25 jaar 1 I RANT mode van de KLu tart in de 'bakermat igt op se buurt Sint Nicolaas ging lang geleden 'vreemd' December is voor Zotteklappers 'stilte voor de storm' Dag Garantmarkt, welkom Plusmarkt Fa. De Korte bestaat 25 jaar en laat dat duidelijk zien De Korte Mode 10% korting! Heb het hart voor de harmonie! PAGINA WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 ing Zwarte Piet breekt bijna een arm van de ?raag, op adres: bandtekening Verkoop van Amerikaanse woningen F-86 Sabre contra Mig-15 De 'Soesterberg Song Singers' Fiets van wie? Kerstbingo 'Yios' Kado-tip Kerkdiensten Zondag 12 december Medische dienst Huisarts Tandarts Dierenarts Hulpverlening Hulp Kruiswerk Maatschappelijk werk Politie Grof vuil 'Je ziet ze vliegen' in de bibiotheek Concert 'The Virgin' 03463-51367 j.a. de korie Soester Courant in Soesterberg 'Porto Nuova' gaat op 11 december open Agenda voor Soesterberg Woensdag 8 december Donderdag 9 december Vrijdag 10 december Zaterdag 11 december Zondag 12 december Maandag 13 december Dinsdag 14 december Woensdag 15 december OESTERBERGSE^COURANT and weercommandant C.t1 maand na 38 jaar afscheid Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 week mee bezig geweest) «j 't Zwaantje zijn geblust beerde Tammer ais eerste te zitten, als commandant kazerne om te kijken hoe ïd was en of er maatregelen den getroffen. Dat hoofd afgesloten. Hij hoeft zich rr mee te bemoeien, al wil :én kwestie Jcwijt. ens goede mensen kwijtge- t de gemeente totaal geen g verleent aan de huisves- indweerlieden. Ik wil niet ie meteen met huizen moe- n, maar er komen ook geen n bij voor de mensen die i aan de maatschappij. Ik schillende malen kenbaar de gemeente, maar je kunt ped tegen een deur zeggen, ieden doen het vrijwillig, eel tijd erin. Ze zijn, los ge- nneer ze moeten uitrukken, wee avonden per week weg en. De gemeente investeert hun opleidingen en kleding, t meewerken bij de huisves ten stukje onderwaardering. >eten worden verbeterd." t Tammer met een goed ge- id. "Ik heb het altijd een ple- ;evonden. Het was een hele Buiten de branden en hulp- 'm, was ik niet de comman- Tammer. We zijn een vrien- at is het fijne van de vrijwilli ger. De laatste twintig jaar jn beroep, maar ik voel me ten vrijwilliger." ïjde omgeving. Juist in de een blik van 'boven' zeer de ird. Vanaf de toren kan men atste en hoogste 'kerstboom' a zien. Dat is namelijk de ra- an Lopik die in de kersttijd en vorig jaar duizenden be den trok. kerstmarkt kunnen de be lt kennis maken met de origi- er knolletjes. Deze lekkernij ?er op de Engh verbouwd en Is groente in de wijde omge- de 'Soester knolletjes' dankt haar bijnaam. De knolletjes in de man gebracht door de Paardenfokvereniging De opbrengst gaat naar een in de gemeente. De bezoe- ;n er recepten bij, zodat men wen er allemaal mee kan Achtentwintig splinternieuwe Luchtmachtofficieren bezochten vrijdag 26 november de "baker mat" van de Koninklijke Lucht macht. Ze waren net afgestudeerd aan de Koninklijke Militaire Aca demie in Breda en werden uitge nodigd de eed of belofte af te leg gen. Dat dit op de Vliegbasis Soesterberg zou plaatsvinden was niet geheel vreemd. Ze stonden op historische grond, immers in 1913 ontstond hier de Koninklijke Luchtmacht. De Bevel hebber van de Luchtstrijdkrachten, Luitenant-Generaal H.J.W. Mander- feld, nam de eed of de belofte af. Dit alles vond plaats in hangar 1, voor het front van de troep en ten overstaan van een deputatie van het Korps Lucht macht Staven, autoriteiten en genodig den. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht verzorgde de muziek tij dens de plechtigheid. Vrijdag 3 december had de Sint enigszins gereserveerd voor het vliegersdorp. Na zijn glorieuze in tocht onlangs ging hij nu op be zoek. Het begon al vroeg op een school. De Zwarte Pieten moesten overal snel zijn, vandaar dat ze op motoren kwamen. Het schoolplein was echter glad en daar lag de Paard-Zwarte Piet op de grond te kermen. Of hij er op stond te wachten, zo snel was huisarts Creutzberg ter plaatse. In witte dokterskleding, zelfs voorzien van stethoscoop, verleende hij de eerste hulp. Het viel gelukkig mee, maar de Sint was wel erg geschrokken, 's Middags om vier uur ging de goedhei ligman op bezoek bij zijn leeftijdsgeno- Stichting Jeugdwerk Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 v«b™m>S «n Je behandeling erpatienten. BJjjf geven, al.mhlirh trant, Antwoordnummer bellen gaat nog vlugger. Op zaterdag 18 december van 11.00 tot 12.30 uur 'kerststukjes maken', be stemd voor de Soesterbergse jeugd tot 16 jaar. Als tegemoetkoming in de kos ten wordt f 1,50 per stukje gevraagd. Woensdag 5 januari: "Kerstboomver branding": vanaf 18.00 uur kunnen de i kerstbomen worden afgeleverd op het terrein achter de ijsbaan aan de Kamp weg. Voor elke aangebrachte boom wordt f 0.15 betaald. Om ongeveer 19.30 uur wordt onder toezicht van de j Soesterbergse Brandweer en politie het vuur ontstoken. ten in de Drie Eiken. Het werd een ple zierig weerzien, al gingen heel wat har ten sneller kloppen toen de Sint hen naar voren riep. Hier een bemoedigend woord en daar een dankjewel en zo kreeg een ieder wat. Ook moest de pia niste bij de Sint komen. Zij werd zelfs toegezongen toen bleek dat zij ook op 5 december jarig is. Maar dat was niet alles. Ze ging eens recht voor de Sint zitten en begon: "Omdat ik op 5 december jarig ben, hebben ze vanaf vroeger al gezegd dat ik een Sint Nicolaaskindje ben en nu wil ik wel eens van u weten hoe dat eigenlijk zit." In niet mis te verstane woorden verweet ze de Sint dat hij heel wat jaren geleden 'vreemd' was gegaan en dat had ze toch niet van de Sint verwacht. De goede Sint was even uit het veld ge slagen. Gelukkig redde een Zwarte Piet deze pijnlijke situatie met de opmer king: "Sint is ook maar een mens." Daarna ging het feest weer door, want dat was het: een echt Sinterklaas-feest. De Sint was goed op de hoogte van het plaatselijk gebeuren. Hij was zeer tevre den met het eerherstel van de bekende Carolusschooitegeis op een huis in de Fokkerstraat. Hij dankte vooral het be stuur van de woningstichting St. Joseph voor hun medewerking in de realisering hiervan. Toen het donker was geworden vertrok een zichtbaar vermoeide Sint. Op de vraag hoe hij het in Soesterberg had ge vonden reageerde hij: "Heel leuk, maar ook emotioneel." In volle vaart ver dween hij daarop met zijn Pieten in het duister naar het volgende bezoek. De Carnavalsvereniging 'De Zot teklappers' gaat na een drukke tijd het even wat kalmer aan doen. Zij ne Dorstlustige Hoogheid Prins Zotteklap ÏII is gekozen, alsmede de Raad van Elf. Daarna werden vele beleefdheidsbezoeken in de omgeving afgelegd, om het feest van broederschap te beoefenen. De maand december is om op adem te komen en om voor te bereiden op de drukke maanden januari en vooral fe bruari. Wat te denken van het Nieuwjaarsbal, de Boerenburenbals, de Gezinsmidda gen en noem ze maar op. De echte Car navalsvierder zit nu al de dagen te tel len. Het eerste grote feest van 'De Zot teklappers' is zaterdagavond 8 januari 1994. In hun Koninklijke Residentie, Sporthaibar 'Time Out' van de Ban- ninghal, zal het allemaal gaan gebeuren. Handen schudden, wensen uiten en er varingen uitwisselen, het hoort allemaal bij dat Nieuwjaarsbal. Uit het heilige Brabant zullen twee gast- verenigingen met hun Prinsen, naar dat Vliegdorp Soesterberg 'afdalen'. En om het helemaal compleet te maken, komt ook nog Prins Joris XVIII, de Stadsprins van Amersfoort met zijn be geleidingscommissie. Bij dit bonte gezelschap zijn nog ter op luistering ende vermaeck, de "Dansma- rije' uit Amersfoort die het echte dans mariekes-dansen zullen tonen, de Soes terbergse Boerenkapel 'de Heiskneu- ters' en twee diskjockeys "De Zotte Droiers" zorgen voor de muzikale me dewerking. Voeg hieraan toe een daverende nog streng geheim gehouden Nieuwjaarsact en het feest is helemaal compleet. En dit alles is nog maar een voorproefje van het grote Carnavalsfeest dat op 12 februari van start gaat. "Dat zal een feest worden dat in Soesterberg zijn weerga niet zal kennen", aldus de PR-medewerker van de Soesterbergse Carnavalsvereniging. De eerste van de in totaal 350 Ame rikaanse woningen in Soesterberg kunnen worden gekocht. Het zijn 3-, 4- en 5-kamer-woningen en de prij zen bedragen tussen de f 191.000,- en f275.000,-. De eerste informatie wordt zaterdag 11 december van 10.00 tot 16.00 uur verstrekt in 'The Oriental Swan' te Soesterberg. Vanaf maandag 13 december kan men deze informatie ook verkrijgen in het gemeentehuis Soest en elke dinsdag en donderdagmiddag in het gemeentehuis 'Soesterberg' (in het Dorpshuis). In het Militaire Luchtvaartmu seum in Soesterberg staan ze nu broederlijk" naast elkaar, de F-86 Sabre en de Mig-15. Donder dag 2 december mocht overste Botma, direkteur van het Mu seum, deze straaljager van Russi sche makelij zijn tijdelijk eigen dom noemen. De eerste confrontatie tussen de Mig-15 en Sabre was in december 1950, ergens hoog boven Noord-Ko- rea. Het bleek snel dat de F-86 langza mer was dan de Mig-15 en het steeg ook minder snel, maar de Sabre was beter manoeuvreerbaar. Verder was opval lend dat de hoogtegrens van de Sabre aanmerkelijk lager was dan dat van de Mig-15. Een groot nadeel van de Sabre was het beperkte vliegbereik. Daardoor werd de Mig-15 een gevaarlijke tegenstander tijdens de Korea-oorlog. Geen enkel geallieerde straaljager kon de Mig-15 bijhouden en zelfs de technisch betere Sabre moest het op het gebied van klim- vermogen, hoogtebereik en wendbaar heid op grote hoogten tegen zijn Russi sche tegenstander afleggen. Toch waren de resultaten van de ge vechten tussen de Sabres en Mig's ont luisterend over de Chineze- en Kore aanse piloten. Officieel zijn er tijdens de Korea-oorlog 792 Mig-15's neerge schoten, tegen 110 Sabres. De oorzaak hiervan lag in de vliegkwaliteiten en ge vechtservaring van de Amerikaanse pi loten. De meesten waren veteranen uit de Tweede Wereldoorlog en hadden de nodige routine opgebouwd in het vlie gen met straaljagers. De Chinezen, eind van de jaren '40 opgeleid door de Rus sen, beschikten nog nauwelijks over ge vechtervaring. Naast de beide straalja gers kan men in het Museum ruime do cumentatie aantreffen over de Ko reaanse oorlog. Met deze woeste strijdkreet gaat Soesterberg op vrijdag 17 december naar het afscheid van de Amerika nen. Het Caroluskoor, onder leiding van zijn kundige dirigent Co Haring, heeft het voortouw genomen om dit ten gehore te laten brengen. Het is de bedoeling dat men het 'Soesterbergse Vliegerslied' gaat zingen. Als men de melodie één keer hoort, is het direct een mee-zinger. Gehoopt wordt dat zoveel mogelijk Soesterbergers het Caroluskoor voor die dag komen versterken (dus met meer dan de huidige drie spon tane mannen). Men krijgt nog één keer een herkan sing en dat is op donderdag 16 de cember. Eén dag voor de 'grote uit voering' wordt men 's avonds van half acht tot kwart voor acht in de rk kleuterschool verwacht. Met andere woorden: men is voor het journaal weer thuis. Niet langer zeuren (hebben we dat meer gehoord?), gewoon doen! Donderdagmorgen 2 december lag op het grasveldje hoek Kampweg van het Van Maarenplein, eendamesfiets, merk Nostalgie, met kinderzitje en gesloten fietsslot. De eigenaresse kan hem terug krijgen op het adres Van Maarenplein 1, mits zij kan zeggen wat op het plaatje op het achterspatscherm staat. Ook een stukje service van de Soesterbergse Courant! Vrijdag 10 december, zaal Hoek steen, 20.00 uur. Je houdt het niet voor mogelijk, maar er zijn nog mensen die niet we ten dat er sinds september een "Soesterbergse Courant" bestaat. U allen als abonnees (en dat zijn er al meer dan 500!), u kunt dat onbegrip in één keer wegwerken. Geef die buur of vriend of kennis als kado 'onze' krant? Duur? Voor der tien gulden een half jaar lang zo'n krant? Dat is voor niets. Hoe dat moet? Bel 51252 en zeg: 'Je spreekt met mij en geef Jan op mijn kosten een half jaar lang de krant'. Een briefje in de bus op het adres Van Maarenplein 1 is nog beter. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 uur: viering met cantores Zondag 10.30 uur: viering met gemengd koor NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 (zie geref. kerk) GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.'A. Nawijn; gez. dienst STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 51517. Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Tel. 02155-93666. De bibliotheek in Soesterberg start op maandag 13 december tra ditiegetrouw met het leesprogram ma voor de jeugd. Het heet dit jaar: "Je ziet ze vliegen". Kinderen die er zin in hebben kunnen allemaal boeken lezen die over vliegen, zweven, opvliegen en vliegeren gaan. Als je meedoet krijg je een pasje. Voor ieder boek dat je leest krijg je een stempel op je pas, tot je er vier hebt. Dan kun je nog een stempel verdienen door een vlieger te maken. Die vliegers zijn in de bibliotheek te krijgen, je moet er gewoon een hele mooie vlieger van maken. Lever hem samen met je pas in. Je krijgt dan alvast een frisbee. Je vlieger komt in de bibliotheek te hangen. Aan het eind van het leesprogramma, in maart, halen de bibliotheekmedewer kers met de ogen dicht twee pasjes uit de stapel. Die gelukkigen krijgen als prijs een echte vlieger! Evenals vorig jaar verzorgt de groep Christmas Voicings dit jaar een uitvoe ring van 'The Virgin' van de Engelsman Adrian Snell. Dit imposante muziek werk, een combinatie van rock en klas siek, is een muzikale weergave van het aloude kerstverhaal rond de geboorte van Jezus. 'The Virgin' is feitelijk een eigentijds Kerstoratorium; decor, lichtspel en presentatie geven het stuk het karakter van een kerstmusical. Op zaterdag 11 december kan men dit grootse spektakel om 20.00 uur zien en beluisteren in de concertzaal van het Casino aan de Kampweg te Soester berg. De toegang is tien gulden en er is ruime parkeergelegenheid voorhan den. Het stuk wordt op vrijdag 17 december uitgevoerd in de Brugkerk te Amers foort, Schuilenburgerweg 2, aanvang ook 20.00 uur. Dirigent Theo Hes voor het Casino. Maandenlang waren de Soester bergers getuige van de verrijzenis van een enorm bouwwerk op de hoek Rademakerstraat/V.d. Griendtlaan. Na de benzinepomp werd het een stuk braakliggend terrein. Dhr. Putman, voorzitter van de plaatselijke Middenstands vereniging had om meer dan één reden belang bij deze grond. Ener zijds om zeker te zijn wat daar zou komen en vervolgens ten dienste van het dorp en de middenstand van Soesterberg. De koppeling naar dhr. Dijkens, onder nemer van de Garantmarkt was toen 'twee zielen, één gedachte" en zie het gevolg: spiksplinternieuwe Plusmarkt. Vandaag, 8 december, wordt de nieuwe winkel officieel geopend door dhr. Dij kens sr., in het bijzijn van dhr. Van den Doel, algemeen directeur van de Sper wer Groep. Vanaf 9.00 uur wordt het publiek wel kom geheten door troubadours en 's middags is er een ballonenclown die van ballonnen allerlei figuren kan ma ken. Donderdagmiddag komt er een sneltekenaar. Vrijdagmiddag en -avond zijn er voor kinderen, mits onder gelei de van een ouder, gratis poffertjes. Za terdag komt een schminkclown op be zoek. De nieuwe winkel van 1100 vierkante meter en een verkoopvloeroppervlakte van 700 vierkante meter, biedt een zeer breed assortiment onder één dak, inge richt, volgens de nieuwste styling. Een plus zijn de warme broodjes uit eigen oven en voor de haastige klant de voor verpakte vleeswaren en kipspecialitei ten. De winkel heeft een automaat voor lege flessen en kratten, er is een kopieer service en er zijn vier kassa's, voorzien van het snelle scanningsysteem, waarbij iedere klant een gespecificeerde kassa bon krijgt. Dhr. Dijkens, zelf woonachtig in Put ten, nam tien jaar geleden de 4=6 Servi cezaak over en verbouwde het vanwege uitbreiding diverse malen. "Ik kon uit- 25 jaar geleden was het een klein winkeltje van fa. Ravenstein. Dhr. De Korte, van huis (Utrecht) uit modezaak, zocht en vond dat pandje aan de Rademakerstraat in Soesterberg. Het Soesterberg had het winkeltje direct gevonden, het liep goed. Zo goed, dat de ruimte van vijf bij vijf meter in 1973 werd uitgebreid. De volle breedte werd winkel, een hele vooruit gang. Maar door de jaren werd het weer te klein. Daarom in 1977 nog eens er goed tegenaan. Het woongedeelte ver huisde naar de bovenafdeling en de be- ganegrond werd helemaal winkel. Nu staat men in een ruimte van 300 vier kante meter, het kan concurreren met soortgelijke winkels uit de regio. Da mes- en herenconfectie, lingerie en ba by-cadeauartikelen kan men daar te kust en te keur vinden. Dhr. en mw. De Korte kijken terug op een mooie tijd. Soesterberg weet hen nog steeds te vinden, zelfs is er een goe de band met hen ontstaan. Ook uit de regio komen meer klanten: mond-op- mond reclame, een logisch gevolg van goed zaken doen. In die afgelopen 25 jaar hebben ze veel medewerkers gekend. Opvallend was steeds de goede sfeer. Eén bleef zelfs zeventien jaar als verkoop-medewerker in deze mooie modezaak. Op de vraag wanneer zij het wat rustiger gaan doen, lachen ze. Zeker is dat dochter Angeli- que de zaak gaat overnemen. Het 'wan neer' is een kwestie die binnen de fami lie wordt besproken. De cliënten worden in deze toch al dure decembermaand niet vergeten. Op di verse goederen is er een korting van soms zelfs 50%. De gedachten gaan nu reeds naar de vooijaarsmodeshow, een binnen Soesterberg en omgeving be kend gegeven van modezaak De Korte. 'Straatje Rademaker' mag zich met de ze zaak gelukkig prijzen. Wij vieren feest en willen u graag mee laten profiteren! In de maand december op onze gehele collectie dames- en herenmode Tevens vele aanbiedingen met kortingen tot 50%. Wij hebben voor iedere cliënt een leuke attentie! Ruime parkeergelegenheid voor de zaak. rademakerstraat 25-3769 bb soesterberg 4S De start van de actie 'Odeon wordt Harmonie' is zeer succesvol verlo pen. De ledenwerving heeft meer dan 25 nieuwe leden opgeleverd. De meesten zijn inmiddels gestart met de muzieklessen. Via bevrien de harmonieverenigingen zijn stu die-klarinetten verkregen, alsme de een dwarsfluit en een fagot. De omschakeling van fanfare naar har monie wordt voor Odeon een gewaag de operatie. Wil men de aanschaf van nieuwe muziekinstrumenten betalen, alsmede het lesgeld en niet te vergeten de uniformen, dan gaat dat een bedrag kosten van ongeveer f 80.000,-. Uiter aard kan de vereniging dat nooit uit ei gen middelen opbrengen. Om die reden heeft men een aantal acties op stapel staan, waarmee ze hopen dat de gehele operatie betaald kan worden. In december houdt de vereniging een oliebollenactie in eigen dorp. Verder is een sponsorloop in voorbereiding. De opbrengst van de bekende boerenkapel 'de Heiskneuters', die tijdens de carna valsfeesten van de Zotteklappers gaat optreden, wordt ook voor de aanschaf van de nieuwe instrumenten besteed. Vervolgens benadert Odeon de Soes terbergse ondernemers en middenstan ders met de vraag om via een donatie of in de vorm van sponsering ook hun mu ziekvereniging te steunen. Deze actie wordt ondersteund door een comité van aanbeveling, bestaande uit F. King- ma, wethouder WVC, A.J. Peperzak, directeur Remiafabriek, W.J.B. Put man, voorzitter Soesterbergse Onder nemers Vereniging en C. Verheus, Soesterbergs gemeenteraadslid van het CDA. Odeon verwacht veel van deze actie. In het verleden heeft de vereniging nooit een beroep op de Soesterbergse bedrij ven gedaan. Zij hoopt met deze actie de sympathie van de ondernemers te win nen en hen voor sponsoring te interes seren. Odeon hoopt dat de Soester bergse winkeliers, die in het verleden de muziekvereniging met acties en dona ties gesteund hebben, nu ook hun soli dariteit met de muzikanten zullen to nen. De hele omvormingsoperatie is voor de muziekvereniging niet zonder risico's. Voor een deel is men immers afhanke lijk van de interesse die de Soesterberg se ondernemers in het voortbestaan van de plaatselijke muziekvereniging heb ben. Gezien de positieve start van de actie hebben de Soesterbergse muzi kanten er alle vertrouwen in dat ook de ze financiële actie succesvol zal zijn. eindelijk geen meter meer uitbreiden, dus nieuwbouw was dringend nodig", aldus dhr. Dijkens, wiens echtgenote ook regelmatig in de winkel te vinden is. "Ik vind het fantastisch om mijn vader, die vroeger zelf een winkel had en nu nog iedere week trouw een dag met me meewerkt, de officiële opening van de ze winkel te laten verrichten." Soester berg is niet alleen een mooie winkel rij ker, maar ook een prachtig gebouw in het 'straatje Rademaker'. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. Het is nog even wennen, maar op het adres Rademakerstraat 32 is met in gang van zaterdag 11 decenber het 'Ita liaans Specialiteitenrestaurant 'Porto Nuova' (Nieuwe Haven) gevestigd. Vanaf 16.00 uur kan men die dag ge nieten van een keur aan Italiaanse ge rechten. Het vroegere Wah Nam is in zeer korte tijd omgebouwd tot een gezellige eetge legenheid. Het 'achterom' van vroeger vond men niet zo aardig. Alle klanten zijn nu via de hoofdingang welkom. Het 'klaar terwijl u wacht' voor de mee- neem-maaltijden zal oök hier weer aan wezig zijn, al hoopt de eigenaar (uit Hil versum) dat de mensen de stap naar zijn établissement zullen nemen om de Ita liaanse gerechten in zijn gezellige zaak te nuttigen. Het grote assortiment en de specialiteit van deze fijne gerechten zul len zelfs de zeer verwende proever over de drempel halen. 13.30 Bridge-instuif, Drie Eiken 13.30 Engelse les, Drie Eiken 19.30 Volleybal, Dorpshuis 13.00 Badminton, Banninghal 18.30 Houtbewerking, Dorpshuis 19.00 Caroluskoor, RK Kleuterschool 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis 19.00 Vliegtuigmodelbouw, Dorpshuis 19.00 Badminton, Banninghal 20.00 Kerstbingo VIOS, Hoeksteen 09.00 Judo, Dorpshuis 10.30 Kerstmarkt handwerkclub, Drie Eiken 13.00 Volleybal, Banninghal 17.00 Korfbal, Banninghal 20.00 Kerstconcert, Casino 10.00 Badminton, Banninghal 14.00 Open Huis, Drie Eiken 10.30 Sport voor ouderen, Banninghal 14.00 Handwerken, Drie Eiken 19.00 uur Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Klaverjassen en Jokeren, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal 10.45 Ouderengymnastiek, Dorpshuis 13.00 Piep noch Stock, Carolushuis 14.00 Zangmiddag, Drie Eiken 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.00 Zaalvoetbal, Banninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge-instuif, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 19.30 Volleybal, Dorpshuis Opgave voor de agenda schriftelijk t.a.v. Van Maarenplein 1(tel. 51252).

Soester Courant | 1993 | | pagina 13