>muers 4 IvariaI 'Mustafa-aktie' slaat heel goed aan: straks drie auto's vol naar Kroatië? Wie wil een 'druppel op een gloeiende plaat' zijn...? DEMONSTRATIES BIJ Bauers bestaat 5 jaar dus: Voorlt Soest heeft 'r weer een boom bij "He 'ben WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 VVOENSDAC Soest helpt ex-Joegoslavisch kamp in Cepin THC heeft dringend vrijwilligers nodig Thuishulpcentrale /H Eemland /THCV Laat niets te Woonwensen over Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. ooooooooooooooooo 5gangen-mem ƒ55, -r» Restaurant Meningen van lezers PVO krijgt de Zwarte Piet... Sint, SWS, sponsors en PVO Fototoestel en geld uit woning The Talk of the Town Domineeszonen in de politiek Debatje Kr lViui van lloorn NVOB Garage bezocht door inbreker vraagt uw aandacht voor: Bouwzaken Varenbeuk op hoek Beetzlaan-Beukenlaan Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Platfoi De Soester aktie t.b.v. voedsel en kleding voor Bosnische vluchtelin gen in Kroatië - "Laat Mustafa één keer Sinterklaas zijn" - begint nu heel concreet te worden. De initia tiefnemers, Martin en Ivonne Wie- rink-van Wetten, zijn bepaald niet ontevreden met het huidige resul taat. Ook de contacten met het kamp zijn inmiddels gelegd! Ivonne Wierink-van Wetten: "De aktie loopt boven verwachting goed. Ook be drijven in en buiten Soest beginnen de aktie nu serieus te nemen. De tweede auto gaat ook rijden. De drie eerder ge noemde Soester scholen zamelen voed sel in, dat met deze tweede auto mee gaat. Vrijdag 3 december ben ik uitge nodigd bij Sinterklaas op de basisschool de Wegwijzer in Soest. Wat zal Sin terklaas mij te zeggen hebben...? Daarnaast hebben we toch meer dozen met kleding dan uitsluitend voor de eer ste auto, zodat een deel van de tweede auto ook winterkleding en schoenen bevat. Inmiddels heeft ook de Emma- mavo in Driebergen medewerking toe gezegd. Deze school had voor een ein- dejaarsaktie de keuze tussen het Rode Kruis (dat natuurlijk óók goed werk doet!) en onze aktie. Uiteindelijk gaf de directheid van de hulpverlening de doorslag. Geweldig toch? De school zou eveneens graag vrijwilligers leveren om een auto te rijden, maar de tweede auto is al "bemand". Züllen we...? Een derde auto? We dóen het. We gaan proberen Soest te bewegen zorg te dragen voor een der de auto. De transportkosten voor een tweede auto zijn voor een groot deel ge sponsord door twee bedrijven, nl. een bedrijf in Soest (liever geen naamsver melding) en de fa. Avesta-Sheffield te Amsterdam. Gezamenlijk zorgen ze voor driekwart van de vervoerskosten, waarvoor hulde! Het andere deel is o.a. door inwoners van Soest bij elkaar ge bracht, waardoor het mogelijk is gewor den de tweede auto te laten rijden. Inmiddels zijn de inwoners van Soest zich bewust van het feit dat zij iets kun nen doen aan het gevoel van onmacht dat ze hebben wanneer ze dagelijks met de vreselijke televisiebeelden worden geconfronteerd. Iedere dag komt er wel wat geld binnen, of brengt men voedsel. We gaan het dus proberen. We gokken op een derde auto, eventueel te "be mannen" door leraren van de school in Driebergen. Wat hebben we hier nog voor nodig? Allereerst natuurlijk geld, maar ook voedsel. Is het een idee als mensen voedselpakketten inleveren, mét daar bij een klein bedrag t.b.v. de transport kosten? Daarnaast noteren wij op het ogenblik de naam en het telefoonnum mer van mensen die nog goederen thuis hebben die van belang kunnen zijn voor de aktie, zoals winterkleren en luiers. Als de derde auto een feit is, dan kun nen we wellicht deze mensen opbellen en alsnog deze goederen in ontvangst nemen. Hieraan is uiteraard grote be hoefte in ex-Joegoslavië. De televisie beelden spreken voor zich. Het kamp Cepin in Kroatië Inmiddels hebben we, ook organisato risch, niet stil gezeten. Er is contact ge legd met het kamp Cepin in Kroatië. Hier bevinden zich vele Bosnische vluchtelingen in de meest erbarmelijke omstandigheden. De organisatie van het kamp heeft (via de Kroatische am bassade) laten weten dat zij dringend behoefte hebben aan winterkleding, aan voedsel voor volwassenen en aan baby- en kindervoeding. Ze zijn blij met het Soester initiatief en wachten uiter aard met spanning af of het Soest lukt de meest dringende levensbehoeften voor dat moment bij elkaar te krijgen en te brengen. In het kamp bevinden zich veel baby's, afkomstig van verkrachtingen. Deze baby's worden meestal direct na de ge boorte afgestaan en de leiding van zo'n kamp wordt in toenemende mate met deze baby's geconfronteerd. Voor deze baby's is momenteel niet of nauwelijks voedsel voorhanden. 'Een piek voor een blik' Voor de eerste levensbehoeften van de ze baby's (maar uiteraard ook de baby's die gewoon uit liefde zijn geboren) heb' ben Martin en ik een verzoek gericht aan alle scholen in Soest, om hun mede werking te verlenen aan de aktie, met als slogan "Een piek voor een blik". Im mers, als alle schoolkinderen van Soest een gulden mee naar school nemen, kan voor dat geld duurzame babyvoeding worden aangeschaft. Daarnaast hebben we het verzoek ge daan aan de diverse lerarenteams om ook zelf een kleine bijdrage te verlenen aan de transportkosten. Immers, hoe klein de bijdrage ook is, vele kleintjes maken één grote, en drieduizend gul den móet toch bij elkaar te krijgen zijn vóór 17 december, de sluitingsdatum van onze aktie. Voorts hebben we de vier apothekers in Soest verzocht om een bijdrage, in zuig flessen en/of geld. Verder hebben we nog een aantal bedrijven benaderd in Soest, waarvan we tot op heden nog niets gehoord hadden in het kader van de aktie. Uiteraard hopen we nog steeds op de lezers van de Soester Cou rant: pakt u die pen en maakt u een be drag over of, gezien de korte termijn be ter nog, komt u het contant brengen aan de Turfstreek 249. U kunt er zeker van zijn dat ook uw bijdrage, hoe klein ook, van harte welkom is! Wat is er nog nodig? Geld dus, maar ook voedsel, houdbaar voedsel. Veel Soesters zijn u al voorge gaan bij het inleveren van voedsel voor deze oorlogsslachtoffers. Wat te den ken van die oudere dame uit de Vijver hof, die voedsel meegaf omdat zij zelf wist hoe erg de oorlog is, maar er ook f 50,- bij had gedaan om het te bren gen? Of het kleine meisje dat met haar beide Ouders voor de deur stond, mij drie knuffeldiertjes aanbood én de in houd van haar spaarpot (f 7,-) om het transport van de knuffels mogelijk te maken? Hartverwarmend toch? Eigenlijk zou iedereen eens in het leven een dergelijke-aktie moeten voeren, het betekent beslist een verrijking van uzelf. Voor ons in ieder geval! Het voedsel dat nog nodig is, betreft de meest elementaire levensbehoefte. Meel, olie, campingboter, blikgroente, ligakoeken, potjes baby-groente/fruit, soep in blik en pakjes, gedroogde peul vruchten, rijst, macaroni, vis in blik, koffie en thee etc. Voor de flesse-babyvoeding vertrou wen we op de scholen! Maar nogmaals, denkt u alstublieft ook aan de kosten voor transport. U hebt nü de kans om iets aan het machteloze gevoel te doen wat u bekruipt bij het zien van de televi siebeelden!" De tijd dringt Het is inmiddels duidelijk.. Als u nog iets wilt doen voor de vluchtelingen in Bosnië, dan begint de tijd te dringen. Martin en Ivonne zijn er, naast hun werk, bijna dag en nacht mee bezig. Het sorteren van alles wat binnenkomt, maar ook de organisatie van het trans port. Laten wij, als lezers van de Soester Courant, deze aktie helpen tot een suc ces te maken. As. zaterdagavond komt Sinterklaas op de Turfsteek 249 om Mustafa symbolisch, door de overhan diging van een radio/cassetterecorder voor de gehandicapte dochter van vrienden van hem die zijn gevlucht naar het Kroatische Slavonski Brod, op de hoogte te brengen van de aktie. Voor ons, als mensen wonend in een niet-bedreigd gebied, zijn de feestda gen in aantocht. Feestdagen, waarop wij toch altijd iets meer doen dan de normale dagen in het jaar. Maak het Mustafa mogelijk om ook onder de Bosnische vluchtelingen een beetje het kerstgevoel te brengen. Het is mis schien slechts een druppel op een gloeiende plaat, maar wél een druppel die ervoor zorgt dat er honderden vol wassenen en kinderen straks schoenen, kleding en voedsel krijgen. Een uniek initiatief in Nederland, maar wél een die in ons Soest gestalte krijgt. Iedere week leest u in deze krant het verloop van de aktie, iedere zaterdag kunt u Ivonne horen tijdens het pro gramma "Lokaal Totaal" op Radio Soest, om 12.15 uur. Hélp Martin en Ivonne om Mustafa één keer Sin terklaas te laten zijn, en help daardoor hónderden vluchtelingen in ex-Joegos lavië aan een beetje kerstgevoel... U kunt voedsel, alsmede uw finan ciële bijdrage brengen op de Turf streek 249 in Soest, tel. 02155-14963. Daarnaast kunt u, in dien u nog beschikt over bruikbare winterkleding, luiers etc., dit opge ven, zodat, indien het vervoer rond komt, u wordt opgebeld met het ver zoek dit alsnog t.b.v. de aktie te ko men brengen. Maakt u uw bijdrage liever per giro over, dan kan dit op gironummer 2695639, ten name van I. van Wetten te Soest, onder ver melding van "Laat Mustafa één keer Sinterklaas zijn" Geeft u in dat geval ook even telefo nisch uw bijdrage door, dit om te kunnen inschatten of Soest in staat is die f. 3000,- voor de derde auto op te brengen ten behoeve van een tijdige goede organisatie. Soest, dat dóen we toch...? tel. 033 - 63 13 34 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwilligers, die enkele uren per week ondersteuning willen geven in gezinnen of situaties waarin ou ders/verzorgers/kinderen/buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner on dernemen. Door zo'n 2 a 3 uur op te passen kan die "druppel" van hulp het voor de vaste verzorger misschien nét mogelijk maken om het verzorgen thuis vol te houden! Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd. Soest Voor een meisje van 6 jaar, met een lichte contactstoornis, wordt voor de woensdag of zaterdagmiddag een op- BADSH0W Het topmerk Allibert demonstreert op de zaterdagen 27 november en 4 december van 10.00 tot 16.00 uur haar kunststof baden. Alles komt aan de orde: de mogelijkheden van kunststof, hoe te installeren, het onderhoud, het gebruik, handige tips etc. Kortom, een mooie gelegenheid voor een duik in onze showroom. NU HO Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. vangmogelijkheid gezocht: een speel- gezin of ouder iemand die iets met haar kan ondernemen, bijvoorbeeld samen een spelletje doen of zingen. De ouders hebben dan wat meer tijd voor hun an dere kinderen. 't Hart Voor een wat oudere, soms wat verwar de dame met spraakproblemen, zoekt de THC een vertrouwde oppas, die op een doordeweekse morgen (2 a 3 uur) bij haar wil zijn. Haar man kan dan rus tig boodschappen doen. Mevrouw houdt van spelletjes (klaverjassen, rum- micub) en van spelletjes op tv. Ze gaat graag per rolstoel naar buiten, winkelen of wandelen. Overhees De THC zoekt voor een alleenstaande, vergeetachtige dame voor de zaterdag morgen of -middag een vrijwilliger die haar gezelschap kan houden of bijvoor beeld samen een wandeling kan maken. Mevrouw houdt van scrabble en rum- micub en luistert graag naar klassieke muziek. Soest-centruin De echtgenote van een vergeetachtige, oudere heer vraagt voor één middag per week - incidenteel een avond - een op pas die thuis aanwezig wil zijn. Meneer maakt graag kleine wandelingetjes in de buurt, kan nog sjoelen en helpt graag op zijn wijze mee met kleine huishoudelij ke klusjes. Hij heeft gedurende een lan ge periode in Ned. Indië gewoond. Soesterveen Voor een alleenstaande, gehandicapte dame zoekt de THC iemand voor één maal in de week, die haar kan assisteren bij een kleine wandeling van ongeveer één uur. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Kleine Haag 1 -3,3811 HE Amersfoort, tel. 033-631334of bij contactpersoon Erica Stanton in Soest, tel. 19226. Verse zalmcocktail Heldere Cantharellensoep met bieslook Spoom Hazerugplets ~u Grand dessert Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Reserveren gewenst. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155- 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO Onder de vette kop 'Wanklanken ver storen aankomst Sint' is verslag gedaan over de aankomst van Sinterklaas in Soest. Inge Mollooy, die de regie had, maakt ernstig verwijten naar muziek vereniging PVO. PVO hield zich niet aan het afgespro ken draaiboek; PVO kwam te laat opdagen; PVO nam de verkeerde positie in voor het raadhuis; PVO verstoorde de acts van de Pieten; PVO speelde zelfs niet de liedjes in de afgesproken volgorde; PVO begon al te lopen voordat Sin terklaas zelfs maar op zijn paard zat; Sint mag per gratie met PVO meelo pen... De organiserende SWS-vrijwilligers hadden toch zeker niet voor niets een draaiboek gemaakt en reageerden nog al emotioneel... Maar... PVO had hele maal geen draaiboek gehad en wist dus niets van de plek, de liedjes, de act en het tijdstip van vertrek. PVO was ër met zo'n 60 muzikanten en majorettes (óók allemaal vrijwilligers!) en deed zijn ui terste best om er een muzikaal feest van te maken, ondanks de temperatuur van 0 graden, waarbij het lastig muziek ma ken is. Er was dus geen draaiboek, er was geen begeleider of contactpersoon aanwezig van de SWS, er was geen 'regisseur' en er waren helemaal geen enthousiaste woorden voor PVO. 'Er is altijd wat.' Maar wat dat is weet niemand bij PVO. Alle jaren was PVO gewoon aanwezig en deed zijn best, in de kou, in de regen of bij een harde wind. Samen met Sin terklaas trotseert PVO het Hollandse klimaat. Jammer, dat het zo gegaan is. Jammer dat er emotioneel is gereageerd door de SWS-organisatie. Ook jammer dat een verslaggever klak keloos het verhaal in de Soester Cou rant zet, zonder zich te vergewissen van de werkelijke achtergronden. Als PVO de Zwarte Piet krijgt toege speeld, dan mag de verslaggever de roe en de SWS-organisatie in de zak van Sinterklaas... Muziekvereniging PVO Soest Uit berichten uit deze krant is duidelijk geworden dat rond de organisatie van Sints grootse intocht in Soest een paar dingen niet liepen zoals eigenlijk zou moeten. Dat is jammer, maar Sint denkt dat de kinderen daar niet veel van ge merkt zullen hebben. Sint hield zijn intocht voor het eerst op het Raadhuisplein, een nieuwe omge ving, waaraan iedereen, ook wij van SWS even moesten wennen. Jammer is het ook dat het de schijn heeft dat alles wat er niet goed ging ver oorzaakt zou zijn door het optreden van PVO, een orkest dat voor de feestelijke muziek zorgde. Wij van'SWS betreuren dat. Natuurlijk viej er wel een steekje, maar het is ook gebleken dat PVO niet over alle organisatorische gegevens be schikte. Het past SWS dus om de hand in eigen boezem te steken en een verontschuldi ging richting PVO te maken vanwege de nogal ongezouten kritiek van onze kant. Dank aan al die mensen die hebben ge holpen om deze intocht tot een groot succes te maken. Alle vrijwilligers, de muzikanten van PVO, het legertje zwarte Pieten, de kinderboerderij, een verkleumde burgemeester, Sint zelf na tuurlijk en vooral ook onze sponsors. Sint leeft in Soest, en dat houden we zo. Dat bleek ook uit de genereuze bijdra gen van tal van winkels in de verschil lende winkelcentra, onze vaste spon sors, de Federatie Midden- en Kleinbe drijf, de Soester Zakenkring en de Ge meente Soest. Voor het eerst sinds jaren hadden wij de begroting sluitend. U ziet het: er is maar één echt kinder feest en dat is Sinterklaas! J. van den Berg SWS Stichting Welzijnswerk Soest Een man van 55 is een fotocamera en een geldbedrag kwijtgeraakt. Verant woordelijk daarvoor is een inbreker die zaterdagavond zijn woning aan de Wil lem Speelmanhof was binnengedron gen. Eén van de deuren was uit de scharnieren gelicht. Als maatschappelijk verschijnsel laat de doorsnee politieke partij zich - zo als vaker gebeurt - nog het best verge lijken met een kerk, want ook in de politiek draait het meestal om een per soon, die volgens min of meer vaste ri tuelen wordt vereerd, en om ideeën over hoe het er in de wereld moet toe gaan. De politiek doet het met wetten en verordeningen waar gevangenis straf of geldboetes op staan, de kerk met geboden en verboden die in het slechtst denkbare geval iemand afsnij den van een enkele reis naar de hemel se zaligheid. Wat de politiek nastreeft is trouwens, net als in de kerk, vaak ook meer een kwestie van geloven dan van zeker weten. In dat opzicht spelen, vanwege hun verwevenheid met de kerk, de groot ste en de kleinste fractie in de gemeen teraad van Soest een bijzondere rol: de oude combinatie KVP/ARP/ CHU, tegenwoordig samengesmolten tot het CDA, met haar acht zetels, en de combinatie GPV/SGP/RPF, met haar éne zetel en nog lichtjaren verwij derd van een fusie. Beide zijn een soort politieke drie-in-de-pan met een kerkelijk saüsje, de een met orthodoxe ingrediënten, de ander van een wat luchtiger gehalte. Dat zie je ook aan de jongelui die de beide groeperingen als boegbeeld in de raad vertegenwoordigen: de aan voerders Wiebe Meilof en Bart Krol, die zich in menig opzicht met elkaar laten vergelijken. Allebei jong, allebei brave en oppassende huisvaders, hoekstenen van de samenleving, zoge zegd, maar toch ook allebei lieden met een zekere bevlogenheid, en dat kan haast niet anders dan het gevolg zijn van het feit dat ze allebei als domi neeszoontjes zijn opgegroeid, en dus als het ware opgevoed met de bijbel in de ene en de catechismus in de andere hand. Keurige burgers dus, zo'n beetje van het type dat we allemaal best graag als buurman hebben, maar mis schien liever niet in de familie, want je hebt 'r weliswaar geen last van, maar om nou te zeggen datje d'r zo veel ple zier mee beleeft... nou, nee. Zowel Meilof als Krol gaan door voor bekwame politici, die hun mond je goed kunnen roeren en ook niet bang zijn om te zeggen wat ze vinden. (Alles op de plaatselijke schaal van Soest, natuurlijk, hoewel ik Krol er wel 's van verdenk dat-ie uiteindelijk wil doorstoten naar de Tweede Ka mer, en liefst een beetje snel. Meilof lijkt me wat minder ambitieus.) Een beetje eenzaam is Meilof wel, zo te zien. Krol heeft nog de steun van een trosje collega's - sinds kort wordt de CDA-fractie ook wel aangeduid ajs Krol en de Zeven Geitjes - maar Mei lof moet alles in z'n eentje doen. In dat opzicht doet hij - meer dan Krol - me wel eens denken aan de oude Groen van Prinsterer. De meeste Soesters kennen Groen van Prinsterer alleen omdat er een half afgebrande school en een straat naar 'm genoemd zijn. Met Groen- Links had-ie niks te maken, hoogstens inet Groen-Rechts, want Groen van Prinsterer was een soort 19e-eeuwse Elco Brinkman, die zich anti-revolu tionair noemde, waarop dus zowel de wortels van Meilof z'n GPV als Krol z'n CDA teruggaan. In meer dan één betekenis is Meilof een nazaat van de eenzame Groen, die ook een soort eenmansfractie vormde en daarom ooit omschreven werd als een "veld heer zonder leger", wat je van Brink man weer niet kunt zeggen. Bij het CDA - waar de meeste calvinisten hun antirevolutionaire ziel intussen heb ben ingeruild voor een schotel roomse 1 inzenmoes - zullen ze hef er misschien niet mee eens zijn, maar plaatselijk ge sproken komt de historische lijn Groen van Prinsterer-Abraham Kuy- per-Hendrik Colijn eerder uit bij de vrijgemaakt-gereformeerde Meilof dan bij de synodaal-gereformeerde Krol. De onderlinge verschillen in ge reformeerdheid moeten ze zelf nog maar 's uitleggen op een vrolijk avondje. Krol en Meilof hebben - hoe kan het anders - allebei iets domineesachtigs over zich. De gereformeerde appel valt nu eenmaal niet ver van de calvi nistische stam. Dat zit 'm bij de CDA-er met het blonde kuifje vooral in het feit dat z'n kwebbel nagenoeg niet stilstaat, vooral niet sinds-ie frac tievoorzitter en lijsttrekker is,, en bij Meilof vooral in z'n uiterlijke verschij ning: met zijn sandalen en soms wat woeste haardos heeft-ie alleen nog een jas van kamelehaar nodig en je zou 'm zó verslijten voor een profeet die een paar weken op water en brood in een droge woestijn over het wereldleed heeft zitten tobben. Kenmerkend is het verschil in de ma- nier waarop ze hun entree maken bij een gemeenteraadsvergadering. Krol is er altijd ruim van tevoren, kuien hier en daar wat rond, keuvelt wal met deze en gene en voelt zich in de verga- derzaal zo te zien volkomen thuis, als- of hij er niet alleen geboren is, maar et zonder al te veel bezwaar ook graag zó lang zou verblijven dat hij er - als-ie niet oppast - misschien nog wel eens zijn laatste adem uitblaast (ja, sommi ge CDA-ers houden het lang vol), Krol heeft overal een mening over en overal verstand van. Meilof daarentegen komt vaak op hel laatste moment binnenwapperen en maakt dan de indruk dat hij eigenlijk geen tijd heeft, maar zó weer weg moei omdat er belangrijker dingen in de we reld op hem wachten, al wil hij in de tussentijd wel even zeggen wat hij op zijn hart heeft. Hij durft nog wel eens te zeggen dat hij iets niet snapt, maar heeft vooral een uitgesproken opinie over de toenemende verwording en het voortschrijdende verval der zeden. Domineeszonen in de politiek: hel is bijna hetzelfde als dominees in de po litiek. Het kan dus niet anders of dal levert van tijd tot tijd een soort preekje op. Wie de algemene beschouwingen bij de begroting er nog eens op nalees!, kan in elk geval constateren dat bei den hun verhaal afsluiten met een soort van bede, een beetje in de stijl van de Troonrede, waarmee het on derscheid met de heidenen in de ge meenteraad toch maar weer even wordt onderstreept. Krol en Meilof, beiden zijn het - om de Psalmist te citeren - "jongelingen die hun pad, door ijdelheên omsin geld, rein bewaren" - dat mogen we tenminste hopen. Of dat pad, theolo gisch gezien, ook als een lus of rond weg door de polder geëxegetiseerd kan worden lijkt me echter uiterst du bieus. Ik zou ze trouwens mijnerzijds allebei nog graag de volgende bijbelse aansporing tot politieke duidelijkheid willen meegeven, met de woorden van de apostel Paulus aan de Corinthiers: "Indien gij met uw tong geen ver staanbare volzin spreekt, hoe zal men het gesprokene begrijpen? Gij zoudt immers in de lucht spreken? Zo moet ook gij, omdat gij naar geestelij ke gaven streeft, trachten uit te mun ten tot stichting van de gemeente." Ik wil maar zeggen: Wie oren heeft, die hore... A.P. Radio Soest, 26.11.93 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE 5 EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 -15073 - FAX 02155 - 17496 In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een garagebedrijf aan de Van Weedestraat. Meegenomen wer den een autoradiocassetterecorder, een cd-wisselaar en enkele APK-stickers. Het gehele pand werd doorzocht door de inbrekers, die alles overhoop haal den. Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een koetshuis annex bergruimte, Birkstraat 136, (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 2. plaatsen van een dakkapel, Fazant pad 49, (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. bouwen van een serre, Veldweg 1, (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening); 4. plaatsen van een houten veld- schuurtje, Van Lijndenlaan 20, (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 6 van de Woning- wet). Soest heeft er weer een boom bij, en ditmaal nog een "zeer bijzondere" ook, vindt de gemeente. Het gaat om een zgn. Varenbeuk (Fagus syvatica 'Asplenifo'lia'), die beschouwd wordt als een van de mooiste beuken met een zeer mooi blad. De boom kan wel 20 meter hoog worden, maar dat zal nog wel een generatie duren. De Varen beuk is geplant in het plantsoentje op de hoek van de Beetzlaan en de Beukenlaan, waar twee jaar geleden een treurwilg om waaide. Op verzoek van veel bewoners is de gemeente op zoek gegaan naar een goede, duurzame vervanger. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 2 december 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Eikenlaan 17 (93524): plaatsen van een dakkapel, 16-11-93; Fazantpad 49 (93525): plaatsen van een dakkapel, 17-11-93; Koperwiek 8 (93526): plaatsen van een blokhut, 19-11-93; Parklaan 100 (93522): plaatsen van een berging, 15-11-93; Soesterbergsestraat 188 (93455): wijzigen van de gevels van een restau rant, 15-11-93; Van Lijndenlaan 20 (93512): plaat sen van een houten veldschuurtje, 17-11-93; Van Weerden Poelmanweg 2 (93494): plaatsen van een overkap ping, 18-1-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. E)e volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: A.P. Hilhorstweg 19 (93467): plaat sen van een hoogspanningsruimte, 18-11-93; Burgemeester Grothestraat 41 (93460): veranderen indeling en wijzi gen voor-/ en zijgevel woonhuis, 19-11-93; Emmalaan 2 (93481): uitbreiden van een woonhuis, 15-11-93; Ir. Menkolaan 51 (93488): uitbrei den van een woonhuis, 15-11-93; Meent 8 (93521): plaatsen van een carport, 17-11-93; Nachtegaalweg 16 (93409): uitbrei den van een garage/berging, 15-11-93 Schoutenkampweg 149 (93517): verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, 17-11-93; Sparrenlaan 5 (93468): veranderen van een garage tot eetkeuken, 18-11-93; Van Mecklenburglaan 30 (93506): plaatsen van een tuinhuisje, 18-11-93; Veldm. Montgomeryweg 57 (93438): aanbouwen van een garage/ bijkeuken, 15-11-93; Wilhelminalaan 14 (93185): ver bouwen en uitbreiden van een woon/ werkgedeelte, 15-11-93; Wilhelminalaan 16 (93505): plaat sen van een tuinhuisje, 17-11-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Waar de weg pi te liggen en w functie wordt - mag gaan kostt nog heel erg on we rondweg is "mistigste" we; het debatje tus Bart Krol (Cl (Prog. Soest) afgelopen vrijd Krol en Visser 1 van Pim Jonkei "hotste" item vat politiek. Eerder dat hij eventuee wethouderschap nen het CDA - dersluidende be geen bindende a Hij ontkende politieke aspirat Visser mocht vond dat zijn wc lopen vier jaar e In dat verband standkoming ve het bestemmin bied. "Het is no te trekken, oo' jaar." Over het verke en de al dan niel weg door de po totaal niet een "handjeklap" v ser Volhield da' de schermen" onverkort vast waarin nieuwe verklaard, ten dat de tijd inr echte oplossing rnatiek, waartc de burgers ver Monster Visser omschr dijk als "een n koppen", waai oploste, en hij Aan de in wc Wie nog de i heid van de vastige en heeft, moet de afgeloper gesteld zijn laatste drie j niet eerder formatie-av< vies, inspra planontwikl uitgebreide tot vaststelli waarin de tc zien van w( tot in 2010 Dit spektak bedragen a; werkzaamh inspanningt en bewonei op keer uit£ in te spreke druk werd de bevolki zijn voor di De besluitv sie op 9 juli Waar tal v waren aan achterafza: wijze in all< sluitvormii cus verzek den gaan s de leidraat nen. En d; De eerste de vestigir

Soester Courant | 1993 | | pagina 4