I; STOOMREINIGEN tb" ihandel wandel s IE SCHOEMAKER DEMONSTREERT (laporeló^ HYPOTHEEKRENTE VANAF hypotheek adviseurs Soest gaat anders schoonmaken Voetballer 'scoort' bij juf Netwerk-zorgcontract voordelig voor bedrijven met computernetwerken fit... UBELEN NIEUW! KvK's en overheid richten zich samen op bodemsanering 'All you need is love'-boeket nu exclusief bij Fleurop-bloemisten fa/aÉeG. PAGINA8 WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 eestdagen! uw gourmet-, .eengrillschotel. sausen en larsen L GRATIS ERIJ SMIT BV tasten 1495, ibedden 675, 575, "igels oud-grenen i kasten door eigen lelse Chesterfield 1+1 v.a3800," ZATERDAG 18 DECEMBER VAN 10.00-16.00 UUR Traploze stoomdrukregeling Voor alle zekerheid! Vaporetto-stoomreinigers bij Schoemaker Deelname bedrijfsleven vrijwillig elektrotechnisch installatieburo ETB BINNEN EN BUITEN OFFICIEEL DEALER PTT TELECOM NETAANSLUITINGEN Bij Van Oest, Geytenbeek en Boutique des Fleurs Bij Van Gelder Informatika in Soest Mountain-bike uit etalage van winkel gestolen b van BREUKELEN bv 3812 PZ Amersfoort en bedrukte computer- aan uw software. van kleine tot :egen gunstige prijzen. ter-etiketten ier )aansets handelsdrukwerk 033 618747* 3n oud geloogd jpassende rieten iste fferen kan bij onS ook. -jfl» De moderne huishoudelijke reiniger: Nieuw, efficiënt en snel Multifunctioneel Milieuvriendelijk Reinigt vloeren, tapijten, keuken, badkamer, meubels, sanitair etc. zonder schoonmaak middelen en chemicaliën Alleen normaal leidingwater Tijd- en kostenbesparend Professioneel hogedruk stoomstrijken schoemaker VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' Onlangs is een gloednieuw en ui terst doeltreffend schoonmaakap- paraat pp de markt geïntrodu ceerd: de Vaporetto huishoude lijke stoomreiniger. Een hoge- drukreiniger voor binnenshuis waarmee men de wekelijkse kar weitjes, zoals ramen lappen en meubels, tapijten en keukens rei nigen, tot de zwaarste klussen, zo als vetvlekken en kalkaanslag ver wijderen, zeer eenvoudig kan uit voeren. De Vaporetto werkt volgens een princi pe dat we eigenlijk al jaren kennen: de reinigende werking van stoom. De Va poretto produceert stoom van 120° C en sproeit deze stoom, al of niet met een regelbare druk, tegen de te reinigen op pervlakten. Alle vuil, vet, kalkaanslag etc. lost op en wordt middels de bijbe horende hulpstukken meegeleverd, zo dat men alle voorkomende schoon- maakwerkzaamheden in huis uit kan voeren. Kleden, tapijt, matrassen, te gels, muren, meubels, ramen en spie gels, badkamers, sanitair, keukens, ovens, kookplaten, radiatoren, auto's; alles wordt weer als nieuw na een reini gingsbeurt met de Vaporetto. Een demonstratie van de Vaporetto leert dat men met deze "allesreiniger" ook werkelijk alles binnenshuis kan rei nigen. Werken met de Vaporetto bete kent dan ook modern, doeltreffend en snél reinigen. Hij verlicht werkelijk elke klus. Naast de reinigende en ontvetten de werking, zorgt de hoge temperatuur van de stoom er voor dat bacteriën wor den gedood en alle gereinigde opper vlakten hygiënisch schoon zijn. Men heeft absoluut géén schoonmaakmid delen meer nodig. Meubels kunnen bij voorbeeld volledig gereinigd worden. Ovens, magnetrons en koelkasten wor den in een wip gereinigd en ontgeurd. Vloerbedekking, kleden, meubelstof fering en behang krijgen hun heldere kleuren terug. Vuil en kalkaanslag op muurtegels, plavuizen, bad en toilet worden in een oogwenk verwijderd. Zelfs het hardnekkigste vuil, verstopt in hoekjes en gaatjes, vormt geen enkel probleem voor de Vaporetto. Het enige dat de Vaporetto nodig heeft is normaal leidingwater en elektriciteit. Indien men het reservoir vult met 1li ter water kan men 1 tot 1 'A uur werken, ongeacht wat men schoonmaakt. Voor het dweilen van een grote tegelvloer verbruikt men normaal tientallen liters warm water met een flinke hoeveelheid milieubelastende zeep of chemicaliën. De Vaporetto neemt genoegen met een litertje water om dezelfde vloer, vetvrij, hygiënisch en streeploos schoon te ma ken. Men begrijpt: een verademing en ontlasting voor het millieu; geen ver spilling meer van grote hoeveelheden water en energie en geen belasting meer middels grote hoeveelheden zepen, chloor en chemicaliën welke door de af voer in het milieu terecht komen. Milieuvriendelijk en kosten besparend In tegenstelling tot de meeste andere zaken in het dagelijks leven, waarbij mi lieuvriendelijkheid vaak juist geld moet kosten, betekent milieuvriendelijk bij de Vaporetto tevens kostenbesparing. Onderzoeken tonen aan dat een gemid deld gezin in Nederland (schrik niet) 3 tot 5 gulden per dag uitgeeft aan warm water, milieubelastende chemicaliën, chloor zeep etc. voor de normale reini ging van het huishouden. Met de Vapo retto gooit men deze milieubelastende uitgaven overboord. Men bespaart meer dan fl 1.000,- per jaar. De milieuvriendelijkheid heeft natuur lijk ook rechtstreeks invloed op onze gezondheid. Hoe schoner onze omge ving, des te gezonder kunnen we leven. Daarnaast zijn er echter ook nog andere positieve invloeden van de Vaporetto op onze welzijn en gezondheid. Door het ontbreken van gevaarlijke stoffen in huis voorkomen we dat wijzelf of onze kinderen op een verkeerde wijze met deze stoffen in aanraking komen. Denk daarbij aan terpentine in de ogen of het drinken uit een fles met wasbenzine. Daarnaast heeft de Vaporetto door de hoge temperatuur 120° C) een desin fecterende werking. Kinderen kunnen veilig op de vloer spelen zonder dat men bang hoeft te zijn voor infecties en huis- mijten worden gedood, zodat mensen met allergieën hier thuis praktisch geen last van hebben. Stoom onder druk dankt zijn doeltreffendheid aan zijn ontsmettende, ontgeurende, ontvetten de en anti-bacteriële eigenschappen. Gemak en tijd Naast de positieve invloeden op onze welzijn en gezondheid schenkt de Va poretto ons veel gemak en extra tijd. Door de eenvoud waarmee het appa raat werkt komt men tot een tijdsbespa ring van de schoonmaakwerkzaamhe- den van 25 tot 50%. In een halve dag datgene doen waarvoor men tot nu toe 1 hele dag nodig had. Ideaal dus, bij voorbeeld ook voor huishoudens waar beide partners werken en men weinig tijd heeft voor het schoonhouden van het huishouden. Gevaarlijk op een trapje balanceren, hard schrobben en pijnlijke rimpelhan den behoren voorgoed tot het verleden. Met behulp van de bijbehorende ver lengstukken en accessoires blijft men veilig op de grond en zit men niet meer met de knieën op de grond of met de handen in vuil sopwater. De Vaporetto doet het moeilijke en vuile werk. Op de Vaporetto kan tevens een hoge druk stoomstrijkijzer aangesloten wor den. Door gebruik te maken van de ho ge stoomdruk doet men vanaf nu ook het strijkgoed in slechts de helft van de tijd. Men kan jurken en kostuums zelf vertikaal strijken, zodat men de kleren minder vaak naar de stomerij hoeft te brengen. Zelfs het strijken van jeans is een fluitje van een cent. De Vaporetto voldoet aan de nieuwste internationale E.G.- veiligheidsnor men. Natuurlijk wordt de Vaporetto dan ook geleverd met 1 jaar volledige garantie. Op de ingebouwde stoomge nerator wordt zelfs 3 jaar garantie gege ven. Voor meer informatie en een vrij blijvende demonstratie van de Vapo retto kan men terecht bij de Vaporetto- dealer Schoemaker, Van Weedestraat 78, tel: 17253. Naar verwachting wordt binnen kort in de wet Bodembescherming de saneringsregeling bekrachtigd. Op grond van deze wet kan de overheid bedrijven verplichten bo demvervuiling op bedrijfsterrei nen te saneren. Om bedrijven te helpen hierop tijdig te anticiperen hebben de Samenwerkende Ka mers van Koophandel in de pro vincie Utrecht (SKU) besloten een Stichting Vrijwillige Bodemsane ring in gebruik zijnde Bedrijfster reinen (BSB) in de provincie Utrecht op te richten. Doel van de stichting is het stimuleren en bevorderen van vrijwillige sanering in eigen beheer op bedrijfsterreinen. Het bestuur van de stichting wordt ge vormd door vertegenwoordigers van de Kamers van Koophandel voor Eem- land en Utrecht en Omstreken en de werkgevers-organisaties KNOV/N- COV en VNO/NCW. De provincie Utrecht neemt, evenals de gemeente Utrecht en de Vereniging van Neder landse gemeenten, als waarnemer deel aan de bestuursvergadering. De kosten van de werkzaamheden van de stichting worden door de gemeente, de provincie en de beide Kamers van Koophandel gezamenlijk gedragen. Het doel van de stichting is tweeledig. Ten eerste stimuleren en bevorderen dat de bodemverontreiniging van in ge bruik zijnde bedrijfsterreinen in de pro vincie Utrecht door het bedrijfsleven zelf op systematische wijze wordt aan gepakt. Ten tweede bevorderen d^t deelnemende bedrijven de mogelijk heid krijgen om binnen het kader van de wet en overeenkomstig de afspraken die binnen de BSB zijn gemaakt, bo demsanering zelf te plannen en uit te voeren. Taak De taak van de stichting is om een beeld te krijgen van de aard en mate waarin in gebruik zijnde bedrijfsterreinen zijn verontreinigd. Aan de hand van deze inventarisatie zullen op basis van ur gentie- en prioriteitsbepaling bedrijven in de verdere procedure worden bege leid tot aan de (eventuele) sanering. Voor BSB-deelnemers is uiterst be langrijk dat zij in een groot deel van het uitvoeringstraject niet direct met de overheid te maken hebben. De stichting bepaalt in overleg met het bedrijf het verdere verloop van de procedure met inachtneming van urgentie en prioriteit. Hierbij kan worden gedacht aan het te bereiken eindresultaat, de sanerings methode, de fasering en de kostén. Ver der garandeert de stichting vertrouwe lijkheid van de door het bedrijf ver strekte informatie. Niet vrijblijvend De gehele BSB-operatie is overigens geen vrijblijvende zaak. Bedrijven die niet vrijwillig saneren, kunnen daartoe immers via de overheid op grond van de wet Bodemsanering worden gedwon gen. De eigen inbreng van het bedrijf is dan echter veel geringer. Op 20 december zal de intentie-verkla ring tussen stichting BSB, de provincie en de gemeente worden ondertekend. Daarna kan met de feitelijke start van de BSB-operatie worden begonnen. Het ligt in de bedoeling dat het uitvoe rend bureau van de stichting BSB me dio eerste kwartaal 1994 operationeel zal zijn. Vanaf dat moment kunnen be langhebbende bedrijven zich bij de stichting als deelnemer aanmelden. Als meldpunt fungeren KvK Eemland (G. Crolla, tel. nummer 033-612964) en KvK Utrecht (R. de Korte, tel. 030-363254). voor nieuwe aansluitingen verhuizingen etc. Soesterbergsestraat 61a- 3768 EB Soest - Tel. 02155-20656 - Fax 02155-24861 Aanleg en onderhoud van: licht-, kracht-, telefoon-, oproep-, cai-, beveiligings-, brandmeldings- en stofzuigerinstallaties Sinds kort is bij diverse Fleurop- bloemenspeciaalzaken te Soest, exclusief het speciale "All you need is love"-boeket te koop. Het is verkrijgbaar bij Van Oest, Gey tenbeek en Boutique des Fleurs, respectievelijk gevestigd aan de Eigendomweg 80, de Burg. Gro- thestraat 4 en de Steenhoffstraat 1. Computernetwerken zijn niet meer dit het bedrijfsleven weg te denken. Helaas kan een relatief geringe storing in het netwerk veel overlast veroorzaken. Sinds kort is het mogelijk een netwerk-zorg contract af te sluiten met Van Gel der Informatika te Soest. Met een netwerk-zorgcontract verzekert een bedrijf zich naast adequate hulp bij storingen van deskundig advies, toegespitst op het beheer van de hard- en software van het bedrijf. Van Gelder Informatika, sinds april van dit jaar gevestigd in een nieuw pand aan de Nieuweweg, heeft reeds sinds 1986 ervaring met het opzetten en be geleiden van computernetwerken. Het bedrijf constateerde bij netwerkgebrui kers de behoefte aan snelle en deskun dige hulp. Directeur R.E. van Gelder. "Bij veel bedrijven is van te voren niet serieus over het beheer van computernetwer ken nagedacht. Vaak nemen die bedrij ven pas contact met ons op wanneer door storingen aan het netwerk de be- drijfscontinulteit in gevaar komt. Dat is jammer, want veel onvolkomenheden hadden voorkomen kunnen worden, wanneer men bij de installatie goed ge adviseerd zou zijn over het gebruik van de hard- en software. Met het principe van een netwerk-zorgcontract bieden wij bedrijven de mogelijkheid om twee vliegen in één klap te slaan: adequate hulp bij het oplossen van fouten en ge breken én deskundig advies bij het be heer van het computernetwerk". "Support-lijn" Door het afsluiten van een netwerk- zorgcontract kunnen ondernemingen in noodgevallen via een 'support-lijn' op ieder moment de hulp in roepen van de deskundigheid van Van Gelder In formatika. De gebreken worden pijl snel geanalyseerd en -afhankelijk van de aard van de problemen- direct dan wel indirect hersteld. Soms kan een be drijf reeds via de telefoon uit de brand geholpen worden. In andere gevallen kan een modemverbinding uitkomst bieden. Bij zeer ernstige onvolkomen heden zal een specialist de herstelwerk zaamheden ter plaats uitvoeren. Naast hulp in noodgevallen biedt het netwerk-zorgcontract bedrijven de mo gelijkheid om zich te laten adviseren over het beheer van netwerken. Wan neer een bedrijf bijvoorbeeld zijn net werk wil uitbreiden is de keuze van nieuwe programmatuur en apparatuur geen eenvoudige zaak. Van Gelder In formatika kent de producten die op de markt zijn en kan een bedrijf in dat ge val adviseren welk hard- of software het beste aan het doel beantwoordt. Op de ze wijze kunnen veel problemen wor den voorkomen. Oplossingen "Het netwerk-zorgcontract is een nieuw begrip in de computerwereld," vervolgt Van Gelder. "Een bedrijf be taalt een vast bedrag op jaarbasis en weet zich te allen tijde verzekerd van een optimaal functionerend netwerk. Veel netwerken omvatten hard- en software die door verschillende fabri kanten zijn geproduceerd. Problemen in netwerken zijn vaak niet gemakkelijk te lokaliseren. Hoe weet je bijvoorbeeld of het aan de printer ligt of aan een be paald programma, als de printer niet werkt? Wij maken een volstrekt objec tieve analyse van de problemen en zoe ken oplossingen onafhankelijk van enig leverancier." Nadere informatie over netwerk-zorg- contracten kan worden ingewonnen bij Van Gelder Informatika, tel. 17138. Er is natuurlijk niets leukers voor een scholier dan vrij krijgen. Helemaal als je de schoolbanken mag verlaten vanwege een feestelijke aangelegenheid. Dat was vrijdagmiddag het geval voor de vier bovenste groepen van De Wegwijzer. Juf Maja gaf namelijk die dag haar ja woord aan Wim Gouw die daarna ook gauw zijn huwelijksbelofte deed. De kerkelijke inzegening van het huwelijk vond plaats in de Joanneskerk aan de Willaertstraat. Bij het betreden van de kerk liep het bruidspaar door een ere- boog die door de leerlingen van de groe pen zes, zeven en acht werd gevormd. De kinderen van juf Maja uit groep vijf droegen hun steentje bij door in de kerk te zingen. Voor Maja van Schalk was het vrijdag overigens dubbel feest, want ze vierde tevens haar dertigste verjaardag. Haar 'man Wim (32) behoeft onder de Soester sportliefhebbers nauwelijks nog intro ductie. Hij kwam meer dan 250 keer uit voor het eerste elftal van sportorganisa tie Soest. Een bordeauxrode mountainbike, ter waarde van drieduizend gulden, is vrij dagnacht uit een winkel aan de Beuken laan gestolen. De dader gooide een steen door de etalageruit van de fietsen- zaak en nam de fiets mee. De 29-jarige eigenaar van de zaak werd wakker, maar de dader was al gevlogen, toen hij poolshoogte nam. "All you need is love" is met afstand het populairste televisieprogramma in Ne derland. Wekelijks kijken bijna 3 mil joen mensen naar de "datingshow" van Televizier-ring-winnaar Robert ten Brink. Hoogtepunt in het programma is de uitreiking van het speciale "All you need is love"-boeket aan een van de deelnemers. Net als op televisie kunt ook u nu uw geliefde met een speciaal boeket laten weten hoeveel u om hem of haar geeft. Het "All you need is !ove"-boeket wordt uitgevoerd in rode en witte bloe men in een fraaie groene omlijsting. Bij het boeket hoort een speciaal uitge voerd "All you need is love"-kaartje, terwijl het boeket in speciale geschenk folie wordt verpakt. De Fleurop-bloe- menspeciaalzaken brengen het uiter aard graag thuis. Het "All you need is love"-boeket is ex clusief verkrijgbaar bij enkele honder den bloemisten die zijn aangesloten bij Fleurop. Ze zijn herkenbaar aan de spe ciale raamposter. T R A I T E U R*C A TERING PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 16 t/m 21 december Donderdag Kalkoensteak "Provengale" Vrijdag ir> Zaterdag K en Zondag Maandag Dinsdag Scholfilet met rémouladesaus j of spaghetti Bolognese met sla Hazepeper of gepocheerde tong-/zalm- rolletjes in witte wijnsaus Rundergehakt in Madeira- saus Uit oma's kookboek: Jachtschotel Bij de meeste gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel 11,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10 00-20.00 uur zondag van 15.00-20.00 uur 1 's woensdags gesloten F C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Vangrail, De Engh, De Praatpaal. Speel-o-theek Buurthuis de Engh zoekt nog enkele mensen die mee willen helpen bij de uit leen op de donderdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. We hopen de speel-o- theek in februari te openen. Het is ook mogelijk om eens per 14 dagen mee te helpen. Momenteel zijn we bezig met het coderen van al het speelgoed. Daar bij kunnen we ook nog hulp gebruiken! Hebt u zin om mee te helpen, of wilt u meer informatie: bel. E. Komrij, tel. 21987. Bingo Op zaterdag 18 december organiseert De Vangrail weer een gezellige Bingo met mooie prijzen! De eerste ronde be gint om 20.00 uur. De hoofdprijs van de loting is dit keer: een prachtige magne tron! De zaal is open vanaf 19.30 uur. UW HYPOTHEEK ■RS 014 LAAG 6.1

Soester Courant | 1993 | | pagina 9