SUPER FLOWER Uitverkoop 20-50% KORTING En dit zijn de knallers van deze week: fors omlaag! 1.49 2.49 5.98 1.98 B. en W. gaan akkoord met 'D66-deaI' Yan Weedestraat voor Lindenhof Ook kerstmarkt heeft bestaansrecht Zestien mille voor Kozle Een huizen- hoog t>od op onze wintercollecties De Ster damesmode De Ster kindermode Hil-ton herenmode Onze Kersttip kio 0.98 hypotheeklasten WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 72e JAARGANG NO. 17 College neemt strekking initiatiefvoorstel over Een schaap dood, ander zwaar gewond Loslopende honden jagen schapen de stuipen op het lijf fc: 200 m2 kerstaanbiedingen grote rode kerstster 2* Kerststukken, bloemen en planten Kaarsen, servetten, kaarskransjes Grote sortering en 'Super' voordelig Radio's uit auto's 3 Actueel 13 Soesterberg 19 Sport 20 Sport flj 17 Cultuur Amnesty Soest winnaar van de Gouden Oliebol Hele opbrengst landelijke actiedag Royale steun van gemeente Huizen voor Soester 'Mustafa-actie' Tien- tot vijftienduizend, bezoekers in Kerkebuurt Apparatuur en geld uit gebouw V rouwencentrum RUUD SM T visspeciallteiteri HET VLEESCENTRUM Noorse crackers All micro plus zeeppoeder ^g Nicola aardappelen Karmijn appelen Magere varkens lappen Filet Americain C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Kerstpakkettenactie groot succes WEIHNACHTSMARKT 'T VAARDERHOOGT PETERS Makelaars Schoonmaakservice HADON wenst U prettige Feestdagen! lunch-café zie pagina 9 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 13, Buiten Soest f 26 Losse nummers 75 et Gecontr. opl. 10.200 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Het College van B. en W. - waarin naast D66 zelf ook het CDA, de PvdA en Prog. Soest vertegen woordigd zijn - gaat akkoord met de "deal" die D66 heeft voorge steld: een versnelde aanpak van de Van Weedestraat in ruil voor de medewerking aan de artikel 19-procedure voor het Lindenhof- plan. Dat blijkt uit het commen taar dat het College vorige week op het initiatiefvoorstel van de de mocraten heeft gegeven. In de gemeenteraadsvergadering van morgenavond - 16 december - moet het definitieve besluit over het omstreden Lindenhof-project vallen. De zaak "hangt" tot dit moment op de opstelling van D66, dat aanvankelijk nog grote bezwaren had tegen de verkeers- en parkeervoorzieningen. De fractie is be reid die bezwaren in te slikken als de raad tegelijk - of liever: voorafgaand - besluit om op korte termijn te beginnen met de afgesproken herinrichting van de Van Weedestraat. De discussie over een eventuele rondweg mag daar geen stokje voor steken, aldus de fractie. Het College ziet geen been in de "deal". De aanpak van de winkelstraat is im mers al uitgangspunt van beleid, vastge legd in de Structuurvisie van juli 1992. De afgesproken parkeerplaatsen wor den gerealiseerd bij station Soestdijk en bij de nieuwe vestiging van Albert Heijn aan de Burgemeester Grothestraat. Het eerste project is in uitvoering, het twee de zit eraan te komen. Vooruitlopend op de herinrichting is de Van Weede straat - als tussenmaatregel - inmiddels voorzien van speciale laad- en losha- vens. Het College neemt de strekking van het D66-voorstel dan ook over. "Wij zijn het ermee eens dat de verkeers- en par keerproblemen in de Van Weedestraat op korte termijn moeten worden aange pakt, onafhankelijk van het besluit over de verkeersmaatregelen en de infra structuur in Soestdijk." B. en W. vinden wel dat de uitvoering van het voorstel moet passen in de plan ning vah dat besluit, indien dat door de raad wordt aangenomen. Een definitief besluit over de aanpak van de Van Weedestraat zou dan eveneens in de periode septëmber-december 1994 ge nomen moeten worden. Grondverwerving De grondverwerving voor de parkeer plaatsen - die zijn noodzakelijk op loopafstand van de winkels - zal onmid dellijk ter hand worden genomen, zodat er een maatschappelijk draagvlak voor de maatregelen ontstaat, aldus het Col lege. Als het verkeersplan voor Soest dijk wordt aangenomen gaat daar ove rigens alle resterende ambtelijke capa citeit in zitten, en daarom kan de voor bereiding van de herinrichting Van Weedestraat alleen maar worden uitbe steed, vindt het College. Op de uitvoering van de herinrichting zelf gaan B. en W. niet in. "Uitgangs punt blijft het in de Structuurvisie vast gelegde doel: langzaam doorstromend verkeer, meer veiligheid en voorzienin gen voor voetgangers en fietsers, en een wezenlijk aangenamer winkel- en ver- blijfsklimaat." Planschade Volgens afspraak met de raadscommis sie R.O. heeft het College inmiddels be sloten dat Vahstal - de bouwer van het Lindenhof-project - de gemeente moet vrijwaren voor eventuele planschade claims van omwonenden. In de op 8 de cember gedateerde brief aan de ge meenteraad laten B. en W. weten dat ze nog niets van Vahstal hebben verno men, maar als dat niet op tijd gebeurt - d.w.z. vóór de raadsvergadering van morgenavond - zal het College de raad voorstellen het voorstel voorlopig aan te houden. "Nee, geen aanklacht, maar meer een waarschuwing en een vriende lijk verzoek aan de hondebezitters om goed op te letten." Dat is vol gens Pieter Kuijer jr. de zin van een stukje in de krant over een in cident, waarbij hij vorige week een schaap verloor. Woensdagmorgen meldde zich bij de jonge Soester boer, die in het weiland achter de Schans zo'n 36 schapen heeft "staan", een dame die hem onthutst meedeelde dat haar hond een van zijn schapen had doodgebeten. Een ander schaap was zwaar gewond en moest door de veearts behandeld worden. De rest van de kudde bleek min of meer de stuipen op het lijf gejaagd te zijn, en het kostte veel tijd om de beestjes weer een beetje tot bedaren te brengen. De hond - algemeen bekend als een Van het schaap bleef alleen een be bloed kadaver over. zeer braaf exemplaar - was tijdens de ochtendwandeling over de Schans aan vankelijk achter een haas aangegaan. Hij stoof het weiland in en zag zich in zijn opwinding plotseling geconfron teerd met de schapen. Dat leidde tot de slachting. Van het schaap dat direct het slachtoffer van de aanval werd bleek weinig meer over te zijn dan een be bloed kadaver, omgeven door plukken losgescheurde wol. Pieter Kuyer heeft wel begrip voor de eigenaresse van de hond, met wie de zaak in der minne is geschikt. Maar hij zou ook de andere hondebezitters, die hun beestje van tijd tot tijd de vrijheid gunnen, op het hart willen drukken: "Hou ze toch alsjeblieft aan de lijn, ook al doen ze 'nooit wat'..." VAN WEEDESTRAAT 15-17 SOEST TEL. 13727 In de afgelopen week zijn auto's open gebroken op onder meer het Kerkpad ZZ, de Smitsweg, de Soesterbergse- straat en de Speenkruidstraat. In alle gevallen werd de geluidsapparatuur uit de wagens gehaald. CDA-profiel: 'Bouwen aan duurzaamheid, zorgzaamheid en verdraagzaamheid. GPV verwacht vuurwerk in discussie over Streek plan Utrecht. Baks: "BAM barst van de reacties". Prins Willem Alexander vliegt gewonden uit Sarajewo. Informatie verkoop woningen van Amerikanen trekt veel volk. Aleen op donderdag en vrijdag ambulante handel in Soesterberg. Smeeing/ BDC haalt opgelucht adem: 19-17. Alles over de sportverkiezing. Amnesty Soest: 'Protest nooit zinloos'. PVO wil drumband versterken. De werkgroep Soest van Amnesty International is de winnaar gewor den van de Gouden Oliebol 1993, de trofee die GroenLinks-Progres- sief Soest elk jaar uitreikt voor groe pen of personen die zich verdienste lijk maken voor de Soester gemeen schap. Volgens fractie-assistent Nel Koster, die maandagavond de balans op maakte, werd Amnesty door de ach terban van GL-PS met ruime meer derheid verkozen boven de elf ande re genomineerden. Er kwamen vol gens haar enige tientallen reacties binnen op de nominatie, ook van buiten de partij. De gouden trofee, ook dit jaar ver vaardigd door beeldhouwster Ali van den Berg, wordt Amnesty op 6 januari uitgereikt door wethouder Jan Visser. Dat gebeurt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Groen- Links-Progressief Soest in C-drie, aanvang 19.30 uur. Donderdagavond 9 december nam de gemeenteraad van Huizen una niem het voorstel van B. en W. over om de totale opbrengst van de inzameling, zoals die 18 december op bijna alle gemeentehuizen in Nederland wordt gehouden, ge heel ten goede te laten komen aan de "Mustafa-actie" van het Soes ter echtpaar Martin en Ivonne Wierink-van Wetten. Dit initiatief houdt in dat Martin en Ivonne, samen met de Bosniër Mustafa en nog vijf vrijwilligers dd. 22 december afreizen naar een noodlijdend Bosnisch vluchtelingenkamp in Kroatië. Hiertoe hebben zij een nog niet geheel afgeron de inzameling gehouden onder de Soester bevolking. Veel kleding en schoeisel is inmiddels bij hen thuis afge leverd, en veel scholen zijn op dit ogen blik nog bezig met de inzameling van voedsel, toiletartikelen en geld. Ook brengen bedrijven en particulieren uit Soest hun gaven aan de Turfstreek 249. Veel inwoners uit Soest doen voor het vluchtelingenkamp wat extra bood schappen. De burgemeester van Huizen sprak persoonlijk zijn waardering uit voor het initiatief van Martin en Ivonne. Mep was algemeen van mening dat dit de manier is om heel direct hulp te kunnen verlenen aan mensen die dit op dit mo ment het hardst nodig hebben. Landelijke belangstelling Inmiddels hebben ook dagblad de Tele graaf en de redactie van Kenmerk (IKON-tv) belangstelling getoond. De ze laatste overweegt aandacht te beste den aan de toestand in kamp Velica, het doel van de reis. Ivonne zal 18 december op het gemeen tehuis van Huizen aanwezig zijn om in formatie te verstrekken en de financiële giften van de bevolking van Huizen in ontvangst te nemen. Radio Soest zal a.s. zaterdag om 11.30 uur ook verslag doen van het verloop van de aktie in Huizen. Meer over het Soester initiatief op pagi na 4. VAN WEEDESTRAAT 7-8-8a - SOEST Kerstartikelen vulden de kramen. Een oude bekende. Hoewel kleiner van opzet dan de Oude Ambachtenmarkt, heeft de kerstmarkt in de Kerkebuurt zijn bestaansrecht aangetoond. Dat bleek tijdens de tweede editie die zaterdag tussen de tien- en vijf tienduizend bezoekers trok. Evenals het grote broertje op Hemel vaartsdag stond de kerstmarkt garant voor gezelligheid. Velen trotseerden de kou voor een wandeling langs de kra men, waarin de meest uiteenlopende kerstartikelen uiteraard het beeld be paalden. De 'levende' kerststal trok veel bekijks. De jumelagestichting Soest-Kozle en de gelijknamige vereniging haalden In het gebouw van het Internationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg is ingebroken. De daders haalden een ruit uit de muur en gingen naar binnen, waar ze een tussendeur forceerden. Ze gingen er later vandoor met een com puter, een printer en een geldbedrag. Een 61-jarige vrouw deed aangifte bij de politie. zie pagina 7 van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155-15288 Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 Magere RUNDERLAPPEN H 0.n per kilo1 Z?u SCHOUDERROLLADE per kilo10. zie adv. op pag. 10 Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. per pak 300 gram 5 kilo kilo 150 gram c-noo duizend gulden extra op voor de kerst- pakkettenactie die met een opbrengst van zestienduizend gulden de stoutste verwachtingen overtrof. Duizenden Soesters, maar ook veel mensen van buiten de gemeentegren zen hadden de kerstmarkt op hun pro gramma staan. Veel niet-Soesters kwa men met de trein naar de Kerkebuurt. Zij waren getipt door een informatie blaadje van de Nederlandse Spoorwe gen, waarin de kerstmarkt was aange kondigd. Uit bijna elke stoptrein stap ten mensen die de kerstmarkt als eind bestemming hadden. Zo kwamen veel bekenden elkaar tegen en konden de sociale contacten worden bijgehouden. Een oude bekende die eveneens aanwezig was, was de kerst man. De goedlachse bebaarde noorder ling ('Ho, ho, ho, ho, ho') deelde, vijf dagen nadat Sint Nicolaas de terugreis had aanvaard, aan vrijwel alle kinderen cadeautjes uit. De kerstman stapte tij dens de markt ook een keer in de arres- lee, waarin de Warmbloed Paardenfok- vereniging belangstellenden een ritje door Soest aanbood. Een ander succesnummer was het 'res taurantje' dat de organisatoren van de Stichting Oude Ambachten Markt Soest hadden ingericht. De warme kof fie en chocola gingen erin als koek en menigeen kwam bij het kacheltje op temperatuur. "Vorig jaar bleek er behoefte te zijn aan een restaurant. Daarom hebben we daar dit jaar voor gezorgd", zei Ben van Os van de Stichting. Hij kon terecht van een geslaagd evenement spreken. "Je leert elk jaar van je fouten. We hadden de markt dit jaar iets uitgebreid door ook het pleintje voor Van Brummelen te benutten. Dat sloeg goed aan, maar daardoor viel het opstappunt voor de arreslee iets minder op. Dan weten we dan voor volgend jaar." Want dat er in 1995 opnieuw een kerst markt in de Kerkebuurt zal worden ge houden, dat staat nu al vast. De organi satoren komen eind deze week bijeen voor een evaluatie. Bij die gelegenheid zal meteen een datum voor volgend jaar worden vastgesteld. In de tussentijd richten de organisatoren zich weer op de Oude Ambachtenmarkt die op He melvaartsdag ongetwijfeld een veel voud aan bezoekers zal trekken. Met een opbrengst van zestien duizend gulden is de kerstpak kettenactie voor Kedzierzyn/ Kozle uitgemond in een groot succes. Van het geld kunnen 840 arme gezinnen in de Poolse zusterstad worden voorzien van een pakket met levensmidde len. De goederen worden in Kozle ge kocht, omdat de levensmiddelen daar goedkoper zijn. Op die manier kunnen de actievoerders meer spul len kopen en wordt de plaatselijke middenstand geholpen aan een ho gere omzet. De actie is een initiatief van de stich ting jumelage Soest-Kozle en de ver eniging Soest-Kedzierzyn/Kozle. In de afgelopen weken werden duizen den bonnen ter waarde van vijf, tien en twintig gulden verkocht. Het streefbedrag van twaalfduizend gul den werd ruimschoots gehaald. Ster ker nog, meer dan tweehonderd ex tra gezinnen kunnen blij worden ge maakt met een kerstpakket. De voorzitters Cees Verheus en Bert Krijger zullen komend weekeinde met een aantal bestuursleden naar Kozle gaan. Op zondag wordt de op brengst symbolisch overhandigd en vanaf maandag worden de pakket ten uitgedeeld aan de arme gezinnen die op een lijst zijn gezet. Leden van de jumelagestichting en de vereni ging zullen er op toezien, dat de pak ketten op de juiste adressen worden afgegeven. Zowel Verheus als Krijger zijn bij zonder te spreken over het resultaat van de kerstpakkettenactie. Overi gens nemen de vertegenwoordigers van de stichting en de vereniging ook hulpgoederen mee naar Kozle. Donderdag - vrijdag - zaterdag 16-17-18 december TUINCENTRUM Dorresteinweg 72b Soest, 02155 - 12883 Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Glazenwassers- en schoonrrtaakbedrijf Weegbreestraat 100 - Soest Telefoon 02155 - 2 60 69 Soest krijgt binnenkort een

Soester Courant | 1993 | | pagina 1