BRANDSMA nieuws Hoe ziet je kerstrapport er uit?? rhoogt Menu samenstellen bij Le Saladier ïr° 2350 18?° 14?5 9?5 Gemeenteraad vergadert 02155-17089 STUDIEBEGELEIDING 37?° 'itenlands bier. V 14.9513?5 estolen auto's op rins Hendriklaan Crossmotor uit khuur gestolen lief neemt radio ïit auto van man ïromfietscontrole levert geld op V olksuniversi t eit Soest/Soesterberg PAGINA 11 Auto's gestolen Dief aan de haal met de kas van de Wereldwinkel Gestolen auto in Enschede gevonden Soest komt 'winter' goed door Je kunt vaak veel meer dan je denkt. Bij Tramei halen ze er in ieder geval uit wat er inzit!! BEL EENS VOOR INFORMATIE BIJLESSEN - HUISWERKCURSUS - TENTAMENBEGELEIDING -£AGINAWOENSDAG 8 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT Traiteur pakt uit met keuze-menu's en Oudhollandse gerechten NOG KLEINE PARTIJ RESTANTEN V.A. 95 CENT PER ROL. toor Soest oeger dicht 3 december ■L66" "te F.C. Kuyperstraat 3 Soest Te! 24664 oog, de familie Grootendorst di, chitterende lama met henestvei, =eft geleverd. En niet in de laatste F. de Zoete voor vier runderen, runderen staan in de buitenstal en n zich op hun best wanneer hel koud is. Velen hebben dit soort n nog nooit gezien, maar nu heeft sans om vier Schotse Hooglandets wonderen. binnenstal staat tussen al dat joase de kerstgroep, die door toedoen I e zorgzame handen van Judith van I er schitterend uitziet. Dat u in de-1 nkere dagen deze unieke kerststal I il dat jonge sprankelende leven rag missen moge duidelijk zijn.I de kerststal bezichtigen tijdens dt I ngsuren van het tuincentrum. idag t/m vrijdag van 9.00 - 18 00 1 Saterdag van 8.00 - 17.00 uur en I topavond (vrijdag 19.00 - 21.00 1 de kerststal houdt 't Vaarder ook dit jaar een Weihnachtf Deze keer wordt het nog verras r en sfeervoller dan vorig jaar tdagen zijn 16, 17 en 18 decent WINKELCENTRUM OVERHEES TAMBOERIJN 29 TELEFOON 27777 Vrijdagavond Koopavond Ie Prins Hendriklaan is binnen twee lagen twee keer het toneel geweest por autodieven. In de nacht van vrij- lag op zaterdag werd daar de wagen an een 38-jarige vrouw uit Soest gesto- in. Het betreft een Opel. de daaropvolgende nacht werd op de ins Hendriklaan een auto van hetzelf- le merk aangetroffen. Die bleek eigen lom te zijn van een inwoner van Beek. 'e auto was in Utrecht gestolen. Een lurtbewoonster had 's nachts de wa- jen zien staan, terwijl de lampen brand en en lichtte daarom de politie in. lEen 25-jarige Soester is zijn crossmotor kwijtgeraakt aan een inbreker. De gele Suzuki stond in een garagebox aan de rlartweg, maar de inbreker slaagde erin |le deur van de garage te forceren. Dp de Talmalaan is een radio uit een auto gestolen. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De dader nam een ruit uit de auto om binnen te ko nen. De wagen is van een 37-jarige Soester. daar liefst zestien bekeuringen heeft de politie maandag uitgedeeld aan brom fietsers. De politie hield een controle op net name de Birkstraat, maar ook enige landere plaatsen in Soest. De processen- verbaal werden uitgeschreven in ver- Iband met onder andere een te groot I# vermogen, teveel lawaai, het onverze- B kerd rijden, het ontbreken van een geel plaatje en het rijden zonder helm. Tijdens de kerstdagen besteden veel mensen extra tijd en aandacht aan het diner dat op tafel wordt voorgeschoteld. Le Saladier com bineert elke dag van het jaar aan dacht, kennis en kookkunsten in de keuken. Maar uiteraard heeft traiteur Jan van Vooren voor de naderende feestdagen iets spe ciaals uit zijn kookmuts getoverd. Waar de klanten voorheen konden kie zen uit vier kerstmenu's, daar heeft hij nu een keuzemenu samengesteld, waarbij alleen al bij het lezen ervan, het water in je mond loopt. De culinaire liefhebber kan kiezen uit drie voorge rechten, twee soepen, twee warme tus sengerechten, vier hoofdgerechten en drie nagerechten. De opzet is niet zomaar veranderd. Het echtpaar Van Vooren, dat in 1986 Le Saladier aan de FC Kuyperstraat open de, proefde bij zijn klanten de behoefte aan een meer gedetailleerde keuze. "Ze wilden bijvoorbeeld het ene van dit en het andere van dat menu hebben. Daar wilden we op inspelen. De moeilijk heidsfactor is dan alleen, hoe ga je dat invullen. Met dit keuzemenu kunnen ze uitkiezen wat ze lekker vinden en hun eigen menu samenstellen", verklaart de chef de cuisine. Hij bleek geen verkeerde keuze te heb ben gemaakt, gezien het aantal enthou siaste reacties. Al voor Sinterklaas avond werden bovendien de eerste be stellingen gedaan, terwijl de meeste mensen pas na pakjesavond aan hun kerstdiner gaan denken. Een voorproefje: Als voorgerecht kan bijvoorbeeld een combinatie van ge rookte zalm, gerookte forel en gerookte paling worden genomen, gevolgd door een kreeftensoep en wellicht een gegra tineerde zalmschelp als warm tussenge recht. De volgende gang kan worden gevormd door de gevulde kalkoenfilet of de kalfsborst om af te sluiten met een Apfelstrudel met vanilleijs. Jan en Jac- queline van Vooren zullen de mensen echter gaarne ter zijde staan en hun ad viseren bij hun keuzes. Mensen die een gelijke menu-samenstelling van mini maal drie gangen nemen, krijgen bo vendien nog eens tien procent korting op de menuprijs. De bestellingen kun nen op Eerste of Tweede Kerstdag wor den opgehaald of, tegen een vergoe ding, thuis worden bezorgd. Overigens heeft Le Saladier ook voor de jaarwisseling een aantal smaakvolle assortimenten in petto. Oudhollandse gerechten Menigeen weet inmiddels, dat in dq keuken van Le Saladier elke dag een heerlijk gerecht wordt bereid, dat men sen kunnen kopen. In de Soester Cou rant staat elke week een ad vertentie van de traiteur/catering met een overzicht van welk gerecht op welke dag te ver krijgen is. Jan van Vooren: "M'n vrouw zei, het wordt koud, we moeten de stamppotten weer doen. Nou, met zuurkool, hutspot en boerenkool ben je zo klaar. Daarom ben ik gaan grasduinen in heel oude kookboeken en heb ik echte Oudhol landse gerechten uit oma's kookboek gehaald." Jacqueline van Vooren: "Oudere men sen zeggen al, hé dat kregen we vroeger ook. De jongeren weten van niets als ze het horen." Wat te denken van bijvoorbeeld 'vijf schaft', een maaltijd van vijf verschil lende groenten met vlees, die worden gestoofd. Of Olipodrigo, of Sint An- droelje, blote billetjes in het groene Traiteur Jan van Vooren heeft lopen grasduinen door kookboeken uit groot moeders' tijd. Zijn klanten kunnen nu lekker meesmuilen. Foto: Goos van der Wilt. gras, zoals de stamppot van snijbonen uit het zout met witte bonen en aardap pels, geserveerd met rookworst, vroe ger werd genoemd, moet ook heel erg lekker zijn. "Zo hebben we een serie van Oudhol landse gerechten, die we elke dinsdag gedurende de wintermaanden maken. Vroeger werkten in de meeste gezinnen zowel de man als de vrouw. Dat komt nu steeds meer terug. Het eten werd 's ochtends klaargemaakt en in de oven gezet. Als ze 's middags of 's avonds thuiskwamen, was het eten klaar en dan aten ze het op. Daarom zijn het allemaal stoofgerechten", vertelt Van Vooren. Ronde bak Hoewel de naam van Le Saladier tot ver in de omtrek van Soest bekendheid heeft verworven, wil de naam van de zaak bij een enkeling nog wel eens mis verstanden oproepen. "Sommige men sen denken dat we salades verkopen. Natuurlijk doen we dat ook, maar Le Saladier heeft daar niets mee te maken. Een saladier betekent in het frans een ronde bak, waarin je van alles kunt mengen; Sla, fruit, vlees, groenten, van alles. Omdat onze zaak van alle kook- markten thuis is, hebben we voor deze naam gekozen. Wij leverén salades tot complete diners, ook voor party's en warme en koude buffetten." Le Saladier is gevestigd aan de FC Kuy perstraat 3 en telefonisch bereikbaar onder nummer 24664. PROFITEER NU! Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Nederlandse grammatica en spelling Heeft u moeite met het schrijven van bijv. een brief? In deze cursus wordt de spelling en tevens de elementaire ken nis van de grammatica behandeld. Aanvang cursus: maandag 10 januari 1994, 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. Geke Hulsbergen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 12. Cursusprijs: f 75,-. Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 De gemeenteraad vergadert donderdag 16 december om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 11 oktober 1993. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 93-185: betreffende de voorbereiding van besluiten betreffen de verkeersmaatregelen en infrastructuur in Soestdijk. 6. Voorstel 93-194: tot het starten van de procedure ex artikel 19 lid 3 van de WRO ten behoeve van het bouwplan de Lindenhof. 7. Voorstel 93-192: tot het vaststellen van een bezwaarschrift tegen het ontwerp-streekplan 8. Voorstel 93-181: tot het aangaan van een overeenkomst met betrekking tot de doorgifte van signalen via de centrale antenne inrichting ten behoeve van de kabelkrant. 9. Voorstel 93-193: tot het voeren van een rechtsgeding in het kader van onteigeningsprocedure Klein Engendaal. 10. Voorstel 93-196: tot herziening van de nota financieel beleid. 11. Voorstel 93-191: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de sa nering van de bodem- en grondwaterverontreiniging ter plaatse van de geplande uitbreiding van Albert Heijn-Smitshof. 12. Voorstel 93-195: met betrekking tot de uitvoering van de in 1992 op grond van het Besluit Woninggebonden Subsidies af gegeven beschikkingen. 13. Voorstel 93-160: tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en inkom sten ten behoeve van de persoonskosten en de materië le instandhouding van de openbare basisscholen over 1992. 14. Voorstel 93-162: tot verkoop van grond aan de Belvédereweg aan Busog b.v. 15. Voorstel 93-164: tot verkoop van een strook grond gelegen nabij de Isaacstraat aan Bouwbedrijf Schoonderbeek b.v. 16. Voorstel 93-183: tot verkoop van twee bouwkavels gelegen aan de Ver lengde Talmalaan aan de heer en mevrouw G.J.H. Os- nabrugge - Brak en de heer en mevrouw F. Snippen- Oechies. 17. Voorstel 93-182: tot verpachting van agrarische gronden voor het jaar 1994. 18. Voorstel 93-165: tot het vaststellen van een nieuw Reglement van orde voor de vergaderingen van de raad en kennisneming van het Reglement voor de vergaderingen van het col lege van burgemeester en wethouders. 19. Voorstel 93-166: tot het vaststellen van de Regeling inzake het verstrek ken van ambtelijke bijstand aan de leden van de ge meenteraad. 20. Voorstel 93-168: tot het vaststellen van de Organisatieverordening van de ambtelijke organisatie. 21. Voorstel 93-187: tot het vaststellen van 1verordening op de organisatie van de administratie en van het beheer van de vermogenswaarden van de gemeente Soest; 2. verordening op de controle van de administratie en van het beheer van de vermogenswaarden van de gemeente Soest. 22. Voorstel 93-167: tot het vaststellen van het nieuwe Inspraakverorde ning. 23. Voorstel 93-171tot het vaststellen van een nieuwe Verordening behan deling bezwaar- en beroepschriften. 24. Voorstel 93-172: tpt het vaststellen van 1. een nieuwe Verordening behandeling aanvragen om bijstand en behandeling bezwaarschriften be treffende sociale dienstverlening; 2. een verordening tot wijziging van de Verordening tegemoetkoming sociaal-culturele activiteiten. 25. Voorstel 93-174: tot het vaststellen van een nieuwe Monumentenveror dening. 26. Voorstel 93-176: tot het vaststellen van een nieuwe Verordening per soonsregistratie. 27. Voorstel 93-179: tot het vaststellen van een nieuwe - Verordening op het beheer en het gebruik van de ge meentelijke begraafplaats gelegen aan de Veldweg te Soest. - Verordening op het beheer en het gebruik van de ge meentelijke begraafplaats voor Soesterberg, gelegen aan de Kampdwarsweg te Zeist. 28. Voorstel 93-163: tot wijziging van diverse belastingverordeningen in verband met de inwerkingtreding van de Algemene wet bestuursrecht. 29. Voorstel 93-175: tot het vaststellen van 1. Verordening welstandscommissie Soest. 2. Verordening tot wijziging van de Verordening ver huis- en herinrichtingspremie. 3. Verordening tot wijziging subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing. 30. Voorstel 93-186: tot het vaststellen van 1een nieuwe Procedureverordening planschadever goeding en 2. verordening tot wijziging van de Exploitatieveror dening. 31. Voorstel 93-173: tot het vaststellen van de "Algemene subsidieverorde ning Welzijn". 32. Voorstel 93-178: tot aanpassing van de onderwijsverordeningen aan de Algemene wet bestuursrecht. 33. Voorstel 93-177: tot wijziging en opnieuw vaststellen van diverse rechts positieregelingen (Uitkerings- en pensioenverorder- ning wethouders, het Algemeen Ambtenarenregle ment, de Wachtgeld- en Uitkeringsverordening, het reglement medezeggenschap, de uitkeringsverorde ning FLO en de "regels inzake de rechtspositie bij de organisatieveranderingen"). 34. Voorstel 93-188: tot het vaststellen van een nieuwe Drank- en horeca- verordening. 35. Voorstel 93-189: tot het vaststellen van een nieuwe Marktverordening. 36. Voorstel 93-197: tot het beschikbaar stellen van een krediet inzake de aanpak van bodemsanering voortkomend uit de aktie tankslag. 37. Voorstel 93-180: tot benoeming en ontslag van ambtenaren van de bur gerlijke stand. 38. Voorstel: tot het benoemen van een architectlid van de wel standscommissie. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van per sonen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads- commissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het College een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Een 48-jarige Soesterse ontdekte vori ge week dat haar auto was gestolen. Ze had hem aan de Burgemeester Grothe- straat geparkeerd en toen ze een paar uur later terugkwam bleek de wagen verdwenen te zijn. Het gaat om een ro de Opel Kadett met het kenteken NX-19-KT. Aan de Haverweerd verdween twee da gen later een grijze Mercedes 190 met het kenteken KT-66-TL. De eigenaar, een 53-jarige Soester, stelde de politie op de hoogte. Twee medewerksters van de Wereld winkel zijn vorige week dinsdag be roofd, toen ze een geldcassette bij een bank aan de Prins Bernhardlaan wilden deponeren. Daarin bevond zich een be drag van ca. 600 gulden. De cassette werd hun uit de handen weggegrist door een onbekende man, die onmid dellijk verdween. Het gebeurde met zo'n snelheid dat de dames, resp. 60 en 62 jaar oud, de politie geen signalement konden geven. In Enschede is vorige week de witte Opel teruggevonden die op 2 november aan de Tamboerijn in Soest gestolen was. De eigenaar, een inwoner van Amersfoort, krijgt de wagen terug. Vooralsnog blijkt Soest de vroeg inge vallen winter goed door te komen. Tij dens de sneeuwval en de daarmee ge paard gaande gladheid, vorige week dinsdag en woesndag, deed zich vol gens de politie geen enkel ongeval voor. Er werd bijzonder voorzichtig gereden. Theaterinfo (te reserveren bij de VVV) musical "Cyrano" vanaf 15 maart in Carré Amsterdam; "The Great American Songbook", elke zondagmiddag in St. OIofskapel Amsterdam; familievoorstelling "Achter de ber gen ligt de zee", zaterdag 11 december, 14.00 uur, C-drie; volw. f 10,-; 65+/cjp f 7,50; kinderen f 6,-; kerstkinderfilm "Drie vrolijke beer tjes woensdag 15 december, C-drie, 14.00 uur; voor kinderen 4-8 jaar; volw. f 5,-, kinderen f 3,-; Circus Sarrasani, Congresgebouw Den Haag; div. voorstellingen, 2e helft december; "The Young Christmas" o.l.v. Tom Parker, in december o.a. in Apeldoorn, Arnhem en Zwolle; musical "Porgy and Bess", 17-28 de cember in Congresgebouw Den Haag en 18 januari-6 februari in Carré Am sterdam; Deep River Quartet, 26 december in Vredénburg Utrecht; Wereld Kerstcircus, 16 december-2 januari in Carré Amsterdam; Wereldsterrencircus, Rijnhal Arn hem, 23 december-2 januari; thriller-musical "Sweeney Todd", 1-6 februari in Congresgebouw Den Haag en 11-20 februari in Carré Am sterdam. Phil Collins, Westphalenhalle Dort- mund, 19 april 1994; Phil Collins, sportpaleis Bercy Parijs, 10 september 1994. WV ANWB-winkel Binnenkort wordt in menige huiskamer weer een gezellige kerstboom in de huiskamer geplaatst en daar horen na tuurlijk leuke kadootjes onder te liggen. Kortom, er is weer heel wat werk aan de winkel voor onze Kerstman. De WVANWB-winkel biedt tal van mo gelijkheden voor museumliefhebbers (museumgids), fervente wandelaars (interessante boekjes over lange-af- stands wandelpaden door Nederland), fietsers (o.a. gidsen en kaarten landelij ke fietsroutes, allerhande fietskaarten en fietsroutes per streek) en dagjesmen sen (bijv. Er-Op-Uit, een gids met veel ideeën en tips voor een gezellig dagje uit in Nederland, diverse VVV-gidsen voor vakantie en vrije tijd). Ook degenen die nu al bezig willen zijn met het organiseren van hun vakantie volgend jaar, kunnen aan hun trekken komen met een van de vele internatio nale ANWB-reisgidsen, waarin zij veel informatie kunnen vinden over de streek waarheen ze willen reizen. Daar naast is hotel-, bungalow- en camping informatie in ruime mate aanwezig. Kortom, na Sinterklaas is ook de Kerst man de komende tijd bij de WV aan het goede adres. T R A I T E U R»C A TERING rPARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 9 t/m 14 december inderdag Kippebout „bonne femme" (met div. groenten, champignons en spek) Vrijdag Gebakken forel of tortellini met groenten in roomsaus Zaterdag Manzo Brasato (gesmoord rundvlees) Zondag of gegrilde zalm met béarnaisesaus Maandag Varkensfilet-rollade )insdag Uit oma's kookboek: Hutspot met klapstuk )ij de meeste gerechten kunt u een keuze naken uit 3 soorten groenten of sla en liverse aardappel- of rijstvariëteiten. )agschote!11,50 Veekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20 00 uur 1 zondag van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten Nederlandse literatuur Wegens succes in het afgelopen jaar staat deze cursus over moderne Neder landse literatuur opnieuw op het pro gramma van de Volksuniversiteit. De cursus biedt informatie over de roman, de novelle, bepaalde literaire stromin gen en is een aansporing tot bewust en kritisch lezen. Tevens wordt nader ken nis gemaakt met auteurs uit de heden daagse tijd. Het is wenselijk voor aan vang van de cursus het boek "Gouden dagen" van Remco Campert te lezen. De andere te bespreken boeken worden tijdens de cursus in overleg gekozen. Aanvang cursus: woensdag 26 januari 1994, 19.30-21.30 uur (lx per 3 we ken). Docente: mevr. Geke Hulsber gen. Cursusadres: Mavo Soest, Vale riaanstraat 167a. Aantal lessen: 4. Cur susprijs: f 70,-. Pech onderweg In februari 1994 organiseert de Volksu- niversiteit opnieuw de cursus "Pech on derweg", waarin op een duidelijke en eenvoudige manier wordt uitgelegd hoe het binnenste van een auto functioneert en wat er gedaan moet worden als men onderweg met pech aan de auto te ma ken krijgt. In deze cursus komen ver schillende technische onderwerpen van uw auto en auto's in het algemeen aan de orde: banden/wielen en het wisselen hiervan -verlichting -startproblemen - veiligheid -kleine reparaties en onder houd -APK. U kunt ook eigen onder werpen inbrengen. Aanvang cursus: woensdag 9 februari 1994, 19.30-21.30 uur. Docent: dhr. W. Wassink. Cursusadres: Garage Smeeing, Koningsweg 14. Aantal les sen: 3. Cursusprijs: f 50,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur, dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Brandsma Behang en Verf, Soesterbergsestraat 52, Soest Telefoon 02155 -12563 smaak. ligt voor u klaar. J gratis. Zolang de voorraad strekt. 3or aan de Lange 'ële in gebruikname van de ten. centrum en de afdeling °30 uur tot en met Kweg 81, Soest.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11