omp Opleving Smeeing/BDC krijgt geen vervolg Red Stars zonder routine onderuit in Amersfoort Soest wint met de hakken over de sloot SEC gaat tegen BYC de mist in: 0-2 Overwicht Soest vertaalt zich niet Volgende week sportverkiezing 1993 y ^7"PLO^x Handbalcoach. Ik ga me aanpassen, maar de vraag is hoe lang ik dat volhou" HANDBAL VOETBAL zondag BASKETBAL VOETBAL zondag GARNITUUR belegd met ig, haring, ma- en osse- las/ananas, -ham, gevuld i en worst. SNACKBAR 29 67 PAGINA 16 WOENSDAG 8 ÖECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 1?1 Ploeg Schinkel door verlies Schellingwoude alleen aan kop 3'OEUVRE de met rosbief, paté, salami, I ei, pomper- vers fruit, di- ;oorten o.a. pa ng, garnalen, let en zalm. )er persoon Groenwitten komen tegenslag na rust niet te boven Jan Aertssen wint derde viswedstrijd Fietscrosser rijdt tegen boom aan en breekt sleutelbeen Nipt verlies (0-1) voor zowel dames als heren HOCKEY Winnaar van nieuwe sportkwis gaat op reis Makelaardij o.g. Eigenlijk tegen zijn principes in, gaat Paul van den Deijssel zich aanpas Sen aan de spelers van het eerste herenteam van Smeeing/BDC. "Er iva- re„ "«T^n of jvc.e spelers d.e niet brachten, wat ze moeten brengen. Ik noem geen namen meer De groep moet zichzelf maar ter verantwoor ding roepen. Ik ga er vanaf nu anders tegenover staan, anders gaat het ten koste van mezelf. Het plezier wordt me ontnomen. Ik denk dat ik te fana- Hek ben, of zo aldus de trainer/coach na de uitwedstrijd tegen UDSV die volgens hem kansloos werd verloren met 19-13. Het wordt Van den Deijssel nog niet al lemaal teveel. Op de trainingen zijn er geen problemen, maar tijdens de wed strijden wordt hij gekweld door de gang van zaken, "Ik zal me aanpassen. Ik zal het niet meer erg vinden als spelers ver keerd bezig zijn, maar de vraag is of ik dat lang kan volhouden. Of dat het laat ste redmiddel is? Ik weet het niet. Het is zonde voor de goede jongens. We moe ten het als ploeg doen. Maar als er dan steeds één of twee zijn, die dat niet kun nen, houdt het op. Dit zijn de tien beste spelers en met hen ga ik met de twee keepers door. Ik haal geen jongens uit het tweede, want dan haal je dat team uit elkaar. Bovendien versterk je er niet het eerste team mee." Smeeing/BDC 2. dat nog steeds koplo per is, kan binnenkort een oude beken de begroeten, omdat Mark Vermaak overschrijving heeft aangevraagd. De Baarnse doelman keerde enkele sei zoen de Soester club de rug toe, keerde in de loop van het daaropvolgende sei zoen terug en vertrok een jaar later na een aanvaring met de toenmalige trai ner/ coach Piet Diemei. Vermaak komt pas volgend seizoen eventueel in aan merking voor het eerste team, heeft Van den Deijssel laten weten. Berton Kemp, die in het voorjaar van Voice overkwam, maar vanwege een blessure nog geen minuut op doel stond, moet deze week onder het mes. Niet bekend is hoeveel weken of manden zijn herstel in besalg zal nemen. Manco Van den Deijssel moest in Utrecht de conclusie trekken, dat UDSV 2 gewoon beter was dan zijn team. Met name in de één-tegen-één situaties gaven de Utrechters aan, waar het manco van«4Ée Soester ligt. Vooral de inbreng van Ro nald van Oostenbrugge was groot aan Utrechter zijde. De voormalige hand baller van eredivisieclub Blauw Wit sprak met succes al zijn ervaringen aan en kon net wat meer brengen dan de overige toneelspelers. Voor de tweede maal binnen acht maanden hield Smeeing/BDC een ka ter over aan een wedstrijd tegen UDSV 2. In het vooijaar verloren de Soesters na een 14-10-voorsprong met 15-16 in een beslissingswedstrijd. Daardoor werden ze verplicht om deel te nemen aan een reeks promotie/degradatie wedstrijden, waaruit Smeeing/BDC winnend tevoorschijn kwam. Na de knappe zege op Sparta'75 kon Smeeing/BDC ditmaal geen potten breken. Het werd 4-1, 8-3,9-6 en 10-8 voordat de rust aanbrak. Daarna zou Smeeing/BDC in een tijdsbestek van 22 minuten welgeteld één keer scoren. Zodoende werd het van 13-9 ineens 19-9 en konden de handballers uit Soest fluiten naar een gunstig resultaat. Rode kaart Wie volgens Van den Deijssel niet konden fluiten, waren de twee scheidsrechters. Evenals een week eerder ergerde de Soesterberger zich mateloos aan de warrige en inconse quente beslissingen van de leidsman nen. Het leverde hem zelfs een rode kaart op, waarna hij het laatste kwartier vanaf de tribune moest toekijken. "Ik ga maar eens een spelregelboekje kopen, want het schijnt dat de regels veranderd zijn. Ze floten net zoals wij tegen V en K speelden: erbarmelijk slecht. Er zijn wetten dat in een vier-te- gen-zes situatie de ploeg in ondertal be scherming krijgt. Maar dat was nu niet zo. Een blinde kan horen dat iemand vier passen maakt, maar zij zagen het niet. Het sloeg echt alles. Ik was het veld ingelopen en vroeg alleen maar om op heldering. Dat mag. Maar ik kreeg geel. Later vroeg ik nog een keer wat er aan de hand was en toen kreeg ik rood. Dat soort regeltjes onthouden ze dan blijk baar wel. Het was lachwekkend om te zien hoe er werd gefloten, maar het maakt het er niet leuker op", aldus de geplaagde handbaltrainer die weet dat zijn ploeg zondag een zware kluif zal hebben aan Kolping. De debutant doet het tot nu toe bijzonder goed met elf punten uit negen duels. Onderin blijft het spannend in de eerste divisie. Volendam en E&O 2 hielden beide een punt over aan hun onderlinge duel. OSC en V en K verloren wel, zo dat de stand onderin er als volgt uitziet: 8. Volendam 9-6 9. E&O 2 9-5 lO.Smeeing/BDC 9-4 11.Roka/OSC 9-4 12.V en K 9-2 Een kerstdiner zonder voor-, hoofd- en nagerecht zal niet de fijnste nasmaak krijgen. Maar Hans de Bruin hield een goed ge voel over aan de basketbalwed strijd van zijn heren in Amers foort. Dat het allesbehalve com plete Red Stars de eerste derby met Crackerjacks sinds jaren ver loor (75-68), deerde hem minder dan je zou verwachten. "Zo wil ik alle wedstrijden wel spelen", doelde hij op de inzet van zijn spelers en de ambiance. Met ongeveer honderd toeschouwers was het duel in Amers foort beter bezocht dan de gemiddelde confrontatie. "Het was een hele leuke, spannende wedstrijd, waarbij je in de ti- me-out bijna moest schreeuwen om je verstaanbaar te maken", aldus de trai ner/coach. De personele problemen braken Red Stars evenwel op. Zonder de gebroe ders Jan (geschorst) en Marco (gebles seerd) van Maanen, Joes Heeregrave en Peter van der Neut was De Bruin ge noodzaakt om nagenoeg een compleet juniorenteam in het veld te brengen. Alleen Dave Batts en Dick van der Hammen hadden meer dan één jaar er varing in het eerste team. De full-court zone-press leverde Red Stars voor rust evenwel veel bal winst op en omdat het ook aanvallend lekker draaide, sloten de Soesters de eerste helft positief af: 33-39. Toen Cracker jacks vervolgens terugviel in een zone verdediging, had Red Stars meer hoofdbrekens om een gaatje en het netje te vinden. In de dertiende minuut was het daarom weer gelijk: 62-62. Routine En toen verzuimde de ploeg van De Bruin twee minuten lang om te scoren. In die fase nam Crackerjacks, naar later bleek, het beslissende tussensprintje. "Dan mis je toch de routine en Peter van der Neut als spelverdeler", ver klaarde De Bruin die zich overigens lo vend uitliet voor junior Martijn Scheele die als spelmaker werd opgesteld. "De inzet was prima, maar we hadden slechts acht spelers. Door de vermoeid heid en een aantal verkeerde beslissin gen van ons verloren we. Maar er valt niemand iets te verwijten", aldus De Bruin over de wedstrijd tegen Cracker- jacks, waarbij de meeste Red Stars-spe lers hun voormalige teamgenoot Jan Willem Topper tegenkwamen. De herenformatie staat vrijdag voor een zware klus in het bekertoernooi. In de kwartfinale moeten de Soesters het op nemen tegen Veth Unlimited, een zwaar gesponserde ploeg uit de eerste divisie. In de laatste twee ronden mani festeerde Red Stars zich uitstekend met overwinningen op de eerste klassers Hoofddorp en Grasshoppers. Of er een nog grotere sensatie in de lucht hangt, zal vrijdagavond in sporthal Beukendal blijken. Het bekerduel begint om 20.30 uur. Wat ging er ditmaal mis met het SEC-team, dat tegen BYC, vooral voor rust, een goede wedstrijd speelde en gezien het aantal kan sen toen op voorsprong had moe ten komen? Het niet benutten van de kansen door SEC betekende dat BYC ongeschonden aan de tweede helft kon beginnen. Tien minuten na rust sloeg de kam pioenskandidaat toe en scoorde 0-1. SEC was toen in feite al ge klopt en veel praten in het team droeg ertoe bij dat BVC vijf minu ten later opnieuw kon juichen. Antek Wojtowski moest de strijd nog één wedstrijd vanaf de zijlijn volgen, maar is volgende week (uit tegen Hou ten) weer inzetbaar. Aanvoerder Mark Timmer leidde de defensie en speelde weer uiterst betrouwbaar. Het eerste kwartier waren SEC en BVC in deze sportieve strijd aan elkaar gewaagd. De strijd golfde van doel tot doel, maar echte kansen waren er nauwelijks, zo dat Edwin van de Luytgaarden, noch BVC-doelman Cees van Laaren niet in de problemen kwagi. SEC kreeg kans op 1-0 toen na zeven tien minuten Ramon Heynen op rechts ontsnapte en een fraaie voorzet afgaf op links, waar Jeffrey Dorrestein volledig vrijstond, maar veel te slap inkopte. De onverwachte schuiver van Marcel Bil jard werd door Van de Luytgaarden vol op de vuisten genomen. SEC ontsnapte aan 0-1 toen na 23 minuten Eric Biljard inkopte en hierna zijn broer Marcel uit de rebound naastkopte. BVC begon zich hierna flink te roeren en na een half uur schoot rechterspits Ron van der Meyden net over. In de slotfase van de eerste helft was het SEC dat de strijd dicteerde. Na een goede aanval ver scheen verdediger Marcel Dorrestein alleen voor Van Laaren, maar kon het karwei net niet afmaken. Jos Kramer ging weer eens op de bon toen hij even voor rust een tegenstander vasthield. Scheidsrechter J.A.M. de Wever was onverbiddelijk. BVC was met rust niet ontevreden over de 0-0, maar kon tien minuten na rust juichen toen bij een aanval over rechts de teruggekomen Dennis Brons werd uitgespeeld door invaller René Sluyck. Uit diens voorzet kon de volledig vrijstaande Marcel Bil jard simpel inkoppen. Tegenslag Bij SEC knapte er toen iets en de ploeg bleek niet in staat om over de tegenslag heen te komen. Vijf minuten na de tref- De BVC-defensie zorgt ervoor, dat Ramon Heynen niet bij de bal kan ko men en gevaarlijk kan worden. Foto: Goos van der Wilt. fer kon BVC weer een aanval opzetten waarbij de bal, veel koppend, in het SEC doelgebied circuleerde. Tenslotte was het Eric Biljard die kon inkoppen. BVC wisselde meteen na de 0-2-stand Arnout de Boer voor Ron van de Mey den. Bij SEC moest spelmaker Saban Aksit naar de kant om plaats te maken voor jeugdspeler Remco van Veenen- daal. Ook Oscan Satikboga moet het veld ruimen voor Altuntas. Laatstge noemde liep al bij zijn eerste balcontact op tegen een gele kaart. Grote openba ring in het SEC-team was het optreden van jeugdspeler Van Veenendaal, die het laatste half uur speelde als een ge routineerde voetballer. Trainer Bert Holward: "Saban werd ge wisseld, omdat hij herrie maakte met zijn medespelers. Voor zijn eigen best wil heb ik hem toen naar de kant ge haald, ook al omdat de scheidsrechter mij had geadviseerd maatregelen te treffen, omdat Aksit dicht tegen een ge le en zelfs rode kaart aanzat." De ver klaring van Holwarda werd na afloop bevestigd door de Utrechtse scheids rechter De Wever. Satikboga werd ver vangen omdat hij, volgens Bert Hol warda, 'niet in de wedstrijd zat'. in graag 24 uur i opgeven. De eerste returnwedstrijd tussen NVC en Soest kende een sensationeel begin. Binnen tien seconden keek Soest tegen een achterstand aan, maar binnen drie minuten wisten de blauwhemden met twee gave doelpunten een voorsprong te nemen. Er zou niet meer worden gescoord. Soest won derhalve met dezelfde cijfers als waarmee het duel met NVC in Soest, werd verloren: 1-2. Doordat Schellingwoude op eigen terrein van DRC verloor 1-3) mag Soest zich als enige koploper van de derde klasse C noemen. zien, zonder echte kansen. Gaandeweg de partij nam NVC het initiatief over, maar de Naardense ploeg bleef te veel combineren, waardoor de Soest-verde- digers konden ingrijpen. Tot tweemaal toe belandde de bal op de Soestpaal en lat, en doelman Gerard Van de Bedum wist diverse inzetten bekwaam te keren. Hij had wel eenmaal het geluk dat een schot van Ronald de Rooy nog van de doellijn werd gehaald door één van zijn verdedigers. Slordig uitverdedigen deed diverse uitbraken van Soest al in de kiem smoren. Becker kon de bal in kansrijke positie niet voor z'n goede voet krijgen. Wel kwam hij tot een afgemeten voorzet, die door Van den Berg van dichtbij op de paal werd geschoten. Onder hoogspan ning hield Soest echter stand en revan cheerde zich op NVC voor de onver diende nederlaag in de openingswed strijd van dit seizoen. Stand 1. Soest 2. DRC 3. Sch'woude 4. Bijlmer 5.ZPC 6. Roda'23 9-14 7. NVC 10-9 9-13 8. TOB 10-9 9-12 9. P'cratius 10-9 10-11 10. B'veldert 9-7 9-10 11. Diemen 10-6 10-9 12. AS'80 9-5 Nadat de wedstrijd een week eerder was afgelast is zaterdag (na een uur vertraging) de derde wedstrijd van de wintercompetitie van De Snoekbaars gestart. Jan Aertssen won aan de Vecht, waar al het ijs was veranderd in water. Onder de moeilijke omstandigheden bleek het onmogelijk om grote vang sten te doen. Aertssen haalde niettemin 4.83 meter vis boven water, iets wat nie mand hem nadeed. John Kasius kwam nog het dichtst in de buurt met 4.51 me ter. De 2.85 meter van John Hibbel was voldoende voor de derde plaats. In verband met de grote hoeveelheid dooi-water had niemand rekening ge houden met een flinke vangst. Die ver moedens werden bevestigd door zeven deelnemers die zaterdag geen enkele vis aan de haak sloegen. Jan Livestro, die de laatste tijd altijd bovenin het klasse ment is terug te vinden, beleefde een slechte dag. Hij zag een gedeelte van zijn hengel onder water verdwijnen en kon een goede klassering vergeten. Tijdens crosswedstrijden op De Bergjes heeft een 37-jarige wielrenner vermoe delijk zijn sleutelbeen gebroken. De man, inwoner van Barneveld, was met zijn fiets tegen een boom aangereden. Hij werd na het ongeval per ambulance naar ziekenhuis Eemland (De Lichten- berg) gebracht. Het ongeluk gebeurde zondag. Zowel Soest als NVC mistte enige ba sisspelers. Zo ontbraken bij Soest Paul van der Grift en Jeroen van Veenendaal wegens blessures en vertoeft Michel van der Hoeven in het buitenland. Na de aftrap door Soest werd de bal onder schept en kreeg Erwin Geene tot ieders en eigen verbazing een vrij veld voor zich. Na een lange rush passeerde hij doelman Gerard van de Bedum met een schuiver in de hoek (1-0). Bij de volgende aftrap was Soest beter bij de les, en zette het een snelle aanval op. Gerard Becker speelde zich behen dig vrij en gaf een prima voorzet. Bij de tweede paal werd de bal door Michel Vlaswinkel steenhard ingekopt (1-1). In de volgende minuut raasde Vlaswin kel naar de achterlijn en gaf een strakke lage voorzet. Ditmaal schoot Peter van den Berg de bal resoluut in het kleine gaatje dat Jan Willem van de Wint openliet in het NVC-doel. Het schaars opgekomen publiek dacht een hoge serie te gaan zien, maar vanaf dat moment staakte de productie. De snelheid en vooral de zuiverheid ebde weg in de Soest-aanvallen, terwijl NVC met een veel tragere opbouw over veel te veel schijven tot succes trachtte te ko men. De gelegenheidsaanvallers van deze middag misten namens de thuis club elk gevoel voor richting als het op schietkansen aankwam. De aanvallen van Soest hielden meer gevaar in. Uit een voorzet van Ferenc Kleinegris kop te Van den Berg naast en wat later ont futselde hij de bal van Jan v.d. Wint die zich echter knap herstelde. Uit een voorzet van Becker kopte Vlaswinkel over. Michel Vlaswinkel: weer raak. Paal en lat De eerste minuten van de tweede helft gaven weer een aanvallend Soest te per verscheen maar ook ditmaal greep de doelman goed in. Een gelijkspel zou voor Soest zeker verdiend zijn geweest. Na afloop werd Soest met het door haar vertoonde spel door de tegenstander gecomplimenteerd. Met beide punten kreeg koploper HBS echter meer dan het verdiende. Dames Op de ranglijst nemen de dames van Soest en Alliance ongeveer een gelijke positie in. In de wedstrijd was Soest dui delijk beter en sterker en wist de tegen stander steeds onder de druk te houden. Zo ontstonden kansen voor Chris-Ma- rije Sudmeijer en YyCtte Stavenuiter die door goed keeperswerk helaas geen goals opleverden. In de tweede helft kwam Alliance wel wat terug, maar het betere veldspel van Soest leidde opnieuw tot overwicht, vooral ook door degelijk middenveld spel van Carolien van der Meer. Een extra aanvalster, in de persoon van In geborg Blaauw, werd ingebracht maar Soest slaagde er niet in de uitstekende keepster van de tegenpartij te passeren. Het succes was voor Alliance dat vijf minuten voor het einde bij een uitbraak kon scoren (0-1). De resterende tijd bleek te kort om in deze stand nog ver andering te kunnen brengen. Na enige weken onderbreking als gevolg van slechte terreinomstan digheden, toog het herenteam MHC Soest naar Bloemendaal voor de eerste returnwedstrijd van de competitie. HBS won dat duel met 1-0. Soest bleek het wedstrijdritme niet te hebben verloren, want de eerste 35 mi nuten speelden de Soesters voorname lijk op de helft van de tegenstander. Goed aanvalsspel met uitstekend uitge voerde combinaties leidden tot een groot overwicht en een aantal strafcor- ners. Kansen voor Herman Stam en Martijn Simoons, beiden alleen vóór de keeper, werden door goed ingrijpen van de doelman verijdeld. HBS nam in de tweede helft het initia tief over door in hoog tempo uitgevoer de aanvalsacties, waardoor Soest werd overbluft. Ging in de eerste minuut een schot nog net naast, ongeveer vijf minu ten na de hervatting was het wel raak. Een goed over rechts ingezette aanval werd perfect uitgespeeld en de uitste kend keepende David Haverman had het nakijken (1-0). De rest van de tweede helft speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Voor Soest kreeg Hilko Krook nog een goede kans toen hij alleen voor de kee- De hockeysters van MHC Soest kwa men er zondagmiddag niet door. Foto: Goos van der Wilt. Over een week begint de Soes ter sportverkiezing die voor de derde maal in successie wordt georganiseerd door de Soester Courant en Radio Soest. Zeven weken en twee dagen later zal bekend worden gemaakt wie zich sportman, sportvrouw en sportploeg van 1993 mogen noemen. In de Soester Courant van volgende week en via Radio Soest zullen de spelregels uit de doeken worden ge daan. Die zijn overigens niet veran derd ten opzichte van vorig jaar. De procedure is evenmin veranderd. Tot en met 31 december kunnen kandidaten worden opgegeven en van woensdag 5 januari tot en met zaterdag 22 januari kunnen Soesters hun stem uitbrengen op de genomi neerde sporters. Per categorie wor den drie kandidaten genomineerd. Sportkwis Nieuw is de sportkwis voor Soesters. In de Soester Courant van woensdag 15 december zal een aantal vragen over.sport in het algemeen en sport in Soest in het bijzonder worden af gedrukt. Elke inwoner van Soest kan aan de kwis meedoen. De beste in zenders worden uitgenodigd voor een tweede selectie-ronde bij Radio Soest. Voorwaarde voor de deelne mers is, dat ze op 28 januari naar C-drie kunnen komen voor de fina leronde. Die zal als een rode draad door het programma van de sport verkiezing lopen. De winnaar van de sportkwis gaat, dank zij de mede werking van reisburo Star Travel, op reis. Daarnaast zijn er ook ditmaal pu blieksprijzen te winnen. Die worden verloot onder de Soesters die op de winnende sportman en/of sport vrouw en/of sportploeg hebben ge stemd. De slotavond is op vrijdag 28 januari in cultureel creatief centrum C-Drie aan de Willaertstraat en zal worden gepresenteerd door sportjournalist René van den Berg van Radio Utrecht. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis.

Soester Courant | 1993 | | pagina 17