VB PRINT... De Sprong 'el m S E Ft oorlopig nog veel mist over rondweg "Het wordt tijd om af te rekenen met de 'benedenwereld' van de Soester politiek Kleding uit bus gestolen 'Magisch Bonaire' in Anna Paulownahuis FOTOSWAGER Verkiezingsprognoses tombola Ouderenbus viert eerste lustrum Decembermaand- salademaand DE TROMSLAGER Platform WVG wil goede uitvoering nieuwe gehandicaptenwet tweede foto CL tlS lAUIUttLI Debatje Krol- Visser in 'Soestand' ;evraagde 'vergunningen ende vergunningen uw juwelier - vakman in de regio Platform De Groene Driehoek'IOPINIEI elektrotechnisch installatieburo ETB BINNEN EN BUITEN Zetelprofeten in 'Soestand' - Marktwaarde dertig tot veertig mille Fietsster botst tegen autoportier Sinterklaas-aktie: 17f° (p.p.. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Hoge gasten bij opening expositie Fietssleuteltjes uit schuur gestolen Apparatuur, geld, sieraden en cheques uit woning weg WO. fcend is het verschil in de m» rop ze hun entree maken i,; eenteraadsvergadering i-„ )d ruim van tevoren, kni rar wat rond, keuveltat m leneenvoeltziehindeve"61 0 te zien volkomen thuis 3i net alleen geboren is, maar 1 te veel bezwaar ook graag z - verblijven dat hij er - ak i ast - misschien nog wel 2? te adem uitblaast (ja, snnintf! .-era houden het lang vo ft overal een mening over 2' ;rstand van. n laarentegen komt vaak onhn loment binnenwapperen e„ in de indruk dat hij eigent heelt, maar zo weer weg raoe. belangrijker dingen in de we ïem wachten, al wil hij in d. i wel even zeggen wat hij 0D heeft. Hij durft nog wel eens i dat hij iets niet snapt, maat oral een uitgesproken opinie toenemende verwording en [schrijdende verval der zeden eeszonen in de politiek: het is zelfde als dominees in de po et kan dus niet anders of dat n tijd tot tijd een soort preekje de algemene beschouwingen groting er nog eens op naleest Ik geval constateren dat bei- i verhaal afsluiten met een n bede, een beetje in de stijl Troonrede, waarmee het on- d met de heidenen in de ge- aad toch maar weer even nderstreept. n Meilof, beiden zijn het - om nist te citeren - "jongelingen pad, door ijdelheên omsin- in bewaren" - dat mogen we te hopen. Of dat pad, theolo- zien, ook als een lus of rond- or de polder geëxegetiseerd den lijkt me echter uiterst du- c zou ze trouwens mijnerzijds log graag de volgende bijbelse ing tot politieke duidelijkheid leegeven, met de w oorden van tel Paulus aan de Corinthiërs: gij met uw tong geen ver re volzin spreekt, hoe zal men irokene begrijpen? Gij zoudt in de lucht spreken? Zo >k gij, omdat gij naar geestelij- n streeft, trachten uit te mun- itichting van de gemeente." maar zeggen: Wie oren heeft, WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 A.P. oest, 26.11.93 s een definitieve beslissing zal genomen, is een ieder bevoegd :en termijn van twee weken, te vanaf donderdag 2 december rntuele bezwaren schriftelijk bij eester en Wethouders in te die- eze aanvragen betrekking heb- :ukken liggen gedurende die- ;rmijn, dagelijks van 8.30 tot Jr, in het gemeentehuis, afde- ntelijke Ordening en Boutyza- idhuisplein 1, ter inzage. :nde bouwaanvragen/meldin- ingediend op de aangegeven aan 17 (93524): plaatsen van :apel, 16-11-93; pad 49 (93525): plaatsen van apel, 17-11-93; wiek 8 (93526): plaatsen van hut, 19-11-93; an 100 (93522): plaatsen van ng, 15-11-93; 'rbergsestraat 188 (93455): van de gevels van een restau- 11-93; jndenlaan 20 (93512): plaat een houten veldschuurtje, Weerden Poelmanweg 2 plaatsen van een overkap- 1-93. /ragen kunt u inzien in het ge- s, Raadhuisplein 1, Afdeling e Ordening en Bouwzaken (balie n), geopend elke werkdag van 30 uur. ide bouwvergunningen/mei- m verleend/geaccepteerd op ddatum: ilhofstweg 19 (93467): plaat een hoogspanningsruimte, smeester Grothestraat 41 veranderen indeling en wijzi- en zijgevel woonhuis, jan 2 (93481): uitbreiden van huis, 15-11-93; ikolaan 51 (93488): uitbrei- en woonhuis, 15-11-93; 8 (93521): plaatsen van een 7-11-93; paalweg 16 (93409): uitbrei- n garage/berging, 15-11-93; enkampueg 149 (93517): i en uitbreiden van een 17-11-93; laan 5 (93468): veranderen garage tot eetkeuken, ïcklenburglaan 30 (93506): in een tuinhuisje, 18-11-93; n- Montgomeryweg 57 lanbouwen van een garage/ 15-11-93; ninalaan 14 (93185): ver- i uitbreiden van een woon/ lte, 15-11-93; unalaan 16 (93505): plaat- n tuinhuisje, 17-11-93. van de Wet Administratieve Overheidsbeschikkingen innen belanghebbenden tegen ngen een bezwaarschrift indie- :n bezwaarschrift wilt indienen, t bezwaarschrift gericht worden neester en Wethouders van us 2000. 3760 CA Soest. Het ift moet binnen dertig dagen na atum van de beslissing worden 'e stukken kunt u inzien in het s, Raadhuisplein 1, afdeling Ordening en Bouwzaken (balie geopend elke werkdag van uur. Vaar de weg precies moet komen e liggen en wat nu precies zijn unctie wordt - laat staan wat hij nag gaan kosten - het is allemaal og heel erg onduidelijk. De nieu- ve rondweg is in zekere zin de 'mistigste" weg van Soest, ook na iet debatje tussen de lijsttrekkers Sart Krol (CDA) en Jan Visser Prog. Soest) in "Soestand" van afgelopen vrijdag. <Crol en Visser kruisten onder leiding 'an Pim Jonker de degens over het 'hotste" item van de Soester gemeente- )olitiek. Eerder had Krol laten weten dat hij eventueel wel "in" is voor een wethouderschap en dat daarover bin nen het CDA - in tegenstelling tot an dersluidende berichten - nog helemaal ;een bindende afspraken zijn gemaakt, dij ontkende overigens "landelijke" politieke aspiraties te hebben. Visser mocht uitleggen waarom hij vond dat zijn wethouderschap de afge lopen vier jaar een succes was geweest. In dat verband wees hij o.a. op de tot standkoming van de Structuurvisie en het bestemmingsplan Landelijk Ge bied. "Het is noodzakelijk die lijn door te trekken, ook in de komende vier jaar." Over het verkeersplan Open Soestdijk en de al dan niet gewenste nieuwe rond weg door de polder bleken de heren het totaal niet eens. Krol bestreed dat er "handjeklap" was gepleegd, waar Vis ser Volhield dat er wel degelijk "achter de schermen" was gewerkt. Hij hield onverkort vast aan de Structuurvisie, waarin nieuwe wegen uit den boze zijn verklaard, terwijl Krol onderstreepte dat de tijd inmiddels rijp is voor een echte oplossing van de verkeersproble matiek, waartoe de politiek tegenover de burgers verplicht is. Monster Visser omschreef het verkeer in Soest dijk als "een monster met een heleboel koppen", waarvoor een rondweg niets oploste, en hij nam het Krol kwalijk dat deze de Structuurvisie binnen een jaar al wilde prijsgeven. Op de vraag of hij - eventueel ook als toekomstig wethou der - de aanleg van de rondweg zou "slikken" (zoals hij ook de verkoop van het zwembad en de nieuwbouw van de Lindenhof voor zijn bestuurlijke reke ning heeft genomen) gaf Visser een half antwoord (waaraan sommige goe de verstaanders wellicht genoeg heb ben): "Vanuit m'n partij zal ik me ver zetten, want ik vind het geen oplossing. Maar als 27 raadsleden vinden dat het zo moet..." Krol benadrukte nog dat het CDA zich alleen heeft uitgesproken voor een on derzoek naar de mogelijkheden van "een" rondweg - mede op aandrang van de CDA-achterban - maar weigerde concreet aan te geven waar het tracé van de nieuwe weg ongeveer zou moe ten liggen. "Wat valt er nou te onder zoeken als je nog geen idee hebt waar die weg moet liggen?" aldus Visser. Menselijk leed Hoofdgast in "Soestand" was ditmaal de Soester filmer Tom Verheul, inter nationaal bekend als maker van o.a. "De ontkenning" en "Oswald", waarin traumatische gebeurtenissen en de ef fecten daarvan centraal staan. Hij be streed, aan de tand gevoeld door Soe- stands Leen Cramer, dat zijn films als een vorm van "voyeurisme" of als ex ploitatie van menselijk leed beschouwd konden worden, o.a. omdat de betrok kenen zelf om verfilming hadden ver zocht, maar ook omdat hij hun houding en gedrag juist bewonderde. Voor een film over de twee Engelse "moordenaartjes" - ook een menselijke drama immers - zou hij eerst veel on derzoek willen doen. "Ik ga daar niet di rect op af, en bovendien is het érger als een volwassene een kind stenigt..." Mo menteel is hij bezig met de voorberei dingen voor een film over de trauma's die veteranen destijds in Nederlands In- dië hebben opgelopen. Als hoofdper sonages voor een film over "getrauma tiseerde Soesters" leken hem de ambte- De presentatoren van Soestand, Leen Cramer en Frank Verhoeven, in ge sprek met filmmaker Tom Verheul (r.). naren het eerst in aanmerking te ko men... Nooitgedacht-blues Soestand werd ook nu weer opgeluis terd door Perron 5B en Rosamint Faas - op tekst van Ab Faas - met de inmiddels beroemde "Soester Nooitgedacht- blues", waarin actuele kwesties aan de orde werden gesteld. Bijvoorbeeld: "Je verzamelt alle bussen op station Soest-zuid, dat blokkeert zo lekker, geen mens komt er meer uit; je creëert nog wat problemen op de Van Weedestraat en roept dan bij verkiezingen dat 't zó niet langer gaat... "Sinterklaas is deze week in Soest gear riveerd en naar goed gebruik loopt dat ieder jaar verkeerd; nou ja, je weet: als S winkels zich ermee bemoeit, wordt zelfs het mooiste feestje met een bus verknoeid... "Nog voordat maar een Piet met strooi- goed heeft gestrooid, krijg je als peuter op je donder dat je met vuurwerk hebt gegooid; dan begint de Sint over het jazzcafé - geloven jullie nog maar even, ik doe niet meer mee!" "Soestand" werd afgesloten met "De Kwestie", waarin voor- en tegenstan ders van de Kerstman - of in elk geval vén zijn vroegtijdige concurrentie met Sinterklaas (soms al vanaf september!) - aan het woord kwamen. De conclusie was dat een verbod op de Kerstman- commercie tot bijvoorbeeld 6 decem ber nog zo gek niet zou zijn. Gouden sieraden met brillant en edelsteen. Zilveren sieraden met edelsteen Grote collectie edelsteencolliers. Sieradenreparaties, knoopwerk etc. Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Telefoon 02155 - 13042 Geopend: di. t/m zat. 09.00 - 12.30 uur en 13.30- 17.30 uur. 99 Aan de inwoners van Soest, Wie nog de illusie had dat de meerder heid van de Soester politici een stand vastige en democratische houding heeft, moet door de gang van zaken in de afgelopen weken wel ernstig teleur gesteld zijn geraakt. Gedurende de laatste drie jaar is er in Soest een nog niet eerder vertoond spektakel van in formatie-avonden, onderzoek en ad vies, inspraak, scenario-schrijven en planontwikkeling opgevoerd, dat na uitgebreide en verhitte debatten leidde tot vaststelling van een Struktuurvisie waarin de toekomst van Soest ten aan zien van wonen, winkelen en verkeer tot in 2010 werd vastgelegd. Dit spektakel heeft niet alleen kapitale bedragen aan onderzoeks- en advies werkzaamheden gekost, maar ook forse inspanningen van ambtenaren, politici en bewoners. De laatsten werden keer op keer uitgenodigd hun visie te geven, in te spreken en mee te denken. De in druk werd gegeven dat die reacties van de bevolking medebepalend zouden zijn voor die toekomstige ontwikkeling. De besluitvorming over de struktuurvi sie op 9 juli 1992 versterkte die indruk. Waar tal van oudere Soesters gewend waren aan politiek gekonkel in rokerige achterafzaaltjes, werd nu op moderne wijze in alle openheid aan politieke be sluitvorming gedaan. En menig politi cus verzekerde ons dat wij rustig kon den gaan slapen: De Struktuurvisie zou de leidraad zijn voor de verdere plan nen. En dat klopt dus bepaald niet. De eerste afwijking betrof zoals bekend de vestiging van een grote AH-super- markt aan de Burgemeester Grothe straat. De woordvoerder van het CDA zei op dat moment dat dit "eens maar nooit weer" een afwijking van de struk tuurvisie mocht zijn. Maar daarmee was het nog niet afgelopen. Terwijl in de Structuurvisie duidelijk is vastgelegd dat het verkeer van de be staande hoofdwegenstruktuur gebruik moet maken, lezen we opeens in de krant dat er een "informeel" overleg is geweest tussen een aantal politieke par tijen en een select gezelschap bewoners uit de wijk Soestdijk. CDA, WD, D'66, PvdA en RPF/GPV/SGP vragen vervolgens een onderzoek naar de mogelijkheid van een parallelweg voor het verkeer in de Van Weedestraat, "mede in het licht van woningen en winkels". Wat in dat informele overleg besproken is, weten alleen de aanwezigen, maar voor ons wordt meteen een heel aantal dingen duidelijk. Want er rezen sinds juli '92 natuurlijk wel steeds meer vragen zoals: waarom het zolang duurt voordat er concrete plannen komen over de afgesproken herinrichting van de Van Weedestraat, waar immers zoveel haast mee was: waarom bewoners die op uitdrukkelijk verzoek van de wethouder van verkeer plannen indienen voor herinrichting van de Lange en Korte Brinkweg en FC Kuyperstraat maar steeds geen reactie krijgen; waarom Albert Heyn die ein delijk mocht gaan bouwen op een aan trekkelijke lokatie al tijden niet van zich laat horen; waarom er voortdurend ge probeerd wordt meer winkelruimte aan de Van Weedestraat te plaatsen dan is overeengekomen. Dat komt omdat het helemaal niet de bedoeling is om de besluiten uit de struktuurvisie uit te voeren. Dat komt omdat er ambtenaren zijn die, hoewel te overbelast om herinrichtings plannen te maken, wel door blijven werken aan plannen voor omleidings routes. Dat komt omdat er partijen en belan gengroepen uit het bedrijfsleven zijn die blijven proberen via de achterdeur openbaar en democratisch genomen besluiten terug te draaien. En hoewel er aan het uiterlijk van Soest al heel veel is veranderd en nog meer zal veranderen, zijn de politieke manieren nog steeds hetzelfde gebleven. In de Soester politiek lijken twee werelden te bestaan: een bovenwereld van openba re inspraakavonden, commissie- en raadsvergaderingen en democratische controle en een benedenwereld van "informeel overleg", waar niemand die er niet bij is het fijne van te weten komt en waar onduidelijk blijft welke over wegingen en welke belangen leiden tot welke "adviezen". Het wordt tijd dat met die benedenwe reld wordt afgerekend. En dat kan ook, bij de komende gemeenteraadsverkie zingen. Namens platform De Groene Drie hoek: E. Vrouwe, H. de Koning, H. Koenis OFFICIEEL DEALER PTT TELECOM NETAANSLUITINGEN voor nieuwe aansluitingen verhuizingen etc. Soesterbergsestraat 61a - 3768 EB Soest - Tel. 02155-20656 - Fax 02155-24861 Aanleg en onderhoud van: licht-, kracht-, telefoon-, oproep-, cai-, beveiligings-, brandmeldings- en stofzuigerinstallaties In elke aflevering van de talkshow "Soestand" wordt de gasten ge vraagd naar hun voorspelling voor de zetelverdeling in de gemeente raad, na de verkiezingen van 2 maart a.s. Dat heeft tot nu toe nauwelijks een eenstemmig beeld opgeleverd. De prognoses lijken daarom nog het meest op een soort tombola. Inmiddels hebben acht min of meer vooraanstaande Soesters een profe tie over de komende zetelverdeling verkondigd, al dan niet als vrucht van "wishful thinking". Het is mis schien aardig om het bij te houden en in maart te vergelijken met de wer kelijke uitkomst. De "uitslagen" tot nu luiden als volgt: CDA VVD GGS PvdA D66 PS GPV (huidige samenstelling) 8 6 4 3 3 2 1 mr. Koos Spee 9 6 3 2 4 2 1 Wil Stekëlenburg 8 8 2 4 3 1 1 Kees Waagmeester 9 6 5 5 1 1 Werner Paans 5 5 3 5 5 3 1 Neks Blommers 8 8 2 3 4 1 1 Tom Verheul 7 6 1 5 5 3 1 Jan Visser 7 7 2 2 3 4 2 Bart Krol 9 7 2 3 4 1 1 Uit een op De Meent gestolen bus is vrijdagnacht een grote partij kle ding en stoffen gestolen. De waar de van de voor de marktverkoop bestemde spullen ligt tussen de dertig- en veertigduizend gulden. De bestelbus werd 's nachts gestolen, maar later teruggevonden op de Nieu- wegracht. Vermoedelijk hebben de da ders de bus daarnaar toe gesleept. Vol gens de politie hebben ze tevergeefs ge probeerd de bedrading kort te sluiten. Op de Nieuwegracht is de bus helemaal leeggehaald. De buit bestaat uit kinder en dameskleding en vitrage- en andere stoffen. Een vrouw van 41 uit Soest heeft bij de politie aangifte gedaan. Juist op het moment dat hij wilde uit stappen en zijn autoportier opendeed, fietste donderdagmorgen een vrouw langs. De 27-jarige Soestse botste daar op tegen de deur van de wagen van een 45-jarige man uit Soest. Hij had de auto op de parkeerstrook van de Smitsweg tot stilstand gebracht en wilde zijn kinderen uit de auto hel pen. De vrouw klaagde over een pijnlijk rechter been. Ze werd naar MCM Soest gebracht, maar kon na onderzoek weer weg. Op vrijdag 3 december a.s. viert de Ouderenbus Soest/Soesterberg zijn 5-jarig bestaan. De Ouderen bus, een van de projecten van de SWOS (Stichting Welzijn Oude ren Soest) zet zich in voor het ver voer van personen van 60 jaar en ouder in de gemeente Soest. Het begon in 1988 allemaal met één bus en ongeveer 20 vrijwilligers; inmiddels is het uitgebreid met een tweede bus en staan ongeveer 60 vrijwilligers klaar om alles zo soepel mogelijk te laten verlo pen. De komst van de tweede bus werd gerealiseerd in april 1992 en speelde in op de toenemende vraag naar de moge lijkheid om ook mindervaliden te ver voeren. Deze bus werd dan ook speciaal ingericht voor dit bijzondere vervoer. De Ouderenbus heeft zich inmiddels een vaste plek verworven in het straat beeld van de gemeente Soest en in die afgelopen 5 jaar zo'n 55.000 passagiers vervoerd. Het hart van de Ouderenbus klopt in Molenschot, waar de centrale post is gevestigd. Hier komen alle aan vragen binnen, die door de telefonisten >4 r>r« L-iofn n R <>r» iri err»ror»ct<»rR Aanmelden kan men zich dagelijks op telefoonnummer 19190 tussen 9.30 en 13.00 uur. De eigen bijdrage bedraagt f 1,50 per rit. De centrale post beschikt inmiddels over twee telefoonlijnen en een mobilo foonstation, waarmee kontakt met bei de bussen mogelijk wordt gemaakt. Op beide bussen is naast de chauffeur ook altijd een bijrijder aanwezig. De chauffeur is uiteraard verantwoordelijk voor het rijdende gedeelte, terwijl de bijrijder het rittenschema in de gaten houdt en tevens de passagiers helpt bij het in- en uitstappen. Aangezien veiligheid hoog in het vaan del staat worden de chauffeurs regel matig getest op hun rijvaardigheid; rij den op de Ouderenbus is toch iets an ders dan rijden in je personenwagen. Aangezien de financiële middelen van de Ouderenbus beperkt zijn wordt het lustrum slechts op bescheiden wijze ge vierd. De bussen zullen vrijdag versierd door Soest rijden en de passagiers van die dag krijgen een roos, beschikbaar gesteld door de firma Van Oest van de Eigendomweg. s Uw salade gratis thuisbezorgd door i-r 2 zwarte pieten! ur Tromslager Huzarensalade (v.a. 4 pers.) gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer en pompernikkel Tromslager Zalmsalade (v.a. 4 pers.) gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer en pompernikkel Tromslager Huzaren Hors d'oeuvre gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer, pompernikkel, ham, fricandeau, rosbief en paté Tromslager Zalm Hors d'oeuvre gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer en pompernikkel,, zalm, paling, krab en garnalen 34," (4 pers.) 39?5 (4 pers.) 15," (p.p.) Bestellingen worden tussen 13.30 en 15.30 uur bezorgd. Bestelformulieren voor de kerstdagen zijn gratis af te halen! De salade- en koud buffetspecialist voor particulieren en bedrijven! Steenhoffstraat 58 02155 - 22871 De opening van de eerste gastten- toonstelling in het Anna Paulow nahuis aan de Burgemeester Gro thestraat, afgelopen zaterdag, werd bijgewoond door minister van Justitie én Antilliaanse Zaken Hirsch Ballin. Ook de gevolmachtigde Minister van de Nederlandse Antillen, Edsel Jesu- run, gaf acte de présence bij deze op de geschiedenis van Bonaire gerichte nieu we expositie. Sonja en Kees Brusse wer den speciaal door gastvrouw Cécile Dreesmann verwelkomd. Rond Sonja's Bonaire-aquarellen speelt zich namelijk deze tentoonstel ling af, die duurt tot en met 22 decem ber 1993. Er zijn gesigneerde exempla ren van hun gezamenlijke, zojuist uitge komen, boek "Een Magisch Eiland" verkrijgbaar en iedere dag om half twaalf 's ochtends en half vier 's mid dags kan men in het Anna Paulowna huis één van Kees Brusse's mini-docu mentaires over het éiland zien, die re centelijk door de NOS werden uitge zonden. Naast de gasttentoonstelling blijven in de zijvleugel geschiedenis en recent werk van Cécile Dreesmann zelf het he le jaar door aanwezig. Museum en ten toonstellingszalen zijn maandags geslo ten. Uit een schuur zijn vrijdagnacht vijf fietssleuteltjes gestolen. Die zaten nog in de fietsen. Een 46-jarige man deed aangifte van de inbraak. Hij meldde ook, dat de inbreker een verfstripper heeft meegenomen. In een woning aan de Draailier hebben inbrekers nogal wat spullen meegeno men. Ze kwamen vrijdagavond via de achterdeur het huis binnen en gingen vervolgens op zoek naar interessante voorwerpen. Ze lieten hun oog vallen op een geluidsinstallatie, een fotocame ra, sieraden, geld en cheques. Dat wordt allemaal vermist door een 52-ja- rige Soester. Minister Hirsch Ballin in gesprek met Kees Brusse tijdens de opening van de expo sitie in het Anna Paulownahuis. Gisteren heeft het Provinciaal Platform WVG Utrecht de notitie 'Standpuntbepaling WVG' gepre senteerd. De notitie bevat stand punten over de Wet Voorzienin gen Gehandicapten (WVG) van een aantal belangrijke organisaties van patiënten en consumenten. Belangrijke standpunten zijn onder meer: Indicatiestelling en toewijzing van voorzieningen moeten onafhanke lijk van elkaar plaatsvinden; Klachtop- vang moet worden uitgevoerd door het Informatie- en Klachtenbureau Ge zondheidszorg Utrecht. Elke gemeente moet binnenkort een re geling vaststellen voor uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten die op 1 april 1994 van kracht wordt. Plaatselijke belangengroepen kunnen met behulp van deze notitie zorgen voor een goede, op de cliënt afgestemde regeling. De notitie 'Standpuntbepa ling WVG' is bedoeld om plaatselijke belangengroepen te ondersteunen. Het Provinciaal Platform WVG pleit in de notitie voor zoveel mogelijk samen werking tussen gemeenten door het op zetten van gemeenschappelijke regelin gen, Dit kan bijvoorbeeld op het gebied van vervoersvoorzieningen. Het Plat form WVG vindt tevens dat voorzie ningen op een dusdanig peil moeten blijven dat deelname van alle mensen met een handicap aan het normale maatschappelijk verkeer mogelijk blijft. Gemeenten moeten middels fondsvorming zorgen voor een buffer ten behoeve van 'moeilijke tijden' In het Provinciaal Platform WVG wer ken de volgende organisaties samen: Provinciaal Patiënten/Consumenten Platform Utrecht, PSGU, Federatie van Ouderverenigingen, de ouderen bonden ANBO, KBO, PCOB, het Pro vinciaal Utrechts WAO-beraad en het provinciaal ondersteuningsburo SMVO. DUBBEL O?5 st ituaiMO 9 111 I FOTO-VIDEO 1 VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917

Soester Courant | 1993 | | pagina 5