1993 SOEST SPORTVERKIEZING SOEST 1993 Vragen eerste ronde sportkwis "Er zijn weinig mensen die ervan wakker liggen of het wel goed zal gaan" r Zes weken spanning met verkiezing Spelregels en procedure sportverkiezing 1993 Sportkwis voor bevolking van Soest Wee tri] WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA; WOENSC Soester Sportmannen, sportvrouwen en ploegen vertolken weer hoofdrol Ingezonden door: Wie dingt ermee naar weekeinde of mid-week Center Parcs? Dames Paul Nijhuis (Kerstcross) en René van Zee (Sylvesterloop) organiseren grootste sportevenementen van Soest ATLETIEK VELDRIJDEN Wie aan sport doet soest Toch i leest de Soester CouraiiTwnSoes - t. zZ. Saricar kerstcross (Tempo) Sylvesterloop (AV Pijnenburg) Sloterr BAD Voor veel sporters breken ongetwijfeld spannende weken aan. Zullen ze wel of niet kandidaat worden gesteld voor de sportverkiezing 1993 en le vert dat in januari een nominatie op? Maken ze een kans om te winnen? Over ruim zes weken zullen de antwoorden op al die vragen zijn gegeven. Want de derde sportverkiezing, die vandaag van start gaat, krijgt op vrij dag 28 januari de ontknoping tijdens een showprogramma in cultureel creatief centrum C-drie. Het woord is aan de inwoners van Soest en Soes- terberg. Twee weken lang kunnen kandidaten worden opgegeven voor de titel sport man, sportvrouw en sportploeg van het jaar 1993. Vervolgens zal de jury per categorie drie kandidaten nomineren, waarna de Soester bevolking zeventien dagen de tijd krijgt om te stemmen. Bij de sportverkiezing in 1992 werden niet minder dan 3.047 stemmen uitge bracht. Een teken dat de strijd om de sportieve eer niet alleen bij de actieve sporters leeft. Zonder op de zaken vooruit te lopen, lijkt het onwaarschijnlijk, dat de titel verdedigers bij de mannen en de vrou wen wederom winnen. Sportman van het jaar 1992, Ralph Milliard, is uitge sloten van deelname, omdat hij dit jaar bij het Amerikaanse Florida Marlins heeft gehonkbald. Atlete Henny Pot, die bij de dames de eerste twee verkie zingen won, stond in 1993 bijna voort durend buitenspel in verband met bles sures. Dit jaar is er wederom een titel te ver dienen voor de sportploegen uit Soest. Daarnaast wordt op 28 januari een aan moedigingsprijs uitgereikt aan een sporter of een ploeg die zich in het afge lopen jaar op verdienstelijke wijze heeft gemanifesteerd. Jury Evenals in voorgaande jaren krijgt de vijf-koppige jury net zoveel stemmen als dat door de bevolking zijn uitge bracht. De samenstelling van de jury is ongewijzigd. André Bolhuis heeft on danks zijn drukke werkzaamheden als onder anderen chef de mission van de Nederlandse sportploeg voor de Olym pische Spelen van Atlanta, tijd vrijge maakt voor de jury. Ook voormalig top-wielrenster Mieke Havik, sport journalist René van den Berg van Radio Utrecht, Loes Voet van Radio Soest en Johan van Beek van de Soester Courant maken deel uit van de jury. De organi satie van de sportverkiezing is in han den van de laatste twee, terwijl Van den Berg de slotavond in C-drie zal presen teren. Dat programma is met diepgaan de interviews met de genomineerden én bekende Nederlandse sporters, de fina le van de sportkwis en muziek overigens veelbelovend en zal vijf kwartier, maxi maal anderhalf uur in beslag nemen. In de komende weken zal in de Soester Courant en via Radio Soest veel aandacht worden besteed aan de sport verkiezing. Daarbij komen uiteraard de sporters en de ploegen aan bod, die kandidaat worden gesteld. Zij immers spelen de hoofdrol in de sportverkie zing. 1. Een voormalige trainer van een Soester voetbalclub werd ooit bondscoach. Hoe heet hij? ANTWOORD: 2. Begin jaren tachtig werd in Soest een tweede basketbalvereniging opgericht. Hoe heette die club? ANTWOORD: 3. Welke vader en zoon wonnen beiden de Kerstcross van Tempo in Soestduinen? ANTWOORD: 4. Bij welke twee eredivisieploegen heeft Paul van den Deijssel, de huidige trainer van Smeeing/BDC, gespeeld? ANTWOORD: 5. Wie is in Soest de wethouder van sportzaken? ANTWOORD: 6. Welke Soester sporter won dit jaar twee nationale titels? ANTWOORD: 7. De Soester tafeltennisvereniging heet Shot. Waar staat die afkorting voor? ANTWOORD: 8. Welke inwoner van Soest maakt deel uit van de Nederlandse langlauf-selectie? ANTWOORD: 9. Noem drie Soester doelverdedigers die bij zowel een Soester voetbalclub als een profclub tussen de palen hebben gestaan? ANTWOORD: 10. Wie is voorzitter van de Vereniging Sportraad Soest? ANTWOORD: 11.Johan Olav Koss werd in 1991 in Heerenveen wereldkampioen schaatsen bij de allrounders. Wie werd er in dat jaar tweede? ANTWOORD: 12.Op welke twee onderdelen werd Ingrid Haringa wereldkampioen tijdens de WK wielrennen op de baan in Stuttgart? ANTWOORD: 13. Welke Amerikaanse zwemmer won tijdens de Olympische Spelen van 1972 in München zeven gouden medailles? ANTWOORD: 14.Hoe heet de huidige bondscoach van het Nederlandse dames volleybalteam? ANTWOORD: 15.Welke Nederlander vestigde in 1988 het inmiddels aangescherpte wereldrecord (8.13.10) op de triathlon? ANTWOORD: 16.Noem vier Nederlandse schaatsers (heren) die tijdens de Olympische Spelen goud wonnen op 10.000 meter. ANTWOORD: 17.Uit welke drie springruiters bestond de Nederlandse equipe die goud won tijdens de Olympische Spelen van Barcelona in 1992? ANTWOORD: 18.Na 105 jaar gebeurde er in 1991 iets opmerkelijks op Wimbledon. Wat was het unieke van die editie van het tennistoernooi? ANTWOORD: 19.Op 1 juli 1970 werd FC Utrecht opgericht. Welke drie clubs fuseerden daarvoor? ANTWOORD: 20.Mike Powell is in het bezit van het wereldrecord verspringen (8.95 meter). Wie was daarvoor recordhouder en vanaf welk jaar? ANTWOORD: TELEFOON: GEBOORTEDATUM De ingevulde vragenlijst moet voor vrijdag 24 december (12.00 uur) zijn afgegeven op één van de volgende inle- veradressen: Foto van Oosten, Soesterbergsestraat 57; Reisburo Star Travel, Soesterberg sestraat 22; Radio Soest, Soesterberg sestraat 125; Taxibedrijf Klomp, Ko- ninginnelaan 4; Soester Courant, Van Weedestraat 227; Bloemisterij Bux- torff, Wiardi Beckmanstraat 493; Ta- bakorie De Beer, Tamboerijn 7; Bru- na, Rademakerstraat 30. Per post: Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest In aanmerking voor de litel sportman of sportvrouw komen alleen mensen die in de ge meente Soest wonen en de Ne derlandse nationaliteit hebben. De verkiezing staat open voor alle leeftijden. Sportploegen kunnen slechts meedingen indien de betreffen de vereniging in Soest is geves tigd. Het is geen bezwaar als één of meer teamleden buiten Soest wonen. Alleen als de ploeg uit louter niet-Soesters bestaat, is ze uitgesloten van deelname. Alleen de prestaties en resul taten die in het kalenderjaar 1993 zijn geleverd en behaald, tellen mee. De sporters en de ploegen kunnen alleen kandidaat wor den gesteld door inwoners van de gemeente Soest. De kandidaatstelling dient gepaard te gaan met een moti vatie van de inzender. Het aantal keren dat een sporter of ploeg kandidaat wordt gesteld, is niet van be lang. Eén keer is voldoende om in aanmerking te komen voor een nominatie. Opgeven van kandidaten kan tot en met 31 december 1993. De inleveradressen staan op de bon die in dit sportkatern staat afgedrukt. Bij de opgave mag ook gebruik worden gemaakt van ander papier. Na 1 januari zal de jury per ca tegorie drie kandidaten nomi neren. De lijst van namen wordt op woensdag 5 januari in de Soester Courant gepubliceerd en bekend gemaakt via Radio Soest. Van woensdag 5 tot en met vrij dag 21 januari kunnen (alleen) inwoners van Soest en Soester- berg hun stem uitbrengen. Elke inwoner mag op maximaal één sportman, één sportvrouw en één sportploeg stemmen. De stembiljetten moeten zijn voorzien van naam, adres en le. lefoonnummer van de afzender. Niet volledig of onjuist ingevul de stembiljetten worden ongel dig verklaard. De stembiljetten kunnen op dezelfde adressen als de bonnen voor de kandidaten worden in geleverd of worden opgestuurd naar de Soester Courant of Ra dio Soest. De jury mag net zoveel stem men uitbrengen als dat de be volking van de gemeente Soesl heeft uitgebracht. Dat aantal wordt verdeeld over de vijf jury leden. De ingeleverde bonnen en stembiljetten worden eigendom van de organisatie. Over de spelregels en de pro cedure en de uitslag van de sportverkiezing 1993 kan niel worden gecorrespondeerd. Met gepaste van het beke met één been klopt door V rende duel w strijdlust en van de jonge genoeg onde 180 toeschoi De gemiddeldi ters in het veld tien jaar. Ham roep doen op Hammen en Maanen, wien blessure slechl was. Routine pen, dat Red S werktejuist in gehonden1. N; derde had Vi meer moeite i gretigheid die De basketball harde werkers lem van de K< lopen, maar z; teurs vervolge ken. Bob 'Fac eerste seizoen genstander vit Martijn Schee alle fronten. H bescheiden tv De sportkwis is het nieuwe onder deel van de sportverkiezing die wordt georganiseerd door Radio Soest en de Soester Courant. Aan de kwis kan door elke inwoner van de gemeente Soest worden meege daan. De negen beste deelnemers komen op 28 januari uit in de fina le tijdens de slotavond in C-drie. Voor de winnaar ligt een cheque voor een weekeinde of een mid-week Center Parcs klaar. Die hoofdprijs is beschik baar gesteld door Star Travel. Marieke Küyer van het reisburo aan de Soester bergsestraat zal de 'symbolische' che que en de documentatie overhandigen. In de Soester Courant van vandaag staan twintig vragen afgedrukt. Afhan kelijk van het aantal deelnemers zal in januari een tweede voorronde worden gehouden. Die vindt plaats bij Radio Soest. Voor die gelegenheid worden de beste inzenders uitgenodigd, waarna een tweede selectie plaatsvindt en er negen deelnemers overblijven. Uiteindelijk worden tijdens de slot avond twee ronden gehouden, waarin de ring glijde met passjes er ten bovendie Soester zijde. De spelverdeL rust opbrenge jonge basketb den verweten vrijdag niet in daarom vervi uitgroeide tot Ier. Dave Bal verdedigend daarna nuttig, voor tijd met uitvallen. Eer Igor Sminklej gevaarlijke G banden. Smir lend niet lekk al zijn acht vr telkens drie kandidaten afvallen. Daar na volgt de finale met de drie laatste kandidaten. Wie van hen de meeste goede antwoorden geeft op de daarin gestelde vragen, kan de hand van Ma rieke Kuyer schudden, want die gaat er met de hoofdprijs vandoor. In tegenstelling tot eerdere berichten zullen de vragen niet alleen op de Soes ter sportwereld betrekking hebben. De deelnemers moeten tevens het ant woord geven op algemene sportvragen. Deelnameformulier Het deelnameformulier voor de een ronde van de sportkwis staat ondel deze pagina afgedrukt. Om mee te d» gen naar een finaleplaats moeten uit&> aard de vragen worden beantwooJ Daarnaast is het van belang dat de soonlijke gegevens duidelijk leest® v worden ingevuld. De formulieren moeten uiterlijk vrijdÉ 24 december (voor 12.00 uur) zijn» gegeven op één van de inleveradresss die op het formulier staan vermeld, [yl deelnemers die aan de tweede ronü. mogen meedoen, krijgen uiterlijk opq januari 1994 bericht. Medewerkers van Radio Soest en i Soester Courant, alsmede hun gezin- Met exact de leden zijn uitgesloten van deelnaij'. wedstrijd in< aan de sportkwis. aan lege* met 0-3 aan Vaste prik voor honderden, misschien wel duizenden Soesters is de wandeling naar Soestduinen op Eerste Kerstdag en naar de Lange Duinen op oudejaarsdag. De Kerstcross in meer en de Sylvesterloop in iets mindere mate zijn al jarenlang publiekstrekkers en bovendien de grootste (inter-)nationale sportevenementen van Soest. Paul Nijhuis van Tempo en René van Zee van A V Pijnenburg zijn vrijwel het hele jaar bijna dag en nacht in de weer met de organisatie van de Kerstcross, respectievelijk de Sylvesterloop. Nijhuis praat over zijn 'speeltje1, Van Zee heeft het over zijn 'kindje'. Met de Soester Courant verkenden ze het parcours en zochten ze naar de overeenkomsten en de verschillen van beide topsport-wedstrijden. René van Zee heeft de grootste moeite gehad om één van de topat leten te strikken voor de Sylvester loop. In Duitsland kon hij vierhon derd gulden meer verdienen, maar uiteindelijk kwamen de organisa tor en de atleet elkaar 'ergens on derweg' tegen. Paul Nijhuis kent die problemen niet bij de Saricar Kerstcross. "Ik vind dat ook een verkeerde instel ling van een topsporter. Adri van der Poel en Frank van Bakel hebben een contract voor alle Super Prestige wed strijden, maar ze hebben ondanks een Super Prestige wedstrijd in België toch voor de Kerstcross gekozen. Toen Henk Baars wereldkampioen was ge worden, bleef hij gewoon komen. Ze zeggen allemaal: toen het slecht ging met ons, mochten we ook komen rij den. Zulk soort jongens verdienen een pluim. Er zijn ook onbekende amateurs die een vergoeding vragen. Die geven wij een geeltje toe, als ze dan maar er gens anders gaan rijden." Hetzelfde Super Prestige klassement is er overigens de oorzaak van, dat dit het moeilijkste jaar is geweest voor Nijhuis en mede-organisator Arie Bakker om een sterk deelnemersveld te contracte ren. Eén keer in de zeven jaar valt de veldrit in Soestduinen nu eenmaal sa men met die wedstrijd. Van Zee had daarentegen een relatief gemakkelijke taak aan het vastleggen van aanspre kende atleten. De Kerstcross en de Sylvesterloop ver tonen op het organisatorische vlak veel overeenkomsten, maar ook zijn veel verschillen te ontdekken. De Kerst cross is in zijn 39ste jaargang rijper dan de dertiende Sylvesterloop. De Kerst cross trekt meer publiek, maar telt min der deelnemers, de Sylvesterloop heeft meer categorieën, maar steunt op min der sponsors en ontbeert bovenal een hoofdsponsor. Het budget voor de i 1 Kerstcross is met 80.000 gulden dan ook ongeveer twee keer zo hoog als dat van de Sylvesterloop. 'Schooieren' Nijhuis: "Namen als De Bie, Simunek en van der Poel spreken bij het grote publiek, dus ook de leken, meer aan dan mensen als Dirks. Daarom krijg je ook gemakkelijker een hoofdsponsor. Daar komt bij, dat Tempo vijftig jaar geleden al is begonnen met schooieren. De wielersport is begonnen om geld bij een te schrapen. Cor van Rees, Kees Hardeman en Henk van de Broek heb ben de Kerstcross gemaakt. Wij zijn twintig jaar jonger, hebben snellere ideeën, maar dat wij de Kerstcross heb ben kunnen uitbouwen, is hun verdien ste. Bij ons kost het zoeken van spon sors de minste uren. Wij maken geen af spraken, wij lopen gewoon naar binnen. En dan zeggen ze meteen: doe maar hetzelfde als vorig jaar." De Kerstcross heeft dit jaar voor de der de achtereenvolgende keer Saricar als hoofdsponsor. De geldschieter heeft nog een optie voor de veertigste veldrit van Soestduinen in 1994 en het Neder lands kampioenschap veldrijden dat Tempo in 1995 (8 januari) mag organi seren. Daarnaast schuift een groot aan tal kleinere sponsors de Kerstcross geld toe. "Wij hebben ontzettend veel sub sponsors. "Dat moet ook. Als er eentje wegvalt, kunnen we dat gemakkelijk opvangen", zegt Nijhuis In contrast daarmee staat de Sylvester loop die het alleen moet hebben van kleinere donaties. Van Zee: "Bij ons gaat er heel veel tijd inzitten om spon sors te vinden. We hebben nog geen hoofdsponsor. Die zoeken we wel, al zullen we er voor waken, dat we afhan kelijk worden van één hoofdsponsor. Gelukkig hebben we buiten de finan ciële sponsoring ook veel materiële me dewerking. Zo hebben we voor tiendui zend gulden aan prijzen in natura ge kregen. Maar in de atletiek zit nu een maal niet zo veel geld als in de wielren nerij. Een ander verschil is, dat Tempo het voor de 39ste keer doet en wij pas voor de dertiende keer. De aard van de sponsors is ook anders." Nijhuis: "Dat weet ik niet. In Soest zijn het door de bank genomen dezelfde mensen die de sport een warm hart toedragen. Kijk maar naar de reclameborden bij de voetbalverenigingen. Van Zee heeft dit jaar vierhonderd shirts laten maken. Die moeten elk vijf tien gulden opbrengen voor de begro ting van de Sylvesterloop. Inmiddels hebben veertig mensen zich tegen beta ling van honderd gulden lid gemaakt van de Stichting Vrienden van de Syl vesterloop'. Zo probeert Van Zee aller lei geldbronnen aan te boren. "Geluk kig is onze vereniging sterk gegroeid en staat bijna iedereen achter de Sylvester loop. Er zijn al leden die me zo honderd gulden geven en zeggen: hier René, voor de Sylvesterloop." Niet alleen voor de wedstrijd, maar ook voor de financiële injecties is een goede speaker van belang. Van Zee: "Als je geen goede speaker hebt, komen je sponsors er niet uit." Nijhuis: "Onze speaker krijgt van te voren informatie over de renners en krijgt ook de teksten die de sponsors graag willen horen." Prijslijst De Kerstcross heeft meer inkomsten, maar ook meer en hogere uitgaven. De professionele renners innen aanzienlijk meer startgeld dan de atleten, van wie er slechts enkelen hun sport beroepsmatig uitoefenen. Waar Van Zee in onder handeling kan gaan met de sporters, daar heeft Nijhuis zich maar te houden aan de prijslijst van de renners, die in wielerkringen circuleert. Van Zee: 'Te- mand die internationaal presteert, mag je best goed honoreren, maar het moet niet zo zijn, dat een vereniging en de sponsors plat moeten gaan liggen." Nijhuis: "Maar een Van der Poel kost toch geld. Maar dan komt hij wel met twee verzorgers en drie of vier fietsen van viereneenhalfduizend gulden. Dat moet allemaal worden betaald. We hebben Belgische renners die voor 250 gulden vergoeding komen, maar een Paul Herrijgers die nu bovenaan staat in het Super Prestige klassement, vraagt gewoon zevenduizend gulden." De Kerstcross is internationaler getint dan de Sylvesterloop, maar ook dat heeft een financiële achtergrond. Van Zee: "Ons uitgangspunt voor onze cross is de nationale top. Als we geld overhouden, zoeken we buitenlanders erbij." Reglementen De Kerstcross is veel meer aan regle menten gebonden dan de Sylvester loop. De internationale wielerunie UCI heeft bijvoorbeeld bepaald, dat er na af loop een dopingcontrole moet worden uitgevoerd. De kosten (ongeveer 12.000 gulden) komen op rekening van Tempo. Als de complete uitslagenlijst niet uiterlijk twee uur na afloop van de koers is doorgefaxt naar de één of ande re 'bobo' in Luxemburg, krijgt Tempo een boete van tweeduizend gulden. De twaalf-koppige jury wordt aangesteld door het hoofd jury van Nederland. Nij huis: "Als je een buitenlander krijgt, moet je hem in een hotel leggen en de kosten zijn voor de vereniging." De UCI bepaalt de startvolgorde en Nijhuis en consorten moeten er zelfs voor zorgen, dat er tussen de twee witte finish-lijnen op het wegdek een dun, zwart streepje loopt. "Zij maken de re gels en daar heb je je maar aan te hou den." Bij de Sylvesterloop gaat dat er allemaal simpeler aan toe. De wedstrijd-leider, de scheidsrechter en de starter komen uit eigen gelederen. Wie een licentie heeft, mag starten. Waarmee niet is ge zegd, dat de Sylvesterloop niet op pro fessionele wijze zou worden georgani seerd. Van Zee: "Je moet het zo goed mogelijk doen, anders heeft het geen zin. Als je het maar half organiseert, gaat je cross naar de bliksem. We willen stapje voor stapje groeien en proberen een homo geen sponsorveld te krijgen. We heb ben al wel eens gesproken over de orga nisatie van het Nederlands kampioen schap, maar daar wachten we nog een paar jaar mee. Ons evenement stoelt op heel veel medewerkers, ondanks dat ie dereen liever een oliebol eet op oude jaarsdag. Je moet proberen om de goe de mensen om je heen te verzamelen. Het was voor ons van belang, dat we in het nationale crosscircuit van Univé kwamen. Dat bestaat uit vijf crossen en het Nederlands kampioenschap. We zitten daar nu bij en dat betekent extra publiciteit en sterkere lopers. Als orga nisatoren komen we ook bij elkaar en gaan we bij elkaar kijken." Hetzelfde geldt overigens voor Nijhuis en zijn col lega's die zich hebben verenigd in de AAIOOC, een soort van belangenor ganisatie voor organisatoren. Over de medewerking van de gemeente is zowel Nijhuis als Van Zee over het al gemeen goed te spreken. Van Zee: "Voor Soest is het mooi, dat je binnen zes dagen twee van zulke grote evene menten hebt. Ik vind het niet meer dan normaal, dat de gemeente een potje maakt voor de stimulering van grote evenementen. Of dat geld nou aan de Kerstcross, de Sylvesterloop of een vol leybalinterland wordt besteed, maakt me niet uit. Maar het zou wel goed zijn. Soest wordt op deze manier toch ook gepromoot." Nijhuis: "Dat vind ik ook, maar zover zijn ze hier nog niet. Het is ook belachelijk, datje ver van te voren een vergunning aanvraagt, maar dat je nu nog steeds niets zwart-op-wit hebt." 'Gekken' Nijhuis en Van Zee. Je zou ze voor 'gek' kunnen verklaren, omdat ze zoveel tijd opofferen aan de Kerstcross en de Syl vesterloop. Nijhuis heeft de,hele maand december vrijgenomen om zich op het wielerspektakel in de bossen en de dui nen te kunnen richten. In een straal van dertig kilometer rond Soest hangt hij aanplakbiljetten van de Kerstcross op, bestelt hij het eten en drinken voor de renners en de genodigden, komt hij met twee Russen deelname aan de Kerst cross overeen en regelt hij de lopende zaken. Van Zee kan in verband met zijn fysio- therapie-praktijk in Soesterberg niet zomaar een week wegblijven, maar is tussen de bedrijven door zeker zo druk met de voorbereidingen voor de Sylves terloop. "Evenementen als de Kerst cross en de Sylvesterloop hangen altijd af van één, twee of drie mensen. Wij hebben een comité van zeven mensen, waarin iedereen een taak heeft. Maar de meeste mensen die helpen, helpen al leen op de wedstrijddag. Er zijn heel weinig mensen die ervan wakker liggen of het wel goed zal gaan. Ik wel, want het is mijn kindje." Nijhuis: "Ik heb het er voor over. Je doet het voor je club, maar het is ook je speeltje geworden. Het enige wat we er zelf aan overhouden, is een gesponserd kostuum. Maar het is een leuk evene ment, waarover gesproken wordt. Je krijgt er veel waardering voor. Dat ver goedt een hoop. Ze zeggen ook wel eens: je krijgt er zeker een harde plasser van, maar zo is het wel." Van Zee: "Als iemand als Paul of ik ziek zou worden, dan kom je in de pro blemen." Nijhuis: "Maar je moet ook niet ziek worden in deze tijd. Je moet gewoon zorgen, datje overal bij bent." 1 Het begin v; 77~m - 7+~römmelig me werkt. De vo er evenwel ni Beide teams door een opt Soester actie: Het einde vai lijk voor Edt rij. Uit één (0-1). Het hoge te Werd m de t\ aardoor dt om naar te k ele strafcor erswerk sto artier voc an buiten d J René van Zee (links) en Paul Nijhuis verkennen het parcours in de Lange Duin IjltTemcwT"6' imdeorSanisali"°" de Sylvesterloop, respect* Datum: Locatie: Editie: Budget: Prijzengeld: 25 december Startgeld: Variabel Inschrijfgeld: f 0,00 Deelnemers: 202 Medewerkers: Ongeveer Toegang: 10 gulden Soestduinen 39 80.000 gulden 27.000 gulden Datum: 31 december Startgeld: l0-15 mille oca'e. ange Duinen Inschrijfgeld: f 2,50 tot 6,50 Editie: 13 Ueelnemers: 1.700 Budget: 42.000gu.den Medewerkers: Ongeveer 80 Pr.jzengeld: 10-15 mille Toegang; ielby is O] leruit geg: In de spoi let 3-5 vo telspelen i ermeer. larcel Pas )e eerste g< nan door g e tweede g e derde gai trijd ging 1; Joor snelle •artijwinst reeg wedt tiaar in zijr ïerdie van elend in de ;ing deze e< jame speel cherpe sla loor zuiver de winst. Zweerman tandje snell geen energi 'en verloor jjJeanette W I' game moei ft beweging ging de eer tweede gar I terug en wc l game ging tegen een v i standster e I Selby. Het] was gewoc Selby. Het i meen felle I van een dt standsterst tweede en door een Kooten na

Soester Courant | 1993 | | pagina 20