wrmcrs FSSÉk wenskaarten «uur Goederen en welkom voor geld nog t/m vrijdag kamp ex-Joegoslavië Soest protesteert bij provincie tegen ontwerp voor nieuw Streekplan kerst nieuwjaar 8 Bauers bestaat 5 jaar dus: Gilde naar bedevaartplaats met uw eigen foto EN HEEFT DAAROM EEN GEWELDIGE JUBILEUMAKTIE WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 'Mustafa-aktie' wordt 17 december afgerond ooooooooooooooooo g 5 gangen-menu f55,- g S> ToDsstauranl vraagt uw aandacht voor: Wet Milieubeheer ontwerp-beschikkingen Pelgrimagereis naar Santiago de Compostela Bezwaarschrift nog verder aangescherpt Bewoners Turfstreek 's nachts bestolen Radio en telefoon uit auto ontvreemd i illem Van Oosten IH fotoservice Wet Milieubeheer Hersenschudding na ongeluk Biltseweg Brommer gestolen Bouwzaken Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Belastingverordeningen BESTAAT L. 1-. Uw voordelen: Makkelijk schoon te houden Hygiënisch Moderne uitstraling Ruimte besparend *Alle werkzaamheden door één monteur uitgevoerd 2 jaar ail-in garantie Compleet geplaatst j incl. BTW voorl.^DUf VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. De aktie, opgestart onder de naam "Laat Mustafa één keer Sin terklaas zijn", loopt boven ver wachting goed. Inmiddels heeft ook de gemeente Huizen aanslui ting gezocht bij dit Soester initia tief. Er kunnen vier transportbus jes gaan rijden. Martin en Ivonne Wierink vragen voor de laatste keer de hulp van de Soester bevol king om de actie tot een volledig succes te maken. Hulp bij het inkopen Ivonne Wierink-van Wetten: "De aktie loopt zó goed, dat we uit moeten kijken dat alles te overzien blijft. Dit weekend ronden we af, maar zullen we ook de in kopen moeten doen. We hebben nu vier transportbusjes rond. De Emma Mavo in Driebergen heeft gezorgd voor de laatste bus. Deze school heeft zich ga rant gesteld voor de transportkosten. De sponsorakties lopen as. vrijdag. Daarnaast zorgt de school voor twee chauffeurs. Dat betekent dat we de in houd van vier bussen moeten verzor gen." Twee bussen zijn tot het dak toe gevuld met kleding, linnengoed, schoenen en dekens. De andere twee bussen zijn be doeld voor voedsel en toilet-artikelen. De verwachting is dat de scholen zullen zorgen voor de inhoud van de derde bus, maar de vierde bus is nog leeg. Het voedsel dat nu is/wordt afgeleverd is nog niet voldoende om de vierde bus te laten rijden, maar wel is er inmiddels een geldbedrag beschikbaar om in een en ander om te zetten. Op ons verzoek van vorige week om en kele vrijwilligers die a.s. vrijdag willen helpen met sorteren van voedsel etc. dat bij de scholen wordt opgehaald heeft nog niemand zich gemeld. Wij hebben inmiddels zelf via-via enkele dames bereid gevonden die dag te hel pen. Daarnaast hebben we een oproep gedaan voor een opslag- en/of garage ruimte in Soest. Hierop kregen wij een souterrain aangeboden (ja, wél dank voor uw aanbieding) maar dit was min der bruikbaar omdat we dan straks zo'n 240 zware dozen trap op en trap af moeten sjouwen. Afgelopen zaterdag heb ik via Radio Soest een dringende oproep gedaan voor opslagruimte, en jawel, het is ge lukt. We hebben een groot deel van een boerderij beschikbaar gekregen, waar we ook het voedsel mogen sorteren. U kunt zich voorstellen hoe blij we hier mee zijn! Nu doen we nóg een verzoek. A.s. za terdag 18 december is bekend hoeveel geld de aktie exact heeft opgeleverd. Die dag moeten er dus ook inkopen worden gedaan. Is er iemand met een bestelbusje, die die dag bereid is samen met Martin inkopen te doen? Of is er ie mand die zo'n busje af kan/wil staan? Zo niet, dan zullen we een busje moeten huren en deze kosten proberen we zo veel mogelijk te voorkomen. Dus, al stublieft, reageer snel als u die dag kan en wil helpen. Meer scholen doen mee Afgelopen week werd ik gebeld door MAVO Soest en de basisscholen de Achtbaan en Prof. J. Waterink. Ook zij doen mee aan de geldinzameling. De Montessorischool Soest heeft al een be drag op de giro gestort. Ook basis school de Springplank te Huizen zamelt geld in. Inmiddels hebben ook andere apothekers in Soest met geld en goede ren gereageerd, zodat ook van deze kant de medewerking groot is. De grootste verrassing kwam deze week van de kant van de gemeente Huizen: de beslissing om de inzameling van 18 december ten goede te laten komen aan onze aktie, omdat men sympathie heeft voor particuliere initiatieven. Wij wa ren erbij in de raadzaal en we waren er allebei even stil van. Nadat het besluit was gevallen hebben veel raadsleden ons succes gewenst. Contact met kamp Velika Vanwege het grote succes van de aktie hebben wij opnieuw contact opgeno men met dominee Mirko Roginic van kamp Velika. We hebben hem uitge legd dat we inmiddels, naast de lopende inzameling, ook wat geld ter beschik king hebben dat we ten behoeve van de 600 vluchtelingen kunnen uitgeven. Het blijft natuurlijk een druppel op een gloeiende plaat, maar vier busjes is ook niet niks. Als voorbeeld: alle kledings tukken zijn persoonlijk door mij gesor teerd en ik kan u verzekeren dat dat erg veel is en dat er voor iedereen in het kamp wat bij zal zijn. In ieder geval hebben we Mirko Roginic gevraagd om een gedetailleerd verlang lijstje. Hierop staat toch een aantal arti kelen waaraan wij niet hebben gedacht. Zijn lijstje luidt als volgt. Voedsel: macaroni, meel, gedroogde gist, olie, suiker, melkpoeder, kaas, bo ter (camping!), jam, alle soorten blik ken vlees en vis, babyvoeding, rijst, pakjes soep en zout. Toiletartikelen: zeep, tandenpasta- en borstels, shampoo, maandverband en tampons, scheerspullen, (af)wasmid- del. Daarnaast vraagt hij om dekens, lin nengoed, alle soorten winterkleding, schoenen, ondergoed (ook bh's!) voor alle leeftijdsgroepen, sokken en kou sen. Wij zamelen inmiddels geen kleding meer in. Daarvan is, om een zo even wichtig mogelijke lading te hebben, vol doende. Wel is er nog behoefte aan on dergoed, lakens en slopen, kousen, sok ken en schoenen. Het gaat om degelijke schoenen in alle maten, zonder hoge hak, die tegen een (sneeuw)stootje kunnen. (Wat sokken en ondergoed be treft: alstublieft géén legergroen. We kunnen dit om begrijpelijke redenen niet meenemen.) Alle door ds. Mirko gevraagde artike len zijn van harte welkom, mits in houd- bare vorm. Inmiddels kan ook kaas, mits in vacuümverpakking, meegeno men worden. Dat is nu lang genoeg houdbaar; daarnaast liggen de goede ren koel opgeslagen. Als u nog iets van bovenstaande pro- dukten/goederen wilt inleveren kan dat t/m uiterlijk a.s. vrijdag 17 decem ber. Dan móeten we helaas stoppen met inzameling, aangezien we op 22 decem ber vertrekken. Uiteraard kunt u ook nog steeds geld inleveren, ook met uw geld doen we dan zaterdag de 18e boodschappen voor kamp Velika. Nos een oproep We doen ook nog graag een oproep aan banketbakkers en delicatessenzaken in Soest. We hebben contact gehad met de Stichting Hulp aan Bosnië-Hercegovi- na in Rotterdam, een grote organisatie die met groot transport op Bosnië rijdt. Deze stichting heeft veel ervaring met grensovergangen etc. Het hoofd van de stichting, de heer Islam Telalovic, helpt ons met papieren en adviezen. Ook hij is blij met de aktie in Soest, het betreft immers dezelfde "doelgroep", met dien verstande dat wij niet naar Bosnië gaan, maar naar Kroatië. Wij hebben hem gevraagd om sugges ties en hij zei dat het aardig zou zijn, on danks dat het geen primaire levensbe hoefte is, om wat snoepgoed voor de kinderen mee te nemen. De kinderen verblijven vaak al langer in deze kam pen en hebben, naast de schamele maaltijden, al anderhalf jaar geen snoepje gezien. Nu gaan we niet massaal snoepgoed in zamelen - daarvoor willen we de vier auto's beter benutten - maar toch: we komen daar de dag voor kerst aan en we zijn uitgenodigd om de kerstviering in het kamp mee te maken. We overnach ten in het kamp en zijn tevens uitgeno digd om er de eerste kerstdag door te brengen. Wat zou het leuk zijn als we, bij onze "functionele" lading, in ieder geval voor de kinderen een eetbare "kerstattentie" bij ons zouden hebben! Er bevinden zich tussen de 600 vluchte lingen zo'n 140 kinderen in het kamp, en afgelopen week hebben we enkele banketbakkers en één grote delicates senzaak in Soest benaderd met een ver zoek hiertoe. Uiteraard hebben ook de volwassenen honger, maar we kunnen Mustafa Mujkic (l.) en Martin Wie rink plegen telefonisch overleg met ds. Roginic in het kamp Velika. niet inschatten wat de bereidheid is om iets voor dit kamp te doen in het kader van kerst. We hebben er natuurlijk be grip voor dat deze bedrijfstak het in de ze tijd erg druk heeft. Toch hebben we er vertrouwen in dat dit moet lukken. Uiteraard is ook ieder ander bedrijf in Soest dat dit leest en iets aan lekkernij en voor deze mensen mee wil geven in het kader van kerst van harte welkom. Kerstkaarten naar kamp Velika U hebt nu zoveel betrokkenheid ge toond met de mensen in kamp Velika, misschien vindt u het een aardig idee, als u toch uw kerstkaarten schrijft, ook eens te denkeq aan de vluchtelingen daar. Een grote groep van deze mensen is ook gewend jaarlijks iets aan kerst te doen: het is een zgn. gemengd kamp, waar zich dus niet alleen moslims bevin den. Niet van iedereen is op dit ogenblik be kend waar hij of zij zich bevindt. Als voorbeeld: ook in het opvangcentrum in Zeist zijn heel veel mensen familiele den "kwijtgeraakt", waarbij altijd nog de hoop bestaat dat deze mensen toch ineens uit één van de vele kampen, ver spreid over Europa, opduiken. Ook in dit kamp zullen zeker mensen zijn die geen contact hebben met familieleden. Uw kaart doet er een kleine week over, er is dus nog tijd genoeg vóór de kerst dagen, mits u niet te lang wacht. U kunt uw kaart sturen aan: ZUPNI CARITAS, Mirko Roginic, Trg. Sv. Augustina 9, 53 330 VELIKA, Croa- tië. Vermeld in uw kerstgroet (in het Duits of Engels, of eenvoudig met uw naam) de plaatsnaam SOEST. De man durft op dit ogenblik nauwelijks te gelo ven dat deze plaats écht bestaat. Wilt u nog voedsel, toiletartikelen, geld en/of de overige gevraagde goederen inleveren, dan kan dit t/m vrijdag 17 december, aan de Turfstreek 249, tel. 14963. Ook als u beschikt over een transportbusje voor het doen van bood schappen, dan kunt u zich hier aanmel den. Gerookte zalm met kappertjessaus Parelhoenderbouillon Pernodijsje •tr Hertehaas met bosbessensaus •er IJsfantasie Bauers Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155- 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO gemeente Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 liggen vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en voor D. ook in de dependance pu- bliekszaken Soesterberg) tijdens de openingsuren ter inzage de ontwerp beschikkingen en de aanvragen van: A: RJ. van den Bedum, Insinger- straat 54, om vergunning voor het op richten en in werking hebben van een meubelstoffeerderij op het perceel In- singerstraat 54. Van 30 september tot en met 9 ok tober 1994 zal het Groot Gaesbee- ker Gilde of Sint Aechten Schut tersgilde van Soest deelnemen aan een door de Stichting Pelgrimage georganiseerde pelgrimagereis naar het Spaanse Santiago de' Compostela. Na Rome en Jeruza lem is Santiago de Compostela de voornaamste katholieke bede vaartplaats ter wereld. Voor de reis hebben zich inmiddels meer dan 100 deelnemers gemeld, waardoor de eerder gereserveerde twee bussen zijn volgeboekt en een derde bus is gereserveerd. Na de succesvolle gil- dereizen naar Lourdes in 1989 en Ro me in 1990 is deze deelname weliswaar niet helemaal verrassend, maar toch had de organisatie een zo grote interes se niet geheel verwacht. De pelgrimagereis naar Santiago wordt door het Soester gilde in tegenstelling tot Lourdes en Rome dit keer niet in 'ei gen regie' uitgevoerd. Voor de reis naar Santiago is gekozen zich aan te sluiten bij de door de Stichting Pelgrimage ge organiseerde 10-daagse touringcarreis. De reistechnische uitvoering van de reis is opgedragen aan Kristal Reizen in 's-Hertogenbosch. Wel zal aan de reis een eigen Soesters' accent worden toe gevoegd. Thema Het thema van de reis is het behoud van de Roomskatholieke cultuur in Euro pa. In de aanloop naar de reis zal hier over nadere aandacht worden besteed via een symposium, enkele lezingen e.d. De reis zal een extra dimensie krijgen doordat ook de alombekende bede vaartplaats Lourdes in het reisprogram ma is opgenomen. Zowel in Lourdes als in Santiago de Compostela zullen een aantal gezamenlijke activiteiten wor den georganiseerd, die zeker een gilde- tintje zullen hebben. Voor deze activi teiten zijn al verschillende afspraken gemaakt met betrokken organisaties ter plekke. Zo zullen er speciale eucharis tievieringen worden gehouden voor al le deelnemers aan deze pelgrimagereis (naar verwachting tussen de 800 en 1000). De reis wordt gemaakt via delen van de bekende route naar Santiago de Com postela, dus via Tours, Bordeaux, Bil- Met een brief van bijna vijf kantjes gaat de gemeente Soest officieel bezwaar aantekenen tegen het nieuwe ontwerp-Streekplan, dat de provincie in september heeft vastgesteld. Het protest is in de raadscommissie zelfs nog iets ver der aangescherpt dan aanvankelijk de bedoeling was. De gemeente raad besluit morgenavond of de brief zo weg kan. Beleefdheidshalve constateert Soest dat de Structuurvisie (met het zgn. af rondingsscenario) grotendeels in het Streekplan wordt "vertaald", maar dat er toch een tegenstelling is tussen de beide plannen: in de Structuurvisie wordt uitgegaan van een aflopende taakstelling op het gebied van de "uit breiding van stedelijke functies", terwijl het Streekplan een tegenovergestelde ontwikkeling nastreeft. Tot 2005 worden Soest de gewenste ontwikkelingsmogelijkheden onthou den - er mag niet of veel minder ge bouwd worden aan de Jachthuislaan en bij het Griftland College, en geen be drijfsterrein aan de Richelleweg - ter wijl daarna "de deur wordt open gezet", want dan wordt Soest opeens gerekend tot het gebied waar stadsgewestelijke verstedelijking mag plaatsvinden. In het afrondingsscenario is juist sprake van een terughoudend geleid. In de pe riode 2005-2009 wil Soest nog maar 75 woningen per jaar bouwen, en geen huis meer. Het Streekplan zou inhouden dat er juist meer gebouwd en verstedelijkt gaat worden, en Soest wil dat uitdruk kelijk niet. Restcapaciteit Soest is het ook oneens met de provin cie over de zgn. "restcapaciteit", de wel in plannen voorziene maar nog niet uit gevoerde bouw van woning- en be- drijfsprojecten. Per 1.1.94 heeft Soest volgens eigen berekening een restcapa citeit voor 375 woningen op diverse lo- katies in de gemeente, terwijl het Streekplan er bijna 1000 heeft becijferd ("tijdelijke extra restcapaciteit"). Dat is inclusief de 350 Amerikaanse wonin gen in Soesterberg, en daar heeft Soest ernstig bezwaar tegen. De woningen bestaan immers al, en bovendien is het nog maar zeer de vraag of ze wel ten goede komen aan de Soester woning markt, gezien het prijsniveau. Soest wil ook niet dat voor de overige 1100 woningen uit de Structuurvisie een capaciteit per locatie wordt aange geven, maar dat dat getal wordt opge nomen als maximum voor de periode tot en met 2004, waarbij vrijheid blijft bestaan in volgorde en aanpak van de bouwlocaties, aan de hand van de gang van zaken met de grondverwerving. Soest wil alle locaties in het Streekplan genoemd zien, dus ook de Jachthuis laan (450 huizen) en het Griftland Col lege (100 huizen). Amersfoortse plannen Bovendien spreekt het gemeentebe stuur in het bezwaarschrift zijn veront rusting uit over de recent bekend ge worden plannen van de gemeente Amersfoort om net over de grens - in het gebied Birkhoven - woningbouw te realiseren. "Deze ontwikkeling baart ons, gelet op de status van het gebied, op voorhand zorgen en wij spreken daarover dan ook onze verontrusting uit," aldus het bezwaarschrift. Ook tegen de uitsluiting van het door Soest geplande bedrijfsterrein aan de Richelleweg (Soesterberg) wordt pro test aangetekend. De gemeente wil daar transportbedrijven huisvesten, die uit de bebouwde kom moeten verdwijnen. Eerder zou de provincie daarop positief gereageerd hebben, maar nu komt het in het Streekplan niet meer voor. Golfbaan In het bezwaarschrift wordt vervolgens uitgebreid stilgestaan bij de golfbaan in Soest, die de gemeenteraad het liefst aangelegd wil zien aan de Monniken- boschweg. De provincie krijgt het ver zoek dat mogelijk te maken door een ruimere omschrijving van de locatie als "landelijk gebied 1", na een MER (mi- lieu-effect-rapportage) die antwoord moet geven op de exacte situering. Tenslotte wordt in het bezwaarschrift nog eens benadrukt dat de concentratie van militaire activiteiten bij Soesterberg moet worden ingebed in een kader waarin naar alle militaire terreinen wordt gekeken. Daarnaast moet uit een oogpunt van milieu en ruimtelijke orde ning gestreefd worden naar een vermin dering van de geluidbelasting voor Soesterberg, Soest en de verdere omge ving. In een woning aan de Turfstreek is vori ge week ingebroken. Hoewel de daders de gehele kamer doorzochten, hebben de bewoners, vermoedelijk door de storm, niets gehoord. De inbrekers namen onder meer een bedrag van driehonderd gulden mee. Ook ontfermden ze zich over enkele oude munten, een aantal eurocheques, girobetaalkaarten en een giropas. De tas van de bewoonster werd de volgen de morgen in de tuin gevonden. De spaarpotten van de kinderen zaten er nog in. De inbraak is gepleegd in de nacht van woensdag op donderdag. De, daders kwamen binnen via een raam. Uit een auto zijn de radio en een autote lefoon gestolen. Een 49-jarige vrouw uit Soest deed daarvan aangifte. De diefstal werd maandagmiddag tussen half vier en half zeven gepleegd. Op de Stationsweg werden tien cd's uit een auto gestolen. Een Soester man van 32 ontdekte dat maandag. bao, waarbij het laatste deel via de eeu wenoude "Jacobsroute" loopt. De te rugweg wordt gemaakt langs de Spaan se kust. Santiago de Compostela is nauw ver bonden met het leven van de Apostel Jacobus, genoemd Sint Jacobus de Meerdere om hem te onderscheiden van de andere Apostel Jacobus, die de Mindere wordt genoemd. Santiago de Compostela symboliseert bovendien de herovering van Spanje op de Moren, een strijd van het christelijk geloof te gen het ongeloof, een herovering die van het jaar 700 tot 1492 duurde. De reissom voor deze 10-daagse tou ringcarreis bedraagt f 1.245,-. Hierbij is inbegrepen vervoer per touristclass touringcar, 9x half-pension op basis van een tweepersoons kamer voorzien van bad of douche en toilet, op 6 dagen een lunch en een uitvoerig informatie pakket. Nadere informatie is te verkrij gen bij het secretariaat van het Groot Gaesbeeker Gilde, Spinet 47,3766 ZB Soest (tel. 02155-20573). volledig in eigen lab afgewerkt, hierdoor vele extra modelljkheden. zoals:* eigen tekst mogelijk kleur neg, zwart/wit afdruk! 'snelle levering 'vierkant formaat anders dafHrn 'mat of glans ideren Prettige Kerstdagen en een Gelukkig 1994. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedeslraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 Hamseweg 12IV Hoogland 035-807151 B: J.G.M. Elbertse inz. Fa. J.J. El- bertse Zn, Oranjelaan 4, om revisie vergunning voor een werkplaats voor het ambachtelijk restaureren/bouwen van orgels op het perceel Oranjelaan 4. C: ZJ. van Homoet, Van Weede- straat 70, om een revisievergunning voor een rijwiel- en bromfietshandel, annex reparatie op het perceel Van Weedestraat 70. D: de provincie Utrecht, dienst W.V.V., afd. VB, Postbus 80300,3508 TH Utrecht om een revisievergunning voor een onderhoudssteunpunt wegbe- heer op het perceel Richelleweg 1. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. Gelie ve daartoe desgewenst vóór 5 januari 1994 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Beroep tegen de beschikking kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voor nemen. beschikking Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de be schikking op de aanvraag van: Keune Haircosmetica B.V., Birk- straat 101, om vergunning voor een in richting voor het vervaardigen, opslaan en verzendklaar maken van cosmeti sche produkten op het perceel Ko ningsweg 15. Beroep tegen deze beschikking kan, binnen een maand na de dagtekening van deze ken nisgeving, worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bezwaren hebben in gediend tegen de ontwerp-beschikking; d. degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de be schikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belangstellenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn ge weest tegen de ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeen komst artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht, tenzij voor die da tum een verzoek is gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Op de kruising van de Biltseweg en de Ambrassementsweg heeft een Soester vrouw een hersenschudding overge houden aan een ongeval. Dat werd in MC Molendael Baarn geconstateerd. De vrouw had op de kruising geen voorrang gegeven aan een 26-jarige in woner van Treviso, waarna de auto's te gen elkaar botsten. De Italiaan kwam met de schrik vrij, maar beide wagens moesten worden weggesleept. Het on geval gebeurde vorige week dinsdag middag om vijf over half zes. Op de Johannes Poststraat is bij een flat een bromfiets gestolen. Een dertig-jari ge vrouw had de brommer vrijdagnacht op slot achtergelaten, maar kwam de volgende dag tot de ontdekking dat haar voertuig was gestolen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis, Duinweg 38 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 50 lid 6 van de Woningwet); 2. bouwen van een blokhut, Haagwin de 4 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. uitbreiden van een woonhuis, Hel- lingw eg 8 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 4. verbouwen en uitbreiden van een kerkgebouw, Veenbesstraat 2 (ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 16 december 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum. Amersfoortsestraat 79a (93518): veranderen en vergroten van een gara ge/berging, 29-11-93; Foekenlaan 2 (93500): plaatsen van een serre, 1-12-93; Heideweg 24-26 (93542): verande ren van een schuur in een garage, 1-12-93; Noorderweg 79 (93543): het plaat sen van een noodlokaal en en fietsen stalling, 2-12-93; Pijperpad 1 (93545): plaatsen van een raamkozijn, 2-12-93; Prof. Lorentzlaan 99 (93502): uit breiden van een woonhuis, 29-11-93; Soesterbergsestraat 49 (93295): bouwen van een winkel met bovenwo ning, 2-12-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. Dr. 's Jacobstraat 5 (93527): plaat sen van een blokhut, 1-12-93; Driehoeksweg 18 (93530): plaatsen van een tuinberging, 29-11-93; Eikenlaan 17 (93524): plaatsen van een dakkapel, 2-12-93; Kerkstraat 67 (93492): vergroten van een dakkapel, 29-11-93; Koninginnelaan 20 (93369): uitbrei den van een winkelpand, 29-11-93; Parklaan 100 (93522): plaatsen van een berging, 2-12-93; Richelleweg (carpoolplaats) (93420): plaatsen van een antennemast met ap- paratuurhuisje, 29-11-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. De navolgende belastingverordeningen zijn goedgekeurd: - Ie wijziging van de "Verordening rioolrecht". Goedgekeurd op 3 novem ber 1993, nr. 3654976/1164. - 2e wijziging van de "Verordening rei nigingsheffingen". Goedgekeurd op 16 november 1993, nr. 3654977/1213. De verordeningen liggen gedurende acht dagen na deze publicatie ter inzage op de afdeling gemeentelijke belastin gen ca., Raadhuisplein 1, te Soest. LOODGIETERS D E UJ V A N BETERS Deze aanbieding bestaat uit: WISA 2000 inbouw-element WISA 2000 afdekplaal (wit) Sphinx wandcloset (wit) Pressalit bril met deksel (wit) Benodigde WISA systeem-elementen Complete montage inclusief betegelen van de watervaste systeemplaten U hoeft alleen de benodigde tegels toe te leveren Bosman Loodgieters b.v. Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest Telefoon 02155 20644

Soester Courant | 1993 | | pagina 4