R.0UD VërfiüüF )ER LEE r v j 1 SOESTERBERG T nieuws S£oek i/an QAio&om 1SP0RTI Boom voor de mensenrechten lot De huwelijksnacht? Dubbel-expositie bij Galerie Mondi Internationaal Vrouwencentrum krijgt bijdrage van Juliana-Welzijnfonds Nieuwe expositie in De Bundeling Plusmarkt groots geopend 'The Virgin': groots in eenvoud, grandioos in uitvoering WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT i02155-1 25 00 dealer. Op initiatief van bewoners Amnestylaan PAGINA 15 <KEN i EEN r uw auto, valiteit en d in hand. rELDAKEN ANW)Q jrW/ANWB-winkel co V c=> - co Kinderboerderij De Vrije Teugel Bruidsreportages en fotografie Telefoon: 02155 - 1 80 71 Werk van Jeanine Veldman en Otto Schouten f6000,- voor tafels en stoelen Kerstliedmiddag in De Flint Dure sieraden uit woning gestolen Grieperig KVO kan niet winnen van koploper SDO Dames AGAVS tonen karakter Badso heel dicht bij kampioenschap Ons Kent Ons (OKO) Je moet er iets van maken! Jeugdtheater in het Dorpshuis Kerstviering Volkskerstzang 1993 Stichting Jeugdwerk Soesterberg Kerstbloemschikken in de Brasserie iro wit, LPG, jofdsteunen v a I00 km, blauw met., ekr., LPG, 25-spaaks i v a wit, trekhaak, getint he, nivo-regeling, irvergrendeling silver met., centrale iet., getint glas, khaak, e blauw metallic, jor, centrale w met., LPG, alarm >0 4 speakers en trekhaak, getint m afst.bedlenlng, lectr. ramen en .000 km, blauw met., ;n voor, trekhaak, 4 hoofdsteunen, eze maand goed zaken Waarom? Kijk, 24 jaar hte merk in Nederland 15 jaar nummer 1 is pas al. f Young beschikt o.a. over: •^veiligheidspakket ircu/eitiesysteem met poÜenftlter d, datum, buitentemperatuur) systeem en staafantenne ingszoemer brandend licht are hoofdsteunen vóór 'are achterbank vanbinnen uit enspiegels in carrosseriekkur "•stelbare bestuurdersstoel ra"-bekleding antracietkleurig mg 14i 3-deursvanaf 30.150- pel Astra vanaf f28.600,-. kenteken, vanaff21.698,-. een buitenkansje voor zich voorstellen dat wij :n om dat resultaat met i. praten we nog niet eens 'ige pakketten extra's op ive, Astra Young, Vectra e uitgebreide standaard- e Corsa Joy. s zo snel mogelijk naar i. U zult merken dat het iken doen is dan bij ons. j. Uw partner in geldzaken. Prijzen an, exclusief B.T.W), exclusief kosten 'Pecificatjesvijzigingen voorbehouden. ilefoon 11018 Foto: Goos van der Wi t, verzoek van de bewoners heeft de gemeente een boom geplant in pt speelveldje op de Amnesty- |an. De sparrenboom zal over en- Ie maanden worden 'gedoopt' in mnestyboom, waarbij ook verte- nwoordigers van de plaatselijke ideling van Amnesty Internatio- lal aanwezig zullen zijn. !et idee is afkomstig van de activitei- incommissie van de Amnestylaan-be- joners. Zij vonden dat ze 'iets' moesten ien met de naam van hun woonstraat. De link met de organisatie die zich inzet ior de mensenrechten was snel ge- ?d. ^Jadat niemand in de Amnestylaan be- 'aar had tegen het idee, werd contact legd met Amnesty International. De Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 eaterinfo (te reserveren bij de VVV) [musical "Cyrano" vanaf 15 maart in Carré Amsterdam; ["The Great American Songbook", t/m 26 december elke zondagmiddag inlSt. Olofskapel Amsterdam; Skerstkinderfilm "Drie vrolijke beer tjes", woensdag 15 december, C-drie, 14.00 uur; voor kinderen 4-8 jaar; volw. f 5,-, kinderen f 3,-; •■Circus Sarrasani, Congresgebouw Den Haag; div. voorstellingen, 2e helft :ember; 'The Young Christmas" o.l.v. Tom :ker, in december o.a. in Apeldoorn, hem en Zwolle; lusica! "Porgy and Bess", 17-28 de- iber in Congresgebouw Den Haag en 18 januari-6 februari in Carré Am sterdam; •Kerstcircus, 23-30 december en 2 ja nuari in Ahoy Rotterdam; Deep River Quartet, 26 december in Vredenburg Utrecht; Wereld Kerstcircus, 16 december-2 puari in Carré Amsterdam; Wereldsterrencircus, Rijnhal Am- mi, 23 december-2 januari; thriller-musical "Sweeney Todd", -6 februari in Congresgebouw Den ig en 11-20 februari in Carré Am- [dam. 'hil Collins, extra concert, 1 april 994 in Utrecht (voorverkoop vanaf 19 december 09.00 uur); itphalenhalle Dortmund, 19 april 994, en sportpaleis Bercy Parijs, 10 rotember 1994. jfpink Floyd, 4 september, de Kuip «otterdam. Binnenkort wordt in menige huiskamer weer een gezellige kerstboom in de huiskamer geplaatst en daar horen na tuurlijk leuke kadootjes onder te liggen, irtom, er is weer heel wat werk aan de kei voor onze Kerstman. De ANWB-winkel biedt tal van mo- ilijkheden voor museumliefhebbers useumgids 1994), fervente wande- irs (interessante boekjes over lan- :-afstands wandelpaden door Neder- d), fietsers (o.a. gidsen en kaarten Indelijke fietsroutes, allerhande fiets- tarten en fietsroutes per streek) en [agjesmensen (bijv. Er-Op-Uit, een jids met veel ideeën en tips voor een ge- llig dagje uit in Nederlands, diverse ""-gidsen voor vakantie en vrije Dok degenen die nu al bezig willen zijn net het organiseren van hun vakantie [volgend jaar, kunnen aan hun trekken Jcomen met een van de vele internatio nale ANWB-reisgidsen, waarin zij veel ■informatie kunnen vinden over de ■streek waarheen ze willen reizen. Daar- naast is hotel-, bungalow- en camping- I informatie in ruime mate aanwezig. I Kan de Kerstman ondanks deze ruime I keus toch niet tot een beslissing komen, 1 dan zijn er natuurlijk altijd nog de lan delijk te besteden VW-geschenkbon- nen die uitkomst kunnen bieden. De WV heeft daarvoor ook een extra leu ke feestverpakking in huis. medewerkers van die organisatie rea geerden 'laaiend enthousiast', aldus Bart-Jan Smit, die één van de initiators is. Kennelijk werd het idee ook door de gemeente op prijs gesteld, want die stel de meteen gratis een boom beschik baar. De boom is ongeveer tweeëneenhalf- tot drie meter hoog en krijgt nog even de tijd om te groeien. In 1994 zal de boom officieel worden 'geopend'. Het is de bedoeling dat er een hekje omheen wordt geplaatst, maar het is niet uitge sloten, dat er tijdens de kerstdagen al cadeautjes aan de takken hangen. Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en bÊflEK machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 16 december Van 9.30-11.30 uur: activiteiten voor volwassenen. De laatste keer van dit jaar en dan begint de club weer op don derdag 6 januari in het nieuwe jaar. Groep 6 van De Bron komt voor het project over 'verzorging', 's Middags komt groep 3/4 van De Schakel voor het project "verstoppertje". Uiteraard na schooltijd weer driejarige kinderen: Joost, Melisa en Ronald. We maken er geweldige feestjes van! Vrijdag 17 december Vandaag zijn Marjolijn, Christel en An- gelique en Vincent de jarige kinderen. Zij nemen dertig vriendjes mee en gaan veel leuke dingen doen. Let op: van avond geen kinderdisco. Deze is ver plaatst naar morgen als speciale kerst bingo. Zaterdag 18 december Van 13.30-16.00 uur: Veromie, Myrna en Marko zijn de jarige kinderen. Uiter aard staan hen veel fijne activiteiten te wachten. Tevens wordt er vandaag van 10.00-15.00 uur een kerstmarkt ge houden. Verschillende personen zullen spullen laten zien, die te koop zijn. De toegang is gratis. En dan 's avonds voor de kinderen van zeven tot twaalf jaar: een speciale kerstdisco. Dit keer ook nog wat langer dan gewoonlijk: van 19.00 tot 21.00 uur is het dansen gebla zen op leuke muziek en er zijn veel akti- viteiten te doen. De toegang is twee gul den per persoon en er zijn lekkere hap jes en drankjes te koop. Dinsdag 21 december De toneelgroep, bestaande uit een aan tal kinderen, laat vandaag zien waar voor zij de afgelopen maanden heeft ge oefend. De voorstelling heet "Het Clubhuis" en begint om 16.00 uur. Ie dereen die geïnteresseerd is kan gratis komen kijken. Woensdag 22 december Van 9.30-11.30 uur: de laatste peute r/ouderactiviteit van dit jaar. Gezellig ouders en kleinste kinderen bij elkaar en zingen en spelen maar! Ouders die ook eens willen komen: er is geen ver plichting, u komt wanneer het u uit komt. Het kost vier gulden per kin d/ouderpaar. En dan om 14.00 uur: de toneelgroep heeft een prachtige voorstelling. Het is een sprookje, maar eentje die niemand kent. We verzinnen ze zelf en als je nieuwsgierig bent kom dan maar kij ken. Na de voorstelling en limonade en snoep zijn er nog leuke aktiviteiten te doen. Het kost twee gulden per per- The $otog/ia|e/ien we niet, maa/i uan uw liuweCijfesdag maken wij 'n schittemde nepo/itage! Bij Galerie Mondi, Amersfoortse- straat 76 te Soesterberg, start op 18 december een dubbelexpositie met olieverfschilderijen van Jeani ne Veldman en bronzen beelden van Otto Schouten. Jeanine Veldman exposeert regelmatig haar werk solo in binnen en buitenland. Ze kreeg veel publiciteit, vooral door haar reliëfs. Als eerste Nederlandse kreeg ze hiermee een solo-expositie in Museum Dhont -Dhaenens - St. Mar- tens Latem in België. De laatste jaren maakt ze olieverf op linnen, veelal een combinatie van ab stracte en menselijke figuratie, deels geïnspireerd op theater, muziek, festi val. Daarnaast maakt ze z.g. komische schilderijen, waaraan ook het thema van de expositie is ontleend: Het ritme in de Kosmos. Tegelijkertijd exposeert de Soester kunstenaar Otto Schouten een groot aantal bronzen beelden. Zijn beelden stralen een fragiele elegance uit, die al tijd blijft boeien. In diverse gemeenten, zoals Zeist, Soest en Amersfoort, staan beelden van hem en men kan tijdens de bezichtiging genieten van de fijne sfeer, die de beelden samen met de prachtige schilderijen oproepen. De expositie duurt tot 5 maart 1994 en is dagelijks te zien van 9.30 tot 17.30 "De dans ontsprongen" van Otto Schouten. uur, behalve maandagmorgen. (Twee de Kerstdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur). Het Juliana-Welzijnfonds heeft aan de Stichting Internationaal Vronwencentrnm Vrouwen voor Vrouwen te Soest een bijdra ge toegekend van ten hoogste f 6 000,- voor de aanschaf van ta fels en stoelen voor twee lokalen, "'t Zijn de kleine dingen die we doen" is het motto waaronder het Juliana-Wel- Spelen in een groot orkest met koor, zonder vooraf veel te moeten repeteren is een wens van veel musici. Deze wens kan in vervulling gaan als men deel neemt aan de Kerstliedmiddag die "Het Nederlandse Lied" organiseert op zon dag 19 december om 14.15 uur in de Stadshal van De Flint te Amersfoort, onder het motto: "Kom speel en zing". Wie graag zingt, dan wel een trompet, een blokfluit, een viool of welk ander instrument dan ook bespeelt, iedereen is op die zondagmiddag van harte wel kom. Elk jaar is de bijeenkomst een groot succes door de aanwezigheid van vele instrumentalisten en zangers. Onder leiding van dirigent Henk Waarden burg worden naast bekende ook onbe kende instrumentale en zangstukken uit allerlei periodes gespeeld en gezon gen. De zang- en speelgroep "Het Ne derlandse Lied" is aanwezig om het ge heel te ondersteunen. Wie zich wil voorbereiden op de mu ziek kan het boekje met muziek en tekst tevoren aanschaffen voor f 1,00. Boek jes en toegangskaarten a f 6,50/f 5,00 zijn verkrijgbaar bij de A.C.R., Zonne hof 4a, Muziekhandel Willemsen, Lan- gestraat 60 en aan de zaal. Voor trans ponerende instrumenten als klarinet en trompet zijn uitgeschreven partijen be schikbaar. Informatie: tel. 033-619396 of 033-944522. zijn fonds per jaar ruim 1000 projecten in Nederland ondersteunt. Het gaat hierbij om zowel kleine als grote projec ten op het gebied van het maatschappe lijk welzijn. Hoofdterreinen zijn daarbij "hulp en zorg" en "sociaal-cultureel werk". Jaarlijks gaat het totaal om ruim f 20 miljoen. Bij toewijzingen van het Fonds spelen twee sleutelwoorden mee: "dichtbij" en "aanvullend". "Dichtbij" staat voor de opvatting dat het Fonds dichtbij de mensen actief wil zijn. "Aanvullend" geeft het principe aan, dat het Fonds zelden of nooit het totaal benodigde be drag toekent. Pas als is vastgesteld dat een project gebaseerd is op een goed fi nancieel beleid en een goed beheer, kan een aanvraag voor steun in aanmerking komen. Op het gemeentehuis ligt de gratis fol der "Welk Welzijn". Met deze kennis makingsfolder wil het Juliana Welzijn- fonds verduidelijken wat het doet en welke soorten aanvragen voor financië le steun in aanmerking komen. Uit een woning aan de Parklaan zijn du re sieraden gestolen. De inbreker nam vijf ringen, vier armbanden, een gouden ketting en een parelsnoer mee. Dat moet zaterdagavond tussen kwart voor acht en half elf zijn gebeurd. De inbre ker kwam binnen door de achterdeur van de bijkeuken te forceren. De waar de van de buit overschrijdt de tiendui zend gulden. Op de Buntweg werden gouden en zil veren munten uit Nederland en Aruba gestolen. Dat gebeurde zaterdag. Een 62-jarige vrouw deed aangifte. De da der was via een achterdeur naar binnen gegaan. Foto's van Th. Koopman uit Enkhuizen Van 1 januari t/m 28 februari is in De Bundeling, het gezondheids centrum aan de Schoutenkamp weg, een nieuwe tentoonstelling te bezichtigen. Ditmaal gaat het om foto's van Th. Koopmans uit Enk huizen. De fotograaf zelf laat weten dat hij als 12-jarige jongen al gebiologeerd was door kleur, licht en techniek, zoals toe gepast in fotografische composities. Lang ontbraken hem de middelen en de tijd om daarmee aan de slag te gaan, maar in 1983 kreeg hij - doordat hij om gezondheidsredenen uit het arbeids proces raakte - de tijd om zijn liefde voor de fotografie in de praktijk te brengen. Zaken als detail, belichtings techniek en compositie kwamen daar mee langzaam tot hun recht. Enige jaren later legde hij zich verder toe op de expressie, de keuze van de juiste belichting en de objecten, waarna hij steeds verder begon te experimente ren met kleur, licht, achtergrond etc. Zijn technische achtergrond kwam hem daarbij goed van pas. Zijn voorliefde gaat inmiddels uit naar close-ups, ma cro- en micro-fotografie en hij werkt bij voorkeur in kleur. De camera met al zijn accessoires en technische mogelijkhe den bieden hem een ruim terrein voor experimenten. De expositie is ingedeeld aan de hand Een van de foto's van Th. Koopman, vanaf 1 januari te zien in De Bundeling. van de volgende thema's: extreem ma cro, macro, close-up, vrije expressie, vuurwerk, landschap, abstract en mari tiem. De tentoonstelling in De Bunde ling is vanaf 1 januari op doordeweekse dagen te bezichtigen van 9.00 tot 17.00; op zaterdag eventueel ook, maar dan alleen in groepsverband en na tele fonisch overleg (tel. 02280-19652). KVO trad zaterdag aan tegen de nummer één in de afdeling. Van wege griep en blessures kon KVO niet de sterkste opstelling binnen de lijnen brengen. Met vol elan ging men er tegenaan. In het begin was het een gelijk opgaande strijd, tot de stand 5-5. Toen vond SDO het welletjes en liet duidelijk zien waarom zij de nummer één zijn. Op alle fronten bleken ze de beste te zijn en heel langzaam bouwden ze hun voorsprong op. KVO zette bij de stand 8-15 nog eens alles op alles. Ver diend verloren ze uiteindelijk de wed strijd met 11-16. KVO 2 - TZ 3: 9-10. Ondanks het goede spel werd AGAVS met de standen 9-15, 9-15 en 10-15 duidelijk gemaakt, dat het tegenover een betere ploeg stond. Toch toonde de thuisploeg karakter door iedere keer maar weer terug te komen. Voor elke bal werd gevochten en dat toonde de mentaliteit van de damesploeg. In deze hogere afdeling krijgen ze tijd om te le ren en dat zie je per wedstrijd. De herenploeg tracht met de moed der wanhoop uit een dal te klimmen. Het spel is degelijk, maar te doorzichtig. Ook technisch schort er nogal wat aan. In de wedstrijd was het de stop met daarbij een wisselend blok. Nederhorst den Berg was een flink maatje te groot: 0-3. Badso had de mogelijkheid om het kampioenschap veilig te stellen en dat deed het. Culemborg kwam zeer sterk uit in de singles. Morten Hjort en Tim de Lange moesten beiden na twee ga mes de wedstrijd inleveren. Nicole Beekman haalde voor Badso het eerste punt terug door haar single in twee games te winnen. Claudien Schüssler moest haar partij inleveren tegen de sterke tweede dame van Cu lemborg. In de dubbels was Badso dui delijk sterker en daarom ging de winst met de stand 5 tegen 3 naar Soester berg. Het kampioenschap moet in ja nuari van het volgend jaar voor het grij pen liggen. Overige uitslagen: De Treffers 3 - Badso 2: 2-6; Badso 3 - Kromme Rijn 12-6; Inside 4 - Badso 4:3-5; Badso 5 - Inside 5; 3-5; Insi de 6 - Badso 6: 3-5; Badso 7 - Triaq 3: 5-3; Eemnes 7 - Badso 8: 2-6; Badso 9 - Eemnes 8: 4-4; Eemnes 9 - Badso 10:7-1; Amev 5 - Badso 11: 3-5. Een wekelijkse 'columnvan een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: Martine Verwey (19), werkzaam in een bloe- menzaak in Amersfoort. Als jong meisje of jongen droom je er van om beroemd, rijk en knap te wor den. Alles watje mooi, leuk en interes sant vindt wil je bereiken. Word je wat ouder, dan ga je je realiseren dat, wil je iets bereiken, je er wat voör moet doen. En dan nog de grootste vraag; wat wil je bereiken? Voor mijzelf vind ik dat een hele lastige vraag. En ik denk en weet bijna wel ze ker, dat bij iedereen die vraag leeft. Want je leeft (zo geloof ik) maar één keer op deze aardbol. Nou dan moetje er wel wat van maken. Niet alleen met pleziertjes (wat ik zelf overigens meer dan voldoende doe). Nee, je moet van je toekomst iets maken. Zodat je later kunt zeggen: dat waren de plannen en het is me aardig gelukt. Je ziet dagelijks op de televisie vele kan sarme kinderen. Kinderen die, vaak door de economische toestanden van dat land, gewoon de kans niet krijgen. Maar hier in Nederland hebben de meeste mensen toch wel een kans om zich te ontplooien. Zelf heb ik de richting van de bloemen gekozen. Een mooie, levende handel met veel creativiteit. Naast m'n full-ti- me baan in de bloemenwinkel ga ik nog één dag naar school voor een opleiding bloembindster. Dat valt niet mee, maar het is voor je toekomst. Vorig jaar heb ik m'n middenstand ge haald. Een interessante opleiding, om dat je wat meer komt te weten wat er achter het hele gebeuren van de winkel speelt. Bijvoorbeeld de boekhouding, een aantal rechten en nog wat meer. Wie de richting van de handel kiest, raad ik aan deze éénjarige opleiding te doen. Want al wil je niks voor je zelf be ginnen, dan is het toch leuk als je weet waarover ze het hebben. Wat er voor de rest in de toekomst ge beurt weet ik niet, en wil ik ook nog niet weten. Wel weet ik dat je er iets voor moet doen, wil je er iets van maken. Martine Verweij Dinsdagavond 7 december was er geen parkeerplaats op de Radema- kerstraat te vinden. Het liep storm bij de nieuwe winkel van Plus markt. De aandacht werd nog groter toen Har monie Odeon een openingsserenade ten beste gaf. Daar na volgden binnen de gebruikelijke toe spraken en was het dhr. Dijkens sr. die eerst het lint doorknipte en daarna met een ferme knal de feitelijke opening verrichtte. Dhr. Dijkens jr. en echtgenote werden Dhr. Dijkens sr. verrichtte de officiële opening. door een grote menigte gelukgewenst met hun nieuwe zaak. Gelukwensen die terecht zijn. Opnieuw is het straatje Ra demaker een prachtige winkel rijker ge worden en een sieraad voor het dorp Soesterberg. De penningmeester van Harmonie Odeon mocht de eerste duizend gulden van de jubilaris dhr. Dijkens ontvangen. Een mooie start voor hun aktie in de maand december. De zaal van het Casino in Soester berg was afgelopen zaterdagavond gevuld met mensen die als het wa re in een Sinterklaas-stemming leefden: vol verwachting klopt mijn hart. De uitnodiging was nog al uitdagend: een modern kersto ratorium met een stijl van een combinatie van rock en klassieke muziek. Niet minder spannend was het voor de musicus pur sang, Theo Hes. Voor ei gen publiek, dan moet je lef hebben. Dat publiek bestond uit jong en oud, zelfs heel oud. "Ik wil dat wel eens zien en horen," was hun antwoord op de vraag waarom zij naar dit concert waren gekomen. Om ruim acht uur werden langzaam de lichten in de mooie zaal van het Casino gedoofd. Op het podium stonden twaalf jonge mensen, zes dames en zes heren, met vijf man begeleiding. De In tro van Billy Joël was aarzelend, net of ze het niet geloofden voor zoveel men sen te mogen zingen. Met korte songs Zaterdag 18 december is de jeugd van 4 tót 10 jaar welkom in het Dorpshuis. Het 'Slim Jeugd Theater" uit Tiel geeft die middag van 2 tot 4 uur een optre den. Het bestaat uit toneel en een clown. De ze heeft een verhaal over geluk, hij is namelijk opzoek naar zijn ouders. In dit verhaal betrekt hij de kinderen, waar door ze zonder erg ook mee gaan spelen in het toneelspel. In de pauze worden de kinderen gratis geschminkt als een ech te clown. De toegang is vijf gulden per kind. De diakoniëën van de plaatselijke gere formeerde en hervormde kerk houden op donderdag 16 december 's middags om twee uur hun jaarlijke kerstviering. Deze viering, die wordt gehouden in de ontmoetingshal van de Gereformeerde Kerk aan de Gen. Winkelmanstraat, is bestemd voor alleenstaanden en oude ren van de beide kerken. In de afgelo pen weken zijn zij persoonlijk uitgeno digd. Er wordt, indien dat noodzakelijk is, ook voor vervoer gezorgd. Het wordt een gezellig samenzijn met het zingen van kerstliederen en medita tie. Alle ongeveer zeventig genodigden ontvangen na deze kerstviering een kerstattentie. Uitgaande van de Raad van Kerken te Soesterberg is er op zondag 19 decem ber, 's avonds om 19.00 uur, de tradi tionele volkskerstzang in de gerefor meerde kerk aan de Gen. Winkelman straat. Voorganger op deze zang- en muziekavond is de plaatselijke her vormde predikant ds. mw. J. van Ma- rion. Verder werken mee burgemeester J. de Widt, evangelielezing; mw. C. Ep- ping, declamatie; mw. K. Sebek, voor beden; het Esbergkoor; Harmonie Odeon en organist dhr J. Lijftogt. Aangezien in Soest geen Volkskerst zang wordt gehouden, zijn de mensen van 'over de bult' van harte welkom. Achter de kerk is een ruime parkeer plaats. De toegang is vrij. Tijdens deze kerstzang wordt een collecte gehouden. konden ze zich warm draaien en dat zag en hoorde men. Ze waren voluit in Shower the People, Revive Us, So Good en vooral in I Go To the Rock. De jonge zuivere stem men, uitstekend begeleid door hun band, vulden de mooie akoestische ruimte, waardoor elke klank en toon werd gevoeld. In Sanctus en Hosanna van Thijs van Leer kwam naar voren dat het geen amateurs waren. De a capella-gedeel- ten werden bijzonder goed gezongen. Kunstig namen de mannen solistisch de stemmen van elkaar over: als één stem hoorde men het terwijl het oog dat an ders waarnam. Na de pauze The Virgin. Ze hadden zich al enorm gegeven en nu nog het hoofdthema. Componist Adrian Snell is inderdaad één van de grootsten in de gospel wereld. De songteksten zijn uit het dagelijks leven gegrepen. Nu de vertolking nog en die werd een enorm boeiende belevenis. De zangers, solis ten en begeleiding waren niet alleen goed in hun zang en muziek, maar ook in de uitbeelding stuwden ze het dood stille publiek naar de eindclimax. De vertolking van koning Herodes, Jozef en Maria spatte de zaal in. De mimiek op dë gezichten van het koor, minuten lang doodstil staan en dan ineens voluit. In dat fortissimo bleef het mooi, uiter aard dank zij de geluidtechnicus. De discipline was bijzonder goed, waar door The Virgin onvergetelijk bij het publiek oyerkwam. Aan het eind van dat prachtige stuk wordt men naar de overwinning ge bracht. Dat geeft vreugde en blijheid en die vertolking sloeg ook over naar de zaal. Toen het laatste slotakkoord nog door de ruimte wervelde, brak een don derend applaus los. Na het concert nog even naar die erg oude meneer. "Ze moeten mij niet ver tellen dat onze jeugd niets is. Ze hebben mij op m'n oude dag in een stemming gebracht waarop ik heel lang zal teren," was zijn reactie. En met hem al het pu bliek. Zaterdag 18 december is er van 11.00 uur tot 12.30 uur in het Dorpshuis kerststukjes maken. De Soesterbergse jeugd tot 16 jaar wordt hiervoor uitge nodigd. Per stukje wordt slechts f 1,50 als tegemoetkoming in de kosten ge vraagd. Van zaterdag 18 tot met dinsdag 21 de cember organiseert Anneke Vestering in de Salon van Brasserie de Tuin een gezellige ééndags-workshop kerst bloemschikken. Onder deskundige lei ding kan men een kerstmand opmaken, of candle-cup schikken en zijn een tal van andere leuke trendy kerstideeën te zien. De kosten van deze unieke workshop zijn f 89,50 met inbegrip van koffie, kerstlunch met wijn en tea en duurt van 9 uur tot 's middags half vijf. Vele aan meldingen uit alle delen van Nederland werden reeds ontvangen, waardoor nog maar een paar plaatsen over zijn. Men kan zich hiervoor opgeven via tel. 03463-51273 of een berichtje naar Brasserie de Tuin, Rademakerstraat 6, 3769 BD Soesterberg.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15