SKIËN LANGLAUF oester f 26 m z Generaal-vlieger b.d. H. Schaper krijgt hoogste luchtvaart-onderscheiding 'Porto Nuovo' goed van start r voor slechts I SOESTERBERG T 1SP0RTI IN SOESTERBERG IN SOESTERBERG WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 10 'Ik mag niet zeggen dat ik al 87 ben Informatie-avond politieke partijen Aktiviteiten van De Drie Eiken CD's, snoep en petjes gestolen uit pompstation Laetitia-nieuws Veiliger oversteek naar Plusmarkt Autokraakjes in Soesterberg Geslaagd Nieuwjaarsbijeenkomst Ouderenbonden - Wim Overgoor officieel PHILIPS dealer Eerste stap naar nieuwe voetbalclub in Soesterberg KORFBAL Politieauto rijdt 's nachts vos dood W ostok-kerstboom geveld door storm Ons Kent Ons (OKO) Hulp aan de naaste Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje in de Soester Courant sportpark a/d Kerklaan Skischool Otto Zoetelief - Inl.: tel. 03463-52674 sportpark a/d Kerklaan Skischool Otto Zoetelief - Inl.: tel. 03463-52674 KLEINTJES MteS'' ■kewug. Tot maart vorig jaar kon Soesterberg wat de nieuwsvoorziening betreft goed uit de voeten met het Soesterbergs Nieuws- en Advertentieblad. Dat blad is er niet meer en bovendien miste u het hondgrd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die bijna 10.000 abonnees telt. Weet u wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt u alles over wat er in de Gemeente Soest op stapel staat, groot en klein nieuws, óók op sport-, rekreatie- en cultureel gebied. De Soester Courant vertelt u er alles van. Bovendien de wekelijkse mededelingen als medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverleningsadressen, verloren en gevonden huisdieren enz. VOOR SLECHTS 50 CENT PER WEEK bent u op de hoogte van familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van de winkeliers, maar ook alle personeels-advertenties. U vindt ze in de Bel 02155 - 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, 3760 AB Soest. ss /m w mikm ««f Soc gaa "De uitreiking van de gouden Snij derspenning aan de generaal Scha per vormt een waardig slot van alle evenementen die zijn gehouden in dit museum, dat dit jaar zijn vijfen twintigjarig bestaan mocht vie ren." Met deze woorden opende de directeur van het Mil. Lucht vaart Museum, overste Botma, de plechtigheid vrijdag 17 december i.i. Veel militaire en burger-autoriteiten hadden gehoor gegeven aan het ver zoek deze bijzondere uitreiking bij te wonen. Daarna hield Generaal-Majoor KLu b.d. H. Dieters als voorzitter van het Bestuur van de Stichting Generaal Snijders Fonds een toespraak. Na het begrip Snijders en -penning uitgelegd te hebben, richtte hij zich tot de jubilaris, Heije Schaper, geboren 8 september 1906 in het Friese Joure. Een poging om na zijn HBS-tijd bij de Koninklijke Marine te komen mislukte omdat hij te klein was, maar hij werd kort daarop wel toegelaten voor de op leiding tot koopvaardij-officier, aldus generaal Dieters. Hij vertelde hoe generaal Schaper werd ingedeeld bij de Onderzeedienst, maar het op eigen verzoek wat hoger zocht, bij de Marineluchtvaartdienst. Vliegin- structeur in de Oost en kort voor de Tweede Wereldoorlog weer terug in Nederland. Naast vlieginstructeur werd hij ook belast als invlieger van de Dor- nier 24 vliegboten. Na de caputilatie week hij met een Fokker torpedovlieg tuig uit naar Engeland. Ingedeeld bij het 320 Squadron Royal Dutch Naval Air Service van RAF Coastal Com- mand, voerde hij vele missies uit. De bijna catastrofale operatie in 1940 op het Tjeukemeer werd genoemd, ver volgens hoe hij in 1942 in zijn Hudson bij een aanval op een Duits convooi werd neergeschoten, de daarop volgen de krijgsgevangenschap in Stalag Luft Op uitnodiging van de Verenigig Soes- terbergs Belang (VSB) zullen de poli tieke partijen in de gemeente Soest op maandag 7 februari a.s. 's avonds om 8 uur hun visie geven over Soesterbergse onderwerpen. Uiteraard is iedereen van harte welkom. Onderwerpen voor dit politieke forum kan men schriftelijk inleveren op het adres Fokkerstraat 7. Plaats en even tuele verdere bijzonderheden leest u in de volgende uitgaven van deze krant. Donderdag 23 december wordt om 19.00 uur een kerstdiner gehouden in het dienstencentrum van de Drie Ei ken. De kosten bedragen f 25,00 p.p. Het kerstmenu ziet er als volgt uit: zalmcocktail; ossestaartsoep; kalfsme- daillon met garni en diverse aardappel gerechten; bavarois; koffie met bon bon. Verder ontvangt elke deelnemer twee consumpties. Het geheel wordt muzikaal opgeluis terd door het plaatselijk Esbergkoor met pianobegeleiding van mw. Leger stee. Tussen de gangen door worden kerstverhalen verteld door mw. M. de Vries. Zondag 26 december (Tweede Kerstdag) is er vanaf 14.00 uur een kerstinstuif in het dienstencentrum van de Drie Eiken. De kosten hiervan zijn f 7,50 p.p.. Vrijdag 31 december, 's avonds vanaf acht uur: Oudejaarsavondviering. Hiervan zijn de kosten f 7.50 p.p. III en de mislukte pogingen daaruit te ontsnappen.De staat van dienst die hij na de oorlog bekleedde: De transfer naar de Koninklijke Luchtmacht, daar na in dienst van het Koninklijk Huis, het werd een aanschakeling van opdrach ten en funkties. Tot slot noemde hij de persoon Scha per. "In dit alles heb ik uw kwaliteit van eenvoud niet genoemd. Is eenvoud niet het kenmerk van het ware?" Daarna overhandigde hij de penning waarin de volgende inscriptie was aangebracht: Op de Amersfoortsestraat is woensdag avond ingebroken. Met een zwaar voorwerp werd de glazen deur van het pand vernield, waarna de daders naar binnen konden. Ze namen in ieder ge val enkele cd's, dozen met drop en een aantal baseballpet] es mee. De inbraak in Soesterberg werd rond half twaalf 's avonds gepleegd. Afgelopen zaterdag 18 december vond in het zwembad de Geiser te Zeist weer het diploma zwemmen plaats. Voor het diploma A slaagden: Bianca v.d. Hen gel, Tamarah IJseldijk, Lisette Witte- veen en Stephanie Vos. Voor het B-di ploma: Karin Rietveld en Jennifer Dijkmans. Voor het volgen van een cursus zwem diploma A of B kunnen weer cursisten geplaatst worden. Inlichtingen bij mw. D.G. Hagmeijer-v.d.Lienden, Kop penlaan 22, tel. 51705. De Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) ontving vooral van ouderen het verzoek een veilige oversteek te realise ren op de Rademakerstraat naar de Plusmarktwinkel. De verkeersdrukte is daar van dien aard dat er soms gevaar lijke situaties voor voetgangers ont staan. De VSB zal de gemeente Soest vragen een onderzoek in te stellen waardoor dit kan worden opgelost. Gedacht wordt aan een oversteekplaats en/of een vluchtheuvel. "Aan Heye Schaper die aan Neerlands militaire luchtvaart op de hoogste pos ten op uitnemende wijze leiding heeft gegeven. Soesterberg, 17 december 1993." De jubilaris liet al die mooie woorden over zich heen gaan en genoot van de belangstelling. De 87-jarige generaal Schaper dankte daarna allen voor dit eerbetoon en stelde duidelijk dat hij geen spreker was. "Ook word ik een dagje ouder, en dat mag ik van mijn vrouw niet zeggen, maar ik doe het toch. Want ik kan me niet voorstellen dat er iemand hier zit die ouder is dan 87 jaar..." Op humorvolle wijze besloot hij zijn kort dankwoord om daarna vele handen te schudden. Uit een auto die aan de Prof. Lorentz- laan geparkeerd stond is in de nacht van vrijdag op zaterdag de radio-/cd-speler weggehaald. Teven bleken vier cd's te zijn verdwenen. De dief had een van de ramen geforceerd. De benadeelde is een 40-jarige Soesterberger. Ook aan de Jongbloedlaan werd een auto opengebroken. De 20-jarige eige naar mist zijn radio/cd-speler en vijl cd's. Tenslotte moest ook een auto aan de Fokkerstraat het ontgelden. Daaruit verdween de radio-cassetterecorder ten nadelen van een 34-jarige Soester berger. Gert Meyerink (jr), Chr. Hüygenslaan 108, is geslaagd voor het diploma HEO Rens en Rens te Hilversum. De ouderenbonden A.N.B.O. en P.C.O.B. houden samen met de Be heerscommissie van de Drie Eiken hun traditionele nieuwjaarsbijeenkomst op maandag 3 januari om 10.00 uur in de Drie Eiken. De nieuwe leden van de ou derenbonden kunnen dan tevens ken nis maken met het betrokken afdelings bestuur. De koffie-ochtend van de A.N.B.O. op 13 januari komt hiermee te vervallen. Dé P.C.O.B. houdt op 13 januari een bestuursvergadering en op donderdag 20 januari haar koffie-ochtend. (ook diverss andere merken) Verkoop en reparatie van audio, video en huishoudelijke apparaten. OsDpend vanaf 10.00 uur. Maandag de ge hele dag en woensdagmiddag gesloten. Rademakerstraat 28G, Soesterberg Telefoon 03463-51850 Het initiatief van dhr. Van Soeren om een voetbalclub in Soesterberg op te richten heeft de steun gekregen van de Vereniging Soesterbergs Belang. De VSB meent dat Van Soeren de kans moet krijgen de eerste oriënterende stappen naar dit doel te zetten. Een tiental mensen uit Soesterberg wordt schriftelijk benaderd om op een nader te bepalen tijdstip in Restaurant de Tuin bijeen te komen. Daar zal dhr. Van Soeren zijn voorstel naar voren brengen en kan men de mogelijkheden en onmogelijkheden van de heroprich ting van een plaatselijke voetbalclub bespreken. Wil men tot de uitgenodigden behoren, dan is een telefoontje naar dhr. van Soe ren voldoende (tel. 52338) of een schriftelijke reactie op zijn adres: Spoorstraat 43. NIO 1 -KVO 1: 12-11 Het Rotterdamse NIO stond op de laat ste plaats, met andere woorden zou dat even geklaard worden. Het spel was re delijk, uiteraard kon het veel beter.Met de rust stond het nog gelijk: 5-5. Na de rust trok NIO fel van leer. KVO stond een beetje te slapen en kwam op achterstand. Met alle kracht werd nog geprobeerd de achterstand weg te wer ken, maar daar was geen tijd meer voor. Met de stand 12 tegen 11 trokken de Soesterbergers aan het langste eind. Een vos is donderdagmorgen om kwart voor vijf verongelukt op de Amers foortsestraat. Het wilde dier stak de rij baan over, toen er juist een politiewa gen passeerde. De bestuurder van de surveillancewagen kon niet meer op tijd remmen en botste tegen de vos aan. Die overleefde de aanrijding niet. De kerstboom op het Wostokplein kon de storm van afgelopen zondag niet meer weerstaan. Met een harde klap brak hij af, met het gevolg dat veel kerstlampjes verloren gingen. Kenne lijk had de boom de vrede goed begre pen, want hij viel pal naast een aldaar geparkeerde personenauto. De eige naar heeft zijn voertuig daarna toch maar op een veiliger plaats geparkeerd. Een kerstboom kan soms andere ge dachten krijgen... De buurtvereniging stroopte de mou wen op en met behulp van de brand weer en voorzien van nieuwe lampen, stond hij even later weer recht omhoog. Dat moest ook wel snel gebeuren want s' middags om vier uur kwam de Kerst man heel persoonlijk deze naar hem vernoemde boom bekijken. Aan de kinderen uit de buurt gaf hij als dank kerstcadeautjes, waardoor het een echt feestelijk gebeuren werd. Een wekelijkse 'columnvan een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: mevrouw A. Slob, Kampweg 56. Wanneer je zoals ik 65 jaar bent gewor den, kijkje zo nu en dan eens terug. Dan is er tussen het moment dat je geboren werd en nu ontzettend veel veranderd. Toen ik van de lagere school kwam, was het de gewoonte voor ieder meisje: Je blijft werken tot je gaat trouwen, daarna werk je alleen thuis. De man verdient het geld, de vrouw zorgt voor het gezin. Alleen wanneer er hulp geboden moest worden bij ziekte van familie, buren of een lid van de kerk, werd van deze regel afgeweken. Door de verbeterde sociale voorzienin gen, werd deze hulpverlening over het algemeen minder. Toch bleek er soms behoefte te bestaan aan hulp die niet in het sociale pakket was opgenomen. Om die reden werd in 1972 de Stichting Hulpdienst Soesterberg opgericht. De ze stichting functioneert nog steeds in ons dorp. Vanuit de gereformeerde kerk werd ik benaderd om zitting te ne men in het bestuur van deze hulpdienst. Menig Soesterbergse inwoner heeft een beroep gedaan op deze vrijwillige orga nisatie. Uit een laatst gehouden landelijke on derzoek naar het vrijwilligerswerk, kwam naar voren dat de leeftijd van mensen die dit werk doen, tussen de 50 en 70 jaar ligt. Onze generatie is er dui delijk 20 jaar eerder mee begonnen. Op dit moment is het ook niet meer een zaak van overwegend vrouwen, wat eerder wel het geval was. Bij sportver enigingen werden de bestuursfuncties dikwijls vervuld door mannen, maar daadwerkelijke hulp was meestal voor ons als vrouwen weggelegd. Wanneer je eenmaal een stap gezet hebt op het pad van de vrijwillige hulpverle ning, heeft dat tot gevolg dat er door meerdere instanties een beroep op je wordt gedaan. Sinds 1984 probeer ik een steentje bij te dragen als lid van de Werkgroep Maaltijd Voorziening en Personen Alarmering in Soest en Soes terberg. Deze voorziening is voor alle 55- plussers in Soest en Soesterberg, mits aan de gestelde criteria wordt vol daan. Deze werkgroep geeft veel voldoening, zowel aan de vrijwilligers als aan de be trokkenen, immers de mensen die van deze voorzieningen gebruik maken krijgen ook daadwerkelijke hulp. Het is altijd een wisselwerking; degene die aan hulp en zorg toe is en degene die hulp en zorg biedt. Van beide partijen wordt veel begrip en geduld gevraagd. Stelt men mij de vraag, waarom ik dit werk doe, dan is mijn reactie: er zijn wel eens minpunten, ook wel eens kritiek, maar over het algemeen geeft het een goed gevoel datje iets doet voor je me- demens.'Daarom hoop ik dat ik dit vrij willigerswerk nog heel wat jaren kan en mag doen. mw. A. Slob 1 msToa^ istorante nmmmmi. Het straatje Rademaker is sinds zaterdag 11 december een Italiaans Specialiteiten Restaurant rijker, onderdenaam "Porto Nuovo". Nieuwe Haven is niet alleen de be tekenis hiervan, maar het is ook een nieuw begin voor de eigenaar. Nu, ruim een week later is de vriendelijke 'eigenaar enthousiast. Velen hebben al kennis mogen maken met de keur van specialiteiten en het zeer gezellige restaurant. Ook hier geldt het begrip: Zoek elders niet wat eigen dorp u biedt. n Gerubriceerde advertenties max. 40 woorden. Uitsluitend over één kolom; per 10 woorden f 7,10, ieder woord meer f 0.45 extra, (exclusief BTW). Brieven onder nummer f 2,50 Bewijsnummer (Uitsluitend op verzoek) f 2,50. Alleen bij vooruitbetaling. Kleine advertenties moeten uiterlijk MAANDAG 17.00 uur binnen zijn. Met spoed INTERIEURVER ZORGSTER voor 3 uur in de week. Tel. 14890. Aantrekkelijke BIJVERDIEN STE voor bijna iedereen. Nieuwsgierig? Bel 02155-27222. AANBIEDING PERSONEEL Schilder vraagt BINNEN/BUI TENWERK: Vrijblijvende prijsopgave, goede referen ties, tel. 03402-61357 (na 18.00 uur). WASMACHINE, vaatwasspj^, defect? Bel Teciz^- TE KOOP GEVRAAGD HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS aanvaarding ui terlijk 1 nov. a.s., koopsom f 300.000,- of f 400.000,- Brieven onder letter D40, Bur. S.Crt. Bergruimte voor stalling van één of meer caravans. L. Slot, Beukenlaan 72, tel. 02155-24677. de Pk oP «oensdaS ^ev/eeV-öP postcode- - Zelfs! voor A Tel. 1\ Gevra.! gezin v! Voorke! dagoch.) mand ort kw.ien. T\ uur. Gevraagd! HULP vooiV gen. Tel. 0.\ Gevr. nette moet zelfstal ken om onze\__ zorgen (liefst op zaterdag) 3 uur per 14 dagen. Tel. 02155-25932/10899. ^afldtei nveto? aan de SoesWt Cout&nc AtiWO' l0TÓnW Ltatneï ,sttSêe' niet i jdiê)- vtl5ll3e aaA. nog v1u&êeTi \36, -^eletoon e -vïTïKef- ~?srrjZfërFdins-, woens- ■""én"donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Parallel- weg 7, tel. 18730. Sakkers Loodgieterswerken. Gevr. dames/heren in de ho- SPHINX SANITAIR: duoblok, reca v. e. sportcentrum. Van- grjjS van f 678,60 voor f af 18 jaar, met ervaring. Voor 240,-, wastafel, grijs, van f ochtenden en avonden, tel. 219,95 voor f 110,-, Nieuw- 15965. straat 15, Soest. Tel. 11044. TcïBase -f7f5en f 195,-. Bel ""Data Didact: 02155-22826. Saelman Kraut v.o f.voor PIANOSTEMMEN, repareren, advies, verhuur en verkoop. Tel. 25057, b.g.g. 28021. HANDEL Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o.' Gasbedrijf, tel. 02155-19600. 01 kunt niet V zondek... f V Bij hel punt v door h Woon- jaardei naam bouw j Soestei "De H Uitgang die betr terberg ontvanj betrok! missie, dit groi "De H< Voordi terberg het hui bergh mers u

Soester Courant | 1993 | | pagina 10