D l\KB* HYPOTHEEKRENTE VANAF A. der WEERD hypotheek adviseur OPHEFFINGSUITVERKOOP WANDEL l PAGINA 9 Zwarte Pieten bezorgen salades van de Tromslager gratis thuis 2P° ETALEN ran Keulen IKodak FX-camera bij Willem van Oosten: [speciaal voor 'aankomende' fotografen Beauty Fitness' in Soest: bouwen aan zelfvertrouwen en uitstraling Sinterklaas morgen op de markt Kijk, een Look: spraakmakende monturen bij opticiën Donker Sint Nicolaas in Hartje-Zuid Kodak FX kleinbeeld compactcamera SOESTER COURANT 1HANDEL Nu op goud50% KORTING Op briljant50% KORTING Zilver60% tot 70% KORTING Restant Royal Albert Porselein 50% KORTING Bestek60% KORTING Enz. enz. enz. Uitgezonderd enkele stuks artikelen. HORLOGER - JUWELIER OPTIEK spakenburg Op Sinterklaasdag, 5 december Winnende nummers voor sleeën bij Super van Doorn WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 ^SAVOND iSONEN 275 3?o -stuk3?5 6?o 1?5 I?5 245 53?0 ROODJES itie/onderhoud srken ^es-specialist >p alle merken enmalige aanbieding, compleet voorf 99 Nieuwe workshops bij Finishing Touch Waardebonnen voor bezoekers BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN Kerstkoffie Bentinck-fonds Sinterklaas komt in winkelcentrum van Overhees SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 trie van de zit- Iedere zitting Met tevens de un. Als 2-zits- assende hoeker 8 koopavond van 7 00 9.00 u. I Komende zondag, 5 december, is het de échte verjaardag van Sin terklaas en in menig Soester gezin wordt dat gevierd met een een hoop gezelligheid in huis. De Tromslager, de bekende party- en cateringservice in Soest, haakt daar op een leuke manier op in. Super van Doorn heeft de nummers be kend gemaakt van de winnende lootjes, verstrekt bij de slagerij en de vleeswa ren-afdeling, die recht geven op een van de twintig originele houten sleeën. Het gaat om de volgende nummers: afdeling slagerij (blauwe loten): 18, 43, 66,112, 122, 161, 191, 522, 545, 577. afdeling vleeswaren (oranje loten): 103, 131, 175, 201, 232, 264, 271, 922, 929, 930. De sleeën kunnen tegen overlegging van het winnende lot bij de betreffende afdeling in ontvangst genomen worden. De Tromslager heeft uitstekende kon takten met de Sint en zijn gevolg, want de Goedheiligman is - op voor hem de drukste dag van het jaar! - bereid ge vonden twee van zijn medewerkers af te staan. Die gaan tussen 14.00 en 15.30 uur op stap om de bestellingen uit te voeren, die in de afgelopen weken al in groten getale bij de Tromslager zijn bin nengekomen. Uiteraard gaan de beide Pieten in vol ornaat op stap. Zij leveren de beroemde Tromslager-salades (huzaren en zalm) thuis af, en dat gebeurt nog gratis ook! Ze krijgen het daar behoorlijk druk mee, want de meeste mensen weten in tussen dat de salades van de Tromslager overheerlijk zijn; ze worden met de hand gemaakt, in eigen keuken, met verse ingrediënten. Wie er zeker van wil zijn dat de salades op de komende speciale zondag door de Zwarte Tromslager-Pieten worden afgeleverd, doet er goed aan snel te be stellen bij de salade- en buffet-specialist aan de Steenhoffstraat 58, tel. 22871. Daar ligt inmiddels ook een uitgebreide folder klaar met suggesties voor de feestdagen rondom Kerst en Oudjaar. Zie ook de advertentie elders in deze krant. SAMEN VOOR - Tel. 02155-1 29 98 'trassend interna- :le woonwensen. kiest u voor No- I van het wonen. ideale camera voor jongens en I neisjes die langzamerhand toezijn aan een écht fototoestel. Dat is de Kodak FX-camera, die bij Willem Oosten in beperkte oplaag verkrijgbaar is. Het complete pak ket (met toebehoren) kost slechts 99 gulden. 'Vaak komen er ouders vragen om een cimera voor de kinderen, maar op dat g;bied was er tot nu toe eigenlijk niet zweel," zegt Willem van Oosten. "De katste tijd zag je hoogstens wat kleur- tps toegepast, maar een echte camera de goed inspeelt op de beginperiode de iedere aankomende fotograaf (of fotografe) doormaakt was er niet." Met de Kodak FX-camera is daar een end aan gekomen. Het fototoestel - vooral geschikt voor de jeugd vanaf pakweg 8 jaar - kost slechts 99 gulden, iiclusief batterijen en een kleuren- flmpje voor 24 opnamen. De Kodak FX heeft een ingebouwde flitser en ziet e- erg leuk uit: de verschillende bedie- nngsknopjes zijn uitgevoerd in vrolijke keuren. Stripboeken Eovendien zitten er in het Kodak FX-pakket drie leuke boeken in de v)im van stripalbums, die de aanko- nende fotograaf stap voor stap wegwijs naakt in de wereld van de echte foto grafie. De techniek en de werkwijze vorden op een speelse, duidelijke ma ner uitgelegd, met tips voor "gekke" foto's (en opdrachten voor schilderijen ii een museum, foto's als wenskaarten ei in een computerspel) en bovendien Uren de jonge fotografen ook precies vat er fout kan gaan, en hoe ze dat moe ten voorkomen. Het tweede boek is geschreven als een spannend stripverhaal "De grote sport- schoenenroofwaarin de fotograaf zelf kan optreden als wereldberoemde de tective, en het derde boek bevat een leuk en leerzaam spel, waarin de foto graaf als verslaggever optreedt. Naast de boeken bevat het pakket bovendien nog een aantal handige hulpmiddelen, zoals handige kartons om de "uitsnede" te bepalen, de voorpagina van een "echte" krant en een paar vellen met leuke stickers. Beperkte voorraad Het Kodak FX-camerapakket is slechts in een eenmalige aanbieding met be perkte oplaag verkrijgbaar. Volgens berichten is Kodak Nederland inmid dels al "uitverkocht" en of er nog een vervolg komt op de actie is nog niet ze ker. Wie belangstelling heeft moet zich dus haasten naar Willem van Oosten Fotografie, Soesterbergsestraat 57 (tel. 13109) of Van Weedestraat 147 (tel. 25942). 'Je fit voelen in je beauty", dat is wlgens Gerda Serraris van de teauty parlour Finishing Touch in Soest (Anna Paulownalaan) de es sentie van de workshops "Beauty Fitness", die zij in januari 1994 start. "Beauty Fitness bevordert lief alleen je zelfvertrouwen, maar •ok je uistraling naar anderen." Het bouwen aan zelfvertrouwen en so- cale vaardigheden staat in de work- siops dus voorop. Een goede uitstra- Ing bevordert immers de kontakten net andere mensen, en dat geldt niet al ben in de privé-, maar even sterk in de verksituatie. Het gevoel van "eigen vaarde" speelt daarbij een belangrijke nl. Gerda Serraris: "Ieder mens heeft een nening over zichzelf, meestal gevormd cp grond van de mening die anderen ever je hebben. Uit de manier waarop we mensen tegemoet treden blijkt neestal de belangstelling en de waarde- rng die we voor iemand hebben." Daarom is het eerste kontakt altijd zo belangrijk voor het ontstaan van een re- Utie. In de eerste seconden van het kon- tikt - persoonlijk of telefonisch - wordt bet verdere verloop bepaald. Als we (foor iemand anders met belangstelling vorden benaderd, stijgt ons gevoel van egenwaarde. We zijn plotseling ie- nand, want de ander toont interesse, adus Gerda Serraris. De deelnemers aan de workshops leren cte technieken van het succesvol bena deren, te woord staan en begeleiden \an mensen waarmee men dagelijks të naken heeft of krijgt. De training be- saat o.a. uit oefeningen op het gebied \an non-verbaal kontakt (houding, ex- pessiviteit, psychologie), verbaal kon- tikt (taalgebruik, spreeksnelheid en -ïtme, articulatie, spreekmelodie), ui- t;rlijke verzorging en kleding. 'Een goede spraak verraadt bescha ming," aldus Gerda Serraris. "Daarbij komt het aan op woordkeus, uitspraak, klank, melodie en tempo. Belangrijk is ODk de indruk die we maken, en daarbij speelt de kleding uiteraard een belang rijke rol. In de workshops wordt dan ook veel aandacht besteed aan smaak, fantasie, beschaving en aanpassing." 'Visitekaartje' Een interessant onderdeel van de work shops "Beauty Fitness" is ook de isma- kogie, wat een beetje moeilijk woord is voor de training van de gezichtsspieren. Niemand realiseert zich dat, maar de mens heeft 55 verschillende gezichts spieren die de hele dag gebruikt wor den. Sommige worden te veel, andere juist .te weinig gebruikt. De slogan "Uw gezicht is uw fortuin," geldt misschien alleen voor fotomodellen en politici, maar voor iedereen geldt dat het gezicht iemands "visitekaartje" is. In de isma- Gerda Serraris van "Finishing Touch kogie wordt aandacht besteéd aan ana tomie, observatie, mimiek en het ge bruik van de spieren van gezicht, hals, achterhoofd en nek.Wie belangstelling heeft voor de workshops "Beauty Fit ness" kan kiezen tussen twee of vier da gen. De vierdaagse workshops gaan nog dieper in op de verschillende on derdelen en op de verzorging van het uiterlijk, waarbij ook make-up advie zen e.d. worden gegeven. De workshops worden in principe ge houden op zaterdag; eventueel behoort ook de donderdag tot de mogelijkhe den. Opgave liefst zo spoedig mogelijk bij Gerda Serraris, Anna Paulownalaan 40, tel. 13803 (graag vóór 10.00 uur 's morgens). Op donderdag 2 december, omstreeks 10.00 uur, komen Sinterklaas en Zwar te Piet voor hun jaarlijkse bezoek naar de markt op het parkeerterrein aan de Smitsweg. Voor het eerst zullen zij door de reclamecommissie van de markt worden ontvangen op de nieuwe marktlokatie. Reden voor Sint en Piet om niet alleen de kinderen met een aardigheidje te verwennen, maar ook de volwassenen. Sinterklaas gaat namelijk een groot aantal waardebonnen uitdelen aan de marktbezoekers. De bonnen kunnen alleen dezelfde dag nog bij de deelnemende marktkooplie den worden ingewisseld. Reden dus voor groot en klein om op 2 december de markt te bezoeken. In de wereld van de opticiën heeft het monturenmerk Look binnen een verrassend korte periode een aanzienlijk marktsegment opge bouwd. Uiteraard is een dergelijke snelle groei primair te danken aan het produkt zelf, dat qua design en kwaliteit goed moet aansluiten op de vraag in de markt. Evenzeer van belang is de opticiën, die zorgt dat een merk net dat streepje voor krijgt in de appreciatie van de consu ment. Look wordt geproduceerd door de Italiaanse brillenfabrikant Enrico Tormen in Longarone. In een moderne produktie-unit vervaardigt men daar, niet ver van Venetië, de spraakmakende monturen die de alleszeggende naam Look dragen. Opticiën Donker: "Look is afgestemd op een brede kopersdoelgroep, van 20 tot 55 jaar. Het assortiment omvat een aantal modieuze modellen, zoals een re- trolijn(terugnaardejaren '50 en '60) en opmerkelijke monturen, waarin metaal vernuftig is gecombineerd met kunst stof. In feite is elk onderdeel van een Look bril gepatenteerd." Ook kindercollectie In het Look-assortiment van opticiën Donker is sinds enige tijd ook een opval lende kindercollectie opgenomen. Deze brillen voor de kids dragen de naam Lookkino. Kleur speelt in deze collectie een voorname rol, plus een flitsende vormgeving. "Maar bij alles is gedacht aan het feit, dat deze Lookkino brillen worden ge dragen door kinderen die er niet altijd even zorgvuldig mee omgaan. Daarom zijn ze ook bijzonder robuust," aldus opticiën Donker. Look introduceert ook een serie montu ren die zijn vervaardigd uit een geheel nieuw kunststof materiaal, dat grote perspectieven opent voor het verwer ken van kleuren en decoratiedessins. brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 - 18626 Om een ieder in de gelegenheid te stel len de inkopen voor het 'heerlijk avondje' te doen, zijn er ook dit jaar een aantal extra koopavonden. Het winkel gebied Hartje-Zuid is donderdag 2 en Op zaterdag 11 december is er weer de jaarlijkse kerstkoffie voor de minder- valide sporters in restaurant Darthui zen, Prins Hendriklaan 1. De aanvang is 10.30 uur. De kerst-bijeenkomst wordt reeds vele jaren gehouden om de spor ters de mogelijkheid te bieden een ge zellig samenzijn te hebben. Het is gebruikelijk dat de voorzitter, drs. L.A. van Etten, van het Bentinck- fonds een korte opsomming geeft van de gebeurtenissen van het lopende jaar en een blik werpt op het toekomstige jaar. De burgemeester van Soest, de heer J. de Widt, zal de aanwezigen eveneens toespreken. vrijdag 3 december open van 18.00 tot 21.00 uur. Ter verhoging van de sfeer speelt de Windy City Jazz Band uit Baarn beide avonden. Zaterdag 4 december maakt de Goed heiligman om 10.00 uur zijn opwach ting bij Auto Rooij aan de Soesterberg sestraat. In gezelschap van het 85-man sterke fanfarekorps Jong Beatrix uit. Hilversum, begeeft de Sint zich vervol gens naar het plein bij het winkelcen trum. Op een speciaal hiervoor neerge zet podium, ontvangt de kindervriend hier tot 14.00 uur zijn jeugdige fans. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soesl-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 Hamsewëg12lV Hoogland 035-807151 Met uitgebreid foto-informatiepakket Gemakkelijk film inleggen Ingebouwde elektronenflitser Geen afstand instellen Compact en gemakkelijk mee te nemen Lensbeschermschuif Compleet in geschenkverpakking met GRATISFotocursus, Kodak Gold II film en Kodak Photolife batterijen 1 jaar garantie Van 11.00 tot 15.00 uur zal Sint Nico laas zaterdag met vier zwarte Pieten in winkelcentrum Overhees vertoeven. Tijdens zijn bezoek zal hij om half drie 's middags bekendmaken wie de teken wedstrijd heeft gewonnen. Kinderen kunnen tot en met vrijdag een kleur plaat ophalen bij de Tabakorie aan de Tamboerijn. Die moet uiterlijk zater dagmorgen weer zijn ingeleverd bij de Tabakorie. De Sint zal namens de win keliers van het tien-jarige centrum vier prijzen uitreiken aan de de mooiste platen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9