35,00 luim csnnn Smeeing/BDC haalt opgelucht adem: 19-17 Houkes logenstraft anti-voetbal itam/SoYoCo 'lam' op vreemde bodem lees controleert Kamerik Verdienstelijk puntje SEC Rabobank S Soest Wildschut Optiek 1 Herfstkampioen WZ'49 vergroot marge SPORTMAN, SPORTVROUW OF SPORTPLOEG Van Rouwendaal PAGINA 18 VOENSDAG 15 DECEMBER 1993 :ii 'OEUVRE - met rosbief, até, salami, si, pomper- ers fruit, di- orten o.a. pa- garnalen, t en zalm. x persoon ARNITUUR 'elegd met haring, ma- en osse- s/ananas, iam, gevuld sn worst. graag 24 uur opgeven. NACKBAR SOESTER COURANT PAGINA 19 landballers geven riante voorsprong bijna uit handen HANDBAL Dit is niet technisch oftaktisch, het zit bovenin fout" VOLLEYBAL 'oncentratie levert 0-3 zege-op Koploper sc AH'78 blijft op 4-4 steken VERRIPS makelaardij o.g. en assurantiën illem Van Oosten fotoservice saricab. star Star Travel heeft meer dan 30 vestigingen in heel Nederland. Soest klopt twee minuten voor tijd degradatiekandidaat: 1-0 VOETBAL zondag Weg naar hoofdklasse lijkt helemaal vrij (naam) komt volgens mij/ons in aanmerking voor de titel van Soest van het jaar 1993 Mijn/onze motivatie is: wrn 149 198 E ten een gingen de gedachten terug naar de thuiswedstrijd tegen V en K die /VtOo'i'eeeri'l'nin Werd gegeven. Logisch, want waar „eeing/BDC tegen Kolping vijf minuten voor tijd met 18-12 leidde, iar,verd het m de laatste minuut 18-17. Het angstzweet brak de Soes- rs uit, maar Michel Roest zorgde vijftien seconden voor tijd voor op- chlmg: 19-17 Daarmee boekte Smeeing/BDC voor de tweede maal in ■ie wedstrijden een bijzonder belangrijke zege. Het was alleen verve nd, dat ook de concurrenten voor de degradatie (V en K en OSC) ook onnen. Maar bij Smeeing/BDC kon weer wor den gelachen na een reeks van sportieve tegenvallers. De ploeg boorde op 5-5 het eerste gaatje (8-5) en leidde in de rust vrij riant (12-8). In de vijftien mi nuten die daarop volgden, scoorden de handballers maar twee keer, zodat Kol ping dichterbij kon sluipen: 14-12. En toen kwam Guus Tourné weer in ac tie. Nadat hij al zes keer had gescoord, brak hij met twee schoten de ban: 16-12. Tussendoor raakte Kolping drie keer het houtwerk van Dennis de Rijk. Cleem Diemers maakte er vanuit de hoek 17-12 van en aan de overzijde be ging Michel Roest een overtreding. Hij kreeg twee minuten om zijn zonden te overdenken en zag dat De Rijk de toe gekende strafworp stopte. Niet snel daarna brak André van de Hoef een break-out van Kolping af. En toen Smeeing/BDC werd afgefloten voor tijdspel werd een nieuwe uitval van de gasten onschadelijk gemaakt door De Rijk. De doelman, die in het begin van de tweede helft de plaats van Edwin Zoetelief had ingenomen, had een en geltje op zijn doel zitten, want in de 25ste minuut werd de bal wederom te gen de paal gekegeld. In de contra-aan val lobte Peter Stoelenga 18-12 binnen en was de lucht helemaal opgeklaard. Dat dacht iedereen, maar de waarheid was anders. Het werd 18-13 en Cleem Diemers maakte een forse overtreding bij een break-out van Kolping en kreeg twee minuten straf en een strafworp te gen (18-14). Arjan Roest werd in de mangel genomen, wurmde zich vrij en werd prompt afgefloten voor lopen. De break was ditmaal besteed aan Kolping (18-15). Even later stond de doelman van de gasten in de baan van de door Tourné afgevuurde bal, maar leed Kol ping balverlies. Dat alles duurde niet langer dan twee minuten. De spanning werd nog ondraaglijker, toen Charles van Zetten de bal vanuit de aanvalshoek mocht innemen. Hij Foto: Aldo Allessie Guus Tourné verliest bij deze actie zijn bri maar zal toch scoren. Scher ven brengen geluk. koos voor een 'tikkie-terug' naar Den nis de Rijk die de bal over zich heen zag stuiteren. De bal verdween weliswaar naast het doel van Smeeing/BDC, maar het nieuwe balbezit was voor Kol ping voldoende om er 18-16 van te ma ken. In de laatste minuut leverde Van Zetten de bal weer in en Kolping 'breakte' naar 18-17. Verder kwam de debutant in de eerste divisie niet, want Michel Roest scoorde vlak voor tijd de bevrijdende treffer. Het onnodige balverlies dat Smeeing/BDC op een veilig ogende voorsprong leed, baart Paul van den Deijssel zorgen. "Op 18-12 denk je een goede slag te hebben geslagen. Dan moet je de punten in de tas hebben zit ten. Maar dan gooien ze die bal blind in de handen van de tegenstander. Ik heb vrijdag tijdens de training al opgemerkt, dat ze de bal makkelijk kwijtraakten. Dat is verontrustend. Maar ik ben ver der tevreden. We hebben zeer belang rijke punten behaald. Het is alleen jam mer voor de jongens zelf, dat ze niet met 21-13 winnen. Dat zou beter voor hun zelfvertrouwen zijn geweest." Van den Deijssel beaamde dat zijn ploeg niet te klagen had over geluk. Kolping raakte namelijk veelvuldig het houtwerk. Even dreigden de scheids rechters, aan wie hij zich zichtbaar er gerde, zelfs roet in het eten te gooien. Op het scorebord stond 14-10 en op het lijstje van Smeeing/BDC stond 14-10. Maar volgens de leiding stond het 13-10. Omdat ook het lijstje van Kol ping 14-10 aangaf, besloten de scheids rechters die stand te handhaven. Maar op dat moment hadden ze al, los gezien van een aantal beslissingen, veel vraag tekens opgeroepen. Het deerde Smeeing/BDC uiteindelijk niet, want de punten tellen momenteel het zwaarst. Aangezien komende zon dag de duels Volendam-V en K en OSC-E&O 2 op het programma staan, zullen in ieder geval twee staartclubs punten verspelen. Smeeing/BDC zou derhalve goede zaken kunnen doen door in Stadskanaal van Jahn II te win nen. Dat zou de handballers iets meer lucht geven om na de winterstop goed beslagen ten ijs te komen. Tvaas Klute had er geen goed oord voor over. Twee dagen na teleurstellende nederlaag bij TC Hengelo (3-1) wist de volley- altrainer nog niet waarom zijn imesploeg had gefaald. "Dit is et technisch of taktisch, ik denk at het bovenin fout zit." uitwedstrijden hebben de volleybal- rs dit seizoen nog geen deuk in een ikje boter kunnen slaan. Nog geen int verdienden ze buiten sportzal De int. Op vreemde bodem is Stam/So- dCo nog steeds in alle opzichten m'. De manier waarop de ploeg in engeloviade setstanden 15-7,15-10, 15 en 15-9 onderuit gleed, was voor ute onbegrijpelijk. Zier mensen waren er niet. Zij brach- niets. Het was allemaal te lief en te aardig, gewoon slecht. We hebben ons twee weken lang op deze wedstrijd voorbereid. ATC deed precies alles wat we verwachten. We wisten, waar de bal zou komen, maar de ballen vielen ge woon bij ons op de grond. De passing bleef achter, de aanval bleef achter, de blokkering bleef achter, er zat geen ver band in de ploeg", treurde Klute. In de tweede set verving hij spelverdeel- ster Erna Boonzaayer voor Marianne Goebertus die de resterende drie sets zou blijven staan. "Ze deed het goed, maar ik had vier mensen moeten wisse len. Onbegrijpelijk dat ze uit zo spelen. Ik snap niet dat dit ons is overkomen. Dit soort potten moet je gewoon win nen. Thuis winnen we met groot ver schil van zo'n ploeg. Als je tien keer te gen ATC speelt, win je negen keer. ATC speelt oerdegelijk en saai. Ze oe fenen geen druk uit. Het is niet virtuoos. Maar bij ons vochten ze zich niet eens stuk. Dit is een harde tik." Klute vestigt voor het komende duel zijn hoop op het feit dat Stam/SoVoCo thuisspeelt tegen DIO/O. Ook die ploeg staat er, evenals Stam/SoVoCo en ATC, niet bepaald rooskleurig voor. Winnen met 3-0 of minimaal 3-1 is ei genlijk pure noodzaak voor de Soester ploeg, wil ze niet nadrukkelijker in de prolemen komen. Heren De heren kwamen in de afgelopen week zowel voor de beker als in competitie verband uit. Beide duels werden binnen drie kwartier met 3-0 gewonnen. Eerste klasser Facit/Gemini was niet meer dan sen ondermaatse sparringpartner voor Stam/SoVoCo, dat via 15-10,15-2 en 15-4 eenvoudig de volgende ronde van het bekertoernooi bereikte. In De Bunt werd zaterdag de film nog eens herhaald, al was ditmaal Rens- wouw de tegenstander. In 44 zuivere speelminuten sloeg Stam/SoVoCo de gasten de zaal uit: 15-8, 15-6, 15-6. De 2-5-stand in de eerste set was slechts een misleidend voorteken. Arno van Eekelen serveerde zijn ploeg naar een 10-5-voorsprong en Stam/SoVoCo kon het zich vervolgens permitteren om veel risico's te nemen. Veel ballen vie len in dat soort situaties toch goed. John van Brummelen speelde een puike partij als spelverdeler en leidde leuke combinaties in. "We hebben in de eer ste set aan klantenbinding gedaan en dat is daarna alleen maar beter gewor den", zei Theo Remmerswaal. "We konden ons aanvallend uitleven. Zij kwamen niet aan volleybal toe, omdat wij dat niet toelieten." 'n geconcentreerd spelend Hees jeft in de uit-wedstrijd tegen Ka- erik een verdiende overwinning iboekt, waarop niets valt af te ngen. Het werd 0-3 voor de >esters de aanvangsfase hielden beide ploe- n elkaar in evenwicht en beide doel- innen behoefden niet handelend op treden. Na een half uur spelen kwam -es onverwachts aan de leiding. Een lekpassje van de actieve Robert Jou- a belandde bij Edwin Lazonder. La- nder slalomde het strafschopgebied men en werd gehaakt. De zelfverze- rde Edwin Jansen knalde de elfme- rtrap hoog en hard in 0-1. 3 slag van rust kwam Hees op rozen te ten. Een ingooi van Rene ten Haaf ird koppend verlengd door Robert ustra en Edwin Lazonder, waarna Tjeerd Altena met een halve omdraai de bal snoeihard onder de lat schoot 0-2. Na rust bouwde Kamerik opnieuw een licht veldoverzicht op, maar het kon niet gevaarlijk worden binnen het straf schopgebied. Door het aandringen van Kamerik kreeg Hees voorin meer ruim te en met name Joustra werd diverse malen in stelling gebracht. Halverwege het tweede bedrijf kwam Joustra dan eindelijk aan zijn doelpunt. Bij een ver re pass van Peter van den Deijsel kwam Joustra alleen voor de Kamerik doel man, waarna hij het karwei keurig af maakte 0-3. Enige hilariteit ontstond toen Lazonder zijn lens kwijtraakte en 23 man, dus in clusief scheidsrechter op zoek gingen naar het attribuut. Na 10 minuten zoe ken werd deze actie door de scheids rechter afgeblazen en werd de sportieve wedstrijd weer hervat. Vooraf zou Hendrik-Jan de Boer meteen zijn handtekening hebben gezet, achteraf had er wellicht meer in gezeten voor de zater dag-editie van SEC. Op de Bos straat-West werd een verdienste lijk punt overgehouden aan de ontmoeting met koploper sc AH'78: 4-4. Halverwege het doelpuntrijke duel was de stand ook al in evenwicht (2-2). Tot dat moment had SEC tweemaal een achterstand weggewerkt. Razzo van Dam scoorde op aangeven van Johnny Huiden die al een grote kans had laten liggen en Edwin de Jong maakte uit een vrije trap 2-2. In de blessuretijd van de eerste helft werd één bezoeker het veld uitgestuurd wegens natrappen. Maar met tien man leek sc AH'78 de strijd alsnog te beslis sen. Bij een corner liep doelman Ro nald de Kruijf onder de bal door en scoorden de gasten 2-3. Halverwege het tweede bedrijf werd het 2-4, nadat de complete defensie van SEC de bal vergat weg te werken. Huiden bracht de hoop weer terug door twee minuten later voor de aansluiting te zorgen en weer zes minuten later be jubelde SEC een treffer van Bram de Vries. Vreemd genoeg gebeurde er daarna weinig meer, al werd de aan voerder van sc AH'78 vanwege zijn tweede gele kaart vijf minuten voor tijd werd weggestuurd. Bij SEC werd Fred Posthuma opgeschreven. Gezien het aantal kansen, dat SEC tussen de be drijven door kreeg, hadden de Soesters wellicht voor een nog grotere verrassing kunnen zorgen. Hetgeen niet wegnam dat De Boer in zijn sas was met de pun- tendeling tegen de lijstaanvoerder. Burg. Grothestraat 11 a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155- 1 64 67 Soesterbergsestraat 57 Telefoon Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk Telefoon 02155-25942 internationale Soestduinen 1993 ZO WOON JE TEGENWOORDIG! Amersfoortsestraat 24 Soesterberg - Tel. 03463-53450 Telefoqn algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 Zuidpromenade 14 - Soest Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 •a-.—Soesterbergsestraat 22 KëÜËWCË 3768 EJ Soest r e l s b u r o Telefoon: 02155-22803 STERREN IN REIZEN Wat doe je als je de voorlaatste plaats bezet en op bezoek moet bij de koploper. Dan probeer je een gelijkspel uit het vuur te slepen in de hoop dat je op den duur uit de degradatiezorgen raakt. De tak- tiek van Diemen was op zich be grijpelijk. De ploeg wilde zich niet nog eens de oren laten wassen door Soest en tracht te een herhaling van de 0-6-nederlaag te voorkomen. Dat lukte, maar het anti voetbal van Diemen werd twee minuten voor tijd gelogenstraft door Luits Hou kes. De aanvoerder van Soest knalde de bal uit een vrije trap van ruim twintig meter ineens in de hoek en hielp de lijst aanvoerder daarmee aan een benauwde 1-0-zege. Daarmee kreeg Soest de twee punten die het zonder meer verdiende. Maar van een leien dakje ging het niet. Met name in het eerste kwart was Soest on herkenbaar. De snelle combinaties hadden plaatsgemaakt voor onnauw keurige trappén en in de persoonlijke duels legden (ie voorhoedespelers het af tegen de bezoekers. Het duurde vijf tien minuten, voordat notabene voor- stopper Sander. Dorresteijn het eerste schot op doel afvuurde. De bal ver dween net over de lat. Ferenc Kleine- gris (goed) en Martijn Stalenhoef (weer uitstekend) volgden het voorbeeld van Dorresteijn, alvorens Michel Vlaswin kel na een half uur de eerste echte kans verprutste. Na een mooie combinatie met Stalenhoef legde Paul Hilhorst de bal panklaar voor Vlaswinkel, maar, hij schoot van dichtbij tegen de uitgesto ken voet van doelman Marco Verkaik die zondagmiddag uitgroeide tot één van de beste spelers van het veld. Hij stond ook op de goede plek, toen Ger- win Leeghwater van dichtbij inkopte. Daarna zou Diemen zowaar twee kans jes krijgen. Maar in de tweede helft speelde de wedstrijd zich voor 98 procent op de helft van Diemen af. Soest voerde de druk, met Michiel van der Hoeven voor Gerard Becker, op. 'Hands' in het straf schopgebied werd over het hoofd ge zien door A. Kruyt die overigens goed floot. Vlaswinkel schoot weer tegen Verkaik op en tussen de 25 ste en de 35ste minuut forceerde Soest een serie Een overmacht aan Diemenaren pro beert Ferenc Kleinegris het leven zuur te maken. Dat lukte niet. Foto: Aldo Allessie corners. Daarbij kopten Peter van den Berg en Vlaswinkel net naast. Centrum Soest viel echter te vaak aan door het druk bezette centrum en kreeg daarom te weinig uitgespeelde kansen. Toen Hilhorst de bal vanaf de linker flank in één keer naar rechts dirigeerde, ont stond er wel een mogelijkheid. Kleine- gris mikte in de korte hoek, maar schoot rakelings naast. Uiteindelijk moest er een dood spelmo ment aan te pas komen om de zevende overwinning te kunnen vieren. Met nog twee officiële minuten op de klok mikte Houkes de bal langs de verkeerd opge stelde muur in de hoek van het doel. Op die inzet moest zelfs Verkaik het ant woord schuldig blijven, al voorkwam hij in de slotseconde een tweede treffer, toen hij met zijn voet de door Van den Berg ingeschoten bal terugketste. Door de zege blijft Soest koploper in 3C. Ook de naaste achtervolgers DRC en Schellingwoude wonnen, zodat de achterstand van die ploegen respectie velijk één en twee punten bedraagt. De helft van de competitie zit erop en WZ'49 lijkt bijzonder gemak kelijk naar het kampioenschap te gaan. Halverwege staat WZ'49 drie punten voor op de nummer twee Rood Wit. De nummers drie en vier zijn zelfs goed voor een achterstand van zeven punten. De wil om kampioen te worden is bij ie der aanwezig en vooralsnog lijkt geen ploeg of persoon WZ'49 in die ambitie te kunnen stoppen. Daarnaast heeft trainer Sjirk Bajema de bij Peter Visee ont spoorde ploeg weer op de rails gekre gen. Zaterdag had WZ'49 in een korte pe riode orde op zaken gesteld. Er waren nog geen tien minuten gespeeld of WZ'49 stond al op een 0-2-voor- sprong. In deze fase vertolkte Willem de Vries een hoofdrol. In de vijfde mi nuut had hij al met een verwoestend af standsschot de SVMM-doelman kans loos gelaten. Daarna was het dezelfde De Vries die in de negende minuut de bal panklaar legde op het hoofd van Pe ter van de Munt: 0-2. Na deze overweldigende start verslapte WZ'49 enigszins hetgeen na een mis verstand tussen Edwin Brouwer en Marcel de Graaf leidde tot de 1-2 score. Hierna was WZ weer snel bij de les en zag na een fraaie combinatie tussen Frank Baars en Barry van den Berg de laatste richting SVMM Keeper gaan en de marge weer op twee brengen. De mooiste goal van de dag kwam op naam van Peter van de Munt, die met een hard diagonaal schot voor 1-4 zorg de. Na rust kon WZ'49 de goede lijn van voor rust niet meer door zetten. Het wilde wel maar kreeg de bal niet meer in het netje. Goede kansen voor Cees Jan de Vries en Frank Baars werden om zeep geholpen en WZ zag SVMM zelfs nog op 2-4 komen na een buiten spel doelpunt. Hierop bracht coach Bajema Abdelhak Belarbi in de ploeg voor Frank Baars en Niels van de Giessen voor Edwin Brou wer, hetgeen voor de nodige nieuwe im pulsen zorgde. Het was dan ook Belarbi die na een breedtepass van Cees Jan de Vries WZ op 2-5 zette. Deze bon kan op de volgende adressen worden ingeleverd: Soestdijk: Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57 Reisburo Star Travel, Soesterbergsestraat 22 Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 Taxibedrijf Kiomp, Koninginnelaan 4 Soester Courant, Van Weedestraat 227 Klaarwater: Overhees: Soesterberg: Per post: Bloemisterij Buxtorff, Wiardi Beckmanstraat 493 Tabakorie De Beer, Tamboerijn 7 Bruna, Rademakerstraat 30 Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest

Soester Courant | 1993 | | pagina 19