LF JAAR 1 :s /Tl R\ f 0 1 illem Van Oosten fotoservice ES N >93? PRIKBORD T 'Engelenzang' in Molendael-Soest f k PAGINA 24 irogramma veer komt op i Eie door nden kadet WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 25 Eerste Kerstdag, 06.30 uur: Franciscus en Kerst bij Dante Alighieri Kerstconcerten in de regio Vrijwilligers Vakature Bank SOS Telefonische Hulpdienst ook op feestdagen open Kerst-speelmiddag Huismuziek 't Gooi 'Dienst voor jong en oud' zondag in Wilhelminakerk Radio uit auto van Soester (34) Auto van gemeente brandt totaal uit V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Bewust opkomen voor jezelf en anderen! Burgerlijke stand Kerstviering morgen bij NCVB-Soestdijk Vijfmaal Jansen in concert Domkerk Vleesverkoop De Blauwe Vogel zoekt vrijwilligers De Lopers van de week KLOMP "Klomp laat je niet lopen" Paso-bijeenkomst vanavond al Kerstbingo voor 55-plussers Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (02155)1 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 24 50 27 Bloemsierkunst van Esther Haringsma in Molendael- Soest GROEI BLOEI SOEST Dia/foto-avond van eigen leden Fietsster van 16 aangereden door automobilist (74) Gladheid oorzaak van aanrijding Man uit Sittard raakt koffers op station kwijt ANBO praatmiddag in Honsbergen Informatierubriek voor ouderen Kerkdiensten M NNereldI/I/inkel Cacao Medische dienst| Kerstconcert RMA in de Oude Kerk Grote kerstbingo De Vrije Vogels Dierenlief Dierenleed f32A SDAG DECEMBER >al ter Hesp-Firtina'93 (Hil- i-Graveland-SEC, beker 1)) G17 DECEMBER l )MS-Stam/SoVoCo (H) AG 18 DECEMBER I 'he Red Stars (H)-BOB nvogels-Reflex Aqua In- im/SoVoCo (D)-DI0/0 G19 DECEMBER ll tie Red Stars (D)-Cange- endal) ïrsttoernooi Soester Bow- ng (C-drie) Jahn II-Smeeing/BDC TC Soest (H)-Bennebroek S'80-Soest (Almere) lo De Duinkikkers (D)- qua Indoor) er is zaterdagmiddag 'op de est' bij bewoners aan de zr Grothestraat. Iemand letje te lang op de brood- i liggen. De rookontwikke- >or de rookmelder gesigna- la het alarm af ging. Dor alle baby's UIJll Soesterbergsestraat 57 Van Weedestraat 147 Hamseweg 21/4 Winkelcentrum Soest-Zuid Soestdijk Hoogland 02155-13109 02155-25942 033-807151 Op Eerste Kerstdag (zaterdag 25 december) zingen medewerkers van medisch centrum Molendael en belangstellenden van buiten weer de traditionele "Engelen zang". Aanvang: 06.30 uur (half zeven 's morgens). Het bouwen van een kerststal is een tra ditie die waarschijnlijk teruggaat tot Franciscus van Assisi (1181-1226). Kort nadat hij als eerste een kerststal ensceneerde voltrok zich een wonder: men zag hoe Franciscus het levende Christuskind in zijn armen nam. Deze gebeurtenis is diverse malen ver beeld in de Italiaanse kunst van de 13e eeuw. Daarover spreekt D. W. Schönau (met dia's) bij de Italiaanse vereniging Dante Alighieri, op donderdag 16 de cember, 20.00 uur, in de Groene Stee aan de Wiekslag in Amersfoort. Vrijdag 17 december, 20.15 uur, Cle- menskerk, Hilversum: (kerst)delen uit "The Messiah" van G.F. Handel, "Messe de Minuit" van M.A. Charpen- tier en Engelse Christmas carols, door Jongeren Oratorium Vereniging het Gooi en omstreken o.I.v. Johan Rooze, m.m.v. Reina Waagenaar, sopraan; Henriëtte Hugenholtz, alt; Cees Drayer, tenor; Wilberd Bakker, bas. Toegang f 15,-. Kaarten via tel. 035-244951 of 02152-50359, of aan de kerk. Zaterdag 18 december, 16.00 uur, St. Jozefkerk, Leusden: "A Festival oi Lessons and Carols" door Collegium Vocale Constantinianum o.I.v. Miijam Koster-Holtkamp. Toegang f 1,50. Zondag 19 december, 16.00 uur, Martinuskerk, Hoogland: "A Festival of Lessons and Carols" van het Amstel Consort o.I.v. Gerard van Amstel, m.m.v. ds. Jos van Oord, pastor Wim van Luyn en Piet Hulsbos, orgel. Toe gang gratis. Smitsweg 311, tel. 12630 Vakatures 5-120: Stichting voor sociaal-cultu reel werk Soest vraagt vrijwillig(st)er voor huiswerkbegeleiding van Turkse kinderen van de bovenbouw (groepen 6, 7 en 8). 7-125: Stichting voor jongerenwerk Soesterberg vraagt geïnteresseerden voor diverse aktiviteiten voor het jeugdwerk. 8-198: Centrum voor mensen met een verstandelijke handicap zoekt overblijf-ouder"dagelijks of enkele dagen per week, om mee te helpen in het dagverblijf. 17-110: Dezelfde instelling vraagt vrijwillig(st)er bij creatieve middagen, twéémaal per week. 10-101: Opvangtehuis Utrecht vraagt groepsleider voor normale dien sten, persoonlijke begeleiding, team vergadering e.d. (minimaal één jaar). 14-108: Belangenvereniging voor doof-blinden vraagt mensen die hun ogen én oren willen "uitlenen" om deel name aan het leven van alledag af en toe enigszins mogelijk te maken. 18-123: Voetgangersvereniging zoekt aktieve belangstellenden om af deling in Soest/Baarn e.a. op te zetten. 19-127: Behandelingsinstituut voor jong-volwassenen vraagt vrijwillig (st)er voor kleine reparaties op tech nisch vlak in en om het huis, eventueel samen met een cliënt; met een auto van de instelling boodschappen doen e.d. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank, Smitsweg 311; dinsdag t/ m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. 12630. Ook tijdens de feestdagen zal de SOS Telefonische Hulpdienst (THD) 24 uur per dag bereikbaar zijn voor mensen met problemen en/of vragen. Er is zelfs voor een extra bezetting gezorgd, zodat iedereen die belt, kan worden gehol pen. Juist tijdens de feestdagen kunnen mensen zich eenzaam voelen. Ze kun nen anoniem met de SOS THD bellen. Dat geldt overigens zeven dagen per, 24 uur per dag. Mensen kunnen bij de SOS THD onder meer terecht met proble men met familieleden, de invulling van de vrije tijd, hulp bij het verwerken van een verlies, hulp bij het omgaan met een verminderende gezondheid en hulp en steun bij het verbeteren van de eigen si tuatie. Het nummer van de SOS THD in de regio, waaronder Soest valt, is 035-245555. Het telefoonnummer staat overigens ook op de achterzijde van hqf telefoonboek. Met kaarslicht gaan de zangers en zan geressen onder het zingen van kerstlie deren door het ziekenhuis. Wie mee wil doen aan dit elk jaar weer sfeervol ge beuren wordt aanbevolen een zaklan taarn of ander lichtje mee te nemen. Diezelfde ochtend om 10.00 uur vindt in de kerkzaal van het ziekenhuis een oecumenische viering plaats, met me dewerking van het christelijk gemengd koor "Sursum Corda" o.I.v. J.L. Meijer, die dan officieel afscheid neemt. Op Tweede Kerstdag is er om 20.00 uur een r.k. viering in de kerkzaal, met me dewerking van het koor van de H. Fa- miliekerk. Op zaterdag 18 december houdt de ver eniging "Huismuziek het Gooi" een sa- menspeelmiddag in kerststijl, waar le den en belangstellenden op aangename wijze met elkaar, onder deskundige lei ding kunnen musiceren. De middag duurt van 13.30 tot 17.00 uur in de Doopsgezinde Kerk, Wladi- mirlaan 10, Bussum. Bijdrage: f8,-. In formatie en opgave: tel. 02152-42302 of 02154-22007. Vierde Advent: Het is langzamerhand traditie dat kin deren in de zondagmorgendienst van de vierde Advent in de Wilhelminakerk een grotere rol spelen dan gewoonlijk. Ook a.s. zondag is dat het geval. Het thema van de dienst is "Gaaf geven". Bij alle adventsdiensten in de Wilhelminakerk staat het geroe pen zijn vanuit het evangelie centraal: geroepen om te leven, te horen, te doen en dit keer: geroepen om te geven. De dienst wordt opgeluisterd door pan- fluitspel van Liselotte Fennema. Voor ganger is de wijkpredikant, ds. J.W. Huisman. De kinderen helpen bij de li turgie en komen met een "gave verras sing" voor iedereen. De dienst in de kerk aan de Soesterbergsestraat 18 be gint om 10.00 uur. Uit een auto is dinsdagnacht een radio cassetterecorder gestolen. Dat gebeur de op de Van Goyenlaan. De 34-jarige eigenaar uit Soest ontdekte dat de vol gende morgen en vertelde het tegen de politie. Op de Weegbreestraat is een auto van de gemeente volledig uitgebrand. Het vuur is vermoedelijk ontstaan in de ach terbak, waarin een motorbladblazer lag. Op het moment dat het vuur woensdag uitbrak, zaten twee mensen in de auto. Zij konden zich op tijd in veiligheid stel len, al zou één van hen geschroeide ha ren aan het avontuur hebben overge houden. De wagen werd in een plant soen gereden. Ondanks de komst van de brandweer zal de gemeente een nieuwe auto moeten aanschaffen. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 In februari 1994 staat deze assertivi- teitscursus opnieuw op het programma van de Volksuniversiteit. De deelne mers worden praktische vaardigheden bijgebracht die helpen op goed met zichzelf en met anderen om te gaan. Voor wie is deze cursus bedoeld? Voor diegenen die zich afvragen: "Wie ben ik?", "wat wil ik?", "wat kan ik?", "hoe bereik ik het?". Uitgangspunt van de cursus is: wederzijds respect. Men leert o.a.: vaststellen van persoonlijke doe len, waarden, behoeften, wensen; open en eerlijk te zijn zonder te kwetsen; nee zeggen; opkomen voor eigen behoef ten; problemen voorkomen/oplossen. Aanvang cursus: februari 1994 (de^ exacte datum wordt nog nader bekend gemaakt). Docente: mevr. E. Lange- veld-Benninga. Cursusadres: wordt na der bekend gemaakt. Cursusprijs: f 165,- (boek f 45,- via docente). Aantal lessen: 10. Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195. Kantoor geopend: maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Tijdens de Kerstvakantie, 22 december tot 10 januari 1994, is het kantoor gesloten. periode 6 t/m 11 december 1993. GEBOREN: Geen, ONDERTROUWD: Clemens Maria de Wit en Maria Mul ders; Luiz Carlos dos Santos Bahia en Cindy Esther Annabel Muis; Frank Martin van der Sommen en Margaretha Corina Esther Bouwer; Walter Johan- nes Boerenkamp en Nicolette Adriana Maria van der Veen; Willem van den Broek en Johanna Mathilde Maria The- resia Kars GEHUWD: Willem Gouw en Maria Johanna Ge- rarda van Schaik. OVERLEDEN: Aagje Breij-Eveleens, wed. van J.W. Breij; Janna Catharina van Doorne- veld, wed. van C.H.D.A.J. van Es; Jo hanna Petronella Schaap; Theodora Göken, wed. van H. Spijker; Willemina Egberdina Bosch, wed. van J. van 't Slot; Alijda Maria van der Heiden; wed. van G.A. Hagen. De afdeling Soestdijk van de Ned. Christenvrouwenbond NCVB houdt morgenavond, donderdag 16 decem ber, haar kerstviering. Eigen leden voe ren een kerstspel op: "Het Spel". Het thema van de kerstliturgie is: Licht in duisternis. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de wijkzaal van de Emma- kerk, Regentesselaan 2. Belangstellen den zijn van harte welkom. Op zaterdag 18 december vindt in de Utrechtse Domkerk opnieuw een con cert plaats in de reeks Maria-composi- ties. Ditmaal treden de vijf leden van de familie Jansen uit Soest - vader Jan, moeder Christine en de kinderen Maar ten, David en Janine - gezamenlijk voor het voetlicht. Op het programma staan: Cantate voor het feest van de verkondiging aan Maria van Telemann voor sopraan, viool en continuo; cantate Salve Regina van Terziani voor sopraan en orgel; concer to in A van Soler voor twee toetsinstru menten; trio voor viool, cello en clave- cimbel van Haydn. De uitvoerenden zijn Christine Jansen, sopraan; Janine Jansen, viool; Maarten Jansen, cello; David Jansen, orgel; Jan Jansen clavecimbel en orgel. Het con cert begint om 15.30 uur. De toegang is vrij. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Eén keer per veertien dagen vindt er op zaterdag van 10.00 - 16.00 uur op kin derdagverblijf De Blauwe Vogel in Soest recreatieve opvang plaats. Dat is voor kinderen en volwassenen met een verstandelijke of meervoudige handi cap. Er worden activiteiten gedaan als zwemnien, wandelen, knutselen, spel letjes, snoezelen. Er zijn drie groepen van elk maximaal zeven bezoekers, en elke groep wordt begeleid door een vas te kracht en één of meer vrijwilligers. De Blauwe Vogel is op zoek naar en thousiaste mensen vanaf 21 jaar die het leuk vinden om als vrijwillig(st)er het team te komen versterken. Voor meer informatie over de zaterdagopvang, kan men contact opnemen met Karin van Rooijen, KDV De Blauwe Vogel, tel. 22284. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijnde jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn: Jeffrey v.d. Berg Karlijn v.d. Herik Monique v.d. Wardt - taxi particulier, ziekenfonds, GAK - NIEUW groepsvervoer tot 54 pers. - NIEUW autoverhuur luxe wagens, 9-persoons busjes, bestelwagens en vrachtwagens Koninginnelaan 2-4 - Soest Tel. 02155- 12984 Dag- en nacht bereikbaar De in de krant van vorige week voor donderdag 16 december aangekondig de Paso-bijeenkomst is verschoven naar vanavond: woensdag 15 decem ber. Om 20.00 uur kunnen belangstel lenden in De Vriendschap, Nachtegaal- weg 8A, terecht voor helderziende waarnemingen aan de hand van kerst stukjes. Entree niet-leden: f 6,50. In de Vijverhof aan de Klarinet wordt vrijdag 17 december een bingo gehou den voor 55-plussers. Het betreft de grote kerstbingo aan het einde van het jaar van de ouderen. Dit keer zijn er meer prijzen te winnen. Maar de prijs van de deelnamekaarten blijft vijf gul den. De zaal gaat om 13.30 uur open, dq bingo begint om 14.00 uur. Medisch Centrum Molendael-Soest heeft voor zijn expositieruimte twee nieuwe vitrinekasten aangeschaft, het geen de gastvriendelij kheid van het zie kenhuis verhoogt. Art Services uit Ros winkel heeft de lopende tentoonstellin gen t/m 20 december uitgebreid met een expositie Bloemsierkunst. Exposante is Esther Haringsma-Repa- ron uit Soest. Zij begon in 1988 met het bundelen van droogbloemen als hobby, na een ontmoeting met een vriendin die hiermee enthousiast bezig was. Dit is uitgebreid tot tentoonstellingen op ver schillende kunstmarkten en in vitrine kasten. Mensen kwamen met stukjes stof, tafelkleedjes, gordijnen om wat bijpassends te vinden. Ideeën over kleurcombinaties met gedroogde en zij- denbloemen ontwikkelden zich. Eerst werden wat "produkten" cadeau gege ven, maar al spoedig kwam er meer in teresse en vraag. Een en ander wordt nu reeds bijna vijf jaar verkocht met de bedoeling de op brengst te bestemmen voor "goede doelen", zoals Vluchtelingenhulp, Roemenië, Israël, Albanië, e.a. Haar atelier aan het Nassauplantsoen, waar de werkjes tot stand komen, is te bezoe ken, maar neem eerst een kijkje in Mo lendael-Soest. Op donderdag 16 december worden er bij Groei en Bloei dia's en foto's ge toond van tuinen, landschappen en bij zondere planten uit diverse landen. Hierbijzijno.a. orchideeën uit Portugal, landschappen uit Ierland en impressies van Engelse tuinen. Misschien zitten er wel leuke ideeën bij voor vakantiebe stemmingen! Ook zal dhr. Schuitema instruktieve dia's laten zien over zijn hobby: rotsplanten. Kortom, voor elk wat wils. De lezing begint zoals altijd om 20.00 uur in het E.H.B.O.-gebouw aan de Pa rallelweg. Entree voor leden gratis; niet-leden f 2,50 incl. kopje koffie. Bij een ongeval op de kruising van de Prins Bernhardlaan en de Prins Hen driklaan is een zestien-jarige fietsster uit Soest licht gewond geraakt. Ze kreeg op de kruising geen voorrang van een 74-jarige automobilist uit Soest. Bij^de aanrijding kwam het meisje ten val. Door de schrik gaf de bestuurder van de wagen vervolgens gas in plaats van dat hij afremde. Hij schoot daardoor de kruising over en kwam tegen een licht mast tot stilstand. De lantaarnpaal brak bij die 'kennismaking' af. Op de Vredehofstraat is zaterdag een ongeluk gebeurd door een glad weg dek. Een automobilist van 55 jaar moest remmen, omdat de auto voor hem stopte, maar gleed als gevolg van de gladheid tegen de wagen van een 62-jarige vrouw uit Soest aan. Zij klaagde over hoofdpijn. Een ambulan ce kwam ter plekke, maar de vrouw hoefde niet mee naar het ziekenhuis. Op station Soest-Zuid zijn twee koffers van een man uit Sittard gestolen. De 61-jarige Limburger had ze even bij de stenen trap laten staan, toen hij een kijkje nam op het perron. Toen hij te rugkeerde, waren de koffers verdwe nen. In de koffers zaten onder meer cur susmateriaal en eurocheques. De dief stal werd donderdagavond om kwart Voor zeven gepleegd. Overigens zijn de koffers later terugge vonden op de Eng. De dief had het geld, het paspoort en het rijbewijs meegeno men. De afdeling Soest van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen houdt op zondag 19 december haar maande lijkse zondagmiddagpraatmiddag, dit maal in Honsbergen. Het wordt een feestelijke middag met een hapje en een drankje. Voor de kaar ters wordt een klaveijastoernooi ge houden. Andere bezoekers kunnen sjoelen, rummikub spelen of zomaar met vrienden en bekenden een "bab beltje" houden. De deelname is gratis voor alle 5 0-plus- sers uit Soest en Soesterberg. De aan vang is om 14.00 uur, de zaal is open om 13.30 uur. •Bejaardenhulp en gezinsverzorging Centrum voor Maatschappelijke Dienst verlening Soest, tel. 19004. Voor Soes terberg bovendien: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 03404-24764. •Wijkverpleging en uitlenen van verpïeegartikelen Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. •Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 16324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in de bejaardencentra: Braamhage, tel. 13851 .Gr. Engendaal, tel. 15251 Mariënburg, tel. 22044 Molenschot, tel. 16324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij desbetreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 14114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 23681 Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 03463-51789 of 52097. Sociaal-culturele aktiviteiten: in de dienstencentra, en andere loca ties, bijv. bejaardengymnastiek, zwem men, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen en schilde ren, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: secr. SWOS, Alb. Cuyplaan 101, 3764 TM, tel. 23681; - dienstencentra: De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soesterberg, tel. 03463- 51402;- Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat 475, Soest, tel. 10607; - De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 23139. Vereniging Groepswonen Ouderen in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. •Spreekuren Ouderenwerk: - Molenschot, Albert Cuyplaan 101, kamer A 509, tel. 19289, wo. en vr. van 9.00-10.00 uur. - De Drie Eiken, tel. 03463-51402, do. 10.00-11.30 uur, vr. 13.30-14.30 uur. - Honsbergen, tel. 10607, ma. 13.30- 14.30; wo. 9.00-10.00 uur. - De Vijverhof, tel. 23139, ma. 15.00- 16.00; vr. 11.00-12.00 uur. Deze spreekuren zijn er voor de oude ren en voor de vrijwilligers werkzaam in de dienstencentra, bij maaltijdvoor ziening, personenalarmering en oude renvervoer. U kunt er terecht voor in formatie, advies enz. Indien gewenst kunt u ook thuis bezocht worden. U kunt telefonisch een afspraak maken tijdens de spreekuren.^- Seniorenvoorlichting Alle werkdagen 9.30 - 12.00 uur, tel. 27997. Ouderenbus Aanvragen: elke werkdag van 09.30 tot 13.00 uur, tel. 19190. Zondag 19 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 Zondag 09.30 gemengd koor Zondag 11.00 samenzang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 Zaterdag 19.00 samenzang Zondag 10.30 parochiekoor H. Faniiliekerk, Willibrordusstraat 19 Zondag 09.30 Cantate Domino Joanneskerk, Willaertstraat 51 Zaterdag 18.00 samenzang Zondag 11.00 samenzang HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds H.J.J. Radstake Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. H.M. Jansen; H.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.P. Schouten; H.A. Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 dr. J. Hoek, Veenendaal GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 ds. J.W. Huisman De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.P. Schouten; H.A. M.C. MOLENDAEL SOEST Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 drs. C. Geraets CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 09.30 en 17.00 ds. G.E. Geerds; H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 en 15.00 leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 geen dienst EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 Herman H. ter Welle 19.30 char. gemeenschapsdienst CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Charles Groot NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur SOESTERBERG (zie Soesterbergse pagina) BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. A. Breet, Amersfoort VRIJE EVANG. GEMEENTE Eemnesserweg 63B 19.00 ev. C. Voogt, Holl. Rading NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. W.G. Rietkerk, Utrecht; H.A. AMERSFOORT EVANG. LUTHERSE GEMEENTE Langestraat 61 10.30 ds. A.E. van Eeden, Soest "^^^^tichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De oorsprong van de cacao ligt in de bo venloop van de stroomgebieden van Amazone en Orinoco in Zuid-Ameri- ka. Rond het jaar 600 brachten Maya-Indianen de cacao naar het hui dige Mexico. Toen de Spanjaarden het meenamen naar Europa werd het pas echt populair. De cacaoboom is een hoge boom; wel tien tot vijftien meter. De boom bloeit het hele jaar door. Slechts één op de tien bloesems draagt vrucht. Deze vruchten zijn na een half jaar rijp. Ze zijn eerst groen, dan rood en worden geplukt als ze roodbruin zijn. De vruchten bevatten elk dertig tot veertig zaden. Zodra de vruchten rijp zijn, worden ze met een kapmes van de boom gesne den, open gekapt en de zaden worden uit het vruchtvlees gehaald. Op een bed van bananenbladeren moeten de zaden zes dagen broeien; de smaak verbetert en het vetgehalte neemt toe. Daarna volgt eerst het drogen dan het roosteren en daarna worden de vruchten verma len tot een dikke brij. Na indrogen ont staat een harde koek die tot cacaopoe der vermalen wordt. Verpakt en wel exporteert de coöpera tie El Ceibo de cacao naar Europa. Via de S.O.S. Wereldhandel belandt deze cacao in de Wereldwinkel Soest. Ook chocolade in meerdere soorten is in de Wereldwinkel te koop; alles onder het keurmerk van Max Havelaar. Maar niet alleen in de Wereldwinkel, ook in de supermarkt vindt u naast Max Havelaar koffie nu ook chocolade met het Max Havelaar keurmerk. Vraagt u er maar naar. Zaterdag 18 december en zondag 19 december Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: Groep A: H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veenstraat 129, tel. 15631. Groep B: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel. 12333. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Krij ger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nico- las, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst op bellen! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn) Nieuwstraat 40, tel. 02154-12137. Extra dienst zaterdag 9.00-12.30 uur: Apotheek Soestdijk Van Weedestraat 183, tel. 12487. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J.H. de Vries, Dennenweg 11, tel. 14463. Dierenarts Vrijdag 19.30 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: L. Harnis (Spakenburg), Kon. Wilhelminastraat 41, tel. 03499- 82199. Kleine huisdieren: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, tel. 14211. M.C. Molendael Baarn/Soest Soesterbergsestraat 125, tel. 92911 Molenweg 2 (Baarn), tel. 02154-82511 Bezoektijden: Alle verpleegafdelingen Dagelijks: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Op zondag tevens 11.00-11.30, 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Medium Care In overleg tussen patiënt, familie en ver pleging. Kinderafdeling Baarn Doorlopend bezoek voor familie. Overig bezoek: 15.00-16.30 uur, Kraamafdeling Baarn Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; Overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel.06-8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, tel. 035-245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 17998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soes terberg: Ir. Menkolaan 4, 3761 XA Soest, tel. 22673. SOESTERBERG (zie Soesterbergse pagina) Op dirtsdag 21 december vindt in de Oude Kerk in Soest het kerstconcert van de RMA-muziek- en dansschool plaats. Verschillende ensembles, o.a. blokfluitkwartet, fluitsextet, een ge mengd ensemble, een accordeonen semble en een saxofoonorkest, zullen te beluisteren zijn. Aanvang: 19.30 uur. Toegang vrij. Vogelvereniging "De Vrije Vogels" houdt op vrijdag 17 december een kerstbingo. Deze zal geheel in het teken staan van de komende feestdagen. De kerst-bingo wordt gehouden in De Open Hof. Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. De schuif-bingo-kaarten kosten f 8,00 per stuk. Leden en donateurs krijgen een korting van f 1,25 per kaart met een maximum van twee kaarten. In de pauze is er een verloting met mooie prijzen. Tijdens deze bingo zullen de behaalde kam pioensbekers en andere prijzen aan de winnaars op onze tentoonstelling wor den uitgereikt. Amivedi, tel. 17001 VERMIST: 4-12: Bruin-witte middelgr. bast. teef, groene halsb., vl.band. Weggel. in Eemnes. Inl. hr. V.d. Tweel, tel. 03463-32812. 5-12: Gest. kl. grijze poes, 2'/2 jr. Inl. mevr. Visser, Plesmanstr. 265, 3769 HH Soesterberg, tel. na 20.00 uur 03460-52724. Overd. tot 17.00 uur: 03463-32812, tussen 17.00 en 20.00 uur 02155-15416. 7-12: Zwart ongec. katertje, wit befje en één wit pootje, vl. bnd. Inl. fam. Harskamp, Stadhouderslaan 62, 3761 EM Soest, tel. 26434. GEVONDEN: 7-12: Loopt rond Biltseweg 41, Soest: witte poes m. zwarte vl. Inl. mevr. Broe- re, tel. overd. 070-3471501, 's av.: 02156-8309. 7-12: Zwerfkater, zwart met witte ns. Gev. Rubenslaan, Soest. Inl. Dieren- teh. Soest, tel. 13583. 9-12: Kruising Akita/Herder, reu, gev. o.d. tankbaan, Soesterberg. Inl. Die- renteh. Soest, tel. z.b. 9

Soester Courant | 1993 | | pagina 25