep, boerenkool stamppot en hutspot zijn op verschil lende plaatsen te verkrijgen. Met het oog op de feestdagen is een poelier aanwezig met kip, kalkoen, ko nijn en wild. Daarnaast zijn er kraampjes met marsepeinen kerstman netjes, oliebollen, poffertjes en sausij- zen. Een bezoek aan de Soester Kerstmarkt betekent dat men alles wat met de Kerst te maken heeft gezellig bij elkaar aan treft. Men hoeft dus niet naar Antwer pen of Düsseldorf voor de speciale Kerstmarkten. Voor de typische kerst sfeer wordt ook in Soest gezorgd. Combi van Essen knipte meer dan 100 keer, hoog boven Soest. Haarscherp en uitstekend van kleur. De besturen van het GPV, de SGP en de RPF in Soest hebben vorige week overeenstemming bereikt over de gezamenlijke kandidaten lijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen in Soest. Voor het eerst komt er op deze lijst een vrouw voor: Annet Driebergen. Het is voor de derde achtereenvolgende maal dat het huidige raadslid Wiebe Meilof de kandidatenlijst zal aanvoe ren. Meilof (43 jaar) is lid van het GPV en in het dagelijks leven werkzaam als educatief werker in de basiseducatie en als vormingsleider in het jongerenwerk. Ook leidt hij regelmatig cursussen. Hij behoort tot de gereformeerde kerk (vrijgemaakt). Nummer twee op de lijst is P. W. Moens (SGP) uit Soesterberg. Moens (28 jaar) is directeur van basisschool 'Daniël' in Soest en lid van de gereformeerde ge meente. Hij maakt deel uit van de steunfractie. Na Mens volgt D. van Arkel (RPF). Van Arkel (51 jaar) is al 10 jaar nauw betrokken bij de Soester gemeentepoli tiek als lid van de steunfractie en sinds vier jaar ook als lid van de commissie Financiën. Hij werkt als hoofd van de afdeling Financiën en Administratie bij de gemeente Bussum en is aangesloten bij de christelijk gereformeerde kerk. Ook F.M. Bosma (GPV) is lid van de steunfractie en wel sinds vier jaar. Hij is de vierde kandidaat op de lijst. Bosma (42 jaar) is constructeur van beroep en lid van de gereformeerde kerk (vrijge maakt). Op de vijfde plaats staat H. Huisman (SGP). De Soesterberger, 22 jaar oud, volgt naast zijn baan een part-time stu die aan de HEAO voor accountant. Dit beroep zal hij vanaf februari gaan uitoe fenen bij een accountantskantoor in Wat je in Soest toch niet dagelijks meemaakt: een tweeling die 90 jaar wordt en dus samen 180 lentes telt! Vorige week vierden de da mes Van Breukelen-van Rens- wouw (Korte Hartweg) en Butze-, laar-van Renswouw Albert Cuyp- laan) dat bijzonder heuglijke feit met een drukke receptie in Dart huizen. Volgens de gegevens van het bevol kingsregister vormen zij de oudste tweeling van Soest, reden waarom ook burgemeester J. de Widt en zijn vrouw zich bij de feestgangers voegden die de zussen uitgebreid kwamen feliciteren. De tuinzaal van Darthuizen herbergde een schare aan familieleden - in diverse generaties - maar ook veel vrienden en bekenden van de tweeling. Onder hen trouwens nóg een tweeling, zij het nog lang niet zo oud: de dames Frank- Kropff en Prins-Kropff (70 jaar). De zusjes Van Renswouw zagen het le venslicht op 23 november 1903 in Baarn, maar vanaf hun huwelijk met twee Soesters - bijna 70 jaar geleden - wonen ze al in Soest. Hun beide echtge noten zijn inmiddels overleden, maar de dames wonen allebei nog zelfstandig en voeren hun eigen huishouden. Burgemeester De Widt liet weten dat Soest heel trots was op de vitale twee ling. "Ik zou willen dat ik zo gezond zo'n hoge leeftijd haalde," aldus de bur gemeester, die ook zeer onder de in- Alle kraampjes - en dat zijn er zo'n zes- tig - zijn verlicht zodat een echte kerst- i sfeer ontstaat. De grote kerststal met de j levende dieren ontbreekt ook dit jaar' niet. Bezoekers kunnen weer met de ar- resleeën van de leden van de Warm- l bloed Paardenfokvereniging Eemland gratis een tochtje maken. En de kerst- j man deelt gratis kadootjes uit aan de kleinste bezoekers. IWat is er allemaal te krijgen? Kerstbo men in alle maten, kerststukjes, kerst versieringen, kerstdecoraties, kerstbal len, kaarsen, kerstverlichting, kerst groepen, tafelversieringen en kerststal len. Verder zijn er typische winterarti- kelen te koop zoals klompen, schaat- sen, wenskaarten, wintersportartikeien I en sleetjes. natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Burgemeester en Wethouders houden de periodieke bijeenkomst onder het motto "Praten met B. en W." voor de bewoners van de wij ken Soestdijk en 't Hart op dinsdag 7 december a.s. van 20.00 tot 22.00 uur. Plaats van samenkomst is ditmaal de RK basisschool "De Driesprong", St. Theresiastraal 16. De bijeenkomst is bedoeld voor men sen die wonen in het gebied dat wordt begrensd door de Dalweg, Beukenlaan, Laanstraat, Beckeringhstraat, Biltse- weg, Praamgracht, spoorlijn Baarn- Amersfoort, Weideweg en Korte Kerk straat. Burgemeester en Wethouders willen door middel van deze praatavonden tot een open gedachtenwisseling komen over wat er bij de inwoners van de ver schillende wijken leeft. Voor nieuwe in woners van de wijken Soestdijk en 't Hart kan deze avond een kennisma- kings- en informatiebijeenkomst zijn. presenteerd, dat inmiddels is vastge steld onder de titel "Een schoon Soest, een helder bestuur". Volgens D66 is het opvallend dat maar weinig punten uit het vorige raadsprogramma konden worden overgenomen, "daar D66 de meeste concrete wensen inmiddels heeft kunnen realiseren". Het nieuwe programma heeft nog gro tere aandacht voor duurzaam welzijn en zorg voor milieu en omgeving, van ouds een aandachtspunt van D66. "Ook deze keer hebben we vermeden om 'luchtkastelen' te bouwen," aldus de democraten, die de verkiezingen in- gaa met "een redelijk en uitvoerbaar" programma. Nadat hij tegen een fietsster was ge botst, is een onbekende automobilist donderdagavond doorgereden. Dat ge beurde rond kwart over zeven op de Ereprijsstraat. Een 26-jarige vrouw uit Soest naderde op haar fiets een kruising, waar ook een auto aankwam. De vrouw dacht dat de automobilist haar zag en reed door. Maar ook de bestuurder van de wagen reed door. Als gevolg van de botsing kwam de vrouw ten val, waarbij ze haar ribben bezeerde en haar tweewieler werd beschadigd. De auto reed echter door. Door gestommel in de kamer werd vo rige week donderdag een Soester wak ker. De 43-jarige man nam daarop poolshoogte in zijn woning aan de Re- gentesselaan en ontdekte daar tot zijn verbazing twee inbrekers. Die namen meteen de benen en verdwenen in het niets. De politie zocht de buurt nog wel af, maar trof geen sporen aan. De twee nachtelijke bezoekers hadden de wo ning doorzocht, maar hebben vermoe delijk niéts meegenomen. De avond begint met een forumgesprek voor de pauze. Daarin kunnen de be zoekers vragen aan de leden van het College voorleggen. Na de pauze kan men met de burgemeester of een wet houder persoonlijk van gedachten wis selen over onderwerpen die tot hun "portefeuille" behoren. Van de discus sie vóór de pauze wordt een verslag ge maakt, dat wordt toegezonden aan de aanwezigen, die dat wensen. Amersfoort. Huisman behoort tot de gereformeerde gemeente. Zesde op de lijst is J.C. van Vuuren (RPF). Van Vuuren (47 jaar) is ad junct-directeur van Stichting in de Ruimte. De kandidatenlijst ziet er verder als volgt uit: 7. A.H. Driebergen-Douma (GPV), de eerste vrouwelijke kandi daat op de gezamenlijke lijst; 8. T.J. Westeneng (SGP); 9. C. Beumer (RPF); 10. J.F. Haak (GPV); 11. A. Brons (SGP); 12. J. Mooij (RPF). De partijencombinatie heen momen teel één vertegenwoordiger in de ge meenteraad, maar hoopt een tweede zetel te behalen bij de komende ge meenteraadsverkiezingen. Het geza menlijke verkiezingsprogramma van GPV/SGP/RPF zal binnenkort gepu bliceerd worden. Voor de achtste achtereenvolgen de keer maakt Progressief Soest/ GroenLinks de nominaties bekend van organisaties en personen die in aanmerking komen voor de Gou den Oliebol 1993 (ontwerp Alie van de Berg). Deze ereprijs is be doeld voor hem/haar of meerdere personen die zich dit jaar op een of ander gebied verdienstelijk heb ben gemaakt voor de Soester ge meenschap. De dames Van Breukelen en Butze laar werden door burgemeester De Widt en zijn vrouw in de bloemetjes gezet. druk was van de gevatheid waarmee de dames hem antwoordden. Wat hem be treft mochten ze meedoen aan de ko mende verkiezingen: "Ik zou u graag in de gemeenteraad hebben..." Volgens de burgemeester vormde de tweeling het levende bewijs van de stel ling dat het leven in Soest heel gezond is. Bij de felicitaties namens het ge meentebestuur voegde hij de wens dat bij over 10 jaar nog. eens terug mocht komen, om de dames te feliciteren met hun 100ste. "We houden vol, hè?" al dus De Widt. De partij beslist op 13 december uit on derstaande genomineerden (in alfabe tische volgorde) de winnaar. De prijs wordt door wethouder Jan Visser over handigd tijdens de feestelijke nieuw jaarsreceptie van PS/GroenLinks op 6 januari 1994 in het Witte Café van C-drie aan de Willaertstraat, om 19.30 Wie een lans wil breken voor één van de 12 genomineerden op onderstaande lijst of een naam wil toevoegen, kan zich vóór 7 december telefonisch in verbin ding stellen met fractie-assistent Nel Koster (tel. 13196). Of schriftelijk: Van Hamelstraat 87, 3762 JC Soest. 1. Saban Aksit; oprichter/voorzitter van de Turkse zaalvoetbalclub Firtina '93. 2. Amnesty International, afdeling Soest. De historische Kerkebuurt in Soest vormt zaterdag 11 december weer het decor voor een zeer gro te Kerstmarkt. Tussen 10.00 uur 's morgens en 20.00 uur 's avonds is het gebied parkeerterrein Oude Kerk, Neerweg, gedeelte Kerk straat en hoek P.v.d. Breemerweg/ Kerkstraat 'bemand' met alle soorten zaken die met de Kerst en met de winter te maken hebben. Mieke Swinkels, de huidige D66-wethouder van Verkeer en Milieu, is door de afdeling Soest van de democraten unaniem uitge roepen tot lijsttrekker bij de raads verkiezingen. Fractievoorzitter Loet Jansen neemt de tweede plaats in. De Kerstman is vast en zeker weer present op de Kerstmarkt. Van de zittende fractie keert Gré van Eek niet terug in de politiek. Zij heeft zich niet opnieuw kandidaat gesteld. Het oud-raadslid Adriaan Pothuizen treedt op als "lijstduwer" bij de demo craten, op de 14e plaats. Anders dan bij andere partijen wordt de kandidatenlijst van D66 uitsluitend door de leden vastgesteld; het bestuur kan geen aanbevelingen doen of wijzi gingen aanbrengen. Wel kan het be stuur adviseren op bepaalde kandida ten te stemmen, maar van die mogelijk heid is geen gebruik gemaakt. De volledige kandidatenlijst van D66 luidt als volgt: Mieke Swinkels, Loet Jansen, Wim Roest, Elly Groenestein (de huidige fractie-assistent), Dinie van de Poll, Belgin Gökalp, Henk Gerth (oud-raadslid), Bas van Hoorn, Peter de Leede, Peter Schinkel, Eef van Ei- meren, George Knottnerus, Henk Hek man en oud-fractievoorzitter Adriaan Pothuizen. Op de nieuwjaarsreceptie van D66 zal het verkiezingsprogramma worden ge-

Soester Courant | 1993 | | pagina 3