KONINGINNELAAN HYPOTHEEKRENTE VANAF Service is het draagvlak van Auto van Doorn 'oeketten en rrangementeii Certificaat voor G. v.d. Pol BV Soest Zwarte Service-Pieten bij Schoemaker hypotheek adviseurs G. validé* ïljJ.'MJI-WJ.'ll! 'ENSDAG 8 DECEMBER 1993 PAGINA 9 SOESTER COURANT Henk van Doom: Van pionier tot volwaardige dealer Wem Van Oosten Inbraak zonder buit Dokter de Voslaan Loodgieters- en verwarmingsbedrijf Waarborg-installateur «bedrijf Twee-tonige hoorn uit vrachtwagen Kerstmarkt op de Willem Arntsz Hoeve RVICE. is ban- Tandpro°he®^sENsF R» Gratis advies. reparai- De jsituatie in de Nederlandse au- ^fpbranche is niet rooskleurig. Het aptogebeuren te Soest vormt daar- op geen uitzondering. Wie als dea- - Ier in de lift zit, kan de schade be- —^^^HtÊËËÊL perkt houden. Auto van Doorn, JÊM Seatdealer voor Soest-Soester- H H *000^^00ê**10* berg, Baarn en omgeving is er zo r-— REN vend :onfec- essen, Met uitgebreid foto-informatiepakket Gemakkelijk film inleggen Ingebouwde elektronenflitser Geen afstand instellen Compact en gemakkelijk mee te nemen Lensbeschermschuif Compleet in geschenkverpakking met GRATIS Fotocursus, Kodak Gold II film en Kodak Photolife batterijen 1 jaar garantie Da groeiende verkoopcijfers van een ^Rticf jong automerk hebben niet uit- ffltatend te maken met de wind in de rug die Seat van wereldconcern Volkswa gen ontvangt. Het imago van de Soester j^mernemer Henk van Doorn (39) sluit daar in alle opzichten op aan. Een ver haal over auto's en ondernemerschap. Ibi Doorn heeft te maken met het ster- Seeld van de stier. Louter toeval dat in de agrarische sector is grootge- Icht. Zonder succes overigens. Klei- [Henk maakte vader Van Doorn al pedig duidelijk, dat hij een leven on- r de koeien niet zag zitten. Een Auto- nadebedrijf, gevestigd in de directe ageving van de boerderij van zijn ou- rs, werd zijn speel- en leerplaats. Zijn gage in de begintijd bestond uit een pdzware gereedschapskist, zijn hono- jium een tientje in de week. Je bent pg en je wil wat, dus in de avonduren isen voor later. out Berkhof en Jan Smeeing werden n eerste serieuze leermeesters. Voor bij Smeeing ging het leerproces in een •oomversnelling. "Ik kreeg er de kans n in de fijne keuken te mogen kijken", ;et Henk van Doorn zich te herinne- Kodak \mcAuerus l Een 6 I-jarige bewoonster van de Dok ter de Voslaan ontdekte vorige week dat haar keukendeur was opengebro ken. De woning bleek geheel doorzocht te zijn, maar er kon niet worden vastge steld dat er iets verdwenen was. ruilprijzen spelen daarbij een grote rol, waterdichte garantiebepalingen niet minder. De vertaling en toepassing van wat onder service wordt verstaan, is het meest belangrijk," zegt Van Doorn. Service, een toegift in de autowereld met een tijdsduur die opmerkelijk veel van elkaar kan verschillen. Zolang het afnemers van Auto van Doorn betreft een waarborg die niet aan tijd gebonden is. "Het verlenen van service is het draagvlak waarop Auto van Doorn nu en in de toekomst rust", licht Henk van Doorn toe. Gratis vervangend vervoer "Bij iedereen met wie wij zaken doen vragen we ons af wat de klant beweegt bij ons zijn nieuwe of gebruikte auto te kopen, zijn auto te laten repareren of doorsmeren. Pasklare antwoorden zijn daar niet op te geven. Feit is wel dat on ze afnemers er van overtuigd zijn dat onze service niet ophoudt te bestaan wanneer de auto de garage verlaten heeft. De 2100 klanten die thans in ons klan tenbestand zijn opgenomen ervaren dat met grote regelmaat. Positieve mailing is daar onder meer een onderdeel van. Met Kerstmis '92 ging onze Kerstgroet vergezeld van de feestelijke mededeling dat in '93 en de daarop volgende jaren gratis vervangend vervoer ter beschik king wordt gesteld bij schadereparatie Naast een fonkelnieuwe, succesvolle Ibiza presenteert eigenaar Henk van Doorn 'de blauwe gids'. Een unieke in formatiemap waarin alles is terug te vin den wat Auto van Doorn voor zijn 2.100 zakelijke relaties wil en kan bete kenen. Foto: H.M. Butzelaar. gevonden. Tijdens de RAI '83 gaf Seat/ Spanje zijn visitekaartje af, twee jaar la ter kwam de nogal opzienbarende sa menwerking met het Volkswagencon cern (voor Nederland Pon Amersfoort) tot stand. Van de 135 Seatdealers is Henk van Doorn één van degenen die pionierswerk voor het Spaanse merk heeft verricht. Pionieren betekent in principe afzien. Henk van Doorn is het niet anders ver gaan. Sinds september 1991 hebben hij en zijn medewerkers, dankzij de resul taten van de samenwerking tussen Seat en Volkswagen, de wind in de rug: Na jaar '91 de introductie van de Seat Tole- do, in 1993 gevolgd door de komst van de nieuwe Seat Ibiza. Kanjers van per sonenauto's, door de nationale en inter nationale vakpers met enthousiasme ontvangen, voor 98% complete Volks wagenproducten. Alleen de lage aan schafprijs doet (nog) Spaans aan. "Iets bereiken is de eerste stapje hand haven, je score verbeteren is de tweede en belangrijkste. De koek in Soest moet op een bevolking van net iets meer dan 40.000 inwoners door zestien onderne mingen in deze branche worden ge deeld. Het is dag en nacht werken om daarvan je portie te bemachtigen. Slechte auto's worden niet meer ge maakt. Je moet dus zoeken naar wegen die de consument wezenlijk interesse ren. Sterk concurrerende actie- en in- Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedeslraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 Hamseweg12IV Hoogland 035-807151 boerderij zonder auto's Met de vereiste papieren op zak startte Henk van Doorn op 1 januari 1978 een Hitomobielbedrijf. Rond de boerderij van zijn ouders aan de Dorresteinweg. ÜEen onderneming met een korte le- Bensduur. De gemeente Soest trok alle ftgisters open om agrarisch agrarisch te laten blijven. Of de jonge ondernemer Bus maar naar elders wilde verhuizen. Riet werd een overname van garage feerkhof aan de Laanstraat 82. Op 1 ja- muari 1982 telde Auto van Doorn een [klantenbestand van duizend automobi listen. Ruim 350 "geëmigreerd" vanuit Ide Dorresteinweg, de rest afkomstig wan klanten die garage Berkhof in bracht. Het dealerschap dat in de laatste Berkhofperiode werd gevoerd, werd Boor de nieuwe eigenaar te licht bevon den waardoor, in afwachting van nieu- nwe mogelijkheden, het accent op repa- atie en revisie kwam te liggen. Ben autobedrijf zonder dealerschap is ils een cocktail waarin de champagne ontbreekt, dus werd er naar een op naat gemaakte combinatie gezocht, en en onderhoudsbeurten. Dit voorjaar is een verhuuractie van start gegaan die, nadat de mailing daarover was verzon den, fantastisch positieve reacties te weeg heeft gebracht. Dit najaar volgt de presentatie van 'de blauwe gids', een in formatiemap waarin allés is terug te vin den wat Auto van Doorn voor zijn klan ten wil en kan betekenen. Voor de ko mende jaarwisseling staat een waarde volle mailing voor orize relaties op sta pel. Met andere woorden: bij Auto van Doorn streeft men er naar nimmer een klant na aankoop van nieuw of gebruikt uit beeld te laten verdwijnen." Het mo ge duidelijk zijn: De klant heeft in de ondernemersfilosofie van Henk van Doorn en zijn medewerkers in alle op zichten voorrang. Dat daarbij de auto mobilisme) die zijn auto geen dag, geen uur kan missen, nog eens een extra streepje voorheeft, mag worden uitge legd als iets wat zich laat omschrijven als: hoor 't ook eens van een ander. WAARBORGCBHU Op de Koningsweg is een twee-tonige luchthoorn uit een vrachtwagen gesto len. Daarvan is aangifte gedaan door een Soester. Op de Kampweg in Soesterberg werden een cd-speler, een radio en twee spea kers uit de auto van een negentien-jari ge Soesterberger gestolen. V.l.n.r. de directeuren J. v.d. Pol en J. Huffels van V.d. Pol b.v. en Remu-di- recteur P. Jonkman. tretoroep Purpa 'er 10 5 uur Stadshal T V E R K O C j Waarborg-installateur Het loodgieters- en verwarmingsbedrijf G. van den Pol BV is dit jaar overge gaan tot het opstellen van een kwali teitssysteem en heeft zich laten certifi ceren door het Projectbureau Waar- borgcertificatie van de KIWA en GAS- TEC. Met ingang van 1 november 1993 is G. van den Pol BV als eerste installa tiebedrijf in Soest en de regio gecertifi ceerd en mag zich gas- en watertech- nisch Waarborg-installateur noemen. Het certificaat werd donderdag j.1. door ir. P. Jonkman, directeur van de RE- MTJ, uitgereikt aan directeur J.F. A. v.d. Pol. Met het behalen van het Waarborg-cer- tificaat heeft G. van den Pol BV de eer ste stap gezet om het werk beter te be heersen en de klanten, zowel bedrijven als particulieren, beter te bedienen. Het bedrijf realiseert zich dat met het beha len van het certificaat de zorg voor kwa liteit nog niet is afgelopen. Het kwali teitssysteem zal regelmatig opnieuw worden getoetst of het systeem nog steeds goed beschreven is en in de prak tijk werkt. Er zal continu gewerkt moe ten worden om de kwaliteit te borgen en te verbeteren, zodat er nog beter aan de eisen en wensen van de klanten voldaan kan worden. Kwaliteitsverbetering is een weg zonder einde. Het kan altijd beter! Kwaliteitsbeheersing staat mo menteel sterk in de belangstelling. Steeds duidelijker wordt dat het leveren van kwaliteit een voor waarde is om als bedrijf te blijven bestaan. Het opzetten van een kwaliteitssysteem is bij uitstek het middel om het streven naar opti male kwaliteit invulling te geven. Dit is een van de redenen waarom G. van den Pol BV is over gegaan tot het opstellen van een kwali teitssysteem en het laten certifice ren van dit systeem. Een andere reden is dat er nu al klanten zijn die alleen nog met gecertificeerde bedrijven willen samenwerken. In de toekomst zal dit door steeds meer klan ten geëist worden. De omgeving van de Nederlandse installatiebedrijven, on der andere bestaande uit klanten, toele veranciers, werknemers en de overheid, is namelijk continu aan veranderingen onderhevig. Eén van deze omgevings veranderingen is het gewijzigde inspec- tiebeleid van de nutsbedrijven. Sinds jaar en dag controleren de nuts bedrijven de gas- en drinkwaterinstalla ties tijdens de aanleg en na oplevering hiervan. De nutsbedrijven zijn echter van mening dat het uitvoeren van deze controles niet langer hun taak is. De eindverantwoordelijkheid voor het goed en veilig functioneren van de in stallatie komt nu bij de gecertificeerde installateur zelf te liggen. Herkenbaar Door deze ontwikkelingen is er bij de G. van den Pol BV de behoefte ont staan om in de grijze massa van installe rende personen en ondernemingen her kenbaar te zijn voor klanten als een kwalitatief goed installatiebedrijf, waarbij geldt dat een goed en efficiënt georganiseerde onderneming één van de pijlers is waarop dit bereikt kan wor den. Om dit alles te bereiken hebben de nutsbedrijven en installateursvereni gingen het systeem van waarborgcerti- ficatie ontwikkeld. Waarborgcertificatie houdt allereerst in dat het kwaliteitssysteem van installa teurs aan vooraf gestelde eisen voldoet en ten tweede dat dit systeem door een door de Raad van Certificatie erkende instelling is gecertificeerd. Voor het verkrijgen van het waarborgcertificaat dient de organisatie van een installatie bedrijf aan een aantal criteria te vol doen. Deze criteria worden de 'Waar- borgcriteria' genoemd. In het sociaal-cultureel centrum van de Willem Arntsz Hoeve, Dolderseweg 164 te Den Dolder, zal woensdag 15 december een kerstmarkt gehouden worden. De produkten die verkocht worden zijn voornamelijk gemaakt door de patiënten van de activiteiten- dienst. Men kan o.a. houten kaarsenstan daards, houten speelgoed, placemats, kinderkleding, kerstkaarten en nog veel meer kopen. Voor het maken van een eigen kerststuk is materiaal en hulp aanwezig. Als extra activiteit zal op be paalde tijden het rad van avontuur draaien. Een kinderkoor uit Soest zal om 14.00 uur kerstliedjes zingen. Om 11.00 uur wordt de markt officieel geopend door de heer Ton Holweg, hoofd arbeid en activiteiten. De markt is om 16.00 uur gesloten. Op het terrein van de Willem Arntsz Hoeve zal aange geven staan hoe men het Centrum kan bereiken. Informatie: Annemarie van Os, tel. 030-299233. oni chprogramma olein Tmiw ar Restaurant tverkocht *Q-matine>f* l°Listisch Dansth, ï—de_Ganzenhoeder ar Stadshal. L2_Hinder i k- jings-theater in -n stellage uur Stadshal. irrangemeni- naar Uloester' door lêtionale ?verkocht sterk op stap gaat om bestelde apparatuur bij de mensen thuis af te leveren en te installeren, bleek ditmaal volledig te be staan uit technisch zeer onderlegde en gediplomeerde mede werkers van de Goedheiligman. Vit veiligheidsoverwegin gen maakten de Pieten overigens ditmaal geen gebruik van daken en schoorstenen. Door een hardnekkig vooroordeel staan Zwarte Pieten meestal bekend als niet al te slimme en nogal onhandige knechtjes van de Sint. Hoezeer dat op onwaarheid berust werd zaterdag - de dag voor het grote Sinterklaasfeest - duide lijk bij de fa. Schoemaker aan de Van Weedestraat. De servi- ceploeg, die zoals elke zaterdag met twee auto's en vier man ic ene ic__de la .ioona uur Stadshal. dekkers '■9U goudvis naar de zee uur Stadshal. 1verkocht ShLTierra Caliente nele Mexicaanse muziek uur St. Aeqtenkaoel l<LAmstf>rHjzm concert r St. Aegtenkapel g-t/anah LL^from the> concert UUr Stadshal. or a-tie voorstellingen ma t/m vr van 12.30- tonisch reserveren op Z1' ^33-726094Op '1 december is de kassa bloten. vee* voor het vr8.30.9.3o uur en telefonisch reserveren tel033-726094.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9