R.OUD Vernuur ,4.99 1.29 ARWEI Nieuwe partij B.A.M. sclioemakcr Soest doet onderzoek naar rondweg Eerste sleutel Hoogakker-bewoners De Sprong Kerstpakkettenactie slaat goed aan 1 ACTUEEL K V BIJ URANT -1 41 52 Kees Boerkoel leidt 'sterke lijst' van PvdA bij raadsverkiezingen Leugens Nigeriaan en vrouw kleden zich bij politieman uit CDA krijgt geen steun voor onderhoud Lange Brinkweg PAGINA 2 WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 rte d'or Inootijs id appelsap Han Mink kandidaat-wethouder u co V o - co SCHOEMAKER technische dienst RESTAURANT Van Den Brink College eens met planschaderegeling inzake Lindenhof Brandweer blust brand op zolder Tijdelijke verkeersmaatregelen in wijk Soestdijk Appartementen 'op de stoep van het raadhuis' afgeleverd uw juwelier - vakman in de regio Stichting Jumelage en SKK sluiten zaterdag af Legale buitenlander boos over controle 'Argument bewoners is niet hét argument' U AAN DIT KARWEI befelcenf zelfstandig aanpakken unisatie. U profiteert ook van ver dingsmogelijkheden en speciale )ok rekenen op een uitstekende antrekkelijke arbeidsvoorwaarden, iseerd is en meteen wil solliciteren, rwei Bouwmarkt, t.a.v. mevrouw .traat 7, 2181 AB Hillegom, met ie op de envelop, ser informatie (tot 30 december, ir) naar mevrouw M. van Braam 'N -17120 Kees Boerkoel, huidig fractievoor zitter van de PvdA in de Soester raad, is door de PvdA-Iedenverga- dering afgelopen maandag aange wezen als lijsttrekker bij de ko mende verkiezingen. Na het raads lid Wil Stekelenburg uit Soester- 'lerg, die de tweede plaats in- jeemt, schuift de PvdA op plaats drie Han Mink (57) naar voren als 'ethouderskandidaat. jlink is de gedoodverfde opvolger van wethouder Frans Kingma, die om ge zondheidsredenen volgend jaar niet zal ;erugkeren in het College. Op plaats vier staat Pieter ten Hove en op plaats gij f de 33-jarige Ibrahim Akyuz, die van Turkse afkomst is. Voorzitter Kees Waagmeester toonde zich zeer ingenomen met de lijst. "De afdeling geeft met deze sterke bezetting pan springlevend te zijn". Hij was voor al blij met wethouderskandidaat Mink, die op gemeentelijk terrein geen onbe kende is. Mink was van 1987 tot 1990 voorzitter van de Commissie Welzijns planning in Soest en heeft dertig jaar er- Ivaring in het bedrijfsleven. "Een sociaal ■voelende en ervaren bestuurder, een rustige en samenbindende persoonlijk- 1 heid die goed luistert naar de signalen om hem heen en weloverwogen te werk I gaat", aldus Waagmeester. Volgens de commissie die over de lijst I adviseerde is Mink "een sterk commu- I nicatieve wethouder die ideeën in be- I leid kan omzetten". Het feit dat hij geen I raadservaring heeft wordt door de com missie niet als nadeel gezien. "Hij heeft leiding gegeven aan complexe organi saties met sterk aan politiek verwante vraagstukken". Kees Boerkoel. bemoeienis met de uitvoering van taken van anderen. Andere belangrijke the ma's zijn het verkeer ("De Van Weede- straat moet een aantrekkelijk winkelge bied worden"), de veiligheid ("De wijk agent moet terug in de wijken") en het milieu ("ecologisch verantwoord wo nen"). De lijst telt in totaal zestien kandidaten. Na de genoemde eerste vijf volgen Pier- re Verkerk, Erik Bouma, Ans Holle man, Rob Risseeuw, Raymond van Gelder, Han Bas, Marijke Kingma, Ni co van Waveren, Cees Verkerk, Joop Ipenburg en de huidige fractiemede werkster Tonny Haars. Klimaatsverbetering De PvdA, nu met drie zetels in de raad vertegenwoordigd, rekent op winst bij de komende raadsverkiezingen "we gens de sterke lijst, het beleid dat in Soest is gevoerd en de klimaatsverbete ring rond de PvdA". Waagmeester zegt dat de lijst uitgaat van optimaal gebruik van bestaande ervaring en van de nood zaak tot vernieuwing. Het verkiezings programma dat binnenkort wordt ge presenteerd legt de nadruk op de nood zaak van "besturen op hoofdlijnen". De gemeente mag niet betuttelen, maar moet stimuleren en waar nodig initia tieven nemen. Geen regelzucht, geen - 111 Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 t> Vervolg van pagina 1. moet worden. "Sla de krant maar op: het geweld en de criminaliteit nemen hand over hand toe, maar de politiek is niet echt bereid om meer geld voor de politie op tafel te leggen. Het is te gek dat Soest en Baarn, samen 60.000 in woners, het 's nachts met twee surveil lancewagens moeten doen." De B. A.M. gaat meer geld eisen voor de politie-op-straat, ook op de fiets. "Het gevoel van onveiligheid moet dalen en de pakkans moet groter worden." De partij wenst ook af te rekenen met het "volgend" drugsbeleid in Soest. "Niet na vier maanden eens kijken of een cof feeshop gesloten moet worden, maar direct aanpakken. Wij willen niets we ten van een gedoog-beleid. De politie heeft duidelijk laten weten dat er ook in Soest een groep heroïnegebruikers is, maar de politiek heeft daar nauwelijks op gereageerd. Die laat het maar aan- sudderen..." Wat het winkelbeleid betreft pleit de B.A.M. voor zoveel mogelijk onderne mersvrijheid. "Albert Heyn is prima, de Hema uitstekend. Als de Van Weede- straat wil groeien hoeft dat niet meteen te betekenen dat de andere winkelcen tra ook groter moeten worden, maar het omgekeerde ook niet." Andere pro grammapunten waarvoor de B.A.M. zich gaat inzetten zijn o.a.geld voor be ter openbaar vervoer Soest-Soester- berg; meer sociaal-culturele activitei ten voor jongeren vanaf 16 jaar ("na het experiment met het Cola-pand gebeurt er niks meer") en voorzieningen voor de oudere jeugd, bijvoorbeeld door uit breiding van de kinderboerderij in Overhees. "Als de welzijnsinstellingen dat laten liggen moet de overheid zelf sturend optreden." Geen rancune Baks ontkent dat het initiatief voor de nieuwe partij geboren is uit rancune te- Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* gen het CDA, waaruit hij zich inmid dels heeft teruggetrokken. Zijn motief is niet dat hij - zoals de CDA-fractie liet weten - geen tijd meer zou hebben van wege zijn studie economie, maar een duidelijke onvrede met de gang van za ken binnen de partij. "Ik heb niets ge zegd over mijn beweegredenen, dus het is voor het CDA nog een verrassing. Maar ze vermoeden wel iets, denk ik, want om de andere dag hangt er iemand aan de telefoon met de vraag wat ik nu ga doen..." Hij verlaat het CDA uit onvrede met het beleid. "Ik weet uit ervaring dat je als raadslid in zo'n grote fractie volledig wordt ingekapseld. Vanwege het (lan delijk) partijbelang wordt er grote druk op de raadsleden uitgeoefend, en dat leidt soms tot kadaverdiscipline. Dan is de vraag niet: wat is goed yoor Soest?,' maar: hoe komt de partij ër het beste uit?" Persoonlijk heeft hij ook veel moeite met het euthanasie-standpunt van het CDA - "het leven is door God gegeven, daarin mag de mens niet in grijpen; ik ben daar misschien te vrijge maakt voor" - waarvan het christelijk karakter niet meer is dan een vlag die de lading dekt. Het CDA is een "volkspar tij" geworden waarbij hij zich niet meer thuisvoelt. "Vier jaar lang is het CDA onduidelijk gweest naar Soest, en mis schien kan dat ook niet. Ik kan daar heel wat verhalen over vertellen..." Bovenkamer-politici De B.A.M. is overigens geen christelij ke, laat staan een confessionele partij, maar een "Soester" partij, aldus Baks, die krachten en deskundigheden wil bundelen onder het motto: "Het kan anders en het móet anders in Soest." De B.A.M. is dus niet rechtstreeks een te genhanger van het CDA, althans niet meer dan van de WD, de PvdA of D66. Links is de nieuwe partij in elk ge val zeker niet. "We zijn bepaald geen club van linkse kabouters," aldus Baks, "maar gewone Soesters, mannen en vrouwen, ouderen en jongeren, Soes ters en Soesterbergers. Geen bovenka mer-politici, maar mensen met veel kontakten in de samenleving, die aan spreekbaar zijn en gewoon met hun naam en adres in het telefoonboek staan." Van een vergelijking met Gemeentebe langen Groen Soest moet hij weinig hebben. "Die zijn ook medeverant woordelijk voor het verkeer en het openbaar vervoer in Soest. Ze hebben in feite meegedaan aan het ballonnen-, buttons- en balpennen-systeem en zich in de afgelopen vier jaar niet gemanifes teerd als een partij die opkomt voor de belangen van de Soester burgers." Drie zetels in de nieuwe raad acht Baks zeker haalbaar voor de B.A.M. "We zullen waarschijnlijk wel lijstnummer acht krijgen, en dan kunnen we zeggen: Geef ons de acht, maar je moet ook rea listisch zijn. Eén zetel is te weinig, maar we gaan intensief campagne voeren." In principe is de nieuwe partij bereid tot het gesprek met alle groeperingen. "We sluiten niemand uit. We willen een con structieve bijdrage leveren aan Soest. Als we ons isoleren is onze invloed mi nimaal, dus we gaan ook een plaats in het College van B. en W. niet uit de weg." Bij ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 "MENU SYMPATHIEK" f50,00 LICHTGEBONDEN COURGETTESOEP VERFRISSEND IJSJE MET CHAMPAGNE GEVULDE KALFSBORST MET PAPRIKAROOMSA US verse groenten en gebakken, aardappelen BANANENSPLIT MET SLAGROOM Met Kerst geen zin om te koken? Wij hebben een heerlijk menu voor u in petto. Bel voor informatie. Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur, diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. 's Maandags gesloten. Het College van B. en W. staat positief tegenover een overeeqkomst met Vah- stal, waarin de gemeente wordt gevrij waard voor eventuele planschade claims als gevolg van de bouw van het nieuwe Lindenhofcomplex. Omwo nenden habben het gemeentebestuur daar onlangs nadrukkelijk om ge vraagd, of aangedrongen op een ge meentelijke garantie voor de schade vergoeding. De gemeente houdt er rekening mee dat er - indien de raad volgende week het groene licht geeft voor de Linden- hof - diverse schadeclaims zullen wor den ingediend. Het College vindt ook dat zo'n overeenkomst gesloten moet worden voordat het raadsbesluit over de Lindenhof valt. Overigens acht het College dergelijke claims (bij de ge meente althans) niet reëel. De brandweer heeft vrijdagmiddag een binnenbrand in een woning aan de In- singerstraat geblust. Op zolder hadden enkele spullen vlam gevat, doordat ze te dicht bij een straalkacheltje waren ge plaatst. De brand trok behoorlijk veel bekijks. Het verkeer werd tijdelijk om geleid via de Veenzoom. Niet veel later moest de brandweer uit rukken voor een schoorsteenbrandje. Dat was snel onder controle. Zoals venvacht zal de gemeente onderzoek gaan verrichten naar de mogelijkheid van een alternatieve route voor de Van Weedestraat. Met uitzondering van Gemeente belangen Groen Soest en Progres sief Soest zetten alle fracties het licht op groen voor het onderzoek. Die uitkomst in de commissie ver keer van donderdagavond was al lesbehalve verrassend. Een meerderheid van de partijen had namelijk zelf al aangedrongen op een dergelijk onderzoek. Met de aanleg van een rondweg zou de verkeersproblema tiek op de drukste verkeersader van Soest moeten worden opgelost. Maar het zal nog wel maanden duren, voor dat daarover besluitvorming te ver wachten valt. Zodra het onderzoek is afgerond, zullen de uitkomsten door de politici moeten worden besproken. En natuurlijk krijgt de burger nog de mo gelijkheid om zijn gedachten over een eventuele rondweg te spuien. Volgens Leidje Tomassen van Progres sief Soest zit de plaatselijke bevolking niet te wachten op een rondweg. "De meeste mensen die ik spreek, die willen geen rondweg, maar gewoon de Lange Brinkweg." Volgens Tomassen heeft het gemeentebestuur zichzelf een bre vet van onvermogen gegeven, door in te stemmen met een onderzoek. "Want vorig jaar hebben we besloten om geen rondweg aan te leggen", aldus Tomas sen die vindt dat een nieuwe route veel te veel geld gaat kosten. Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) vreest dat er door een nieuwe weg andere sluiproutes zullen ontstaan. Gerard van den Deijssel vond het on derzoek bovendien 'verspilling' van de inzet van ambtenaren. GPV/SGP/RPF is geen voorstander van een geheel nieuwe ontsluiting. "We moeten wel bekijken wat er eventueel via de Korte en Lange Brinkweg kan worden omgeleid", aldus Wiebe Mei lof. Hij gaat liever niet verder dan een kleine ontsluiting aan de Van Weede straat voor de bezoekers van Albert Heijn die daar een nieuwe vestiging mag bouwen, maar al geruime tijd niets meer van zich heeft laten horen. Maar het CDA, de WD, de PvdA en D66 gaven wethouder Mieke Swinkels opdracht het onderzoek uit te voeren. Al gaf Gré van Eek van D66 te kennen, dat haar fractie zich het recht voor houdt om straks alsnog de Structuurvi sie als richtlijn te hanteren. Daarmee bedoelde ze, dat D66 niet op voorhand akkoord zal gaan met de aanleg van een rondweg. Soestdijk Omdat het nog wel een jaar kan duren, voordat het besluit over de rondweg valt, wil het gemeentebestuur de ver keersproblematiek in de wijk Soestdijk al eerder aanpakken en oplossen. Zoals tijdens de laatste discussie over deze kwestie al werd geopperd, ziet het er naar uit, dat er wordt gekozen voor een richtingsverkeer in onder meer de Wal deck Pyrmontlaan en de Verlengde Talmalaan. Het betreft vooralsnog tijdelijke maat regelen, waarin de betrokken bewoners de kans krijgen hun wensen kenbaar te maken. Dat gaat nu zo al een jaar of vier. Over enkele maanden kan een be slissing van het gemeentebestuur wor den verwacht. Of de maatregelen, waartoe dan wordt besloten, gehand haafd zullen blijven, hangt onder meer af van de eventuele aanleg van de rond weg en de herinrichting van de Van Weedestraat. GGS voelt niets voor tijdelijke maatre gelen. "Maak van de Beukenlaan maar een hoofdroute en plaats de verkeers drempels op de plekken, waar dat eer der gepland was", zei Van den Deijssel. Hij stelde bovendien voor een referen dum te houden onder de bevolking over de verkeersproblematiek in Soestdijk, maar kreeg daarvoor geen steun. Het echtpaar Van der Steen heeft vorige week de eerste sleutel ge kregen van het bouwplan Hoog- en Laagakker. Zij waren de eer sten die één van de 28 apparte menten kochten en kwamen woensdagmiddag daarom als eer sten aan de beurt tijdens een feestelijke bijeenkomst in de on dergrondse garage van één van de vier gebouwen. Elke 'toren' bestaat uit zes appartemen ten van 330.000 tot 360.000 gulden en een penthouse van 550.000 gulden. G.W. van de Grift, wiens bouwbedrijf het plan realiseerde, gaat er prat op, dat de vierkamer-appartementen worden gekenmerkt door luxe en exclusiviteit. De oppervlakten van de appartemen ten en de penthouses variëren van 113 tot 152 vierkante meter. Voor de archi tectuur stond de Soester architect Z.G. Molnar garant. Wethouder Frans Kingma van volks huisvesting overhandigde vorige week de eerste sleutel aan de heer en me vrouw Van der Steen. Naast hun nieu we woning zijn alle vier penthouses en zeventien van de 24 overige apparte menten verkocht via de makelaars Ver- rips Van Rouwendaal en Peters. Twee gebouwen zijn Hoogakker ge noemd, de andere twee heten Laagak ker. Beide namen zijn gebaseerd op his torische naamgevingen in dit gebied. De Hoogakker-appartementen liggen aan het Raadhuisplein ("Op de stoep van het raadhuis", aldus Van de Grift), de Laagakkergebouwen hebben als adres de Heetakker. Alle gebouwen be staan uit vier woonlagen met daaronder Het echtpaar Van der Steen en wet houder Frans Kingma (rechts) bekijken één van de appartementen van de Hoog akker. een souterrain met onder andere privé- parkeerplaatsen. Met de bouw van de 28 appartementen werd begin dit jaar begonnen. Binnen is alles klaar. Door de vroege vorst is een aantal werkzaamheden buiten ver traagd. Maar Van de Grift zegde toe, dat het resterende voeg- en straatwerk zo vlot mogelijk wordt afgerond. Nabij de gebouwen waren eerder al acht zogenaamde atriumwoningen op geleverd. Als wethouder moet je veel rap porten, adviezen, brieven en ande re lectuur lezen. Maar wie gedacht had, dat zo'n baantje saai is, heeft het bij het verkeerde eind. Als wethouder zie je namelijk nog eens iets van de wereld. Een openin getje hier, een lintje doorknippen daar, een prijsuitreikinkje zus en een huldigingetje zo. Een beetje wethouder weet bin nen de muren van het gemeente huis wel de juiste personen te vin den, die dergelijke activiteiten doorsluizen naar de pers. De pers komt namelijk meestal, zo niet al tijd, braaf opdraven en dat bete kent weer publiciteit voor en mis schien wel een fotootje van de wet houder in de krant. Het mes snijdt aan twee kanten, want als krant wil je nieuws bren gen, nietwaar? Dus ga je zeker op pad als een wethouder een pers conferentie belegt over een ambi tieus Fietsplan voor Soest. Dat is immers de gelegenheid om de be treffende wethouder, die een hele dikke vinger in de pap heeft als het gaat om onze plaatselijke samenle ving, vragen te stellen over het plan. En wat ligt er meer voor de hand dan te vragen wat de uitvoe ring van zo'n plan kost? Aldus geschiedde. Een concreet antwoord had de wethouder van verkeer, mevrouw Mieke Swin kels, niet. Maar als alles van het Fietsplan zou worden uitgevoerd, zou dat in de loop der jaren miljoe nen guldens kosten, zei de wethou der. De journalisten van De Gooi en Eemlander, de Amersfoortse Courant en de Soester Courant schreven het netjes op en verwerk ten het in hun artikel. Drie dagen later woonden dezelf de drie journalisten de vergadering bij, waarin de leden van de com missie verkeer een eerste reactie gaven op het Fietsplan Soest. Na tuurlijk hadden zij de plaatselijke en regionale bladen doorgespit. "We hebben in de krant gelezen, dat het miljoenen guldens kan gaan kosten." "O nee", riep de wethouder, "u moet niet alles geloven wat er in de krant staat. De pers schrijft wel va ker iets wat niet waar is." Waarmee de wethouder de pers uitmaakte voor leugenaar. En waardoor de pers misschien wel het recht heeft om de wethouder als zodanig af te schilderen. Im mers, zij was het die de journalis ten de informatie verstrekte. Dat de pers, direct na de opmer king van wethouder Swinkels, op stapte en de raadzaal verliet, was een blijk van protest, niet van pijn. Het schaadt de gemeenschap bo vendien niet als een wethouder de pers onterecht beticht van het ver spreiden van onwaarheden. En dan nog, wie zou er wakker van lig gen. Zelfs de betreffende journa listen niet. Maar het is voor ieder een te hopen, dat de wethouder niet op dezelfde manier met de burgers van Soest omgaat. Johan van Beek Gouden sieraden met brillant en edelsteen. Zilveren sieraden met edelsteen Grote collectie edelsteencolliers. Sieradenreparaties, knoopwerk etc. Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Telefoon 02155 - 13042 Geopend: di. t/m zat. 09.00 - 12.30 uur en 13.30 - 17.30 uur. De kerstpakkettenactie voor Ked- zierzyn/Kozle in Polen wordt za terdag op de Kerstmarkt in de Kerkebuurt afgesloten. Vertegen woordigers van de Stichting Jume lage en van de vereniging SKK zul len daar de laatste bonnen verko pen voor deze actie. Voor 5, 10 of 20 gulden koopt u een bon en daarmee wordt in Polen een kerstpakket samengesteld van 20 gul den. Zo draagt u bij aan een groet uit Soest (en Soesterberg) voor ca. 600 van de armste gezinnen in de Poolse zuster stad. De beide organisaties zijn over het ver loop van de actie bijzonder tevreden. Bij alle winkelcentra zijn de bonnen ter verkoop aangeboden met een goed re sultaat. Driekwart van het doel is be reikt. dus zaterdag 11 december moet tot het succes van de actie leiden. De pakketten worden op 19 december in Kezierzyn/Kozle uitgereikt door een delegatie van beide organisaties. Ook zullen vertegenwoordigers van de ge meentebesturen aanwezig zijn. Op donderdag 16 december vertrekt er een speciaal transport naar Kedzierzyn/ Kozle. Een aantal goederen voor Cari tas en kinderhuis wordt dan wegge bracht. Maar als gebruikelijk kunnen ook pakketten voor vrienden en beken den worden meegenomen, die nog voor Kerst worden bezorgd. Voor f 12,50 per pakket (max. 10 kg) is uw pakket ui terlijk woensdag 22 december in huis bij uw kennissen of vrienden. Inleveren van de pakketten op maandag 13 of dinsdag 14 december tussen 19.00 en 20.00 uur in de voormalige bakkerij van Van Senten, Steenhoffstraat 50 te Soest. (Voor leden van de vereniging SKK is de prijs f 7,50 per pakket.) Goederen of kleding voor Caritas kun nen ook worden meegenomen. De er varingen uit het verleden leren, dat de kleding helaas gecontroleerd moet worden. Ook een controle aan de grens kan betekenen dat vuile en kapotte kle ding wordt teruggestuurd met alle na righeid van dien. Per doos of zak vraagt de vereniging een bijdrage van f 2,50. Aflevering geschiedt bij de Caritas-or- ganisatie in Kedzierzyn/Kozle. Voor een enkele passagier is nog plaats. Vertrek: donderdag 16 of vrijdag 17 december, terug in Soest dinsdag 21 de cember (f 125,- retour). Informatie voor reis- en transportaangelegenhe den: coördinator Jan Strietman, tel. 10149. Knuffel Als u altijd aan uw knuffelbeest gehecht bent geweest, waarom dan geen tweede leven voor uw knuffeldier? Kinderen houden van knuffelbeesten en dat is in Polen niet anders. De werkgroep kin derhuis en de vereniging SKK laat de Kerstman knuffelbeesten brengen in het kinderziekenhuis en in het Caritas- huis voor geestelijk gehandicapte kin deren in Kedzierzyn/Kozle. Als uw knuffelbeest nog een opknapbeurt no dig heeft en na het wassen nog enige rust, levert u hem z.s.m. in bij An Rade maker, Pijperpad 107 of Cora Ortlep, Draailier 46 te Soest. Ook kunt u de troeteldieren inleveren op maandag 13 en dinsdag 14 decem ber in de voormalige bakkerij van Van Senten, Steenhoffstraat 50 te Soest. Ook nog bruikbare schoenen, maat 26 tot 44, of kooien voor vogels of kleine knaagdieren zijn welkom. Het kinder huis Dom Dziecka is afhankelijk van de Poolse staat en die geeft maar weinig. Ook voor Poolse kinderen betekent een klein huisdier genegenheid, maar een goede huisvesting ontbreekt vaak. Staat die kooi u in de weg? Binnen een paar dagen is een Pools kind er gelukkig mee. Informatie: An Rademaker, tel. 10507. Ouders gezocht In het kinderhuis Dom Dziecka in Ked- zierzyn/Kozle wonen ongeveer veertig kinderen, die wees zijn of van wie de ou ders niet voor de kinderen kunnen zor gen. Bijna al die kinderen hebben ver- wenouders in Soest (of omgeving). Die verwenouders sturen kaartjes met de verjaardagen, zo maar eens een briefje uit belangstelling, of met Pasen en Kerstmis een cadeau-pakket. Darius (11 jaar) en Krysztof (12 jaar) zijn nog maar kort in het kinderhuis en hebben nog geen verwenouder. De feestdagen komen eraan. U neemt vast goede voornemens voor het nieuwe jaar. Doe het nu eens. Inlichtingen over het zijn van verwenouder krijgt u van An Rademaker, werkgroep kinderhuis van de vereniging SKK, tel. 10507. Een legaal in Nederland verblij vende Nigeriaan en een Neder landse vrouw zijn zaterdag spiernaakt aangehouden op de Kornet. De 'verkleedactie' was een gevolg van hun ontevreden heid over een controle van de vreemdelingenpolitie. De man (29) was vorige week be zocht door een politieman. Volgens een politiewoordvoerder betrof het een routine-controle om te kijken of de papieren van de buitenlander in orde waren. Dat bleek het geval. Niettemin voelde de man zich in zijn privacy aangetast. Toen hij zijn on genoegen kenbaar maakte, werd met hem een afspraak gemaakt. Hij zou maandag naar het bureau aan het Raadhuisplein komen voor een gesprek. Kennelijk werd het geduld van de Nigeriaan en een 24-jarige vrouw te veel op de proef gesteld. In eerste in stantie belden ze de betreffende po litieman thuis op en zaterdagmiddag rond drie uur zochten zij hem zelfs thuis op. Ze wilden persé naar bin nen. De politieman, die veijaardagsvisite had, was daar niet van gediend en hield het tweetal met behulp van een broer buiten de deur. Intussen waren de dienstdoende collega's gebeld. Toen die arriveerden, kleedde het tweetal, ondanks dat het hier kouder is dan in Nigeria, zich uit protest vol ledig uit. De twee werden daarop door de politie naar warmere 'oor den' afgevoerd. Ondanks verwoede pogingen van de CDA-fractie zal geen onder houd worden uitgevoerd aan de Lange Brinkweg. Het zal een weg blijven met klinkers en hobbels en kuiltjes, omdat de andere raads fracties maatregelen voorlopig niet wenselijk vinden. De bewoners van de Lange Brinkweg zouden, aldus de meeste fracties, de voorkeur geven aan de huidige staat. De vrees bestaat, dat als de weg wordt opgeknapt, het sluipverkeer zal toene men en de Lange Brinkweg zal veran deren in een racebaan. Bovendien, zo stelde Wil Stekelenburg van de PvdA, is het niet verstandig om onderhoud te plegen voordat de hoofd wegenstructuur van Soest wordt vast gesteld. Misschien blijkt straks wel, dat de Lange Brinkweg een 'lage' status krijgt en dan zou het zonde zijn als er veel geld in de weg zou zijn gestoken. Jan Pieter Lokker van het CDA beaam de dat de mening van de bewoners een argument is. "Maar niet hét argument. Anders krijg je willekeur en dat willen we niet. De Lange Brinkweg is een weg. Ongeacht welke status hij krijgt, moetje een weg goed berijdbaar houden en dus ook onderhouden." Hij kon nog niet aangeven, waarvan het onderhoud aan de Lange Brinkweg zou moeten worden betaald. Geld is op dit moment niet beschikbaar, tenzij het on derhoud aan andere wegen zou worden opgeschort. Maar daar voelden zijn col lega's van de andere partijen niets voor. Het egaliseren van de Lange Brinkweg heeft bij hen sowieso geen voorkeur. De discussie over de aanpak van de Lange Brinkweg is overigens niet van de laatste tijd. Hetgeen Stekelenburg nog even aanstipte: "Ik weet dat er bin nen dit gemeentehuis nog de nodige weddenschappen zijn over de Lange Brinkweg." y, 4,

Soester Courant | 1993 | | pagina 3